STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 30 OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 De w.n. voorzitter der organiseerende vereeniging, de heer H. v. Elk. heette den eere-voorzitter hartelijk welkom op deze plaats.. Hierop sprak de eere-voorzitter het openingswoord. De vereeniging groeit en bloeit; de vereeniging doet haar uiterste best, maar wat zij nog noodig heeft, dat -is, dat haar de wapens in de hand gegeven worden, om den strijd te strijden. De mu ziekinstrumenten zijn duur en moeten er zijn; men kan oefenen, doch het instru ment moet goed zijn. moet instemmen en anders krijgt men valsche tonen. De ver eeniging „Excelsior" heeft om zich heen gezien, en is het niet een sympathiek idee. hoe zij e r toe kwam. om haren leden en belangstellenden allen wat te vragen, op dat de menschen koopen kunnen met een vroolijk en opgewekt gezicht. Spr. brengt daarna een hartelijk woord van dank aan allen, die medegewerkt heb ben, om dezen bazar te doen slagen, dio er voor hebben gewerkt, omdat dit een bewijs is van de liefde en eensgezindheid, die in de harten van de Wassenaarsche burgerij gloeit. Spr. is ervan overtuigd, dat deze vereeniging dat ten volle waard is. Hierna begaf men zich naar beneden, waar de heer Storm van 's-Gravesande den toegang tot de tentoonstelling door het doorknippen van het traditioneele lintje openstelde, waarmede de bazar of ficieel geopend was. Onmiddellijk vulde zich de geheele zaal met belangstellenden, teneinde de keur van fraaie voorwerpen, waarvan de meeste van huishoudelijken aard zijn. te aanschouwen. Het bijeengebrachte was werkelijk de moeite waard en bevatte o.a. een prach tige sprei ter verloting, geborduurde kin- derkleertjes, tapijten, een radio-toestel, een fiets, en nog vele andere nuttige voorwer pen. Er werd dan ook direct druk met koopen aangevangen, terwijl de muziek op het podium lustig speelde. ZEGWAART. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Zegwaart op Vrijdag 31 October 1930, 's avonds 7 uur ten Raad- huiz. Agenda: Mededeelingen. Aanbieding gemeenterekening 1929. Aanbieding ge meen tebegrooting 1931. Wijziging begroo ting, dienstjaar 1930. Begin van brand. Door onbekenden en onopgeLelderden oorzaak is brand uitge broken in de kamer, waar de radio-centrale van den h'eer H. B. G. is gevestigd. De bewoners konden met een paar emmers de brand blussChen. Eenige materieele schade werd aangericht. DE STADHUISBOUW. De architecten Dudok, Kropholler, Luth- mann, Roosenburg en Staal, waren, zoo als bckencl, uitgenoodigd om deel te nemen aan den Ideëenwedstrijé voor den bouw van een nieuw Stadhuis te 's-Gravenhage. Zij hebben deze uitnoodiging in beginsel aanvaard; alleen de heer Dudok heeft de uitnoodiging in beraad gehouden, in af wachting van de beslissing, zoo heeft hij gemeld, of enkele andere opdrachten voor belangrijke werken al dan niet voortgang zullen hebben. De heer Dudok blijkt dus n u geen prin cipieel bezwaar meer te hebben om deel te nemen aan een soort prijsvraag voor den bouw van een nieuw Stadhuis te 's-Gra venhage. Indertijd heeft de heer Dudok verklaard in geen geval aan een prijsvraag of iets dergelijks te willen meedoen. Zoo hij niet alleen in de gelegenheid werd gesteld, een ontwerp te maken zou hij niet in aan merking wenschen te komen. Gistermiddags is mej. F. op den hoek van den Rijnsburgersingel en Steenstraat aangereden door een motor, vermoedelijk bestuurd door zekeren D. De juffrouw liep een winkelhaak in den linkerkuit op, die later in het Ziekenhui? werd gehecht. Op de Hooigracht nabij de Gepekte Brug is gistermiddag de auto van den heer J. V. uit Den Haag tegen den aldaar Btaanden lier van die brug gereden. De zoon van den heer J. V., die naast hem zat, vloog door den schok door de voor ruit en bekwam snijwonden in het gelaat. Per politie-aulo werd de jongeman naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. MUZIEK. Concerten Mij. voor Toonkunst. Naar men ons mededeelt, is er in de door de Maatschappij voor Toonkunst in het seizoen 1930/31 te geven concerten eenige wijziging gekomen ten gevolge on gesteldheid van één der leden van het Bo- heemsch Kwartet, inplaats van drie zul len nu vier uitvoeringen plaats hebben n.l.: Vrijdag 7 November 1930: „Het Neder- landsch Piano-Kwartet". Woensdag 11 Februari 1931: „De Bohe mers", op hun laatste Tournée in Holland. Donderdag 2G Februari: „Het Kraling- sche Vrouwenkoor". Onder meer zal worden uitgevoerd: „Le miroir de Jésus" van An- dré Caplet voor Solostem (Bertha Seroen), vrouwenkoor (het Kralingsche), harp (Celi ne Samuels) en een groep leden van het „Utrechtsch Stedelijk Orchest", het geheel onder leiding van Evert Cornelis. Vrijdag 20 Maart 1931: de jeugdige vio- list„Temianka", in wien men een buiten gewoon talent zal leeren kennen, begelei der Theo van der Pas. Deze concerten beloven iets zeer bijzon ders te zullen worden. LAATSTE BERICHTEN HAAGSCHE RECHTBANK. De jeugdige klompenmaker H. H. R., te R ij n s a t e r wo u d e, was in Juli jl.l. in den kost bij zekeren N. aldaar.1 Ten na- deele van een medebewoner stal hij uit diens jas een portefeuille inhoudende een bankbiljet van 1000, 1 van 100 en 7 van 25. Voor een gedeelte van dit geld kocht verd. een auto, de rest verstopte hij. Na aanvankelijk ontkend te hebben, legde verd. voor de rechtbank een beken tenis af en verklaarde van het gestolene goede sier gemaakt te hebben. Hij is ech ter tot vergoeding der veroorzaakte schade bereid. Als klompenmaker verdient hij circa IS per week. Mr. J. Rijkens, subs. off. van justitie, achtte een voorw. veroordeeling voor de zen verd. niet gewenscht en requireerde 6 maanden gevangenisstraf. CRISIS IN DEN AKKERBOUW. Het Hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft het volgende telegram aan Z.Ex. den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw verzonden: „Het Hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw verzoekt drin gend spoedige invoering maalgebod en verbod handel in Russisch graan". NEDERLANDSCH VLIEGTUIG BESCHADIGD. De bemanning liep verwondingen op. BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 30 October 1930, medegedeeld door he: Kon. Ned. Meteor. Instituut, te De Bildt: Hoogste barometerst.: 769.8 te la Coruna. Laagste barometerst.: 734.1 te Andanes. Verwachting tot den avond van 31 Oct.: Matige tot krachtige, Zuidwestelijke tot Westelijke wind. Half tot zwaarbewolkt. Waarschijnlijk eenige regen. Weinig veran dering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR; 15.2 gr. C. i n F-c-rocps e a Van Donderdagmiddag 5.04 uur tot Vrij dagmorgen 6.24 uur. GROENENDIJK. Inkoopvereeniging „Door Samenwerking Sterk". Dinsdagavond werd ten huize van den heer D. G. v. d. Voort de vierde algemeene jaarvergadering gehouden der Spaar- en Inkoopvereeniging „Door Sa menwerking Sterk". Nadat door den voorzitter, den heer Scheel, de verg. met den christelijken groet en een woord van welkom tot de aanwezi ge leden was geopend, werden door den se cretaris de notulen der voorgaande verg. voorgelezen en onder dank goedgekeurd. Door omstandigheden was er voor deze vergadering geen jaarverslag van den se cretaris aanwezig, zoodat onmiddellijk daarna werd overgegaan tot het jaarver slag van den penningmeester. Uit dit ver slag bleek, dat de vereeniging bij het slui ten van het boekjaar bestond uit 8S leden en 9 donateurs, door wie is gespaard een bedrag van 2759.97, waarvan aan brand stoffen is betaald een bedrag van 2109.65. In den loop van het jaar is aan de leden terugbetaald een bedrag van 563.29, zoo dat bij het eindigen van het boekjaar d.i. 15 September de leden nog een tegoed aan spaargelden hadden van 87.14. De kas der vereeniging sloot met een batig saldo van ƒ16.84. Door den voorzitter werd een woord van dank gericht aan den penningmeester voor het accuraat beheer der spaargelden en ook tevens voor de vele werkzaamheden wolke hij in het afgeloopen jaar wederom voor de vereeniging heeft gedaan. Vervol gens was aan de orde verkiezing bestuurs leden. Aftredend waren de heer M. Scheel (voorzitter) en Th. v. d. Ven (penningmees ter), die bij acclamatie werden herkozen. Tot lid der controlecommissie werd, in plaats van den heer v. d. Voort, die aftre dend was, en reglementair niet herkies baar, na een gehouden stemming benoemd de heer C. Kramer. Voor de bespreking inkoop wiriter-aardappelen bleek in deze vergadering nir1 veel animo te zijn. Moch ten er soms onder de leden nog zijn die door tusschenkomst der vereeniging win teraardappelen wenschen te betrekken, dan kunnen zij de vereischte hoeveelheid uiter lijk binnen 14 dagen opgeven bij een der boden, of een der bestuursleden. Op voor stel van het bestuur werd besloten, we gens de vele werkzaamheden die de laatste 14 dagen voor de levering der brandstof fen voorafgaan, om in het vervolg het boek jaar te doen eindigen op 1 September. Dus dan moeten ook tevens de leden er voor zorgen, dat zij dc bestelde brandstof fen voor genoemden datum hebben betaald. Hiervan gelieven al de leden zoowel als. donateurs goedo nota te nemen. Daarna was men gekomen aan het laatste punt der agenda n.l. de rondvraag, welke echter niet veel opleverde, zoodat deze goedge slaagde jaarvergadering op de gebruikelijke wijze door den voorzitter werd gesloten. NOORDEN. Vergadering. Op Donderdag 30 Octo ber des avonds half acht zal in de St. Franciscuszaal een vergadering worden ge houden van de bestuursleden van alle R. K., niet-politieke vereenigingen teneinde zoo mogelijk een verband te leggen in het vereenigingsleven en dit zooveel mogelijk te bevorderen. De oproep is ondertcekend door den voorzitter van de Drankbestrij ding, den heer Fr. Pieterse, van den L.T.B., den heer J. Pietersen Sr., van den Volks bond, den heer P. de Jong, van de Retrai- teclub, den heer A. J. van Smorenburg, en van den Voetbalclub den heer J. C. Vroon hof en door den heer J. G. Verlaat, onder wijzer. Knipcursus. Bij genoegzame deel name zal mej. E. Pieterse, gediplomeerd coupeuse, alhier in de maanden December en Januari in Café Kuijff een acht week- sohe knipcursus geven wel op Dinsdag en Donderdag des nam. van 2—5 uur. ZEVENHOVEN. Een reuzenbiet. Door de arbeider H. v. d. H. werd een voerbiet gerooid van 1.65 M. lengte. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Als vierde leerkracht is aan de R. K. Lagere school met. ingang van 1 Januari a.s. benoemd mej. A. Ouds hoorn alhier als tijdelijk onderwijzeres te Ocgatjceeab. NOOTDORP Volksbond. Dinsdag hield de R. K. Volksbond een ledenvergadering in het vereenigingsgebouw aan den Veenweg. Van de 80 leden waren slechts 20 opgeko men. De voorzitter, de heer Lindeman was wegens ziekte afwezig. De vergadering werd geleid door den 2en voorzitter, den heer Pannebakker. De secr., de heer van Lochem, las do notulen. Deze werden onveranderd goedgekeurd. Ook had de secr. een ingekomen stuk voor te lezen, dat er een groote verloting 'zal worden gehou den ten bate van het nieuwe vereenigings gebouw, waarvan de trekking zal plaats hebben 31 Maart 1931. Dc heer van don Akker was dezen avond als spreker geko men. Zijn rede nam geruimen tijd van de vergadering in' beslag. Bij de rondvraag vroeg de penningmees ter, de heer den Hollander, wanneer dezen keer de tooneeluitvoering wordt gehou den. Na een korte discussie werd de uitvoe ring gezet op Woensdag 19 Nov. Van de rondvraag werd verder geen gebruik ge maakt. RIJNSATERWOUDE. Krankzinnigenverpleging. Door Ged. Staten der provincie Zuid-Holland is goed gekeurd terug gezonden het comptabel besluit van den Raad der gemeente Rijn- saterwoude tot verhooging van den post krinkzinnigenverpleging inzake W. H. van Beek. Nutsgebouw. Door het bestuur van het Nutsdepartement alhier is vergunning aangevraagd aan het gemeentebestuur tot het bouwen van een schuur of bergplaats achter het bestaande Nutsgebouw. Roodvonk. Werd eenigen tijd geleden een geval van Roodvonk geconstateerd in deze gemeente, tot nog toe is het gelukkig bij dit geval gebleven. Het betrof hier een dochtertje van J. van Dorp alhier. De ziekte is thans geweken. SASSENHEIM. Vrouwenbond. Gisteravond vergader de bovengenoemde afdeeling in het K. S. A.-gebouw. Mevr. v. RcisenVreeburg opende deze flink bezette vergadering met den chr. groet en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder dc firma Sluis, die dezen avond een demonstratie zal ge- yen over Sluis' biskwie. Daar de vergadering zeer kort moest zijn-werden alle agendapunten vlug afge werkt. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Als ingekomen stukken werd behandeld een schrijven om dezen winter bij genoegzame deelname een moedercur sus te houden. Opgaven moeten spoedig geschieden bij het bestuur. Voorts werd een aanmoedigend woord gesproken ter propaganda van „De Kalh. Vrouw". Ook werd de wenscli geuit, om met het geheele diocees op 1 Nov een algemeene H. Com munie ter bestrijding van het com munisme in Rus'and. Het verslag van de voorjaarsvergadering werd tot de volgende vergadering aangehouden. Ten slotte werd wegens het ontstaan van een vacature van bestuurslid, gekozen met algemeene stem men mej. G. Rotteveel. Alsnu kwam het woord aan de demonstrateur van de firma Sluis, die de dames in breede lijnen het vervaardigen van de verschillende koek- soorten uiteenzette. Ook werd een mooie film afgedraaid, waarbij te zien werd ge geven hoe en waar de koek wordt ge maakt. Natuurlijk werden verschillende soorten te keur gegeven, welke de dames zich onder het drinken van een kop thee, heerlijk lieten smaken. Als slot werd nog een één-acter afgedraaid, waarom smake lijk werd gelachen. De presidente dankte den vertegenwoor diger van Sluis voor den aangenamen avond, waarna ieder der leden nog een souvenirtje mee naar huis kreeg. WARMOND. Wijkverpleging. Gisteren herdacht de R. K. Wijkverpleging alhier den dag, waarop zij voor 121/s jaar werd opgericht. Wat 'deze vereeniging voor Warmond is, kunnen zij het besto beoordeelen, die ge durende het bestaan er van met de ver eeniging hebben te doen gehad, en wat Zusier G'arola, die vanaf de oprichting als Wijkzuster daaraan werkzaam is, voor hen die haar hulp noodig hebben, is even eens ter hunner beantwoording. Zeker is, dat de wijkverpleging in een groote be hoefte voorziet. Van de oprichters hebben in het bestuur thans nog zitting dr. H. J. A. Walenkamp, mej. C. M. Heemskerk en P. Heemskerk. Op eenigzins feestelijke wijze werd gisteren clezen dag herdacht en bij monde van dr. Walenkamp werden en de oprichters en Zuster Carola zoomede de dames A. de Vetten, J. van Stijn en M. Juffermans toegesproken, waarbij aan Zus ter Carola bloemen en aan de laatstge noemde dames een verrassing werd aange boden. Ook wij wenschen de wijkverple ging van harte geluk en hopen, dat zij nog vele jaren hulp en steun zal kunnen ver- lecnen. daar waar zulks dikwijls zoo nood zakelijk is. Ook Zuster Carola roepen wij gaarne nog vele jaren toe. Moge een ieder het belang dezer vereeniging als onmisbare hulp der menschheid begrijpen, door daadwerkelijk deze instelling te steunen. W0UBRUGGE. Personalia. De heer H. J. Boekamp, onderwijzer aan de bijz. school alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Nunspeet en te Katwijk aan Zee. WASSENAAR. Opening bazar der Muziekvereniging „Excelsior". Omstreeks 2 uur gisteren middag verzamelden zich in een der boven zalen van het „Centraal-theater" aan de Langstraat het bestuur en de genoodigden, teneinde de officieele opening van den ba zar der muziekvereeniging „Excelsior" door den eere-voorzitter, den oud-burge meester jhr. B. Ph. Storm van 's-Grave sande. bij te wonen. Kapitein A. H. Drijhout van Hooff, van het 6e reg. veld-art. alhier is overgeplaatst naar 's-Gravenhage met bestemming voor het bevel over de trein-afd. der le art.-bri- gade. Op 29 October stonden 988 werkzoeken den bij de Arbeidsbeurs ingeschreven te gen 357 op 29 October 1929. Berichten in een groot gedeelte van onze vorige oplage reeds geplaatst. LEIDEN. Rijksgebouwendienst. Bij beschikking van den minister van Financiën is met 1? November e.k. D. H. Everse alhier benoemd tot tijdelijk bouw kundig ambtenaar le klasse bij den Rijks gebouwendienst. Hedenmorgen is als waarnemend grif fier bij het Kantongerecht alhier beëdigd mr. J. K. Oostrijk. Uit Essen wordt gemeld: Het verkeersvliegtuig C. H. 16L een drie-motorige Fokker, die te ongeveer half 10 van Schiphol vertrok, moest ten gevolge van den dichten mist hedenmor gen tegen half 12 nabij Essen een nood landing maken. Door de nevel gedwongen, daalde het vliegtuig op een stuk land, waarbij met een der vleugels het dak van een schuur werd geraakt, waardoor het toestel, dat in de nabijheid van Meifesenburg was neer gekomen, licht beschadigd werd. De passagiers bleven ongedeerd, doch de bemanning, bestaande uit Hollanders, werd vrij ernstig gekwetst. Een van hen brak een arm, terwijl de marconist ern stige snijwonden opliep. Door den electrischen stroom gedood. De ongehuwde sleepersknecht J. Kerst- holt kwam hedenmorgen op de kweekerij te Sappemeer in aanraking met een elec- trische draad. De ongelukkige was op slag dood. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. City: Afgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. AARDBEVING IN ITALIË. Vele huizen ingestort. ROME, 30 Oct. (V. D.)* Hedenmorgen is Ancona opgeschrikt door een hevige aard beving, die ook in de geheele provincie is waargenomen en in vele dorpen groote schade heeft aangericht. Bijzonderheden omtrent de gevolgen der aardbeving in de provincie ontbreken, omdat de verbinding met vele plaatsen is verbroken. Te An cona werd de eerste schok waargenomen hedenmorgen te 6.08 uur. De eerste aard schok was voorafgegaan door een hevige knal alsof fen kanonschot gelost werd. Dc gedeeltelijk marmeren voorgevel van het Provinciale Gouvernementsgebouw kwam naar beneden en viel in stukken op het plaveisel der Piazza di Roma. De toren van de kerk van het H. Sacrament stortte gedeeltelijk in. Ook vele huizen stortten in en aan andere gebouwen werd groote schade aangericht. Ook uit de provincie wordt gemeld, dat vele huizen ernstig beschadigd zijn Men gelooft, dat het centrum van do aardbeving zich in de Adriatische Zee bevindt. Uit Ancona wordt nader gemeld, dat de schok zeer sterk werd waargenomen te Fabriano. Slachtoffers maakte de aard beving ook echter hier niet. LEIDEN, 29 Oct. Groentenveiling. Andijvie ƒ0.401.Bloemkool 1 ƒ8. 15.Bloemkool II 2.5.Roode Kool 47.Savoye Kool 4.8.Groene Kool ƒ2.5.China Kool ƒ2.3.Ra pen 3.5.Pieterselie 1.2.Prei 1.2.—, Radijs 1.2.Selderie 1. 2.Kropsalade 0.501.50, Bleekselderie 15.20.Knolselderie 2.4.Worte len 3.9.per 100 stuks. Kroten 4. 5.Kroten, gek. 3.9.Snijboonen 20.62.Stamboonen 20.31.—, Wit loof 22.24.Postelein 18.25.Spi nazie 10.13.Tomaten A 24.idem B ƒ22.40, idem C 20.20, idem CC ƒ9.80, Uien 3.5.Wortelen 1.3.Sprui ten I 10.15.idem II 2.4.Aard appelen 1.5.per 100 Kilo. GOUDA. 30 Oct. Vee. Aangevoerd in totaal 8539 stuks, waarvan 322 slachtvar- kens. Vette van 2728 ct. per pond; le vend met 2 pet. korting. Londensche van 23 —24 ct. p. p.levend met 2 pet. korting. Zouters van 25 1/226 1/2 ct. p. p.; levend met 2 pet. korting. 593 magere varkens 35 45 per stua 2396 biggen 1015 p. st., 23 nuchtere kalv. 1622 p. st., 159 schapen 2430 p. st., 38 bokken en geiten 37 per stuk. Handel matig. Kaas. Aangevoerd 272 partijen kaas le kw. met rijksm. 4549, 2e kw. met rijksni 4144. Zware 52. Boter. Aangevoerd 551 ponden boter. Goeboter 0.9091.00 p. p., Weiboter 0.80 0.90 per pond. Handel vlug. BOSKOOP, 30 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 41 64, Golden Ophelia 6581, Marcel Rouyer 60, Hadley 1.301.80, Claudius Pernet 1.70 2.20, Columbia 601.03, Butterfly 64SO, Mac Keiler 5075, Mad. Jules Bouché 59, Bosalandia 7092, K. A. Victoria 50, Edibh Helen 2.404.10, Florex 801.10, Kilham 87, Germania 1.202.Polyantharozen 3259, Dahlia's, grootbloemig 15, Chrysan ten, gfootbloemig 1525 p. st., idem tros 30—51, Anjers 15. STOMPWIJK, 29 Oct. Eierenveiling. Aangevoerd 1680 eieren. Henneneieren 8 8.80, Kippeneieren 10.0511.75, Eenden eieren 8.50 per 100 stuks. KOUDEKERK-RIJNDIJK, 29 Oct, Eierenveiling. Aanvoer 1321 stuks. Kip peneieren 9.8010.50, Kuikeneieren 7.50 —9.00, Eendeneieren 6.307.50 per 100 stuks, Kippen 0.501.Hanen ƒ1. 1.55 per stuk. Boter 0.800.90 per pond. KATWIJK, 29 Oct. Groentenveiling. Bloemkool I 10.6019.20, per 100 stuks, Peen 7.208.60 per 100 bos, Peen per 20 K.G. ƒ0.50—1.70, Uien 2.50—3.20 per 100 K.G., Gele kool 6.—8.30, Roode kool 6.808.10 per 100 stuks. Aanvoer: 28500 Bloemkool, 1100 bos peen, 140 kisten peen, 1500 K.G. uien, 1750 Gele kool, 1500 Roode kool. ZOETERMEER-ZEGWAART 29 Oct. Eierenveiling. Aangevoerd 1000 stuks eieren. Kippeneioren 11.5011.70, Een deneieren 7.608.25 per 100 stuks. WOERDEN 28 Oct. Veilingvereen. W. en 0. Winterjan 718Giezen 819 Goudreinet 957, Stoofpeer 13Joden- peer 615%, Groenpeer 4—13, Zoete appels 18, Camp zoet 1132, Beur Clau 1752, Besio 1524, Handpeer 18, Bellefleur 11— 35, Armgaard 2335, Louwtjes 718, Zwijn de wijnpeer 2531, Bergamot 932, Ster- appel 32, Sinjeuren 2333, Snijboonen 28 50, Uien 55%, Spinazie 1618% per K.G. Roode Kool 3%7%, Savoye kool 611%, Bloemkool 9—25, Chin, kool 3—3 per stuk, Tomaten 2%13% per pond. Reserve-lste luitenants N. W. Roepers en N. Knipscheer van het 6e regiment veldartillerie komen van 1 t. in. 24 De cember hier ter stede voor herhalings oefeningen onder de wapenen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn tegen Maandag 3 November a.s., des na-middags 2 uur, in openbare vergadering in het gouvernementsgebouw aan het Korte Voorhout, te 's-Gravenhage, bijeen geroepen. In deze vergadering zal het lid van Ge deputeerden Th. Heukels, rapport uit brengen omtrent het beroep van de Ver eeniging tot stichting en instandhouding van Scholen met den Bijbel te Oegst- geest, tegen het besluit van den Leidsohci gemeenteraad van 17 Maart j.l., waarbij de gelden voor de stichting eener bijzon dere lagere school worden geweigerd. MIJNGASONTPLOFFING IN BELG IE. Reeds vijf dooden geborgen. BRUSSEL, 30 Oct. (V. D.) In de kolen- mijn Montigny bij Charleroi had heden- morgen een ernstige mijngasontploffing plaats. Tot nog toe konden 5 dooden worden geborgen. i DE RAMP IN DE MAYBACH-MIJN. Nog drie mijnwerkers overleden. SAARBRüCKEN, *30 Oct. (V. D.) In don afgeloopen nacht zijn drie bij de ramp in de Maybachmijn zwaar gewonde mijnwerkers in het ziekenhuis overleden. Volgens mededeeling van den directeur van het ziekenhuis bevindt geen der andere gewonden zich nog in levensgevaar.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3