RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING UIT DE OMGEVING ZATERDAG 1 NOVEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 INTERPAROCHIEELE GESCHIEDENIS DER ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREEN I GING. Vervolgen wij thans onze geschiedenis met de simpele vermelding van het feit, dat in die sombere dagen de Scribent der Vereeniging meer dan eens in het Kol- pingsblad uiting gaf aan het groeiend ver- langen der leden, om de eindelijke terug gave van hun eigen Huis. En dat verlangen werd des te onstuimiger, naarmate het een ieder hunner duidelijker werd, dat juist „ons soort Gebouwen" aan de Overheid zoo „angstwekkend onmisbaar" bleken. (Men raadplegen hiervoor Kolpingsblad. Half- maandel. April 1917). Vanzelf dus ontbrak alle lust tot vie ring van het gewone Vastenavondfeest. Men achtte het doelmatiger zijn krachten te wijden aan den internen Ver eenigings- arbeid. In de Aprilvergadering van den Raad van Bestuur kwam als zeer belangrijk punt ter sprake de op handen zijnde stich ting der parochieele Jongenspatronaten. Natuurlijk had dit punt de volle aandacht en werd na ernstige bespreking unaniem besloten kalm af te wachten de eventueel te nemen besluiten der Kerkelijke Overheid en vervolgens aan het Kerkbestuur van St. Petrus (onder welke parochie het „gebouw" ressorteerde) volle medewerking te verlee- nen bij een mogelijke oprichting van een parochieel Jongenspatronaat. Uit dit besluit spreekt overduidelijk, dat de Raad van Bestuur vóór alles op be dacht was, de eigen onafhankelijkheid der Leidsche St. Jos. Gez. Vereeniging te ver zekeren. Anderzijds was het van de Ker kelijke Overheid uitnemend gezien om de geestelijke en sociale verzorging van de schoolvrije jeugd met kracht aan te vatten, want heusch, daar waren toen de tijden wel naar. Logisch gedacht kon 't wel niet anders, om het bestuur der Gezellen-Ver eeniging moest met dit streven volkomen instemmen en vandaar ook, dat reeds in de Meivergadering een der oudere be stuursleden (de heer H. P. L. Vorst) wordt benoemd tot vertegenwordiger der St. Jos. Gez. Vereeniging in het weldra op te rich ten „Centraal-Comité voor de Jeugdorga nisatie". DE GEZELLEN-VEREENIG ING ALS OPVOEDKUNDIG INSTITUUT. II Een geweldig proces speelt zich bij de jeugd af in die jaren, waarin we de op groeiende jongens wel eens betitelen met den naam „slungel", 't Zijn de jaren, waar in zich aan het verstand van den jonge man vragen voordoen, waaraan hij te voren nooit eenige aandacht heeft geschonken. Hefc onbeperkt vertrouwen, het .naive ge loof der kinderjaren neemt een einde en de persoonlijkheid treedt naar voren. Een drang ontstaat naar andere dingen en ze zijn onrustig als trekvogels in den herfst; de jongen gaat zich afkeerig toonen van gezag; hij wil niet meer geregeerd worden, maar zelf regeeren, zelf leiding geven en het is dan, dat hij „medezeggenschap" vraagt om de eenvoudige reden, dat de dadendrang begint te ontwaken. Ook, en zeker niet 't minst, op geloofsgebied ko men veranderingen, want een neiging tot critiek begint te ontwaken en al behoeven we niet over die bepaalde „critici" ons be zorgd te maken in den uitersten zin van 't woord, 't kan niet ontkend worden dat een geweldige verandering in de jongens ziel plaats heeft, die, als ze niet goed wordt geleid, op een mislukking zal uitloopen. 't Is zoo terecht jammer, dat den blijden, blauwen hemel van de jongensziel verduis terd wordt door den strijd der hartstoch ten, die zoo geweldig is dat Lacordaire er van zeide: „De hartstochten zijn als dolle honden, die aan de poort der jongensziel op de loer liggen." Formeele veldslagen worden er geleverd tusschen het geweten, dat verbiedt en de lust, die lokt. En nu de vraag te beantwoorden wan neer deze ontzettende ommekeer plaats vindt is niet gemakkelijk. Bij den één zal het gebeuren als hij zeventien, achttien ja ren telt, bij den ander reeds vroeger. Voor al nu tegenwoordig de jeugd vroeg rijp is, zooals men dat noemt, kan men niet voor zichtig genoeg te werk gaan en voor de jeugdleiders is voorzichtigheid de gebie dende eisoh. We mogen echter algemeen aannemen, dat op 1617 jarigen leeftijd het proces zich voltrekt en derhalve moet in die jaren aan onze jongemannen de grootste steun gegeven worden. Zijn ze eenmaal twintig jaar geworden, dan is er zoo weinig meer te veranderen; als een jongen met zijn 16e jaar in zijn geloofsijver verflauwt en er wordt niets aan hem gedaan, dan is hij op twintigjarigen leeftijd verloren, formeel verlorendie dat ontkent heeft van jeugd- leiding geen verstand. Wij hebben eens een praeses deze ver klaring hooren geven: Wanneer we de re volutie in de jongensziel niet goed leiden, dan zal na 2, 3 jaren die ziel een puinhoop zijn." Was het dan wonder dat de grootste zielkundige opvoeder, Adolf Kolping, den zeventienjarigen leeftijd aangreep als den tijd, waarin den jongeman als hij zich ont trok aan de ouderlijke leid.ng een nieuwe leidsman moest gegeven worden, dat hij hem gaf een tweede tehuis? Daar is maar één antwoord en dat ^s: Het was zielkun dig juist. Zoo was door Kolping het pro gram gemaakt, dat bij zeker was van zijn succes, want met zijn vereeniging gaf hij een instituut van opvoeding, dat zich vol komen aanpaste aan de behoefien van on ze mannelijke jeugd. S. M. Nieuwe opvoering van De Roman van een Krantenjongen. Het overweldigende succes bij de opvoe ringen van bovengenoemd tooneelstuk ter gelegenheid van het Stichtingsfeest heeft er toe geleid nog eens voor een zesde maal dit stuk ten tooneele te brengen. De opvoering zal nu plaats hebben in den Schouwburg en wel op Woensdag 12 November. Vanaf Maandag a.s. zullen toegangsbe wijzen verkrijgbaar zijn aan het Gezellen- huis en bij verschillende zelatrices en ze- lat eurs. De eventueele baten zijn voor het Kem- permanfonds tot stichting van eigen Ge- zellenhuls. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertenties, die in den loop der volgende week in dit blad zullen worden geplaatst. Maandvergadering Gehuwden. Dinsdag a.s. heeft de gebruikelijke maandvergadering plaats van de afd. Ge huwden. De laatste definitieve mededee- lingen over het Ziekenfonds zullen dan worden gedaan, terwijl dan tevens de da tum van intrede van de nieuwe regeling zal worden medegedeeld. Volkstelling 1930. Door den Minister van Binnenl. Zaken is den Centralen Raad van de S. Joseph's Gezellen-Vereeniging verzocht medewer king bij de Volkstelling van 1930 door hun ne leden daartoe op te roepen. Men kan gegevens hierover vinden in het Kolpingsblad van de vorige week. Zij, die zich voor dit in het geheel niet zware werk tot steun der Landsregeering beschikbaar willen stellen, kunnen zich op geven bij den Assistent-Senior. EEN ONTSNAPTE LEIDSCHE PSYCHOPAATH. Hij wist in Uden een goeden slag te slaan. J. v. K., arbeider te Tilburg, verdacht van kerkdiefstal te Helvoirt, werd eenigen tijd geleden als psychopaath op advies van den psychiater dr. Casparie te Den Bosch, ter beschikking gesteld van de regeering en opgenomen in het gesticht voor psycho paten te Leiden. Daar wist hij op een wan deling naar Katwijk te ODtsnappen. Ter wijl per radio zijn aanhouding werd ver zocht, vertoefde hij in Brabant en wist op 5 Sept. 1930 in de kapel der Kruisheeren te Uden het bekende wonderbeeld van O. L. Vrouwe van Uden te berooven van tal van gouden geschenken, w.o. zes gouden kettingen, en tal van andere gouden siera den. Onder voorwendsel dat hij goud had uit de nalatenschap zijner moeder wist hij vier en veertig gram van het gestolene als oud goud van de hand te doen bij een goud smit te Vught. Toen deze het radio-bericht vernam, kreeg hij argwaan in den vreem den bezitter van het goud en kon hij den verdachten aanwijzen. Voor de rechtbank werden tegen hem acht getuigen gehoord o.w. drie Kruisheeren en ook dr. J. Scholte, directeur van het psychopathen-gesticht te Leiden. Op de vraag van den president of het niet onvoorzichtig was, lieden als ver dachte aan den openbaren weg te laten gaan wandelen, antwoordde de dokter ont kennend. De eisrh luidde tien maanden gevange- nisstrafa Na zijn straf te hebben onder gaan, wordt verdachte opnieuw - in Leiden geplaatst, terwijl de 'terbeschikkingstelling om de twee jaren zoo noodig kan worden verlengd. Uitspraak 13 Nov. a.s. WIE MOET EEN DWANGBEVEL TEEKENEN? De Hooge Raad stelt rechtbank en Gerechtshof in het ongelijk. De Hooge Raad heeft arrest gewezen in een procedure tusschen den ontvanger der directe belastingen te Amsterdam en den heer Nap. de la Mar, thans overleden. Laatstgenoemde had. zich verzet tegen eenige dwangbevelen voor invordering van directe belastingen op grond, dat deze dwangbevelen niet zouden voldoen aan de voorschriften. Immers de bevelen waren geteekend niet door den ontvanger, doch door een ambtenaar of diens kantoor als De rechtbank te Amsterdam verklaarde de ia Mar goed opposant en besliste, dat de dwangbevelen nietig waren. In hooger beroep werd dit vonnis door het Gerechtshof bekrachtigd. De Hooge Raad heeft thans beslist, dat het desbetref fend artikel wel voorschrijft, dat de dwang bevelen van den ontvanger moeten uit gaan, doch niet eischt, dat deze bevelen persoonlijk door hem moeben worden getee kend, zoodat, wanneer een dwangbevel tot invordering van directe belastingen namens den ontvanger is geteekend door iemand, die daartoe van hem de bevoegdheid heeft, dat dwangbevel is gegeven door den ont vanger. Bloemendaalsche vuilniskwestie. Veertien dagen geleden heeft de Haar- lemsche rechtbank behandeld de zaak te gen den aannemer van grondwerken, G. H., te Bloemendaal, die op een stuk land onder de gemeente Haarlem het huisvuil der gemeente Bloemendaal stortte, zooge naamd voor het in cultuur brengen van den grond. Tegen H. werd proces-verbaal opge maakt wegens overtreding der Hinderwet, daar de omwonenden zeer veel last hadden van den stank en de honderden ratten, die op het vuil afkwamen. De handelwijze van H. werd beschouwd als een clandestie ne verplaatsing van de Bloemendaalsche vuilnisbelt. De rechtbank deed Donderdag uitspraak en veroordeelde H. tot 50.boete of 50 dagen hechtenis terzake van het hebben van een inrichting tot verwerking van af val zonder vergunning van B. en W. H. heeft verklaard met het storten van vuil te zullen doorgaan, zoodat de gemeente Haarlem alsdan op juridische gronden zal kunnen ingrijpen. LEIMUIDEN Zanguitvoering. Woensdag gaf de R. K. Gemengde Zangvereeniging „Sursum Corda" onder leiding van haar bekwamen directeur, den heer J. v. d. Meer eene uit voering, ter gelegenheid van haar éénjarig bestaan, in de zaal van den heer J. Snee- boer met medewerking van de alom beken de Hollandsche humoristen de gebroeders Boesnach uit Rotterdam. Circa acht uur beklom de voorzitter, de heer Ch. v. Tol, 't podium om de aan wezigen in den geheel bezetben zaal de vol gende woorden toe te spreken: Geachte aanwezigen! Wederom heb ik 't genoegen u allen hartelijk welkom te heeten op dezen groo- ten dag, waarop „Sursum Corda" haar eerste verjaardag viert. Wederom hoop ik, dat ^Sursum Corda" met de medewerking van de Gebrs. Boes nach, u weer een gezelligen, genotvollen en prettigen avond mag verschaffen. Ge achte dames en heeren. In dit eene jaar tijds hebben wij veel geleerd, dank zij de sublieme wijze waarop onze onvermoeide directeur ons onderwijs gaf. Hoewel wij nog lang geen geschoolde zangeressen en zan gers zijn, hoop ik toch, dat wij van avon<i 't g©en wij geleerd hebben tot aller tevre denheid tot uiting mogen brengen. Dames en heeren! Wel niet allen, maar toch velen zijn hier aanwezig, die onze uit voering van Februari j.l. hebben bijge woond. U zult aanstonds zien, dat ons aan tal vrijwel hetzelfde is gebleven als ver leden winter. Enkele zijn uit de vereeniging getreden, anderen zijn weer lid geworden, en dit valt zeer te betreuren en is tegen aller verwachting na ons succes van Fe bruari j.l. Minstens hadden wij nu met een dubbel aantal leden op moeten kunnen treden. Waar blijven al die jongelui van Leimui- den en omgeving, doch niet de jongelui, waarom zouden geen getrouwde lui lid wor den van onze vereeniging? Is er iets schoo ner, iets verhevener dan de zang! De een is milder bedeeld met een goede stem als een ander, maar sluit u niettemin allen aan bij „Sursum Corda" en ontwikkel uw gave en vormt met ons een sterk en machtig koor. Dames en heeren, ik hoop dat deze enkele woorden door een leek tot u gespro ken indruk op u mogen maken en „Sursum Corda" daar de gevolgen van mag onder vinden. Verder, waarde directeur, is 't mij een eer en genoegen u, namens de vereeniging „Sursum Corda", dezen dirigeerstok aan te bieden als bewijs van onze sympathie en erkentelijkheid, in de hoop, dat u dezen nog vele jaren moogt zwaaien tot verderen op bloei onzer vereeniging. Ook de heer Sneeboer heeft ons aller genegenheid gewonnen door zijn onver- moeiden arbeid voor „Sursum Corda". Wij zijn hem hiervoor zeer dankbaar en ik spreek zeer zeker ook namens de vereeni ging den wensch uit, dat hij nog vele ja ren in ons midden mag blijven en ons met woord en daad moge bijstaan, en hiermee, dames en heeren,, open ik dezen avond en hoop ik, dat gij allen met aandacht den zang en de voordrachten moogt volgen. Spr. gaf de leiding aan den heer directeur en de heeren Boesnach tot afwerking van 't keurig uitgezochte programma. No. 1 van 't programma, een keurig uit gevoerde marsch voor piano, bracht al da delijk stemming in de aanwezigen. Hierna werden door de vereeniging uitgevoerd No. 2 en 3, 't Wilhelmus uit Valerius „Gedenck Clanck" en Avondkoor van C. Kreutzer. 't Daverend applaus gaf wel zeer te ken nen, dat beide zangstukjes goed waren uit gevoerd en in den smaak vielen. No. 4: De Wereldreizigers, duet door Gebr. Boesnach, deed de toehoorders on bedaarlijk lachen, vooral door 't keurig in- gevlochte versje van de mooie bestraatte Heerenweg, de heerlijke geur van de vuil nisbelt, van de waterleiding, waar de Lei- muidenaars zoo op wachten. Ook de vol gende nummers van 511 werden flink uit gevoerd en oogstten zeer den bijval der aanwezigen. Na de pauze, die nu intrad, zette de piano de gang er weer in. No. 13 en 14 werden weer door „Sursum Corda" prach tig ten gehoore gebracht en 't applaus was wel ten volle verdiend. No. 15: de twee Bluffers, duet Gebrs. Boesnach, was een wedstrijd in 't bluffen en een waar suc cesstuk. De volgende zangstukken liepen ook flink van stapel en getuigden van ferme studie. No. 18: Pietje Puck, of ben jij de baas, klucht in 1 bedrijf, spande ech ter de kroon en 't was werkelijk lachen en nog eens lachen. Een daverend applaus was 't loon van de beide voortreffelijke hu moristen. Nu volgde nog een liedje als toegift, waarin de heeren van Tol, voor- I zitter, v. d. Meer, directeur en Tom Vas tenhout secretaris en A. Beuk als penning meester een pluimpje op hun hoed kregen. Ten slotte No. 19 Domine Salvam Fac Re- ginam Nostram van A. Giesen, waarmee 't uitgebreid programma was afgewerkt. Een van de gebroeders Boesnach dankte 't bestuur en de aanwezigen en sprak den wensch uit weer spoedig eens voor „Sursum Corda" te mogen optreden en hoopte, dat indien de vereeniging 't volgend jaar eens naar 't concours trok, dat ze dan met een eersten prijs mocht terugkeeren Hierna dankte de voorzitter de heeren Boesnach voor hunne welwillende mede werking en bun wenschen en de aanwezigen voor hun belangstelling en werd dezen succesvollen avond besloten met een geani meerd bal, waarna ieder hoogstvoldaan huiswaarts keerde in de hoop weer eens zoo'n genotvollen avond te hebben. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met een matigen aan voer en een beperkte verscheidenheid wer den de navolgende prijzen betaald: Vuur pijlen per 100 68, Scabiosa 7080 cent, Chrysanthen per bos 1020 cent, groote Chrysanthen per stuk 1618 cent, late Chrysanthen 2040 cent, roode en rose ceboutanjers 8090 cent, rozen per bos van 20 stuks Golden Ophelia 0.901.10, Butterfly 0.901.10, Rosalandia 0.90 1.10, Edith Helen 1.401.0, Glaudius Per- net 6070 cent, Columbia 0.901.10, Hadley 1.10—1.40. INGEZONDEN STUKKEN Eén Kwartiertjes-Bond. Wij werden wederom verblijd met een belangrijke gift van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana, als bewijs van Hare belangstelling in het werk van onzen Bond. Mogen velen dit Koninklijk voorbeeld volgen en onzen Bond alsnog gedenken. Aan allen die ons reeds iets gezonden hebben, hoe klein de bijdrage ook is, bren gen wij onzen hartelijken, welgemeenden dank. Wij wenscken hier nog even mede te deelen, dat het doel van onzen Bond is, steun te verleenen aan Vereenigingen welke zich het lot van Verwaarloosde of halfverwaarloosde kinderen aantrekken. Gaven voor onze verkooping op 18 en 19 November in het lokaal der Vereeniging van Huisvrouwen in het gebouw der Haar- lemsche Bankvereeniging Breestraat 81, zijn zeer welkom, voor 10 November a.s., bij ondergeteekenden. Het Bestuur, N. van Sillevoldt-Paling, Presidente, Morsohsingel- 8. M. den Ouden-Raar, le Secr.esse, Turfmarkt 4. J. S. C. v. d. Berg-Hoogewerff, 2e Secr.esse, Rapenburg 87. C. E. van Voorthuysen, le Penn.esse, Noordeindsplein 2a. C. Nieuwenhuizen Segaar-Uljee, 2e Penn.esse, Morschweg 62. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Zondag 2 Nov. St. Barbara. Opening der Bidstonden 's middag te één uur op het R. K. Kerkhof door den Algem. Adv., Rector Reynen. Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Maandag. Rederijkerskamer „Vondel", Rolverdeeling 9 uur, opkomst gewensoht. Dinsdag. Zitting Bestuur R. K. Bouwvak arbeidersbond „St. Jozef" van 7 tot 8 uur, Bondsgebouw, kantoor boven. Dinsdag. Tramweg pers. St. Raphael (N. Z. H.) uitslag onderhoud Directie 8.30 uur. Woensdag. Bestuursvergadering St. Ra- phaël, 8.30 uur. Woensdag. Bestuursverg. R. K. Volks bond, 8 uur. Donderdag. R. K. Werkmeesters St. Jan ledenvergadering 8 uur, opkomst noodza kelijk. Vrijdag. Repetitie R. K. Gom. Zangver- eeniging Pulchri Studio 8 uur, tevens aan melden van nieuwe leden. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Bibliotheek van 7.308.30 uur. Brandstoffencommissie houdt zitting van 78 uur in het kantoor. Zitting Eigen Huis van 89 uur. Opgaven van Bondsleden (niet vaklie den) voor de cursus in Electricitetisleer, van 78.30 uur op het kantoor, aan deze cursus zijn geen kosten verbonden. Iedere Zondagavond ontspanning voor de Bondsleden vanaf 6 uur in de groote zaal, prijsbiljarten en prijsjassen. In de maand November iedere Zondag 's middags te 1 uur Bidstond op het R. K. Kerkhof. INTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Heden Zaterdag is de zaal geopend van 610.15 uur. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 en van 7.tot 10.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.15—9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph Spaarkas, welke wordt waar nomen door de heeren L. Bayer en C. van Oerle. Van 11.30 uur bibliotheek. Na het Lof prijsbiljarten. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur maandelijksche afrekening voor de Zelateurs van het St. Petrus Liefde werk. Eveneens van het Kempermanfonds Te 8.30 uur op de bovenzaal cursus in Es peranto. Dinsdag te 8.30 uur verplichte maand vergadering Afd. Gehuwden. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel „Sebastian Schaeffer". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Van 8—9 uur in de Bestuurskamer zit ting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Telefoon 1168. Vrijdag. Symphonie Frans Schweitzer repetitie om 8.30 uur. Van 8—10 uur tuxnelub Oranje-Zwart lokaal Pieterskerkhof. Allen op tijd aanwezig. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. Iederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingen: Gezellen door een retraite goed te houden versterkt gij uw godsdienstig leven in en buiten de ver eeniging. R. K. PATR0NATENB0ND (District Leiden). Secretariaat: Heerenstrrat 23. Donderdag van 8 tot 9 uur R, K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjongens in het Gebouw der St. Joseph's-Gezellen- Voveeniging, Rapenburg 52. Tel. 1168. ST.-PET RUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's Gezellen- Vereeniging, Augustus 1887September 1920). Zaterdag Leesbibliotheek van 8—9 uur. Zondag half 5 uur Conferentie 5 uur con- tributiebetalen, spaarkas enz. waarna ont spanning. SINT FR ANC ISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zaterdag, 1 Nov. Feestdag van Allerheili gen 9 uur H. Mis van 67 nut Gymnastiek jongste afd. van 78 uur. Gymnastiek hoogste afd. van 810 uur. Recreatie afd. I Zondag 910 uur H. Mis met predika tie, onder de II. Mis algemeene H. Commu nie; 1010.15 uur Ontbijt; 10.1510.45 bij zonder godsdienstonderricht tot voorberei ding voor de eerste H. Communie; 10.15 11.30 recreatie afd. I, 5.30—6.00 godsdienst onderricht afd. II, III, IV,; 6.006.30 uur Lof; 6.307.00 apologie afd. I; 6.307.30 recreatie afd. II, III, IV7.008,30 uur recreatie afd. I. Maandag 5.306.30 Spaarbank en biblio theek; 8.009.30 Handteekenen. Dinsdag 6.15—7.30 Vlecht- en kartonna gewerk; 7.308.45 Lijn, projectie- en ma- chineteeken; 8.459.00 Recreatie. Woensdag 4.305.45 uur Vlecht en Kar- tonagewerk; 6.45—7.30 Zang; 7.30—S.00 Lof. van 8.008.30 uur recreatie afd. I, II, IM; afd. I tot 9 uur. Donderdag 7.308.45 uur Bouwkundig teekenen, Sloyd, 8.459.00 Recreatie. Vrijdag 8.309.00 uur Debatingclub, 9.00 9.30 Recreatie. Zaterdag 6.00—7.00 Gymnastiek jongste afdeeling; 7.008.00 idem hoogste afdee ling; 8.0010.00 Recreatie, afd. I. ST. ANT0 NI US-PATRON A AT. Hartebrug. Zondag, half 5 Godsdienstonderricht, waarna ontspanning. Maandag te 8 uur bijeenkomst gezellen. Woensdag, 8 uur, tooneelrepetitie. Donderdag 810 uur bijeenkomst Ge zellen. Zaterdag van 67 bibliotheek, belvaling der contributie, gelegenheid tot sparen en retraitefonds. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag, Woensdag en Donder dag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8—10.30 uur. Bemiddelinys-bureau. Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijving en 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend iederen werkdag, be halve Zaterdag, van 9.30—11 uur des morgens.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 15