MAANDAG 13 OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 vreugde blijkt van korten duur, want spoe dig weet de rechtsbinnen der bezoekers weer gelijk te maken ('22). Direct daarna komt uit een corner voor U. V. V. het 3e doelpunt. Alphia zet er thans alles op om weer gelijk te maken en heeft weldra suc ces als haar midvoor den U. V. V.-keeper met een goed geplaatst schot het nakijken geeft (33). Aan beide zijden wordt hard om de overwinning gestreden, doch de verdedigingen houden stand, zoodat het einde onveranderd aanbreekt. Alphen II—Delft II 5—1. Onder leiding van scheidsrechter Hene man wordt afgetrapt. Alphen heeft eerst den wind mee en komt direct in den aan val, haar voorhoede stormt op het Delft- sche doel af, de linksbuiten zet het leder voor, waarop de rechtsbuiten na 5 minuten reeds doelpunt. De thuisclub blijft aanval len en binnen enkele minuten vergroot Verkerk uit een strafschot voor Alphen den voorsprong. Geleidelijk weten de Delftenaren zich te herstellen en het spel naar de overzijde te brengen, waar zij en kele aanvallen ondernemen. Bij een dezer aanvallen ontstaat een corner, waaruit het eerste en eenige doelpunt van Delft te voorschijn komt. Spoedig komt daarna de rust. Na de rust nemen de Rijnbewoners het spel weer aanstonds in handen. De druk op het Delftsche doel wordt steeds zwaarder en de achterhoede der bezoekers wordt eens zoodanig in het nauw gedreven, dat een Delft-speler den bal in eigen doel plaatst. Uit een voorzet van rechts is het van Wilgen die andermaal voor Alphen het net weet te vinden. Uit een scrimmage voor het Delftsche doel verdwijnt dan het leder via de linkerdoelpaal voor de vijfde maal in het net. De Delftenaren komen daarna eenige malen in den aanval en meermalen ontstaan critieke momenten voor de thuisclub. De voorhoede der be zoekers kan evenwel het niet niet meer vinden, zoodat wanneer einde aanbreekt, Alphen verdiend heeft gewonnen. De scheidsrechter leidde correct. R. K. FEDERATIE. Overzicht. 't Is gisteren in de Federatie een merk waardige dag voor de thuisclub geweest. Slechts drie van de 25 ontvangende ver- eenigingen verloren, terwijl er vier gelijk speelden. De overige wisten allen te win nen, sommige met wel heel groote cijfers. Zoo boekte T.Y.B.B. in de eerste klasse E den ongewonen uitslag van 144 tegen Lisse. De Lissenaren zijn dus wel heel slecht begonnen. Ook S.J.C. begon niet best, maar de 61 nederlaag van een jon ge eerste klasser tegen een sterke club als D.H.L. was wel eenigszins verwacht. H.B. C. handhaafde zich op het kantje af tegen Graaf Willem, terwijl G.D.A. de Goudsche club sloeg en D.E.M. de punten met Leo- nidas deelde. Dat i6 het tweede gelijke spel der Rotterdammers. In de tweede klase O leed Leiden een smadelijke 71 nederlaag tegen Teylingen. Waar moet dat heen, Leidsche roodzwar ten? Ook Blauw Zwart stelde teleur en ver loor met 51 in Rotterdam van Spartaan. De uitslagen. Eerste klasse A.' R.K.V.V.L.Helios 41; Sittardsche BoysKimbria 33; V.V.H".O.V.C. 2—2; ChèvremontR.K. ONS 21; Oaesar Marsana 20. Eerste klasse B. MULOKolping 42. Eerste klasse C. P.H.Quick- 60AchillesNEO 14. Eerste klasse D. R.K.A.Y.Wilskracht 25; De Meer VIC 7—2. Eerste klasse E. D.H.L.S.J.C. 6—1; H.B.C.—Graaf Wil lem II 32; D.E.M.Leonidas 22; T.Y. B.B.Lisse 144 G.D.A.DONK 20. Tweede klasse O. DuivenExcelsior 44 (protest Excel sior) SpartaanBI. Zwart 51Teylingen Leiden 71; Graaf Floris VLenig en Snel 3—1. D. H. L. I—S. J. C. I 6—1. Als te half drie beide elftallen zich onder leiding van scheidsrechter Paarde- kooper opstellen tellen beide 1 invaller. D.H.L. brengt, het leeder op het goed be speelbare, doch zware veld, aan het rollen en geeft S.J.C. direct een betrouwbaar spel te aanschouwen, waarbij de voorhoe de vooral keurig combineerend weet aan te vallen, doch het schot dat volgt, brengt Alsemgeest met. gemak om zeep. De thuis club schijnt eerst ee-ns de tactiek der gas ten af te willen kijken, waardoor hun aan vallen gemakkelijk worden afgeslagen. S. J. C.'s aanvallen zijn talrijker en in een hachelijk moment wordt free-cick gemaakt, doch deze goede kans gaat door buitenspel verloren. Telkens komen zij echter weer voor doel en als de S.J.C'.-niidvoor met een lange center voorzet, weet v. d. Berg met een schuiver Alsemgeest te passee- ren als het spel ongeveer 10 minuten oud is (10). Dit brengt was meer enthousiasme bij de Hollandsche Leeuwen doch voors hands blijft 't spel op en eer gaan en wisse len de aanvallen zich snel af. Eenige goede S.J.C.-schoten weet Alsemgeest met zijn ijzige kalmte goed te keeren, terwijl aan de overzijde de andere Alsemgeest veelal het doel veel te hoog zoekt, doch als het spel bijna een half uur oud is, weet hij met een vliegend schot, waarbijHolst geen schijn van kans kreeg den gelijkmaker in te kogelen (11). S.J.C. trekt na aftrap direct weer ten aanval, met het gevolg een tweetal corners, die beide zonder resultaat blijven dank zij de uitmuntende D.H.L.- verdediging. Dan zweven de Leeuwen weer aan de andere zijde voor het doel en een corner is de eenige redding. Deze door S. J.C. goed verwerkt wordt snel opgebracht en op zeer gélukkige wijze ontkomt D.H.L. aan een doorboring. Nog 6 minuten zijn te spelen voor rust en een kleine inzinking weet D.H.L. uit te buiten, door voor de rust nog 3 goaltjes te fabriceeren, waar door de rust met den onverwachten 41 stand voor D.H.L. ingaat. Na de rust krijgen wij niet meer dat spel van S. J. C. te zien als voor rust, wat voor een gedeelte wel oorzaak vond in het zwaar te bespelen veld. Wel geeft S.J.C. het niet cadeau en zelfs hadden enkele aanvallen beter lot verdiend. S.J.C. wist het eerste half uur goed stand te houden, doch als zij met 10 man verder moet spe len, wordt de drang op het S.J.C.-doel steeds grooter en heel goedkoop krijgt D. H.L. het vijfde puntje, terwijl het halve dozijn werd volgemaakt uit een penalty. Met dezen 61 stand kwam het einde van dezen voor S.J.C. zeer zwaren wedstrijd. R. K. S. V. „Leiden". Ons eerst elftal, dat op bezoek is ge weest naar Teijlingen is met de zak thuis gekomen. Teijlingen wist te winnen met niet minder dan 71. Is Teijlingen ster ker? De nederlaag van gisteren is zeker ook aan onze jongens zelf te wijten. Nog steeds schijnt men te vergeten, dat men niet alleen lid van „Leiden" is om eens te voetballen wanneer men zin heeft, maar dat men ook verplichtingen heeft tegen over de vereêniging en tevens tegenover de andere spelers. Immers door hun weg blij ven wordt een elftal gebroken. Wegblij vers, begrijpen jullie dan niet dat de moed er uit gaat bij de andere spelers die wel opkomen? Dus begin vanaf heden je plicht te begrijpen en kom beslist bij eiken wedstrijd uit. Ons 2e elftal heeft beter zijn best ge daan. Beide elftallen spelen met 2 inval lers. Als om half drie scheidsrechter van 't Hoofd fluit, wint S.N.A. I den toss en verkiest met den sterken wind in den rug te spelen. Al gauw laat het zich aanzien, dat hier een aardige wedstrijd gespeeld zal worden. Beide elftallen gaan gelijk op. en als het eerste doelpunt gemaakt wordt voor „Leiden" blijkt het door een S.N.A.- speler zelf ingeschoten te zijn. Na tien minuten maakt de rechtsbuiten voor Leiden een prachtige goal (20). De S.N.A.-men- schen zijn niet ontmoedigd en zitten er nu flink op. Zij laten zien dat zij zich nog niet gewonnen geven. Voor de rust weten zij dan ook nog tweemaal te scoren. Rust 2—2. Na de thee heeft Leiden wind mee, en aanval op aanval wordt op het S.N.A.-doel ondernomen, maar de achterhoede en de keeper der gasten houden goed stand. Doch twintig minuten na rust ziet Leiden zijn zwoegen beloond met het winnende doelpunt (32). S.N.A. onderneemt nu een serie goed opgezette aanvallen, maar Lei den's keeper wil ook wel eens laten zien, wat hij kan. Het einde komt dan ook met onveranderden stand. Het derde elftal was de gast van S.N.A. te Stompwijk en moest het afleggen met een 41-overwinning van S.N.A. Het was een zeer mooie wedstrijd en het is nu eenmaal zoo, dat er een winnaar en een verliezer moet zijn, dus, jongens, jul lie de volgende keer, als S.N.A. hier komt, aan de beurt. minuten na deze welverdiende rust slagen de Leidenaars er in de eer te redden. Hun spil is midvoor gaan spelen en lost een mooi boogschot wat door Paardekooper verkeerd wordt bekeken en netjes in zijn doel verdwijnt (41). Het overwicht is dan weer aan Teijlingen, doch voorloopig stranden de aanvallen weer op buitehspel. Toch kunnen de Leiden-backs den druk niet weerstaan, en het is weer Homan, die 3en doelman verschalkt (51). Leiden speelt nu een verloren wedstrijd en Teij lingen vergroot den voorsprong nog met 2 fraaie doelpunten. Het einde kwam al dus met 71 voor Teijlingen, waarmede de 2e overwinning is behaald. Teijlingen III wist in een spannenden en fraaien match een 53 zege te bevech ten op Blauw Zwart III. Teijlingen II wist de puntjes mede te brengen van Alphen, met 32 bleven zij de meerderen. De jongste Junioren moesten met niet minder dan 90 hun meerderen erkennen in de V. V. L.-Junioren. DIOC. HAARL. BOND. De uitslagen. Tweede klasse D. St. Bernardus I—A. V. V. 5-0; V. V. L. I—V. A. P. I 7—1. Derde klasse F. Alph. Boys ITeijlingen II 23; Blauw Zwart IIMeerburg I 010; Leiden II S. N. A. I 3—2. Vierde klas G. S. N. A. II—Leiden III 4—1; D. O. S. II—A. S. C. 1—2. Vijfde klasse D. Meerburg II—St. Bernardus II 3—2; Teijlingen IIIBI. Zwart III 53. De Juniorencompétitie. Afdeeling A. Teijlingen IAlphensche Boys I 23; Leiden IO. V.'V. I 11. Afdeeling B. V. V. L. ITeijlingen II 9—0; Meerburg IIS. N. A. I 04; A. S. C. IMeerburg I 2—4. te behalen, dus dat zegt nogal wat. Nu niet overmoedig worden hoor, want er ko men sterkere tegenstanders. Precies 2.30 uur blaast dan scheidsrech ter Snellen V. V. L. I en V. A. P. I bin nen de lijnen. De uitslag doet. niet vermoe den, dat deze wedstrijd van begin tot het einde uitermate spannend is geweest. In het veld was V. A. P. geenszins de mindere, doch hun achterhoede wist niet tijdig in te grijpen, terwijl bij de V. V. L.- voorhoede op het beslissende oogenblik het schot nooit faalde. Zoodoende had V. V. L. met de rust een 40 voorsprong bereikt. Na de rust eenig overwicht van V. A. P. in welke periode zij dan ook de eer wisten te redden. V. V. L. weet echter uit een penalty en twee keiharde schoten den stand op 71 te brengen, met welken stand het einde kwam. Scheidsrechter Snellen kweet zich uit muntend van zijn taak en bracht dezen vrij lastigen wedstrijd tot een uitstekend einde. Alphensche Boys ITeylingen II 23. Deze wedstrijd eindigde in een kleine overwinning van de bezoekers, hoewel een gelijk spel beter de juiste verhouding had weergegeven. De bezoekers kiezen eerst het voordeel van den wind en mede hier door gesteund, komen zij voortdurend in den aanval. Bij een dezer aanvallen neemt Teylingen de leiding, doch ook de thuis club laat zich niet onbetuigd en brengt door haar linksbuiten spoedig den stand op gelijken voet. De scheidsrechter annu leert evenwel wegens buitenspel. Het spel golft nu eenigen tijd op en neer, dan volgt weer een doorbraak der bezoekers, die uit een voorzet van rechts hun voorsprong ver- grooten. Even voor rust weet Teylingen bij een algemeenen aanval de achterhoede der thuisclub zoodanig in het nauw te bren gen dat een der backs het leder in eigen doel plaatst. In de tweede helft nemen de A. Boys het spel direct in handen. De bezoekers worden voortdurend op eigen hieffc terug gedrongen. De verdediging van Teylingen houdt evenwel geruimen tijd stand en eerst 10 min. voor het einde weet de thuisclub achtereenvolgens tweemaal te doelpunten. De thuisclub mist nog een kans, wanneer ha^r rechtsbinnen den bal in handen van den keeper plaatst. Einde komt daarna met een kleine overwinning der bezoekers. R. K. S. V. „Meerburg" Het was gisteren voor onze elftallen een fortuinlijke dag, daar zij niet minder dan 6 van de 8 te behalen punten wisten binnen te halen. Het tweede junioren elftal moest met 40 het. onderspit delven tegen de junioren van S.N.A. Beide ploe gen hebben hard gewerkt, doch de onzen waren niet opgewassen tegen de meerdere routine der tegenstanders. Ons jonge ploegje houde maar goed vol, want alle begin is moeilijk. Het eerste junioren- elftal was de gas-t van A.S.C'. en wist daar met 42 te winnen. Ook dit is een aan trekkelijke en pittige wedstrijd geweest. Het tweede elftal speelde thuis tegen de oude tegenstander V.V.B. II en wist zoo waarlijk met 32 te winnen. Het was werkelijk een goede prestatie tegen zoo'n elftal. Hoewel V. V. B. technisch beter speelde, was1 het bij ons het enthou siasme, hetwelk evenwicht bracht in den strijd en welke eerst tegen het einde in ons voordeel werd beslist. Het tweede elftal kan dus gerust de verdere wed strijden tegemoet zien. Ons eerste elftal schijnt nog steeds een doelpunten-manie er op na te houden, want met niet minder dan 100 werd van Blauw Zwart II gewonnen. De wedstrijd zelf was tamelijk eenzijdig, daar de tegen standers bijna niet over de andere helft kwamen. Nu maar niet overmoedig wor den, jongens, want de sterkste tegenstan ders moeten nog komen. Reeds volgende week kunnen jullie bewijzen wat je waard bent, want dan krijgen jullie S.J.O. II op bezoek. Over den wedstrijd zelf zal Blauw Zwart wel schrijven; laten wij alleen vermelden, dat onze tegenstanders hard gewerkt heb ben en alles in prettige verstandhouding is verloopen. Wij kunnen onze leden hiermede berich ten, dat ons tweede jaarfeest gehouden zal worden op Zondag 26 October a.s. en het dag-programma als volgt is vastge steld: -3lA uur: Algemeente H. Communie voor de ledenna afloop gemeenschappelijk ontbijt in het patronaat. 2ys uur: Voetbalwedstrijd Meerburg I tegen een sterken tegenstander. 's Avonds uur: Feestavond in de Gymn.zaal, met medewerking van het strijkje van St. Peter Kanis uit Leiden; na afloop gezellig samenzijn. Tijdens de pauze trekking van de ver loting. Onnoodig te zeggen, dat al onze leden en donateurs dien dag in z'n geheel mede vieren. Niemand ontbreke 's morgens in de kerk en aan het ontbijt terwijl wij 's avonds een totaal gevulde zaal ver wachten. Nadere bijzonderheden wórden alsnog bekend gemaakt. R.K.S.V. S. N. A. Het is gisteren voor de S.N.A.-elftallen een goede dag geweest. Van de zes te behalen pimten kwamen er vier in ons bezit. De Junioren gingen naar Meerburg en wonnen in een pre+tigen wedstrijd met 40. De reserves speelden op eigen veld tegen Leiden III en ook hier bleven de onz«n de meerdere. De reserves druk ten hun overwicht in een '41-overwin ning uit, zoodat zij hun tweeden wedstrijd gewonnen hebben. Maar de eerste elftal- Iers moesten de punten in Leiden laten. In een zeer onfortuinlijken wedstrijd ver loren zij met 3—2. Maar nog niet de moed lat^n zakken, eerste elftallers. Een volgend keer beter. D. 0. S. II—A. S. C. I 1—2. De reserven van D. O. S. hebben het niet tot een overwinning kunnen brengen, hun spel was echter stukken beter dan dat der groote A. S. C.-ers, die zelfs het eerste kwartier geen voet aan den bal kregen, daar de kleine D. O. S.-menschen direct het A. S. C.-doel belegerden. Doch de kee per die over geen geluk te klagen had, wist zijn doel voor doorboring te bewaren. Als D. O. S. dan een penalty krijgt wordt deze naast geschoten, doch even later, als de A. S. C.-keeper onvoldoende wegwerkt neemt D. O. S. de leiding (10). Verschil lende aanvallen volgen en ook A. S. C. brengt eenige bezoeken aan het D. O. S.- doel welke echter geen gevaar opleveren. Rust komt met 10 voor D. O. S. Als er weer is begonnen ziet A. S. C. dat het zoo niet gaat, en flink wordt er aangepakt. Een corner op het D. O. S.-doel wordt achter geschoten. Toch blijven ze volhouden en als een der D. O. S.-achter- spelers den bal verkeerd bewerkt, maakt A. S. C. gelijk (11). Er is dan nog een kwartier te spelen en beide partijen wer ken om de leiding. Het A. S. C.-doel is steeds in gevaar, doch tot doelpunten komt het niet. A. S. C. komt echter op geluk kige wijze aan de leiding door te ver op dringen der D. O. S.-backs (21). Er is dan nog 10 minuten te spelen, doch doel punten blijven uit. Met dezen uitslag kreeg A. S. C. meer dan ze verdiende. Wat hun sterkte betreft zijn ze ons tegen gevallen, vooral het samenspel liet veel te wenschen over. Leiden Juni.—O.V.V. Jun. 1—1. Het was een keurige wedstrijd en de juniorenwedstrijden zijn nog niet eens zoo slecht. Het is dikwijls de moeite om er naar te kijken, dat hebben we gisteren weer ondervonden. Hoewel de stand gelijk is, had Leiden toch verdiend te winnen. Het spel van Leiden was zeer goed en er komt al een keurig samenspel in, wat bij O.V.V. verre te zoeken was. De wedstrijd is keurig verloopen onder leiding van den heer N. Kral, die de kunst wel verstaat om voor de jongens te fluiten. Alleen moe ten de jongeren vooral nog eens doordron gen worden, dat zij onder het spelen de monden moeten houden. Schoolwedstrijden A.S.C. Zaterdagmiddag zijn op het Pomona ter rein de schoolwedstrijden van A.S.C. be gonnen, waarvoor goede belangstelling be stond. De eerste uitslagen luiden: Gem. H.B.S.ULO-school (Hibma) 101. Chr. HBSGem. Kweekschool 30; Chr. Kweeksch.R.-K. Par. Jongenssch. (Snij ders) 15; AmbachtsschoolKennis is Macht 32. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse N.-H. HerculesD. V. D. 23; OlympiaSwiw 6—1; D. D. V.—D. T, V. 2—3. Eerste klasse Z.-H. D. K. C.Vitesse 34; DeetosH. K. V. 62; FluksVelox 30; Ons Eibernest Het Zuiden 016. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse A. Onder OnsE. K. C. A. 23; Overschot^ jeHellas 12. Eerste klasse B. D. O. S.Naas 02. Noordelijke afdeeling. Eerste klasse. VoorwaartsWordt Kwiek 43. Fluks—Velox 3—0. Op het Fluks-lerrein aan den Kanaalweg vond gisteren een pittig gespeelde wed strijd plaats, waarbij de Rotterdammers zonder tegenpunten naar huis werden ge stuurd. Fluks heeft getoond nog spirit te bezitten, en zooals het. twaalftal nu is, ge- looven we wel, dat de praestaties beter zullen zijn dan verleden jaar. De opstel ling was ook gelukkig gekozen. Het vak van Buijs en Meijünk leverde uitstekend middenvakspel, terwijl de laatste na wisse ling ook in den aanval door zijn groots handigheid schitterend uitblonk. Velox weerde zich dapper, maar enkele spelers lieten zich door de achterstand verleiden, het spel wat te ruw aan te pakken, voor al na de rust. Als beginnen wordt gefloten, is Fluks slechts weinig in de meerderheid, ondanks het voordeel van den wind. De aanval komt eerst weinig tot doelen, maar het midden vak voedt den aanval steeds meer, en Fluks weet zijn superioriteit na een half uur uit te drukken door een goed schot van v. Weesel. Het goede voorbeeld wordt spoedig door Tuk gevolgd, die op fraaie wijze 20 maakt. Fluks, aangemoedigd door deze voorsprong, is thans overwe gend sterker. De Velox-aanvallen zijn slechts matig gevaarlijk. Na rust trachten de Rotterdammers een tegenpunt te for- ceeren. De wijze van doelen is enkele ma len minder fraai, het spel van enkelen te enthousiast. De Fluks-verdediging met Tuk en van Weesel houdt echter goed stand. Wel treedt na 20 minuten even verslap ping op, vooral wat het uitwerken be treft. Maar ook het midden vertoont een tijdelijke inzinking. In den aanval levert Meijlink goed werk, doch aanvankelijk zonder succes. Na een half uur weet hij zuiver in te schieten (30). Daarna blijft succes weder uit. Ook Velox heeft ondanks veel moeite geen geluk, zoodat, wanneer het einde komt, Fluks een mooi verdien de overwinning kan boeken. Het bestuur maakt bekend, dat als ter rein-consul voortaan zal optreden den heer Janson. De aanvoerders worden verplicht volgens de genomen besluiten in de 1.1. bestuurs vergadering op Zondagavond, de ruilformu- lieren te disponeeren bij Jac. Janson, Pie terskerkhof 30. Het is nu geen bezwaar meer op tijd te zijn, daar men nu geen half uur meer behoeft te loopen. Dus jongens kent uw plicht en helpt het bestuur, dat het rad der vereeniging zoo goed moge lijk draait. Ten tweede: iedere aanvoerder zorgt bij de ruilformulieren te hebben een overzicht van den wedstrijd, opdat er iedere Maandag voortaan een keurig verslag kan gegeven worden van de gespeelde wedstrijden. Verder kunnen wij mecdeelen, dat iede- ren 2den Maandag van de maand een club avond wordt gegeven. Men herinnere zich de gezellige avonden vorig jaar. Plaats «n tijd worden nader bekend gemaakt. Teijlingen ILeiden I 71. Gistermiddag speelde Teijlingen zijn tweeden competitiewedstrijd. Onder lei ding van scheidsrechter Pirovano werd even over tijd getosst, waarbij Caspers van Teijlingen de gelukkige was en het eeist liet voordeel van den wind koos. Teijlingen is op een uitzondering na volledig, maar Leiden blijkt danig gehandicapt. Vanaf den aftrap is Teijlingen in het offensief en leidt verschillende aanvallen, welke door de goede Leidsche achterhoede met moei te worden gestuit. De Leiden-voorhoede met vier menschen kon zich niet ontplooien en heeft den geheelen wedstrijd hopeloos gezwoegd. Teijlingen opende de score na een mislukte kans met een keihard schot van Th. Homan, die door zijn partner v. d. Ploeg hiertoe in staat- werd gesteld. Het aanvalstempo van Teijlingen werd steeds sneller en de achterhoede van Leiden wist gedurende een lange periode daartegen met veel sucoes de buitenspelval toe te passen. Zoo sneuvelden vele aanvallen, tot dat ook deze tactiek hen noodlottig werd, en Warmenhoven tusschen twee backs door den keeper geen kans gaf (20). Dan weet de Leiden-voorhoede oen gevaarlijk moment voor het doel te scheppen waarbij Paardekooper alleen door ingrijpen een doelpunt kan voorkomen. Als dit gevaar is geweken rent de Teijlingen-voorhoede op het vijandelijk doel af en kogelt Chr. Homan tegen de paal. Een voorzet van Nobel wordt dan. na door verschillende spelers te zijn gemist netjes door Th. Ho man in het hoekje geplaatst en de stand i8 3o. Het is aan Leiden te zien dat te gen een overmacht wordt gestreden, alleen de spil maakt hierbij een uitzondering; deze is in aangeven zoowel als verdedi gen de kracht van de Leidsche ploeg. Nog voor de rust wordt de stand 40. Enkele R. K. Sportvereeniging „St Bernardus". Zondag speelde het eerste elftal van St. Bernardus de eerste thuiswedstrijd voor de competitie, en wel tegen het eerste elftal der sportver. A. Y. V. uit Leidschen- dam. Onder begunstiging van uitstekend voetbalweer en op een goed bespeelbaar terrein werd te circa half drie den wed strijd begonnen. V. V. B. volledig, A. V. V. met drie invallers. Door beide partijen werd de strijd flink aangepakt, en al spoe dig weet V. V. B. de leiding te nemen door het maken van het eerste doelpunt. A. V. V. daarentegen had al gauw pech, want na eenige minuten spelen, had een der spelers het ongeluk zijn been te ver stuiken, met gevolg dat deze niet meer in staat was om verder te spelen. Met. 10 man moest nu worden doorgespeeld, het welk ten goede kwam aan de spelers van Y. V. B. Al spoedig weet V. V. B. nu we derom liet A. V. V.-doel te vinden (2—0). Door het maken van een handsbal door een der V. V. B.-spelers, werd hun een pe nalty toegekend, welk schot hoewel recht op het doel geschoten toch niet in een doelpunt werd omgezet, zoodat de rust. in ging met 20 in het voordeel van V. Y. B. "Na de rust verschenen beide elftallen wederom volledig. Y. Y. B. was echter ver in de meerderheid. Hoewel A. V. V. alles in het werk stelde om maar een tegenpunt- je te maken, mocht het hun niet gelukken V. V. B. daarentegen weet nog tot drie maal toe het doel te vinden (5—0). Nadien was liet wederom een der A. V. V .-spelers die het ongeluk had zijn voet te verstui ken, met gevolg dat deze niet verder kon spelen, waarna ook de overige spelers wenschten niet verder meer te spelen. Deze wedstrijd werd dus tien minuten voor tijd gestaakt. Jammer was het dat deze goed- gespeelde wedstrijd welke op zeer nauw keurige wijze door den scheidsrechter werd geleid tot. zulk een einde moest komen. V. V. B., hoewel zij verleden week met een groote nederlaag van 63 door Y. Y. L. huiswaarts moesten, wisten nu hun geleden schade wederom in te halen met 50. Het tweede eTtal dat een uitwedstrijd had tegen het tweede elftal van Meerburg moesten zich tevreden stellen met een nederlaag van 23. R. K. Sportvereeniging V. V. L. Yan de drie competitiewedstrijden vast gesteld voor de V. V. L.-elftallen werden er twee gespeeld terwijl de derde niet doorging omreden de scheidsrechter voor den wedstrijd O. V. V. IIV. V. L. II op zich liet wachten. Óm 12.30 uur speelden op het V. V. L.- terrein de Jun. tegen Teijlingen II Jun. voor de districtscompetitie. De V. V. L.-Jun. speelden zoo schitte rend, dat zij een 9—0 overwinning wisten ÉUNDDOtVtDS/i «HfcBBttl

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6