De Slavin van het Zwijgen MAANDAG 13 OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 hajf tien Zaterdagochtend op den hoek van de Dordtschelaan en de Brielschelaan aen vrachtauto heeft zien staan, welke zoo ge plaatst was dat men van dezen wagen uit juist in de Maretakstraat kon kijken. De aandacht van dezen getuige is gevallen op een man, dien hij hard zag wegloopen, ter wijl op hetzelfde moment de vrachtauto wegreed. Deze getuige heeft voorts- gecon stateerd dat de man, dien hij zag weg vluchten, een eindje verder op de vracht auto is gesprongen, waarna deze wagen in de richting van de stad verdween. Voorts is uit het getuigenverhoor gebleken, dat Donderdagmiddag tusschen 3 en 4 uur bij eea woningverhuurster in de Maliestraat een man is gekomen, dit woningen aan de Slaghekstraat wilde zien. Deze man heeft de sleutels meegekregen en hij is tegelij kertijd met een juffrouw, die eveneens een woning wilde huren, naar de Slaghekstraat gegaan. De man is met de sleutels verdwe nen. Het signalement. Het signalement, dat de verschillende getuigen opgeven, luidt ongeveer als volgt: De man is als heer gekleed, pl.m. 35 jaar oad, 1.75 m. lang, blond, bleek gelaat, lan ge neus, gladgeschoren, heeft oen lichte stem, draagt een beige gleufhoed, lichte regenjas en een phantasiebroek. Hot slachtoffer heeft nog verklaard, dat de dader hom gezegd had zijn adres te hebben ontvangen van een ouden knecht van den sobilderspatroon. De politie heeft dozen knecht onmiddellijk een verhoor af genomen, omdat men vermoedde dat deze man iets met den aanslag uitstaande zou kunnen hebben. De knecht wist evenwol een goed alibi op to geven. Toch mag worden aangenomen dat de dader met'de handel wijze van den schilderspatroon op do hoog te is geweest, omdat die scl\ilderspatroon iedereu Zaterdagochtend een groot bedrag aan geld bij zich heeft. In verband met het vroege uur, waarop hij dezen Zaterdagmor gen van huis moest, had de man het geld thuis gelaten. TWEEJARIG MEISJE DOOR HAAR VADER ONTVOERD. Na een heftige worsteling aan de moeder ontnomen. Gistermiddag te 12.17 kwam met den trein mede mevr. D., afkomstig uit Am sterdam om haar ouders, die aan den Zanderijweg te Apckloor wonen, te bezoe ken. Zij had haar 2-jarig dochtertje, het welk zij Zaterdag uit het Klcuterhuig te Naar den had gehaald en thans naar haar ouders wilde brengen bij zioh. Ter hoogte van Garage Keekstra aan de Asselsche- straat kwam haar een auto langzaam ach terop rijden. Het bleek, dat een man op heb spatbord had plaats genomen. Plotse ling sprong hij van den auto en nam na een heftige worsteling de moeder het kind at. Hij verdween er mee in den auto, die daarna in volle vaart de Asselschestraab afreed. Tijdens de worsteling herkende mevr. D. in den aanvaller haar man. van wien ze sinds eenigen tijd gescheiden leeft. De politie stelde onmiddellijk oen ernstig onderzoek in. Een voorbijganger verklaar de letter en nummer van den auto te heb ben opgenomen en wel M 7278. Het brerna ingestelde onderzoek bewees, dat de auto te Nijmegen thuis behoorde. Het onderzoek te Nijmegen wees echter uit, dat beaoelcl nummer en letter van een motorrijwiel was. Aangezien de jongen pertinent in zijn verklaring is, vermoedt de politie, dat van een valsch nummer en letter gebruik is gemaakt. Het onderzoek duurt voort. „De Crt." Poging tot diefstal. Toen Vrijdagavond omstreeks half elf de stalbaas der firma H. en W. aan de Leeghwaterkade te Den Haag, die belast is met het sluiten van de zaak, zich naar zijn boven de kantoren gelegen woning begaf zag hij een deur opengaan en twee mannen ijlings dc vlucht nemen. Hij toog op onderzoek uit en vond ook een andere deur open staan, waarvan de mannen, die zich blijkbaar hadden laten insluiten, ook gebruik hadden kunnen maken. In het kan toor was een brandkast bewerkt, maar zon der resultaat. Een tasch met gereedschap werd achtergelaten. Er wordt niets ver mist. Diefstal door een dienstbode. Te Breda is een dienstbode aangehou den, verdacht van diefstal van 1000. Eon jongen werd wegens heling gearresteerd. ONTVLUCHTING UIT DE GEVANGENIS TE SCHEVENINGEN. De tralies met een vijl doorgezaagd. Uit de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen zijn gisteravond tusschen half elf en elf uur twee gevangenen ontvlucht met achterlating van hun gevangenisklee- ding. Deze werden 'in de gang bijl hun cel ge vonden, alleen onderbroek én borstrok hebben zij meegenomen. Het vermoeden is gewettigd, dat zij buiten de gevangenis hulp hebben gehad en door hun handlan gers van bovenkleeding zijn voorzien. De ontvluchting uit de cel is mogelijk geworden door het uitzagen van de tralies met een vijl. Een meisje verklaarde aan de politie, dat zij in de omgeving van de gevangenis een auto had zien stil staan, die daarop in vliegende vaart stadwaarts wad gere den. De commissaris van politie, afdeeling C. verzoekt opsporen, aanhouding en voorge leiding van beide mannen wier signale ment als volgt luidt: Iwan Maslanka, oud 28 jaar, Rus, hor logemaker, lang 1 meter 60, licht blond, glad gezicht, breed, huig voorhoofd, spitse ken Duitsch en gebroken Hollandsch, loopt spreekt bchulve zijn moedertaal, gebro ken Duitach en gebroen Hollandsch, loopt met eenigszins zwaaiend bovenlichaam. Thomas Johannes Verwey, oud 32 jaar, zeeman, 1 meter 64, blond, achterover ge kapt haar, licht bruine oogen, glad gescho ren, stevig postuur, loopt opvallend mili tair reeht-op. De Rus moest nog zitten tot .22 Maart 1931 wegens diefstal de andere zou 23 October zijn vrij gekomen. Verwey is een Rotterdammer van herkomst. Zijn ouders wonen in Amsterdam. Aanranding. Donderdagavond omstreeks half acht wandelde een dame op den Westkanaaldijk te Neerboseh. Daar passeerde haar een wielrijder. Deze stapte af, greep de dame aan en wierp haar op den grond. Ondor be dreiging met een mes rukte hij haar de kleeren van het lijf. De dader stapte daar na weer op zijn fiets en verdween. De dame was in staat een nauwkeurig signalement op te geven, doch de politie is er nog niet in geslaagd den dader te arresteeren. Inbreker aangeschoten. De marechaussees uit Waalwijk, die te Druilen op surveillance waren, zagen een man een woning op verdachte wijze per fiets verlaten. Ze sommeorden den man af te stappen en toen hij daaraan niet vol deed. werd met- de revolver een sohot op hem gelost, wat hem in zijn zitvlak trof. Het bleek te zijn een berucht individu uit Tilburg, die reeds herhaaldelijk heeft in gebroken. Thans had hij ingebroken bij den mole naar v. d. W. en bij den kastelein v. d. W. Eenige horloges en wat geld worden nog op hem bevonden. Een liefhebbende echtgenoote. In een woning in de Bonthuizerstraat te Rotterdam heeft bij een huiselijken twist een vrouw haar man met ecu bijl geslagen. Hij bekwam eenige verwondingen aan het hoofd. Het slachtoffer is in het. ziekenhuis aan den Borgweg opgenomen. De vrouw is door de politie aangehou den. Verdwenen. Te Geertrnidenberg is de 40-jarige vrouw B., moeder van negen kinderen, spoorloos verdwenen. Aangezien verwacht wordt, dat haar een ongeluk is overkomen, heeft dc politie met speurhonden een on derzoek ingesteld, echter tot heden tever geefs. Brug weggevaren. De vrachtboot „Vertrouwen" heeft gis terenavond in de Bolswardervaart, ter hoogte van het dorp Oosterlitlens de daar aanwezige brug aangevaren, waardoor deze geheel vernield is. Het geldt hier een brug, waarvan het onderhoud de laatste jaren voel te wensehen overgelaten heeft. Tengevolge van den hoogen waterstand bleek gisterenavond de doorvaartwijdte niet voldoende meer en raakte de boot vast. Bij de pogingen om weer los te geraken werden brugdek en leuningen verzet. De laatste zijn daarop omver gevallen. Men is thans bozig de brug weg te breken. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto,te water. De bestuurder gered. Zaterdagnacht is een tweepersoonsauto in volle vaart uit do van Eedenstraat, te Haarlem den Raamsingcl opgereden. Door het verkeerd nemen van de bocht reed de wagen over het trottoir te water. De hoer L. Wentholt, die per fiets over do Wilson- brug kwam, zag wat er gebourde. Hij ont deed zich van zijn bovenkleeren an sprong te water. Het gelukto hem het portier te openen, wat niet zoo eenvoudig was, om dat de auto 3.50 M. van den wal verwij derd was on alleen het bovenstuk onge veer 40 c.M. boven water uitstak. De be stuurder, de 22-jarige P. I. uit Bloemen- daal zat nog achter het stuur en kon wor den gered. Hij keerde per auto huiswaarts. De auto is kort daarop door een kraanwa gen op het droge getrokken. Fietser onder een auto. In het ziekenhuis overleden. Zaterdagmidag heeft in de St, Jacob- straat te Maastricht een aanrijding plaats gehad tusschen een autobus en een wiel rijder, waardoor laatstgenoemde ernstige verwondingen opliep. Hij word overge bracht naar het gesticht „Calvariënberg" waar hij nog denzolfden avond aan de be komen verwondingen is overleden. Het is de 49-jarige handelsreiziger en verzeke ringsagent M. Hazelleers uit Maastricht. Den chauffeur van de autobus treft geen schuld, daar het ongeluk is te wijten aan verkeerd uitwijken van het slachtoffer. Ernstig auto-ongeval te Deventer. Zaterdagmiddag is op den rijkstraatweg Deventer-Apeldoorri nabij Twello de heer E. uit IT a z e r s w o u d e met zijn motor rijwiel tegen een auto uit Emden (Duitsch- land) gebotst. Dc man bekwam een dub bele beenbreuk en werd ernstig aan het hoofd verwond. Hij is naar het ziekenhuis te Deventer vervoerd. Botsing tusschen kar en auto. Tengevolge van een botsing tusschen een melkwagen en auto, waarbij de eerste in de sloot geraakte, is een fietsrijder, de 67-jarige II. B., te Drachtster Compagnie, mede te water geraakt. Korten tijd daarna is hij aan de bekomen kwetsuren over leden. HOOG WAT$L De rivieren buiten haar oevers. Zaterdagochtend seinde Keulen nog 81 c.M. was. Ér werden van de zijrivieren van den Rijn overal berichten van val ontvan gen. Do Waal voor Nijmegen had nog 72 c.M. was en verder een stand, van 11.72. De Hooge Kade is overstroomd.'Het wa ter nadert de huizen van de Lage Markt. De stoompont ondervond Vrijdag, mede door een klein defect, overlast van het hooge water, zoodat het verkeer niet regel matig kon voortgezet worden. Uit Moergestel wordt ons gemeld, dat de rivier de Reusel buiten haar oevers is getreden cn vele weilanden heeft over stroomd. De veerpont te Zalt-Bommel is buiten dienst gesteld. De overtocht geschiedt met stoomboot en groote pont. Overstroomingen in West- Friesland. Verscheidene polders in West-Friesland zijn tengevolge van het hooge water over stroomd. De kaden van de boezemwateren hebben door hot feit, dat het gemaal te Aartswoud het overtollige water niet vlug genoeg kan verwerken, veel te lijden. In de Schagerwaard zijn groote gaten ontstaan die slechts met inspanning van veler krachten nog tijdig konden worden gedicht, waardoor de polder voor over strooming bewaard werd. Gevaar voor over- strooming van de Reol is ook groot. Krach tige maatregelen zijn intusseheri genomen om dit te voorkomen. Op tal van overstroomde akkers stond nog winterkool. FEUILLETON Uit het Engelscb van FRED. M. WHITE. Beatrice kreeg een kleur en glimlachte zacht. Do manier waarop Mark's vader haar tegemoet kwam, nam haar stormen derhand voor den ouden man in. Zc gaf hem spontaan een hartelijken kus en de oude heer Ventmore straale van pleizier. „Dat vind ik echt aardig va-n je", zei hij verrast. „Mark heeft meer verstand en goeden smaak dan ik bij hem verondersteld had. Hij is ook bezig naam te maken als schilder en dat doet me pleizierik had het eerlijk gezegd nooit gedacht! Maar dat neemt niet weg, dat je van dat soorfc din gen niet leven kan, tenminste niet in het begin en ik heb beloofd hem een behoor lijke toelage te geven op voorwaarde dat hij een aardig huis buiten neemt, waar ik jullie zoo vaak kan komen opzoeken als ik Rond Zuidlaren. Te Zuidlaren (Drenthe) is de waterstand ook ongekend hoog. De landerijen om 't Zuidlaarder meer staan alle blank. In de Meierij. Uit de Meiery wordt aan de „Tijd" be richt, dat de waterstand op talrijke plaat sen tot zeer groote hoogte is gCBtegen. Na bij St. Oedenrode, Son, Opwetten, Bakel en andere gemeenten staan groote oppervlak ten weilanden blank. Vooral in de nabijheid van Dommel en Aa zijn vele perceelen on der water geloopen. Hier en daar wordt reeds tot in de woningen hinder van den hoogen waterstand ondervonden. Ook in de zoogenaamde „broeklanden" en beemden is de overlast zéór beduidend. De gevolgen van heb hooge water open baren zich daar niet alleen in den toestand van waterlossingen en riviertjes, die over vol zijn en den omtrek overstroomen, maar ook op de binnenwegen doen zij zich in ernstige mate gelden. Zeer talrijke binnen wegen zijn blank gezet of in zulk een dras- sigen toestand herschapen, dat elk ver- koer erover is buitengesloten. Vele land bouwers kunnen slechts langs omwegen hun wei- en bouwlanden, voorzoover deze niet zijn overtsroomd, bereiken. De over stroomingen zijn oorzaak, dat talrijke vee stapels moesten worden gestald. De groote en zeer vroeg in het najaar vallende, over last van het water mag als een gevolg worden beschouwd niet alleen van de hef tige regens der laatste weken, maar ook van don regenrijken, nazomer, die reeds in Juli en Augustus het waterpoil belangrijk deed stijgen. EEN BRUTALE AANSLAG TE ROTTERDAM. De dader ontsnapt. Zaterdagochtend is in de Maretakstraat te Rotterdam een brutale aanslag ge pleegd, welke gelukkig wonder goed is afgeloopen. Donderdagavond kreeg een schilderspa troon, die aan den Grondheerendijk woont, een briefkaart waarin hem werd verzocht Zaterdagochtend 10 uur in de Slaghekstraat 145 een werk te komen opnemen. Vrijdag omstreeks half vijf werd aan de woning van den schilderspatroon gebeld, maar omdat hij niet thuis was, werd de bood schap vooral de kleurenkaart mee te brongen -door een van de huisgenooten aangenomen. Later op den avond werd iiograaals gebeld en toen nam de sohilder zelf de boodschap aan om in plaats van 10 uur om 9 uur aan de Slaghekstraat te komon. Zaterdagmorgen is de schilder naar hot aangegeven adres gegaan en daar ontmoet te hij een hem onbekenden man, die hem verzocht eerst mede te gaan naar een woning in de Maretakstraat, omdat ook daar een karweitje te verrichten zou zijn. Alvorens naar deze woning te gaan, werd in een café in de buurt de sleutel van het huis gehaald. In do woning gekomen, be gaf men zich naar de eerste étage, waar de schilder liet werk heeft Opgenomen om daarna op den zolder het schilderwerk te noteeren. Toen hij in een zolderkamertje was gekomen, heeft de man, die voorgaf huurder van het huis te zijn, den schilders- patroon met een holle ijzeren pijp, welke gedeeltelijk met lood en zand was gevuld, op het achterhoofd geslagen, tengevolge waarvan de man op den grond viel en van de pijn hevig begon te gillen. Daarna werd hem nog een klap op het voorhoofd toe gediend, maar in zijn wanhoop heeft het slachtoffer nog kans gezien de ijzeren staaf met beide handen vast te grijpen. Doordat de aanvaller hevig aan de staaf begon te rukken is de getroffene weer op de been gekomen. Het slachtoffer schreeuwde voortdurend en daardoor, en mede door het feit dat de man zoo lang weerstand bood, heeft de dader de vlucht genomen; de deur van het zolderkamertje heeft hij dicht gesmeten en hoewel de schilderspatroon hem onmiddellijk nazette, had de man toch een grooten voorsprong gekregen, zoodat hij hem in de straat niet meer zag. De won den bleken slechts gering te zijn en daar door kon de man zich naar huis begeven. Het onderzoek naar den dader. Er werd aangifte gedaan bij de politie, die 'onmiddellijk een onderzoek instelde en verschillende getuigen hoorde. Uit dit ge tuigenverhoor is komen vast te staan, dat eenige vrouwen den dader uit het huis heb ben zien komen. Bovendien is een man me- dedeeling komen doen, dat hij omstreeks zin heb. Beste meid, ik geloof dat wij twee tjes de beste vrienden zullen worden." „Ik ben er van overtuigd", stemde Bea trice van har to en met tranen in de oogen in. „Alle menschen zijn zoo lief voor me en ik weet heusch niet waarom." „Dan moet je maar eens in den spiegel kijken, dan zul je de reden wel ontdekken". De oude meneer Ventmore laohte smakelijk om zijn eigen complimentje. „Niet slecht gezegd voor een man van mijn leeftijd, vindt je ook niet? En nu moet ik dien va der van je eens spreken. Weet je ook of ik mijn chèque bij mij gestoken heb, Mark V' Mark verklaarde mei een veelbeleeke- nendon glimlach dat dit het geval was en de beide heoren gingen naar boven. Toen zc na een heelc poos terugkwamen, was Sir Charles Darryll in zijn gewone gedaan te en als van ouds tip-top gekleed en ge schoren in hun gezelschap. De oude heer Vontmore schoen bijzonder in zijn schik en Sir Charles floot een populair wijsje en koek met critisoh welbehagen naar de groote sigaar die hij in de hand had. „Alles is in orde-"' zei hij verheugd te gen zijn dochter. „Morgen zal ik al die Ci ty-kerels betalen en dan ben ik goddank van die heele bende af. Ik zal me nooit meer met zaken inlaten, Beatriceik heb nu leergeld betaald En al zal ik geen mil- lionair zijn, ik heb toch ooi owr ar moede te klagen cn zal me verschillende kleine luxes waar ik erg op gesteld ben, voorbaan niet hoeven te ontzeggen. En mis schien wil je wel zoo goed zijn, Beatrice, om wat koude kip met sla en een flesch goede champagne voor me te bestellen. Ik rammel letterlijk van den honger. Merk waardig hoe een mensch zijn eetlust terug krijgt zoodra hij uit de narigheid is Het is eenvoudig of ik droom, dat dit conces sies ten slotte nog zooveel waard waren. Toe, wil je even bellen, kind V' De volgende dag hadden de kranten een vette kluif. Sir Charles wer>:l geïnterviewd tot hij groen en geel zag en ten slotte de versla.ggcvors zijn kamer liet uitzetten. Scotland Yard wist nu precies hoe de vork in den steel zat, maar de justitie kreeg niet veel te doen omdat de hoofdpersonen van het complot dood waren. Cora en Reggie moesten wel worden gestraft voor vroegere hoteldicfstallen, maar hun rol in deze aangelegenheid werd met den mantel der liefde bedekt en zij zelf repten er begrijpelijkerwijze niet van evenals die van dr. Bentwood, ook al omdat Sir Char les met oen aandrang die waarschijnlijk meer het gevolg was van verstandelijke overweging dan van vergevingsgezinde grootmoedigheid dc autoriteiten verzocht had hom niet te vervolgen. En dat verznf kwa-m de autoriteiten niet ongelegen, om dat het, als do zaak in het openbaar was behandeld, onmogelijk was geweest er den Radjah van Ahbad buiten te houden. Alles wees er op dat deze Üostersehe potentaat de man op den achtergrond was geweest in de misdadige samenzwering, Öatoris' lastgever en het hoofd van het geheimzin nige „Verbond van het Zwijgen". De Rad- jaji had, toen hij merkto dat de grond van 4e Engelsche hoofdstad een beetjo warm onder zijn voeten werd, zijn residentie van Londen naar Parijs overgebracht en de Britseho regeering liet hom weten dat het voor alle betrokken partijen beter was, dat hij niet naar Engeland terugkeerde. De autoriteiten waren er allerminst op gesteld dat een van do machtige Indische zelfbestuurdei-8 in oen publiek schandaal werd betrokken, maar evenmin dat hij het moederland tot operatieterrein voor zijn sinistere praotijken koos. Sir Charles Darryll'a wonderlijke ver dwijning en wederverschijning hield eenige dagen de publieke belangstelling in span ning.... toon was er wol weer een andere sensatie, die de aandacht van do kranten en het publiek gevangen hield en de vreemde avonturen van Sir Charles op den achtergrond drong. Bovendien was de edelman, onmiddellijk nadat zijn zaken geregeld waren met zijn dochter naar buiten gegaan en kolonel Berrington en UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 14 October. II u i z e n, 1875 M. Uitsluitend K. R. O.-uitzending. S.OO—9.15 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.0112.15 Politieber. 12.151.45 Concert. KRO.-Trio. I.452.00 Gramofoonpl. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3.003.15 Praatje over Knipcursus. 5.006.00 Gramofoonpl. 6.01—6.15 Sportpraat.je door M. Verste gen. 6.156.45 Prof. P. J. M. Heskes: „God en liet kwaad in de wereld". 6.4510.00 Uitz. van de Op. „Der Frci- schutz" van Carl. M. von Wober. Uitz. uit Aken. 10.0010.40 Concert. KRO.-Salon Orkest. 10.4011.00 Gramofoonpl. II.0012.00 Een bal omstreeks 1900. Oude dansen. Hilversum. Tot 6 uur: 298 M. Uitsluitend A.V.R.O.-Uitzending. 8.019.45 Gramofoonpl. 10.0110.15 Morgenwijding, 10.30—12.00 Concert. 10.3012.00 Concert AVRO-Kwintet. 12.012.00 Concert door het orkest van het A sta "-theater te Den Haag. Zang door A. F. Smoorenburg. 2.002.30 Vrouwenhalfuurtje. 3.004.00 Knipcursus. 4.004.30 Gramofoonpl. 4.305.00 Piano-studiemuziok door L. Sohmidt en E. Veen. 5.005.30 Radio-Kindorkoorzang. 5.306.45 Concert door het orkest van Theater Tuschinski te A'dam. 6.30 Beursbor. 6.457.00 Gramofoonpl. 7.007.30 Engelsche les. 7.308.00 Radio-Volks Universiteit. Sem Dresden: „Saint-Saëns". 8.018.45 Studio-uitzonding van de zin gende en mu8iceerende film „The golddig- gers of Broadway". 8.4510.00 Concert. Omroeporkost. Jean- no Hortsen en Louis Noiret (vroolijke lied jes). 10.00 Persber. 10.1511.44 Vervolg concert. 11.0012.00 Gramofoonpl. Dagentry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Conoert. 12.50 OrgolHpol door E. O'Henry. 1.202.20 Orkestconcert. 2.20—2.25 Televisie. 2.25 Berichten. 2.30 Schooluitz. 4.50 Orkestconcert. 5.36 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Concert. Sophie Tucker (zang). 8.05 Concert. Militair Orkest, 8.35 Vervolg Militair Orkest. 9.20 Nieuwsber., Koersen cn Lozing. 10.05 Concert. „Hadio-Paris", 1725 M. 12.50 Gramofoonpl. I.05 Orkestconcert en soli. 8.20 Concert. Koor, orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonpl. 9.3510.15 Gramofoonpl. II.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. 4.505.50 Orkestconcerb. 7.208.15 Concert. Trio en zang. S.209.20 Avond-bijeenkomst in den Dom tc Keulen. Toespraak, koorzang, orgelspel. Z e e s e n, 1635 M. 6.203.50 Lezingen en lossen. 3.504.50 Ürkcstconcert. 4.50—7.15 Lezingen en lossen. 7.20 Actueele potpourri, door sopraan en bariton. 7.30 Orkestconcert. 8.20 Concert door 'b «Domkoor o. 1. v. Prof. Mölder. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Concert. Orkest en piano. 4.201.50 Kinderuurtje. 7.208.20 Orkestconccrt cn zang. 8.209.30 Italiaansch concert. Orkest cn voordracht. 9.5010.20 Kamermuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 8.35 Orkestconcert en zang. Mary Grey volgden hun voorbeeld. Aan het einde van de volgende week werd hun huwelijk in alle stilte voltrokken in de oude begroeide kerk van een pittoresk dorpje in Cornwall. Alleen Mark cn Bea trice waren er bij tegenwoordig. Deze twee zouden nog een paar maanden moeten wachten; ze moesten rekening houden met de publieke opinie. „Ik hoop dat we net zoo gelukkig zullen worden als zij", zei Mark terwiil hij en Beatrice in het donker verdwijnenden den trein nakeken waarmee het pasgetrouwde paar de huwelijksreis begon. ,.Ze heboen hun geluk ruimschoots verdiend 1" „Dat hebben wij ook", antwoordde Bea trice. „Maar laten we niet meer aan het verleden denkoner ligt zoo'n heerlijke toekomst vóór ons." En in de treincoupé, waar zij alleen wa ren had Berrington zijn vrouw in de ar men genomen en hij kuste haar vol liefde. Hij keek diep in de zachte oogen, waaruit iedere schaduw van droefenis verdwenen was. „Ben je eindelijk gelukkig, liefste?", vroeg hij. „Je bent zoo zwijgzaam." „Wel zwijgzaam", fluisterde Mary terug, „maar goddank niet langer de Slavin van hot Verbond va.n het Zwijgen." EINDE.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9