ACADEMIENÏEUWS UIT DE OMGEVING TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN MAANDAG 13 OCTOBER 1930 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 13 October 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste baronieterst.769.8 te München. Laagste barometerst.743.6 te Röst. Verwachting tot den avond van 13 Oct.: Zwakke tot matige later wellicht toene mende Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. Nevelig tot half of zwaar bewolkt. Aanvan kelijk nog weinig' of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR: 14.2 gr. C. LICK1 OP ""S e. a. Van Maandagnamiddag 5.39 uur tot Dinsdagmorgen 5.52 uur. HET ZILVEREN FEEST VAN LIEFDEWERK VOOR KINDER BESCHERMING. De receptie. De receptie, die 't Bestuur van 't Liefde werk voor Kinderbescherming gisteren hield bij gelegenheid van zijn vijf en twintig jarig bestaan, was druk bezocht. Z. D. H. Mgr. Aengenent, Bisschop van Haarlem, betuigde in een eigenhandig schrijven Zijne gewaardeerde belangstel ling. De zeereerw. heer-en deken A. H. M. J. Homulle en pastoor J. A. Heiling zonden schriftelijke felicitatien, eveneens de Vin- centius-vereeniging van Zoeterwoude. Vele eerw. geestelijken kwamen per soonlijk hunne gelukwenschen aanbieden. Zoo merkten we op: pastoor Th. M. Beu kers, pastoor J. C. Vijverberg "met kape laan B. Dorbeck, pater Godefr. Dolle na mens de St. Margarita v. Cortona-stich- ting," pater P. C. Frigge, rector Reynen. Van de corporatiën, die door het zen den van delegaties hunne belangstelling toonden noemen wij: de St. Elizabeth- vereeniging, de St. Anna-vereeniging, de studentenvereeniging „St. Augustinus", de vereeniging „Hulp in tie Huishouding", de St. Jozef-Gezellen-vereeniging, de Hanze en de St. Vincentius-vereeniging van Lisse. Onder zeer vriendelijke woorden wensch- te Mr. Briët namens den Voogdijraad het bestuur geluk met zijn zilveren feest, roemde 't zegenrijke werk door het Liefde werk verricht, waardoor redding werd ge bracht aan zoovelen, die anders verloren zouden zijn gegaan, en wenschte 't bestuur toe nog vele jaren van vruchtbaren arbeid.. De Hoofdraad der St. Vinc.-vereeniging te Den Haag kwam zijne wenschen aanbie den bij monde van den heer Truffino. Wetli. Goslinga, vergezeld van den keer J. Karstens, sprak namens Maatschappe lijk Hulpbetoon, terwijl 't Liefdewerk voor Ivinderbesch. te Haarlem bij monde van twee afgevaardigden 't bestuur kwam com plimenteeren. Een zeer aardig moment was 't-, toen de directrice van 't Vincentius-huis te Lisse, mevr. M.. Aghi'na, vergezeld van de sup- pooste, mej. Ellinckkuyzen, met een vier tal verpleegden, twee meisjes en twee jon gens, 't bestuur kwam gelukwenschen en danken. Een door de jongens eigengemaak te bloemkrans werd den president aange boden, terwijl namens directrice en sup poosten een zilveren inktstel werd geschon ken. Dat president v. d. Laan de verschillen de sprekers onder hartelijke woorden dankte spreekt van zelf. Maar vooral -ook zijn president en overige bestuursleden zeer dankbaar voor de belangstelling in klinkende munt, die 't Liefdewerk van ve- leh ontvangen mocht. ST. JOSEPH-GEZELLEN-VEREENIGING 43e Stichtingsfeest. De oudste katholiek-sociale vereeniging van onze stad heeft gisteren op grootsche wijze haar stichtingsfeest gevierd, waarbij wederom is gebleken welk een belangrijke plaats zij inneemt. Volgens traditie kwamen de leden in het vroege morgenuur in hun „St. Lode- wijk", binnen welker muren zoo menig feest begon. Daar prijkte het altaar in was licht en bloemenpracht, daar droeg hun gezellenvader, kap. H. v. d. Ven. het plech tig Misoffer op voor de overleden be stuurders der vereeniging. De onderafd., liedertafel „Sebastian Schaffer", voerde onder leiding van directeur W. Hoogzaad op devote wijze uit de Missa in Honorem „Sanctac Mathilde" van Hub. Cuypers, voor welke vertolking alsmede voor de onberispelijke uitvoering van het Grego- riaansch, den zangers welverdiende hulde toekomt. Ofïder de H. Mis naderden allen tot de H. Tafel, wat een heerlijke uiting was van diepen godsdienstzin. Na de H. Mis verrichtte de vice-praeses de luide dankzegging, waarna allen naar het Ge- zellenhuis togen. Hier wachtte hen een feestelijk ontbijt, feestelijk vooral door dien echten Kol- pingsgeest, dien men er tc-rstond aanvoelt in den kring van dit groote huisgezin. Dooi de commissarissen was alles goed geregeld, zoodat geen hapering te bespeuren was. Brood en koffie werd met rappe handen rondgedeeld en door niet minder rappe handen "en monden verwerkt en dan wacht ten allen op het woord van hun praeses, want de eenheid van praeses en gezellen is zoo'n ochtend duidelijk te bespeuren en tevens is 't begrijpelijk, dat zulk een gelegenheid ten volle wordt benut. „Op de eerste plaats", aldus de vicè- praeses, „wensch ik u van ganscher harte een Zalige Communie. Het is voor mij een groote vreugde u allen bijeen te zien op dit, ons 43ste jaarfees# en dan begroet ik hier eerst het nieuwe lid van den Raad van Bestuur den heer O. Bik, die als bou wer een goeden naam heeft en die, naar wij vertrouwen, een waardige en actieve bouwer moge zijn in onze vereeniging. (Applaus). Dan breng ik een hartelijk wel kom aan onze Liedertafel, die met haar directeur ons kerkelijk feest op prachtige wijze heeft ingezet en waarbij naar voren is getreden de vooruitgang van deze on- derafdeeling en tenslotte een welgemeend welkom aan u, mijn dierbare gezellen. Het zal u niet verwonderen, dat ik op dezen feestdag eens terugblik op het afgeloopen jaar. En dan zie ik weer dien langen stoet op den Rijswijkschen weg met haar Kol- pingsvlaggen en transparanten, die mach tige getuigenis van onwankelbaren trouw aan Kolpings program en ik dank u nog maals voor uw massale deelname. Doch daar is meer en ik mag met voldoening gewagen van den gestadigen groei in de vereeniging, een groei, die zich duidelijk demonstreert in onze Retraiteclub, die met Kerstmis haar eerste lustrum viert. Het eerste jaar 20, toen 26, toen 34, toen 47 en nu met 57, waarvan reeds 50 plaatsen zijn bezet. (Daverend applaus). Daar is groei in de Tooneelclub, waarin jonge krachten komen met toewijding en ijver, groei in de Studieclub met haar bekende socialen cur sus. Eén onderafd., de Symphonie n.l., gaat niet vooruit, hetgeen beter moet. wor den en ook kan worden. En dan ook ge waag ik met voldoening van onze benja min „Oranje Zwart", welke voor een paar weken zoo keurig heeft gedemonstreerd. Maar wij zien ook in de toekomst en daarom ben ik verplicht u eerst op 't hart te drukken, dat we trouw blijven aan onze vereeniging. Er zijn de laatste maanden allerlei foutieve geruchten opgedoken, waaromtrent ik mij verplicht acht te ver klaren, dat de St. Jos. Gez. Ver. een wet tig erkende Standsorganisatie is met de zelfde rechten als andere. Daaraan hou den we vast, dat is recht- en mochten er zijn, die dat recht van Sands-organisaiie ontkennen, dan verzoek ik daarvan tij dige mededeeling. Wij staan sterk en blij ven vasthouden aan ons mooi program, dat niet" één vereeniging noch in ons land. noch daarbuiten heeft. Dat program, dat ons zegt den arbeid te verrichten niet om loon alleen, maar als roeping Gods; tegen over de leer van Marx en Eugels staat het program van Vader Kclping.^ Eenigen tijd terug was ik in Keulen en heb daar gezien het moderne gebouw, waarin het Generaal-Secretariaat is geves tigd. Alles is er modern, gelijk ons program modern is. Ook brachten we een bezoek aan de Minoriten-Kirche, waarin ons aller vader rust en we hebben Kolpieg gegeven den aalmoes van ons gebed, maar ook aan hem gevraagd voor ons te willen bidden bij Gods troon, opdat over ons werk die onmisbare zegen nederdale. Mijn gezellen, laat ons onwankelbaar trouw blijven aar. ons program, dat zestig jaren oud en toch modern is. God zegene u en mij, God ze- gene onze mooie vereeniging, God zegene het eerzame handwerk". Na deze, uit het hart gegrepen woorden, daverde een machtig applaus, groeiend tot een ovatie aan het „middelpunt" der vereeniging, den viee-praeses. Hierna werd mededeeling gedaan van eenige huishoudelijke zaken, waarbij aan gespoord werd tot deelname aan een Es peranto-cursus en een Boekhoud-cursns, alsmede om mede te helpen aan de tien- jaarlijksche volkstelling, waarvoor Minister Ruys de Beerenbrouck de St. Jos. Gez. Ver. heeft uitgenoodigd. Dan werd na een woord ^an geluk- wensch het „Zilver van Verdienste" uitge reikt aan de leden H. Klein, F. Klein, J. Driessen en P. v. Berge Henegouwen, waarna een lid van den Raad van Be stuur in waardeerende woorden hulde bracht aan den zoo actie ven en sympa thieken vice-praeses v. d- Ven en allen aanspoorde met hem te werken, tot groot- making van de vereeniging. Een geestdriftig lied en na het sluitings- gebed was deze voor allen zeer mooie och tendviering ten einde. HET LEI DSCHE BROKKENHUIS. Zaterdag j.l. had de eerste vergadering plaats van het bestuur van de Stichting Het Lcidsche Brokkenhuis. Het bleek, dat elf Leidsche instellingen gebruik hadden gemaakt van het recht, door den stichtingsbrief haar toegekend, om een lid in het bestuur aan te wijzen. Namens de Commissie van Voorbereiding deelde mr. P. A. v. Toorenburg mede, wel ke giften in geld de stichting heeft ontvan gen, en welke bedragen haar zijn ter leen verstrekt of toegezegd en gaf hij met en kele cijfers een indruk ran den grooten voorraad gebruikte kleeren, meubelen e.d., die reeds is ingezameld. De instelling is gevestigd Middelweg No. 30. De vergadering besloot de leden dei- Commissie van Voorbereiding namelijk de dames mevr. S. KoertBouman, me\r. J. MandersVermeulen, mej. A. M. de Vries en de heeren \V. Cahen, B. van Kleef, J. B. Heijdeman, mr. P. A. Toorenburg en J. M. Vos Jzn. uit te noodigen het dagelijkscli bestuur te vormen, waartoe deze, voorzoo ver aanwezig, zich bereid verklaarden. Besloten werd, dat eiken Dinsdagmiddag tusschen 2 en 5 uur zal worden verkocht, te beginnen 28 October. Er zal uitsluitend worden verkocht aan personen, die behoeftig of minvermogend zijn, want tegen concurrentie met de win keliers zal sterng worden gewaakt. V'ie iets van het Brokkenhuis wenschen te koo- pen, zullen zich dan ook eerst schriftelijk tot het bestuur hebben te wenden (adres Lamermarkt 67), waarna zij bericht zullen DE LEIDSCHE COURANT i ontvangen,of zij er v^or in aanmerking komen. Mevr. Koert deelde hef'een en ander mee over het prijzen der goederen. Het bleek, dat nog niet voldoende da mes bereid zijn gevonden om mee te wer- ken aan het ordenen, prijzen en het ver- koopen. Wij wekken gaarne lezeressen, die voelen voor mooi sociaal werk op, om hier de be hulpzame hand te bieden. Men wende ?»-'• dan tot mevr. KoertBouman, Oegslgees- terlaan 25 of tot mevr. MandersVermeu len, Oegstgeesterlaan 12 (tel. 292). Tentoonstelling van het St. Agnes- Patronaat. Zondagmiddag van 2 tot'4.30 uur hield het St. Agnes Meisjes-Patronaat de jaar- lijksche tentoonstelling van handwerken, welke door de meisjes van het .Patronaat vervaardigd zijn. Het ruime gymnastiek lokaal van de St. Josepr-school in de v. d. Werffstraat was in een keurige tentoon stellingszaal herschapen, waar de zeer vele nuttige en fraaie handwerken aan de tal rijke bezoekers een bewijs aflegden hoe dat Patronaat zijn heilzaam werk verricht on der de meisjes van de parochies van O. L. Vr. Hemelvaart en Sint Joseph. Bij de sluiting hield Pastoor Vijverberg een toespraak. Eerst reikte hij 3 prijzen uit aan de meisjes die in het afgeloopen jaar het best gespaard hadden. Vervol gens spoorde jiij alle meisjes aan steeds trouw heü Patronaat# te bezoeken en waar deering te hebben voor het schoone en on baatzuchtige werk, voor al de opofferingen van de dames van de Patronaatscommissie, waarvoor hij als Pastoor van een van bei de-parochies, waarin het patronaat werkt, ook zijn oprechten dank loraclit. Tenslotte sprak Pastoor Vijverberg nog een hartelijk woord van dank tot den di recteur van het Patronaat, kapelaan Gud de, onder wiens leiding het Patronaat ir. den laatsten tijd tot nieuwen bloei is ge komen. Hiermede was de tentoonstelling geëin digd, welke in alle opzichten ais geslaagd beschouwd mag worden. Zilveren collectanten-jubiiaum. Vrijdag a.s. hoopt de heer C. W. Linden- hoff zijn zilveren jubileum te herdenken als lid van het college van collectanten, dc: Hartebrugskerk. Handelsregister K. V. K. W ij z i g i n g e n. 3842. 10 Oct. J. van der Meij, Leiden, Bloemmarkt 29. Kandel in groenten en fruit. Uit tv. M. E.: S. van Rosse, Leiden, d d. 1 Juli 1930. 552. L. van Dam. Leiden, Haarlemmer straat 190 en Korevaarstraafc 9. Kaashan del en groothandel. De zaak Haarlemmer straat 190 is met ingang van 1 Augustus 1929 overgegaan aan C. L. van Dam, die de zaak drijft onder den naam: Leidsche Zuivelverkoopeentrale L. van Dam. Nieuwe i n s ah v ij v i n g. 5606. N.V. Renatfl, Alphen a. cl. Rijn. drijven van handel in en vervaardigen van jute en andere emballage-artikelen, handel in oude en nieuwe metalen. Dir.: J. N. En gelsman, Alphen a. d. Rijn. Maatsch. kap.: f 10.000, waarvan geplaatst en gestort f 5000.—. De collecte, gisteren in de Hartebrugs kerk gehouden, na predicatie van pate: Bonifacius, ten bate van een nieuwe keri: Ier paters Passior.isten te Haastrecht, heeft opgebracht de som van f 493. De heer H. J. Ruitenbeek, Duizer.d- draadsteeg 11, hoopt 20 October zijn zilve ren jubileum te herdenken als zout zied er bij de Leidsche Zoutkeet. Een Duitsche vrouw, de 32-jarige E. L. is aangehouden, wegens diefstal van 45 plus een hceren-annbandhorloge ten na il eele van zekeren F. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de Verordening, re gelende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is'daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst Zon neveldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid, ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen rechtsgeleerdheid do heeren B. S. Siepeixla (Den Haag), J. H. W. H. A. ter Horst (Bad Homburg a. d. HÖhe), C. Poustochkine (Den Haag) en J. A. Roest van Limburg (Rotterdam). Doe toraal-examen Indisch recht de heer Liem Giem Ivhang (Oegstgeest); aanv. doctoraal-examen Ind. recht de heer P. Okma (Heemstede). Voor het examen van apothekers-assis tent zijn geslaagd: de dames A. D. J. Jon ker geboren te Rijnsburg en N. van der Velden, geboren te Rotterdam. OEGSTGEEST. Collecte. De collecte' na predicatie van pastoor Helmer onder alle H. Missen, ten bate van diens nieuw te bouwen kerk te Hillegers-berg, heeft opgebracht de som van 520. Miss Blanche-beker. Zaterdag heeft in het „Witte Huis" alhier de uitreiking plaats gehad van de Miss Blanche-beker, gewonnen door de Burgerwacht van Oegst geest. De Oegstgeest er Burgerwacht heeft thans voor de derde maal dezen beker ge wonnen, zoodat bij het eigendom is gewor den van de Burgerwacht. De commandant van Wassenaar overhandigde den beker aan den Oegstgeester commandant, waar na deze hem overhandigde aan het ge meentebestuur. De burgemeester was te genwoordig en sprak een kort woordje. Daarna had de prijsuitdoeling plaats van den verleden week gehouden onderlingen schietwedstrijd. WASSENAAR. Waarschuwing. De Burgemeester van Wassenaar geeft belanghebbenden in over weging, alvorens werkzaamheden te laten verrichten, bestaande uit het wasschen van vensterglazen, door de Gebrs. van Nierop, ook wel handelende onder den firmanaam Roemde en wonende te 's-Gravenhage, zich tot de politie zijner gemeente, bureau van Zuylen van Nijeveltstraat no. 166 te wenden. LAATSTE BERICHTEN DE ONTVLUCHTING UIT DE STRAF- GEVANGENIS TE SCHEVENINGEN. Omtrent de ontvluchting van 2 gevan genen uit de Bijzonder Strafgevangenis te Scheveningen worden nog de volgende bij zonderheden vernomen De gevangenen waren opgesloten in een ziekenzaal, waarin zich" in 't geheel drie gevangenen, bevonden. Zij hebben vermoe delijk met behulp van een metaalzaag een spijl voor het raam afgezaagd, welke in de cel werd teruggevonden. Daarna zijn zij door de gemaakte opening gekropen en op een plat terecht gekomen. Hun verdere weg is nog niet met zekerheid vastgesteld. De derde gevangene lag nog in zijn bed en hield zich slapende, toen de zaal werd betreden. De ontvluchten waren liet in het bezit van bovenkleeding, daar deze in de gang buiten de zaal wordt bewaard. Door éen der honden is nog een voet spoor gevolgd, doen mede in verband met het feit, dat het om 11 uur begon te rege nen, leidde dit niet tot een resultaat. Door een dochter van een gevangenbe waarder en haar verloofde is medegedeeld, dat toen zij omstreeks half elf thuis kwa men, door hen een auto met hel brandende lantaarns is gezien, die bij den overweg van den electrischen spoorweg stilstond en even later in snelle vaart in de richting Witte Brug wegreed. Een verpleegster in de woningen der beambten heeft 2 mannen met elkaar hoo- ren spreken. Een van' hen zeide: „Hou nou je bek en ga mee!" Toen de bewakers het ziekenvertrek binnen kwamen, bemerkten zij, dat een van de ontsnapten zijn bed op zoodanige wijze opgemaakt had, dat het vermoeden ge wekt werd, dat hij onder de dekens lag. Wij vernemen juist, f|at de Leidsche po litie de twee ontvluchten te Valkenburg heeft aangehouden. Aan de gevolgen overleden. De machinist Roks, die verleden Zondag bij het tramderaillement te Prinsenhage ernstige brandwonden opliep, is gister avond overleden. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. Onder een auto geraakt. Uit Groningen wordt ons gemeld: Te Veele gemeente Vlachtwedde is een U-jarig meisje onder een auto geraakt en gedood. Boerderijen afgebrand. De boerderij van den heer Velema, le Hamdijk, gemeente Nieuwersehans is totaal afgebrand. De geheele graanoogst, een paard en een aantal varkens gingen verlo ren. De boerderij van den heer M. Men- ninga is te Groningen door onbekende oor zaak in brand geraakt. Een enorme hoe veelheid hooi verbrandde. Een hond kwam ook in de vlammen om. Alles was verze kerd. Hedennacht omstreeks 2 uur is te De Cocksdorp de hoeve „Leiden", eigenaar de heer Vermeer te Den Haag, afgebrand. De oorzaak is onbekend. Ernstige vechtpartij. In een danszaal in St. Trudo-parochie te Strijp ontstond gisteravond een ernsti ge ruzie tusschen twee jonge meisjes. De meisjes trokken hun schoenen uit, waar mee ze elkaar te lijf gingen. Een hunner haalde een mes te voorschijn, en ver wondde haar tegenstandster aan het hoofd en sneed een stuk van haar oor af. Dr. van der Put verleende geneeskun dige hulp. Zooals begrijpelijk veroorzaak te deze niet alledaagsehe vechtpartij groo te consternatie. Inbraak te Kerkrade. Hedenmorgen tc half zeven ontdekte men, dat er ingebroken was in den manu facturenwinkel van de weduwe S. te Kerk rade. De dieven hadden een groote hoe veelheid heerencostsuum, hoeden, dassen, petten, broeken, mijnhemden, overhemden, en andere modeartikelen ontvreemd. De waarde van de gestolen goederen be draagt honderden guldens. De juiste waarde kon nog niet met zekerheid wor den genoemd. De dieven hebben achtergelaten oude costumns en oude petten. De lessenaar, waarin het geld gewoonlijk wordt opgebor gen, werd geforceerd, doch toevallig was er thans geen geld aanwezig. Waarschijn lijk zijn de dieven door het keldergat naar boven gekomen. EERSTE BLAD PAG. 3 BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd yoor volwassenen. City: Niet afgekeurd voor volwassenen. Botsinge in Br.-lndië. LONDEN, 13 October (V. D.) In het woud-district. Senoi niet ver van Simla werd, naar uit Bombay gemeld wordt, een nationalistische betooging gehouden, waar bij niet voldaan werd aan de sommatie der politie om uit elkaar te gaan. Er ont stond een handgemeen, waarbij de politie van de vuurwapenen gebruik maakte. Een man en een vrouw werden door de schoten gedood, terwijl 9 personen gewond wer den. Botsingen in Catalonië. MADRID, 13 October (V. D.). Uit Ma drid wordt gemeld, dat het gisteren te Le- rida in Catalonië tot ernstige botsingen kwam tusschen politie en republikeinen, die een betooging wilden houden naar aan leiding van de aankomst van de echtge- noote van den uitgewezen Gatalaanschen leider Macia. Daar de menigte geen ge volg wilde geven aan de sommatie van de politie om zich te verspreiden, voerde de politie een charge met de blanke sabel uit Ongeveer 40 personen werden door sa belhouwen gewond, waarvan eenige vrij ernstig. Goudzendingen uit Duitschland. BERLIJN, 13 October. (V. D). De Duitsche handelsdienst verneemt, dat de rijksbank heden uit haar depots te Berlijn en te Keulen met de noodige voorzorg een bedrag van 55 millioen mark aan goud naar Frankrijk en een bedrag van 174 mil lioen mark aan goud naar Nederland ver zond. In totaal zijn thans 87 1/2 millioen mark aan goud uit de depots van de rijks bank verzonden. Aangezien een vroegere goudzending tengevolge van een treinonge val 24 uur vertraging had, heeft de rijks bank, thans maatregelen genomen, om der gelijke ongevallen te voorkomen. Ernstig autobus-ongeluk bij Grenoble. PARIJS 13 October. (V.D.) Een ernstig ongeluk heeft zich gisteren voorgedaan bij een spoorwegovergang in de nabijheid van Morestel, niet ver van, Grenoble. Een auto bus die den dienst op Grenoble onderhoudt, werd bij den spoorwegovergang door een naderenden trein gegrepen en totaal ver splinterd. Vier personen werden gedood en twaalf zóó zwaar gewond, dat de toestand van de meesten levensgevaarlijk is. Er heerscht in de omgeving van Grenoble een storm, die de hevigheid van een orkaan bereikt en de telefoonverbindingen met Grenoble voor het grootste gedeelte heeft veibroken, zoodat nadore bijzonderheden omtrent dit auto-ongeluk ontbreken. ROTTERDAM, 13 Oct. Vee. Aangevoerd 768 vette runderen, 242 vette kalveren, 1339 schapen of lammeren, 897 varken. Prijzen per half kg.: koeien 5254, 4518 en 35— 38 cent, kalveren 85—90, 75—80 en 6567.5 cent, schapen 3440, lammeren 2731, zuigiammeren 2125, varkens 29.5, 29 en 2S.5 cent. AMSTERDAM, 13 Oct. Vee. Aanvoer: 520 vete koeien waarvan de prijzen waren le kwal. 1.08—1.16, 2e kwal. 0.94—1.06 3e kwal. 8092 cent cn mindere soorten 70SO cent per kg. slachtgewicht; 118 melk en kalfkoeien 260380 per stuk; 126 vette kalveren 2e kwal. 0.951.05 en 3e kwal. S5—94 cent per kg. levend gewicht; 54 nuchtere kalven 1222 per stuk; 68 schapen 3642 cent per stuk; 730 var kens, vleeschvarkens (90110 kg. 6970 cent, per kg., zware slachlvarkens 6768 cent, vette varkens 65—66 cent per kg. slachtgewicht; 113 paarden 1.202.50 per stuk. (W18SELN (JTEER.1 NGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.971/2 Londen 12.053'g New York 2.483/16 Parijs 9.73 Brusse 34.61 Zwitserland 40.23 Milaan 12.991 /2 Madrid 24.50 Oslo 66.40 Kopenhagen 6G.371 /2 Stockholm -66.60 Wernie? 35.021/9 F raat 7.36 Boedapest Prolongatie l3/4°'o BEURSOVERZICHT. De beurstendenz was heden ongunstiger tengevolge van de zwakke houding van Wallstreet en de Continentale beurzen. Op het verlaagde niveau evenwel bestond kooplust, vooral van Duitsche zijde," het geen het gevolg was van de plotseling in getreden verbetering op dc Berlijnsche markt. De belangstelling ging vooral uit naar Aku's, die in snel tempo tot boven 60 pet. stegen. Philips waren per saldo enkele punten lager, evenals Accoustieken. Mar garine Unies na lager inzet later weer op het vorig peil. Kon. Olie begoi.nen iets be neden 330, doch herstelden zich oenigszins Amerikaansche Oliewnarden onsystema tisch. Suikers weinig gevarieerd. H. V. A.'s lusteloos. De Londensche rubbervoorraden* zijn opnieuw toegenomen, hetgeen de markt beinvloedde. Tabakken eveneens iets lager. Van de Mijnwaarden verloren Alg. Exploraties het Zaterdag behaalde avance. Voor Duitsche obligaties was de stemming wat verbeterd.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3