V SPOOR's MOSTERD -O- COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Met de fiets geslipt. Door de gladheid van den weg is gis termorgen te Bathera de 15-jarige dochter van den brievenbesteller N., met haar rij wiel geslipt. Zij viel tegen een met boomen geladen wagen en kreeg ernstige inwendige ver bloedingen, tengevolge waarvan het meisje is overleden. Motorrijder tegen fietsrijder. De 12-jarige L. Salomons fietste gister middag in De Krim bij het uitgaan van de Gereformeerde Kerk aan den linkerkant van den weg. Hij werd door een motorrij der overreden. Beiden vielen. S. werd ern stig gewond. Hij had een schedelbreuk be komen. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. De motorrijder had een diepe wonde aan de knie bekomen, terwijl motor en fiets zwaar beschadigd werden. HAAK VAN EEN TAKEL GEBROKEN. Verhuizer te 's-Gravenhage ernstig getroffen. Gistermiddag is op den Vijverberg te VGravenhage een ernstig ongeluk ge beurd. Verhuizers van de firma Batenburg waren bij het flatgebouw aldaar bezig meu belen in te laden door middel van een ta kel welke aan een blok op twintig meter hoogte met een haak was' bevestigd. De haak brak, waardoor de dertigjarige ver huizer C. Th. v. d. B. uit de Bloemfontein straat het blok van den takel op het hoofd kreeg. Met een zeer ernstige sche delbreuk is hij naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Bij een door het bouw- en woningtoe zicht ingesteld onderzoek is gebleken, dat in den haak een oude breuk zat, die even wel van buiten niet zichtbaar was. Later is de man aan de gevolgen overle den. Doodelijke val. Gistermiddag is te Merkelbeek bij Heer len een landbouwer van een ladder geval len. De man, die met het hoofd op de straatkeien terecht kwam, is hedennacht overleden. Amarilsteen tegen het hoofd. Gisteren heeft aan de Seintoestellenfa- briek te Hilversum een 34-jarige werkman De K. bij het proefdraaien van een amaril steen, die daarbij aan stukken vloog, een der stukken tegen het hoofd gekregen. In ernstigen toestand is de ongelukkige naar de B.-K. Ziekenverpleging vervoerd. Verdronken. Te Geffen is een 2-jarig zoontje van M. Hendriks in een vuilwaterputje gevallen en verdronken. HET H00GE WATER. In Zuid-Limburg. Een gedeelte van het dorp Heugem staat onder water. De menschen hebben in de grootste haast hun vee in veiligheid ge bracht naar hooger gelegen plaatsen. In Wijk-Maastricht zijn de meeste kel ders weer geheel onder water geloopen. Ook de verderop gelegen Maasdorpen, zooals Limmel, Borgharen, Itteren, en de gehuchten onder Stein hebben reeds veel van het water te lijden. Vele latere veldgewassen, zooals bieten, wortelen, kool en knollen zijn verloren, doordat het water de landen heeft over stroomd. De postboden ën courantenbezorgers moeten groote omwegen maken om de menschen te bereiken. Op enkele plaatsen wordt- dan ook van roeibootjes gebruik gemaakt. Om zes uur gisteravond was de Maas 4 c.M. gevallen. België seint overal langza-men val. Uit Roermond: De Maas wast nog steeds. Bij de sluis aan de Donck is de stand 18.36 M. N.A.P. (gisteren 17.6-8). Op verschillende plaatsen moest het vee uit de weiden met booten worden wegge haald. Uit Boxmeer: De veerwegen te Boxmeer Oeffeit en Afferden zijn overstroomd. Het veer te Vierlingsbeek is intact. Uit andere plaatsen. Uit. Nijmegen: Nu de Rijn sterk wast (de laat-ste 2 etmalen M. 1.55) was de stand van de Waal 2.63 boven den middelbaren stand. Uit Tiel: De gierponb is weder opge broken. De verbinding wordt onderhouden met het s.s. Gijsbert Stout waaraan de kleine pont is vastgemaakt-. De was houdt aan. Uit Grave: De was is minder sterk door het onderioopen van de uiterwaarden, kui len en gaten. De stijging is pl.m. 1 c.M. per uur. Bijna zijn ook de hooggelegen uiterwaarden blank. De stand is 10.12 -f N. A. P. Uit Amersfoort: De meeste landerijen staan blank. Op sommige plaatsen nadert heb water de spoorlijn. De wintergewassen hebben veel te lijden. Uit Roosendaal: Op verschillende plaat sen in W. N.-Brabant staan de landerijen onder water. Speciaal in de buurt van Roo sendaal. De Roosendaalsche Steenbergsche vliet ka-n niet voldoende water afvoeren door de N. W. stormen der laatste dagen. De Kruisland- en Heensche polders staan blank. De hoeve van de weduwe Hoop is slechts door het water te bereiken. Sedert gistermorgen is door den gunstigen wind de toestand iet-s verbeterd. Brand te Amsterdam. Gisteravond tegen 11 uur ontdekte een voorbijganger, dat er brand was uitgebro ken in Bosman's Schemerlampenhuis op de N. Z. Voorburgwal 81 te Amsterdam. Hij waarschuwde de brandweer. Toen deze kwam sloeg de vlam uit de eerste verdie ping. De eerste oogenblikken liet de brand zich ernstig aanzien en met het oog op het brandbare materiaal van lampenkappen- fournituren werd versterking aangevraagd. Met twee stralen op een motorspuit werd het vuur aangetast; het verminderde da delijk zienderoogen. Men slaagde er in het te beperken tot de kamer waar de brand was ontstaan. Alleen de trap naar de twee de verdieping leed nog brandschade. De waterschade in den winkel is echter groot. Tijdens de blussching is een brandwacht van een redladder geva'len. Deze ladders zijn er op gebouwd om hangende gebruikt te worden. Deze had men tegen het huis opgezet en toen bezweken de scharnieren. De brandwacht, die op straat terecht kwam kon zijn linkerarm niet meer ge bruiken. De kogel was uit het schouderge wricht geschoten De man is ter behande ling door den Geneeskundigen Dienst naar het Binnengasthuis vervoerd. De oorzaak van den brand is vooralsnog onbekend. De zaak is na sluiting onbewoond. De politie stelt een onderzoek in. Wagens met stroo in brand gestoken. De voerman H. Tooi uit Overschild reed met een viertal wagens geladen met stroo naar de stroocartonfabriek te Apingedam. Hij werd het slachtoffer van een brutale kwajongensstreek. Eenige jongens van 9 en 10 jaar wierpen n.l. brandende lucifers op een der wa gens, waarna de lading binnen enkele mi nuten in lichte laaie stond. Onmiddellijk sneed de voerman de touwen der pakken stroo los, welke op den weg vielen. De drie andere wagens werden weggereden. Het derde voertuig bleef behouden, de voorraad stroo pl.m. 40 pakken, is grootendeels ver loren. De benadee'de voerman heeft- een eisch tot schadevergoeding tegen hun vaders ingesteld. MET EEN JACHTGEWEER EEN SMID ACHTERNA. Poging tot moord te Neuwleusen. Te Nieuwleusen werd Woensdag de buurtschap Kerkenhoek in rep en roer ge bracht, doordat de schilder A. J. K. de L. met een jachtgeweer poogde den smid J. S. van het leven te berooven. De toedracht der zaak is volgens „De Tel." als volgt: De hierboven genoemde personen kwa men tegelijk uit een café, waar zij eenigen tijd hadden doorgebracht. Toen zij om tien uur het café verlieten, wilde De L. den smid in een sloot duwen. Dit gelukte even wel niet, doch wel kwam De L. zelf hierbij in de sloot terecht. Toen hij er uit wilde klauteren, heeft S. hem een duwtje gege ven, zoodat De L. nogmaals een verfris- sching opliep. Deze was herover zóó woe- deind, dat hij, toen hij weer vasten grond onder de voeten had, den smid S., die in middels was weggegaan, achterna- liep. De L. gaf S. met een mes een snede over den rug, waarbij de kleeren werden vernield, doch S. geen wonden opliep. S. maakte zich toen uit de voeten, waarop De L. naar huis ging en een dubbelloops jachtgeweer haalde, na dit eerst te hebben geladen. De gemeente-veldwachter H. kwam De L. juist tegen. Op de vraag van den politie man, wat hij met het geweer wilde, ant woordde De L., dat hij S.'wilde doodschie ten. De politie-man, De L. kennende, trachtte hem met een zoet lijntje naar huis te krijgen. Dit gelukte evenwel niet gemak kelijk. Op de vordering van de politie om het geweer af te geven, wilde De L. niet voldoen, zoodat toen H. De L. het geweer wilde ontnemen, er een worsteling ont stond, waarbij De L. nog kans zag de haan over te halen, zoodat het schot bij den smid S. door de ruiten vloog en de hagel in den schoorsteen terecht kwam. Eindelijk gelukte het II. aan De L. het geweer te ontnemen. De pplitie heeft het geweer in beslag genomen en tegen De L. proces-verbaal opgemaakt. Tevens is aan De L. de jachtvergunning en de machtiging tot het in huis hebben van vuurwapenen ontnomen. Een oplichter. In de mijnstreek en omgeving opereert sinds enkele maanden de uit Kerkrade af komstige M. C. R., die reeds herhaaldelijk wegens oplichting met de Justitie in aanra king kwam en reeds menig jaar in de ge vangenis doorbracht. R. schijnt er zijn be roep van te maken om op naam van Kerk- raadsche ingezetenen en van Kerkraad- sche menschen, die elders wonen, op de meest sluwe wijze geld los te krijgen. Nu eens komt hij bij het koopen van vee geld te kort, dan weer fantaseert hij een ander verhaal, dat wel indruk blijkt te maken. Thans schijnt hij, na eerst Kerkrade, Schin op Geul, Hoensbroek en Heerlen te heb ben afgestroopt zijn operatieterrein naar Lutterade te hebben verlegd. De commissaris van politie te Kerkrade verzoekt in het algemeen politieblad de aanhouding van dezen sluwen oplichter. Kindermoord. Te Nieuw-Borgvliet is een twee-en-twin tigjarige vrouw gearresteerd, verdacht van moord op een pasgebore'n kindje. Achter haar woning is het lijkje opgegraven en naar het politiebureau te Bergeu-op-Zoom overgebracht. Vier inbraken in één nacht. Gisternacht zijn er te Roosendaal ver schillende inbraken gepleegd, in 3 van de 4 gevallen echter zonder succes, daar de bewoners der bezochte perceelen door ge stommel of glasgerinkel werden gewekt en de inbreker er onverrichterzake tusschen- uit trok. Eerst werd een bezoek gebracht bij de fa. Rademakers—v. d. Put, aan de Molen straat, een galanteriezaak, waar de inbre ker echter toen hij in een slaapkamer licht zag ontsteken, er tusschen uit ging. Een goed half uur daarna 'kreeg de poli tie wéér een telefoontje, nu van de fa. van Haren, op de Markt, waar de vrouw des huizes door gestommel en het rinkelen 'van glas was gewekt. Ook hier moest de in breker onverrichterzake vertrekken. Intusschen waren een rechercheur en drie andere politiebeambten er op uitge trokken om den inbreker op te sporen. Op den hoek van de Vrouwemadestraat en Nispenschestraat hielden zij hem aan. Het bleek een 25-jarige Belg te zijn, die gewa pend met een geladen revolver, de politie in de handen liep, juist op het moment, dat de slager Sep, uit de Nispenschestraat naar buiten kwam om bij een der buren de politie te telefoneeren, dat bij hem was ingebroken. Ten slotte bleek in den morgen, dat de dief toch nog ergens succes had gehad. Er was n.l. ook ingebroken bij den bakker Potters, in de Kalsdonkschestraat, waar een bedrag van 10 werd vermist. De Belg ontkent iets met de inbraken te maken te hebben. Een goede leer. Dinsdag miste men in het kantoor van de firma S. aan de Zuidblaak te Rotter dam een bedrag van 100, dat men een oogenblik onbewaakt op een kast had la ten liggen. Er werd van de vermissing aan gifte gedaan bij de politie, maar een on middellijk ingesteld onderzoek leverde geen resultaat op. Toen men gistermorgen weer op het kantoor kwam, vond men bij de post een gesloten enveloppe, waarin een bankbiljet van 100, met een begeleidend briefje waarin stond: „Een goede leer voor den volgenden keer". Men heeft iemand, die men van deze aardigheid" verdacht, aangehouden, maar al spoedig bleek, dat deze man met de zaak niets uitstaande had. Spoor's gestamptF; Mnisjes Jeugdig slachtoffer van sensatie-lectuur en bioscoop. Aan de Belgische grens te Nispen is Maandag door de politie een 16-jarige knaap aangehouden, die met avontuur lijke plannen in het hoofd de ouderlijke woning te Rotterdam was ontvluoht en op reis was_ naarja waarheen, wist hij voorloopig zelf nog niet, maar als hij een maal buiten het. vaderland was, zou de rest vanzelf wel volgen. Het bleek dat de jonge heer V. de H. van Rotterdam de reis per trein moet heb ben gemaakt tot Roosendaal, van waar hij verder te voet naar België wilde gaan, in de veronderstelling dat hij gemakkelijker te voet dan per trein de grenscontrole zou kunnen passeeren, welk vertrouwen hij nu wel zal hebben prijs gegeven. Tot zoover wijst alles nog op een wel meer voorkomend geval van avontuurlijke neigingen. Maar bij dezen knaap bleek, dat zijn aspiraties vermoedelijk het ge volg van veelvuldig bioscoop bezoek of van het lezen van dwaze detective-romans nog verder in een kwade richting gin gen. Bij fouilleering vond de politie n.l. een zesloops revolver op den knaap, geladen en wel om zoo maar dadelijk als een Wild- West boy om zich heen te kunnen schieten, terwijl hij voorts nog van een collectie re serve-patronen was voorzien. Bovendien was de knaap in het bezit van een bedrag aan geld, zoodat hij voorloopig in zijn onderhoud kon voorzien. Nu werd hij door de politie van die zor gen ontheven die haar zorgen ook uitstrek te over hefc vuurwapen met bijhoorigheden en hefc geld. Na den nacht op hefc polite-bureau veilig te hebben doorgebracht, is de jeugdige avonturier onder politie-geleide' .naar Rot terdam overgebracht, nadat eersfc proces verbaal wegens het dragen van verboden wapenen was opgemaakt. In Rotterdam is hij aan de politie aldaar uitgeleverd, die hem naar moeder's pappot heeft teruggebracht. „Msb." Een „rijke" zwerver. In hefc Ziekenhuis te Amersfoort is over leden een zwerver, in de omgeving van Barneveld bekend onder den naam van „de Mof". Na zijn overlijden werd er een onderzoek ingesteld naar den inhoud van den rugzak, dien de man steeds bij zich droeg. Tot aller verbazing kwam met veel anderen rommel daaruit, te voorschijn een rol bankpapier tot éen- totaal bedrag van ruim 8000. Een welsprekend protest. Hefc zetfoutenduivelfcje van de Kruining- sche Courant, het weekblad voor Zuid-Be veland en Walcheren, heeft een lezer tot een heftig verontwaardigden protestbrief geprikkeld, waarvan de inhoud, woordelijk weergegeven, als volgfc luidt: BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN MIJNGAS0NTPL0FFING IN 0H10. Ongeveer 150 personen ingesloten. In een kolenmijn bij Millfie'd in den staat Ohio heeft gisteren een hevige ont ploffing plaats gehad. De explosie had ongeveer 60 meter onder de oppervlakte plaats in een schacht, waarin 300 mijn werkers bezig waren. Een 170-tal arbeiders kon ongedeerd in veiligheid gebracht worden, terwijl de overige personen, o.w. zich toevalligerwijze ook de directeur der maatschappij en drie leden van het hoo- gere personeel bevinden, nog ingesloten zijn. De bergingswerkzaamheden worden door een brand, die onmiddellijk na de mijngas- ontploffing uitbrak, zeer bemoeilijkt. Voor den ingang van de mijn spelen zich hartverscheurende tooneelen af .Tal- looze verwanten van de ingeslotenen wach ten met spanning op de berichten van de in de mijn afgedaalde reddingscolonnes. Hefc bergingspersoneel heeft met groote hitte in de groeve te kampen. Nader wordt gemeld: Hefc mijnongeluk bij MiUfield is naar alle waarschijnlijkheid ernstiger dan oorspronkelijk gedacht werd. De gouverneur heeft officieel bekend ge maakt, dat waarschijnlijk fce rekenen zal zijn met 160 dooden. HET GEHEIM.VAN DEN TEGELER SEE Een vijfjarig knaapje verdronken, dat niemand toebehoort. Men herinnert zich wellicht het geval van hefc indertijd ten Noorden van hefc IJ ge vonden kinderlijkje, dat was aangespoeld en hoe in de eerste dagen niemand zich aanmeldde als de vader of moeder. ]£e.n soortgelijk geval doet zich thans te Berlijn voor. Ongeveer een week geleden heeft men uit den Tegeler See hefc lijkje van een knaap gehaald en hefc bijna ongelooflijke feifc doet zich nu voor, dat het kind door niemand gemist wordt. Niettegenstaande de recherche alle mogelijke moeite doet om achter hefc geheim van den kleine doode fce komen, is zij er tot dusver niet in ge slaagd iemand te vinden, die rechten op het kind kan doen gelden. vOnder die omstandigheden wint de veronderstelling veld, dat de knaap, een jongetje van een jaar of vijf door zijn eigen ouders is omgebracht. Al moet men natuur lijk met zulk een veronderstelling voor zichtig zijn, zoekt de recherche toch ook in deze richting. Van medische zijde is ver klaard, dat het kind voor ongeveer twee weken gestorven kan zijn. We'ke ouders missen hun kind niet, wan neer dit veertien dagen lang niet thuis komt De politie heeft een geheele reeks mede- deelingen ontvangen over kinderen, wier ouders gescheiden zijn en die door een der partijen ontvoerd waren. Maar al die ge vallen zijn intusschen opgehelderd, zonder dat men de oplossing van hét raadsel van den Tegeler See ook maar een stapje na der is gekomen. DE WAS DER GROOTE RIVIEREN HOUDT AAN. De was van de groote rivieren in België houdt aan. De Dendervallei staat grooten deels onder water. Bij Helle is in den dijk langs de Gondebeek een bres van vier me ter geslagen. De wegen in de omgeving staan thans blank, zoodat men hefc ver keer heeft moeten om'eggeii. Te Gent staan de meeste kelders vol water, terwijl de bewoners van sommige huizen reeds hun intrek op de hooger ge legen verdiepingen hebben moeten nemen. Te Brugge staat hefc water in sommige huizen reeds 50 c.M. hoog. In de buurt van Lebbeke zijn al de pas gezaaide graangewassen weggespoeld. De dijk van Assenede naar Sas van Gent is bijna niet meer bruikbaar voor hefc rij- verkeer, daar het water er bijna 40 c.M. hoog staat. Bij Schellebelle is de dijk van de Schel de doorgebroken; men heeft het gat ech ter tijdig dicht- kunnen maken. Een be richt uit Diest vermeldt dat de Demer- vallei thans ook grootendee'-s onder water staat. Naar het W. B. uit Keulen meldt, is hefc niveau van den Rijn, de Moezel en de Lahn gisteren wederom gestegen. De Moezel wast zoodanig, dat het spoorwegverkeer door het Moezeldal gedeeltelijk reeds is stopgezet- Het noodweer in den JEifel. Het onweder van de laatste dagen heeft- in het gebied van Eifel en Hunsrück ernstige schade aangericht. Op tal van plaatsen weigerde het electrisch licht, daar de geleidingen door den storm waren be schadigd. Te Losheim (Hochwald) werden tallooze boomen ontworteld. Vooral in de bosschen hebben de wolkbreuken zware schade aangericht. „Meheer de havetentie die Ik bij u geblaas heb staa fol foute en me, neev zeg dat es, geenen teeke op se plaas staa. Als uwes niet beter dan drukken, waarom drukfc uwes dan." Hotelstaking te Dresden. Op grond van de noodverordening is in Dresden- een drankbelasting van tien pro cent ingevoerd, die van 1 November af-in alle café's op alle dranken, behalve bier, zal geheven worden. Tegen deze belasting hebben de café houders van Dresden bij den gemeenteraad geprotesteerd. Aan dit protest werd echter geen gevolg gegeven. Daarop werd, naar het „Berliner Tage- blatfc' meldt, besloten ten teeken van pro test. Donderdag alle café's van Dresden te sluiten. WEDEROM TWEE TREINAANSLAGEN BIJ BRUNSWIJK. Gisteren zijn bij Brunswijk wederom twee treinaanslagen gepleegd. Bij den D- trein 141, KeulenDresden, werden tus schen Weddel ën Schandelah de ruiten van een coupé vernield. Er kon niet wor den vastgesteld, of het hierbij een schot, of een steenworp betrof. De beide in de coupé zittende reizigers werden niet ge wond. Gevaarlijker was de tweede aanslag, die later op den avond plaats vond. Toen werd n.l. op de locomotief van den om 21 uur 42 in Brunswijk aankomenden perso nentrein No. 316 een schrootschot gelost, waardoor de machinist in het gelaat en aan den arm en de stoker in den rug ge-' troffen werd. De verwondingen waren evenwel van lichten aard, zoodat de trein doorreizen kon. POLITIEDICTATOR TE CHICAGO. Steun van millionnairs aan nieuwe krachtige persoonlijkheid. Chicago heeft thans voor de zooveelste maal besloten, een einde te maken aan de terreur der bandietenbenden, die het open bare en particuliere leven dezer millioenen- sfcad voor een aanmerkelijk gedeelte be- heersohen. De tijd dringt, want in 1933 zal te Chioago een wereldtentoonstelling wor den gehouden en terecht worat gevreesd, dat het bezoek aan deze tentoonstelling zal worden geschaad door de treprige ver maardheid, die de stad wegens haar onvei ligheid heeft verkregen. Onder het motto: „Zuivert Chicago vóór 1933", hebben zich daarom de Chicago'sche mi'lionnairs met uitzondering natuurlijk van de als zoodanig bekende millionnairs uit de onderwereld aaneengesloten en in den persoon van Alexander Jamie een, wat men zou kunnen noemen opper-hoofd- commissaris van politie voorgedragen, ten einde nu eindelijk werkelijk eens schoon schip te maken. Jamie was reeds chef ton den federalen recherchedienst, zoodat thans de leiding der federale, staats- en stedelijke autoriteiten te Chicago in één hand gaat berusten. Do nieuwe politie-dictator wordt door de misdadigers gevreesd wegens zijn koppig doorzettingsvermogen en men vertrouwt dan ook, dat dit hem in staat zal stollen, den benden de baas te worden. Jamie wordt in zijn actie ter zijde ge staan door een organisatie, bekend als „De geheime Zes", die voor de benoodigde mid delen zorgt. Aan het hoofd van dezen raad van zes staan twee millionnairs. Ruim voor zien van geld en van harte gesteund door de ordelijke elementen onder de burgerij hoopt men, dat aldus geleidelijk aan het bendewezen een einde zal kunnen worden gemaakt. „De grootste misdadigersjacht in de geschiedenis van Chicago", aldus om schrijven de bladen in het kort de werk zaamheden van den nieuwen machthebber. De actie van hefc nieuwe régime is trou wens reeds begonnen, en wel met de arres tatie van Frank Nitti, den aanvoerder van Al Capone's moordafdeeling en tevens kas sier dezer machtige bende. De inhechtenis neming vond overigens niefc plaats wegens de talrijke moorden, waaraan deze „kas sier" zich heeft schuldig gemaakt, doch uitsluitend op grond vanachterstal lige inkomstenbelasting tot hefc lieve be drag van ruim een halve ton. Te New-York vraagt men zich overigens af, of men daar Langzamerhand ook niet best een politie-dictator naar het voorbeeld van Chicago zou kunnen gebruiken. Een der jongste misdaden te New-York was de moord op twee bendeleden, Larry „de cow boy" en Karei „de Griek" genaamd. Ter wijl de beide heeren in een beruchte nacht kroeg aan hefc fuiven waren, drongen eens klaps een paar leden van een concurree- rende bende hefc lokaal binnen en schoten hen neer, waarna zij zich ongehinderd uit de voeten konden maken. Voorts is gisteren te New-York een nieuwe misdaad gepleegd, die algemeen op zien heeft gebaard, wegens de zeldzaam brutale wijze, waarop zij ten uitvoer is ge bracht. Enkele dagen geleden was reeds een mooidaanslag gepleegd op zekeren John Passelli, die in de onderwereld luisterde naar den schoonklinkenden naam van „de Aap". Gisteravond is er trouwens nog een tweede moord gepleegd, en wel op een ze keren Samuel Kleinberg, die bij do politie als alcoholsmokkelaar bekend stond. De misdaad straft zichzelf. Uit Newark, in New-Jersey, wordt ge meld, dat John Passelli, in de misdadigers- wereld bekend als „The Ape", daar ter stede in het algemeen ziekenhuis, waar hij zich had laten opnemen nadat hij schot wonden had opgeloopen, is doodgeschoten. De aanvallers ontsnapten. Te Hoboken is een zekere Samuel Klein- berg, die bekend stond als dranksmokke laar, doodgeschoten door een man, die uit een automobiel op hem vuurde. De gestolen grondwet. De BerÜjnsche recherche is nog Immer druk in de weer met de affaire van den sensationeelen diefstal in den rijksdag, waar een dief kans zag, zich de historische grondwetsoorkonde van 1849 en eenige we tenschappelijke werken toe te eigenen. De nasporingen der politie worden ech ter, zooals men weet, ten zeerste bemoei lijkt, wijl niet is na te gaan, op welken dag do dief zijn slag geslagen heeft. Het zou zelfs niet onmogelijk zijn, dat de dief stal al een jaar ge'eden is geoleegd. In hefc „Berl. Tagebl." heet het nu, dat de politie reeds te weten is gekomen, dat een haar wel bekende inbreker de gesto len oorkonde e-enigen tijd geleden, toen de diefstal^ nog niet bekend was, aan c-en antiquair te koop heeft aangeboden. Deze man, naar wien de politie natuur lijk zoekt, is sinds de ontdekking van den diefstal plotseling uit Ber'iin verdwenen; vermoedelijk heeft hij met zün buit de wijk genomen naar het buitenland.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9