De Man van Nergenshuizen MAANDAG 20 OCTOBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 MISDADIGERSBENDE ONTDEKT ARRESTATIES TE AKEN EN KEULEN. Het „arbeidsveld" der bende strekte zich tot in Rotterdam uit. Onder den titel „Een moderne Bokken rijdersbende" meldt de Limb. K.: In den aanvang der .maand September werd te Aken gearresteerd een gevaarlijke misdadigersbende, die als operatieterrein Noord-Duitsehland en bet aangrenzende Holland had gekozen. Gedurende de maand September konden reeds 70 misdrijven wor den opgehelderd. Uit. alle deelen van het Rijk bevinden zich nu te Aken Kriminal- beambten, die aan de opheldering van nog andere misdrijven werken. Voor en kele dagen vertoefden rechercheurs uit Bochum in Aken. Uit het onderzoek bleek, dat een roofmoord zich uitstrekt tot Rot terdam. De misdadigers werden door de marechaussee achtervolgd tot in Aken. Eenigen hunner werden gearresteerd. On der hen bevindt zich de 19-jarige Walter Leese uit Bochum. Door zijn aanhouding kwam de heele serie misdrijven aan het licht. Leese zelf heeft reeds 104 diefstal len met braak en beroovingen bekend. Tot de gepleegde misdaden behooren o.a. de inval in een bank te Herve-Sodingen, op 23 November 1928, toen den bandieten 2970 mark in handen viel. Twee uur na dit misdrijf plunderde Leese zelf de sta- tionskas te Bochum Nord. In Mei van dit jaar werd in de pastorie te Bardenberg "bij Kerkrade ingebroken. De dieven maak ten van hun revolvers gebruik. In Hamburg drong Leese in een siga renzaak om de cassa te stelen. De eige nares zat slapend in den winkel, L. nam een sigarenkistje en toen de vrouw wak ker werd, vroeg L een aalmoes en ver trok. L. had een goeder, greep gedaan, want in het kistje bevonden zich 1100 Mark. Leese heeft zich ook langen tijd in Nederland opgehouden. Hem wordt ten laste gelegd te zamen en in vereeni- ging met col'ega-roovers te Rotterdam, een Sakser, die uit Amerika was terug gekeerd, vermoord en van 17.000 gulden te hebben beroofd. Op de vraag waar het lijk gebleven is antwoordde Leese lachend: Zoek maar rustig do Maas af. In Viersen stal Leese uit een juweliei's- winkel zaken ter waarde van 27.000 Mark. Hi; deed korten tijd na den diefstal het gestolene van de hand. Van Viersen be gaf L. zich naar Bochum en Aken. Alles geschiedde binnen de 24 uren. Ook zijn een groot aantal helers, te Aken en Keulen wonende, gearresteerd. De bende had ook relaties met den be- ruchten Slowinka uit Keulen. In het Munsterland heeft de bende een stationsbeambte vermoord. De misdadi gersbende, welker practijken die der bok kenrijders evenaren, had vooral een zwak voor juwelierszalcen, pastorieën en een zaam gelegen boeterhrigt-eder,r In het land van Aken heeft de bende ook zeer veel misdaden gepleegd. DE TWIST TE BELGEN OP ZOOM. De patroon aan de bekomen verwondingen overleden. In het gasthuis te Bergen op Zoom is Zaterdag de heer F. de Bie Jr. aan de bekomen verwondingen overleden. Zooals men weet, had een der arbei- dlens hem Vrijdagmorgen op de fabriek met een stuk ijzer een tweetal slagen op het hoofd toegebracht. De dader H., wonende te Bergen op Zoom, is naar Breda overgebracht. Het parket, uit Breda arriveerde Za terdagmorgen te Bergen op Zoom, om een onderzoek in te stellen en voor het, ver richten van de lijkschouwing. EEN MAN DOODGESTOKEN. Zaterdagnacht omstreeks halftwee heeft te Amsterdam een 30-jarige publieke vrouw den 27-jarigen H.j met wien zij sa menleefde, na een woordenwisseling op UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 21 Oct. Huizen, 1875 M. (Uitsl. KRO.-uitzending). 8.00—9.15 Gramofoon. 1.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.151.45 Concert. K.R. O.-Trio. 1.452.00 Gramofoon. 2.002.30 Vrouwenuurtje door Dr. Grib- ling en Mevr. KiillerWigman. 3.00 Kniples. 3.301.00 Lezing: H. J. Polak: Dansen. 5.006.00 Gramofoon. 6.00 Esperantoberichten. 6.15 Gramofoon. 6.45 Cursus Schriftverbetering. 7.15 Lezing: J. Beerends: Charlie Chap lin. 8.00 Concert. Arnhemsche Orkest-ver. o. 1. v. M. Spanjaard. Miep Vroemen, zange res. 10.1512.00 Concert. Strijkorkest „The Serenaders H i 1 v e r s um 298 M. Uitsluitend A.V.R .O.-uitzending. 8.009.45 Gramofoon. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.2012.00 Concert door het A. V. R. O.- kwintet o. 1. v. F. Lupgens. 12.002.00 Concert. Orkest v. h. Rem- brandttheater te Amsterdam. J. de Noc- ker, zang. 2.002.30 Voor de vrouw. 3.004.00 Kniples. 4.004.30 Gramofoon. 4.305.30 Kinderuurtje. 6.307.00 Concert. Klein Strijkorkest v. d. Amsterdamsche Orkestver. o. 1. v. F. v. Diepenbeek. 7.00 Engelsche les. 7.30 W. Landré: Oud-Fransche muziek. A. Trianti, soliste. 8.00 Prof. H. Wilhelmus, piano. 8.20 P. Hochheim, tenor. 8.30 Kamermuziek door 't Concertgebouw trio. 9.009.30 Edith Lorand en haar orkest. 9.30 P. Hochheim, piano. 9.40 Vervolg kamermuziek. 10.00 Persbericht-en. straat door een messteek in de borst ver wond. De man, die naar het Binnen- Gasthuis werd vervoerd, is overleden. De vrouw is Zaterdagmorgen gearres teerd; zij ontkende een steek te hebben toegebracht, doch getuigen verklaarden, da4> zij het wel heeft gedaan. Brutale poging tot aanranding. Op den Broekerjaagweg tusschen de overzetpont en hel; dorp Broek i. W. heeft een brutale poging tot aanranding plaats gehad. T-oen mej. B. in de richting van het dorp Broek i. W. fietste, werd zij plotseling aangehouden door een persoon, die in gebukte houding naast- zijn fiets stond. Het individu poogde mej. B. van haar fiets te sleuren, doch het meisje slaagde er in aan haar belager te ontko men, hoewel deze haar tot- de gemeente Broek achtervolgde. Later gelukte het de politie op den Broekerjaagweg den per soon aan te houden. Inbraak. Gisteravond keerde bewoners van de Koningstraat 13 te Amsterdam terug van een feestje, toen zij tot de minder aange name ondekking kwamen, dat onbekenden van kunne afwezigheid hadden gebruik gemaakt om een inspectie te houden over de aanwezige goederen. De vreemde nieuws gierigen waren door middel van een val- schen sleutel en uitzagen van een paneel de woning binnengedrongen, alwaar zij na eenïge kasten overhoop te hebben gehaald een geldbedrag van 400 gulden vonden, dat zij zich toeëigenden. Verder wordt er niets vermist. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto in het water gereden. Chauffeur verdronken. Zaterdagnacht heeft een ernstig onge luk plaats gehad op den Achterburgwal te Amsterdam bij de Molensteeg. Een auto met vier personen, bestuurd door zekeren Tesselaar uit Amsterdam, reed tegen drie uur langs de gracht. Hij kwam uit de richting van de Hoogstraat. Plotseling zwenkte de wagen en reed over een zolderschuit de gracht in. De chauffeur heeft blijkbaar in de meening verkeerd, dat zich ter plaatse een brug bevond. Van de inzittenden werden door toeloopende bur gers twee uit den wagen gehaald. Door den geneeskundigen dienst werden zij naar het Binnegasthuis gebracht, benevens een man, die zich bij de redding van die personen aan het been had gewond. Inmiddels was de brandweer gealar meerd, die met een kleinen reddingswagen en een motorspuit op de plaats des on- heils kwam. Men beweerde, dat wellicht vijf personen in den wagen hadden geze ten, maar zeker vier, zoodat nog twee per sonen werden vermist. De brandweer had spoedig een van hen, den chauffeur, op den wal. Hij werd op den schuit gelegd en ge tracht werd de levensgeesten Aveder op te wekken. Dit is helaas niet gelukt. Zijn lijk is eveneens naar het Binnengasthuis ver voerd. Nog lang hebben brandweer en politie gedregd naar den nog' vermisten vierden persoon, totdat bericht kwam uit het bin nengasthuis, dat een der geredden had kunnen verklaren dat er vier personen in den wagen hadden gezeten. De naast den chauffeur zittende passa gier was er echter tijdig uitgesprongen en had aan de redding kunnen deelnemen. Overreden en gedood. Zaterdagmiddag heeft in de Borneo- straat te Amsterdam een droevig ongeluk plaats gehad. Een zesjarig meisje kwam plotseling achter een tramwagen vandaan en werd meteen gegrepen door een wagen, die uit de tegengestelde richting kwam. Het kind verdweer^ onder den wagen en werd er dood onder uitgehaald. Het 3-jarig dochtertje van den heer W. S. te Berkhout is Zaterdagochtend onder een wagen van de zuivelfabriek Con cordia- geraakt en zoo ernstig gewond, dat het kind spoedig daarop is overleden. Ernstige aanrijding. Zaterdagmiddag is te Pijnacker het 9-ja- rig dochtertje van den heer Jansen door een vrachtauto van den groentenexpor- teur Thoen aangereden. Het kind is ern stig aan het hoofd verwond naar de Hip- polytus-Stichting te Delft vervoerd. Auto tegen een boom. In een dal van 15 M. diep ge- slingerd. Op de Herungerberg te Venlo is gister morgen een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een luxeauto, waarin waren gezeten de heer S. uit Venlo en de heeren A. en C. uit Reuven, reed daar ter plaatse in de bocht met groote snelheid tegen een boom en stortte vervolgens in het ongeveer 15 M. diepe dal. De heer S. werd door een ruit uit de auto geslingerd, terwijl de heer van A. ernstige verwondingen opliep. De heer C. kwam er beter af. Geneeskundige en gees telijke hulp waren weldra aanwezig. De heeren S. en van A. werden overge bracht naar het R.-K. Ziekenhuis St. Jo seph te Venlo. De heer A. bleek ernstige inwendige kneuzingen te hebben opgeloo- pen, terwijl de heer S. ernstig verwond werd aan het hoofd en een zijner beenen totaal verbrijzeld was. Op het oogenblik verkeert hij in zorgwekkenden toestand. FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van Velsèn. 5) Ik haalde diep adem en boog voorover, terwijl ik met beide handen de tafel vast greep. „Ja", zei ik, „en wat verder?" „Ik verlang, dat U naar mijn huis in Park-Lane gaat en daar drie weken blijft wonen, zooals ik zou gedaan hebben. Als U aan het einde van die drie weken nog in leven is, hetgeen buitengewoon onwaar schijnlijk is, dan kunt U doen, wat; U ver kiest." Slechts een oogenblik dacht ik, dat het geheele geval scherts wasde vrucht van een of andere belachehjke weddenschap of een voorbijgaande gril van een idioten mil- lionnair. Doch een blik op de harde blauwe oogen, die steeds onbarmhartig de mijne zochten, vaagden oogenblikkelijk die ge dachte uit mijn brein. „Maar, dat ie iets onmogelijks", riep ik. „Zelfs indien uw bedienden het verschil niet zouden opmerken, dan toch moet dit met uw vrienden wel het geval zijn." „Waarom?" vroeg hij. „Zij zouden ver moedelijk denken, dat ik vergeetachtig of exentriek wat gewordenwat zouden ze anders kunnen denken t'r De auto werd totaal vernield. De heer C. kon na verbonden te zijn naar zijn wo ning worden vervoerd. Bij informatie aan het St.'Josephs-Gast- huis te Venlo deelde men ons mede, dat de heer A., bij het ongeluk aan de Herunger- brug aan het hoofd werd gewond, na ver bonden te zijn huiswaarts kon keeren. Het andere slachtoffer, de heer Schoen makers is zeer ernstig gewond. Zijn toe stand blijft zorgwekkend. Auto te water. In den Leidschen Rijn bij Utrecht is gistermorgen een kleine open auto te wa ter gereden. De inzittenden kwamen met den schrik e.n een nat pak vrij. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. De smidsknecht. P. uit VGravenzande, werkzaam bij de Gebr. van Dijk aldaar verrichtte Zaterdagmorgen een reparatie aan het fornuis ten huize van de familie B., waarbij hij gebruik moest maken van electrischen stroom. P. sloot deze onge lukkigerwijze verkeerd aan, kreeg den stroom door het lichaam en stortte dood neer. LIJK GEVONDEN. Misdaad of ongeval? Zaterdagmorgen is te St. Michielsgestel in een sloot naar Gemonde het lijk gevon den van een 23-jarigen jongeling, genaamd A. van Breugel, woonachtig t-e St. Michiels gestel. De jongeman werd sinds Woens dag vermist, op welken dag hij zich naar de kermis te Gemonde begai, waar zijn verloofde woonde. Sindsdien had men niets meer van hem vernomen. Aangezien de schedel van den jonge man geheel gespleten was en het rijwiel, dat boven op het lijk in den sloot lag, ge heel was vernield, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de jongeman door een auto is overreden en daarna in den sloot geworpen. In hoever hier van misdrijf sprake is wordt door de justitie onderzocht. Aan de gevolgen overleden. De heer B. Eisen te Wamel, die voor eenigen tijd door een stier werd aange vallen en hierdoor ernstige verwondin gen opliep, is aan de gevolgen hiervan overleden. Nederlandsche schippersknecht te Brugge verdronken. Zaterdagavond heeft in de haven van Brugge een ongeval plaats gehad. De 20- jarige schippersknecht D. de Waart van Marken, werkzaam op de motorboot Othel lo II uit Utrecht is 's avonds laat, bij net aan boord gaan, te water geraakt en ver dronken. Zijn lijk is later opgehaa-ld. Verdronken. Het SVa-jarig dochtertje van den vee houder C. -Lekkerkerker te Willeskop is in een sloot geraakt en verdronken. Nekkramp. Bij een twaalfjarig meisje van den land bouwer H. M. te Raalte, dorp, doet zich een geval van nekkramp voor. Het meisje is naar de barakken te Deventer veer- voerd. „O, denk eens aan die honderden klei nigheden in uw dagelijksche leven, waar van ik absoluut niets weet; de namen van de menschen, uw afspraken en zakenzelfs ken ik den weg in het huis niet. Ik geloof niet, dat het mij gemakkelijk zal vallen, mij niet te verraden." „Aan dat' alles heb ik gedacht", ant woordde hij ernstig, „als ik daartegen geen maatregelen had kunnen nemen, zou ik U het voorstel niet gedaan hebben." Ik keek hem nieuwsgierig aan. „En hoe kunt U voorkomen, dat ik uw geld opstrijk en niet de minste poging doe, om mij aan onze overeenkomst te houden?" „Niets", sprak hij, „behalve uw woord van eer." „Nu", zei ik, „die zekerheid lijkt mij wel eenigszins onevenredig maar als u er mede tevreden is." Ik haalde mijn schou ders op. „Welnu, laten wij eens zien of ik de bedoeling van uw zeldzaam aanbod vol komen juist begrijp. In ruil voor tiendui zend pond tweeduizend in bankbiljet ten en voor de rest een chèque moet ik mijnheer Stuart Northcotë worden, voor den tijd van drie weken. Het is hoogstwaar schijnlijk, dat ik binnen dien tijd zal ver moord worden. Faalt deze ongelukkige poging, dan zal ik vrij zijn, mij wederom in mijn eigen gedaante te vertoonen." Northcotë boog toestemmend en naar het mij voorkwam een weinig spotachtig. „U heeft het verwonderlijk juist uitge drukt", sprak hij. Hij schonk mij een tweede glas brandy ■n en ik nam er een paar kleine teugjes van. Het vooruitzicht een millionnair te zijn, al was het slechts voor drie weken, lachte mij onweerstaanbaar toe. Boven dien was er iets buitengewoon aantrekke- 1 ijks in den fantastischen aard der ge heele geschiedenis. Slechts een paar uur geleden had ik bij mijzelf zitten mopperen over de saaiheid en eentonigheid van het leven en nu kwam 't noodlot mij hier een bijna ongelooflijke kans op avontuur en af leiding aanbieden. Bij die gedachte kon ik mijn hart voelen kloppen als een ha mer >,Als de vraag niet al te onbescheiden is", zei ik kalm, „zou ik gaarne willen we ten of en waarom uw gedaanteverwisse ling voor een bepaalden persooon van zoo oogenblikkelijk belang is." De oogen van Northcotë krompen een weinigje en zijn lippen krulden zich tot een onaangenamen glimlach. „Dat is een persoonlijke zaak", antwoord de hij op kouden toon, „cn ik vrees dat zii het ook moet blijven. Ik kan U echter ver zekeren, dat U, door mijn plaats in te ne men, in geen ander gevaar is, dan ver moord te worden. Ik heb geen misdaad ge pleegd" hij lachte „tenminste geen misdaad in het oog der uitstekende Engel sche wetgeving." „Dat is eenigszins geruststellend", merkte ik op, „maar toch zou ik meer ge neigd zijn, uw voorstel aan te nemen, in dien ik wist, wie het is, die zoo verlangend is, om zijn mes naar U uit te steken." „Ongelukkigerwijze", antwoordde hij, „weet ik het zelf niet. Indien ik het wist", zijn gelaat verhardde nu voor oen oogen blik tot een wreed masker „zou ik U niet noodig hebben. Ik kan U alleen zeg gen, dat het gevaar werkelijk bestaat en zeer dreigend boven uw hoofd hangt. Ik heb alle redenen om te gelooven, dat mijn eigen personeel te vertrouwen is, maar be halve hen vertrouw ik niemand." „Het komt mij wel wenschelijk voor", zei ik somber, „dat ik maar thuis blijf." Northcotë haalde een klein, roodlederen notitieboekje uit z'n zak. „Na de cclrste tien dagen kunt U het zich gemakkelijk maken", zei hij. „Om te begin nen, kunt U aan eenige. afspraken gevolg gevenik bob ze hierin genoteerd." „En zou U denken, dat ik het er goed af zal brengen Northcotë knikte. „U heeft uitstekende zenuwen en meer dan voldoende gezond verstand. Wanneer U mij uw woord van eer geeft, om uw uiterste best te doen, ben ik volkomen be reid u te vertrouwen. Indien het U gelukt hij haalde zijn schouders op welnu, dan heb ik tenminste de kans gehad mij te verbergen." Er maakte zich plotseling een boosaar dige vréugde van mij meester, bij het voor uitzicht op de beloofde som en het te bele ven avontuur. Met een bijna onwillekeurige beweging legde ik mijn armen op de tafel. „Goed", zei ik „ik beloof U, dat ik mijn uiterste best zal doen." Hij greep mijn hand en voor een oogen blik zaten wij zoo, ieder aan een kant van de tafel, zonder een woord te spreken. Northcotë ,was de eerste, die de stilte verbrak. „Ik benijd U uw zenuwen, mijnheer Bur ton", sprak hij op kouden toon. „Ze zijn niet meer zoo goed als ze ge weest zijn", antwoordde ik eenigszins spij tig. Nu scheurde Northcotë een blaadje uit zijn notitieboekje en begon met potlood een schets te teekenen.'Ik verplaatste mijn stoel, zoodat ik kon zien, wat hij deed. „Ik maak een schets voor U van het in wendige van mijn huis. Dit is de beneden verdieping en dit is de eetzaal en de bil jartkamer. Uw studeerkamer en slaapver- 10.15 Populair concert door het Omroep orkest. 11.0012.00 Gramofoon. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. 12.50 Orgelspel door E. O'Henry. I.20 Orkestconcert. 2.15 Berichten en toespraken. 2.50 Uitz. voor soholen. 4.50 Orkestconcert, 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Berichten. 7.00 Liederen door A. Filipova. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. 9.20 Berichten, Koersen en Lozing. 10.00 „Talkie Town" va J. Watt. Koor, orkest en solisten. 10.55 Dansmuziek. II.3512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 12.50—2.20 Gramofoonplaten. 4.05 Orkestconcert en soli. 8.20 Concert. Orkest en piano. 9.05 „Monna- Vanna" van H. Février m. m. van solisten. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonplaten. 9.3510.15 Gramofoonplaten. 11.30 Graanofoonplaten 12.251.50 Orkestconcert. 4.505.50 Cither- en guitaarsoli. 7,208.00 Orkestconcert. 8.10 „Die Brautschau": Spel en Gogol. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Concert. Orkest en zangeres. 4.204.50 Kinderuurtje. 7.20—8.20 „Antigone". Treurspel van So phocles. 8.20—8.45 Viool-reoital. 8.459.00 Anecdoten. 9.2010.10 Kamermuziek. Kwintet. 10.1011.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 8.35 Orkestconcert. Zang. 8.35 (338.2 M.) Conoert georganiseerd door de S. A. R. O. V. VOORKOMT/TANDBEDERF en poetst '5 moiiéns en 's-avonds met NI VA TANDPASTA 75 ets.per V\ tube. Z5dt p, }A tube. Een tram op drift. Zaterdagochtend is een nieuwe motorwa gen van lijn 14 met een nieuwen bijwagen op de helling van den Eendrachtsweg bij den Westzeedijk te Amsterdam, juist bo ven aan de helling teruggegleden. Do be stuurder kon de wagens niet houden ten gevolge van de gladheid van de rails. Met groote snelheid reden de wagens, waarin veel passagiers zaten, de belling af. Ge lukkig kwam er geen tram achterop, maar een 150 M. van den Westzeedijk kwamen de wagens in botsing met een personenauto welke wagen vrijwel geheel werd vernield. Deze auto botste weer tegen een andere auto, welke niet ernstig word beschadigd. Van den bijwagen werd het achterbalkon op verscheidene plaatsen ingedeukt. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorge komen. Een slang gevangen. Door de familie V. aan den Amstelveefi- schen weg te Buitenveldert, is in den tuin eeïi slang van ruim 1 meter lengte ge vangen. Het dier zal aan Artis te Am sterdam worden geschonken. trek zijn op de eerste étage, vlak er boven zij loopen in elkaar uit." Hij teekende de kamers en schreef er de namen in. „Dat is duidelijk gonoeg", zei ik, terwijl ik het papier aannam. „Hoe staat het met het personeel?" „Er zijn er maar drie twee meiden en Milford, de huisknecht. Ik heb de overigen allen ontslagen. Deze drie zijn al bij mij vanaf den dag, dat ik het huis heb ge huurd en ik geloof, dat U ze kunt vertrou wen; Milford zeker. Ik heb hem buitenge woon goed en mild behandeld en hij toont zich steeds zeer dankbaar." „Nu", zei ik, „als hij mij voor mijnheer Stuart Northcotë slikt, dan geloof ik er wel door te komen." „Ja", zei hij. „De eenige persoon voor wien ik U moet waarschuwen, is mijn neef Maurice Furnivall." Hij hield even op. „Ik geloof, dat ik heb beloofd, met hem naar Suffolk te gaan cn daar eenige dagen te blijven. Indien het U mogelijk is, om van dat uitstapje af le komen, zou dat beter zijn. In ieder geval, wees voorzichtig en op uw hoede, dat U zich niet vergis!., als U met hem in gezelschap is." „Wat voor soort man is hij?" vroeg ik. Northcotë fronste zijn voorhoofd. „Ik weet niet, wat ik van hem zeggen moet. Hij is de eenige bloedverwant, dien ik in de wereld heb en ik heb hem tot een zekere grens vertrouwd. Dikwijls heb ik mijzelf dwaas gevonden. Maar als ik zeker wist..." Zijn wenkbrauwen zakten nog dieper en hij balde zijn vuisten zoo stijf, dat zijn knok kels spierwit werden. „Er ligt in uw manier van doen een sug- gereerende degelijkheid. Northcotë", zei ik, „die zelfs op mij indruk maakt." (fWowIt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9