UIT DE OMGEVING ACADEMÏENIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 25 OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 25 Oct. 1930, medegedeeld door het. Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Éildt: Hoogste barometerst.: 763.2 te Valencia. Laagste barometerst.: 741.3 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 26 Oct.: Meest krachtige Westelijke tot Noord westelijke wind. Afwisselende bewolking. Waarschijnlijk enkele regen- of hagelbuien. Iets kouder. LUCHTTEMPERATUUR: 8.8 gr. C. LU. OP VOOR F'FTS^-RS e. a. Van Zaterdagmiddag 5.14 uur tot Zon dagmorgen 5.14 uur; van Zondagmiddag 5.12 uur tot Maandagmorgen 6.16 uur. 284 Dr. J. D. A. Boks, Wasstraat 39. 2698 St. Lidwinaschool, Zoeterw. Singel 41. 2940 A. van Leeuwen, Haarlemmerstraat 93. 1966 Mej. J. C. Rosskopf, Koninginnelaan 54. 2010 J. H. v. Weizen, Lammenschansweg 7. 553 A. van Dijk, de Laat de Kanterstraat 8a. 2570 J. Smit, Papengracht 17. 2679 H. J. Nieuwenhoven, Janvossensteeg 29. 822 W. J. v. d. Heijden, Dir. N.V. v.h. F. H. Ritman en Co., Joh. de Wittstraat 25. 2686 „Prediker", Ver.geb. der Chr .Jongel. Ver. „Prediker XII:la", Janvossensteeg 17. 1203 A. J. Hartvvijk, Nieuwe Beestenmarkt 9. 1204 B. H. Opdenberg, Terweeweg 78, (Oegst- geest). 637 Sinologisch Instituut, Rapenburg 71 936 J. v. d. Mey, Bloemmarkt 20. 1925 Fa. J. v. d. Berg, „Maison Wella!.', Pie- terskerkkoorsteeg 4. 2186 Dr. J. A. W. Groenewejfen, Joh. de Wittstraat 49. 2502 J. W. Karpes, Koppenhinksteeg 7 a, b. 2537 A. M. Overijnder, Cobetstraat 20. 141 Zr. M. E. v. d. Hoek, Lammenschans weg 33. 2297 A. J. v. d. Zwet, Stationsweg 21a. 2631 Th. Haan, Witte Rozenstraat 14. DE VERHUURDERSBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De straatbelasting wordt op de huurders van woningen afgewenteld. In het bondsgebouw aan de Hooglandsche Kerkgracht heeft de Verhuurdersbond voor Leiden en Omstreken een algemeene vergade ring gehouden, welke door vele leden werd bijgewoond, onder voorzitterschap van den heer J. Zitman. De door den secretaris, de heer P. T. de Jong samengestelde notulen van de algemeene vergadering op 13 Maart 1.1. gehouden, werden ongewijzigd goedgekeurd. Tot kasnazieners voor 1931 werden de hee- ren H. van Gelder, Jac. Keij en W. Oostveen benoemd, welke heeren hun benoeming aan vaarden. Het nu volgend punt van de agenda: „de in voering van de gemeentelijke straatbelasting" was het vraagstuk van den avond. In zijn inleidend woord, herinnerde de voor zitter er aan, dat door het nieuwe samenstel van belastingwetten, hetwelk ten doel heeft, den belastingdruk in het algemeen te vermin deren en gelijkmatig te verdeelen, een nieuwe gemeentelijke belasting, „de straatbelasting" is geboren. Door invoering van deze belasting zullen sommigen, die nu niets in personeele of inkomstenbelasting aan de gemeente betalen, een belangrijk deel in de gemeentelijke belas tingen gaan bijdragen, en door deze geheele wijziging van het belastingstelsel zal de be lasting-druk minder worden, zelfs in die geval len, waar de verhuurders van woningen de be taling van de straatbelasting op hunne huur ders afwentelen. Het te betalen bedrag aan straatbelasting zal ongeveer 60 pet, van het te betalen bedrag voor gebouwde eigendommen in de grondbelasting bedragen. Zij zal wor den geheven ingevolge drie gemeentelijke voorzieningen, namelijk voor het onderhoud van den weg, voor de verlichting van den weg en voor de afvoer van het water. Het Bestuur van den Verhuurdersbond voor Leiden en Om streken heeft in een adres aan den Raad de bezwaren tegen de invoering van de straatbe lasting breedvoerig uiteengezet en hoewel in den Raad stemmen opgingen, die de invoering van deze belasting betreurden, werd het voor stel tot invoering met groote meerderheid van stemmen aangenomen, omdat men voor de 200.000, die deze belasting zal opbrengen, geen andere bron van inkomsten wist te stellen. De heer Peereboom bracht de wenschelijk- heid naar voren, dat, gezien de slechte econo mische toestanden de invoering van de straat- belasting voor een jaar zal worden uitgesteld. De heer Mr. Romijn vulde de mededeelingen van den voorzitter aan en gaf over enkele pun ten, welke blijkbaar niet juist werden begre pen, de ware bedoeling weer. De heer van Weizen herinnerde eraan, dat na de opheffing van de Huurwetten, enkele ge meenten een plaatselijke verordening tegen huurverhooging in het leven riepen, welke toen door de Kroon werden vernietigd. Ook in Lei den gingen stemmen op, die ernstige huurver- hoogingen vreesden. De verhuurders van wo ningen hebben echter in het algemeen geen mis bruik van de verkregen vrijheid over hunne eigendommen gemaakt, want bij den Directeur van Bouw- en Woningtoezicht zijn geen be langrijke klachten over huurverhoogingen in gekomen. Thans is het geen vrije wil, maar een door de Overheid opgelegde last, die de ver huurders Van woningen onder protest nood zaakt, deze straatbelasting met ingang van 1 Januari a.s. door huurverhoogingen op de huurders af te wentelen. De Voorzitter deelde nog mede, dat bet Be stuur diligent zal blijven en al het mogelijke zal doen, om het te betalen bedrag aan straat belasting zoo laag mogelijk te doen zijn, en hij verzocht de leden, geen misbruik van den toestand te maken door de huren met geen hooger bedrag te verhoogen, dan door de straatbelasting noodig worden gemaakt. Het Bestuur heeft geconfereerd met den wet houder van financiën en met den inspecteur der gemeentebelastingen, met het resultaat, dat de leden van den Bond, via het Bondskan- toor, een gespecificeerde opgave van ieder perceel afzonderlijk zullen kunnen krijgen van het bedrag van de vermoedelijke aanslag in de straatbelasting. De bondsleden zullen verder in de gelegen heid worden gesteld, om door'bemiddeling van bondsformulieren hunne huurders tijdig met deze huurverhoogingen in kennis te stellen. Tot ultimo November zal het Bestuur iederen Donderdagavond zitting houden, om aan de leden adviezen betreffende de straatbelasting te verleenen en heen behulpzaam te zijn bij het invullen van de noodige bonds-formulieren. Vervolgens vestigde de voorzitter de aan dacht van de vergadering erop, dat meer en meer het noodzakelijk is gebleken, om bij verhuring van winkels, woningen, werkplaat sen, enz, hoe klein ook de huurovereen komst in een week-, maand- of jaarbondshuur- contract schriftelijk vast te leggen. Om leden .het invullen van deze huurcontracten gemak kelijk te maken, is voor hen op het Bondskan- toor de gelegenheid geopend, deze huurcon tracten gereed te laten maken. Het bondsper- soneel zorgt mede voor het zegelen en de registratie van de contracten. Verder herinner de hij er aan, dat door de leden nimmer een geheele of gedeeltelijke woning of ander per ceel mag worden verhuurd, tenzij vooraf door den huurder of de huurster een huurbriefje door het bondskantoor afgegeven is overlegd, waaruit blijkt, dat gegadigde aan zijne of hare verplichtingen jegens andere leden van den Bond heeft voldaan. Bij de rondvraag kwam de gemeentelijke radiodistributie ter sprake en werd bevreem ding uitgesproken, dat men voor het spannen en houden van radio-draden over gemeente grond recognitie moet betalen, terwijl men niet heeft vernomen, dat de gemeente bij invoering van dezen nieuwen dienst voor het spannen en houden van radio-draden over particuliere eigendommen of voor het bevestigen van steu nen of verbindingen aan perceelen van derden vergoedingen zal betalen. Verder niets meer aan de orde zijnde, werd, nadat door een der leden dank aan den voor zitter voor zijn leiding van de vergadering was gebracht, deze door hem gesloten. GOUDEN JUBILEUM. Heden herdacht de heer J. J. van "Wee- ren het heugelijke feit, dat hij voor 50 jaar in dienst trak bij de firma Koole Nicola aan het Levendaal, alhier. Deze dag is den jubilaris tot een groot- schen feestdag gemaakt. Per auto werd de jublaris met zijn fami lie hedenmorgen van zijn woning afgehaald en binnengeleid in het versierde kantoor der firma, waar directeuren en personeel reeds bijeen waren. Hier werd de jubilaris achtereenvolgens toegesproken door de di recteuren de heeren H. van Dorsten, B. v. Dorsten en P. H. van Dorsten, die hem hartelijk gelukwenschten en dank brachten BIOSCOPEN. Luxor. voor hetgeen hij in 'die 50 jaren voor de zaak had gedaan, waarna hem als feest gave een enveloppe met inhoud werd over handigd. Door de echtgenoote van een der direc teuren werden aan de echtgenoote van den jubilaris bloemen aangeboden. Namens het personeel spraken vervol gens de heeren J. J. van Bemmelen en A. Hartveld, die den jubilaris daarbij een rooktafel aanboden en bloemen aan de echtgenoote van den jubilaris. De heer Hetsel sprak daarna namens de vereeniging van Werkgevers in liet Bak- krsbedrijf en bood de gouden medaille met diploma dezer vereeniging den jubilaris aan Namens het departement Leiden van nijverheid en handel overhandigde Mr. Vos met eenige sympathieke woorden den jubilaris de zilveren medaill met diploma waarna tenslotte de burgemeester van Leiden, Mr. A. van de Sande Bakhuyzen, verscheen, om namens de Koningin den jubilaris de bronzen medaille der Oranje Nassau Orde te overhandigen. Voor al deze huldebetuigingen dankte de jubilaris geroerd. Ook d° heer H. van Dorsten bracht namens den jubilaris allen dank en verzocht tenslotte den burge meester aan H. M. de Koningin den dank van den jubilaris te willen over brengen. Door de politie is aangehouden J. v. d. M., wonende alhier, to het ondergaan van 14 dagen gevangenisstraf wegens weder- spannigheid. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende de aanbesteding van schoolbehoeften van gemeentewege. Het Luxor-theater brengt deze week de af- faire-Deyfus op het doek, de bekende justieele dwaling, welke geheel Frankrijk in rep en roer heet gebracht. In September van het jaar 1894 werden in den papiermand van den Duitschen militairen attaché von Schwartzkoppen te Parijs eenige snippers gevonden, afkomstig van een bege leidend schrijven, dat militaire mededeelingen van groot belang bevatte De minister van oorlog, Mercier, neemt onmiddellijk maatregelen. Op 15 October 1894 wordt de Joodsche kapitein Alfred Dreyfus op grond van onvoldoende gegevens gearresteerd, wegens landverraad tot levenslange verban ning veroordeeld, in het openbaar gedegra deerd en naar het Duivelseiland (Fransch- Guyana) verbannen. Meer dan 4 jaren werd hij aldaar in een kleine loods opgesloten. In Parijs vechten zijn echtgenoote en zijn broeder Mathieu, die van zijn onschuld over tuigd zijn, tegen haat en bedrog.... De nieuwe chef van den geheimen dienst, kolonel Picquart vindt de eerste bewijzen, die voor Dreyfus onschuld pleiten, doch tevens majoor Esterhazy tot verrader stempelen. Pic- quart's warme belangstelling voor Dreyfus draagt echter niet de goedkeuring van het mi nisterie van oorlog weg. „De eer van het le ger", eischt de onwrikbare handhaving van het gevelde vonnis. Picquart wordt naar Tunis overgeplaatst en majoor Esterhazy in weerwil van het bezwarende materiaal vrijgesproken. Nu slingert Emile Zola zijn vlammend „J'ac- cuse'1 de wereld in en roept de internationale belangstelling voor de affaire Dreyfus wakker. Zola wordt voor het gerecht gedaagd, maar het proces Zola van 7 Februari23 Februari 1893 brengt geen verandering in den toestand van Dreyus. Zola wordt veroordeeld. Eindelijk, op 30 Augustus 1898 bekent kolo nel Henry, die in het nauw gedreven wordt, een brief vervalscht te hebben, die de hand having van het vonnis ten gevolge heeft gehad. Reeds den volgenden dag pleegt kolonel Henry in de gevangenis zelmoord. Esterhazy, gearres teerd, doch weer op vrijen voeten gesteld, vlucht naar Engeland. Picquart herkrijgt zijn vrijhei<f en Dreyfus wordt naar Rennes terug gebracht. Een nieuw proces begint en voor de tweede maal wordt Alfred Dreyfus veroor deeld, deze keer tot- 10 jaar gevangenisstraf Eenigen tijd later verleent men den. vroeg oud geworden man gratie. Het duurt 6 jaar voor de onschuldig veroordeelde Alfred Dreyfus ge rehabiliteerd wordt. Op 13 Juli 1906 bevordert men hem tot majoor en Picquart tot generaal. Eenige dagen later ontvangt Dreyfus het kruis van het legioen van eer. Dat is de historische inhoud van deze film, die door de hoodpersonen zeer goed, met krachtig sober spel gespeald wordt. Het ge sproken woord is Duitsch en is over t alge meen goed te volgen. Dreyfus leeft nu nog te Parijs, 71 jaar oud; zijn broeder Mathieu is juist dezer dagen ge storven. Vóór de pauze gaat een grappige film „Ge- raldina"; een amusante geschiedenis van een jongen man, die een millitónairs-dochter moet „opvoeden" en tenslotte met haar trouwt. Allen bijeen een aardig en spannend pro gramma, dat wij gaarne aanbevelen. Casino. Toen jaren geleden de mare zich verspreidde dat „de Titanic", door een drijvenden ijsberg aangevaren, in de peillooze diepte der zee was verdwenen, met bijna alle opvarenden, ging er een trilling van medelijden met het treurig lot der slachtoffers door heel de beschaafde we reld. Een zelfde tragisch gebeuren zagen we gis terenavond zich afspelen op het witte doek van Casino, waar we'te aanschouwen kregen den ondergang van de „Atlantic". En al was dit alles sleecht§ nabootsing en spel, toch geraakt het publiek ervan onder den indruk, en was innig begaan met het lot der opvaren den, die niet konden ontsnappen aan een wis sen dood. „Atlantic" is een film, die ontroert, waartoe de muziek, die op zoo plastische wijze het tragisch gebeuren illustreert, het hare bij draagt. Dat de directie van Cacino goed gezien heeft deze rolprent ook in haar theater te vertoonen, bewees de houding van het publiek, dat in stilte en vol aandacht de vertooning bijwoonde. Voor deze film zagen we het city-nieuws en een klucht in twee acten, die zeer de lach lust der aanwezigen opwekte. Casino kan deze week bogen op een uit stekend programma en is een bezoek over waard. Trianon. In bioscoop-advertenties worden de te ver toonen films dikwijls zoo „daverend" aange kondigd, dat de verstandige lezer al die lof prijzingen met „een korreltje zout" aanvaardt, enzelf eens gaat kijken. Maar dezen keer heeft de directie van het Trianon-theater, toen zij het programma van deze week be schreef, als een „lachweek", niets teveel ge- ezgd. Harold Llod in „Wat 'n wonder!" Frei- telijk behoeven wij hieraan niets toe te voe gen, Wie Harold kent, weet, dat er gelachen, flin>* en uitbundig gelachne word torn de dwaze streken van dezen „drogen" komiek. Deze film is weer een aaneenschakeling van ongeloofelijke gebeurtenissen. Harold Lloyd ontpopt zich als een enthousiast van vinger- -afdrukken en gaat op weg om een beruchten misdadiger in de Chineezenwijk van San Fran cisco op te sporen. Wat de speurder hier al beleeft in verloop van twee uren, is te veel om in een dik boekwerk te beschrijven. Harold Lloyd vertoont zich hier als een expert in 't geven van meppen met armen en beenen. Wij schatten, dat minstens tachtig personages ster retjes voor hun oogen geslagen wordt! De de tective komt natuurlijk den misdadiger op het spoor en even natuurlijk is 't, dat het slot is een huwelijk met een allerliefste jongedame. Voor deze film draaien een aardige teeken film en wat screens-songs. Ook wordt een film vertoond van de mijnramp ie Alsdorf. OEGSTGEEST. Personalia. Geslaagd voor het. Fede ratief Accountants-examen (Ned. Instituut en Ned. Org. van Accountants) in het vak Bedrijfshuishoudkunde (Accountancy A) de heer D. v. d. Putten, alhier. nöordwijk. Blinden-Concert. De loftromept, over de schitterende prestaties der Blinden uit Grave schallen alreeds eenige dagen in onze omgeving en thans kunnen ook de Noordwijkers getuigen, dat deze lof niets overdreven is, doch aller verwachting overtroffen heeft. Dat een blinde mede lijden verwekt, kan een ieder zich inden ken, doch dat dit medelijden kan ver anderen in oprechte bewondering der blin den, cut hebben de Noordwijkers gister avond ondervonden. Kap. W. Nijssen, die dezen avond, waarvoor groote belangstelling wae, open de, heette allen welkom en schetste het groote geluk van het gezichtsvermogen en dit geluk indachtig, vertrouwde spr. dat allen zich gelukkig zouden gevoelen, mede te mogen werken het lot- der arme blinden te helpen verzachten, door hen financieel te steunen. Dit beroep is niet te vergeefs gedaan, daar velen op dezen avond flink ia hun beurs hebben getast, waarvoor de blinden en de fraters allen dantkbaar zijn. Het eerste gedeelte van het programma werl uitgevoerd door de afdeeling Harmonie, welke een viertal uitstekende nummers ten gehoore brach ten. De uitvoering hiervan dwong ieders bewondering af en jammer vonden wij, dat er zoo laat begonnen kon worden, daar nu één der mooiste stukken, de „Faust" van Gounod, achterwege moest blijven. Tijdens de pauze en tusschen de num mers door maakten eenige dames goede zaken, met den verkoop van bonbons* en loten voor een georganiseerde loterij, welke direct na de pauze plaats had en zooveel aftrek had, dat nog een extra verloting plaats had met niet minder succes. De openbare les in rekenen, schrijven en aard rijkskunde door eenige leerlingen was me de zeer interessant. Het groote succes* van dezen avond vonden wij echter wel het optreden van het Strijk-Orkest, waar van getuigd kan worden, „een strijkje, dat af is" en telkens een daverend applaus mocht inoogsten. Na afloop dankte de eerw. directeur nog voor de gewaardeerde belangstelling en ondervonden steun, en vertrouwde, dat allen door^dezen avond een anderen kijk op het werk en de prestaties der blinden hadden gekregen. Doch waar men nog lang niet was waar men wezen wilde, hoopte spr. op aller blijvende steun, o te geraken tot e<jn beter tehuis %>or oudere blinden. We Deken, die allereerst dank bracht aan de artisten en onderwijzers voor het genotene van dezen avond, beval de ge vraagde steun ten zeerste aan, temeer, daar het hier gaat om een hoognood^g nieuw huis. Het geheel was een onvergetelijke avond en wij verwachten, dat de zaal van het Juvenaat a.s Maandag den tweeden avond van het optreden der blinden zeker te klein zal zijn. WOUBRUGGE. Woningbouw. De Woninghouwver- eeniging „Nieuw Leven" zal eerstdaags aanbesteden 16 woningen, 8 aan het ter rein ten Oosten van den dijk en 8 ten Wes ten van het aangekochte terrein. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde met hoofdvak Pharmacie mej. J. M. v. d. Burg, Schiedam; voor het examen Apo thekers-assistent zijn geslaagd de dames E. de Jong en P. Visser, beide te Rotter dam". LAATSTE BERICHTEN DE TERUGKEER VAN HET EERSTE POSTVLIEGTUIG. Bij de K. L. M. is bericht ingekomen dat het eerste postvliegtuig de PH-AGR te 5.20 uur Holl. tijd uit Weenen is vertrok ken en tusschen 12 en 1 uur te Schiphol wordt verwacht. Nader wordt ons geseind: Het eerste postvliegtuig, bemand met de piloten van Dijk en Wiersma en den mecanicien Buitenhuis, is vanmorgen om 10 min. vóór 12 volt op Schiphol geland. Van het dak gestort. Vanmorgen te kwart over 9 is een man, die werkzaamheden verrichtte op het dak van het perceel op den hoek van de van Woustraat en de St. Willibrordusstraat te Amsterdam, plotseling naar beneden ge stort. De man, die 53 jaar was, was onmid dellijk dood. DE RAMP TE ALSDORF. Begrafenis der slachtoffers. ALSDORF 25 October. (V.D.) Reeds vroeg hedenmorgen bewogen zich velen door de straten van het zoo zwaar getrof fen mijnwerkersplaatsje Alsdorf, waar he den de ter aardebestelling zou plaats vin den van de slachtoffers. De teraardebestel ling werd voorafgegaan door verschillende BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. City: Afgekeurd. Casiho: Goedgekeurd voor volwassenen. rouwplechtigheden in alle kerken van Als dorf en een offioieele plechtigheid op hot raadhuis. Vele menschen kwamen reeds hedenmorgen vroeg te Alsdorf aan. In het Casino van het mijngebouwen- complex waren de leden van de mijnwer- kersbrigade aangetreden, gekleed in hun zwart pak, hun zwarte baret met donkere veeren op het hoofd en de brandende mijn lamp aan den gordel. Zij gaven hun mak kers heb laatste geleide. Er waren ruim 500 Schupo-manschappen aanwezig die nauwe lijks in staat waren de noodige afzettings maatregelen te nemen, want sedert den vroegen morgen kwamen honderden auto mobielen te Alsdorf aan. De vrachtauto's, waarmee het s-toffelijk overschot der slacht offers van de mijngebouwen naar het kerk hof werden gebracht waren met rouw floers omhangen en met groene dennetak- ke nbedekt. Op de wegen lagen de graf- kruisen gereed, alle eenvoudige witte krui sen,'die slechts den naam van den doode dragen en die alle denzelfden vorm heb ben. In de 'bedrijfsgebouwen werden voort durend kransen en bloemstukken binnen gedragen, die op de kisten werden gelegd. DE NIEUWE BRAZILIAANSCHE REGEERING. RIO DE JANEIRO, 25 October (V.D.) Het nieuwe Braziliaansche kabinet heeft een verklaring gepubliceerd, waarin het mededeelt, dat de nieuwe Braziliaan- sche regeering alle bestaande internatio nale verplichtingen zal nakomen. LEIDEN, 20 Oct. Turf. Aanvoer 140.000 lange turf, prijs 7.50—8.per 1000 stuks. Boter. Prima fabrieksboter (con trole) 1.80, prima boerenboter 1.85 1.95, goede boerenboter 1.751.80 per K.G. Aangevoerd 1475 K.G., 61/8 en 12/16 vaten. Handel goed. 24 Oct. Groentenveiling. Andijvie 0.801.80, kroten 13, bloemkool I 8—14, idem II 25, roode kool 47, savoye kool 58, gorene kool 24, ra pen 3—5, pieterselie 1—2, prei 1 2, radijs 12, selderie 1.403, krop salade 13.60, bleekselderie 1520, knolselderie 25, wortelen f 4—8, per 100 stuks; kroten 46, gek. kroten 7 10, snijboonen 2042, stokboonen 30 65, pronkboonen 811, stamboonen 2042, postelein 10—20, spinazie 10 —20, uien 45, wortelen 13, sprui ten I 1015, idem II 26, aardappe len 45, per 100 Kilo. Eierenveiling. Aanvoer: 2131 stuks; kipeieren f 9—8010.70, kuikeneieren 6.108, eendeneieren 67, per 100 stuks. Handel matig. BOSKOOP, 25 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 30 48, Golden Ophelig. 3352, Marcel Rouyer 3049, Hadley 901.25, Claudius Pernet 80—1.59, Columbia 50—64, Butterfly 51—77, Mac Keiler 5060, Wilh. Kordes 4569, Rosalandia 4659, Kilham 3950, Edith Helen 1.602.10, Phoebe 7290, Florex 6080, Germania 1.1.20, Polyantharozen 4060, Dahilia's, grootbloemig 10—20, Chry santen, grootbloemig 1522 p. stuk, idem tros 2034 p. bos, Anjers 15, Physalis Franchetti 3550. KATWIJK a. d. RIJN, 24 Oct. Groen tenveiling. Bloemkool I per 100 9.00— 16.50, peen per 100 bos 7.609.10, peen per 20 kg. 1.001.70, uien per 100 kg. 2.403.00, gelekool per 100 6.708.40, roodekool per 100 6.907.50. Aanvoer: 38000 bloemkool, 1200 bos peen, 130 kisten peen, 2600 kg. uien, 1950 gelekool, 1050 roodekool. ROELOFARENDSVEEN, 24 Oct, Groentenveiling. Tomaten A 12.70—15.90 idem B 11.50—13.90, idem O 3.30—8.40, idem Bonken 5.0010.00 per 100 pond. druiven 25—29 cent per pond, andijvie 0.50—1.20, kropsla 0.40—1.90 per 109 krop, Peulen 3.60, snijboonen 3.253.40 idem stek 1.90 per 10 kg. ALPHEN a. d. RIJN, 23 Oct, Eierenvei ling. Aanvoer 1680 stuks. Per 100 stuks: kippeneieren 8.009.70 en eendeneieren 6.007.20 per 100 stuks. 24 Oct. Groentenveiling. Per 100 kg.: spinazie 9.2011.40, per 100 bos: peen 9.0010.60, kroten 2.50—3.00, andijvie 1.301.60; per 100 stuks: kropsla I 2.50 idem II 1.501.80, bloemkool 1 1418, bloemkool II 7.40—10.30, savpyekool 8.70 9.00, roodekool 5.705.40, wittokool 7.00. fWi&SELNUTEEKINGKN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59. Londen 12.06i5732 New York 2.481/.J Parijs 9.745/j0 Brusse 34.62»/2 Zwitserland 48 22' /2 Milaan 13.001/2 Ma drie 26.721/2 Oslo -66.421 Kopenhagen 66.421/2 Stockholm 66.67i/2 W eene? 35.021/2 Praat 7.371 j2 Boedapest

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3