BINNENLAND UITNOODIGING DEMONSTRATIE HApilpf- APPARira W A Al^S LAND- EN TUINBOUW Financiën en Economie Agenda UIT DE RIJNSTREEK LUCHTVAART UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS WOENSDAG 29 OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ''„Vita" in Lemberg worstelt met den dood. De laatste dagen opereeren de „straf- troepen" in het disrict- Stanislawon. In Jamnycia zijn reeds alle openbare instel lingen, benevens het meubilair van den priester Hirinak verwoest. De bisschop van Stanislav Chromyshyn bracht een be zoek aan het dorp, hij werd door hetgeen hij zag en hoorde zóó aangegrepen, dat hij na zijn terugkeer ziek werd. In het district, Podhajce liggen vijf Oekrainsche katholieke priesters, die hun ehristelijken moed om voor hun volk op te komen, met geeseling zagen vergeld, zwaar ziek. Hoe lang deze soldatexi-terreur, met al haar buitensporigheden, waarvan we er slechts heel enkele hier noemden, nog du ren moet, hoe lang nog de weerlooze bevol king, de vrouwen en meisjes van Oost-Ga- licië, zal blijven overgeleverd aan dit wild- woeste krijgsvolk, er is niemand die daar op antwoord weet. En beroep bestaat er voor deze vervolgden nergens.... AFRIKA DE KRONING VAN ABESSYNIE'S KEIZER. Duizenden slaven zullen in vrijheid worden gesteld. Volgens de „Daily Herald" zal Ras Ta- fari, op den dag van zijn kroning tot kei zer van Abessynië, een besluit uitvaardi gen, waardoor aan alle slaven de vrijheid zal worden geschonken. Er bestaat echter gevaar, dat dit tot moeilijkheden in Abessynië aanleiding zal geven, aangezien de leenman Hailoe, die een leger van meer dan 100.000 man op de been kan brengen, tegen dezen maatregel is. Bij deze gelegenheid oefent het blad ook critiek op de houding der Fransche overheid te Djiboeti, die niets doet om den slavenhandel tegen te gaan en zelfs de kanonneerbooten, die vroeger in Sonxa- liland geslationneerd waren, terruggetrok- ken heeft. het algemeen kan vereenigen, ook al hoopt hij, dat nog eenige verbeteringen zullen kunnen worden aangebracht. O.a. is een fout, in de voorgestelde regeling van het beperkte continuatierecht, dat bij de con tinuatie de pachtprijs onveranderd njoet blijven en dus niet kan worden verhoogd of verlaagd. Hierdoor blijft de rechtsposi tie der pachters zeer onvoldoende. Spr. zou willen, dat bij continuatie de kanton rechter op verzoek van den pachter den pachtprijs opnieuw zou kunnen vaststellen. De heer Bakker (C. H.) stelt voorop, dat het wetsontwerp van geen enkel be lang is voor de oplossing van de crisis. Daarom kan spr. zich niet over de behan deling verheugen. Hij acht het wetsontwerp een prachtige kluif voor juristen in verband met de vaagheid er van. Mede in verband daar mede acht hij het ontwerp van weinig be- teekenis. Spr. heeft zijn houding nog niet bepaald. Als hij tenslotte zal voorstemmen met het oog op de omstandigheid, dat heb wets ontwerp, ofschoon van weinig waarde voor het verkrijgen van goede pachtverhoudin- gen, toch wel eenige opvoedende waarde heeft, dan zal het toch in ieder geval met weinig warmte zijn. De heer Hiemstra (S.D.A.P.) heeft met verbazing den heer Bakker gehoord, die de toestanden blijkbaar nog zoo slecht "niet acht. Voor de oplossing van het landbouw vraagstuk is de pachtwet van geen be- teekenis. Voldoende zal z.i. dit vraagstuk alleen kunnen worden opgelost indien een staatsmonopolie voor het grondbezit wordt geschapen. De heer Ament (R.K.) meent, dat het ontwerp allerminst is ingesteld op pacht- verlaging. Wanneer een regeling zou zijn te ontwerpen, waarbij de pachtprijzen af hankelijk worden gesteld van de op brengst, zou deze regeling genezend kun nen werken. De ontwerpers van deze wet hebben zich bepaald tot afweer van eenige misstanden. Spr. vertrouwt, dat de minister gevolg zal geven aan de wensohen van sommige Kamerleden, die amendementen hebben ingediend, o.m. om den Kantonrechter de bevoegdheid te geven de pachtsom te herzien. TOT BIJWONING DER MET der Fjunstzifdefbbriek^n ARTSl|rJt4e Bre<|a f WELKE G|H0UBEN WOHBT BIJ/' HAARL.STRrf30/l36/tEIDEN op J DONDERDAG 3(ken VRIJDAG 31 October, «1 van 10 tot 12, van 2 tot 5 en van 6 tot 8 uur. M?" Bezoekt deze leerrijke demonstratie met de aller nieuwste handweef apparaten VRIJ ENTREE. Laatste proefvlucht der DO. X. Het vliegtuig DO. X is, na de vereisch- te proefvluchten te hebben afgelegd, thans ter beschikking van de bemanning gesteld. Het plan is, zooals bekend, onder com mando van kapitein Christiansen over Amsterdam en Engeland naar Lissabon en van daar over de Azoren en de Ber muda-eilanden naar New York te vliegen. De bemanning bestaat uit zes officieren en zes monteurs. Gisteren werd onder buiig weer een vlucht van vijf uur boven het meer van Constanz gehouden, gedurende welke ook opnamen voor een geluidsfilm werden ge maakt. Vóór de groote tocht begint, waar schijnlijk binnen eenige dagen, zal de ma chine nog eens grondig nagezien worden. Regeeringsopdracht aan Prof. van Slogteren. In verband met gerezen moeilijkheden met Duitsche onderzoekingsstations o*er dit jaar naar Duitschland onder de nieuwe bepalingen uitgevoerde bloembollen, voor namelijk hyacinthen,' is naar aanleiding van een verzoek van het hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging, door de Ned. Re geering aan prof. dr. E. van Slogteren op dracht gegeven zich naar Duitschland te begeven, teneinde zich in verbinding te stellen met de bewuste onderzoekingssta tions en eventueel andere, die direct of indirect zijn betrokken bij de maatregelen ten aanzien van den invoer van bloembollen in Duitschland. TWEEDE KAMER De poging van den heer W ij n k o o p (C. P.) om door een interpellatie de re geering te mengen in een, haar geenszins aangaande, toepassing van het reglement van orde: het uitsluiten van den heer De Visser voor één dag. moest» natuurlijk mis lukken. Na eenig debat, waaraan ook de heeren Vliegen. (S. D. A. P.) en D u y s (S. D. A. P.) hebben deelgenomen, werd de aanvraag van den heer Wijnkoop met 70 tegen 2 stemmen verworpen. DE PACHTWET. Aan de orde is daarna de nieuwe pacht- j wet. De voornaamste strekking van dit wetsontwerp, dat in den zomer van het vo- rig jaar door Minister Ivan en zijn collega van Justitie Mr. Donner werd ingediend en thans door denzelfden Minister van Jus titie met zijn ambtgenoot van Binnenland- sche Zaken en Landbouw Jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck iu de Tweede. Kamer zal worden verdedigd, is in de nieuwe wette lijke regeling van de pacht verhouding een rem in ie schakelen, die xn bepaalde ge vallen een onredelijk opdrijven van den pachtprijs zal vermogen tegen te houden. Deze rem is het zoogenaamde continuatie- recht, dat met het recht van remissie en het recht op vergoeding van door dtn pachter aangebrachte verbeteringen de kern vormt van het gisteren in openbare behandeling gebrachte ontwerp. Het ontwerp der Regeering bevat vier belangrijke regelingen. Vooreerst voert het de mogelijkheid in, dat, met medewerking van den kanten- rechter, de pacht tweemaal kan worden verlengd, ook tegen den zin van den land eigenaar in (continuatierecht). Vervolgens, dat met het oog op buiten gewone omstandigheden, eveneens met me dewerking van den kantonrechter, de pacht kan worden verlaagd (remissierecht). Verder, dat de verpachter kan worden verplicht tot vergoeding aan den pachter voor door dezen aangebrachte verbeterin gen (vergoedingsrecht). En voorts de instelling van Pach'.com- missies (1 jurist-voorzitter, 2 pachters en- 2 verpachters), die zullen hebben te advi se eren in zake pachtaangelegenheden aan hen die in deze beslissingen zullen moeten nemen en soms ook een scheidsrechterlijke taak zullen hebben. Zooals dit nu eenmaal he: lot is van ioder wetsontwerp, zondigt ook dit voorstel volgens sommigen door een teveel, volgens anderen door een te weinig. De heer v. d. Sluis (S. D. A. P.) acht het wetsontwerp onvoldoende. Hij keurt het systeem van publieke verpachtingen op zichzelf af. De heer v. Voorst tot Voorst (R. K.) ziet in het ontwerp geen maatregel tot opheffing- van de landbouwcrisis. Liever had hij dan ook gezien de behandeling van een maalgebod. credietverleening aan aardappelmeelfabrieken, maatregelen Legen dumping. Dit neemt echter niet weg, dat spr. de Regeering dankbaar is voor de in diening van het ontwerp, waarmede hij zich, wat. dool en strekking aangaat, over geering. Ook de grondeigendomsverhoudin- gen zouden daarbij kunnen worden gere- geld. Voor eerx christelijke regeering is het meer dan ooit zaak, het pachtvraagstuk afdoende te regelen, nu een revolution- nare partij vat op de landbouwende bevol king tracht te verkrijgen. De heer Bierema (Lib.) betoogt, dat een regeling van de pacht thans minder urgent is dan ooit. De groote daling in ■de pachtprijzen is reeds automatisch tot stand gekomen. Ook naar spreker's over tuiging worden verschillende verbeterin gen voorgesteld. Het regeerings voorstel heeft ket voor- deel, dat het algemeen en ruim is gefor- muleerd, maar dit- heeft het nadeel, dat het lange jaren zal duren eer er een i vaststaande jurispx-udent-ie is. De heer E b e 1 s (V. D.) meent, dat ^>et ontwerp groote beteekenxs voor den land- bouw kan hebben. De heer Weitkamp (Chr. Hist.) klaagt over slechte organisatie onder de boeren. Is de regeering ook op de hoogte met den toestand der hypotheek-boeren en wii zij die aan hun lot overlaten'? Spr. hoop! in ieder geval, dat als deze ontwerpen zullen zijn aangenomen, de regeering niet j blijft toch een belangrijk zal rusten ten aanzien van de landbouw crisis. Gx*oot bezwaar heeft spr. tegen het binnen halen van den rechter. Van juris terij op dit gebied is nooit veel goeds gekomen en sommige artikelen zijn een dorado voor advocaten. LIQUIDATIE VAN DE „NIEUWE „BOERHAAVE". LEIDEN. Woensdag, Ledenverg. B. K. Volksbond, Bondsgebouw, S uur. Woensjdag, R. K. Slagersgezellen, Bond»- gebouw, 8 uur. De avoxid-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 27 O c t. tot en met Z o xxd a g 2 Nov. a.s. waarge nomen door apotheek: W. Pelle, Kort Ra penburg 12, tel. 594. prachtig zijn. Wij noemen dit een presta tie op ;t gebied van forceering. Ook vindt men bij dezen uitnemenden vakman de be kende Paperwhites reeds in bloei, naast zijn andere verzameling van bloemen en planten. Wij kunnen ieder vakman tot een bezoek aansporen. STOMPWIJK. Gemeenteraad. Vrijdagavond te 7.15 uur komt de raad der gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. Surséance van betaling? Mr. P. A. Roeper Bosch heeft vaxi het bestuur van de verzekeringsmaatschappij „De Nieuwe Boerhaave" een verzoek ont vangen om als liquidateur op te treden. Mr. Roeper Bosch heeft de benoeming in beraad gehouden, omdat hem de gelegen heid heeft ontbroken volledig kennis nemen van den toestand der maatschappij. Mr. Roeper Bosch is voornemens, wauneer hij de benoeming aanvaardt., aan te drin gen op het aanvragen van surséance van betaling. In een onderhoud, dat een vertegen woordiger van het Ned. Corr. Bureau met mi*. Roeper Bosch over deze kwestie had, zeilde hij, dat hij zonder ruggespraak met het bestuur van de „Nieuwe Boerhaave" niet de vrijheid vond détails omtrent het bedrijf mede te deelen. Wel had hij den indruk, dat de geruchten, die de ronde doen, zeer overdreven waren. Dat de toe stand der maatschappij op het oogenblik niet zeer gunstig is, valt niet te ontken nen, doch de redenen, welke den heer Roe per Bosch ten opzichte, daarvan zijn mede gedeeld, zijn z.i. zeer aannemelijk. In de et eerste plaats zoo zeide mr. Roeper Bosch hebben de verzekerden niet vol- De heer v. d. Heuvel (A. B.) consta teert, dat het gemakkelijker is de alge meene regeling van het pachtwezen op liet program van actie te plaatsen dan een zoodanige regeling inderdaad te verkrijgen. Intusschen heeft, 't ontwerp^ slechts op een klein gedeelte van de landbouwende bevol king betrekking51 pet. zijn eigen boe ren en 7 pet. van de oppervlakte is in han den van hun zoons, terwijl van de overige 42 pet. nog een groot deel buiten deze pachtregeling valt. Spr. hoopt, dat de regeering ingrijpende wijzigingen in haar voorstel zal afwijzen. De beer Fl. V o s (M. P.) wijst op de groo te bcteekenis van een erkenning van de rechte'? der pachters. Weliswaar vallen zeer vele landbouwers n 1. de eigen ver bouwers - buiten deze *wet en'zijn er ook te.] van verpachters, voor wie deze gelukkig geen toepassing' behoeft, m- met i doende beseft, dat zij als leden eener on- de economisch zwakkeren, voor wie I derlinge waarborgmaatschappij zichzelf be des» wet van belang zal zijn. I nadoelen, wanneer zij schaden, die voor Spr. hoopt ten» aanzien van deze wet, dat, uiikeering in aanmerking komen, niet tot Z0ETERW0UDE. Gemeenteraad. In de hedenmorgen gehouden raadszit- tign sprak de voorzitter alvorens over te gaan tot de agenda eenige persoonlijke woorden van gelukwensch aan het adres van den heer Kompier, die dezer dagen zijn zilveren jubileum herdacht als wethou der dezer gemeente. De voorz. sprak in waardeerende wooiv den over de toewijdende arbeid van den heer Kompier, memoreerend een tweetal der voornaamste zaken, waaraan de heer Kompier zijn medewerking heeft verleend n.l. de electrificatie en het- waterleiding bedrijf. Aan het einde der agenda werd ook door den heer Stadhouder, als oudste raadslid, een gelukwensch gesproken. Met 10 tegen 1 stem (van den heer Star- renburg) werd net voorstel van B. en W. aangenomen om aan den tweeden ambte naar en aan den volontair ter secretarie een gratificatie toe te kennen. Ook werd besloten een nieuw brand spuithuis te bouwen achter het Baadhuis. Uitvoerig verslag volgt. Avondvergadering. De heer v. W ij n b e r g e n (R. K.). w ijst erop, dat van deze wetsontwerpen veel te veel wordt verwacht, terwijl anderzijds veel daarin zal worden gemist. Het is daarom wenschelijk, de beteekenis tot de ware proportie terug te brengen. Wat het continuatierecht betreft, dit heeft dooi de eeuwen heen bestaan. De wettelijke regeling ervan, die thans wordt voorge steld. zal den. meesten pachters in de practijk wel evenzeer ontgaan als de wet telijke regeling van het huwelijksrecht en het- huwelijksgoederenreeht den meeste echtparen. De wettelijke regeling der pachtcommis- sies zal de vaststelling van billijke pacht prijzen bevorderen. Het meeste zal echter afhangen van de samenstelling der pacht commissies; hiervan heeft spr. geen al te groote verwachtingen, met name omdat zij worden gekozen uit paohters_ en ver pachters met juristen als voorzitters, in plaats van bij uitstek deskundigen. Spr. het kalf, dat binnenkort ter wereld zal den gebracht, met veel zorg zal worden opgefokt, tot een goede melkgevende koe. De heer W ij n k o o p (C. P.) is zeer on tevreden over dit wetsontwerp, dat hij on voldoende acht. De lieer De.Boer (S.D.A.P.) geeft eenige voorbeelden van pachtopdrijving in Friesland, tengevolge waarvan het voor de betrokkenen onmogelijk gaat worden om de pacht op te brengen. Hij acht het geen wonder, dat er actie komt onder de pach ters. De heer Van Dis (S.G.) gelooft, dat- in I zeer vele gevallen een heel goede verhou- j ding tusschen verpachter en pachter be staat. Hij vreest, dat dit wetsontwerp te veel zal ingrijpen in die verhoudingen. De landbouwers gaan onder zware lasten gebukt; deze Zullen door het wetsontwerp niet worden verlicht. Spr. heeft ernstige bezwaren tegen het ontwerp. De heer De Visser (C.P.) wijst op het verband tusschen het agrarische vracigstuk en de wereldcrisis. Minister Ruys de B I een zoo klein mogelijk bedrag bepex Het onderzoek heeft aangetoond, zoo ging mr. Roeper Bosch verder, dat de pre mie, zooals die over eenige jaren is gehe ven, in verhouding tot de risico's te laag was, maar ook heeft dat groote vertraging in de afwikkeling der schadegevallen ver oorzaakt. Een en ander schijnt van bepaalde zijde aanleiding te zijn geweest om een cam pagne tegen de „Nieuwe Boerhaave" op touw te zetten. Deze campagne bestond o.m. hierin, dat aan de verzekerden werd aanbevolen, de premie niet. te betalen, on der toezegging van kostelooze rechtskun dige behandeling indien de maatschappij tot rechtsvervolging van de onwillige beta lers zo uovergaan. De faillissementsaanvragen, welke thans zijn ingediend, zijn volgens mr. Roeper Bosch dan ook veel meer te beschouwen als pogingen tot goedkoop incasso van schuld vorderingen. zal een voorstel indienen, om in de eerste brouck kwam voor sluiting der vergade plaats deskundigen, o.a. eigengeërfde land- bouwers, in de. pachtcommissies op te nemen. De heer v. Rap p ard (Lib.) 'heeft landbouwkundige en juridische bezwaren. Aantasting van het eigendomsrecht zal in de eerste plaats- de waaide der eigen dommen doen dalen cn de mogelijkheid bestaat, dat- vele pachters daardoor op straat zullen komen te staan. Deze wet zal veel meer kwaad doen dan goed. Bij de bezwaren egen cTe somenstelling der pachtcommissies door den heer Van Wijnbergen geuit, sluit spr. zich aar. De heer Van Poll (R. K.) aolu het ontwerp te weinig ingrijpend. Het gebruiksrecht van den grond be hoort ten volle te zijn verzekerd; slechts dan kunnen goede resultaten van de be werking van den grond worden verwacht. Spr. wijst ex-op, dat de werkelijk onbe zwaarde grondeigendom onrustbarend af neemt. In verreweg de meeste gevallen is de opbrengst van den grond voor den eige naar-verpachter veel grooter dan voor den pachter. Met eenige kleine wijzigingen in de pachtsaangelegenheden kan niet meer wor den volstaan. Heil is alleen te verwachten van een alleszins behoorlijke regeling van het pachtwezen volgens de tegenwoordige ring nog even aan het woord. HET VERGAAN VAN DE „R. 101". Het onderzoek naar de oorzaak. Gisteren begon naar uit Londen wordt geraeldt, de openbare zitting van heb hof van onderzoek naar den ondergang van het Britsche luchtschip „R. 101". De zitting vindt pl-aais in de groote hal van het Instituut voor civiel ingenieurs, die speciaal voor dit doel is ingericht. Het groote model van de „R. 101", dat geëxposeerd was op de wereldtentoonstel ling te Antwerpen, is in de hal opgehan gen om de overlevende leden der beman ning of de technische deskundigen in de gelegenheid te stellen, hun uiteenzetting aan het- model van het luchtschip te de mons treeren. Aanwezig waren, behalve de leden van het hof, verschillende ingenieurs, die aan den bouw hebben medegewerkt, meteoro logische deskundigen en vele belangstel lenden. De zitting werd geopend door den pre sident Sir John Simon, die bewogen het droevig ongeluk, dat de „R. 101" overko- begrippen en dit moet uitgaan van de re- jneii was' herdacht. NOORDWIJK. Ernstige aanrijding. Door onoplet tendheid kwam het- zoontje van S. alhier in de Hoofdstraat onder het rijwiel van den juist passcerenden D., mei gevolg dat de jongen het linkeronderbeen brak. Op advies van dr. Coenraads Nederveen, die de eerste hulp verleende, werd het knaapje overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Gasbedwelming. Door het losraken van den gasslang in de keuken van het pand aan den Boerenburgerweg. bewoond door mej. de Wed. H., is de bewoonster, welke zich te bed had begeven, bewuste loos geworden. Doordat de kamerdeur ge sloten was en een hor onder het raam stond, is dit geval betrekkelijk goed afge- loopen, daar dr. Visser niet direct levens gevaar aanwezig achtte. Omvergereden. Het op den hoek Sche- veningsehe straatMolenstraat staande bord van den A. N. W. B. is door een vrachtauto, bestuurd door den heer F., omvergereden. Vroegbroei. De heer David Grul- lemans, bloemist alhier, een der eerste broeiers die de goede eigenschappen onzer bloembollen voor den vroegbroei wist toe te passen, schijnt hoewel reeds op jaren, nog steeds jeugdig in zijn vak te blijven, dit getuige de thans reeds bloeiende Iris sen Tingitana, welke van kleur en blad SCHIETVER. „GENERAAL CNIJDERS". Aanbieding van een vaandel. Dat was gisteren in de annaleii van de On- derofficierenschietvereeniging „Generaal Snij ders" een gedenkwaardigen dag. Vele hoofd en subalterne oficieren, waaronder de com- j mandant van de 1ste divisie, generaal RoëlI, i waren in de groote zaal van „Den Burcht" bij een gekomen om meerderen luister bij te zet- J ten aan de officieele uitreiking van een vaan- I del aan bovengenoemde vereeniging. Na de ont vangst der autoriteiten en verdere genoodigden 1 in de kofiiekamer, had te klokke acht uur de intocht in de Graanbeurszaal plaats, waar al- ien werden verwelkomd door den voorzitter, ssrgeant-majoor Kühne, die daarbij in het bij zonder begroette den divisie-commandant, ge neraal Roëll, den garnizoenscommandant, overste le Poole, de hoofd- en subalterne officieren, de leden van de vaandelcommissie, den commissaris van politie, en verder de 1 vertegenwoordigers van het collegium van het 1 L. S. C., van „Pro Patria" en de burgerschiet- vereenigingen. Spr. wees verder op het bijzon dere karakter van dezen dag, die een waardig slot vormt van het eerste lustrum der vereeni ging en verheugde zich erover de aanbieding van dit blijk van sympathie van der vereen, wel gezinde personen nog mede te mogen maken. Vervolgens gaf spr. het woord aan den voor zitter van de vaandelcommissie, den heer Schrassert Bert, die met dankbaarheid de spon tane medewerking memoreerde, waarmede het plan bij het Leidsche Officierencorps en niet in het minst bij den garnizoenscommandant was ontvangen. Spr. noodigde daarop den eere- voorzitter, den lsten luitenant Steenhauer, uit, het vaandel te willen overhandigen, terwijl „Euterpe", dat dezen avond met haar zeer ge waardeerde medewerking opluisterde, het Wil helmus inzette. De heer Kühne dankte daarop den heer Schrassert Bert en de overige leden van de commissie voor het fraaie vaandel, waarin hij gaarne een symbool ziet van de eenheid, de corpseer en de kameraadschap iri de vereeni ging. Spr. hoopte, dat ook in de toekomst „Ge neraal Snijders" aan dit drieledig doel zal be- antwoorden en besloot met zijn hartelijken dank te betuigen aan allen, die de aanbieding I van dit vaandel hadden mogelijk gemaakt, j Generaal Roëll, hierop het woord verkrijgen- I de, zeide met genoegen de uitnoodiging om I hier een enkel woord te spreken, te hebben aanvaard, omdat voor hem van dezen avond drieërlei bekoring uitgaat. In de eerste plaats, omdat de leden dezer vereeniging worden gerecruteerd uit twee re- gimenten, welke spr. uit hoofde van zijn vroe- i geren werkkring van nabij kent, in de tweede plaats, omdat de vereeniging den naam draagt van Generaal Snijders, den opperbevelhebber van onze weermacht gedurende de moeilijke oorlogsjaren en ten derde, omdat hij in de te genwoordigheid van afgevaardigden van diver se burgerschietvereenigingen het verblijdend symptoom ziet van een ontwakend nationalis me, dat zich, ondanks alle défaitisme baan breekt. Spr. besloot met een: leve „Generaal Snij- Snijders". Nadat de voorzitter voorlezing had gedaan van een telegrafischen gelukwensch van gene raal Snijders, sprak de garnizoenscommandant, overste le Poole, zijn groote vreugde uit over de geste dezer vaandelaanbieding, waarin hij het bewijs ziet van de groeiende sympathie der burgerij jegens hét leger. Mede na uwe goede

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2