Agenda UIT DE RIJNSTREE DONDERDAG 30 OCTOBER 193L DE LEIDSCHE COURANT EER5TE BLAD PAG. 2 De communist de Visser wil de regeering interpelleeren „omtrent eventueele betrek kingen tusschen den Paus als staatshoofd en liet Rijk der Nederlanden en omtrent de positie van Kamerleden ten opzichte van den Paus als hoofd der Katholieke Kerk, als deze in maatschappelijke acties op treedt". Een wel ietwat dwaze inhoud voor een interpellatie of deze al dan niet zal wor den toegestaan, wordt heden beslist. Wascli de aangcfuA plaatsen met warm water en Purolzecp e§ u|o er dan wat Purol op, en bij jeukende ï>l' Acht-afseheidcnde uitslag en eczema bovenin nog wat Puvolpoodor. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. (Reclame) 386 EERSTE KAMER Twee wetsontwerpen aangenomen. De Senaat behandelde gisterenmorgen een tweetal wetsontwerpjes. Het eerste, tot het aangaan van ecne geldleening ten laste van Ncderlandsch-Indië, werd zonder debat en zonder hoofdelijke stemming aan vaard; het tweede, tot regeling van het toegepast-natuurwefcenschappclijk onder zoek, lokte, alvorens eveneens zonder hoofdelijke stemming aanvaard te worden, oen tweetal redevoeringen uit van de hec- ren prof. Steger (R.K.) en Van Citters (A.R.), den president-curator van de Land- bouwhcogeschool te Wageningen. Voorzitter De Vos van Steenwijk ver daagd de vergadering tot vermoedelijk 11 November. GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Woensdagmorgen vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden waren aanwezig. Te ongeveer 11 uur opent de voorzitter de vergadering, waar na de secretaris de notulen leest der vorige vergadering, die onveranderd worden goedge keurd. Een gelukwensch. Hierna richt de voorz. zich lot den heer Kompier, die onlangs zijn 25-jarig jubileum als wfethouder heeft gevierd, daarbij memoreeren- de de toewijding die deze steeds heeft be toond en de wijze waarop hij gedurende een kwart eeuw de belangen van Zoelerwoude naar beste weten heeft gediend. De heer Kompier dankt voor deze gloedvolle rede van den voor zitter, die met applaus werd beloond en zegt o.a., dat hij met voldoening zijn taak heeft ver vuld. Zijn werk is geweest in het waarachtig belang der gemeente en er hebben wellicht fou ten aangekleefd, doch hij heeft getracht in alles de belangen der gemeente en der burgerij naar beste weten te dienen. Hij eindigt met de ver zekering, dat hij zoo lang hem zulks nog mo gelijk is daarmede zal voortgaan. Ook deze rede lokte een applaus uit. Ingekomen stukken. Voor kennisgeving worden aangenomen een bericht van Ged. Staten houdende de verdaging der beslissing omtrent het raadsbesluit, waar bij aan A. van der Poel overpad wordt ver leend, alsmede kennisgevingen van het hoofd en de onderwijzeres van bijstand, dat zij hunne benoeming aannemen bij den openbaren ver volgcursus. Ter visie wordt gelegd de begroo- ling van den Warenkeuringsdienst te Leiden voor 1931, terwijl een verzoek van A. P. van Velsen, om eene tegemoetkoming te geven in de kosten van vervoer van twee aan hem toe- behoorende kinderen, naar eene school voor buitengewoon lager onderwijs te Leiden, wordt gezonden naar B. en W. om prae-advies. Een zelfde beslissing wordt genomen omtrent een verzoek van de wed. H. om eene tegemoetko ming in de huishuur, terwijl een verzoek van B. om te werkgesteld te worden bij de werk verschaffing ter afdoening wordt verwezen naar B. en W. Besloten wordt tot wijziging der gemeenle- begrooting 1930, in den gewonen dienst in ont vangsten en uitgaven tot een bedrag van 2027.31 en in den kapitaaldienst in ontvang sten tot 5212.40 en in uitgaven tot 5000. Gratificaties gemeente-ambtenaren. Hierna komt in behandeling een voorstel van B. en W. om aan den 2den ambtenaar ter secre tarie een gratificatie te verleenen van J 250. 's jaars, ingaande 1 Januri 1930, aangezien het college de salarieering van den heer Friebel te laag acht, op grond van diens gebleken be kwaamheden en van de toewijding waarmede hij zijn werk verricht. Verder wordt voorge steld aan den volontair ter secretarie, die werkzaamheden verritht, waarvoor anders een ambtenaar moest genomen, een gratificatie te verleenen van 100 over 1930. De heer Los kan zich met een salarisverhooging voor den 2den ambtenaar, als wordt voorgesteld, niet vereenigen, Deze geniet thans een salaris van 1000 en spreker wil er op wijzen, dat de le vensstandaard is gedaald en bijna gelijk is aan dien voor den oorlog, terwijl toen der tijd een salaris van 1000 hoog was. Voorts was de ambtenaar, toen hij solliciteerde, op de hoogte van de voorwaarden waarop hij benoemd zou worden. Met het toekennen van een gratificatie aan den volontair is spr. hel absoluut niet eens. Volontairs zijn leerlingen en zijn genoeg te krijgen. De heer Stadhouder kan zich vol komen vereenigen met de voorgestelde ver hooging van het salaris van den ambtenaar, omdat hem gebleken is, dat deze die extra be looning ten volle waard is en het aanbeveling verdient om dezen persoon zoo lang mogelijk te behouden. Ook is hij er voor om den volon tair een studietoelage te verleenen, want deze persoon wordt wel practisch ter secretarie al hier opgeleid, maar moet elders zijn theoreti sche studie maken. De heer de Groot is tegen de voorgestelde verhoogingen en begrijpt de combinatie niet, want bij een volgend agenda punt wordt voorgesteld om de loonen der werkloozen te verlagen. De heer de Graaf zegt, dat de heer Friebel verplicht is om zijn werk zoo goed mogelijk te verrichten, daarop heeft hij de betrekking aangenomen. Hij staat er verbaasd van, dat voor een ambtenaar, die 27 Dec. 1929 benoemd is, een salarisverhooging wordt voorgesteld drie dagen daarna. Spr. is eveneens tegen het toekennen van een grati ficatie aan den volontair, want ieder moet zijn eigen studiegeld maar betalen. Er zijn trou wens een hoop volontairs die geld toebetalen. De heer Los vindt de gemaakte vergelijking tusschen de wedde van den 2den ambtenaar en van een 18-jarigen onderwijzer met betrekking tot de salarieering niet juist, omdat er geen onderwijzers van 18 jaar zijn. Verder zegt spr. dat de studie dier ambtenaren, willen zij de hoofdakte behalen, heel wat verder reikt dan die van een secretarie-ambtenaar. Volgens spr. is de secretarie altijd nog een toevluchts oord voor personen, die hunne mulo-studie, middelbare of hoogere studie niet kunnen vol brengen. Tenslotte zegt spr., dat er vele on derwijzers bij het openbaar onderwijs zijn, die verschillende jaren als volontair bij het open baar onderwijs werkzaam zijn om zich zoo doende een plaats als onderwijzer te kunnen veroveren. Deze ontvangen dan een kleine toe lage en spr. is dan ook wel te vinden om den ambtenaar een toelage te geven, maar dan niet hooger dan 150. Hij is echter tegen elke be looning van den volontair. De heer Jac. van Leeuwen zal voor het voorstel stemmen, omdat anders gesukkeld zal moeten worden met wis seling van personeel en omdat men in den be- wusten persoon iemand heeft aangetroffen, waarvan meer verkregen wordt dan men rede lijk mocht verwachten. De heer Stadhouder g- eft toe, dat men misschien bij het openbaar onderwijs sukkelt om een betrekking te krij gen, doch bij het bijzonder onderwijs is dat niet het geval. Voorts heeft spr. zijn licht opgestoken in een andere gemeente, waar men ook zuinig beheert, en daar heeft men hem ten aanzien van het onderhavige voorstel ge zegd, dat het voor een gemeente van 4000 in woners noodzakelijk is, dat men beschikt over twee geschikte ambtenaren en een volontair. Wat die studietoelage aangaat wil hij nog op merken, dat de gemeente ook verplicht wordt om in de kosten van de hoogere- en middel bare studie van de kinderen van inwoners bij te dragen. De Voorz. vindt de opmerking van den heer de Graaf niet ad rem, waar deze spreekt dat de betrokken ambtenaar slechts drie dagen in dienst was. Wel wordt de verhooging voorge steld ingaande 1 Januari, maar de betrokken persoon is bijna een jaar in dienst, terwijl de Raad indertijd bij de benoeming van een nieu wen wegwerker onmiddellijk reeds een grat:fi- catie toekende van 110.50. Spr. vindt dit niet consequent, te meer, waar gebleken is, dat het een zeer bekwaam ambtenaar is, die B. en W. gaarne wenschen te behouden. Naar aanleiding van de opmerking van den heer de Groot wil spr. opmerken, dat een werklooze een dagloon heeft bij de gemeente van ƒ3.50, terwijl de tweede ambtenaar momenteel 2.56 per dag ktijgt, terwijl in het eerste geval werkverschaf fing plaats vindt en in het laatste arbeid wordt gepresteerd. Ten aanzien van den volontair wil spr. opmerken, dat, toen destijds een oproeping werd gedaan voor gegadigden, zich slechts één sollicitant aanmeldde. Wethouder Noordman wijst er op, dat het hier geen kwestie is van vraag en aanbod; stelt de Raad zich'op een dergelijk standpunt, dan is dat minderwaardig. Een bekwaam ambte naar moet een salaris hebben overeenkomende met de levensbehoeften. Een salaris voor een volontair wordt niet voorgesteld, doch slechts een toelage, omdat deze nog geen volledig ambtenaar is. Na nog eenige discussie wordt dan tot stem ming overgegaan en met 7 tegen 4 stemmen (de heeren de Graaf, Los de Groot cn G. van Leeuwen het voorstel van B. en W. aangeno- Begrooting 1931. Vervolgens komt in behandelin de gemeente- begrooting 1931. Bij volgn. 107 zegt de heer Los nog in sterkere mate tegen de voorgestelde gratificaties van vorengenoemde personen te zijn omdat hier voor den volontair 300 wordt voorgesteld, waarbij de heer de Graaf zich aan sluit. De Voorz. antwoordt dat wanneer er geen volontair is een typist of derde ambte naar moet opgeroepen worden. De heer Los betwijfelt de noodzakelijkheid hiervan, waarop de Voorz. uiteenzet, dat de werkzaamheden ter secretarie zeer zijn toege nomen, niet 't minst omdat de raadsleden de meeste stukken in afdruk thuis gestuurd krij gen, waardoor het werk ter secretarie in tegen stelling met elders vee! grooter ri. De heer Los geeft toe, dat er veel meer werk is dan elders en zal zich niet het recht aanma tigen dit verder te beoordeelen, doch hij meent dat niet de Raad daarvan de schuld draagt, want de meeste stukken die de Raad krijgt moeten ook B .en W. van de secretarie ontvan gen, zoodat het dus een kwestie van vermenig vuldigen der exemplaren is, waarvoor de Raad indertijd een nieuwe machine deed aankoopen. Tenslotte zegt de heer Los, dat hij liever een toelage verleent aan den volontair, want dan heeft men ook meer van den persoon te eischen. De Voorz. merkt op, dat de volotair onder de instructie der ambtenaren valt en verklaart niet verder op het gesprokene van den heer Los te zullen ingaan, omdat deze zijn woorden toch in twijfel trekt. Hierna wordt bij stemming met 8 tegen 3 stemmen het voorstel van B. en W. aangeno men. Tegen de heeren Los, de Graaf en de Groot. Bij volgn, 143 pleit de heer Starrenburg voor het betalen van een vast bedrag aan de brug wachters der Lammebrug voor te bewijzen po litiediensten. De Voorz. antwoordt dat een bedrag op de begrooting is geraamd en dat, in verband met het genomen besluit, op het einde van het jaar door den burgemeester wordt beoordeeld, wie voor een gratificatie in aanmerking komt. De heer Starrenburg wil het bedrag doen uit- keeren zonder dat achteraf beoordeeling moet plaats vinden .Een daartoe strekkend voor stel wordt gesteund door de heeren G. van Leeuwen en J. de Graaf en in stemming ge bracht wordt het verworpen met 5 tegen 6 stemmen. Vóór stemmen de heeren de Graaf, Tijssen, Starrenburg, de Groot en G. van Leeuwen. Bij volgn. 147 vraagt de heer de Graaf of er een regeling is getroffen met den dokter om trent de geneeskundige behandeling der veld wachters. De Voorz. antwoordt daarop, dat de gemeente de kosten der visites betaalt voor de behandeling van den veldwachter en diens echtgenoote en dat voor den veldwachter aan den Hooge Rijndijk en diens gezin de kosten van het doktersfonds betaald worden. De heer de Graaf wenscht een zelfde regeling ook voor den veldwachter op het dorp, waarop de voor zitter antwoordt, dat de dokter daartoe niet genegen is. De heer de Graaf betoogt dan ver der, dat de ambtenaren zich moeten verzeke ren bij een ziekenfonds, opdat die ambtenaren I dan later geen beroep op de gemeente kunnen I doen voor een bijdrage in de kosten van zie- I kenhuisverpleging. De Voorz. zegt, dat de ambtenaren daarin vrij zijn, doch B. en W. zul len overwegen of er iets in deze richting te doen is. Bij volgnr. 170 komt de heer Los met een berekening, waaruit moet blijken, dat het aan beveling verdient, met het oog op de kosten om alle wegen in de gemeente te bestraten. Hij geeft B. en W. in overweging deze kwestie in studie te nemen. Wethouder Noordman ant woordt daarop dat het wegenvraagstuk de bij zondere aandacht heeft van B. en W.; er zijn reeds verschillende proeven genomen, doch een bestrating komt te duur uit. Bij volgnr. 250 stelt de commissie van on derzoek der begrooting voor om alle kosten te vergoeden die per leerling voor rekening der bijzondere instellingen van middelbaar onder wijs blijven, omdat de gemeente gedwongen is de volledige kosten te betalen voor de open bare instellingen. Het is volgens haar niet bil lijk dat de gemeente zou gaan profiteeren van het feit, dat het grootste gedeelte der inwoners zijn kinderen niet naar neutrale instellingen wil zenden. B. en W., die aanvankelijk hadden voorgesteld om 80 per leerling te vergoeden, verklaren dit voorstel over te nemen, waarna de Raad met algemeene stemmen conform be sluit. Bij volgnr. 261, alwaar een bedrag van 500 is geraamd voor het tewerkstellen van werk loozen, stelt de heer Starrenburg voor om het loon der los-vaste arbeiders op 4 per dag te bepalen. De Voorz. zegt, dat de loonregeling straks ter sprake komt bij een ander agenda punt. De heer Starrenburg stelt voor om den post dan met 1000 te verhoogen, welk voor stel wordt gesteund door de heeren Los en Stadhouder. Desgevraagd kan de heer Starren burg echter geen ontvangpost daar tegenover stellen, weshalve hij zijn voorstel intrekt en zegt later met een daartoe strekkend voorstel te zullen komen. Bij volgnr. 291 geeft de begrootingscommis- sie in overweging om het paardenpad in alle wegen op te ruimen. B. en W., den gemeente opzichter gehoord, geven in overweging om ten aanzien van den Weipoorlschen en Zuidbuurt- schenweg het paardenpad te handhaven, omdat de stevigheid van den weg er door zal lijden. Na eenige bespreking wordt besloten den post onveranderd te handhaven. De Voorz. zegt vervolgens, dat er een bedrag van 1100 is geraamd voor het verstraten van den Vrouwenweg. Aangezien deze weg echter in zeer slechten staat verkeert, achten B. en W. het noodig om nog dit jaar tot verstrating over te gaan, weshalve machtiging wordt ge vraagd om het bedrag voor 1930 te kunnen gebruiken. Aldus wordt besloten. Een opmerking van den heer Los omtrent het opbreken van het paardenpad in den Vrou wenweg en het legen van nieuwe gedeelten ter plaatse verwijst de Voorz, naar de rond vraag. Hierna worden de ontvangstposten behan deld. Ten aanzien van volgnr. 22 merkt de be- groolingscommissie op, dat de huur ad 300 voor de woning aan den H. Rijndijk, te laag is. De commissie wenscht echter, in afwach ting van het voorstel van B. en W. geen voor stel tot verhooging te doen. B. en W. deelen mede in een volgende ver gadering met voorstellen ten aanzien van het aangekochte terrein en woning aan den Hooge Rijndijk te zullen komen. Tenslotte wordt nog besproken de vraag der begrootingscommissie of het geen aanbeveling verdient, om tot converteering van 5 pet. lee ningen over te gaan. B. en W. hebben doen nagaan welke leeningen daarvoor in aanmer king kunnen komen en daarbij is gebleken, dat een bedrag van 180.000 zou kunnen geconver teerd worden, echter niet dan tegen betaling van 1809 voor vervoegde aflossing, waardoor pas in 1933 een winst zal kunnen ontstaan. Blijkens verkregen inlichtingen zal vermoede- ijk echter 4 9/16 pet. rente betaald moeten worden, terwijl gerekend is op 4 1/2 pet., zoo dat het bedrag nog iets hooger komt. Boven dien kan na 31 December 1931 een leening van 129500 worden afgelost, zonder dat een schadevergoeding wordt betaald, waardoor een voordeel wordt verkregen bij thans van 1185. Na eenige bespreking wordt dan besloten niet tot converteering over te gaan. Hierna wordt de begrooting met algemeene stemmen vastgesteld zooals zij door B. en W. werd aangeboden. Regeling werkloozen Vervolgens komt in behandeling een voor stel van B. en W. om een regeling vast te stel len omtrent het te werkstellen van werkloozen (in dit blad reeds besproken). De heer Starrenburg houdt algemeene be schouwingen en pleit: 1. verhooging van het voorgestelde loon van 3.50 op 4.15 voor de georganiseerde arbeiders en van 3 op 4 voor "de ongeorganiseerden; 2e. tewerkstelling van 6 dagen in plaats van 3 dagen per week en 3e. verkorting van den termijn van inwoning van 6 maanden tot 3 maanden. De Voorz. stelt voor de voorstellen te behan delen bij de artikelsgewijze behandeling der concept-regeling. Hiertoe wordt besloten. Art. 1 gaat dan onder den hamer door, ter wijl bij art. 2 de heer de Groot voorstelt om een bepaald werd voor werkverschaffing aan te wijzen, b.v. de verbreeding van den Zuid- buurtschen weg. De heer Starrenburg is het daarmede eens en merkt op, dat 't werk over een paar winters kan verdeeld worden. De heer de Graaf zegt, dat dit niet maar a bout portant gaat; er dient eerst een teeke- ning met bestek en begrooting gemaakt te worden. De Voorz. merkt op, dat dit punt niets met het bewuste artikel *te maken heeft, waarop de heer de Groot antwoordt, dat men aan een regeling niets heeft als er geen werk voor werkverschaffing wordt aangenomen. Na nog eepige bespreking wordt dan met algemeene stemmen besloten het voorgestelde artikel on veranderd vast te stellen. Bij artikel 3 wordt naar aanleiding van een opmerking van den heer Los ingevoegd, dat B. en W. den datum, waarop de werkverschaf fing zal beginnen, ook kunnen vervroegen. Bij artikel 3 nemen B. en W, een voorstel van den heer Starrenburg over om den termijn gedurende men in de gemeente moet wonen om bij de werkverschaffing geplaatst te kunnen worden van 6 maanden te brengen op 3 maan den. Het artikel wordt daarna met algemeene stemmen, aldus gewijzigd, vastgesteld. Met de artt. 4, 5 en 6 gaat de Raad accoord, maar bij art. 7 stelt de heer Starrenburg voor om het aantal dagen, dat de werkloozen tewerk ge steld zullen worden, te bepalen in plaats van op 3 op 6. De heer van Bennekom merkt op, dat dit niet in het belang van de georganiseer de arbeiders is, omdat deze, wanneer ze langer dan drie dagen per week werken, geen recht meer hebben op uitkeering uit de werkloozen- kas. De heer Noordman voegt hier aan toe, dat deze bepaling gemaakt is in overleg met de georganiseerde arbeiders. De heer Los wil de mogelijkheid openen, dat ook op andere dagen dan de eerste 3 per week werk wordt verricht, hetgeen in het belang van het werk kan zijn. Naar aanleiding hier van wordt aan artikel 7 toegevoegd dat de uit betaling van het loon ook zal plaats hebben op Zaterdag. Bij art. 8 pleit de heer Starrenburg voor verhooging van het loon. De heer de Graaf kan zich daarmede niet vereenigen en zegt, dat rekening moet gehouden worden met de loo nen in het vrije bedrijf. De heeren van Benne- LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdiensb dei- apotheken wordt van M a andag 27 O c t. tot en met Zondag 2 Nov. a.s. waarge nomen door apotheek: W. Pelle, Kort Ra penburg 12, tel. 594. kom en Jac. van Leeuwen verklaren er zich mee te kunnen vereenigen, dat onderscheid wordt gemaakt tusschen hei loon der georgani- seerden en der niel-georganiseerden en kunnen zich met het voorstel vereenigen. De heer Star renburg vindt dat er nog verschil blijft als zijn voorstel wordt aangenomen, n.l. 4 voor ongeorganiseerden en 4.15 voor georganiseer- den. De heer Los is er voor om het bij de be grooting geraamde bedrag zoo lang mogelijk te doen strekken en is daarom voor verlaging van het loon tot resp. 3 en 2.50. Bij stemming wordt dan met 10 tegen 1 stem (de heer Star renburg) het voorstel van B. en W. aangeno- De overige artt. worden ongewijzigd vastge steld, terwijl de geheele regeling wordt vast gesteld met 10 tegen 1 stem (de heer Starren burg). Verplaatsing brandspuithuis. Vervolgens wordt na eenige discussie beslo ten om een nieuw brandspuithuis met berg plaatsen te bouwen, in den tuin achter het raadhuis en wel met 9 tegen 2 stemmen (de heeren Los en Starrenburg). Op voorstel van den Voorz. wordt dan de rondvraag van de agenda afgevoerd in verband met het vér gevorderd uur, terwijl ten slotte de heer Stadhouder den heer Kompier nog eenige hartelijke woorden toevoegt, als oudste raadslid, in verband met diens zilveren ju bileum als wethouder. Tevens zegt de heer Stadhouder, dat hij vernomen heeft, dat de heer Kompier zich het volgend jaar niet meer beschikbaar zal stellen en dat spreker even eens het voornemen daartoe heeft. Hierna sluiting. (In het verkorte verslag van gisteren dat niet van onzen correspondent was was, zoo als uit het bovenstaande blijkt, niet geheel juist. Red.). ALPHEN AAN DEN RIJN. Pluimveetentoonstelling. In tie maand Januari zal de Pluimvee- en Konijnenver- ©eniging haar vijfde tentoonstelling orga- Mishandeling. De Haagsche politie rechter veroordeelde gisteren J. Sch. al hier, wegens mishandeling van den heer K. tot ƒ21 boete subs. 21 dagen hechte nis. 'n Misverstand. Naar wij vornemon heerscht bij vele donateurs der „Witte Filmvereeniging" alhier de meening dat zij beter hadden gedaan geen donateur te worden der W.F.V. wijl zij thans door in levering der advertentie in onze courant van 31 dezer tegen belangrijke reductie een toegangskaart kunnen krijgen. Dit is in geen geval juist. Immers een donateur betaald ƒ1 of 75 cent per jaar. Hiervoor is gegeven in Fcbr. j.l. de Passiefilm „Het is Volbracht" en thans volgt op 4 en 5 Nov. a.s. de 2e filmavond. Indien men entrée be taald was men ƒ1.50 of tegen reductie 1.25 verschuldigd voor de vorige en deze filmavond. Men ziet derhalve dat de do nateurs toch wel in het voordeel zijn. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij gaar ne naar de advertentie van Vrijdag a.s. De auto was verdwenen. Do garage houder G. V. alhier had zijn auto bij café Delfos te Aarlanderveen neergezet. Toen hij terugkwam bleek het vehikel verdwe nen. Eerst na lang zoeken werd de auto 's nachts om 1 uur teruggevonden. Waar schijnlijk had men met een misplaatste grap van eenige jongens te doen. Botsing. Gisteravond omstreeks 9 uur zijn in de Wilhelminastraat twee vracht auto's komende uit tegenovergestelde rich tingen, waarschijnlijk wegens te geringe breedte van den weg in aanrijding geko men. De botsing v^as zoo hevig, dat van een der auto's de cabine en carosserie wer den afgedrukt. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. BOSKOOP. Gemeenteraad. In de gehouden raadsvergadering dezer gemeente is aan den heer C. van Heesen, in verband met zijn benoeming tot burge meester van 's-Gravcndeel, eervol ontslag als gemeentesecretaris verleend, onder dankbetuiging voor de aan dc gemeente bewezen diensten. Burgemeester P. A. Co- lijn, de nestor van de raadsleden, de heer Loef, en de heer Mesman spraken woorden van afscheid en van dank voor hetgeen de scheidende secretaris in het belang van de gemeente heeft verricht. Tot waarnemend secretaris werd be- oemd de heer J. J. Steenbakker Morilyon Loijsen, commies ter secretarie. Aan den heer D. Mesman werd vergun ning verleend voor den aanleg van een straat. Aan B. cn W. werd machtiging verleend tot het instellen van een onderzoek naar de maatregelen, welke genomen dienen le worden om een goede drinkwatervoorzie ning blijvend te verzekeren. Besloten werd tot aankoop van een ter rein bij de Ned'. Herv. Kerk van de provin cie Zuid-Holland, om zoo noodig later in het belang van het aspect van het dorp in de kom der gemeente een open terrein •le verkrijgen. Ten slotte werd besloten tot stichting van een eenvoudig houten gebo'uwtje ten behoeve van de oefeningen van Burger- waeht en Bijzonderen Vrijwilligen Land storm.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2