MAANDAG 13 OCTOBER 1930 UE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. Er zijn gisteren- heel wat harde klappen uitgedeeld. Behalve in Afdeeling I vielen er in alle eerste kla/s-afdeelingen onver wachte uitslagen, waarbij niet minder dan drie kampioenen uit het vorig seizoen een nederlaag boekten. Ovérigens is er overal gevoetbald, be halve in Groningen door Velocitas, welke club de competitie nog moest beginnen Het Westen. In afdeeling I waren de uitslagen vrij normaal. Z.F.C. handhaafde zich op het nippertje tegen' Excelsior, dank zij een gelukkige aanval, waarin Van 't Kaar mee optrok en doelpuntte. Ajax toonde zich overtuigd de meerdere op 't Gooi. Van Reenen nam de doelpunten voor zijn re kening. De strijd in IJmuiden verliep in het voordeel der Stormvogels, die zich veel sterker toonden dan de H.F.C.'ers. Alleen aan v. d. Meulen en de backs is het te danken, dan de score (door een penalty werd het 10) niet hooger werd. Tenslotte werd in Schiedam een gelijk spe'l geboekt tusschen H.D.V.S. en D.F.C. gsp. gw. gel. verl. v.t. pnt. Z. F. C. 4 3 1 7—4 7 Ajax 3 2 1 8—2 5 D. F. C. 4 2 1 1 6—6 5 Stormvogels 3 1 1 1 3—3 3 Hermes D.V.S. 3 1 1 1 3—4 3 't Gooi 4 1 1 2 3—7 3 Excelsior 2 1 3 3—2 2 H. F. C. 2 1 1 0—1 1 H. B. S. 3 1 2 4—6 1 V. U. C. 2 2 1—3 0 In de derde klasse D wist Alphia aan de oud-eerste klassers TJ.V.V. een gelijk spel af te dwingen, een mooie prestatie der Rij n'be woners. Overigens was het succes 'hier aan de zijde der thuisclubs, doch D.O.S. maakte 4aaroP een uitzon dering en moest in Olympia op besliste wijze haar meerdere erkennen, waardoor de Goudsche club op fraaie wijze de lei ding behoudt. Olympia 4 4 228 8 H. V. C. 4 3 1 14—12 7 Vriendenschaar 4 3 11 157 7 TJ. V. V. 4 2 2 10—12 6 Alphia 4 12 1 11—13 4 Zdk't 5 2 3 9—14 3 D. O. S. 2 1. 1 6—5 2 Voorwaarts 4 2 2 915 2 L. S. V. 4—13 9—13 1 Utrecht 2 2 35 In Afdeeling II stelde Blauw Wit te leur. Door eenige fanatieke aanvallen in het begin wist E.D.O. een 10 voorsprong te behalen, die zij niet meer afstond. Doordat vervolgens A.D.O. en Hilversum geslagen werd, resp. met 21 en 40 door Sparta en Feijenoord, steeg K.F.C. door haar zege op V.S.V. naar de 'tweede plaats. R.C.H., dat zich tot heden on- macthig had getoond ook maar iets te prestoeren, had een zeer productievèn bui en kogelde zeven gaten in he H.V.V.-net, vier vóór, drie na de rust. Blauw Wit 4 3 1 7—3 6 K. F. C. 4 2 1 1 11—9 5 Sparta 3 2 1 '94 4 Feijenoord 3 2 1 9—4 4 A. D. O. 4 2 2 9—8 4- Hilversum 4 2 2 5—8 4 H. y. v. 4 1 1 2 5—12 3 V. S. V. 3 1 2 6—10 2 E. D. O. 3 1 2 4—6 2 B. C. H. 4 1 3 11—14 2 In de derde kla sse A bleven de suc- cessen voor de thuisclubs, behalve bij T. H. B., dat natuurlijk van Hillinen ver loor. L. F. C. moest in B. E. C. haar meer dere erkennen en door deze overwinning nemen de Delftenaars de leiding over. De LeidsChe rood-zwarten wonnen op het kantje af van Lugdunum. U. V. S. even eens van de Zeemeeuwen en Schoten klopte Alphen met 53. B. E. C. L. F. C. U. V. S. A. S. C. Schoten Alphen 3 1 14—7 5 2 2 1 12—10 5 3—2 12—11 3 2 1 7—2 5 2 1 2 16—14 4 2—2 11—13 Zeemeeuwen 3 111 65 3 Hillinen 2 1 1 8—4 2 Lugdunum 4 1 3 711 2 T. H. B. 4 4 6—22 Voor de 4e klasse verloren beide Leid- sche clubs: D.V.S. met 40 van Bode graven en R.C.L. met 52 van H.D.V., welke club thans fraai de leiding heeft, gevolgd door Bodegraven. De re-serven der Leidsche clubs verlo ren gisteren eveneens. Het Oosten. In Afdeeling III gaat P.E.C. op den weg der overwinningen voort. Thans moest Heracle?' het ontgelden, en op het oogenblik schijnt alleen Enschedé nog gevaarlijk voor de- enthousiaste Zwolle naars, want de Sportclub sloeg gisteren Vitesse, terwijl Go Ahead, A. G. O. V. V. en Z. A. C. opnieuw werden geslagen. gsp. gw. gel. verl. v.t. pnt. P. E. C. 4 4 18—4 8 EnsChedé 4 3 1 156 7 Go Ahead 4 2—2 13—13 4 Heracles 3 1-1 1 67 3 A. G. O. V. V. 3 1 2 5—7 2 Tubantia 2 1 1 67 2 Wageningen 2 1 1 46 2 Rob. et Vel. 3 1 2 7—11 2 Vitesse 4 1 3 811 2 Z. A. C. 3 3 2—11 0 Het Zuiden. Hier vielen de grootste klappen, en dat juist in de plaatselijke ontmoetingen. P. S. V. spande de kroon door Eindhoven met niek minder dan 90 te kraken! Ook N. O. A. D. trok danig van leer, want Willem II toch niet zoo'n slechte 'egen- partij, werd met 4o geslagen N. A. C. won meer regelmatig van L. O. N. G. A.; het werd 63, terwijl Wilhelmina met 21 van B. V. V. won. M. V. V. tenslotte stelde toch nog teleur door tegen De Valk slechts een gelijk spel te spelen. P. S. V. N. O. A. D. N. A. C. Willem II De Valk M. V. V. B. V. V. Eindhoven W ilhelmina Weer een afgekeurd veld van Veloci tas!;t Is bar! Verder fraaie over winningen .van G. V. A. V., Leeuwarden, Be Quick en M. S. C. 4 3 1 26—7 7 4 3 1 15—7 7 3 2 1 12—8 5 3 2 1 11—6 4 4 1 1 2 8—12 3 2 2 2—2 2 3 1 2 8—9 2 4 2 2 5—15 2 3 1 2 8—10 2 4 4 7—25 0 Het Noorden. 3 13—2 2 11 21—8 2 8—3 Veendam Leeuwarden M. S. C. Be Quick Alcides G. V. A. V. Friesland Achilles Frisia V elocitas De uitslagen. AFDEELING I. Eerste klasse. AjaxHet Gooi 4—0; Hermes D. V. S. D. F. C. 11; Stormvogels 10; Excelsior Z. F. C. 0—1. Tweede klasse A. A. F. C.—Hollandia 3—1; Z. V. V.—H. R. C. 3—1; Alcmaria VictrixW. F. C. I1; West FrisiaT. O. G. 81; D. E. C. Zeeburgia 32. Tweede klasse B. Zand voortHaarlem 21; BaarnHer cules 13; de SpartaanD. W. S. 02; BloemendaalB. F. C. 24; VeloxV. V. A. 4—1. Derde klasse D. H. V. C.Utrecht 32; AlphiaU. V. V. 33; VriendenschaarVoorwaarts 41 ZeistL. S.T. 4—3; D. O. S.Olympia 13 AFDEELING II. Eerste klasse. A. D. O.—Sparta 1—2; R. C. H.—H. V. V. 7—0; K. F. C.—V. S. V. 4—3; Hilver sumFeijenoord 04; E. D. O.Blauw Wit 1—0. Tweede klasse A. UnitasB. M. T. 40; De Hollandiaan Quick 22; V. O. C.D. H. C. 22; St. HoogerV. I. O. S. 23; NeptunusXer xes 34. Tweede klasse B. D C. L.—V. D. L. 3—4; Gouda—C. V. V. 31; Overmaas—Fortuna 11; R. F. C. S. V. V. 2—2; O. D. S.-S. V. W. 2—1. Derde k 1 a s s e A. T. H. B.—Hillinen 2-7; B. E. C.—L. F. O. 41; A. S. C.Lugdunum 10; Scho tenAlphen 53; U. V. S.Zeemeeuwen 3—2. Vierde klasse A. D. V. S.Bodegraven 04, ArchipelCe- leritas 24; H. D. V.R. C .L. 52; Wad- dinxveenPostduiven 41. Res 2e klasse A. V. U. C. II—R. F. C. II 5—1; S. V. V. II U. V. S. II- 41; Fortuna IIH. V. V. III 3—2; B. M. T. II—H. B. S. III 3—2; Quick II—A. D. O. II 3—10. Res. 3e klasse A. V. I. O. S. IIA. D. O. Ill 16; Alphen II—Delft II 5—1H. V. V. IV—A. S. C. II 4-0; R. V. C. II—B. E. C. II 0—5; Con cordia IID. H. C. III 26. Res. 3e klasse C. V. O. C. III—O. N. A. II 4-1; de Mus- schen II—O. D. S. II 2—1; D. F. C. III— Overmaas II 35; H. D. V. g, UIG. S. V. II 24; Bodegraven IID. C. L. II 1—8. AFDEELING III.; Eerste klasse. Tubantia—Go Ahead 42; Robur et Ve locitas—Z. A. C. 32; Wageningen—A. G. O. V. V. 2— 1; P. E. C.Heracles 4—2; Vi tesseEnschede 35. AFDEELING IV. Eerste klasse. Willem II—N. O. A. D. 0-4; N. A. C.— L. O. N. G. A. 6—3; P. S. V.—Eindhoven 90; WilhelminaB. V. V. 21; M. V. V. De Valk 11. AFDEELING V. Eerste klasse. VelocitasVeendam afgek. G. V. A. V.Friesland 60; LeeuwardenFrisia 91; AchillesBe Quick 03; M. S. C. Alcides 42. A. S. C.Lugdunum 1—0. De tweede plaatselijke ontmoeting van A. S. C. tegen een harer stadgenooten heeft den rood-zwarten twee punten op geleverd, zij het dan, dat dit resultaat door slechts één doelpunt werd verkregen. We meenen, dat A. S. C. wel iets meer kreeg dan haar toekwam, ondanks haar onge twijfeld beter spel. We kunnen den wed strijd eigenlijk in twee geheel van elkan der verschillende deelen onderscheiden. Vóór de rust, althans gedurende een zeer groot gedeelte daarvan, zagen we een enthousiaste Lugdunum-ploeg, die zich door haar enthousiasme wist staande te houden niet alleen, maar zich somwijlen wist te verheffen boven het echnisch wel beteie spel der A. S. C.'ers, speciaal dan het betere verdedigingsspel. In de tweede helft zegevierde het meer technische spel van A. S. C. over het verflauwende spel der groenwitten. Eigenlijk was er na de rust maar één ploeg in het veld, want de rood-zwarten waren zoo overduidelijk in de meerderheid, dat het als het ware een wonder mag heel en, dat A. S. C. niet met flinke cijfers gewonnen heeft. Maar daar mee is tevens het spel van A. S. C. ver oordeeld. Haar voorhoedespel toch is veel te stuntelig en wisten de vleugelspelers van der Leeden en de Ruyter door mooie voor zetten niet wat afwisseling en spanning te zorgen, dan viel het hee'e A. S. C.-spel in elkaar. Inderdaad zijn het Josson en Le- frandt met van Breen, die den strijd voor A. S. C. gewonnen hebben en de afwezig heid van één dezer had wellicht voor de rood-zwarten een nederlaag gebracht. We zijn ervan overtuigd, dat ook het A. S. C.- bestuur zelf er zoo over denkt en in af wachting van mogelijke versterkingen in de voorhoede, zit er op het oogenblik niets anders op'dan te trainen, serieus te trai nen, want'de spelers zijn, elk voor zich wel to jets goeds in staat. Anders zou den we niet meermalen aardige momen ten zien, maar deze zijn te los van opzet om dadelijk succes te hebben. De Lugdunum-ploég viel ons na de rust hard te-gen. We hadden na de aardige eerste helft inderdaad meer verwacht, maar met het uitblijven van het enthou siasme viel het heele spel als het ware. Slechts beide backs wisten het gevaar meermalen af te wenden. De voorhoe-de, die in de eerste helft mooie staaltjes van combinatie-begrip had te zien gegeven, deed na de rust nagenoeg niets meer. Van Ramaker op den rechterwing, die aan vankelijk heel wat aanvallen leidde, heb ben we na de rust niets meer gezien. Wan neer we het overwicht van de groenwitten voor de rust in aanmerking nemen, had den zij zeker een doelpunt verdiend. Over den wedstrijd zelf willen we na. de ze beschouwing kort zijn. Lugdunum koos den wind in den rug en na den aftrap on derneemt A. S. C. dadelijk eenige aanval len, die evenwel niets opleveren. Bij de groenwitten verrichten Vermond, de Roo en Ramaker heel verdienstelijk werk en vooral, toen de gasten wat ingespeeld wa ren, brachten zij het A. S. C.-doel enkele malen in gevaar, zonder dat van Breen hun evenwel een kans geeft. Lugdunum blijft sterker en eerst tegen het einde van de eerste helft weet A. S. C. zich wat los te werken, maar hoewel van der Putten enkele goede kansen krijgt en ook Schmidt die eer heeft, missen zij beiden jammer lijk, zoodat de rust met blanken stand komt. De tweede helft begint met goede voor zetten van v. d. Leeden, waarvan de Ruy ter er tenslotte één benut door mooi in te schieten (10). Er is dan nog slechts 4 minuten gespeeld. Dit doelpunt veroor zaakt gelukkig wat meer leven en weder- keerig worden er verscheidene aanvallen opgezet, hoewel de afwerking veel te wen- schen overlaat. De. verdedigingen blijven dan ook voortdurend meester van de situa tie, zoodat het einde tenslotte met een magere overwinning der rood-zwarten aan breekt en A. S. C. twee kostbare punten heeft veroverd. U.V.S.—Zeemeeuwen 3—2. Een wedstrijd welke tot op het laatste moment spannend is geweest. Van weers zijden werd hard gewerkt om de zoo hoog noodige overwinning in de wacht te slepen. Dat het U.V.S. lukte dankte zij in hoofd zaak aan de stuwende kracht van het bin- nentrio, waarvan vooral de voorhoede, in 't bijzonder de gebroeders Lam an, gebruik wisten te maken. Des te meer is dit voor de blauw-witten een verdienste, omdat de tegenstanders over 't algemeen een behoor lijke partij voetbal demonstreerden. Scheidsrechter Hakker liet lang op zich wachten, waardoor de wedstrijd ongeveer 20 minuten later begon. De inzet van dezen strijd was al direct veelbelovend, want na eenige pittige aanvallen nam U.V.S. reeds na 2 minuten de leiding. De Zeemeeuwen- SCHERMEN OM HET SABELKAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Luit. Schepers winnaar uit 20 deelnemers. We schreven vorige week niet ten on rechte, dat de belangstelling voor de schermsport te Leiden in sterke mate toe neemt. Dit toch bleek Zaterdagmiddag weer overduidelijk bij de wedstrijden, die door den heer Gijsberti Hodenpijl waren georganiseerd om het kampioenschap van Leiden. Van de zijde der schermers zoowel als van die van het publiek bestond er veel belangstelling voor dit tournooi, dat in alle opzichten geslaagd mag heeten. Zelden hebben we te Leiden een tour nooi gezien, dat met zooveel animo ge volgd werd en dat zoozeer in staat was de aandacht van ieder toeschouwer te boeien, dat tevens zooveel verrassingen bracht. Er hadden zich voor deze wedstrijden niet minder dan 20 deelnemers aangemeld, zoodat er voorwedstrijden gehouden wer den van drie poules. Uit de le poule (7 deelnemers) gingen over: E. C. de Jager met 6 gew. part., H. van Duuren met 5 gew. part., J. Pastoors met 3 gew. part. en K. Rempt met 2 gew. partijen. Uit de 2e poule (7 deelnemers) gingen over: J. D. Schepers met 5 gew. part., W. C. de Boer met 4 gew. part., J. J. Swaan Jr. met 3 gew. part. en W. Ehrenhardt met 2 gew. part. Uit de 3e poule (6 deelnemers), waarvan 1 niet opgekomen) gingen over: E. J. Bruins met 4 gew. part., Noll met 3 gew. part., R, J. Beer met 2 gew. part. en J. Fabel met 1 gew. partij. Hierna werden de demi-finales ge schermd, welke reeds groote verrassingen brachten. Behalve Schepers, van Duuren en de Jager wisten zich de Boer, Ehren hardt en Pastoors in de finale te plaatsen. Dat kant. Bruins hier werd geëlimineerd was geheel tegen de verwachtingen in, wijl hij met luit. Schepers een sterk con current voor het kampioenschap werd ge acht. De resultaten waren: le demi-finale: 1. W. C. de Boer met 4 gew. part., 2. E. C. de Jager 3 gew. part, en 3. W. Pas toors met 3 gew. part. 2e demi-finale: 1. J. D. Schepers met 5 gew. part., 2. H. van Duuren met 4 gew. part., 3. W. Ehrenhardt met 2 gew. part. en 15 ontv. .treffers (tegen Swaan 2 gew. part. en 16 otnv. treffers). De finale had een zeer spannend verloop. Er werd om 5 treffers geschermd, zoodat het geluk bijna geheel werd uitgeschakeld. Het becrin was al dadelijk verrassend, want zoowel Scheners als de Boer begonnen met een 50 overwinning, resp. op de Jager en Ehrenhardt. Van Duuren had met Pas toors echter meer moeite, en wist slechts met 52 te winnen. Daarna boekte Sche pers twee 52 overwinningen.n.l. op Ehren hardt en Pastoors en toen hij even later ook de Boer met 50 sloeg, was hij reeds kampioen, hoewel hij nog tegen van Duu ren moest trekken. Schepers toch had reeds 4 gew. part. met slechts 4 ontv. en 20 geg. treffers, welk aantal door geen der anderen meer te bereiken was. In den strijd tegen den winnaar van het vorig jaar, den heer van Duuren, die met 3 gew. part. door een overwinning op Schepers nog tot hetzelfde aantal gew. part. kon komen als deze, gaf Schepers zich misschien niet ten volle, maar in ieder geval maakte van Duuren hier een prachtige partij. De be hendigheid van v. Duuren speelde Sche pers hier danig parten en de partij was ten einde voordat men er eigenlijk erg in had. Het werd een fraaie overwinning met 52 voor van Duuren, die hiermede den kampioen van dit jaar toch geslagen had. Indien van Duuren aan de Jager be ter partij had gegeven, dan zou hij weder om kampioen zijn geworden. Nu verloor hij met 52 van hem. Intusschen zij ver meld, dat van Duuren een 42 achter stand tegen de Boer op voortreffelijke wijze in een 54 overwinning wist om te zetten. Iets wat door de Jager werd her haald in zijn partij tegen Pastoors. Deze laatste, hoewel al zijn partijen in de finale verliezend, gaf toch mooie schermsport te aanschouwen en dit ondanks het feit, dat hij nog slechts vier maanden les heeft van den heer Gijsberti Hodenpijl. Voor leerling en instructeur is zulks zeker een schitterend resultaat. Het totaal resultaat werd tenslotte als volgt: 1. Luit. J. D. Schepers (kampioen) met 4 gew. part., 9 ontv. en 22 geg. tr., 2. H. van Duuren met 4 gew. part., 16 ontv. en 22 geg. tr., 3. E. C. de Jager met. 4 gew. part., 17 ontv. en 20 geg. tr., 4. W. C. de Boer met. 2 gew. part., 17 ontv. en 17 geg. tr., 5. W. Ehrenhardt met 1 gew. part., 21 ontv. en 12 geg. tr., 6. W. Pas toors met 0 gew. part., 25 ontv. en 12 geg. treffers. Na afloop der wedstrijden werden door den heer Gijsberti Hodenpijl met een toe passelijk woord de prijzen uitgereikt, waar na hij in het bijzonder dank bracht aan de hoofdsecondanten, de heeren J. Schoon uit den Haag en Ter Weer uit Leiden, de secondanten, de deelnemers en de belang stellenden, terwijl hij een bijzonder woord van dank richtte tot den heer Lanfers, die een prachtigen sabel voor dezen wedstrijd als prijs beschikbaar had gesteld. Hij wenschte voorts den heer Schepers, onder aanbieding van den wisselbeker en een mooi sigarenkistje als prijs, geluk met zijn kampioenschap en hoopte, dat hij volgend jar den beker weer zou verdedigen. Nadat de heer Schoon nog met enkele woorden er op gewezen had, dat hier met ernst en toewijding geoefend werd en dat er een heel goede kern van schermers aan wezig was, die nog veel voor de scherm sport in Leiden belooft, dankte luit. Sche- pèrs namens alle deelnemers den heer Gijsberti Hodenpijl voar de moeiten, die hij zich weer getroost heeft om dit tour nooi te organiseeren. keeper liet te ver uit; Henk Laman tipte den bal over den keeper, en langzaam rolde de bal in 't verlaten doel (l0). De Zeemeeuwen doen alle pogingen om direct daarna de gelijkmaker te scoren, een in sluiting volgt, totdat Graafmans lucht brengt. Wederom eenige snelle aanvallen van U.V.S. welke de volle aandacht heb ben van de Zeemeeuwen-backs. Verrassend blijft het spel, en geruimen tijd zijn de Zeemeeuwen in den aanval. Door dezen voortdurenden druk ontstaat een corner, welke voor U.V.S. noodlottig wordt. Met een keurige kopbal wordt de gelijkmaker in 't net gejaagd (11). Daarna was het Na de hervatting werd het spel van U.V.S. iets beter dan voor de rust, legio goede en slechte voorzetten komen van den buitenman Peter. Even daarna een pass van aanvoerder Laman, Beekman wringt zich door de achterhoede en een onhoud baar goaltje is het resultaat (2l). Nauwe lijks 1 minuut daarna scoort C. Laman (3l). Gejuich achter de lijntjes. Hoe lan ger hoe geestdriftiger werd het spel der Zeemeeuwen, soms fanatiek. Keeper Kramp is in goeden vorm en houdt menigen inge zonden kanjer. U.V.S. krijgt nog een vrije schop te nemen, echter zonder succes. Graafmans mist, en de snel spelende rechts binnen maakt 32. Voor een vermeend handsgeval protes teerden de Zeemeeuwen, en na afloop van den wedstrijd werd door hen een penalty genomen, welke naast de doelpalen ver dween. Scheidsrechter Hakker leidde op alles zins lofwaardige wijze. B.E.C.—L.F.C. Een geheel uit vorm zijnd L.F.C. heeft dan haar eerste nederlaag te pakken. En zoo spelend volgen er spoedig meer. Waar was dat vurige snelle spel van vorige wedstrijden, het opstellen, afgeven, positie nemen, het leek naar niets. Aangenomen dat het B.E.C. meezat, dan nog hadden de withemden vol moeten houden. De eer ste twintig minuten ging het best, er werd goed gecombineerd maar de anders zoo gevaarlijke Nagtegeller kon er maar niet in komen. En terwijl heel de withemden ploeg stond aan te vallen en ieder oogen blik doorboring van het B.E.C.-doel werd verwacht, scoorde B.E.C. bij een uitval het eerste doelpunt (01); Nog onstuimiger werd aangevallen, doch de prachtkansen werden gemist. Al spoedig gaf de B.E.C.- rechtsbuiten weer blijk van zijn kunnen en passeerde Duffels onhoudbaar (20). Als hierna de Vos op grooten afstand een vrije trap neemt plaatst hij mooi 'in het B.E.C.-doel (2l). Ondanks alle energieke aanvallen mocht het de withemden niet gelukken gelijk te maken. Rust 21. De twede helft begon met een L.F.C.- overwicht, doch het zat de Delftenaren aan alle kanten mee. Door het zware ter rein raakte de L.F.C.-halflinie uitgespeeld. Talrijke omzettingen mochten niet baten, B.E.C. maakte zalfs haar derde goal (31). Door de veranderingen rammelde het ge ducht bij de L.F.C.-ers. Het elftal was zoo lusteloos en mat, dat B.E.C. een kwartier voor het einde den wedstrijd in handen had. De goed spelende B.E.C.-voorhoede bracht ben slotte kort voor het eindsignaal den stand op 41. De heer v. d. Kraats floot uitstekend, doch wel wat veel. Alphia—U. V. V. 3—3. De thuisclub verkiest eerst, tegen wind te spelen. De bezoekers ontwikkelen dade lijk een vlug spel, waartegen aanvankelijk Alphia niet blijkt opgewassen en de ver dediging moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Langzamerhand komt Alphia er wat beter in en zoo nu en dan zien we haar voorhoede tot den aan val overgaan, doch de soms goed gerichte schoten van den midvoor weet de Utrecht- sche verdediging behoorlijk te verwerken. Het spel blijft zich vlug verplaatsen en na pl.m. 30 min. ontstaat een scrimmage voor het Alphia-doel, waaruit de U. V. V.-rechts- binnen met een kalm schot zijn club de leiding geeft. De thuisclub speelt niet ont moedigd verder, maar de aanvallen welke zij onderneemt stranden op de U. V. V.- verdediging, zoodat de rust ongewijzigd intreedt. In de tweede helft komt Alphia eerst aan de beuit, doch hare aanvallen leveren geen resultaten. Het spel blijft zich zeer snel verplaatsen, vooral de thuisclub spant alle krachten in om den achterstand in te halen. Na eenigen tijd weet de mid voor van Alphia de U. V. V.-verdediging te passeeren en langs den uitloopenden keeper het leder in het dod te plaatsen (11). Het duurt niet lang of Alphia neemt door haar rechtsbinnen de leiding, de /Raamdas

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5