7 UIT DE OMGEVING DONDERDAG 16 OCTOBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 lot- GEMEENTERAAD. De Raad dezer Gemeente hield gister middag te 1.45 uur een openbare vergade ring. Voorzitter mr. D. F. Pont, Burgemees ter, tegenwoordig 11 leden; afwezig we gens ziekte wethouder P. Klaver, nog af wezig de heer De Wreede. De notulen wer den nu goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken wordt na dis cussie besloten, zich tot Ged. Staten te wenden inzake het niet. toestaan der ver hooging van de presentiegelden voor de Raadsleden. De Hillegommerbrug. De heer Vermeer merkt op, dat het bij de Hillegommerbrug levensgevaarlijk is. De voorzitter zegt, dat de gemeente het er wel wat kan opknappen, doch dat het niet uitgesloten is, dat het Rijk geen cent vergoedt. De heer Loerakker zegt, dat het Rijk van dezen misstand de verantwoor delijkheid draagt, niet de gemeente. Ook de leuning der nieuwe brug wordt te laag geacht. Getracht zal worden, hierin verbe tering te krijgen. De stukken worden daar na voor kennisgeving aangenomen. Tot vakkundig tuinman wordt benoemd E. Aay, no. 1 der voordracht. B. en W. vragen in dit verband een crediet voor het in orde maken van de Hoedendoos; de beplanting zal 600 kosten, het arbeids loon 500. Een en ander is het plan Koper. Het gevraagde crediet wordt gevoteerd. Besloten wordt de Sixlaan voor rijver- keer af te sluiten; opzichtens de bewoners zal groote soepelheid worden betracht. De gevraagde vergoeding voor een bo ven lallige leerkracht der U.L.O. van St. Martinus wordt toegestaan. Aan het adres van den Raad der gemeente Sassenheim inzake verkeersgevaren op den Rijksweg wordt adhaesie betuigd. De comptabiliteitsbesluiten worden ver volgens genomen en na lange discussies de wijzigingen voor gas- en watertarief aange nomen. Een en ander voor een jaar. Aan de vereeniging voor Moederschaps- zorg te Heerlen wordt een subsidie van 25 toegekend; tegen de heeren Jansen, Vermeer, Fijma en Paase. Aan de R. K. vereeniging van Geitenhouders alhier wordt een subsidie toegestaan van max. 100. Tegen de heeren Jansen, Paase en Fijma. De voorgestelde wijziging in afschrij vingspercentages voor het Waterbedrijf wordt aangenomen. Het crediet voor de omlegging der hoofd leidingen van het gas- en waterbedrijf wordt na enkele opmerkingen verleend. Mededeelingen. De voorzitter vraagt 3900 voor het voorzien van een hard weg dek en bijkomende werken van een ge deelte MeerstraatJhr. Mockkade. Het wordt gevoteerd. Aan de opmerkingen van Ged. Stalen inzake de aanlcgbelasting zal tegemoet worden gekomen. Aan de Weerlaan wordt besloten een sloot over te nemen en een en ander daar in orde te maken, hetgeen 1518.75 vraagt. De voorzitter deelt nog mede, dat afwijzend beschikt is op het verzoek tot verlaging der leges voor café-muziekvergunningen. Ingekomen is een verzoek van den heer De Jong om restitutie voor gemaakte ont- ■mettingskosten. B. en W. zullen een en ander nogmaals onderzoeken. Tekortkomingen van den G emeente-architect. Alsnu wordt een langdurig en breed be toog gevoerd inzake tekortkomingen van den heer Breedveld, Gemeente-architect. Het slot is: le de heer Breedveld zal 1 dag geschorscht worden en op zijn jaarwedde 250 worden gekort. 2e. B. en W. worden gemachtigd het dienstverband te verbreken onder behoud van de rechten van den Gemeente-architect. Tegen sub 1 stemt de heer Van Dijk, tegen sub 2 de heeren Fijma en Paase. Bij de rondvraag wordt het ontslag van den klok luider door den heer Fijma besproken. B. en W. zullen dit nog even bezien. Hierna sluiting te 7 uur. H00GMADE. Volksbond. Woensdag hield de R. K. Volksbond zijn eerste maandvergadering in dit seizoen in café Opdam. Door afwe zigheid der beide voorz., opende de 1ste secr. de vergadering met gebed. Spr. heet de leden hartelijk welkom, leest de notulen en verslag Centr. Raadsverg. voor, welke zonder op- of aanmerking worden goedge keurd. Daarna werden verschillende cir culaires behandeld en besproken. Ook was er nog een dankbetuiging binnengekomen van de R. K. Harmonievereeniging voor de bijdragen in de gemaakte kosten voor den Vaandelgroet aan H. M. Daarna deelde de le secr. mede, dat het Patroonsfeest zal gevierd worden op Zondag 16 Nov. Des morgens een H. Mis met algemeene H. Com munie, des avonds een uitvoering met me dewerking van de tooneelclub L. v. T. van Zoeterwoude H. R. (Meerburg). De geestelijk adviseur las uit een blaad je van het G. G. G. een pittig stukje voor, hoe een protestantsche boer door het lezen van zijn Bijbel Roomsch werd. Het Sint Nicolaasfeest zal gehouden wor den zooals gewoonlijk. Van de rondvraag werd goed gebruik gemaakt en alle vra gen werden door den secr. naar best ver mogen beantwoord. Hierna sluiting. Hulp in Nood bracht op ƒ1.50. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloembollen voor de kerk. Gisteren avond vergaderde het comité Bloembollen cultuur ten bate der Kath. kerk. De Pas toor opende en leidde de vergadering en bracht allereerst dank aan degenen, die vorig jaar voor dit doel in verschillend opzicht verdienstelijk hadden gemaakt. Vervolgens kwam_ in bespreking heb gr-oote succes bij dit werk behaald. Ver volgens kwam in bespreking het werk voor het komend seizoen. Nadat verschillende zaken besproken waren hoe het best ge werkt kan worden, kwam aan de orde hoe en door wie dit werk zou worden ver richt. Iemand had reeds voldoende land ter beschikking gesteld. Uit de vergadering kwamen vei'volgens verschillende toezeg gingen voor vredére werkzaamheden als bedekking, bemesting, planten, onderhoud enz. De Pastoor bracht een woord van dank voor deze bereidwilligheid en con stateerde dat met Gods zegen zeker weer succes mocht worden verwacht. Daarna kwamen nog enkele interne aangelegen heden ter sprake, waarna de vergadering met dank voor de opkomst en schitteren de medewerking met gebed werd gesloten. SASSENHEIM. Concert door blinden. Op Dinsdag 21 Octoiber zal in het K.S.A.-gebouw door de blinden uit Grave, die in en om Leiden een tournee maken, een concert worden gegeven, Het bestuur der K. S. A., door welks bemiddeling deze avond is georga niseerd, vertrouwt, dat allen van hun belangstelling blijk zullen geven. Telefoondienst. Naar wij vernemen, heeft een nieuwe geabonneerde van het Rijkstelefoonnet te Sassenheim het num mer 4700 gekregen. Waar de nummerserie met 4401 begint, is het wel de vermelding waard, dat de derde honderd thans vol is. Postkantoor. De Directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor t9 Sassenheim brengt ter algemeene kennis, dat met ingang van 16 October het kan toor gesloten zal zijn van 1617.30 uur. Het telefoonkantoor blijft doorloopend opengesteld, behalve voor celgesprekken, welke alleen kunnen worden gevoerd ge durende de tijdvakken 816 en VIY 19 Yz uur. Z0ETERMEER. Drankwet-overtreding. Door de ge meentepolitie is tegen een bewoner dezer gemeente pi-oces-vex"baal opgemaakt we gens overtreding der Drankwet. Het be treft n.l. het verkoopen van bier zonder het vereischte verlof. Overtreding visscherijwet. - Door de rijkspolitie werd tegen twee Delftenaars en twee Hagenaars proces-verbaal opge maakt. wegens overtreding der Vissoherij- wet. De gebruikte visChtuigen werden in beslag genomen. Neenjfc van dex^Stoffen rinterjaaxyf najaars- Ctuum njiar maat, n Uw fiqjjm* gesneden en daarbij geheel passend doertr den natuurlijken ^txjl onzer Krcymborg- Coupe. Het apart cachet van die goed zittende kleeding zult U weten te waardeeren. Het wordt nu tijd voor 't bestellen uwer winter» kleeding. Denkt Uer dan om: Kreymborg-coupel Kreymborg Haarlemmerstraat 143 ZEGWAART. Aanrijding. Terwijl het gespan van den kolenhandelaar G. voor het Spaar bankgebouw stond, werd dit aangereden door een autobestuurder uit Pijnacker. Een 5-jarige jongen, J. W. uit Zoetermeer, die op de kar za-t, werd door den schok van den wagen geworpen. Hij bekwam daardoor ei-n lichte hersenschudding. Het tuig van he t paard werd gedeeltelijk ver nield. De onfortuinlijke bestuurder ver klaarde zid'a bereid alle schade te ver goeden. Geboren: Elizabeth, d. van J. van Duijvenbode en G. J. Booij. Laurens, z. van J. van <Ier Tang en A. v. d. Berg. Ondertrouwd: O. van Zeele, 27 j. te Berkel en Rodenrijs en A. M. Mulder, 29 j. te Zoetermeer. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Aaltje d. v. D. Molema en P. Blijleven. Jacs. Willebrs. Maria z. v. S. W. den Dubibelden en E. Voerman. Herms. Maria Joseph z. v. H. W. van der steen en M. E. v. d. Meel. Pohanna Pe- tronella d. v. F. W. Nijssen en J. V. Rekel- hoff. Adriana d. v. A. J. van Nierop en J. M. H. Janserx David z. v. W. F. Bon te en D. A. Ma ree. Maria d. v. C. Vro lijk en T. van der Burg. Antonia Cor- nelia d. v. R. v. d. Kolk en C. A. Kraay. Barg. Maria Wilhi d. v. M. N. Bredero en M. P. Daelman. Gerardus Quirinus z v. J. Boon en C. H. Opdam. Neeltje d. v. P. van Egmond ten N. Schouten. Wil lem Frederik z. v. C. J. v. d. Kaay en A. S. Taffijn. Helena Elisabeth d. v. J. N. Kok en M. W. Verhoogt. Johanna Pe- tronella d. v. B. Rijnbende en C. M. Ver boog. Christn. Nies. Hendrs. z. v. N. P. C. Waasdorp eik J. Warmenhoven. Salomon z. v. H. Heemskerk en S. C. van Egmond. Willem v. L. Tegelaar en M. Heijmans. Wouter z. v. H. v. d. Hoogt en M. C. van der Walden. Gerdina d. v. C. de Meij en H. 0. Vermond. Klaas Pieter Meindert z. v. P. Koning en H. Re"- rich. Maria d. v. A. Verhoeven en ju. Arnoldus. Gehuwd: G. Sierat jm. en A. E. Smat- tenaar jd. N. Dorrepaal jm. en I. v. d. Woerd jd. J. J. Glasbergen jm. en W. Boerhof jd. A. Gressies jm. en M. v. d. Nieuwendijk jd. R. Lolkes de Beer jm. en A. Warmond jd. A. v. Slooten jm. en W. Filippo jd. P. de Tombe xvedr. en iW. A. Koekkoek jd. J. J. Uiterdijk lm. en W. M. Alt jd. D. J. Weeber jm. en J. M. van Os jd. Overleden: C. N. de Jong dr. 15 j. S. J. Rutgers man 47 j. W. M. de Vis ser man 54 j. J. v. d. Kleij dr. 2 weken. J. J. Brouwer z. 25 j. P. M. J. Broek huis en zn. 24 j. C. Aben—Engelbregt vr. 82 j. J. J. Ditewigvan Kesteren vr. 44 p. J. Debacker zn. Ij. P. M. v. d. Graaf dr. ld. M. Ouwerkerk zn 17 j. J. Jansen wedr. 85 j. J. Kloek dr. i7 j. P. Cath zn. 63 j. Personen uit Leiden vertrokken. A. Aurin—Neumann, Duitschland S. Barendrecht, Parijs J. J. de BeerVo gelenzang, Den Helder, Sluisdijkstraat 22 J. van Bendegem, Amersfoort, Ver meerstraat 95 C. G. van Beukering, Voorburg, Dr. Blookerstraat 3 G. C. M. Beversluis, Arnhem, Burg. Weertstraat 85 W. Bie-sot, den Haag, Regentesselaan 206 E. C. Bodijn, Amsterdam, Pluvier- straat 6 hs. M. Boon, Amsterdam, Ad- miralengracht 279 A. Broekhof—de Bol ster, Oegstgeest, Emmalaan 55 W. A. Brouwer, Oegstgeest, Regentesselaan 22 C. Bruneel, Haarlem, Allanstraat 76 C. van der Bijl, Delft, Wippolder, Nassau- plein 38 D. J. Coorn, Oegstgeest, Ter- weewee 38 G. A. Delfos, den Haag, Bur- nierstraat 48 J. A. van Dooren, Bussum, Havenstraat 36 J. Doorman, Wassenaar, Koninginneweg 22 F. Duinkerken, Rijns burg A. J. Duivenvoorde, Noordwijker- hout, Heerenweg C. Dutkler, Aalten, Hoogestraat 142 C. C. J. van Ekeris, Oegstgeest, Wetli. Boonstraat H. G. van Everdingen, Tiel, Ambtman straat F. 14 A. Frings, Oegstgeest, de Kempe- naerstraat 20 J. G. C. van Ginkel, den Haag, Copernicuslaan 14 C. M. Goejer, Zoeterwoude, Vrouwenweg 73 E. L. J. van de Graaf, Amsterdam, Weteringschans 136 J. J. de Graaff, Sassenheim, Teijlin- gerlaan 5 I. J. M. Groffie, den Ha&g, Pasteurstraat 26 M. Grothaus, Duitsch land J. C. de Haas, Heemstede, Wiken- plein 8 H. J. Harmsen, N. O.-I. E. A. Hasselbach, den Helder, Wachtschip M. Hins, N. O.-I. M. Zwolsmavan Hoe ken, den Haag, Doornikschestraat 47 F. J. van Hussen, Utrecht, Griftstraat 43 F. van Iterson, Oegstgeest, Emmalaan 49 Dr. J. M. Janse, Zeist, Homeruslaan 41 M. C. de Jong, Londen J. M. G. van der Kooi, Zaandam, Golfkingstraat 62 H. Korf, Maastricht, Achter 't Vleesch- huis 13 H. Krause, Duitschland M. Leitner, Duitschland R. J. M. Lichtveld, Oegstgeest, Geverstraat 55 W. van de Merwe, N. O.-I. Th. Meijers, den Haag, ten Hovestraat 68 A. E. J. Modderman, Delft, Piet Heinstraat 5 M. M. E. du Mont, Amersfoort G. Mostert-, den Haa-g Westeinde 27 R. H. Oldeman, Kampen, Broederweg 6 H. J. Oostenrijk, Utrecht, Heerenstraat 42 H. Paasman, Amster dam, Ceramplein 78 h. M. Pet, Zaan dam, Kweekerstraat 3 O. Z. H. J. Vroon Quisf, Middelburg, L. Noordstraat L. 180 W. J. Ran, Amersfoort, Groote Koppel 175 J. A. G. Roeters van Lennep, Haar lem, KI. Hout weg 133 P. J. H. Rut ten, Warmond, St. Luidinagesticht. A. Sa- lewski, Oegstgeest, Julianalaan 17 J. van Schagen, Amsterdam, Sloterdijk Haar lemmervaart C. Schreuder. Leiderdorp, Hoofdstraat 250 W. J. Siddré, Oegst geest, Endegeesterstraatweg 9 K. Si mons, Haarlem, Zomerluststraat 20 C. Sloos, Utrecht, Nic. Ruychaverstraat 69 M. van der Sluys, Dirksland H. M. Steen weg, Delft, Wiilemstraat 6 H. E. Stoel Schreuder, Tilburg, Trompstraat 30 J. van Stralen, Oegstgeest, Emmalaan 55 H. den Oudevan Strater, den Haag. Ko ningstraat 47 J. Troost, Rijssen, Smit- tenbelt P. A. D. Tuithof, Wijchen, Kloos ter E. J. van .-Vel zen, Rotterdam, Kool- havenstraat 35 B. W. VensDott, Zaan dam, Reigerstraat 45 A. J. Veerhagen, den Haag, Hoefkad 2 E. Visser, Rot terdam, Provenierssingel Z. Z. 32 P. E. Vogelvanger, Voorschoten, Hotel Deurloo H. Wagenaar, Ailphen a. d. Rijn, Hedia- straat 46 A. J. van der Wal, N. O.-I. G. C. van der Willigen, Doesburg, Koe- poortdijk A. 3. Personen te Leiden gevestigd. Abdoel Hakun gelar Soetan Isrinsah en familie, Roodborststraat 23 M. Back, dienstbode, Vischmarkt 23 K. Becker, dienstbode, N. Rijn 62 W. J. J. van den Berg, K. Lijsbethsteeg 2 J. A. C. R. W. van Beuningen, Rijnsburgerweg 62a J. J. Boetekees, timmerman, Seringenstraat 31 R. Boomkens, Oegstgeesterlaan 8 M. BootTromp, Merelstraat 10 J. A. Breugelmans, R. K. Weeshuis D. C. Broks, Heijnsiustraat 11 O. A. ten Cate, Merel straa t 5 J. Coert, handelsvertegen- woordiger, Merelstraat 45 F. le Cosquino de Bussy, N. Rijn 46 A. C. Costeris, Lijsterstraat 27 J. Cramer, dienstbode, Rijnsburgerweg 179 J. Th. M. Croon, boekhouder, L. Vrouwensteeg 13 J. Cseszko en familie, Oude Rijn 5 F. van Dompseler, Papegracht 28 J. C. Dudok van Heel, N. Rijn 3 G. van Duijn, dienst bode, J. de Witstraat 8 A. C. van Em- pel, Rapenburg 17 W. P. van der Ent, verpleger, Roodborststraat 38 J. P. J. Fleur, machinist, H. Rijndijk 59 A. C. Gaastra, Breestraat 123a M. H. Gelinck Papengracht 24 J. A. M. A. Genang, Haarlemmerstraat 93 A. J. A. Hartog, Lammenschansw. 33 H. E. Haze winkel, arts, Hoogerbeetsstraat 8 O. Herfurth, 3 Octoberstraat 45a W. P. Hess en fam. winkelchef, Steenschuur 1 W. E. Heij- boer, Rijn en Sohiekade 3 M. A. Hil- gersom, verpleegster, Roodborststraat 38 P. Hopman, marktkoopman, Oude Vest 97 J. Th. M. Janssen, bakker, Stationsweg 20 C. K. Jonasse, Boodborsstraat 34 H. Kalemink, verpleegster, Ac. Ziekenhuis G. A. M. Kleijn, Jean Pesijnshof 10 B. van Klinken en familie, da Costastraat 12 H. Kraaikamp, verpleegster, Acad. Ziekenhuis H. Kraft, dienstbode, Haar lemmerstraat 116 J. Krasser, Rijnsbur- kerweg 90 A. G. Lama inTromp, Co- betstraat 85 M. Lang, dienstbode, Ra penburg 16 R. Lang, idem alsvoor J. M. de Leeuw, huishoudster, Rapenburg 81 K. K. Liem, Hogerbeetsstraat 5 M. Luger, dienstbode, Heerenstraat 50 B. Mangoen Koesoemo en familie, gouv. Ind. arts, Leeuwerikstraat 29 Mas Pi-yohoe- tomo, Fagelstraat 40 J. C. van der Meer Galgewater 8 Th. H. de Meester, Bree straat 123a H. Hendriks, dienstbode, Breestraat 161 G. J. H. Meijers, winkel bediende, Haarlemmerstraat 76100 G. H. Molleina, Fagelstraat 34 C. E. de Monchij, Rijnsburgerweg 96 A. Moraal en familie, H. Rijndijk 202 W. S. Nijhoff Donkersteeg 19 M. van Oosten, dienst bode, Heerensingel 3 A. Oppenhuis, idem Haarlemmerstraat 117 K. R. Perretsz, Roodborststraat 34 C. C. A. Polano, Pieterskerkstraat 12 S. O. de Groot Rademann, Rijnsburgerweg 187 Raden H. Padji, Lijsterstraat 13 Raden Parjat- mo, Roodborststraat 24 P. J. C. Rout ine, Rapenburg 24 A. A. Ruiter, dienst bode, Musschenbroekstraat 19 J. A. de Ruiter, zendings-colporteur, Kloksteeg 29 A. E. Ruijs, Rijnsburgerweg 159 J. v. Saarloos en familie, agent, van politie, Hoo- gewoerd 71 Ph. L. Sadeé, Breestraat 145 I. Santman, Terweeparkt 3 J. Scheep stra, Schelpenkade 52 L. M. Schille- mans, pensionhoudster, W. Singel 82 G. J. Schip aan Boord, kruidenier, Korevaar- straat 14 M. Skiba, dienstbode, Planta ge 4 J. Sohl, verpleegster, Acad. Zieken huis. J. Spijkstra en familie, chef druk kerij, Merelstraat 38 J. P. H. Steen, huishoudster, Rijnkade 9 S. Steketee, verpleegster, N. Acad. Ziekenhuis F. Stelter, horlogemaker, Rembrandstraat 22a B. I. Themans, Rijn en Sohiekade 67 - H. Th. Tits, boekbinder-, Lucas van Leydenstraat 4 A. P. Valk en familie, A. O. O., Hooigi-ac.ht 70a H. Veenswijk, broodbakker, Middelstegracht 55 F. J. M. Vinkestein en familie, schoenmakei-, S't. Aagtenstraat 25 B. Vis, Wasstraat 22 C. Vis, huisschilder, Aloëlaan 27 L. Vis ser, Meezenstraat 5 B. Visser, Boter markt 25 A. Vreeken, Oude Rijn 29 C. Wassink en familie, los werkman, Uiter st egraoht 54d M. G. IJssel de Schepper, Rijnsburgerweg 96. IN VERBAND MET DE SAMENSTELLING VAN HET NED. ELFTAL werd Woensdag in het stadion te Amsterdam een proefwedstrijd gehouden tusschen twee Westelijke elftallen Een spelmoment TOT VOORZITTER VAN DE K.N.V.B. is benoemd Dr. D. J. van Prooye DE HEER J. TYEN, die een solovlucht zal maken naar Ned. Oost-Indië, in een sport- vliegtuig, is Woensdag van Schiphol voor de eerste étappe (Berlijn) vertrokken

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10