PORT m 5PEL MAANDAG 20 OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 Bijvoegsel VOETBAL R. K. FEDERATIE. Overzicht. Merkwaardige uitslagen zijn er gisteren in de eerste klasse E gevallen. Dat Lisse opnieuw van D. H. L. zou verliezen voorspelden we reeds, maar dat het een smadelijke 90 nederlaag is ge worden valt ons toch wel erg tegen. Voor al het feit, dat de voorhoede onmachtig bleek ook maar de eer te redden bewijst voldoende over wel een' ploeg de kampioe nen dit jaar beschikken. Intussohen is Lisse niet de-alleen-zwak- ke-club. Graaf Willem stelde al evenzeer teleur. Ondanks de opening van een nieuw mooi terrein verloren de Grafelijken met niet minder dan 8—2 van T. Y. B. B. De Haarlemmers hebben er dit seizoen ook wel zin in. S. J. C. stelde ditmaal eens niet teleur en toonde weer haar groote productiviteit. Met even groote cijfers als waarmede vo- rigen Zondag werd verloren van D. H. L., werd nu van D. E. M. gewonnen. De twee andere wedstrijden brachten al evenzeer verrassingen. Leonidas toch kon het, thuisspelend tegen G. D. A., al niet verder brengen dan een gelijk spel en H. B. C., bij D. O. N. K. op bezoek, boekte eveneens slechts een gelijk spel. De stand is hier nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. gem. D. H. L. 4 3 1 22—2 7 T. Y. B. B. 3 3 29—9 6 H. B. C. 3 2 1 9—4 5 G. D. A. 4 2 1 1 9—10 5 Leonidas 3 3 5—5 3 D. O. N. K. 4 1 1 2 3—10 3 S. J. C. 2 1 1 7—7 2 D. E. M. 4 1 3 5—15 1 Lisse 2 2 4—23 G. Willem 3 3 5—13 In de tweede klasse O a de uitsla- gen normalen. Leiden boekte de eerste overwinning, waarvan de Duiven het slachtoffer werden. Blauw Zwart hield op eigen veld goed stand tegen de Sassenheimers en wisten hun een gelijk spel af te dwingen. De Spartanen trokken heftig van leer tegen Lenig en Snel, welke club met een smadelijk^ nederlaag naar huis werd ge zonden. Excelsior en Gr. Floris deelden de punten, zoodat de stand hier is: gesp. gew. gel. verl. v.t. gem. Spartaan 3 3 14—2 6 Teijlingen 3 2 1 12—2 5 Gr. Floris 3 1 1 1 8—11 3 Duiven 4 1 1 2 13—14 3 Excelsior 2 2 7—7 2 Leiden 3 1 2 6—12 2 BI. Zwart 2 1 1 2—6 1 L. en Snel 1 1 0—6 De uitslagen. Eerste klasse A. O. V. C.Chèvremond 25 (gestaakt). R. K. O. N. S.—R. K. V. V. L. 2-1; Helios Kimbria 24; CaesarV. V. H. 73. Eerste klasse B. R. K. T. V. V.Venlosche Boys 43; KolpingM. U. L. O. 35; UnionVenlo 13; WilhelminaD. E. V. 72. Eerste klasse C. V. D. Z.—S. D. O. U. C. 2—0. Eerste klasse D. LimvioH. M. S. 04; V. I. C.E. M. M. 1—1; P. V. C.—De Meer 8—0; S. D. O. R. K. A. V. 3—1. Eerste klasse E. Graaf Willem—T. Y. B. B. 2—8; D. H. L.Lisse 90; LeonidasG. D. A. 22; S. J. C.—D. E. M. 6—1; D. O. N. K.—H. B. C. 1—1. Tweede klasse O. Excelsior—Gr. Floi'is 33; Blauw Zwart 'Teijlingen 11; LeidenDuiven 42; SpartaanLenig en Snel 60. D. H. L.—Lisse 9—0. De Lissenaren zijn ongetwijfeld het „zachte eitje"' in deze afdeeling, want hoewel D. H. L. geheel niet in vorm was en daarenboven nog met twee invallers speelde, kregen de bezoekers geen voet aan den grond. Vijf minuten na het begin opende de Vos de score, door in het verla ten doel te trappen (10). Door de gebroe ders Alsemgeest en de Vos werd hierna geleidelijk de stand tot 50 opgevoerd. Na de rust was de wedstrijd het aan zien nauwelijks waard. Door een buiten- speldoelpunt en een strafschop bracht C. Alsemgeest den stand op 70. Ook A. Nuhn en Rietbergen wisten nog eenmaal het net te vinden 90, waarna de Leeu wen nog trachtten de dubbele cijfers te halen, wat echter niet gelukte. Beide par tijen konden met dezen uitslag tevreden zijn. siast vlug spel, waarbij geen van beide partijen elkander iets toegeven. Vooral de gasten spelen een vlug open spel, doch stranden veelal op de S. J. C.-verdediging. Een geweldig schot van de D. E. M.-rechts- voor scheert juist de paal. S. J. C. valt echter ook goed aan, dooh houdt het spel soms wel wat te kort, doch als na 10 minu ten Vos voor open doel komt, schiet hij onhoudbaar in (10). Hierdoor aange vuurd komen zij direct weer in den aanval en heel gelukkig ontkomt het gastendoel aan een doorboring. D. E. M. begint er geweldig op te zitten. De S. J. C.-verde- diging houdt echter goed stand. Snel gaat het spel op en neer met aan weerszijden goede aanvallen, waarbij de gastenkeeper zich somwijlen van een niet al te beste zijde liet zien en het leder nog al eens laat glippen. Rust is reeds in het zicht als de gasten rechtsbuiten snel den bal op brengt en voorzet. Na een scrimmage rolt de bal dan heel kalmpjes in het doel (1l). Hierna rusten. Na de thee krijgen wij direct weder een zeer aantrekkelijk spel. S. J. C. geeft thans een meer open spel dan voor de rust, waar door hun aanvallen menigvuldiger en ook gevaarlijker worden en reeds na 5 minu ten hebben zij succes als de mid-half een vrije trap inzendt, welke de keeper stopt doch niet kan verwerken en door W. Riet- meijer wordt ingezet (2l). De thuisclub schijnt nu niet meer te houden te zijn en overbluffen de goed spelende gasten ge heel en spoedig zet Duigrok voor open doel heel tactisch in (31). Na aftrap trek ken zij er weer duchtig op los en als v. d. Berg een schitterende voorzet geeft ver dwijnt de bal via eenige spelers in het gas tendoel (4l). De gasten, welke zich tel kens trachten te herstellen, probeeren het thans met eenige verre schoten, doch kun nen zich niet geheel los werken, zoodat deze schoten niet gevaarlijk zijn en door Holst met gemak onderschept kunnen worden. S. J. C. maakt, intussehen nog een doelpunt, echter in buitenspel positie, het geen den scheidsrechter niet ontgaat. Het spel van de gastheeren begint nu eenigs- zins te verslappen, waardoor D. E. M. we der eenige keeren gevaarlijk voor het S. J. C. doel komt. Bijtijds weten zij zich weder te herstellen en weer een flinke druk op het D. E. M.-doel uit te oefenen, waarbij Ruigrok het vijfde doelpunt in zendt. Het einde nadert ras, doch de thuis club schijnt met dezen stand nog geen ge noegen te nemen en in de laatste minuut kanjert W. Rietmeijer het 6e doelpunt in. Hierna kwam spoedig het einde. LeidenDuiven 42. Door een wel wat gelukkige overwinning is er gisteren een einde gekomen aan de nederlagen van Leiden, die ondanks een goede oefenpartij voor de competitie haar ten deel vielen. Die nederlagen zijn echter alleszins verklaarbaar, wijl nog geen enkele wedstrijd met een volledig elftal werd ge speeld. Ook gisteren was zulks niet het geval. Niet minder dan drie goede spelers ontbraken wegens ziekte of opgeloopen blessures op het appèl, maar daarom te meer mogen de roodzwarten met het be haalde resultaat tevreden zijn, temeer nog wijl de Duiven gedurende een zeer groot gedeelte van den wedstrijd in de meerder heid zijn geweest. De jongste ontmoeting tegen Duiven heeft niet dien aangenamen indruk achter gelaten, die Leiden uit vorige wedstrijden heeft gehad, 't Was een forsche wedstrijd, waarbij, zooals het in den regel placht te geschieden, aan beide kanten fouten wer den gemaakt. De scheidsrechter was bo vendien niet te streng, maar bracht den wedstrijd toch gelukkig ten einde. Nadat Bekkering den toss gewonnen had, trapten de gasten af, doch onmiddel lijk namen de Leidenaars het leer over en openden zij de aanvallen op het Duiven- doel, maar zij leverden geen succes op. Bij den eersten snellen gastenaanval lost de midvoor een hard schot op doel, dat door keeper Kraan ten koste van een corner wordt weggewerkt. Ook een corner voor Leiden levert niets op. Als er ongeveer 15 minuten is gespeeld, neemt de midvoor van Duiven uit een vrijen trap den bal mee en weet hij fraai te doelpunten (01). Even later, als Kraan uit zijn doel is geloopen, schiet dezelfde speler het leer over het verlaten doen. Bij een onverwachten aan val van Leiden is de verdediging te ver opgedrongen en krijgt Kerkvliet een mooie kans van bezijden het doel; de keeper van Duiven stopt het leer onvoldoende en den voor hem langs rollenden bal plaatst Bru- sche in het doel (11). De gasten blijven ook daarna aanvallend en spoedig is het weer 12. Leiden laat den moed echter niet zinken en uit een goed doorgezetten aanval lost Belt een hard schot, waarbij de bal door het net heenvliegt (22). Daarmee komt de rust. In het begin van de tweede helft volgen wederzijdsche aanvallen, waarbij de Leid- sche keeper het drukker heeft dan zijn collega aan den overkant, doch Kraan weert zich met zijn verdediging heel goed. De aanvallen van Leiden in deze periode zijn gevaarlijker door hun snelheid en o. i. maakten de gasten hier telkens teveel van hun lichaamskracht gebruik, zoodat de aanvallen minder fair werden gebroken. Bij een nieuwen aanval van Leiden wordt Belt wat hardhandig tegen den grond ge loopen, doch de scheidsrechter liet door spelen. Onmiddellijk daarna viel een der Duivenspelers in het strafschopgebied met de handen op den bal, waarvoor de arbi ter een penalty toekende, wat wel iets te zwaar gestraft was. Bekkering benutte de kans en roodzwart leidde (32). Toen was het echter met de Leidenaars gedaan, want van dat oogenblik namen de Rotterdam mers het spel geheel in handen. t Was echter meer een kick and rush spel en succes leverde het dan ook niet op, mede dank zij het uitnemende verdedigingswerk van Brakel, die op alle bedreigde punten medehielp om het leer weg te werken. Dan volgt ongeveer tien minuten voor het ein de nog een aardige Leiden-aanval, die we derom succes heeft, als Kerkvliet den bal onhoudbaar in de touwen jaagt (42). Dan speelt Duiven een verloren spel en on danks de gasten nog tot het einde volhou den, geeft Roodzwart hun geen kans meer, zoodat het einde komt met een 42 over winning voor Leiden. De junioren van Leiden, die aanvanke lijk in Meerburg tegen de V.'V. B.-junio- res moesten uitkomen, speelden op eigen terrein. Bij de rust hadden de Leiden-ju- nioren een 10-voorsprong, doch zij kon den dien niet handhaven. Met een gelijk spel (1l) kwam hier het einde, zoodat de Roodzwarten 3 van de 4 te behalen punten gisteren binnenhaalden. Blauw Zwart ITeijlingen I 11. Omstreeks kwart voor drie blaast de scheidsrechter beide elftallen in het veld. Teijlingen wint den toss en BI. Zwart trapt af. BI. Zwart onderneemt eenige aanvallen, doch de Teijl.-backs doen door het buitenspel zetten der BI. Zwart-voor- hoede, vele aanvallen te niet. Een corner op het BI. Zwart-doel levert niets op. Het spel gaat op en neer, doch de voorhoede van Blauw Zwart en Teijl. kunnen het net niet vinden. Bij een Teijl.-aanval krijgt de Teijl.-linksbinnen den bal toegespeeld, hij passeert de BI. Zwart-backs, doch de BI. Zwart-keeper loopt uit en ontneemt hem den bal. Een vrije trap op het Teijl.-doel wordt door den keeper keurig gehouden. Een paar corners op het Teijl.- en BI. Zwart-doel worden weggewerkt of naast of over geschoten. BI. Zwart blijft aan vallen en uit een BI. Zwart-aanval krijgt de BI. Zwart-linksbuiten den bal toege speeld, passeert de Teijl.-achterhoede en loopt den bal in het net (10). Teijl. wil het spel verplaatsen, doch zij kunnen het niet verder brengen dan de BI. Zwart- halflinie. Bij een corner op het BI. Zwart- doel werd de bal door alle spelers gemist waardoor de bal achtergaat. De Teijl.-kee- per heeft verschillende schoten te ver werken, hetgeen hem goed afgaat. Een vrije trap op Teijl.-doel wordt door den keeper gehouden. Bij een BI. Zwart-aan val was de Teijl.-keeper uit het doel ge loopen doch de bal wordt tegen het zijnet geschoten. Nog eenige aanvallen en de scheidsrechter fluit rusten. Na de thee trapt Teijl. af en zij stor men direct op het BI. Zwart-doel af, doch schieten kunnen ze niet. Twee corners op het BI. Zwart-doel worden door den keeper weggestompt. BI. Zwart onder neemt eenige aanvallen doch de Teijl.- rechtsback deponeert alles retour. Bij een Teijl.-aanval maakt de BI. Zwart-linksback freecick en de toegestane penalty wordt door BI. Zwart-keeper gehouden. Teijlin gen komt opzetten doch de achterhoede kan telkens ingrijpen door het korte sa menspel der Sassenheimers. Uit een Teijl.- aanval valt de BI Zwart-linksback den Teijl.-rechtsbuiten in het strafschapgebied aan, de scheidsrechter fluit en om onbe kende oorzaak geeft hij een strafschop, waaruit Teijlingen doelpunt (11). Dit was wel een te zware straf. Nog eenige Teijl.- en BI. Zwart-aanvallen en de scheidsrech ter fluit het einde. DIOC. HAARL. BOND. De uitslagen. Tweede klasse C. D. D. S. ISantpoort II 03; Onze Ge zellen II—O. V. V. I 2—3. Tweede klasse E. A. V. V. I—G. D. A. II 0—0; L. en Snel II—St. Bernardus I n. g.; H. V. C. I—Y. V. L. I 2—1. Derde klasse E. D. S. S. II--S. J. C. III 6-2. Derde klasse F. S. N. A. IAlph. Bovs I 03; Teijlingen IIBlauw Zwart II 30; Meerburg IS. J. C. II 9-0. Vierde klas G. A. S. C. I—S. N. A. II 1—3. Vijfde klasse D. Alph. Boys IIMeerburg II 33; St. Bernardus IA. S. C. II 0—8. Juniorencompetitie District Leiden. Afdeeling A. Leiden IV. V. B. I 11; Alphensche Boys ITeijlingen I 30. HET NEDERLANDSCH ELFTAL GEKOZEN WOENSDAG DEFINITIEVE SAMENSTELLING. Gisteravond vergaderde de Technische Commissie van den K. N. V. B. te Arnhem, ten einde tot de samenstelling te komen van het Nederlandsche elftal, dat op 2 Novem ber a.s. te Zurich tegen Zwitserland uit komt. Er werd een Nederlandsch elftal samen gesteld, dat Woensdag des namiddags drie uur tegen Fulham zal spelen op het Sparta- terrein te Rotterdam. Eerst na dezen wed strijd zal het Nederlandsch elftal definitief worden samengeseld. Het elftal, dat Woensdag zal spelen, ziet er als volgt uit: Doel: Van der Meulen H.F.C. Achter: De Bruin Hermes-D.V.S. en van Kol (Ajax). Midden: Rep (Z.F.C.), Anderiessen (Ajax) en van Heel (Feijenoord). Voor: Gerri'tse (Blauw Wit), Lagendaal (Xerxes), van Reenen (Ajax), Mulders (Ajax) en van Nellen (D.H.C.). Afdeeling B. S. N. A. IV. V. L. 1Teijlingen n A. S. C. I 1—2; Meerburg II—V. V. B. II 1—4. D. 0. S. I—Santpoort I I 0—3. Onder flinke belangstelling speelde D. O. S. haar tweeden competitiewedstrijd, doch tot een overwinning wisten de D. O. S.-mensohen het niet te brengen. D. O. S. verscheen volledig in het veld, wat niet wegnam, dat er in den beginne aardig spel werd gegeven, doch de half linie steunde te weinig, wat daartegenover bij Santpoort in orde was. De Santpoortploeg speelde meer doortastend terwijl de verdediging met verre trappen hun gebied zuiverde. Een nederlaag als deze had D. O. S. zeker niet verdiend, en toen de rust met blan ken stand inging, hadden we nog hoop dat D. O. S. thans weer eens haar oude spel zou spelen, maar neen alles wat maar te gen kon loopen liep tegen, om dan de leiding nog maar niet te noemen, terwijl het in de Santpoort-achterhoede geweldig rammelde. Diverse schoten waren iets te hoog, terwijl de vele corners op niets uit liepen. Aan den anderen kant moest de Koning een paar maal achtereen visschen, voor een paar schoten op korten afstand. Tot overmaat van ramp, was de tweede goal een buitenspelbal, maar de scheids rechter wees naar het midden. D. O. S. valt dan fanatiek aan, doch heel Sant poort verdedigde met man en macht, ter wijl aan den anderen kant no. 3 in het net verdween, zoodat het einde kwam met 0—3. Onze Gezellen II—0. V. V. I 2—3. Als de scheidsrechter laat beginnen is O. G. volledig. O. V. V. telt een invaller, terwijl de ploeg een geheele verandering heeft ondergaan. O. G. wint den toss en verkiest den wind tegen. Direct wordt aan beide zijden flink aangepakt, maar bij O. V. V. wil het in den beginne niet erg lukken. De zenuwen spelen hier geducht parten terwijl ook de verandering in de ploeg er niet vreemd aan is. Na een poosje wordt het wat beter en gaat het spel vrij wel op en neer met O. V. V. iets in de S. J. C. I—D. E. M. I 6—1. Kreeg S. J. C. vorige week in haar eer- s'.en wedstrijd in de le klasse R. K. F. een .linke nederlaag te slikken, gisteren heb ben zij de rollen omgekeerd en D. E. M. I uit Beverwijk met een 61 nederlaag naar luis gezonden. Ouder de bekwame leiding an scheidsrechter Haverkorn stellen beide elftallen zich op en trapt D. E. M. den bal af. Er ontwikkelt zich direct een enthou- TE DEVENTER werd de semi-interlandwedstrijd Oost HollandWest Duitschland ge speeld. Een dans om den bal voor het Hollandsche doel TE IV. >TRICHT speelde het Luxemburgsche elftal tegen het Zuid Nederlandsche. Een gevaarlijk moment voor het Hollandsche doel (Foto links)

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5