Bij Ruwe Haiif^p Purol UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MARKTBERICHTEN ZATERDAG 25 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 NOORDWIJK. KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Algemeene vergadering. De groote Koninklijke heeft gisteren haar algemeene vergadering gehouden te Noordwijk in de keurig versierde zalen van Hotel Royal. De voorzitter Jhr. van Tets van Amerongen opent met een welkom aan eereleden, afgevaardigden en leden. Een telegram van hulde werd gezonden naar H. M. de Koningin-Moeder, de be schermvrouwe van de Maatschappij. Hier na volgde oproeping van de afdeelingen met vermelding van het stemmenaantal per afd. Medegedeeld werd dat als leden van het hoofdbestuur gekozen zijn de hoe ren dr. M. J. Sirx en A. Sluis. Dan volgde verslag van de algemeen secretaris over den toestand der Maatschappij in het jaar 1929 en de handelingen van het hoofdbe stuur. Verschillende gestorven eereleden werden herdacht. Intusschen kwamen Bur gemeester en wethouders van de gemeente Noordwijk binnen, die door den voorzitter werden begroet. Na het verslag werd dank gebracht aan de nooit volprezen secretaris. Hierna bracht de heer Ballego uit Lei den namens de commissie voor het nazien van boeken en bescheiden verslag uit. De afd. Wageningen vindt het bedrag der examencommissie te groot wat wel spe ciaal zijn reden vindt in het feit, dat men examen afneemt pp een afgelegen plaats als Frederiksoord. Dat kost veel reisgeld voor de heeren en is ongemakkelijk ook voor de candidaten. Die afdeeling stelt voor om op een meer centraal punt examen af te nemen b.v. te Aalsmeer of Wagenin gen. Het. .H. B. zal dit in overweging ne men. De rekening en begrooting werden hierna goedgekeurd. Het voorstel van Am sterdam werd aangenomen om gezamen lijk de reglementen voor alle afdeelingen te laten drukken naar het model leiddraad van het H. B. met dien verstande dat voor elke afd. eenige wijzigingen kunnen wor den aangebracht. Den Haag klaagde over een teveel aan tentoonstellingen en wilde die door bijzondere maatregelen wat be perken. De voorzitter kon ter dezer zake echter niets toezeggen. Het is inmiddels één uur geworden en men ging over tot de lunch die met zorg was toebereid en dien men zich goed liet smaken en waarbij vriendelijke woorden werden gesproken. B. en W. van Noordwijk zaten mede aan tafel. Te twee uur werd de vergadering officieel ontvangen ten Gemeentehuize door B. en W. en den Gemeenteraad van Noordwijk. De burgemeester, dr. v. d. Mortel heeft reeds gehoord dat het houden van korte redevoeringen bij de Maat schappij gewoonte is en daarom zal spre ker zich ook aan die gewoonte houden. Hartelijk verwelkomde hij de heeren die naar Noordwijk zijn gekomen voor het be spreken van de tuinbouw belangen en spe ciaal het hoofdbestuur dat een uitzonde ring heeft willen maken op den regel dat de vergaderingen steeds worden gehouden in de grootere steden. De burgemeester dankt voor de hartelijke ontvangst van het gemeentebestuur in de algemeene verga dering. Spreker hoopt dat de heeren nog eens zullen wederkeeren naar het schoone dorp Noordwijk als de bloembollen bloeien en de velden met kleuren zijn bedekt. De tijd is nu ongunstig maar dan zult ge het zien gehuld in geuren overdekt met kleu ren van de uitgestrekte velden van de groote wereldfirma's die hier zijn geves tigd. Dan zult ge zien dat Noordwijk een plaats is waardig om door de Koninklijke Maatschappij te worden bezocht. De voor zitter van de Maatschappij en van de afd. Noordwijk voerden nog het woord waarna de heer J. C. v. d. Meer sprak als voor zitter van Bloembollencultuur. De Burge meester sprak hierna een slotwoord en nam geen afscheid maar riep "allen een tot weerziens toe bij een eerstvolgende excursie van de Maatschappij door de bloembollenvelden. Te half vier werd de vergadering in Hotel Royal weer voortge zet. Mr. Noyon beveelt een lezing met film van de K. L. M. bijzonder aan. Wa geningen maakt aanmerking op het afner men van examens; Leiden wil de keurings uitslagen vroeger in het weekblad hebben, Nijmegen wil den beschrijvingsbrief eerder ontvangen. Al deze afdeelingen werden door de voorzitter tevreden gesteld. Ook zal getracht worden het minimum aantal leerlingen van een speciale cursus van 20 op 12 verlaagd te krijgen. Bloemendaal had aanmerking op de keuringscommissie althans op de manier waarop zij wordt sa mengesteld. Niemand was het met Bloe mendaal eens en dus bleef alles zooals het was. Geageerd zal worden tegen oprich ting van een regeeringskweekerij voor be planting van Rijkswegen. Dank werd ge bracht aan de afgetreden bestuursleden Putman, Kramer en Heemstra, waarna een aantal prachtig gekleurde lantaarnplaatjes werden vertoond op het gebied van bloe men en planten. Hierna sluiting. LISSE. Hinderwet. Op de Secretarie dezer ge meente ligt ter inzage een verzoek van de N.V. Maatschappij tot detailverkoop van Petroleum „De Automaat" te 's-Graven- hage, om vergunning, ingevolge de Hinder wet, tot het uitbreiden van de bestaande ondergrondsche benzine-bewaarplaats met aftap-inrichting met een tweeden ketel op het perceel plaatselijk gemerkt Kanaal straat No. 226, kadstraal bekend in sectie D. No. 1992. Op Vrijdag 7 November a s. des namid dags 3 uur, bestaat er gelegenheid bezwa ren tegen dit verzoek in te brengen. OEGSTGEEST. Bloembollencultuur. Eergisteravond vergaderde de Alg. V?r. v. Bl.cultuur in Café „Zomerzorg" te Leiden. De heer G. Lubbe Thzn. opende de ver gadering, riep de aanwezigen welkom toe en deelde mede dat de voorzitter, de heer T. van Egmond wege,ns ongesteldheid ver hinderd was ter vergadering te komen. Hij hoopte, dat de heer v. Egmond weer spoedig zou mogen herstellen. Een bijzonder welkom riep spr. den eere voorzitter, den heer G. F. Hemerik toe, die ondanks zijn hoogen leeftijd trouw ter vergadering komt. De notulen van de vorige vergadering voorgelezen werden onveranderd vastge steld. Bij de behandeling: Opgave van voor stellen voor de a.s. algemeene vergadering stelde de heer Beumcr voor het hoofdbe stuur in overweging te geven om een zeer beknopt wetenschappelijk werk uit te ge ven van verschillende namen van bollen en vaste planten, zooals deze behooren te worden uitgesproken. De voorzitter deelde mede, dat zoodanig boekwerk in bewerking is in samenstelling van vakkundigen in Nederland en buiten land. De heer Beumer is niet bevredigd en komt meer op de uitspraak bij de oude gar de, meer speciaal 'van de Latijnsche na men. Uit de gevoerde besprekingen bleek, dat het neerschrijven van de juiste benamin gen van de gewassen groote moeilijkheden met zich brengt. Deskundigen zelfs zijn 't niet met elkander eens. Besloten werd nog geen voorstel te doen en dit punt in het bestuur nader te be spreken. Tot candidaten voor leden van het hoofd bestuur worden gekozen de heeren E. H. Krelage, J. Valkering en J. C. v. d. Meer. Voor de a.s. te houden tentoonstelling werd bij acclamatie benoemd dezelfde com- misie van verleden jaar. Het bestuur werd gemachtigd, zoo noodig eenige heeren te assumeeren. Hierna werd het woord gegeven aan den heer H. M. Verhulst, Accountant te Leiden tot hel houden van mededeelin- gen over: „De wet tot herziening van de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten en de gevolgen hiervan voor de belastingplichtigeneen onderwerp, waar over wij reeds herhaaldélijk beschouwingen publiceerden. Zijn interessante lezing werd met groote belangstelling gevolgd en met applaus be loond, daarop den spreker door den voor zitter dank gezeg werd. De heer N. L. den Older Jr. gaf ver volgens een inleiding over de vraag: „Hoe is het te verklaren dat in Iris Wed- gewood afwijkingen voorkomen in kleur en bloemvorming?" Is dit toe te schrijven aan verzwakking door de cultuur of anderp oorzaak? Wat de bloemvorm aangaat, zegt spr., is niet in een enkele beantwoording te ver klaren. De afwijking in verzwakking acht spr. niet toe te schrijven aan de cultuur. Enkele leden gaven hun meening te ken nen, waarbij blad- en bloemvorm worden besproken. De voorzitter dankte den heer den Older voor zijn inleiding. De heer Beumer vroeg naar de mogelijk heid om b.v. door uitreiking van bollen of jonge planten aan de jeugd liefde en kennis te bevorderen voor bloemen en planten. De heer Verhuist gaf in overweging in dit seizoen een wetenschappelijke lezing te organiseeren. De heer Lubbe stelde voor het gemeentebestuur van Oegstgeest schriftelijk te verzoeken beter toezicht op het terrein van de vuilverbranding aan het Oegstgeesterkanaal, daar gebleken is dat door onbevoegden aldaar gedeponeerde zieke bollen worden weggehaald. Hieruit kunnen verkeerde toestanden voortkomen. Na gehouden verloting van een collectie bloemen en planten sloot de voorzitter de vergadering met dank voor de opkomst. LEIDSCHENDAM. Hoog bezoek. Donderdag bracht Zijne Excellentie de Minister van Staat, Commis saris der Koningin in de provincie Zuid- Holland een bezoek aan de gemeenten Veur en Stompwijk. Om pl.m. 1.30 uur arriveerde Zijne Ex cellentie ten raadhuize te Veur, waar hij door B. en W. werd ontvangen, en eenigen tijd verbleef. Hierna reed Z.Exc. met burgemeester Keijzer naar het gemeentehuis te Leid- schendara, waar hij eveneens eenigen tijd vertoefde. Ook werd een bezoek gebracht aan de buurtschap Stompwijk. Hier werd de Com missaris door de schoolkinderen toegezon gen Z.Exc. sprak de kinderen hier op hartelijke wijze toe. De inwoners had en spontaan aan den op roep voldaan en overal wapperde de drie kleur zoodat beide dorpen een feestelijk aanzien hadden. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De navolgende prij- zij werden besteed: Roode en Rose Ce- boutanjers 0.800.90, groote Chrysanthen per stuk 0.140.16, Boschrysanthen per bos 0.150.50, Scabiosa 0.700.80. Dwergasters ƒ6—8, Vuurpijlen 6.208.20, Herfstasters 68, late Chrysanthen pet- bos ƒ0.400.60. Rozen per bos van 20 stuks Glaudius Pernet 0.600.70, Edith Iielen 1.401.G0, Columbia 0.800.90, Hart ley ƒ1.20—1.40, Buuterfly ƒ0.80—1.10, Ro- salaudia 0.80—1.10, Golden Ophelia 0.80 —1.10. GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den Burgemeester. Nadat de voorzitter de vergadering mét gebed had geopend werd de heer Eigen brood door het lot aangewezen om bij eventueele stemmingen heb eerst zijn stem uit te brengen. De notulen van de vorige vergadering werden ongewijzigd vastge steld. Verschillende van hèeren Gedeputeerde Staten ingekomen goedgekeurde raadsbe sluiten werden voor kennisgeving aange nomen. Zonder hoofdelijke stemming en eenige discussie werd besloten om de geldleening voor het waterleidingbedrijf, voor zoover betreft het aflossingsplan, eerst te begin nen in het jaar 1932. Eveneens werd zonder hoofdelijke stem ming besloten de begrooting van inkom sten en uitgaven voor het dienstjaar 1930 te wijzigen, alsmede de begrooting van het waterleidingbedrijf voor dien dienst. De begrooting. In behandeling kwam thans de begroo ting voor den dienst 1931, met het rapport van de commissie belast met het nazien der begrooting. De Commissie heeft geen aanleiding ge vonden om algemeene beschouwingen te houden, doch spreekt echter hare waar deering uit voor de duidelijke en keurige wijze, waarop de ontwerp-begrooting en toelichting zijn bewerkt, waarvan B. en W. nota hebben genomen. De heer Witteman sluit zich bij het ge zegde van de commissie voor zoover be treft de afwerking der begrooting, aan. Dezo gemeente breidt zich evenwel meer en meer uit en daarom heeft hij zich afge vraagd of de ophaaldienst voor faecaliën niet beter ingericht zou kunnen woredn. Hebben Burgemeester en Wethouders bij de opmaking van dezo begrooting hieraan niet gedacht. Zooals deze dienst tegen woordig is, acht hij hem niet goed genoeg. Hij geeft B. en W. daarom in overweging dezen dienst nader te beschouwen, om tot een meer betere functioneering van dezen dienst te geraken. Voorts is er voor dit jaar 2000.uitgetrokken voor de werk verschaffing, hetgeen hij ten zeerste op prijs stelt, ofschoon hij het jammer vindt dat B. en W. geen bepaalde objecten van werkverschaffing kunnen aanwijzen. Is tiet niet mogelijk dat productieve particuliere arbeid van gemeentewege wordt gesubsi dieerd evenals het vorige jaren is gedaan. Nog steeds betreurt hij het, dat de Raad verleden jaar zoo'n particulier werk heeft afgestemd, omdat dan ook voor dit jaar werk voor de werkloozen aanwezig was ge weest. De voorzitter zegt, dat de ophaaldienst voor faecaliën wel degelijk de aandacht heeft gehad van B. en W. bij de opmaking der begrooting, doch zij meenen, dat de bestaande dienst voorloopig wel gehand haafd kon worden, alvorens tot verdere stappen over te gaan. Voor zoover betreft het werkloozenvraagstuk, zegt de voorzit ter, dat er wel werk te vinden zal zijn, b.v. wegenverbetering enz. Wethouder Van Reisen merkt op, dat de heer Witteman geen juist beeld heeft gege ven van het besluit van den Raad aangaan de het subsidieeren van particulier, om dat er verleden jaar de stemmen staakten en bij herhaling eveneens. Het ging hier niet om het princiep van het subsidieeren, doch de meening was toen, dat er niet zoo veel werkloozen waren, dat een werkver- scliaffingsobject moest gezocht worden. De heer Witteman hield hierop, een kort dupliek. Thans ging men over tot de artikelsge- wijze behandeling der begrooting. Men be gon met uitgaven. Bij volgnommer 90 merkt wethouedr van Reisen op zich niet te kunnen vereenigen met het aanstellen van een nieuwen amb tenaar. Hij acht het voorloopig niet noo dig, temeer daar er verleden jaar oen al- geheele reorganisatie heeft plaats gehad. In verband hiermede stelt hij voor dezen post met 800.te verlagen. De voorzitter zegt van oordeel te zijn, dat het in het belang van d« gemeente zeer zeker noodig is, dat er een ambtenaar, die belast zal worden met het typewerk, wordt aangesteld op een wedde van 800. Wanneer die niet het geval zou zijn, dan moet de 1ste ambtenaar en in laatste in stantie de Secretaris typewerk verrichten, hetgeen veel nadeeliger is voor de ge meente, omdat deze ambtenaren voor der gelijk werk te duur zijn. Bovendien eischt het belang dat er iemand bijkomt, omdat er anders teveel achterstand zou komen. De heer Eigenbrood vraagt of deze ambtenaar tevens werk moet verrichten voor het waterleidingbedrijf. De voorzitter ontkent zulks, omdat het waterleidingbe drijf een geheel apart bedrijf is. Hierna wordt zonder hoofdelijke stem ming besloten om dézen post ongewijzigd vast te stellen. Bij volgnummer 93 merkt de Commissie op, dat in verband met de uitgaven over 1929 voor het onderhoud va'n het gemeen tehuis de thans aangehouden raming haar laag voorkomt. B. en W. hebben hierop het navolgende geantwoord: In verband met de verbou wing van het gemeentehuis, hetwelk reeds dezen winter zal plaats hebben, wordt ook het bestaande gedeelte tegelijkertijd on der handen genomen. Het gewone onder houdswerk zal daarom in 1931 zeer miniem zijn. Het uitgetrokken bedrag wordt dan ook voldoende geacht. Een paar kleinigheden. Bij het hoofdstuk politie maakt de com missie de volgende algemeene opmerking. De commissie vestigt er de aandacht op, dat de baldadigheid der jeugd en der grootere jeugd op de openbare wegen meer en meer toeneemt. Meermalen komt het voor, dat voorbijgangers worden nageroe pen en het vernielen der jonge geplante boomen wijst er op, dat ook grooteren zich aan ergerlijke baldadigheid schuldig ma ken. Het hoofd der politie wordt om maat regelen ter verbetering verzocht. B. en W. antwoorden hierop, dat zij ter zake overleg zullen plegen met Iret hoofd der politie. De heer Nijssen zegt, dat behalve dit ook veel andere kleine zaken plaats hebben, b.v. bij bouwwerken, waarvan veel last wordt ondervonden door het neerleggen van materialen op den weg, terwijl zelfs het maken van beton op den weg geschiedt. Wethouder van der Laan acht de be grooting te belangrijk om hierbij te val len over dergelijke kleine futiliteiten. Het is z.i. heusch niet zoo erg als de commis sie het geschilderd heeft en de leden mee nen als het is. De heer Van der Voet is het niet eens met wethouder van der Laan en acht het wel degelijk thuis te behooren bij de be handeling der begrooting, hetgeen de eenigste keer per jaar is, dat men over deze aangelegenheden kan spreken. Het is z.i. wel ergerlijk dat meh niet meer met fatsoen kan wandelen zonder geëergerd te worden door de jeugd. Vooral doortrek- kenden ondervinden er last van. Wethouder van der Laan herhaalt nog maals dat het niet bij de behandeling der begrooting thuis hoort. Het politieoezicht is hier goed en den veldwachter treft hier zeer zeker geen blaam, omdat hij zijn plicht behoorlijk en goed waarneemt. Hij herinnert den heer Van der Voet aan zijn eigen jeugd. Spreker ondervindt nooit bijzondere dingen als de heer van der Voet zegt. De heer van der Voet zegt dit geen wonder te vinden, omdat de heer van der Laan er met zijn auto doorvliegt en even tueele naroepingen niet kan liooren. Spre ker dringt overleg aan met hoofden van scholen, Patronaatscommissie en dergelij ke opvoedende vereenigingen. De voorziter zegt hiervan reeds meer dere malen zijn oordeel te hebben laten kooren en stemt volkomen in met het ge zegde van den heer van der Voet. Voor feiten als door den heer Nijssen bedoeld zijn reeds 1 erhaalde malen processen-ver- baal opgemaakt. Als hoofd van politie zal spreker trachten hier zooveel mogelijk verbetering in te brengen. (Wordt vervolgd). BIJ TAL VAN VROUWENZIEKTEN bewerkt het natuurlijlarC „Franz-Josef"- bitterwater de allerbest^ verlichting. (Reel.) KOUDEKERK. Winkelstand. Gisterenmiddag te 2 uur is door den heer H. J. IJserloo een nieuwe kapperszaak alhier in de kom van ons dorp geopend met een aparte salon voor heeren en dames. De zaak is geheel naar de eischen des tijds ingericht, terwijl gelegenheid bestaat voor: haarwasschen met electrische droger, haarverzorging, onduleeren enz. Het geheel ziet er keurig uit, terwijl de salons prijkten met keurige bloemstukken van vrienden, kennissen en leveranciers. Dit is de eerste modern ingerichte kap perszaak in onze gemeente en voorzeker is hiermede in een lang gevoelde behoefte voorzien. We vertrouwen dan ook, dat het den heer IJserloo niet aan cliënten zal ontbre ken. Besmettelijke ziekte. De besmettelijke ziekte Diphtheritia heeft zich in onze ge meente wederom met een tweetal geval'en uitgebreid en wel in de gezinnen van H. H. V. en N. B. E. Tot nu toe had het ech ter nog een gunstig verloop. Personalia.' De heer H. Verburg heeft zijn benoeming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim aangeno men. Geboren: Henri Jacques z. van Jac. Kraaij en Joh van Leeuwen. BOSKOOP, 24 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 47 59 cent, Golden Ophelia 4561 cent, Mar cel Royer 6887 cent, Hadley 1.05 1.30, Claudius Pernet 1.101.70, Colum bia 0674 cent, Butterfly 0.801.06, Mac Keiler 6187 cent, Mud. Jules Bouclé 40 cent, Rosalandia 5880 oent, Kilham 62 77 cent, Florex 0.901.20, Germania 1.00—1.40, Potin 60—80, Phoebe 50—90 «•.ent, Edith Helen 2.002.60, Polyantha- rozen 7199 cent, Diversen: Dahlia's gr. bloemig 13 cent, Chrysanten, grootbloemig 162-1 cent per. stuk; idem tros 2552 cent per boe, Anjers 20 cent, Physalis Franchet- ti 3746 cent, Gerbera 93 cent, Clematis Prins Hendrik 37 cent per stuk. VEUR—LEIDSCHENDAM, 23 Oct. Vrije Veiling. Op de heden gehouden vrije vei ling in café „Het Eiland" werden aange voerd: 87G3 kippeneieren 10.0010.65 en 317 eendeneieren 7.007.25 per 100 stuks 175 kippen 0.40—1.95, 24 konijnen 0.40 3.05, 17 duiven 1423 cent, 117 kilo ap pelen 10—40 cent en 405 kilo peren 7—35 cent per kilo. NIEUW VENNEP, 23 Oct. Eierenveiling Aanvoer 4460 eieren. 3612 kippeneieren 9.10—10.S0, 418 kuikeneieren 6.50—8.00 en 300 eendeneieren 5.80—8.00 per 100 stuks; konijnen 1.552.15, kippen f 0.90 —1.65, eenden 4580 cent en jonge hanen 0.251.40 per stuk. VEUR, 23 Oct. Groenteveiling. Gele komkommers le soort 5.006.50, kropsla le soort 1.102.00, 2e soort 5080 cent, peen 9.3011.90, bloemkool le soort 7.3012.30, 2e soort 2.504.60, uitschot 1.00—1.50, tomaten mid. 9.50—12.30, gr. ronden 10.0013.60, 2e soort 7.00 8.90, 3e soort 3.504.60, bonken 4.60 5.80, rijp 8.00—11.00, andijvie per 100 0.40—1.80, spinazie 61—98 cent, postelein 7.00—9.30, rabarber per 100 bos 1.00 2.00, snijboonen 33.0036.00, spercie- boonen 21.0026.00, radijs 1.002.00. NOOTDORP, 22 Oct. Eierenveiling Aanvoer 1677 stuks. Prijzen: kippeneieren 9.25—10.65, kuikeneieren 6.35—7.50 en eendéneieern 7.307.65 per 100 stuks; koppen 1.05—1.25, hanen 1.20, duiven 13 cent en konijnen 1.602.05 per stuk; kaas 4011 cent per stuk. UITHOORN, 23 Oct. Kaas. Aangevoerd 1756 stuks. Goudsche kaas le soort R. M. 43—46, 2e soort 3942, zonder Rijks- merk 4042. Handel vlug. BODEGRAVEN, 22 Oct. Eierenveiling. Aanvoel- 3811 stuks. Prijzen: kippeneieren 9,3010.90, kuikeneioron 7.508.10, eendeneieren 6.507.00, kippen 0.90 2.00 per stuk. AARLANDERVEEN, 23 Nov. Eierenvei ling'. Prijzen: kippeneieren 7.609.70, eendeneieren 5.806.10 per 100 stuks; kaas 3742 cent en koter 85—86 cent per pondaardappelen 2,10 per 35 kg. W0UBRUGGE, 23 Oct. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 8.09.60, kuiken eieren 7.007.80, eendeneieren 5.65 6.10 per 100 stuks; boter 1.441.58 per kilogram. LISSE, 22 Oct. Bloemenveiling H.B.G. Enkele vroege tulpen: Dusavt 1.202.05; Oostenrijk 2.50, Cram. Bril liant 1.001.75, Verm. Brilliant 1.50 2.95, Rose Grisdelin 0.95, Brilliant Star 1.502.45, Moore 1.70, Rose La Reine 1.50, Scarlet Due 1.101.75, Witte Zwaan 1.101.45, Artus 1.90, La Reine 1.40, Due de Berlin 1.802.10, Grand Duo 5.40, Fred. Moore 2.75. Dubbele vroege tulpen: Peach Blossom 2.05, Murillo 1.051.50, Mr. v. d. Hoeff 2.70, Harlequin 1.10, Cour d'Or 3.—, Vuurbaak 3.Imp. Rubr. 2.90 4.50, Rubra Max 3.05, Salv. Rose 1.55 Lac. van Haarlem 3.10. Darwin Tulpen Faust 4.50, San ders 1.30, Rev. Ewbank 1.802.10, Haar lem 1.05—1.60, Wm. Pitt 1.15—2.00, Clara Butt 1.10—1.50, Copland 1.45 2.35, Le Notre 1.351.90, Blue Amable 2.10, Centenaire 1.50, Edmee 1.55, Painted Lady 1.75, Pr. Hondius 2.05, Pr. der Nederlanden 1.85, Valentin 2.15, Carl Backer 1.40, La Tulipe Noire 3.05, The Sultan 1.25, Glow 1.20, Gretchen 1.05—1.55, Bartigon 1.10—1.70, Elisa beth 1.30—1.45, Krelage 1.85, Talc, van Poortvliet 1.40, Gemengd 0.50—1.15. Narcissen Princeps max. 0.90, Ornatus best 1.05, Flovo 0.75, Orange Cup 0.60, Emperor 1.80—2.25, Emperor rond 0.95—1.50, Golden Spur rond 0.50 1.05, Sir Watkin 1.80, Victoria 1.90, Elvira rond 1.10, Barri Conspicius 0.40 Poet. gew. Dn. r. 0.25, The Pearl 0.35 von Sion 3.Laur. Koster 1.95. Enkele late Tulpen: Caledonia 1.151.60, Ing. Yellow 1.30—2.Moon- licht 2.Bout d'Or 1.05, Picotee 1.15 Breeder Tulpen: Bronze Queen 1.35, Opal Queen 1.25—1.55. Croc ussen: Geel 89 1.752.00,- 7—8 1.35—1.50, Blauw 0.70—1.30, Purp. Gr. 6—8 0.90, Mont Blanc 0.75—1.95, Bar. von Brunow 6 0.70, idem 5 0.55, Walter Soott 0.801.15, Lady Stenhope 0.70, Gen. Gordon 0.70, Goudlac 1.45. Imperator 8-op 0.600.70, H. I. Dr. Hea- ringh 8-op 0.45, Eng. Iris gemengd 0.90 Muse. Onbekend 1.05, Enk. Gaalnthus 0.95, Anem. de Cean II 0.60, Colv. Alb. 9-op 0.901.15, idem 8-op 0.60, Spr. Peach Blossom 1012, Sp. Floribundi 1215, id. Japoniea 13—15, id. Phila delphia 9.90, id. America 10.10, Lil. Tigr. Splendis 17-op 5.—, 15—17 f 4.10, 13—15 2.95, 11—13 1.45, 9—11 1.15; Lil. Umb. 19-op 4.90, 16—18 3.75, 14—16 2.25; Lil. Umb. Erectum 1618 3.45, Lil. Tigr. 20-op 6.40, 18—20 5.10, 20—10 f 8 16—18 4.10, 13—16 2.55, 9—12 1.45. Gladiolen Liebesfeucr 12-op 1.75, 1012 0.50; Golden West 12-op 0.70, 10 12 0.50; White City 14-op 1.10, Red Emperor 10—12 0.60, Halley 12-op 0.40; Jfr. of Wales 12-op 0.60. Hyacinthen: Giganlhea 18 3.60, L'Innocence 19 4.—, 18 2.85, 15—17 2.50, 14 1.65; Moreno 18 4.80, 17—18 3.40, 14—16 3.— Lady Derby 18 4.—, 17 3.50, 14—16 3.—; Kon Kakon 12—14 1.50, La Victoire 1214 1.75; Queen of the Whites 19-op G.1819 4.80, 16—18 3.50, 1314 2.95; City of Haarlem 13 15 2.55, Queen of the Blues 13—15 1.00, Gertrude 14 2.— Grand Maitre 20-op 5.80, 18—20 5.—, 16—19 2.80, 14—16 2.50, 1314 295; Mysotis 19-op 6.10, 18—19 5.—, 16—18 3.80; Elta 19-op f 5, 18—19 4.35, 17—18 3.60, 15—17 3.15; Yelloy Hamer 1314 2.00; Furst Bismarck 16—17 2.90. Piantgoedveiling. Darwin T u 1 p t n per ILL.: Wm. Pitt 2235, Rev. Ewbank 11, Bartigon 20 —42, 812 41, Copland f 1030, Clara Butt 10, Roi de Island 35, Gretchen 17, Haarlen ben. 8 14, Sier. van Flora IS, Elisabeth 25, The Sultan f 28, Vict. d'Oliveira 47, Ariadne 26, Dream 25, Ramvenhof 20, Tonayc 1012, Hcrio- diade 40, Blue Amable 24, Lc Notre 18, La Candeur 18, Centenaire 16, Sanders 18, Whistler 19. Dubbele vroege tulpen per H.L.Murillo 1519, Electra 193, Peach Blossom 70.—, Theeroos 37—42, Cour. d'Or 51, Mr. v. d. Hoeff 103, Schoon oord 30. Enkele vroege tulpen por ILL. Soarlet Due 35, Rose Preeose 100, Pinlc Perfection 56, Coul Card, 50—77, Grand Due 105, Oostenrijk 3255, Cram. Bril liant 18—23, Gele Prins 55, Moore 55, Brilliant Star 62, Flamingo 48, Rose Luisante 40, Coch. Due 48, Calypso 26 Mon-Tresor 115, J. v. d. Vondel 22, Fred. Moore 68.La Reine 19. Breeder tulpen per ILL.: Amazone 13, Lodewijk XIV 32—45. Narcissen per Kg.: Glory of Sassen- heim 0.30; Golden Spur 0.20, Emperor 0.12, v. Waveren's Giant 1.802.00, Lu cifer 0.10, Spring Glory 0.21.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 11