HOLLANDSCH ZWITSEBSCHE REgMH UIT DE OMGEVING DONDERDAG 6 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR De Raad dezer gemeente heeft Woens dagmorgen eene openbare vergadering ge houden, waarin alle leden aanwezig waren met uitzondering van den heer Prins. Een nieuw gezicht Aan de orde is de beëediging van den heer Vroom (R.K.) als raadslid. De heer Vroom legt de vereischte eeden af en neemt zitting. De Voorzitter zegt, dat dit de eerste maal is, dat hij een nieuw raadslid mag installeeren. Hij feliciteert den heer Vroom en hoopt dat hij langen tijd in het waar achtig belang der gemeente werkzaam mag zijn, om dit belang te dienen is hij geroepen. Hij vertrouwt dat dit alleen zijn aandacht zal hebben, en niet de be langen van personen, groepen of buurten. Verder merkt hij op, dat hier in den Raad een gemoedelijke sfeer heerscht. Hij hoopt dat dit nog lang zal blijven bestendigd. (Applaus). Stiefmoederlijk bedeeld. Van de onlangs opgerichte buurtvereeni- ging Deijleroord zijn een drietal adressen ingekomen, houdende het verzoek: a, maat regelen te treffen tot het aanleggen van voetpaden langs de trambaan tusschen Den Deijl en de Remise; b. maatregelen te nemen tegen het ongerief van het zand- transport; c. te bevorderen, dat de Maal drift aan het electriciteitsnet wordt aan gesloten en in die omgeving electrisohe straatverlichting worde aangebracht. Op voorstel van B. en W. worden deze stukken in hunne handen gesteld om prae-advies. Een ongezegsld adres van de N.V. voor heen de Ridder Co alhier, houdende verzoek tot aanleg van gas, electriciteit en water ten behoeve van de perceelen aan de Maaldrift wordt ter afdoening in han den van B. en W. gesteld. De heer Boender wijst erop, dat deze buurtschap zeer stiefmoederlijk is bedeeld. Vroeger is reeds over een en ander onder handeld, maar de bedragen, welke van de bewoners werden gevorderd, waren zoo hoog, dat er niets van kon komen. Hij stelt voor de menschen terwille te zijn. De voorzitter merkt op, dat geen groo- ter bijdrage dan die van den kostenden prijs is gevraagd. Overigens wil hij de be handeling uitstellen. Aldus wordt besloten. Een verzoek van de Gewestelijke Land stormcommissie Zuid-Holland West om subsidie wordt tot de volgende vergade ring aangehouden. Een bouw-kwestie. Ter tafel komt een adres van den heer B. Klaare, waarin opnieuw toestemming wordt gevraagd tot plaatsing van een hek vóór zijn perceel aan den Groot Haese- broeksche weg. In het adres wordt gean nonceerd, dat de voorzitter en een der wethouders den raad in een vroegere zit ting hebben medegedeeld, dat adressant van geen overleg wilde weten, terwijl adressant beweert dat meer dan éénmaal met de Schoonheidscommissie overleg is gepleegd en dat het hek, waarvoor het verzoek thans gaat, het tweede project met de derde wijziging is. Voorts is in het adres vermeld, dat de Voorzitter den leden heeft medegedeeld, dat hij alsnog de Schoonheidscommissie zou verzoeken met adressanten te confereeren, van welk over leg na drie maanden nog niets is geble ken. De Voorzitter zegt, van meening te zijn geweest, aan den Raad voor te stellen, dit adres niet te behandelen. Nu er evenwel eenige onjuistheden worden verkondigd, wil hij het een en ander zeggen, Het verzoek zelve behoort bij den Raad niet thuis. Een aanvraag tot bouwen be hoort bij B. en W. te worden ingediend. Wat de kwestie van overleg aangaat merkt hij op, dat dit tot stand had kunnen ko men, bijaldien de heer Klaare gevolg had gegeven aan den brief van B. en W. dd. 9 Augustus 1930, waarin adressant in ken nis wordt gesteld met 's Raads beslissing van 6 Augustus en in overweging gegeven wordt, dat de architect zich met de Schoon heidscommissie in verbinding stelt. B. en W. stollen derhalve voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer van Leeuwen zegt, dat hij zich vroeger reeds op het standpunt heeft ge steld, dat het advies van de Commissie als bindend dient te worden aanvaard. Hij heeft bezoek gehad van belanghebbende en uit de hem getoonde bescheiden heeft hij den indruk gekregen, dat er een mis verstand in het spel is. Verder zijn er be schuldigingen geuit tegen de wijze van werken der Schoonheidscommissie. Hij acht daarom een onderzoek door een door den Raad benoemde Commissie op zijn plaats en stelt voor die op te dragen aan de Commissie voor Openbare werken. De heer Drop (wethouder) wijst erop, dat de schoonheidscommissie een zeer uit voerig rapport heeft uitgebracht en acht een Commissie overbodig. De heer Van Leeuwen vestigt er de aan dacht op, dat omtrent de behandeling de zer zaak, twee zeer uifeenloopende lezin gen worden gegeven, één van adressant en één van B. en W. Een onderzoek is daarom wel gewenscht. De heer Wouters heeft den indruk, dat de brief van B. en W. adressant niet heeft bereikt. -Wellicht kan het overleg alsnog plaats hebben. De heeren Ru ijs en van Leeuwen wijzen erop, dat er wel drie projecten zijn inge zonden, en dat de indruk wordt gewekt, dat men adressant wil plagen. De Voorzit ter zegt, dat het moeielijk is voor B. en W. om tegen het voorstel van Leeuwen te ageeren. Dit zou den indruk wekken van zwakheid. Hij meent evenwel, dat wanneer iemand zegt, dat er met een bepaalde zaak on juist gehandeld is, men niet steeds een commissie van onderzoek kan benoemen. Hij meent voorts, dat een misverstand in het spel is en acht het 't beste nogmaals te overleggen. Met. kracht komt hij er te genop, dat de Schoonheidscommissie adressant heeft willen plagen. De leden staan daarvoor veel te hoog, doen te serieus werk. Hij acht dergelijke opmerkingen onverantwoordelijk. Na eenige discussie trekt de heer Van Leeuwen zijn voorstel in en wordt beslo ten copie van den brief van 9 Augustus aan adressant te zenden. Op verzoeken van J. J. van der Holst en J. H. Potjewijd om restitutie van betaal de bouwleges wordt gunstig beschikt. Gymnastiek op alle scholen. Medegedeeld wordt dat B. en W. Ged. Staten hebben gewezen op de in den Raad uitgesproken meening, dat het on derwijs in lichamelijke oefening gelijktij dig op de openbare en de bijzondere scholen zal worden ingevoerd, waarbij ge vraagd is, of zij bij de goedkeuring der begx-ooting of de vaststelling der rekening zich niet zullen verzetten tegen betaling van vergoeding voor vakonderwijzers over 1931. De heer Van Leeuwen brengt B. en W.'* dank voor de gemaakte spoed. Op verzoek van J. Th. Greenewegen en J. Tolido om vermindering van schoolgeld wordt gunstig beschikt. Op verzoeken van H. Ligtvoet, de N.V. tot exploitatie van het Hotel Kasteel Oud Wassenaar en W. Jochems, om ontheffing van bepalingen der bouwverordering wordt gunstig beschikt. Een verzoek van de Tuinbouwvereeni- ging Wassenaar en Omstreken en de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde om een verwarmd en verlicht lokaal van de school, aan de Zijllaan beschikbaar te stellen voor een cursus in tuinteekenen en een tuin- bouwcursus wordt gunstig beschikt. De pensioensgrondslagen van eenige ambtenaren worden opnieuw vastgesteld. Besloten wordt voor een bedrag van 12.000.deel te nemen in het kapitaal van de N. V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. De heer Van Leeuwen vraagt, of voor den aankoop van effecten in de toekomst gebruik kan worden gemaakt van de be middeling van ter plaatse gevestigde com- misionairs of bankinstellingen. De Voorzitter zegt, dat hiermede reeds rekening gehouden wordt. De begrooting. De begrooting voor het dienstjaar 1931 wordt daarop aangeboden, sluitende voor den gewonen dienst in inkomsten en uit gaven met 1.452.579.52 voor den kapitaal- dienst in inkomsten met 889.716.44, in uitgaven met 885.716.44, alsmede de be grooting voor het gasbedrijf voor afdeeling I in inkomsten en uitgaven met 158.367.60 en afdeeling II met 97.701.76 en de be grooting voor het waterbedrijf voor afdee ling I inkomsten 81.609.uitgaven 92.109,nadeelig slot 10.500.afdee ling II in inkomsten en uitgaven met 22.250.—. De heer Van Leeuwen geeft, in overwe ging voor de behandeling der begrootin gen een afzonderlijke vergadering te be leggen en zoo mogelijk in den avond. De Voorzitter wil gaarne in den geest van de leden handelen. Meerdere leden gaan met het idee accoord, terwijl anderen bezwaren hebben tegen avondvergaderin- gen. De Voorzitter zegt toe een speciale zit ting te zullen beleggen. De salarissen voor de vakonderwijzers in lichamelijke oefening worden bepaald op 100.per wekelijks lesuur exclusief periodieke verhoogingen en kindertoelage. Daarna is aan de orde de vaststelling van het salaris van een te benoemen con cierge aan de openbare scholen voor ge woon L. O. en U. L. O. B. en W. stellen voor 30.per week zonder verhoogin gen en zonder kindertoelage. De heer Boender vraagt waarom voor dezen amb tenaar geen kindertoelage wordt voorge steld. De Voorzitter zegt, dat voor deze be trekking slechts een bepaald soort men schen geschikt zijn, die geen volle daktaak hebben. De heer Boender meent, dat voor het werk wel een volle dag zal noodig zijn en stelt voor emolumenten toe te kennen. De heer Van Leeuwen wil eveneens een ambtenaar aanstellen, die geheel in ge meentedienst is. Men kan dan het ambte narenreglement in vollen omvang op hem toepassen. Na eenige discussie wordt overgegaan tot stemming over het voorstel van Leeu wen. Dit wordt aangenompn met 9 tegen 3 stemmen. Het gewijzigde voorstel van B. en W. wordt daarop zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Het vervoer van zieken. Wordt besloten met de Wassenaarsche Ziekenvervoeronderneming een overeen komst aan te gaan omtrent het vervoer van zieken, gewonden en krankzinnigen, dat voor rekening, der gemeente moet plaats hebben, voor het tijdvak van 1 October 1930 tot 1 Januari 1932 tegen een vergoe ding van 800.per jaar. Van de geldleening, aangegaan voor oveimame der N.V. Electriciteits Maat schappij „Wassenaai'" worden uitgeloot de obligatiën Nos. 54, 90, 96, 162, 203 en 257. Wordt besloten aan de Provincie Zuid- Holland het beheer en het onderhoud over te dragen van het onder deze gemeente gelegen deel van den Papeweg met den daarin gelegen brug en voor het ondèrhoud van den brug een bedrag te storten van 1040.—. De begrooting voor 1930 wordt verhoogd de gewone dienst in inkomsten en uilga ven met 7036.02 5, de kapitaaklienst in inkomsten met 42.955.84 5 en in uitgaven met 306.356.29 5. Een bedrag van 100.wordt toege staan als bijdrage in de kosten van het volgen van een cursus in de Duitsehe taal door de hoofdagenten van politie. De gemeentebegrooting. Hierna is aan de orde de voorloopige vaststelling van de rekening over het dienstjaar 1929. De Voorzitter leest het rapport van de Commissie voor waarna tot vaststelling wordt besloten van de gemeenterekening. De rekening' der gemeente over het dienstjaar 1929 sluit met de navolgende cijfers: Gewone dienst Inkomsten 1.205.741.17; uitgaven 887.961.20; batig slot 317.779.97; Kapitaaldienst: Inkom sten 916.060.57 5, uitgaven 1.099.148.30 5 nadeelig slot 183.087.73. De rekening van het Gasbedrijf afdee ling I gewone dienst inkomsten 16-1.385.03 uitgaven 131.948.67, batig slot 32.436.36. Afdeeling II (kapitaaldienst) Inkomsten 76.132.45 5, uitgaven 123.414.63 5, na deelig slot 47.282.18. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten in eigendom, beheer en onderhoud, vrij van servituten en hypotheken, over te nemen van de N. V. Exploitatie Maat schappij „Park de Kieviet en Orderbosch'' alle wegen, plantsoenen, trottoirs, bermen, uitritten enz. Bij de overdracht zal in eigendom wor den aanvaard een kapitaal groot 82.687.50 bestemd als ondei'houdsfonds en een som groot 29.400.voor in 1931 uit te voeren verbeteringen van de wegen in het park De Kieviet. Aan den in aanleg zijnden weg nabij de nieuwe woningen in den omtrek van de Haven, wordt den naam van Havenplein gegeven. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten aan enkele nieuw gebouwde woningen aan het Havenplein keukens bij te bou wen. De kosten zijn 375.per stuk en worden zij gemachtigd, om enkele wonin gen aan gegadigden te verkoopen en hy potheek te verstrekken. Voorts vragen zij machtiging om de overblijvende woningen te verhuren en wel type D. voor 10.per week, type O voor 6.en type E voor 5.75. De heer Van Leeuwen vraagt of reke ning is gehouden met de groote gezinnen. Hij acht het nuttig dat en statistiek wor de aangelegd naar de behoefte aaii wo ningen, en vindt het in het algemèen ge wenscht, dat een vaste lijn wordt gevolgd. De Voorzitter zegt, dat met den bouw van woningen spoed wordt gemaakt. Zoo lang die niet gereed zijn heeft het geen zin huurprijzen te bepalen. De heer Van Leeuwen acht het funest zonder systeem te'gaap bouwen. Dat geeft teleurstellingen. Daarom wil hij een statis tiek, waaruit blijkt, aan welk type wonin gen behoefte is en naar welken huurprijs. Gunstig wordt beschikt, op een verzoek van het R. K. Par. Kerkbestuur van den H. "Willibrordus om verhooging van Sub sidie voor de fröbelschool. Tenslotte komt in behandeling een vraag van den heer Boender omtrent de oplossing van het werkloosheidsvraagstuk. De heer Boender is van oordeel, dat de groote werkloosheid van heden had kun nen worden voorkomen door tijdig diverse werken, als aanleg van een parkeerterrein aan het Slag, het graven van een haven aan de werf, verbetering van dorpsstraten aan te vatten. De Voorzitter zegt, dat aan verschillen de dezer werken binnenkort wordt begon nen. De heer Boender acht het wensohelijk, dat de noodige spoed wordt betracht. Als de winter eenmaal gekomen is, kunnen de menschen niet meer werken, raken zij uit getrokken en zijn zij enkel op het Armbe stuur aangewezen. Dê Voorzitter antwoordt, dat de goede wil er is, maar alles kan niet ineens. Hierna sluiting der vergadering. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vernieling. Bij den agent J., wonend langs den Wassenaarschen weg, is gisteren te ongeveer 1 uur in den nacht met een kei een groote spiegelruit ingegooid.. Of hier baldadigheid of wraak in het spel is, zal, als het onderzoek' resultaat heeft, blijken. Aanrijding. De motorrijder B. K., woonachtig te Wassenaar en in dienst bij de autobusdienst Den HaagNoordwijk reed op zijn motor naar Wassenaar en kwam in „de Pan" in botsing met de melk- kar van A. v. D. te Katwijk aan Zee. De motorrijder bekwam ernstige kwetsuren en moest door dr. Hueting uit Katwijk a. d. Rijn verbonden worden, waarna hij per ziekenauto naar het Diaconessenhuis .te Leiden werd vervoerd. Wie de schuldige is, was nog niet uitgezocht. HILLEGOM. „Alberdingk Thijm". Gisteravond gaf de Haarlemsche Rederijkerskamer Alber dingk Thijm een gastvoorstelling in de concertzaal van Flora. Opgevoerd werd: „de Roman van een Krantenjongen", blij spel in 4 bedrijven van Peter Meeuwis3e. Het was een verblijdend feit, dat de groote zaal tjokvol was. Dat het succesvolle ju- bi eumstuk schitterend werd vertolkt, be hoeft niet te worden gezegd. Het publiek toonde zijn medeleven en volgde het stuk met volle aandacht. Het herhaaldelijk ap plaus was voor de spelers een verdiende R.-K. VREDESB0ND. Eerste Lustrum. De R.-K. Vredesbond in Nederland her denkt zijn eerste lustrum, een feit, dat niet slechts met vreugde, maar ook tot dank baarheid aa^eiding geeft. Vooi-eei'st tot dank aan God, die het werk zichtbaar heeft gezegend, vanaf het loffelijk initiatief tot op dezen eersten lus trumdal;. Voorts ook tot dank aan hem, die met zijn geestdriftig voorbeeld en stoe re werkkracht den Vredesbond helaas te vroeg ontviel, aan onze onvergetelijken eersten voorzitter Prof. Magister G. de Langen-Wendels O.P. zg. in leven hoog leeraar aan de R.-K. Universiteit te Nij megen. Zijn nagedachtenis zal steeds bij allen in hooge eer blijven, zijn energie en idealisme zullen nog velen ten voorbeeld blijven strekken! Ten.slotte past op dezen dag een woord van oprechten dank aan ons Doorluchtig Episcopaat en aan de veje geestelijke en wereldlijke autoriteiten in den lande voor hunnen warme sympathie en daadwerkelijken steun, gedurende dit vijftal jaren aan den R. K Vredesbond ge schonken. Vijf jaren zijn verloopen sinds de heer Ko de Haan, journalist, uit Deventer, thans te Rotterdam, overging tot de publi catie van eenige artikelen in de „Maas bode", die tot strekking hadden te komen tot de oprichting van een R.-K. Vredes bond in Nederland. Dit idee werd weldra met instemming overgenomen door ver schillende invloerke personen en onder der bezielende leiding van den heer de Haan werden de voorbereidende werk zaamheden ter hand genomen. Verscheide ne honderden spontane adhaesiebetuigin- gen kwamen binnen en talrijke vooraan staanden en intellectueelen werden weldra vurige ijveraars voor deze schoone zaak. Noemen we slechts Prof. Dr. Titus Brands- ma te Nijmegen, Pater Gorris SJ. uit Maastricht, de heer J. B. Vesters, hoofdre dacteur van „Het Huisgezin" te Den Bosch, Pater Pastoor Keulers uit Hazerswoude, de heer A. v. d. Steen Jr. te Nijmegen, en 'de bekende „Juffrouw Peeters" uit Bloe- mendaal. Ve'e vredesartikelen en berichten verschenen in de bladen en op groote schaal werd gecorrespondeerd met het gan- sche land en weiden communiqué's ver- strekt. Velen zullen zich nog herinneren het verschijnen van de door dertig voor aanstaande Katholieken onderteekende aansporing in al onze Katholieke Neder landsche dagbladen. Niet lang daarna had dan ook de gced bezochte oprichtingsver gadering plaats in het Cornelis Bi'oere- huis te Amsterdam, op voorstel van de Katholiek Sociale Actie aldaar, onder voor zitterschap van mr. G. Kropman, als be sluit eener toen gehouden Katholieke Vre- desweek. Bezielende woorden werden er gesproken door de ndeiders, de professo ren De Langen-Wendels en Brandsma, benevens door den verdienstelijken initia tiefnemer Ko de Haan. Op'7 Nov. 1925 werd de R.-K. Vredes bond in Nederland officieel opgericht. Het jonge plantje is tot een boom gegroeid on der het voortvarend bestuur van energieke Nederlandsche voormannen. Thans heeft de R. K. V. reeds diverse af deelingen in vele groote steden van ons land, terwijl nieuwe gevormd worden. Voorts circa 70 correspondentschappen in de kleinere plaatsen. Tevens zijn de meeste Katholie ken bonden reeds corporatief bij hen aan gesloten, zoodat het aantal indirecte le den wel in de honderdduizenden loopt. Het in den aanvang van 1929 opgerichte offi- cieele orgaan van den Bond „Pro Pace", waaraan tal van autoriteiten en deskun digen van naam hun medewerking verlee- nen, mag zich in de toenemende belangstel ling der lezers verheugen en in een stijgend getal abonné'sOprechten dank brengt de Bond nogmaals aan Mgr. Aengenent, bis schop van Haarlem, voor Zijne onlangs verleende Bisschoppelijke aanbeveling ten opzichte van het officieele Bondsorgaan De plaatsruimte staat ons niet toe over de werkzaamheden van den R. K. V. in de ze vijf jaren verricht, uitvoerig in details te treden. Kort moge hier worden vermeld, dat hij nauwe relaties onderhoudt met de vele R.-K. Vredesvereenigingen in het bui tenland en op vriendschappelijken voet verkeert met de vele Vredesbonden van andere richtingen hier te lande. Ook heeft de Bond zitting in den Partijraad. Voorts had hij een werkzaam aandeel in de Internationale Vredestentoonstelling te Amsterdam en plaatste hij een succesvol len stand op de Tentoonstelling voor Vol kenbond en Vrede te Den Haag in 1930. In 1925 verzond de Bond een internationa len vredesgroet aan alle dagbladen over de geheele wereld, in de diverse talen opge steld. Voorts moge hier in herinnering wor den geroepen de door hem belegde en nog lang druk besproken vergadering inzake de kwestie Nederland—België in Den Haag, die de stoot gaf tot een geheele reeks andere gelukkige initiatieven om te komen tct een vriendschappeüjker ver standhouding tusschen beide landen. Geregeld bezoeken zijn afgevaardigden buitenlandsche Katholieke Vredes-congres- sen, benevens de belangrijkste die van an dere zijden worden belegd. Zijn actie-secre taris verstrekt op gezette tijden vredescom muniqué's aan de dagbladen, terwijl voort durend propagandamateriaal door het ge heele land circuleert. Vele buitenlandsche vereenigingen en internationale instellin gen ontvangen geregeld het Bondsorgaan, terwijl de Bond tevens met uitgebreid ma teriaal aanwezig is in de Haagsche Vre- deskamer. Zijn volledige beginselen en Sta tuten lief de Bond in brochurevorm ver schijnen en hij stelt ze tegen geringe ver goeding ter beschikking van belangstel lenden. Ook in Rome heeft de Bond verschillen de invloedrijke pleitbezorgers. Het huidige bestuur is samengesteld uit de volgende personen: Z.E. Mgr. Prof. Mr. Dr. W. H. Nolens, eere-voorzitterProf. Dr. J. B. Kors O.P., lste voorzitter; Prof. Dr. Titus Brandsma O.Carm., bibliothecaris; G. Bul ten; mevr. "W. Bijvoet—van Haaren; Prof. P. Groenen; K. de Maan, actiesecretaris; Henri Hermans, 2de voorzitter; Prof. Dr. H. A. Kaag, lste penningmeester; mej. Dr. J. Hillen, 2de penningmeesteresse; Mr. G. KropmanJ. W. van MeegerenProf. Mr. Dr. Ch. Raaymakers S..L. H. van Rooyen Z.E. Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck; Z.E. Mr. Dr. A. B. E. M. van Rijckevorsel mevr. F. Sleenberghe—EngeringhH. P. J. Truffino. In het kort moge hier nog even de be ginselverklaring van den Bond worden aan gehaald. Dit beginsel ligt in de trouwe na volging en ten uitvoerbrenging van het Pauselijk Vredesprogram van Z. H. Bene- dictus XV z.g., waarvan het kernpunt is: „Niet meer bij conflicten tusschen de lan den het ruwe geweld, maar de zedelijke rechtspraak te gebruiken en dit te berei ken door algemeene gelijktijdige ontwape ning en algemeene gelijktijdige afschaffing van den dienstplicht." Tot dit doel tracht de R. K. Vredesbond te komen door zoo ruime en algemeen mo gelijke studie en actie, met medewerking der Geestelijkheid, Pers, School, Politici en Vereenigingen. Moge onze Katholieke Vredesbond nog talrijke lustra beleven onder leiding van zijn kundig bestuur en moge Katholiek Ne- deriand hem zijn steun en sympathie in steeds toenemende mate blijven schenken, opdat wij in eensgezinde samenwerking met onze buitenlandsche vredesvrienden mogen, geraken tot dat verheven doel: „Pax Christi in Regno Christi"!! Overveen. L. H. POVEL. voldoening. Na de uitvoering bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Gaarne roepen we de vereeniging een gemeend „tot weerziens" toe. De Margrietenlaan. Deze weg* zal worden voorzien van gasver'ichting. Dit bericht zal door de bewoners met vreugde worden ontvangen, daar deze zich tot he den nog met de voorouderlijke petroleum lampen in hunne huizen moesten behel pen. Consultatiebureau. Alhier zal een consultatiebureau voor zuigelingen worden gesticht. Doel is de zuigelingen voortdu rend onder deskundige controle te stelen en de moeders zoo noodig van advies te dienen. Waar te Lisse dit instituut met succes werkt en ook vele Hillegomsche moeders er van gebruik maakten zal de stichting hier ook zeker veel nut afwerpen. Weer in t donker. Gisteravond te even 5 uur gingen hier (en ook in andere gemeenten) alle electrische lampen uit. Dit is de 2e maal binnen twee weken. Na een half uur was het euvel verholpen. Hopen we, dat we voortaan van die duis ternis mogen verschoond blijven. LEIDSCHENDAM. St. Jozefgezellen. Op 9, 12 en 16 No vember a.s. zal het feest zijn voor de St. JozefgezeÜen-Vereeniging te Leidschen- dam op die dagen zal op luisterrijke wijze het 10-jarig bestaan gevierd worden. Het keurig verzorgde programma van de feestweek verzekert ons iets moois, ter wijl naast het stoffe'ijke ook 'cj/onder aan het geestelijke is gedacht. Donderdag 6 en Vrijdag 7 November des avonds te 7 uur Lof met feestpredi- kaic Zondag 9 November: 7 uur H. Mis met predikatie uit dankbaarheid voor het gees telijk en tijdelijk welzijn der St. Jos. Ge zellen ver eeniging. Na de H. Mis algemeene H. Communie der leden. 8.15 uur: Gemeenschappelijk ontbijt in het Patronaatsgebouw, waarna gezellig samenzijn tot 10 uur. 10 uur: Hoogmis. 8 uur 's avonds: Feestavond voor ouders, leden en genoodigden. Agenda: Opening. Gezellenlied. Feestrede dqpr den zeer- eerw. heer J. Th. v. Galen, Centraal-Prae- ses. Opvoering van het tooneelstuk „De Drievoudige Wijsheid van Vader Wang". Woensdag 12 Nov. 's avonds 8 uur: Op voering van bovengenoemd tooneelstuk. Entree 0.60 en 0.40. Zondag 16 November 8 uur s avonds: Sluiting van de feestweek. Optreden van het bekende Trio de Laat. Toegankelijk voor leden en ouders, terwijl nog een 100- tal kaarten verkrijgbaar zijn ad 0.75. Wij vertrouwen, dat alle ouders van hun belangstel'ing zullen blijk geven en het succesvolle avonden zullen zijn. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De navolgende prij zen werden betaald: Roode en rose Cc- boutanjers 7090 ct., Chrysanten groot p. stuk 1618 ct., Scabiosa per 100 7080 ct., Vuurpijlen 5—7 p. 100, late Chrysanten per bos 20—40 ct., Rozen per bos van 20 stuks: Glaudius Pcrnet 6070 ct., Co lumbia 0.90—1.10, Hadley 1.101.20 Butterfly 0.901.10, Rosalandia 0.90 1.10, Golden Ophelia 0.901.10, Edirh Helen 1.401.60. Schade. Bij verschil'ende pluimvee houders is, vermoedelijk door een of meer honden, onder de kippen een slachting ge houden. Ook werden, behalve een zestig tal kippen, eenige konijnen het slacht offer.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6