KERKNIEUWS RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEF MAANDAG 20 OCTOBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN Ernstig autobus-ongeluk in Rusland. Een autobus met talrijke passagiers is nabij Bobroejsk verongelukt. De chauffeur en drie passagiers werden gedood, terwijl 37 personen gewond werden. Noodlottige ontploffing. In een zadelmakerij te Duedingen (bij Freiburg) had bij het drenken van leder waren in een ontvlambare vloeistof een ontploffing plaats, waardoor het geheele huis verwoest werd. Drie personen werden levensgevaarlijk en twee andere lioht ge wond. Tankschip op de Theems 'door brand vernield. Het motortankschip „Elkhoud", met 600 ton benzine aan boord is op de Theems in brand gevlogen. Na vergeefsche pogingen om den brand te blusschen is het schip naar zee gesleept en aan den grond ge zet, waar het door het vuur geheel werd vernield. De bemanning kon gered worden. Tijdens een radioconcert overleden. Het nachtconcert voor den Berlijnschen zender zou in den nacht van Vrijdag op Za terdag gegeven worden door den bij de Duitsche radioluisteraars welbekende ka pel Einoedshofer. Toen de dirigent, Julius Einoedshofer, na een korte pauze weer in de studio kwam en het podium wilde bestijgen, zakte hii plotseling in elkaar. De orkestleden haalden onmiddellijk me dische hulp, doch de geneesheeren konden slechts den dood door hartverlamming constateeren. Het concert werd onmiddelijk afgebro ken. Julius Einoedshofer was 67 jaar oud. POSTWAGEN VAN EEN TREIN OVERVALLEN. Postbeambten neergeslagen en gebonden. In Silezië is een postwagen van een trein door twee gemaskerde mannen overvallen. De postbeambten werden neergeslagen en gebonden waarna zij een bedrag van meer dere duizenden marken roofden. Zij ont vluchtten in de richting Striebgau. DYNAM IET-AANSLAG IN N00RD-IERLAND. Hibernian Hall verwoest. Uit Belfast wordt gemeld, dat 150 man nen Zondagmorgen vroeg de Hilbernian Hall in Loughgall, graafschap Armagh, be stormden en dat gebouw door dynamiet in de lucht hebben laten vliegen. Twee politie agenten, die het gebouw bewaakten, open den het vuur op de menigte, doch zij wer den overvallen en gebonden. Daarna ver nielden de mannen, die allen gemaskerd waren, de hall, zoodat er geen steen over eind bleef. Dit is reeds de derde maal, dat de Hibernian Hall is vernield. Het ge bouw was juist weer opgebouwd, nadat het verleden jaar tot den grond was afge brand. „Tel," Drama op een visschersschuit. Op een visscherssohuit uit de haven van Ostende, die voor een paar dagen op visch- vangst was, heeft zich Donderdagnacht een even onverwacht als ontstellend drama afgespeeld. Een der vier mannen, waaruit de équi page bestond, stortte zich in een bui van plotselingen waanzin, met een mes op zijn makkers, waarvan hij er aan twee ernstige wonden toebracht. Met veel moeite slaagde men er in den krankzinnige te overmeesteren en tegen den morgen zette de boot koers naar Ostende, waar de twee slachtoffers in een hospitaal moesten opgenomen worden. Beeldtelegrafie tusschen Duitschland en China. In de afgeloopen maanden zijn verschil lende proefuitzendingen gehouden van beeldtelegrafie tusschen Berlijn en Nan king. De resultaten zijn ten volle bevre digend en weldra zal de beeltelegrafie tus schen Duitschland en China op commer- cieele basis in exploitatie genomen wor den. Het rijkspostministerie, dat de proefne mingen sterk heeft bevorderd, zal in sa menwerking met de Transradio A.G. de exploitatie in handen nemen. De beeldtelegrafie is vooral daarom voor China van zoo groot belang, omdat Chinee- sche brieven anders steeds in Latijnsche letterteekens geseind moeten worden, om dat de Chineesche schriftteekens geen let terteekens zijn maar woordteekens. Door het openen van een dienst voer beeldtelegrafie naar China nu zal het voortaan mogelijk zijn, Chineesche docu menten in him oorspronkelijken vorm over te seinen.' Bij de proefnemingen van de afgeloopen maanden heeft het Chineesche gezantschap te Berlijn reeds verscheidene malen van deze mogelijkheid gebruik gemaakt, terwijl een vrij uitvoerige brief van een Chineesch ingenieur te Berlijn aan zijn ouders te Ta king in vier minuten tijds werd overgeseind en volmaakt ontvangen were. Yoor den vasten dienst tusschen Duïtsch land en China zal Telefunken Installaties bouwen bij den zender Nauen en dien te Nanking. Ook in China zelf zal Telefunken ver scheidene zenders en ontvangers installee- ren, omdat, met het oog op het karakter an het Chineesche schrift, de Chineesche nering ook voor het verkeer in China •'f veel van de ontwikkeling der beeldte- "rafie verwacht* De stad New-York geeft 1 1/2 miliioen voor werkloozervsteun. Om de werkloosheid te New-York in den komenden winter te bestrijden, worden steeds weer nieuwe maatregelen getrof fen. Behalve de 150.000 dollar, die de finan- cieele leiders van New-York besloten heb ben wekelijs voor dit doel beschikbaar te stellen, heeft de stad New-York zelf voor de eerste maal in haar geschiedenis een bedrag van een miliioen dollar voor wers- loozenondersteuning uitgetrokken. Andrée's tweede dagboek. Over de ontcijfering van Andrée's twee de dagboek wordt nader vernomen, dat prof. Sveborg er in geslaagd is, door mid del van een speciaal procédé het grootste gedeelte van het schrift te fotografeeren en te ontcijferen. Een derde gedeelte van het handschrift is duidelijk leesbaar gewor den. Medegedeeld wordt, dat deze aanteeke- ningen de eerste dagen op het Witte Eiland en de voorbereidselen tot het win terkwartier behandelen en als zeer waar devol moeten worden beschouwd. De berg Nebo wordt verkocht. Volgens te Londen ontvangen berichten nit Jerusalem, zal de berg Nebo (van waar Mozes voor zijn dood het Beloofde Land aanschouwen mocht, en waar hij, vol gens de overlevering ook zou gestorven zijn), binnenkort publiek verkocht wor den De Sjeiken uit de Jordaans treek, die de zen berg in eigendom bezitten, hebben deze Bijbelsche plaatsen te koop aangeboden aan de Orde der Franciscanen, voor een bedrag van 200.000 francs, op welk aanbod echter niet werd ingegaan. De eigenaars van den berg hebben nu besloten om hun eigendom aan den meest biedende te verkoopen. Toties Quoties-aflaten. Met het oog op Allerzielen wordt er in „St. Bavo" nog eens met nadruk aan her innerd, dat voor het verdienen van een vol len aflaat, zoo dikwijls men een kerk be zoekt, volgens het jongste decreet voorge schreven is het bidden van zesmaal het Onze Vader, Wees Gegroet, en Eere zij den Vader enz. Andere gebeden of minder Onze Vaders voldoen dus niet aan de gestelde voor waarden. Voor den Haagschen Politierechter. Op 31 Augustus j.l. is Leiden getuige geweest van een achtervolgingswedstrijd, die wat spanning betrof niet onder be hoefde te doen van een race tusschen zware motoren op den Rijswijkschen wielerbaan. R. bereed een motor en tufte lustig door de Leidsche straten. Plotseling werd hem het yroolijk uitzicht belemmerd door een geüniformeerd staketsel, dat hem beleefd verzocht even af te stappen. R. zat zoo heerlijk op zijn gemak dat hij weinig lust gevoelde aan dit vriendelijk verzoek ge hoor te geven, reed met een sierlijk boogje om den sta-in-den-weg heen en gaf vol gas. De politieagent, ook niet van gisteren, concludeerde onmiddellijk uit deze hande ling dat er iets niet geheel en al pluis was, hij sprong op zijn stalen ros en zette met een race-vaart den vluchtenden motorrij der na. Een wilde jacht ving aan, door stra ten en stegen, langs grachten, in woeste vaartOp de Langegracht geraakte het motorrijwiel defect enviel het doek na het eerste bedrijf. Toen het doek voor de tweede acte rees, was R. in schermutse ling gewikkeld met den politieagent, die overbrenging naar het bureau noodzake lijk achtte. Met assistentie van twee col lega's gelukte het R. de handboeien aan te leggen. Dit was niet bepaald naar den zin van verdachte, die zioh nog eenige ma len wist te bevrijden en zijn achtervolger in de hand en in de keel beet. Op het politie bureau bleek, dat hij noch in het bezit was van een rijbewijs, noch van een wegenkaart. De Officier van het O. M. achtte het feit heel ernstig en eischte 2 maanden gevan genisstraf. De politierechter reduceerde dit vonnis tot 6 weken. Uitgesproken: W. Koetsier Jr., tuinder, Pijnacker, Overgaauw E. 203. R.c. Jhr. Mr. Th. W. C. Calkoen Cur. Mr. J. P. Chardon, Delft. LISSE. Personalia. Mej. P. M. Vreeburg te Leiden is benoemd tot onderwijzeres aan de R. K. Jongensschool van de Par. „St. Agatha", alhier. R0EL0FARENDSVEEN. Besmettelijke ziekte. Bij eon 5-jarig zoontje van den heer P. G. H. alhier is een geval van diphtherie waargenomen. De patiënt is naar Leiden vervoerd. ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad vergadert Dinsdagmiddag te 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Vaststelling van de ge- meentebegrooting voor het dienstjaar 1931. 2. Voorstel van B. en W. oni over te gaan itot concessie van de geldleeningen, oor spronkelijk groot 156.000 en 31.000, a 5 pet. 's jaars a pari in een 4J/2 pet. geld- leening a pari. 3. Wijziging van de' ge- meentebegrooting, dienstjaar 1930. 4. Re clames schoolgeld. 5. Ingekomen stukken en mededeelingen. Geboren: Engeline Adriana Corne lia d. van B. A. A. Hoogenboom en M. A. van der Wereld Theodorus Adrianus z. van J. A. Hillebrand en M. C. van der Ploeg Johannes Petrus z. van S. A. Koot en M. C. van Klink Willem Adrianus z. van A. van der Meer en C. van der Hoorn Catharina Theodora d. van P. Klein en A. Koek Maria d. va.n L. A. Mollers en A. van Roon. Ondertrouwd: Joannes Borst jm. 23 j. en Johanna van Haastrecht jd. 22 j. Gerardus Cornelis van der Zwet jm. 27 j. en Geertruida Petronella Akerboom jd. 21 j. Martinus Hogenboom jm. 25 j. en Johanna Cornelia Casteleijn jd. 22 j. Petrus Johannes Ariëns jm. 44 j. en Martha Schoonderwoerd jd. 36 j. Jo hannes Hendrikus van der Meer jm. 25 j. en Catharina Theodora Huigsloot jd. 22 j. Johannes Theodorus va-n Schie jm. 35 j. en Elisabeth Johanna van der Meer jd. 33 j. Leonardus Jacobus Kerkvliet jm. 27 j. en Apolonia Adriana de Prie jd. 24 j. Christianus Franciscus van den Berg jm. 25 j. en Maria Klazina van Seggelen jd. 24 j. Gehuwd: Peter Schalk jm. 23 j. en Geertruida Vreeken jd. 22 j. Cornelis Johannes van Zeil jm. 26 j. en Geertruida Cornelia Borst jd. 22 j. Johannes Baas wed. 34 j. en Geertje Vreeken jd. 27 j. HAARLEMMERMEER. Geboren: Geertruida Catharina Ser- vatia, d. van A. J. de Wildt en O. Wei horen. Bartholomeus Johannes, z. van J. B. van Kampen en Th. v. d. Zwan. Bastiaan, z. van K. Ippel en C. Biesheuvel. Gijsbert, z. van C. de Smeth en W. de Kwaasteniet. Gijsbertt, d. van P. S. Zijlmans en H. C. Franzen. Hendrikus Martinus, z. van J. L. van Zeist en M. C. Braak. Helena Maria Wilhelmina, d. van J. M. Matze en J. M. Meiman. Cornelis Jan, z. van W. F. Helsloot en D. v. d. Heij den. Cornelia Adriana, d. van A. Bok horst en C. B. Looijen. Klaas, z. van Y. Cuiper en L. Schouten. Cornelezina Adriaantje, d. van J. van S trien en T. Met. Gijsbertus, z. van H. Klootwijk en N. Kreu- ger. Hendrica Cornelia, d. van A. Uiten- daal en A. C. Staats. Ondertrouwd: R. W. Boom 25 j. en J. Bras 22 j. Gehuwd: P. Dol 25 j. en D. Koolhaas 20 j. G. Schalk 34 j. en A. Hogeveen 22 j. C. G. Blokker 23 j. en J. A. Kardol 21 j. L. M. Koolhaas 25 j. en H. Franke 21 j. J. M. Corts 23 j. en K. Roos 23 j. Overleden: P. Schippers 62 j., wede. van Jb. Leeuwrik. H. C. van Staveren 76 j., wedhr. van M. van Schie. J. F. W. Kappé 61 j., geh. met B. M. Westbroek. Adriana Hillegonda 19 j., ongeh. d. van L. Kranenburg en A. van Splunter. Jan Groeneweg 54 j., geh. met G. de Koter. P. Sandifort 57 j., geh. met A. v. d. Boo gaard. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Afwezig de heer H. Heenk. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester der gemeente. De voorz. opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vast gesteld. Da voorz. doet mededeeling van enkele disposities op Raadsbesluiten. Van den Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid is een beschikking ontvangen, waar bij aan deze gemeente een voorschot van 22000 wordt verleend voor den bouw van 8 arbeiderswoningen. Schrijven van Ged. Staten waarbij wordt medegedeeld, dat het besluit van den Raad houdende afschaffing van de Ver lichtingsbelasting Koninklijk goedge keurd is. Schrijven van de Gewesrelijke Land- stormcommissie stelling Amsterdam om evenals vorige jaren een subsidie van 49 te verleenen. Op voorstel van den voorz. wordt be sloten dit verzoek aan te houden tot de behandeling van de begrooting dienst 1931. Schrijven van den Commandant van het Vrijwillig Landstormcorps Motor- dienst te Den Haag waarbij wordt ge vraagd om beschikking te mogen hebben over een verwarmd en verlicht lokaal ge durende de maanden November tot en met Maart a.s. op Dinsdagavonden van 79 uur. Wordt besloten indien deze avond niet bezet is voor andere doeleinden aan het verzoek te voldoen. Adres van 'de Nederl. Ver. tot bescher ming van dieren betreffende het vraag stuk brand in stallen en in verband daar mede, wijziging van de Bouw- en Woning verordening. De voorz. zet uiteen, wat de eischen volgens advies van deze vereeniging moe ten zijn. Op voorstel van den voorzitter wordt een Commissie uit den Raad benoemd die de adviezen zal bezien. Tot leden van de commissie worden benoemd de heeren Rietdijk, de Rijk en Visser. De hoeren nemen hunne benoeming aan. Schrijven van den A. N. W. B. voor Ne derland waarin wordt verzocht toe te tre den als buitengewoon lid van dezen bond tegen een bijdrage van minstens 25 per jaar. De voorz. zet het groote nut van deze vereeniging uiteen. De belangen van de gemeente zullen door toetreding zeer gediend worden. De heer Rietdijk juicht, gezien het groote nut van deze vereeniging het voor stel van B. en W. van harte toe. Met algemeene stemmen wordt besloten met ingang van 1 Jan. a.s. als buitenge woon lid toe te treden tegen een jaarlijk- sche bijdrage van 25. Punt 3 der agenda: Aanvrage R. K. Kerkbestuur om beschikbaarstelling van gelden voor het aanbrengen van electri- sche verlichting in de R. K. school. De voorz. deelt mede, dat van het R. K. Kerkbestuur alhier is ingekomen een aanvrage om gelden te mogen ontvangen voor verlichting der school. Het voorstel van B. en W. luidt: De ge vraagde medewerking te verleenen. Wordt, met algemeene stemmen beslo ten de vereischte gelden beschikbaar te stellen. Als nu deelt de voorz. mede, dat B. en W. voorstellen met ingang van 1 Jan. 1931 het presentiegeld van de leden der Com missie tot Wering van schoolverzuim te verhoogen met 25 en alzoo in totaal te brengen op 50. Aldus wordt met alge meene stemmen besloten. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten de begrooting dienst 1930 te wijzigen. B. en W. bieden daarna aan de ge meente begrooting voor het dienstjaar 1931. Gewone dienst. Ontvangsten en uitgaven 72.427.09. Kapitaaldienst inkomsten en uitgaven 2905.36. Tot leden van de Commissie van on derzoek worden benoemd de heeren W. Koot, P. Rietdijk en H. J. Visser. Bij de Rondvraag vraagt de heer Visser of het gemeentebestuur de bevoegdheid heeft schouw te drijven over de sloot langs den Woudschen Dijk en zoo ja of B. en W. dan daarop eens willen toezien, daar de sloot vol met kroos zit. De voorz. zegt dat volgens de algemee ne politieverordening B. en W. de be voegdheid hebben schouw te drijven over alle slooten liggende langs de openbare wegen. Hij zal deze zaak nader met de wethouders bespreken. Verder niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de openbare vergade ring. VOORSCHOTEN. De gemeentebedrijven in 1929. Het volgende hebben wij overgenomen uit het verslag van de Gemeentebedrijven, dat in de laatste raadsvergadering den Raad is aangeboden. Gasdistributiebedrijf. Het gasverbruik bedroeg in 1929 669794 M3. tegen 634080 M3. in 1928; op 31 Dec. waren er 1019 aanslui tingen tegen 945 op 1 Jan. van dit jaar. De gasprijzen waren over '29: voor gewoon gas 10 ct. en voor muntgas 11 ct. per M3. met reductie van 2 ct. per M3. bij een ge bruik van meer dan 100 M3. per maand. De totale lengte van het buizennet was 1160.06 M. Het bedrijf leverde over dat jaar een winst op van 2803.84 J4. Electriciteitsdistributiebedrijf. Het jaar 1929 was het derde exploitatiejaar van dit bedrijf. Vele nieuwe aansluitingen kwamen tot stand, een gevolg van de verlaging der electx-iciteitsprijzen per 1 Jan. van dat jaar. Voor licht werden de prijzen per K.W.U. teruggebracht van 35 ct. op 30 ct. en voor kracht van 20 ct. op IS ct. (In den sper tijd 40 ct.). Het verbruik bedroeg in 1929 in totaal 153.009 K.W.U. tegen 120.337 in 1928 en 86841 K.W.U. in 1927. Op 31 Dec. bedroeg het aantal aansluitingen 584, ter wijl de totale lengte van het kabelnet op dat tijdstip 14674 M. was. Niettegenstaan de de prijsverlaging maakte 't bedrijf nog een winst van 10027.70. Waterleidingbedrijf. De automatische pompinstallatie ter vereenvoudiging van den Zondagsdienst heeft in alle opzichten voldaan. De nieuwe bronnen bleven in 1929 onafgebroken in bedrijf. De oliemotoren verbruikten in totaal 10016 L. ruwe olie voor 705.de electrische motoren (voor Zon- en Feestdagen en 's nachts) verbruik ten 7285 K.W.U. voor een bedrag van 506.96. De levering van water bedroeg over dit jaar 92195 M3., hetgeen in totaal opbracht 17009.57. Het bedrijf maakte een winst van 1305.26. In den loop van '29 zijn er 64 huisaansluitingen bijgekomen, zoodat er op 31 Dec. van dat jaar in totaal 852 aansluitingen waren. De prijs van het water wordt geregeld volgens de huur waarde van het perceel en varieert van 1.30 per perceel per 3 maanden bij een huurwaarde beneden 130.tot 11.25 bij een huurwaarde boven 700. Deze drie bedrijven hadden in vasten dienst te zamen 9 personen. Aan salarissen, arbeidsloonen en pensioenpremie werd in deze bedrijven uitbetaald 16975.48. Badhuisbedrijf. In totaal werden ver bruikt 5338 douches tegen 6288 over 1928 en 655 kuipbaden tegen 605 over 1928. Het be drijf leverde een verlies op van 1920.81. VOORHOUT. Rioleerirrgswerken. B. en W. dezer gemeente hebben aan den heer P. G. Lem mers, aannemer, al hie q, opgedragen het maken van de rioleeringeswerken aan de Boerhaave- en Mgr. Broerestraat, voor de door hem ingeschreven som van 1800. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan: lo. den heer H. Zee straten, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een broeikas langs de Teijlingerlaan. Uitvoerder van dit werk is de fa. Gebrs. J. en C. J. v. Nieuwkoop, aannemers te Sassenheim; 2o. den heer Adr. Jansze, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een broeikas langs den Jaeoba van Beierenweg. Uitvoerder van dit werk is den heer P. N. Ve&ster, aannemer alhier. Ter visie. Op de secretarie dezer ge- mente ligt tot 2 November a.s. ter visie de Algemeene Keur van het Hoogheemraad schap va-n Rijnland, vastgesteld in de ver- eenigde vergadering van dat college van den 17 October j.l. Filmvoorstellingen. Dinsdag 21 en Woensdag 22 October a.s. zullen in het Patronaatsgebouw alhier, bioscoopvoorstel lingen worden gegeven met als hoofdnum- meer Rin-Tin-Tin in „De schreeuw in den nacht", een grootsch filmwerk door het onbegrijpelijk medewerken van deze won- derhond. Bovendien zijn deze avonden nog gevuld met een komisch programnummer, terwijl de films voorzien zijn van geluid installatie. KOUDEKERK. Ondertrouwd: Wilhelmus Christia nus van der Geest jm. 30 j. té Alkemade en Ida Adriana Koot j.d. 30 j. Bernardus Julius van der Meer jm. 29 j. te Leiden en Petronella Margaretha van Vegten j.d. 20 j. Overleden: Simon Vlasveld 78 j. wedn. van Aaltje Kok. NIEUWKOOP. Onveilig verkeer. Het voetspel zit de jeugd in 't bloed, doch dat dit amusement wordt toegepast op de openbare straat, zooals vóór de dorpsschool en in de Kerk straat dagelijks en steeds meer alhier ge beurt, is toch wel minder gewenscht. Dit ondervond Vrijdagmiddag de doch ter van het hoofd der O.L. Dorpsschool, toen zij op weg was naar het spoorstation. De jeugd, die al haar aandacht gespitst had op het rollend speeltuig, liep het meisje de beenen onder het lijf weg, zoo dat zij plat. op de straat terecht kwam, zich bezeerde en genoodzaakt was zich te verkleeden alvorens op reis te kunnen gaan. De burgemeester heeft thans dit spel aan de hand van de politie-verordening ge streng verboden. Besmettelijke veeziekte. Voor de twee de maal is dit jaar mond- en klauwzeer uitgebroken onder de veestapel van G. A. van Kempen, wat begonnen is onder een paar koeien, welke hij voor enkele dagen op de markt kocht. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Vrijdagavond jX te half negen, kwam de raad onzer gemeente in openbare zit ting bijeen. Afwezig met kennisgeving de heeren J. Augustinus en E. Vossepoel. De voorz. de edelachtb. heer J. W. Gee- sink, opent de vergadering op de gebruike lijke wijze. Alsdan leest de secretaris de notulen der vorige zitting, die ongewij zigd worden goedgekeurd. Als eerste punt op de agenda staat een schrijven van de Keuringsdienst van Waren te Leiden. Van 1 Januari tot 1 October werden in totaal 1311 monsters gekeiurd, verdeeld over 26 winkel in onze ge meente. Slechts 9 monsters werden afge keurd. De bijdrage van Nieuwveen voor de Keuringsdienst werd op 185 begroot. Volgen eenige goedkeuringen door Ged. Staten van enkele af- en overschrijvingen. Komt ter tafel een verzoek van mej. Hokke, waarin zij eervol ontslag vraagt uit haar functie van kachelaanmaakster aan de gemeenteschool. B. en W. stellen voo* dit op de meest eervolle wijze aan haar te verleenen, onder dankzegging voor de aan de gemeente bewezen diensten. Goedge keurd. Volgt een dankbetuiging van het be stuur der Bijz. Vrijw. Landstorm alhier, voor de haar verleende jaarlijksche subsi die ad 25. Een request van den hulpkeurmeester De Keyzer, behelzend, een tegemoetkoming in de onkosten, voortvloeiende uit 'het ge bruik van een motorrijwiel,, wordt terzijde gelegd, tot de nieuwe regeling van den keuringsdienst in werking treedt Dan komt aan de orde het agendapunt., waarvoor de raadszitting eigenlijk is uitge schreven: de aanbieding van de begroo ting dooy B. en W. aan den raad. In de commissie ad hoe worden benoemd de hee ren H. Ran en P. Groeneweg. In de vol gende zitting, die over veertien dagen zal plaats vinden, komt de begrooting"in be handeling. De heer Groeneweg vraagt, wie tha-ns het kachelaanmaken waarneemt, nu mej. Hokke antslag heeft gevraagd. De voorz. deelt mede dat de gemeente-werkman Rie- dijk dit thans opknapt. Tevens neemt deze het klokkeluidersambt waar. Het ligt in de bedoeling van B en iW. de extra ge meente-postjes in één hand te vereenigen. Naar aanleiding van de vraag door den heer Groenewegen gesteld, komen ook ter loops ter sprake, de ergerlijke baldadighe den, die de laatste weken door eenige Nieuwveensche jongelui gepleegd zijn. De voorz. noemt het vernielen van een bord door de A.^ N. W. B. geplaatst, van een waarschuwingsbord voor de R.-K. school. Bovendien, werd nog een hek vernield van een onzer ingezetenen. Voorts deelt de voorz. mede, dat tegen de daders reeds proces-verbaal is opgemaakt. Niets meer voor de rondvraag zijnde, volgt te negen uur sluiting. ZEVENHOVEN. Gehuwd: J. Franken en W. Vork. J. W. de Groot en E. T. Maurits. Overleden: Geertruida Kors, echt- genoote van E. J. Oostdam 34 j. te Rosma len.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10