De Man van Nergenshuizen DINSDAG 4 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. EEN AUTQBUS MET VOETBALLERS GERAMD. Twee inzittenden bewusteloos. Zondagmiddag reed een luxe auto te Rijssen in op een autobus met terugkee- rende voetballers uit Almelo. Verschillen de voetballers kregen kwetsuren. Twee werden bewusteloos opgenomen en per zie kenauto naar Almelo vervoerd. De dokter vreesde voor hersenschudding, De luxe-auto werd zwaar beschadigd. Door een stoomtram gegre pen. T- Het slachtoffer over leden. 'Gistermorgen is mevr. Pierson bij het verlaten der If. Gerarduskerk van het klooster der Paters Redemptoristen te Maastricht door de stoomtram, die daar passeerde, gegrepen. Met inwendige Icneuzingen werd aange- redene door den G. G. D. van Maastricht naar het ziekenhuis „Calvariënberg" ver voerd, waar rij na aankomst is overleden. Veertienjarige knaap omge komen. Zondag is te Holten een veertienjarige fietser door een auto uit Rotterdam gegre pen en op slag gedood. De schuld van den autobestuurder staat niet vast. De politie doet onderzoek. |n kokend water gevallen. Qp het Corverspledn te Maastricht kwam het driejarig meisje A. H. J. S. de ouder lijke woning binnengesprongen en struikel de over een ketel kokend water, welke ketel door de moeder op den grond was ge plaatst. Met zeer ernstige brandwonden aan rug en benodeulichaam werd het ariue wicht ih zorgwekkenden toestand door den Gem. Gen. Dienst overgebracht ter ver pleging naar het Calvariënberg, BRANDEN. Vlasfabriek in vlammen opge gaan. Te Lage Zwaluwe is de electrische vlas fabriek van A. Domenie aan de Blauwe Sluis door brand vernield. De geheele in ventaris, alsmede een groote hoeveelheid vlas ging verloren. De brandweer van Ze- venbergschenhoek kon tegen het vuur niets uitrichten. De fabriek was laag ver zekerd, De. oorzaak van d,en brand, is on bekend. Boerderij te Nijega afge brand. Dg kapitale boerderij, bewoond door den heer W, v, d. Zijp te Nijega en eigenaar ba- rgn v. d, Feltz, js Zaterdagavond tot den grand toe afgebrand. De brand brak uit in de schuur, terwijl de familie zich in het voorhuis bevond, Toen men de brandlucht rook, ging de knecht van den boer in de schuur kijken, waarbij de rook hem onmid^ doll ijk terugdreef, terwijl ook de vlammen direct uitsloegen. Vermoedelijk heeft een losgebroken stier de bij den stal hangende stallantaarn omgestooben, waardoor het hooi vlam heeft gevat. Door den geweldi gen rook, die weldra in het geheele huis stond, heeft men van den inboedel zoo goed als niets kunnen redden. Een groote hoe veelheid hooi weid eveneens een prooi der vlammen. De stier rende de schuur uit, terwijl drie op stal staande geiten nog tij dig konden worden losgesneden en gered. Verzekering dekt de schade. FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van Velsen. 18) Met veel onderdanigheid opende zij de deur voor mij en bleef al maar staan bui gen en knipoogen, terwijl ik in de taxi stapte. „Waarhoen, meneer?" vroeg de chauf feur. Ik liet mijn gedachten gaan. Daar ik wist, dat Milford buiten gevaar was, had ik niet veel lust naar Park Lane te gaan. De gedachte, om geheel alleen in die- groote eetkamer te dineeren, had niets aanlokke lijks voor mij. „Breng mij maar naar Café Royal", zei ik Het eten in die heerlijke inrichting is op zichzelf reeds goed genoeg om iemand met de wereld te verzoenen. En nu het in dit geval werd voorbereid door mijn gevoel van blijdschap, bij het vooruitzicht van Billy's gezelschap, bracht het mij in een staat van opgewekt optimisme, zooals ik sinds de eerste veertien dagen van mijn verblijf in Engeland niet bad gekend. Ik dineerde op mijn gemak en koos de wijnsoorten volgens advies van den „Ober", uit wiens kist ik na afloop ook gebruik maakte van een import,sigaar. Na den maaltijd bleef ik bijna een uur van mijn overheerlijke havana genieten en sloeg in middels de andere bezoekers gade, waar- Te Helmond. Te Helmond is Maandagmorgen een op slagplaats van den aannemer J. v. d. B. totaal uitgebrand. Een belendende werk plaats van luifels bekwam ernstige brand schade. Alles waa verzekerd. Te Mijdrecht. Maandagochtend ontstond brand in de timmermanswerkplaats van den heer De J. in de Buurt te Mijdrecht. Do vlammen sloegen weldra aan alle kanten uit. Wel wist de brandweer de belendende peroee- lon te behouden, doch kon niet voorkomen, dat de werkplaats geheel uitbrandde. De schade wordt door verzekering gedekt. Oorzaak is vermoedelijk het branden van een fornuis in de werkplaats. Te Delft. In hot perceel No. 20 aan de van Leeu- wenhoeksjngel te Delft, bewoond door do familie J., is gisteravond ca. 7 uur een felle uitslaande brand uitgebroken. De politie- brandweer heeft het vuur met twee stralen op de motorspuit gebluscht. De bovenver dieping is geheel uitgebrand. De water- schade is vrij aanzienlijk. Verzekering dekt de schade; de oorzaak is onbekend. NA HET ONGELUK TE GEULHEM. Het resultaat der steqnactie. Eenigen tijd na het verschrikkelijke op geval te Geulhem, waarbij een leerling der Haarlemsche Rijkskweekschool gedood en verschillende anderen ernstig gewond wa ren, heeft de heer H. W. Korenstra, direc teur der Nutskweekschool voor Onderwij zeressen, het initiatief genomen tot een steunactie voor de slachtoffers van de ramp te Valkenburg, Met hem hadden zitting genomen in een comité de heeren C. L.-van Balen, direc teur der Gemeentelijke Kweekschool te Zaandam, G. B. Legdem, directeur eener R.-K. Kweekschool te Hilversum en W. J. Visser, 'directeur eener Christelijke Kweek school te 's-Gravenhage, Dit comité zond een rondschrijven aan de docenten en leerlingen dei' Kweekscho len in Nederland, waarin werd opgewekt geldelijken steun te verleenen en aldus van sympathie en meeleven met de slachtof fers te getuigen. Naar wij thans vernemen, is het resul taat dezer bemoeiingen geweest, dat veler medewerking is verkregen, waardoor gen bedrag van ruim ƒ2000 is ingezameld. Daar heeft de Haarlemsche Rijkskweek- schoolhqofd zelf een bedrag aan toege voegd, zoodat alle kosten daardoor zijn kun nen worden gedekt. HET VOETBALDRAMA TE BLOKZIJL. Een veldwachter aangeklaagd. Een tweetal bezoekers van den den nu beruchten voetbalwedstrijd te Blokzijl, n.l, H. Klukert en B. Oosten, hebben,- aldus het „Volk", bij den officier van justitie te Zwolle een aanklacht ingediend tegen den gemeenteveldwachter te Blokzijl, J. H. De eerste beschuldigt den veldwachter ervan, dat hij hem, toen hij, zonder eeniger- lei dreigende houding aan te nemen en met de bedoeling op kalmte aan te drin gen, het voetbalterrein betra-d, met een klaarblijkelijk vlijmscherp geslepen sabel een slag over den rechterwang ontving, waardoor deze van heb jukbeen tot den mond werd opengereten. De tweede, die uit nieuwsgierigheid het voeibalterrein was opgeloopen, en rustig stond toe te zien, beschuldigt den veld wachter er van, dat deze, onder de bedrei ging: „Ik sla je dood", hem een slag toe diende op den linkerarm, met heb gevolg, dat door zijn kleeren heen de arm zeer ern stig verwond werd door het doorslaan van een pees en het raken van een kleine slag ader, terwijl zelfs het gebeente gedeeltelijk versplinterd werd. Een tweetal getuigen wordt in het re quest aan den officier genoepid bereid en in staat de beschuldigingen te bevestigen. door ik tot de overtuiging kwam, dat zelfs de dame met de smaragden, die onbetwist de mooiste van het gezelschap was, het be slist moest afleggen tegenover Meroia Solano. Toep ik tot deze conclusie was geko men, betaalde ik mjjn nota en wandelde naar buiten, ten einde mij naar Park-Lane te begeven. Ik had ondertusschen de mo gelijke gevaren van een eenzame wande ling, niet uit het oog verloren maar het was zoo n mooie avondIk had mijn de genstok bij mij, waarin ik veel vertrouwen steld, en ik vónd dat het toch niet aan ging, dat Guarez of een van die helgche Zuicl-Amerikanen mij zou verplichten, de rest van mijn leven in een taxi door te brengen Niettegenstaande dezen misleidenden opgewekten gemoedstoestand droeg ik toch nauwkeurig zorg, goed uit mijn oogen te kijken en telkens als ik iemand tegen kwam, hield ik hem, tot tegenweer bereid, scherp in het oog. Toen ik mijn huis in hot gezioht kreeg, voelde ik, dat als er nu van uit de richting van het park geen schot uit een hinderlaag kwam, ik vrijwel veilig was en dit gevoel van zekerheid werd nog ver hoogd, toen ik onder de electrisobe lan taarn tegenover mijn huis, een gemoedelij ken politie-agent zag 6taan. Toen ik naderbij kwam, groei te hij mij. „Goeden avond inspecteur", zei ik. „Goeden avond, mijnheer", antwoordde hij. „Geen last meer van bedelaars gehad, hoop ik, mijnheer?" Het lag juist op mijn tong om-te vragen: „Wat, bedelaars?" toon ik mij inhield. „Neen, ik dank U wel", zei ik, ofschoon ik in de verste verte niet begreep, wat hij bedoelde. „Sedert U er over geklaagd heeft, mijn- BRUTALE JUWEELENDIEFSTAL TE DEN HAAG. Sieraden van een winkeltableau genomen. Voor een waarde van ƒ20.000. Maandagmiddag, omstreeks half één, is bij een groote juwelierszaak te 's-Graven hage een brutale diefstal gepleegd. Op dat uur kwamen twee dames en twee heeren den juwelierswinkel binnen en vroegen aan den bediende, die hen te woord stond, eenige colliers te mogen zien. Deze voldeed aan hun verlangen en toonde hun een tableau met een groot aantal col liers. De dames en heeren zochten langen tijd of er iets was, dat zij wenschten te koo- pen. Zij konden echter geep keus maken en de bediende legde het tableau eenigs- zins achteruit. Op dat moment vroeg eep der heeren iets aan den bediende en leidde zijn aan dacht enkele oogenblikken af. Direct daarop ve/trokken alle vier. Eenigen tijd later bemerkte de bediende eerst, dat hij hier mét een stel sluwe die ven te doen had gehad. Want wijl een der heeren de aandacht van den bediende af leidde hadden de anderen kans gezien van het tableau vier paarlen colliers, twee los se briljanten en een paar paarlen oorknop jes in wit goud gevat, tezamen een waar de van ƒ20.000, te stelen. De bediende kon niet verklaren hoe de diefstal had plaats gehad. De eenige mo gelijkheid is, dat zij de sieraden van het tableau hebben genomen, terwijl hij even met den vierden persoon stopd fe praten. •Slechts een vaag signalemeent kon bij van de dieven verstrekken. Zij waren al len vap een donker type, de heeren onge veer veertig jaar oud, de dames iets jon ger. Zij spraken met een Dui(sch accent De heeren waren gekleed in lange, donkere ulsters en droegen donkere gleufhoeden en hadden gladgeschoren gezichten. De dames waren opvallend gepoederd en hadden roodgeverfde lippen. Door de politie werd dadelijk een uitge breid onderzoek ingesteldtot op dit oogenblik echter nog zopder resultaat. Inbrekers op heeterdaad betrapt. Een paar weken geleden is er des nachts ingebroken zoowel in het bij-postkantoor aan do Van Limburg Stirumstraat als in het wijkpostkantoor aan het Goudenregen plein te 's Gravenhage. Het is nu in den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half vier aan twee recheroheurs mogen ge lukken een inbreker op heeterdaad te be trappen, toen hij bezig was aan de achter zijde van laatstgenoeïnd' wijkkantoor een ruit uit te snijden. De aangehoudene, de dertigjarige A. S., is in politiebewaking gehouden. De Tilburgsche Zondagavondinbreker. De Zondagavondinbreker heeft weer zijn slag geslagen. De familie J. van de Wouw aan de Koestraat in Tilburg was met Al lerheiligen uit. De inwonende winkeljuf frouw had om acht uur het huis verlaten. Toen om tien uur de dienstbode thuis kwam vond zij in huis den boel overhoop gehaald. De politie werd verwittigd die constateerde, dat de dief aan de achterzijde vja een plat dak het huis was binnenge-. drongen. De kasten in verschillende kamers waren overhoop gehaald en uit de winkel- oassa was een bedrag van ruim 200 ont vreemd. De dief is vermoedelijk gestoord door hot. thuiskomen van de dienstbode, want op liet kantoor is hij vermoedelijk niet geweest, althans op het kantoor is niets ontvreemd en hier was'nogal wat te ha len geweest. Bij den heer v. d. Wouw js q.l, ook gevestigd een postagentschap en een betrekkelijk groot bedrag was in de post- trommels op het kantoor aanwezig. Dc po litie heeft een uitgebreid onderzoek inge steld, doch van 'den dader geen spoor ge vonden. Jongeman beroofd. Naar thans eerst bekend wordt is te Barneveld Zaterdagavond een 28-jarig jongmensch uit Den Haag, terwijl hij zich per fiets van zijn kosthuis naar het dorp wilde begeven, door een paar onbekende heer, heb ik goed opgelet en ik denk, dat zij het bemerkt hebben en wel w<g zullen blijven." Ik begreep hieruit, dat Norlhpofce dezen voorzichtigheidsmaatregel had genomen, teneinde een wakend oog op vriendelijke bedoelingen van Guarez en zijn handlam gers te houden, „Ik vind het zeer vriendelijk van U en ik dank U wel", zei ik. „Er b: hoeft geen rapport van gemaakt ie worden, ivaar ik zou het zeer op prijs stellen, als U er ver. der op wilde blijven letten. Het is zoo hin- v. k, als dat volk maar steeds om het huis slentert." Terwijl ik dit zei, stopte ik hem een hal ven sovoreign in zijn hand, welke van vol doening trilde. „Wel bedankt, mijnheer", sprak hij. „Ik zal mijn best doen, dat u voortaan niet meer wordt gehinderd. Wees daar maar niet be zorgd over.'' Ik wenschte hem met wuifgebaav gceden avond en ging de trap van mijn huis op. Juist toen ik mijn huissleutel uil mijn zak haaide, kwam een telegrambesteller op zijn fiets aanrijden, sprong er voor mijn huis af en kwam haas:',' de trap op. Hij haalde een telegram uit zijn tasch. „Is dat voor mij V' woeg ik. „Ik ben mijnheer Northcotc." „Ja, mijnheer." Nieuwsgierig naar den inhoud maakte ik het open. Toen hield ik het papier zoo, dat het licht van de lantaarn er op scheen. Het bevatte acht woorden: „Neem U in acht voor uw nieuwen huisknecht." Ik staarde een oogenblik verbaasd naar deze waarschuwingtoen zei ik lachend tot den besteller: „Dank U, er is geen antwoord op."' ÜIT DE RADIO WERELD Programma's voor Woensdag 5 Nov. Huizen, 1875 M. Uitsluitend N. C. R. V.-uitzending, 8.15-^-9.30 Gramofoon. 10.30 Korte Ziekendienst. 11.00-^12.00 Orgelconcert, 12.15 Gramofoon. 12.30 Solistenconcert (piano, viool, cello, sopraan). 2.002.45 Solistenconcert (sopraan, alt, piano, viool). 2.453.15 Lezen van Chr. lectuur. 3.154.00 Vervolg solistenconcert. 4.005.00 Concert door het Sdhotens Chr. Kinderkoor, met pianobegel. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.45 Landbouwhalfuurtje. 6.457.15 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 7.15 Electrotechnisehe les. 8.00 Avondvergadering te Utreoht, ter gelegenheid v. d. Sisten Dies Na talis van de Afd. Utreoht der Societas Studiosorum. Redevoeringen en koorzang. 10.00 Persberichten. 10.1011.30 Gramofoon. Hilversum, 298 M. Uitsluitend V. A. R. A-uitzending. 8.00 Gramofoon. 10.00 V. P. R. O.-morgenwijding. 10.15 Orgeloonoert door Joh. Jong. 10.45'Kookpraatje. 11.30 Gramofoon. 12.00 Oonoert door 't septet o. 1. v. Is. Eyl. 1.30 Pauze. 2.00 Vrouwenuurtje (toespraak, orgel en declamatie). 3.00 Maak het zelf-oursus. 4.00 Vragen v. d. kinderen. 4.30 Orgelconoert door Joh. Jong. 5.30. Concert door 't V AR A-Orkest o. 1. v. H. de Groot. Operettemuziek. 6.15 Muzikale attractie (harmonika). 6.45 Vervolg concert. 7.20 Lezing over het socialisme, door W. H. Vliegen. 7.45 Lezing over de tentoonstelling „Soc. kunst". 8.00 Hoorspel „Als de morgen gloort". F. Dumont, zang. Toespraak. 9.00 Concert door het madoline-ensemble 10.00 Concert door 't VARA-orkest. 11.0012.00 Gramofoon. personen aangerand en van zijn portemon- naie met ongeveer 35 beroofd. Een por tefeuille met bankpapier, die hij in een an dere zak droeg, bleef dqor de beroovers onopgemerkt. Steekpartij te 's-Gravenhage. Zaterdagavond te half elf meldde de vijf- en-twintigjarige H. de J. zich aan bij het politiebureau aan den Rijswijksohen weg te 's-Gravenhage. Hij had tijdens een vecht partij op de Hoefkade van een hem onbe kenden man drie steekwonden in den rug gekregen. Als verdacht hieraan schuldig te zijn is door de reoherche gearresteerd de twee-cn-twintigjarige assuradeur L. J. J„ die door H. de J, als de dader wordt her kend. Ten huize van den assuradeur zijn in beslag genomen een colbertoostuum. een overhemd en een pet waarop bloed vlekken aanwezig zijn en die sporen droe gen van een vechtpartij. Het wapen, waar mede de wonden zijn toegebracht, word niet gevonden. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN Auto in Mexico stort van een veerpont. Bij het eversteken van de Mexcala-rivier is een auto van een veerpont gegleden en gezonken. Zeven personen, o.w. drie kin deren, kwamen hierbij om het leven. VIII. Ik ben over 't algemeen zeer gesteld op verrassingen, maar men kan van het goede wel eens te veel krijgen. Met het telegram in mijn hand ging ik naar binnen en sloot de deur achter mij. Alle lichten brandden in de hal en ik ging op den hoek van een tafel zitten, waar ik het korte bericht nog eens overlas: „Neem U in acht voor uw nieuwen huisknecht." Het was verzonden van het Oharing Cross kantoor om 0.58 en de afzender, wie het cok mocht zijn, was klaarblijkelijk iemand van kort en bondig handelen. Ik keek er naar met gemengde gevoelens van twijfel en ergernis zoowel als van ge noegen. Indien de waarschuwing ernstig gemeend xvas en mijn nieuwe huisknecht met een degen in de hand ergens op den loer lag, wie, voor den duivel, had zich dan cle moeite getroost mij te berichten, dat ik mij in acht moest nemen. Het moest iemand zijn, die bekend was met den maat regel, welken ik dien morgen had genomen. Maurice was de eenige, die er van op de hoogte was. Ik zag echter niet in, waarom hij nu met zijn vriendelijke waarschuwing aankwam; dat had hij toch van morgen di rect kunnen doen. Over het geheel was ik meer geneigd aan te nemen, dat het tele gram een uiting van brutaliteit was. Het was best mogelijk, dat het in dienst ne men van een anderen betrouwbaren huis knecht tor vervanging van den braven Mil ford, niet met de plannen van mijn onbe kende vrienden strookte, en dat zij op deze wijze mij bang wilden maken, opdat ik mij van hem zou ontdoen. Hoe het zij, de eenige weg dien ik te ne men had, was volgens mijn meenmg, den Daventry, 1854.4 M, 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 GramofoonpJ. f I.90 Orkestconoorl. 2.20 Liederonvoordrackt door M. St. Clair Green (sopraan), D. Davis (tenor). 2.50 Uitz. voor scholen. 3.50 Concert. Orkest. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Nieuwsberichten. 7.00 Pianoreoital door L&fflfefee. 7.20 Lezingen. 8.20 Concert. 9.20 Beriohten. 9.35 Vervolg concert. 10.20 Lezing en beriohten. „R a, d l o - P u r i s", 1725 M- 12.502u20 GramofoainpiL 4.05 Gramofoonpl. 8.50 Gramofoonpl. 8.20 Tooneeluitzending. 9.05 Opena-oonearfc. Orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonpl. 9.8510.35 Gramofoonpl. 10.4011.20 Muziekuitaending voor scho len. II.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. 4.505.50 Orkestooncert. 7.208.15 Orkest concert. 8.20 Vroolijk programma. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Kalundborg. 1153 M. 2.50—4,50 Orkestconcert, voordracht, 7.20-^10.20 Concert en toespraken. 10.4011.50 Dansmuziek door Dajos Bela en zijn orkest. Brussel, 508,5 M. 5.20 Viool-recital. 6.50 Concert. 8.35 Concert. Orkest en solisten- Ze es on, 1835 M. 5.05—0,20 Lezingen. 6.206.50 Gramofoonpl. 8.2011.90 Lezingen. 11.3013.15 Gramofoonpl. 12.15—12.50 Berichten. 1,20—2.90 Gramofoonpl. 2.20—3.50 Lezingen. 3.50—4,50 Concert. 7.50 Concert, 9.35 Beriohten. Daarna tot U.50 Liete»* digheidsoonoert. AUTOBUS-ONGEVAL IN FRANKRIJK. Vier dootlen, 19 gewenden. Een autobus, die dienst doet tusschen de stad St, Galmfer en het station aldaar, is' van een hoogte van vijf meter naar be neden gestort, toen de chauffeur trachtte een anderen auto te passeeren. Vier perso nen werden gedood en 19 gewond. Door een windstoot van een rots geslagen. Mevrouw Jaokson, de echtgenoot© van den vice-consul der Verecnigdq Staten te Havanna is door een heviger» windstoot van een rotspunt in zee gevallen, op een plaats, waar het krioelt van haaien. Haar echtgenoot en een andere Amerikaansche vice-consul sprongen haar na om haar te redden; alle drie kwamen echter in de branding om het leven. Een beambte van heb consulaat, die eveneens in zee was ge sprongen om hulp te verleenen, kon nog met moeite gered, worden. Treinongeluk in Roemenië, Uit Boekarest wordt gemeld, dat gisten morgen vroeg de sneltrein van Boekarest naar Tsjernowitz bij het binnenkomen in het station Mnncelu ten gevolge van over matige snelheid ontspoord is. De locomo tief, een kolen- en een goederenwagen en drie personenwagons zijn omgekanteld. De- machinist werd gedood, dc steker en zeven andere spoorwegemployé's werden zwaar gewond. Geen der reizigers werd. evenwel gedood of gewond. De schade beloopt eeni ge millioenen lei, Het verkeer op deze lijn was eenigen tijd verbroken. persoon in kwestie zonder uitstel te onder vragen en te zien, wat ik van hem dacht. Ik drukte op het electrische knopje en zette mij haastig in een waardige houding op het kleedje voor den haard. In promptheid Hot Francis niets be wen- schen over, want binnen dertig seconden kwam hij in de hal en bleef met 'n eerbie dige buiging voor mij staan, Ik nam hem scherp op. Hat was een groote man, ongeveer vijf on dertig jaar en slank gebouwd. Een overvloed van zwart haar bedekte zijn hoofd en zijn gelaat had een gele tint. „Ik zie, dat je al direct bent gekomen, Francis", zei ik bij wijze van welkom. Hij maakte wederom een buiging. „Ja, mijnheer, ik ben omstreeks drie uur met mijnheer Seagrave hier gekomen. Hij heeft een kaartje aan de keukenmeid gegeven, mijnheer." „Heb je Milford al gezien?" vroeg ik. „Ja, mijnheer, ik heb hem even gespro ken." „Hoe gaat het met hem V' „Hij schijnt al iets beter te zijn, mijn, heer. Hij wilde mij omtrent do bezigheden alles uitleggen, maar ik vond heter. hem maar niet te vermoeien. De keukenmeid heeft mij over een en ander ingelioht en ik geloof, dat ik alles tot uw tevredenheid zal in orde maken." Ik knikte. „Heel goed", zei ik. „Verder bobben wij, geloof ik, niets te bespreken. Ik heb jn uitsluitend voor mijn persoonlijke diensten noodig, zooals dat gebruikelijk is. Voor hot overige zal ik je oen en ander wel vertellen en als je iets bijzonders wenscht te weten, kom je maar gerust vra gen, hoo ik het hebben wil." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9