MAANDAG 20 OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 meerderheid. Beide doelen zijn beurte lings in gevaar, maar beide doelverdedi- gers doen verdienstelijk werk. Als bij een O. G.-aanval een der halfs door twee spe lers wordt aangevallen blijft de achter hoede in vertwijfeling staan, waarvan de rechtsbinnen dankbaar gebruik maakt zijn club met een onhoudbaar schot de leiding te geven (10). Dat is voor O. V. V. het sein om er een schepje op te gooien. Snel en vurig zijn haar aanvallen en zij stichten herhaaldelijk groote verwarring in de O. G.-gelederen. Het. duurt niet lang of v. Noort doelpunt via den rechtsback den ge lijkmaker (11). Aan beide zijden wordt nu vlug gespeeld. O. V. V. is wel sterker maar weet dat voor de rust niet in doel punten uit te drukken, zoodat de rust met ongewijizgden stand intreed. Na de rust wordt er bij O. V. V. direct flink aangepakt, maar O. G. geeft voorloo- pig geen kansje en weert zich geducht. De O. V. V. voorhoede, goed gesteund dooi de half linie, komt geregeld terug en laat O. G. geen moment met rust. Het duurt niet lang of v. Noort weet uit een mooie voorzet O. Y. V. de leiding te geven (12). Dan komt er een groote inzinking in de ploeg en O. G. neemt een tijd het spel in handen. Zij weten meermalen gevaarlijke aanvallen te forceeren, maar Ouwerkerk weet zijn doel op uitstekende wijze schoon te houden. Ook beide backs weren zich geducht en maken het O. G. onmogelijk om te doelpunten. Dan werkt O. V. V. zich weer los. Bij een van die aanvallen krijgt Simonis den bal toegespeeld, hij dribbelt om de backs heen en alle envoor den keeper maakt hij geen fout door den bal onhoudbaar in te jagen (13). Beide ploegen geven het niet op en beurtelings komen beide doelen in gevaar. Tegen het einde raakt O. V. V. merkbaar vermoeid maar weet kranig stand te houden. 2 minuten voor het einde doelpunt O. G. haar 2e tegenpunt (2—3). Met O. Y. V. in den aanval komt het ein de en heeft O. V. V. een zwaar bevochten maar verdiende ovei-winning behaald. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag 19 October speelde A. V. V. I wederom voor de competitie tegen G. D. A. II uit Loosduinen. A. V. V. heeft weder om 3 invallers, terwijl G. D. A. volledig is. Ongeveer 2.30 uur fluit scheidsrechter Thoms beginnen en er ontwikkelt zich ter stond een vlug spel, doch beide verdedi gingen zijn er goed in en zenden alles re tour. A. V. Y. zet eenige mooie aanvallen op, echter zonder succes, hetgeen bij G. D. A. hetzelfde geval is, zoodat met blanken stand gerust wordt. Na de rust zit G. D. A. er goed op, doch de A. V. V.-backs en halfs weten alle aan vallen onschadelijk te maken. A. V. V. zet eenige tegenaanvallen op, dooh ook de G. D. A.-voorhoede geeft geen krimp en als scheidsrechter Thoms, die goed voldeed, einde fluit, is de stand nog 00, hetgeen voor A. V. V. een mooi resultaat is. A. V. V.a speelde eveneens thuis om 1 uur tegen V. V. P.a Beide ploegen gaan tegen elkaar op en ofschoon A. V. V. iets in de meerderheid komt, wordt met blan ken stand gedraaid. Na de rust weet A. V. Y. spoedig den stand op 20 te brengen, doch V. V. P. weet even spoedig gelijk te maken. Even voor het einde miste A. V. V. een penal ty en zag zich zoodoende de overwinning ontgaan; V. V. P. kreeg wel iets meer, dan haar toekwam. Ter aanvulling van het 5e elftal kunnen zich nog enkelen opgeven, dan kan nog aan de competitie worden deelgenomen met een 5e elftal. Aangifte Damstraat 15. R. K. Sportvereeniging „St. Bernardus". Door verschillende omstandigheden is het wedstrijdprogramma, waarvan wij Za terdag melding maakten op verschillende wijzen gewijzigd moeten worden, en wel zoo dat wij op ons eigen terrein maar slechts een wedstrijd te zien kregen. Het eerste elftal dat oorspronkelijk op bezoek moest bij „Lenig en Snel" te 's-Gravenhage kreeg Zaterdagavond bericht, dat wilde men Zondag spelen, zij zich tevreden moes ten stellen met een thuiswedstrijd, daar bovengenoemd elftal geen terrein dispo nibel had om de St. Bernardusploeg te ontvangen. Door het bestuur van V. V. B. was hierop geantwoord, dat zij op het V. V. B.-terrein ook zeer welkom waren, het geen dan ook door „Lenig en Snel" werd goedgevonden. Maar Zondagmorgen om streeks 10 uur werd het bestuur van St. Bernardus wederom bericht, dat het elftal van Lenig en Snel om onbekende reden niet opkwam. Het zal voor de goede, gang van zaken zeker toch wel gewenscht zijn, als er in het vervolg hiervan door zulke elftallen tenminste een paar dagen vroe- ger bericht werd gestuurd. Hierdoor moes ten de junioren die thuis moesten kampen, nu een bezoek gaan brengen te Leiden, en wel tegen het eerste elftal der junioren van de sportvereen. „Leiden". Dit elftal wist deze eerste competitiewedstrijd met een gelijk spel te beëindigen (11). De kleinste junioren die op bezoek geweest waren bij een dito jun.-elftal der sportver. „Meerburg" kwamen met een schitterende overwinning van 41 huiswaarts. Wat voor onze jongens toch al zeker een mooie pres tatie is. Het tweede elftal van St. Bernardus kwam te 'circa halfdrie met een invaller in het veld, tegen het tweede elftal van A. S. C. uit Zoeterwoude, deze waren echter maar met 9 man present. In deze wedstrijd was St. Bernardus ver in de meerderheid, zij wisten dan ook voor de rust de stand te brengen op 50. Na de rust waren de V. V. B.'ers echter veel kalmer, maar niette min kon A. S. C. het net van V. V. B. niet vinden. Maar na 20 minuten spelen wisten de V. V. B.'ers nadien nog driemaal te doelpunten, zoodat deze wedstrijd tot een einde kwam met een overwinning van 80 Dus tweede elftal van St. Bernardus houdt moed, en zorgt er voor dat ook gij de vol gende te spelen wedstrijden tot een over winning weet te brengen dan zult gij onge- twijfelt de kampioen der 5e klasse kunnen worden. Z. NEDERLAND—LUXEMBURG 1—2 Gistermiddag had te Maastricht voor 6000 toeschouwers de tiende wedstrijd plaats tusschen Zuid-Nederland en Luxem burg. Zuid-Nederland verscheen met de vol gende opstelling: Doel: Boumans. Achter: Van Run en van Loon. MiddenDe Leeuw, Kools en van Opstal. Voor: Simons, Hermans, van Eerd, v. d. Broek en De Kanter. Na vijf minuten spelens weet na fraai spel van den midvoor van Luxemburg de rechtsbuiten Wa-lthener te scoren. Het spel I van Luxemburg was veel beter dan dat 1 van de Hollanders, vooral de Zuid-Neder- i landsche rechter- en linkervleugel bleven beneden de verwachtingen. I Na 20 minuten weet de rechtsbuiten van Luxemburg wederom keurig voor te zet ten, waarna linksbuiten Logelin inzette met een hard schot, dat doel trof. Met een 20 stand voor Luxemburg gaat de rust in. Na de pauze is Zuid-Nederland er veel j beter in en er worden verschillende scho- ten werden door hem keurig gekeerd. Vijf over of naast gaan. De doelverdediger van i Luxemburg, Dupont was zeker, vele soho- een werden door hem keurig gekeerd. Vijf minuten voor het einde maakte de Zuid- Nederlander A. van Eerd er 21 van, ter wijl gedurende de laatste vijf minuten als nog pogingen worden ondernomen om den gelijkmaker te scoren. Het einde kwam tenslotte met een 21 stand voor Luxem burg. R. K. Sportvereeniging V. V. L. Vergezeld van een flink aantal suppor ters trok V. V. L. naar Hoek van Holland en kreeg daar haar eerste nederlaag te slikken. Het was echter een slecht ge speelde wedstrijd, waaraan het zeer effect volle terrein wel het meeste schuld had. Nadat V. V. L. de leiding had genomen, maakt H. V. C. nog voor de "rust door een misverstand gelijk. Na de rust krijgt V. V. L. een penalty toegekend, doch deze kans welen zij niet te benutten, H. V. C. doet het even later beter, ook zij krijgen een penalty te nomen, waaruit zij den stand op 21 brengen, met welken stand het einde kwam. Het Jun.-elftal stelde niet teleur en be haalde te Stompwijk een zwaarbevochten 10 zege op de S. N. A.-Juniores. R. K. S. V. S.N.A. (Stompwijk). Het is voor de S.N.A.-elftallen niet zoo'n beste dag geweest. Van de zes te behalen punten kwamen er maar 2 in ons bezit. De Junioren verloren van de V.V.L.-junioren met 10. Over den wedstrijd het volgende. Al direct is V.V.L. sterker en hun com bineeren is beter dan van S.N.A. Als na een. kwartier spelen een S.N.A.-back hands maakt krijgt V.V.L. een penalty te nemen. Deze wordt naast geschoten. Even later een mooie V.V.L.-aanval, de midvoor loopt door en met een goed schot doelpunt hij onhoudbaar. Na de rust is S.N.A. wel het meest in den aanval, maar de voorhoede had zijn schot thuis gelaten, zoodat het ein de kwam met een verdiende V.V.L.-over- winning. De reserves trokken naar A.S.C. en deden boven onze verwachtingen door A.S.C. in eigen home een 31-nederlaag te bezorgen. Over den wedstrijd zal A.S.C. wel schrijven. Rest nog S.N.A. I. Deze moesten nu weer verliezen en wel met 30. De Alphensche Boys behaalde een verdiende overwinning. Over den wedstrijd het volgende. S.N.A. is voor de rust de sterkste, maar tot doel punten brengt zij het niet. Rust 00. Na de rust is het weer het oude gekanker ge worden. Begrijpen jullie dan niet, eerste elftallers, dat er gevoetbald moet worden. Regelmatig maakten de Boys hier gretig gebruik van door 3 maal te doelpunten. We zullen hopen dat het een volgende keer eens beter is. Teylingen 2Blauw Zwart 2 30. Onder leiding van scheidsrechter Hen- sing werd afgetrapt en al dadelijk blijkt dat Teylingen ver de overhand heeft, doch het duurt geruimen tijd voordat de leiding wordt veroverd. In een mooien aanval, ge steund door de halflinie lukt het den rechtsbinnen den keeper uit zijn doel te lokken en in den uitersten hoek te plaat sen (1—0). Eenige corners leveren niets op. Tot de rust blijft de stand in het voor deel van Teylingen. Na de thee is het weer Teylingen, dat in het offensief is. Na een kwartier spelens is het de linksbinnen, die er 20 van maakt. Wij noteeren nu dat BI. Zwart ook eens ten aanval trekt, maar zonder gevaar; en wordt er nog eens op doel geschoten, dan is Schoo op zijn post. Uit een corner weet de midvoor van Teylingen prachtig in te koppen, zoodat de stand op 30 komt. Nog 10 minuten is er te spelen, doch er wordt niet meer gedoelpunt. Scheids rechter Hensing leidde correct. R. K. S. V. „Meerburg" Zoeterwoude (H.R.) In den door Meerburg I gisteren ge speelden wedstrijd tegen S.J.C. II, werden de Noordwijkers met 0—9 verslagen. Al is deze uitslag wel iets geflatteerd, feit is toch, dat de Meerburgers de overwinning dubbel en dwars verdienden. De voorhoe de en speciaal de middenvoor weet nu eenmaal hoe er een doelpunt gemaakt moet worden, waardoor de hooge scores van Meerburg I verklaard zijn. De tweede elftallers trokken met goede voornemens bezield en gesterkt door de overwinning van verleden week, naar Al phen om daar de reserves van de" Alphen sche Boys in eigen hol te gaan bekampen.. Het schijnt een rare wedstrijd te zijn ge weest, met als uitslag 33. De Alphenaren doelpuntten tweemaal uit een penalty, ter wijl de Meerburg-aanvoerder eenmaal uit een elfmeterschop het doel wist te vinden. De reserves bezitten nu 3 punten uit 3 wed strijden en dit stemt tot tevredenheid. Het tweede Juniorenelftal verloor giste ren met 14 van V.V.B. II. Dit is heele- maal niet erg, want alle begin is moeilijk. Als ze een beetje aan elkaar gewend ra ken, zal het heusoh wel beter gaan. Voor al niet de moed verliezen. In tegenspraak met andere berichten, kunnen wij meedeelen, dat de wedstrijd Meerburg IV.V.B. I, die ter gelegenheid van ons jaarfeest op Zondag a.s. gespeeld zou worden en waarmee het V.V.B.-bestuur was accoord gegaan, niet zal doorgaan, om dat eenige V.V.B.-spelers niet tegen Meer burg I wenschen uit te komen. Andere ja ren schenen er geen bezwaren bij die hee- ren bestaan te hebben, want verschillende malen heeft V.V.B. tegen Meerburg ge speeld. Waarom dat nu niet gaat? Laten wij het alleen maar wijten aan veranderde omstandigheden. Gelukkig heeft het bestuur de vereeni- ging Leiden bereid gevonden om met haar eerste elftal naar Zoeterwoude te komen: een geste van sportiviteit, die wij weten te waardeeren. De Leidenaars helpen ons nu immers uit den brand, omdat het waar schijnlijk wel onmogelijk geweest zou zijn, om nog een geschikte tegenpartij te vin den. Waarschijnlijk zal Leiden voor Meer burg wel te sterk blijken te zijn; maar dat er Zondag op ons veld goed voetbal ver toond zal worden, is wel zeker. R. K. S. V. A.S.C. Zoeterwoude (dorp). Het is gisteren voor A.S.C. een niet al te beste dag geweest, daar er maar twee van de zes te winnen punten thuis gebleven zijn. Ons eerste heeft in S.N.A. II haar meerdere moeten erkennen, door met 31 te verliezen. Het tweede speelde uit tegen V.V.B. II en moest ook al met een zware nederlaag huiswaarts keeren. We dienen hier echter bij te voegen, dat ons tweede elftal maar met zeven man speelde, daar er vier op de ziekenlijst staan. Daardoor is deze groote nederlaag wel te verklaren. Tenslotte deden onze junioren beter werk tegen de dito's van Teylingen, en kwamen voorwaar met een 21-overwinning uit Sas- senheim terug. Bravo junioren! Over de wedstrijd A.S.C. IS.N.A. II het volgende: S.N.A. wint den toss, zoo dat A.S.C. aftrapt. De eerste A.S.C.-aan- Het spel is van beide kanten nogal zenuw achtig. S.N.A. is het eerst over haar zenu wen heen en komt dan ook weldra in den aanval. Bij een harer aanvallen weten zij dan ook spoedig het net te vinden (01). Even later wordt bij een A.S.C.-aanval den bal door een der S.N.A.-verdedigers met de hand bewerkt. De toegestane penalty wordt echter keihard naast geschoten. Dan is S.N.A. weer aan het woord en weet bij een snelle aanval nogmaals te scoren (02). A.S.C. ziet dan in, dat het zoo niet gaat, en gaat dan ook veel beter spelen. De S.N.A.-achterhoede met den keeper aan het hoofd, weten echter het verdachte te genpunt te voorkomen. De rust breekt dan ook aan met onveranderden stand. Na de rust speelt A.S.C. stukken beter dan daar voor. S.N.A. wordt dan geruimen tijd inge sloten. Het te ver opdringen der back's wordt A.S.C. dan noodlottig als S.N.A. bij een uitval op zeer gelukkige wijze aan een doelpunt komt 03. Daarna is A.S.C. voort- I durend in de meérderheid geweest. De S.N.A.-verdediging houdt echter stand. Even voor het einde wist onze midvoor uit een vrije trap op schitterende wijze de eer te redden, alzoo de eindstand brengend op 31 voor S.N.A. Rest ons te vermelden, dat de wedstrijd in een zeer goede ver standhouding gespeeld werd. Iets wat spreekt voor de sportiviteit van beide ver- eenigingen. Temeer daar de leiding zeer zwak was. Alphensche Boys. Het was gisteren voor onze vereeniging een goede dag. Niet minder dan vijf van de zes te verdienen puntjes werden behaald. Ons 2e elftal wist van het zeker zeer sterke Meerburg II met 3—3 den stand ge lijk te houden. Een mooie prestatie, boys! Onze junioren speelden om 1 uur tegen Teylingen I en wisten met 30 de meerde re te blijven. Ook zeker een sterke tegen stander. Gaat zoo door jongens, een goed begin is het halve werk. Ten slotte wist ons le elftal in Stompwijk de meerdere te blijven van S.N.A. I, waar met 30 ge wonnen werd. Deze wedstrijd werd in een prettige verstandhouding gespeeld. Met rust was de stand 00. De scheidsrechter leidde zeer goed. Alphensche Boys II—Meerburg II. Ongeveer half drie wordt begonnen. A. Boys hebben 2 invallers. Meerburg wint den toss, de Boys trappen af. De eerste aanval komt van de zijde der thuisclub, doch de M.-verdediging zuivert haar ter rein met een ver schot, waardoor de voor hoede der bezoekers in staat wordt gesteld ten aanval te gaan. De keeper krijgt daar bij een goed gericht schot te verwerken, wat hem goed afgaat. Toch weet Meer burg weldra de score te openen. Niet ont moedigd spelen de Boys verder. Bij een snelle aanval hunnerzijds maakt een Meer burg-speler hands, en de toegekende straf schop wordt in den gelijkmaker omgezet. De thuisclub blijft aanvallen. Eens zetdaar- j bij de rechtsbuiten het leder keurig voor, waarop de linksbuiten het leder inschiet. I Met 21 voor de A. Boys komt rust. Na de rust pakt de thuisclub fanatiek aan en als daarbij door bekende oorzaak een penalty ontstaat, vergrooten zij hier- i uit andermaal de voorsprong (31). Doch ook Meerburg laat zich niet onbetuigd en verkleint direct daarna weer den achter stand. Even voor het einde heeft Meerburg nogmaals het genoegen te doelpunten. Ein de aldus met gelijken stand. Teylingen Jun. IIA.S.C. Jun. I 12. In een prettig gespeelden wedstrijd heeft Teylingen de puntjes afgestaan aan de A.S.C.-ers. Wanneer de Juinoren-Com missie de achterhoede eens herziet geloo- ven wij dat er meer resultaat is te bereiken. Ook de Junioren in Alphen lieten de puntjes achter. Met 3—0 werd verloren. KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. De voetbaldag is gisteren voor de internatio nale ontmoetingen slecht geweest. Dat Oost-Nederland een zware partij zou krijgen aan West-Duitschland wisten we, en dus was een nederlaag bijna zoo goed als zeker, maar dat Zuid-Nederland zich op eigen veld door Luxemburg liet slaan, dat zal ieder een verwonderen. Een slechte beurt was het dus weer voor het internationaal voetbal. Voor de competitie gingen thans alle wed strijden door en heel bijzondere uitslagen val len er niet te noteeren. In Afdeeling I van het Westen wist Z.F.C. door een fraaie overwinning op de Stormvogels haar positie aan den kop te ver beteren, temeer wijl Ajax zich, zooals velen reeds vreesden, een punt ontfutseld zag door D.F.C., een club, waarmede in deze competitie rekening moet worden gehouden. Voor de Haagsche Clubs in deze afdeeling was het een goede dag. H.B.S. toch verbaasde door een overwinning op het Gooi in Hilversum, de eerste zege der Houtrustbewoners, terwijl V.U.C. thuis Excel sior met goede cijfers wist ie slaan. H.F.C. tenslotte kon het op eigen veld niet verder brengen dan een gelijk spel tegen Hermes D.V.S. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Z.F.C. 5 4.1 10—5 9 Ajax 4 2 2 82 6 D.F.C. 5 2 2 1 6—6 6 H.D.V.S, 4 12 1 5—6 4 H.B.S. 4 112 7—7 3 Stormvogels 4 112 46 3 't Gooi 5 113 4—10 3 V.U.C. 3 1—2 5—5 2 Excelsior 3 1—2 5—6 2 H.F.C. 3—21 2—3 .2 A.S.C. boekte haar eerste nederlaag tegen Alphen. Onze Zaterdag geuite vrees bleek dus inderdaad niet ongegrond. De voorhoede van A.S.C. blijft het zwakke punt. Lugdunum deed gisteren fraai werk door de leiders der afdeeling met 32 naar huis terug te sturen. Men zal inderdaad dit seizoen met de groenwitten toch rekening dienen te hou den Dat L.F.C. van T.H.B. zou winnen, was te voorzien, Alleen lijken ons de cijfers wat te klein tusschen leiders en hekkesluiters, U.V.S., op bezoek bij Hillinen, verloor daar met 42, een geflatteerde uitslag voor de thuisclub. L.F.C. 6 3 2 1 14—10 8 B.E.C. 5 3 11 16—10 7 Alphen 5 3—2 13—14 6 U.V.S. 6 3—3 14—15 6 Schoten 6 2 2 2 1816 6 A.S.C. 4 2 11 8—4 5 Hillinen 3 2—1 8—7 4 Zeemeeuwen 4 12 1 87 4 Lugdunum 5 2—3 11—13 4 T.H.B. 5 5 6—25 0 In de vierde klasse A overwinningen van Bodegraven, R.C.L., H.D.V. en Celeritas, zoo dat D.V.S. weer eens verloor. Van de reserven der derde klassers hield U.V.S. II zich het best door gelijk te spelen tegen V.U.C. II, terwijl A.S.C. II verloor van Alphen. Het Zuiden. De eenige wedstrijd, die hier gespeeld werd leverde natuurlijk een mooie overwinning op van N.O.A.D. op B.V.V. Het Noorden. In Afdeeling V heeft Velocitas eindelijk den eersten wedstrijd gespeeld en gewonnen. Alci- des verloor n.l. op eigen terrein met 32. Het meest verbaasd hier de nederlaag van Veendam tegen Leeuwaren en het gelijke spel van Be- Quick tegen G.V.A.V. Leeuwarden 5 3 1 1 2410 7 Veendam 4 3—1 15—5 6 Be Quick 3 2 1 84 5 M.S.C. 3 2 1 9—6 5 Friesland 4 112 817 3 G.V.A.V. 5 113 12—17 3 Velocitas 1 1 32 2 Alcides 3 1 2 11—7 2 Achilles 3 1—2 1—7 2 Frisia 3 3 117 0 In de derde klasse D heeft Alphia het gis teren niet kunnen bolwerken tegen Voorwaarts, wat een teleurstelling beteekent. Immers deze club boekte daardoor haar eerste overwinning Ook U.V.V. sneuvelde, wijl H.V.C. inderdaad sterke papieren heeft, welke bovendien nog veel beter worden, nu Olympia op eigen veld de vlag moest strijken tegen Zeist. Ook Utrecht voldeed aan onze verwachtingen en boekte haar eerste overwinning. H.V.C. 5 4 1 17—13 9 Olympia 5 4 1 229 8 Vriendensch. 6 3 12 169 7 U.V.V. 5 2 2 1 11—15 6 Zeist 6 3—3 10—14 6 Voorwaarts 5 12 2 1216 4 Alphia 5 12 2 12—16 4 L.S.V. 5 113 11—14 3 D.O.S. 3 1—2 7—9 2 Utrecht 3 1 2 76 2 In Afdeeling II komen de sterkeren thans naar voren. Geheel volgens de lijn der ver wachting won Feijenoord van K.F.C., Blauw- Wit van Hilversum en Sparta van E.D.O. Door deze uitslagen is K.F.C. reeds tot de vierde plaats op de ranglijst gedaald, terwijl R.C.H. door even onverwachte als fraaie overwinning op V.S.V. van de laatste naar de zesde plaats steeg. BI. Wit 5 4—1 11—3 8 Feijenoord 4 3 1 125 6 Sparta 4 3 1 125 6 K.F.C. 5 2 12 12—12 5 A.D.O. 4 2 2 9—8 4 R.C.H. 5 2—3 14—14 4 Hilversum 5-2 3 512 4 H.V.V. 4 112 5—12 3 E.D.O. 4 1_3 5—9 2 V.S.V. 4 1—3 6—11 2 De derde klasse A bracht successen voor de thuisclubs, die behalve de Zeemeeuwen alle wonnen. De uitslagen. Internationale wedstrijden. Deventer: Oost-Nederl.West-Duitschl. 13 Maastricht: Zuid-Nederl.Luxemburg 12 OOST HOLLAND—WEST DUITSCHLAND 1—3 In een meer spannenden dan fraaien wedstrijd heeft het \Vest-Duitsche elftal gisteren te Deventer van het Oost-Holland- sche gewonnen. Spoedig na het begin waren de Duitschers technisch in de meerderheid, terwijl verscheidene spelers in het Oost- Nederlandsche elftal niet aan de gestelde verwachtingen voldeden. Van Wezel, de doelman van Oost-Hol land, gaf den gasten twee doelpunten ca deau. Horsten en Wanders waren aanvan kelijk slecht, maar in het verdere verloop in den strijd werden ze beter en op het laatst waren ze goed te noemen. Onze middenlinie verviel in de fout steeds te veel achter te blijven, terwijl Derboven ook zeer onvoldoende bleek. Zijn plaatsen was vaak onzuiver. Entjes deed nog het beste werk, doch tegen het einde werd hij blijkbaar vermoeid, althans zijn activiteit verminderde. In de voorhoede haperde het ook nog al eens. Het club mootje van P.E.C. gevormd door de ge broeders de Bruyn en Pallandt, werkte wel hard, maar moest het tegen den gerou- tineerden Weber afleggen. De linksbinnen Frölich deed zijn uiterste best om er nog wat van te maken, maar kon geen verband vinden met v. d. Heyden, die dezen mid dag een teleurstelilng bleek. Begrijpelijk is het dus, dat de technisch en tactisch prachtig spelende Duitsche ploeg het over wicht had en dit in een drietal doelpun ten wist uit te drukken, waartegenover de onzen slechts eenmaal scoorden. Speciaal de Duitsche voorhoede was door haar snelle aanvallen gevaarlijk. Alleen het schieten liet nog al eens wat te wenschen over en de drie gemaakte doelpunten waren dan ook niet bepaald schitterend te noemen. De wedstrijd. De Duitschers trappen af en reeds na een minuut krijgt Strassburger gelegenheid een lagen scherpen voorzet te geven, van We zel grijpt er naast, en Albrecht kan onge hinderd inschieten. (01). De Duitsche aanvallen blijven steeds gevaarlijk en eenige malen schiet Hoch- gesang keihard naast. Bij een uitval van der Nederlandschen linkervleugel laat Frölich een goede kans voorbijgaan door langs den bal te trappen. Onmiddellijk daarop breekt Albrecht door, maar van Wezel weet het harde schot te keeren. Een mooi schot van Ph. de Bruyn levert voor den Duitschen doelman geen gevaar op. Daarna probeeren yan Pallandt en W. de Bruyn het eens, maar zonder succes. Vier minuten voor het einde der eerste helft zet Albrecht goed voor en Strassburger vergroot met een kopbal den voorsprong (0-2). Na de pauze pakten de Nederlanders flink aan maar voorloopig blijven hun aan vallen te doorzichtig om Weber c.s. te verrassen. Toch krijgen de onzen een en kele maal gelegenheid harde schoten te geven die echter over of naast gaan. Eerst na 25 minuten gelukt het Frölich om een „pass" van Entjes te gebruiken en met een vliegend schot in de rechter benedenhoek Kimmeskamp het nakijken te geven (12). Het publiek moedigt de Oost-Nederlan ders flink aan en hoewel deze zich kranig houden, gelukt het toch aan Strassburger om met een kalm schot den stand op 1—3 in het voordeel der Duitschers te brengen. Met dezen stand komt het einde. AFDEELING I. Eerste klasse. D.F.C.Ajax 00; H.F.C.Hermes D.V.S. 22; Z.F.C.Stormvogels 31; V.U.C.Ex celsior 42; Het GooiH.B.S. 13. Tweede klasse A. H.R.C.—A.F.C. 3—0; W.F.C.—Z.V.V. 4—1; T.O.G.Alcmaria Victrix 26; Zeebtirgia West-Frisia 14; HollandiaD.E.C. 32. Tweede klasse B. HerculesZandvoort 10; D.W.S.Baarn 61; B.F.C.De Spartaan 13; V.V.A. Bloemendaal 31; HaarlemVelox 51. Derde klasse D. U.V.V.H.V.C. 13; VoorwaartsAlphia 31; L.S.V.Vriendenschaar 21; Olympia Zeist 01; UtrechtD.O.S. 41. AFDEELING II. Eerste klasse. V.S.V.—R.C.H. 0—3; Feijenoord—K.F.C. 3— 1; BI. WitHilversum 40; SpartaE.D.O. 3—1. Tweede klasse A QuickUnitas 64; D.H.C.De Hollan- diaan 14; V.I.O.S.V.O.C. 32; XerxesSt. Hooger 53; B.M.T.Neptunus 16. Tweede klasse B. GoudaD.C.L. 62; FortunaG.V.V. 4 1; S.V.B.—Overmaas 4—3; S.V.W.—R.F.C. 1— 10; V.D.L.—O.D.S. 2—1. Derde klasse A. L.F.C.T.H.B. 20; LugdunumB.E.C. 3 2; AlphenA.S.C. 21; ZeemeeuwenScho ten 22; HillinenU.V.S. 42. Vierde klasse A. BodegravenS.O.A. 70; CeleritasD.V.S. 30; R.C.L.Archipel 53; PostduivenH. D.V. 1—4. Res 2e klasse A. U.V.S. II—V.U.C. 2—2; H.V.V. Ill—S.V.V. II 01; H.B.S. IllFortuna II 01; A.D.O. II—B.M.T. II 7—2; R.F.C. II—Quick II 3—1. Res. 3e klasse A. Delft II—VI.O.S. II 5—2; A.S.C. II—Alphen II 1—4; B.E.C. II—H.V.V. IV 3—1; D.H.C. III—R.V.C. II 2—2. AFDEELING IV. Eerste klasse. N.O.A.D. B.V.V. 6—1. AFDEELING V. Eerste klasse. Be Quick—G.V.AV. 3—3; Friesland—M.S. C. 31; FrisiaAchilles 01; AlcidesVelo citas 23; VeendamLeeuwarden 13.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6