SPORT RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 8 OCTOBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE SLAD PAG. 6 Hedenmiddag zijn reeds verschillende lichamen in hun definitieve lasten ge plaatst en naar het stadhuis van Beauvais overgebracht, waar zij vanaf hedenavond in de groote eerezaaJ, die als chapelle ar- dente is ingericht, zullen worden uitge steld. Om kwart voor drie kwam de eerste wagen met zeven kisten aan. Oud-strij ders ontvangen ze en een eerewacht van het 51ste infanterieregiment en van gen- daremrie presenteert het geweer. En intus- schen barst boven die treurige stoet een vrij heftig onweer las met een striemende hagelbui. Tegen vijf uur wordt de aan komst verwacht van den Engelschen ge zant te Parijs, lord Tyrrelll, die een laatste eeregroet zal brengen aan de gevallenen en de overlevenden een troostwoord zal toespreken. De definitieve maatregelen voor de uit vaart zijn nog niet genomen en zullen slechts hedenavond in overlég met den En gelschen gezant worden vas-tge-steld. Slechts weet men, dat ze morgen om 11 uur zal plaats hebben, dat 25 kanonaffui- ten in gereedheid zijn gebracht en dat een speciale trein de kisten zal vervoeren naar Boulogne, waar een Engelsch oorlogsschip ze zal openmen. Omtrent de oorzaak van het ongeluk heeft Minister Leach, de ingenieur onder wiens leiding de B 101 geconstrueerd werd en die aan boord de taak van waarnemer vervulde, een verklaring afgelegd. Wonder baarlijk gered door de breuk van het wa terreservoir, dat boven zijn slaapplaats en die van zijn makkers was aangebracht en die gedurende enkele kostbare seconden door een formeele waterval de vlammen terugdrong, kwam hij, het gezicht en de handen verbonden wegens de opgeloopen brandwonden, naar de overblijfselen van het luchtschip kijken. Men toonde hem stukken van het roer, die op enkele dui zenden meters van het luchtschip waren teruggevonden tot op tien kilometer af stand zijn brokstukken weggeslingerd en het is zeer goed mogelijk, dat de drie nog niet teruggevonden lichamen eveneens in gruis zijn weggeslagen en toen verklaar de hij, dat zeer waarschijnlijk een hoofd bestanddeel van het hoogteroer had losge laten en op die manier het luchtschip niet meer stijgen kon. Omringd door de mist wisten zij niet precies, waar zij zich bevon den en zijn zoo met een smak tegen den grond geslagen. Om vier uur hedenmiddag is de Engel- eche onderzoekingscommissie per vliegtuig te Beauvais aangekomen onder leiding van majoor Cooper. Oppervlakkig hebben zij hedenmiddag het karkas van het luchtschip onderzocht en morgen slechts zullen zij in samenwerking met de Fransche technici hun eigenlijk onderzoek aanvangen. De leiding dezer commissie is aangeboden aan den Franschman Brunst, doch deze heeft liet niet willen aanvaarden. Waarschijnlijk zal een der Britten tot voorzitter worden benoemd. Door een besluit van Minister-president Tardieu zal morgen in heel Frankrijk een nationale rouwdag worden gehouden. Aan alle militaire en civiele autoriteiten is op dracht gegeven de vlag halfstok te hij- schen. Minister Tardiieu al bij de uitvaart aanwezig zijn. Mgr. Le enne, bisschop van Beauvais, zal de absoute geven. DE UITVAART DER SLACHTOFFERS. Ontroerend vaarwel van Beauvais' bevolking. De uitvaart van de slachtoffers van de „R. 10,l"-ramp heeft te Beauvais met in drukwekkende plechtigheid plaats gehad. Door heel Frankrijk hingen op dezen nationalen rouwdag de vlaggen halfstok en overal zag men ook de Britsche en de Fransche nationale kleuren door het rouwfloers samengehouden. Te Beauvais was de stemming ontroe rend. Den ganschen ochtend waren kran sen aangebracht en bloemen, van de Fran sche regeering natuurlijk en van het En- gelsche gouvernement, van de stad Beau vais, van den stadsraad enz., maar daar naast ontelbare uit alle kringen der be volking heerlijk vertolkend de liefde en deelneming van duizenden bij dit tragisch ongeluk. Even voor' half elf brachten de autori teiten aan wier hoofd zich minister-presi dent Tardieu én de Biitsche gezant, Lord Tyrell, bevonden, een laatsten groet- aan de slachtoffers in de rouwkapel -van het stadhuis. De 48 doodkisten, ieder door de Britsche vlag gedekt, werden om elf uur op artille riewagens geplaatst, omgeven door escor tes van Fransche militaire luchtvaarders. Terwijl de muziek het Engelsche volks lied aanhief en de artillerie saluutschoten loste, vertrok de stoet naar het station, omgeven door infanterie en spahi's, terwijl eenige vliegregimenten in de lucht defi leerden. De geheele bevolking volgde den stoet, waarin de ontzaglijke massa bloemen werd meegedragen. Om kwart over één vertrok de-trein naar Boulogne, nadat de troepen voor de laatste maal gedefileerd hadden. Aldaar zou om vijf uur de overbrenging op twee Britsche oorlogsbooten plaats heb ben. Na afloop van den rouwdienst in de ka thedraal van Beauvais overhandigde de Britsche gezant aan Tardieu een schrijven van den koning van Engeland, waarin deze aan de Fransche regeering zijn dank be tuigt voor de hulp bij de ramp verleend. Bij aankomst te Boulogne werden de kis ten, terwijl de kustbatterijen en een Fran sche torpedojager een laatste saluut af vuurden, overgebracht op de Engelsche torpedojagers „Tribune" en „Tempest", die de vlag halfstok geheschen hadden. De torpedojagers aanvaardden om o uur de reis naar Engeland, waar zij, aangezien slechts langzaam wordt- gevaren, tegen middernacht zullen aankomen. Men vermoedt-, dat nog een gewonde, die in de particuliere kliniek van een dokter te Beauvais wordt verpleegd, zal sterven. In de kathedraal van St. Paul te Lon den zal een rouwdienst voor de slachtoffers van de ramp van de B. 101 worden gehou den. De koning zal daarbij door den prins van Wales vertegenwoordigd zijn. De familieleden van de slachtoffers heb ben er in toegestemd, dat deze in een ge meenschappelijk graf bij Cardington ter aarde zullen worden besteld. Was de R. 101 reeds voor de botsing beschadigd? De omstandigheid, dat op 8 kilometer afstand van de plaats, waar de B. 101 is verongelukt, een stuk aluminium gevonden is, heeft aanleiding gegeven tot de voor barige gevolgtrekking, dat het luchtschip reeds vóór het verongelukken beschadigd was. Deze veronderstelling is echter onjuist. De te Beauvais aanwezige onderzoekings commissie heeft vastgesteld, dat er slechts een stukje aluminium, ter grootte van een gulden is gevonden, dat vermoedelijk na het ongeluk door den hevigen wind is weg gevoerd. Geen verstekeling in de R. 101. Majoor Holt heeft- medegedeeld, dat 46 en niet 47 slachtoffers uit de puinhoopen van de B. 101 te voorschijn zijn gehaald. Een lijk, dat half verbrand was, werd in twee kisten geplaatst; waardoor een ver gissing omtrent het aantal omgekomenen is ontstaan. Door deze mededeeling staat het vast- dat zich geen verstekeling in de B. 101 bevond. Voor het onderzoek aar de oorzaak van de ramp der B .101 beëindigd is, zal geen enkele officieele mededeeling worden ge publiceerd. Het ministerie van Luchtvaart ontkent- gisteravond, dat de stukken alu minium en omhulsel, die op verre afstand van de plaats des onheils zijn gevonden er op wijzen, dat er iet-s in het luchtschip ge beurd is voordat het schip de aarde raak te. De gevonden stukken metaal toonen sporen van groote hitte en de conclusie ligt dus voor de hand, dat zij na de ont ploffing door den Hevigen wind zijn weg gevoerd. Het ministerie van Luchtvaart acht het de meest aannemelijke verklaring, dat het luchtschip door zijn zeer groot eigen ge wicht en door de zwaarte van de er zich aan hechtende regenmassa tot op zeer ge ringe hoogte is neergedrukt en toen door een verticalen luchtstroom met den neus tegen den grond werd gedrongen. Het- mi nisterie van Luchtvaart is overtuigd, dat- de ramp moet hebben plaats gehad voor tegenmanoeuvres konden worden uitge voerd. De overblijfselen van de slachtoffers zul len morgenavond, wanneer Londen te ruste is gegaan, te Engeland aankomen. Twee Engelsche oorlogsschepen zullen dezen 'droeven last te Dover aan wal brengen, vanwaar hij per extra trein naar Victoria vervoerd zal worden. Waarschijnlijk zal de trein hier te een uur 's morgens aanko men. Een eerewacht zal te Dover en in het station te Victoria aanwezig zijn. De lijk kisten zullen in alle stilte naar Westmin ster worden overgebracht om daar de plechtige begrafenis af te wachten. TWEEDE POSTVLIEGTUIG NOG TE SOFIA. Het derde neemt een andere route. Het tweede postvliegtuig bevindt zich nog te Sofia. Nog steeds is de vergunning om de reis voort te zetten, niet ontvan gen. Daar het niet mogelijk was, van de Turksche regeering een doorloopende ver gunning voor de vluchten te ontvangen moest voorloopig genoegen worden geno men met de regeling, dat voor elke vlucht door tusschenkomst van de Nederlandsehe regeering een afzonderlijke vergunning werd aangevraagd. Er bestond voor de Nederlandsehe re geering alle aanleiding te verwachten, dat die toestemming telkenmale zou worden verkregen, zooals ten aanzien van de vlucht van de P. H.A. G. B. op het einde van de vorige maand, het geval is geweest. De Nederlandsehe regeering heeft bij de Turksche régeering stappen gedaan, welke tot heden niet tot een resultaat hebben geleid ook niet voor wat betreft het verne men van de reden voor het onverwachte uitblijven van de vergunning. Onder deze omstandigheden wordt overwogen, indien de vergunning niet alsnog zeer spoedig wordt verkregen, het vliegtuig P. H.A. E. O. langs een anderen weg en wel over Griekenland en Egypte, zijn reis te doen vervolgen, waartoe de noodige vergunning reeds is ontvangen. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. Uit het Leidsche District. De Juniorencompetitie. De uitslagen van Zondag luiden: A f d e e 1 i n g A. O. Y. V. ITeijlingen I 21 Alph. Boys ILeiden I niet gespeeld Afdeeling B. Meerburg I—V. V. L. I 1-0 Het programma voor Zondag a.s. is als volgt: Afdeeling A. Teijlingen IAlphen Boys I Leiden I—O. V. V. I Afdeeling B. A. S. C. IMeerburg I V. V. L. ITeijlingen II Meerburg IIS. N. A. I De wedstrijden vangen alle om 12.30 uur aan. Zouden de vereenigingen, die tot nu nog geen inleggeld betaalden nu niet eens zoo gauw mogelijk aan haar verplichtingen willen voldoen] Op de eerste plaats dupeeren zij hun eigen junioren, wanneer er nog langer ge wacht wordt, en op de tweede plaats komt er vanzelfsprekend stagnatie in het ver loop der competitie, 't Is Zondag al 12 Oct. Zooals bekend is, zijn er voor de junio ren-competities geen scheidsrechters dis ponibel. Een vereoniging, die thuis speelt, moet voor een scheidsrechter zorgen. Uit den aard der zaak is dit meestal een lid of in ieder geval een supporter van de gastheeren. Natuurlijk brengt dit eenig ge vaar met zich. Laten thuis spelende ver eenigingen er daarom voor zorgen iemand voor die functie aan te wijzen, die niet alleen goed op de hoogte is met de voetbalregels, maar ook over zooveel spor tiviteit beschikt, dat hij onpartijdig een wedstrijd, waarbij zijn eigen club betrok ken is, leiden kan. Men moet daarvoor maar niet iemand aanwijzen, die wel eens gevoetbald heeft, maar een persoon, waar van men zeker weet, dat het baantje hem toevertrouwd is. Doet men dit niet, dan laadt men een zware verantwoordelijkheid op zich, omdat daardoor het sportief ge voel in de jongeren ondermijnd woi'dt. Zoo'n scheidsrechter voor de junioren moet in den waren zin des woords leider zijn. Hij mag de junioren gerust wijzen op fouten tegen spelregels. Daardoor immers verhoogt hij de kennis van het voetbal spel bij de jongeren, wat dan later wel degelijk vruchten zal afwerpen. Hij kan hun leeren in 't veld te zwijgen, te gehoorzamen aan den aanvoerder enz. Hij kan dus helpen de jongeren sportief op te voeden. En dat hiervoor niet ieder een geschikt is, zal men wel met mij eens zijn. P. DE VRIND, Competitieleider. LEIDSCHE VOETBALBOND. Schoolvoetbal-wedstrijden van A. S. C. Evenals vorige jaren organiseert de A. S. C.-commissie voor Schoolvoetbal school wedstrijden, waaraan dit jaar door elf ver tegenwoordigende elftallen wordt deelge nomen. Dit groote aantal deelnemers heeft de commissie doen besluiten ook een ver- liezerstournooi te organiseeren, waardoor de wedstrijden in meerdere mate aan hun doel, propaganda voor de voetbalsport, zullen beantwoorden. Het volledige programma luidt: 11 October: Voorronde: A. Gem. H. B. S.U. L. O.- school (Hibma) 2 uur II. P. B. Gem. KweekschoolChr. H. B. S. 3.15 uur G. P. C. Chr.. KweekschoolB. K. School (Snijders) 3.15 uur K. P. le ronde: G. AmbachtsschoolKennis is Macht 2 uur G. P. 18 October: le ronde: D. Winnaar Awinn. B 2 uur G. P. E. B. K. H. B. S.—winn. C. 2 uur K.P. F. School BloeminkGymnasium 3.15 uur G. P. Verliezersronde: 1. Verl. C.verl. D 3.15 uur K. P. 25 October: Halve eindstrijd: H. 'Winnaar Dwin naar E 3.15 uur G. P. K. Winn. Gwinn. F 3.15 uur K. P. Verliezersronde: 2. Verl. Gverl. F 2 uur G. P. 3. Verl. Everl. B 2 uur K.P. 1 November: EindstrijdWinn. H.winn. K. 2.30 uur Kemp. Verliezèrsr.Halve eindstrijden. 5. Verliezer Awinn. 3 2 uur G.P. 6. Winnaar 1winnaar 2 2 uur K.P. Eindstrijd: Winn. 5winn. 6 3.15 uur GP. De wedstrijden G.P. worden gespeeld op het groote terrein achter Pomona. De wedstrijden K.P. worden gespeeld op het kleine terrein achter Pomona. De wedstrijd Kemp. wordt gespeeld op het terrein aan de Kerapenaerstraat. Afkeuring der terreinen wordt 's Zater dagsmorgens voor 12 uur bekend gemaakt bij den heer Devilé, Nieuwe Bijn 26. Bij afkeuring van terreinen wordt het pro gramma een week verschoven. GYMNASTIEK EEN LANDENWEDSTRIJD NEDERLAND—DU ITSCHLAND? De turnkampioenschapperi te Utrecht. Naar wij vernemen worden door het Bondsbestuur van het Koninklijk Neder- landsch Gymnastiek Verbond onderhande lingen gevoerd om te Amsterdam in dit jaar een landenwedstrijd te doen houden tusschen een ploeg uit Duitschland en Ne derland. Het is zoo goed als zeker, dat déze ontmoeting zal plaats vinden. De da tum is nog niet definitief vastgesteld. De Turnkampioenschappen van Neder land personeel zullen dit jaar in Decem ber te Utrecht worden gehouden. Tevens zullen de 15 best-geplaatsten van deze kampioenschappen de keurturnersploeg van het K. N. G. V. vormen. De Technische Bondsvergadering zal, vermoedelijk om streeks de Kerstdagen te Groningen plaats vinden. Tenslotte vernemen wij nog, dat vijf vereenigingen zich aangemeld hebben in verband met het in Nederland doen komen van een buitenland schen voor turner. On derhandelingen met hieTvoor in aanmer king komende personen worden momenteol door het K. N. G. V. Bondsbestuur ge voerd. ZWEMMEN DE WEDSTRIJDEN VAN DE Z. I. A. N. Twee nieuwe Ned. records. In de overdekte zweminrichting „De Re gentes" te 's Gravenhage, heeft gister avond ten aanschouwe van een groot aantal belangstellenden, een goed geslaagd zwem feest plaats gehad, georganiseerd door de Ver. „Z. I. A. N." De heer de Haas van Z.I.A.N. zag kans bij het nummer 200 M. vrije slag een nieuw Nederlandsch record te vestigen door het oude record van H. van Essen van 2 min. 28 sec. te brengen op 2 min. 271/5 sec., terwijl de O.D.Z. het nummer 3 X 50 M. wisselslag estafette dames verbeterde en bracht op 1 min. 52 2/5 sec. Het oude re cord stond op naam van B.D.Z. in 1 min. 55 4/5 sec. De voornaamste uitslagen luiden: 100 M. vrije slag voor dames seniores: 1. Mej. M. Braun R.D.Z. 1 min. 15 1/5 sec.; 2. mej. M. O versloot O.D.Z. 1 min. 17 sec.; 3. mej. N. Visser R.D.Z. 1 min. 24 sec.; 4. mej. Ólsen R.D.Z. 1 min. 29 sec. 200 Meter vrije slag heeren-seniores: 1. J. de Haas (Zian) 2 min. 27 1/5 sec.; 2. J. de Man (U.Z.C.) 2 min. 32 1/5 sec. 200 Meter schoolslag heeren: 1. L. Kor- pershoek (B.Z.C.) 2 min. 59 1/5 sec.; 2. C. Vrucht (D.W.R.) 3 min. 31/5 sec.; 3. G. Hegi (Zian) 3 min.'10 sec.; 4. J. v. Woer- kom (S.Z.C.) 3 min. 15 1/5 sec.; 5. H. Haak (D.Z.C.) 3 min. 52 3/5 sec. 3 X 50 M. wisselslag estafette heeren: 1. Z.I.A.N. I 1 min. 44 sec.; 2. H.Z. P.C. 1 min. 45 3/10 sec.; 3. Plet IJ 1 min. 48 2/5 sec.; 4. Z.I.A.N. II 1 min. 52 1/10 sec.; 5. D.Z.C. 1 min. 54 1/5 sec. 6. S.Z.G. 100 M. rugslag dames seniores: 1. Mej. M. Braun O.D.Z. 1 min. 23 sec.; 2. mej. Kort hof, Interno, 1 min. 28 2/5 sec.; 3. mej. A. Hoogeweg B.B.Z. 1 min. 35 2/5 sec. 100 M. vrije slag heeren seniores: 1. J. de Haas, Z.I.A.N. 1 min. 4 2/5 sec.; 2. A. v. d. Berg D.Z.C. 1 min. 8 1/5 sec.; 3. E. Ingenluyy H.Z. P.C. 1 min. 9 1/5 sec. 4. L. v. d. Beyden L.Z.C. 1 min. 9 4/5 sec. 3 X 50 M. wisselslag estafette dames: 1. O.D.Z. met de dames J. Grendel, M. Bol- ten en M. Braun 1 min. 52 2/5 sec.; 2. R.D.Z. in 1 min. 53 4/5 sec.; 3. R.D.Z. II in 1 min. 56 1/5 sec. 10 X 50 M. estafette vrije slag heeren: 1. H.Z. P.C. i n5 min. 14 3/5 sec.; 2. Z.I.A.N. in 5 min. 31 sec.; 3. R.Z.C. in 5 min. 33 1/5 sec. De waterpolowedstrijd heeren Z.I.A.N.' Dolfijn (Amsterdam) eindigde in een 65 overwinning voor Z.I.A.N. SCHERMEN SABELKAMPIOENSCHAP LEIDEN EN OMSTREKEN. Zaterdagmiddag zal in het Nutsgebouw aan de Steenschuur het sabelkampioen- schap van Leiden en Omstreken verschermd worden. De wedstrijden vangen te 2 uur aan. Nu de belangstelling voor het schennen aan het toenemen is, herinneren we er nog eens aan dat de toegang voor alle belangstel lenden vrij is. OLYMPISCHE SPELEN. Het oordeel van Martin over de athletiek in de V. S. De bekende Zwitsersche athleet Dr. Paul Martin is dezer dagen weer in Europa teruggekeerd na een langdurig verblijf in verband met zijn studies in de Vereenigde Staten. Behalve aan zijn studies schijnt Martin ook nog zijn aandacht gewijd te hebben aan de athletiek in dollarland. Tegenover een verslaggever van „l'Auto" liet hij zich op de volgende wijze uit om trent het peil van athletiekbeoefening in Amerika. Z.i. zijn de prestaties in het af- geloopen jaar in Amerika met groote stap pen vooruitgegaan. Het staat reeds thans vast, aldus Dr. Martin, dat de Amerikanen gezien den huidigen vorm der cracks, op de Olympische. Spelen in 1932 te Los Ange los niet alleen de nummers over de korte afstanden zullen winnen, maar ook de werp en springnummers. Europeesche athleten zullen slechts kunnen zegevieren op de middel- en langeafstandsmarschen. Als Europa te Los-- Angelos niet een bedroe vend figuur wil slaan, zullen momenteel reeds door de groote Europeesche athle- tiekclubs eenige voor-Olympische tour- nooien in Europa met Amerikaansche deel neming moeten worden gehouden. Voorts is Dr. Paul Martin van mee ning, dat het wenschelijk is eenige Ame rikaansche trainers vóór de a.s. Olympi sche Spelen naar Europa te laten komen. De Europeesche trainers zullen nog wat van de ervaring der Amerikanen kunnen leeren. 4 Over zijn toekomstplannen liet de Zwit sersche kampioen over de 1500 Meter zich niet uit, men weet alleen, dat hij te Lau sanne of te Genève zich als arts wil gaan vestigen. „Betaal uw schuld" een beleediging? Gistermorgen had zich een 27-jarig hou der van een incasso- en informatiebureau te verantwoorden over het feit, dat hij een firma inAlphenaandenRijn en daardoor de firmante van deze zaak had beleedigd door een briefkaart te zenden, waarop met groote letters gedrukt stond „Betaal uw schuld". De firmante had hier over een klacht ingediend, aangezien de zaak nadeel had ondervonden en zij belee digd was. Reeds eerder stond verdachte voor een zelfde feit terecht. De officier eischte voor dit feit een geld boete van 50 subs. 21 dagen hechtenis. Verdachte merkte nog op, dat hij, na dat vele malen een kwitantie was gewei gerd, tot deze daad was overgegaan. Bij de belasting gaat het precies eender! H00GMADE. Uitvoering. Verzocht wordt, te mel den, dat de uitvoering van de Missieclub „St. Ursula" op Zondag 19 October pre cies te 1 uur een aanvang neemt. N00RDWIJK. Gemeenteraad. De Baad dezer ge meente vergadert Donderdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Onderzoek geloofsbrief en beëediging Raadslid. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Mededeelingen. 4. Vaststelling no tulen. 5. Benoeming lid Raadscommissie voor personeelsaangelegenheden. 6. Her stemming over het voorstel tot verbouwing van de openbare school tot school voor Nijverheidsonderwijs. 7. Herziening beloo ning Commissie tot Wering van School verzuim. 8. Bouw lijkenhuisje op algemee ns begraafplaats. 9. Verhuring woning St. Jeroensweg no. 3. 10. Rapport inzake toe standen op de gasfabriek. 11. Voorstel tot verbouw van de gasfabriek. 12. Voorstel tot bouw van een kolenlos- en transport inrichting en cokeselevator ten behoeve van de gasfabriek. 13. Voorstel tot electri- ficatie van het Langeveld. 14. Aanleg van straten op en verkaveling van de terreinen voorheen toebehoorende aan de N.V. Vesta. 15. Wijziging bouwverordening. 16. Voor stel tot het rooien van een boom op hoek LindenpleinVoorstraat. 17. Voorstel tot het bouwen van een nieuwe openb. lagere school. 18. Begrootingswijziging dienst 1930 no. 5. VOORSCHOTEN. Geboren: Johanna Antonia d. van L. Klaassen en G. E. L. Langeveld Cor nelia d. van D. Verhaar en C. van Nieuw koop Petrus Johannes z. van W. A. Westgeest en M. J. Burgmeijer. Gehuwd: J. H. A. Schaper 62 j. en S. M. P. Goethals 45 j. Gevestigd: P. L. Zwetsloot van Oegstgeest M. van der Tak Krabbe van 's-Gravenhage H. van den Els van 's-Gravenhage A. Dubbeldam van Go- rinchem. Vertrokken: H. G. van der Meer naar Wassenaar W. J. Rotteveel naar 's-Gravenhage. Gevonden. Een overjas. Verloren: een damesparapluie. Z0ETERW0UDE (Dorp). Blindenconcert. Op Vrijdag 17 Octo ber zal in het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg door de Blinden van het St. Henricusgesticht te Grave een concert worden gegeven. Het programma beslaat uit een tiental nummers voor harmonie en strijkorkest terwijl de muziek zal afgewisseld worden door demonstraties van het Blindenonder- wijs. Eenige dames zullen langs de huizen de toegangsbewijzen aanbieden. Sport. Tot algemeen leider van de B. K. Sportvereeniging A. S. C. is be noemd de heer G. C. van Oerle te Leiden. De lessen zijn ingedeeld als volgt Maan dag halfvier schooljongens; 5 uur adspi- ranten meisjes; 6 uur dames; 7 uur adspi- ranten jongens; 8 uijr heeren. Dinsdag 3 uur schoolmeisjes; S uur athletiek. Zondags na de congregatie is er voor de dames les in het reidansen. Aanmelding van leden moet geschieden bij den secretaris den heer Jac. van der Hoeven, Watertje. Herhalingsonderwijs. De Patronaats- commissie heeft het plan gevormd een cur sus voor herhalingsonderwijs te organi seeren. ZOETERWOUDE (H. R.). Volksbond. Gisteravond hield de R.K. Volksbond afd. Zoeterwoude—Leiderdorp een ledenvergadering in het Patronaats- gebouw onder leiding van den voorzitter, den heer I. J. Klaver. Door den secretaris, den heer A. Mank. werden de notulen ge lezen, welke onveranderd werden goedge keurd. Mededeeling werd gedaan van een dank schrijven van „Herwonnen Levenskracht" voor de ontvangen opbrengst der speldjes- dag, alsmede werd verslag uitgebracht van goed geslaagde inkoop brandstoffen. Hierna volgde bespreking jaarfeest en het verleenen van een subsidie aan de too- neelvereeniging „Liefde voor Tooneel". Na eenige discussie werd tiet jaarfeest vast gesteld op Zondag 9 November a.s., ter wijl besloten werd voor dit. jaar aan L. V. T. een subsidie te verleenen van 20. Op voorstel van hei bestuur werd beslo ten dit jaar met de Kerstdagen een kin derfeest te organiseeren uitsluitend voor de kinderen van de leden. Door den heer Mank werd verslag uit gebracht van de gehouden Centrale Raads vergadering; hieruit bleek, dat op die ver gadering nogal eenige critiek op het be leid van het bestuur was uitgeoefend, maar ook dat het C. B klippen en bergen wist te omzeilen. Na eenige discussie werd be sloten, voor de a.s te houden Centrale Raadsvergadering een voorstel in te die nen, tot wijziging van de statuten waarbij bepaald werd dat niet alle vrijgestelden lid van het Centraal bestuur moeten zijn. De bedoeling van het voorstel was, dat de groote meerderheid van het Centraal be stuur zal bestaan uit gewone leden van den Volksbond. De redactie van dit voorstel werd aan het bestuur overgelaten. De voor zitter deed nog mededeeling van het pro gram 'voor den a.s. winter, w.o. 4 cursus avonden zullen worden gehouden. Bij de rondvraag werd door den heer Drieman de vraag gesteld, gezien het succes bij de brandstoffeninkoop, of meerder coöperatief werken mogelijk zou zijn. De voorzitter deed de toezegging dit punt in overweging te nemen. Hierna werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6