BINNENLAND STADSNIEUWS FAILLISSEMENTEN Agenda WOENSDAG 8 OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 n W. A. G. DOYLE DAVIDSON. Lector in de Engelsche taalkunde aan de R. K. Universiteit. Bij besluit van 12 Juli 1930 heeft het Bestuur der Sint Radboudstichting te Utrecht benoemd bot lector in de Engel sche Taalkunde aan de R. K. Universiteit te Nijmegen den heer W. A. G. Doyle Da vidson te Londen. De heer Doyle Davidson is op 20 Aug. 1906 te Manchester geboren en dus pas 24 jaren oud. Het grootste gedeelte hiervan leefde hij te Londen. Hij ontving zijn eerste opleiding op het Jesuieten-college te Wimbledon van 1916- 1923 en studeerde daarna aan University- College, University of London. Reeds in 1925, dus nog geen 19 jaar oud, behaalde hij den titel van Bachelor of Arts (B.A.) in Engelsche taal en litteratuur. Hij bracht daarna nog een jaar door aan het London Day Trainig College en behaalde het z.g. Teachers-diploma, dat zijn univer sitaire studies voltooide. Daarop werd hem het Quain-Studentship in English language and literature aan University College aan geboden, een teaching-Studentship aair de Engelsche afdeeling van het college. Van 1926—1930 doceerde hij zoodoende aan dit Universitaire College. In 1929, toen de periode van het Studentship was afge- loopen, werd hij opnieuw voor een tijdperk van twee jaren benoemd. Dit tijdperk is echter onderbroken, doordat de jonge lec tor op uitnoodiging der Radboud-stichting naar Nederland kwam om een lectoraat aan de Keizer Karei-Universiteit op zich te nemen. Wetenschappelijke publicaties van zijn hand zijn tot nog toe niet verschenen, ech ter zijn er zeer binnenkort enkele te ver wachten. De heer Doyle Davidson werkt n.l. mede aan een uitgave der volledige werken van Thomas More waarvan het tweede deel, door hem in samenwerking met prof. A. W. Reed, is bewerkt. Verder zal hij binnenkort publiceeren een kleine gemoderniseerde uitgave van preeken van John Fisher en hij hoopt ook te komen tot een uitgave van „The His tory of king Richard III" door Thomas More. Als merkwaardigheid kan nog vermeld worden, dat de heer Doyle Davidson ook op gebied van amateurs-toon eel een zeer goeden naam heeft. O.a. zijn onder zijn leiding in een reeks van voorstellingen te Londen opgevoerd de Little Plays of St. Francis van Lau rence Houseman, waarvan ook het Nijm. Stud. Tooneel bij he) Lustrum van het Stud. Corps er eenige ten tooneele bracht. Verschillende dezer spelen zijn telken jare omstreeks Nieuwjaar over Daventry per radio uitgezonden Zij, die zich deze uitzendingen herinneren, zullen met genoe gen vernemen, dat de heer Doyle David son. hierbij de Franciseusrol speelde. Alles wijst er dus op, dat de Nijmeeg- sche Universiteit een interessante en be langrijke leerkracht is rijker geworden. R.K. GYMNASTIEKCLUB „KLIMOP". Een dringend verzoekt aan alle leden en adspirant-leden, om allen, zonder uit zondering, Vrijdagavond as. op de ge stelde uren in het Gymnastieklokaal (Ur- sulasteeg) aanwezig te. zijn, daar alsdan eenige belangrijke mededeelingen aan allen zullen worden gedaan. Wij vertrouwen dus, t allen tijdig aanwezig zullen zijn. PATER H. MULDER. TRIDUUM HANZE. Is het wel noodig, nog een woord van Opwekking te richten tot de Hanzeleden. nu zij ter viering van het lustrumfeest zich opmaken? Zeker: de feestdag zal sohitterend worden gevierd en de zaal zal Dinsdagavond haast te klein zijn Maar dan moet ook de kapel van het St. Elisabeth-Zielcenhuis al de avonden van het Triduum gevuld met leden, die hun plicht als R.K. Vereenigingsmannen begrijpen! Immers: het vereenigingsleven beoogt niet alleen de stoffelijke welvaart, maar ook en wel voornamelijk de geestelijke belangen der leden. En daar om zou men het een dringenden eisch kunnen noemen, dat aa-n de feestviering een geestelijke oefening voorga. De Gees telijke Adviseur, de Weleerw. Rector Reijnen. zal in krachtige taal de zielsbe langen der Hanzeleden uiteenzetten, en met vuur en klem de middelen aanwijzen, om den strijd des levens, die voor zoove- len zoo zwaar is, te strijden als echte Katholieken van de daad. Daarom, gij leden van De Hanze, allen als één man op uw post! Niemand ont- breke bij de oefeningen, die voor u ge geven worden. Er mogen onder u geen lauwen of tragen zijn, die zich alleen laten zieu in de feestzaal, dat zou een treurige mentaliteit verraden Neen. niemand ontbreke! Eerst geeste lijke verzorging, en daarna een prettig, gezellig feest! PATER H. MULDER, Oud-Adviseur. Reserve 1ste luitenants J. V. Tas, Th. Kleijn, R. Hauer, A. J. Oudheusden, J. Bovenberg en C. Bogerd, van het 6de reg. ▼eld-artillerie, komen van 3 t. m. 8 No vember hier ter stede voor herhalings oefeningen onder de wapenen. Bij de firma Dieben is een zwartbont varken geschut, dat gisteren op de markt is achtergebleven. AMBTSAANVAARDING PROF. DR. J. J. L. DUYVENDAK. Prof. dr. J. J. L. Duyvendak, benoemd tot hoogleeraar in het Chineesch aan de Leidsche Universiteit, heeft hedenmiddag te 2 uur zijn ambt aanvaard met het hou den van een rede over: Historie en Confucianisme. Spreker gaat na hoe het Confucianisme de historie heeft gezien en gevormd, hoe de moderne wetenschap die historie ziet, en hoe het mogelijk is geweest, dat het Confucianisme zulk een voertuig van his torie is geworden. Toen de* Chineesche geschiedenis in Europa bekend werd, in de 18de eeuw, wekte zij algemeene belangstelling en ver trouwen. Voltafre schreef aan den goeden zedelijken invloed van Confucius het lange voortbestaan van het Chineesche Rijk toe. De bron van de Europeesche kennis van de Chineesche geschiedenis was eerst tegen het eind van de 18de eeuw verschenen, zeer onnauwkeurige, Fransche vertaling van een groot Chineesch geschiedwerk, de „Histoire générale de la Chine". Daarin scheen een geschiedenis van ongeveer 4000 jaar bijna zonder ontwikkeling te verloo- pen, zoodat het moeilijk was daarop wer kelijk vat te krijgen. Spr. wijst erop, dat deze geschiedenis geheel in Confucianisti- schen moraliseerenden geest is geschreven, waarin de oudheid wordt verheerlijkt, en de fictie van eenheid van China wordt op gehouden. Wij moeten trachten de werke lijkheid terug te vinden achter deze ge- styleerde geschiedenis. De moeilijkheid voor de oudheid is, dat de bronnen zelf zijn geconfucianiseerd door de geleerden, door wier handen zij zijn gegaan, en die daarin veel hebben veranderd en ver- valscht. Tekstcritiek heeft ons doen zien, dat de belangrijke gedeelten van de Con fucianistische klassieken hetzij latere ver- valschingen zijn, hetzij niet den hoogen ouderdom hebben, die hun is toegeschre ven. Opgravingen hebben ons onafhanke lijk daarvan eenige kennis omtrent de oud heid gebracht: zoo heeft de vondst van beentjes en schildpadschalen die bij het wichelen werden gebruikt, het bestaan van de Jindynastie waarschijnlijk gemaakt, zoo dat onze kennis ongeveer tot de 12de of llde eeuw teruggaat. Dat de beschaving in wat nu China is, wel veel ouder is, blijkt uit de vondsten van Andersson, die beschilderde grafurnen heeft gevonden, welke groote gelijkenis vertoonen met wat i.s gevonden in Susa, Harappa, Creta en elders. Hieruit is gebleken zeer vroege aanraking tusschen de Oostersche en Westersche wereld. Aan immigratie der G'hineezen uit het Westen behoeft niet te worden gedacht. Hun verwantschappen zijn waarschijnlijk in Zuidelijke richting te zoe ken, met de volken, die thans in Indo- China wonen. Spr. doet aan eenige voorbeelden zien, hoe, in wat vroeger voor de oudste C'hin.- geschiedenis werd gehouden, mybhen en legenden te herkennen zijn, die vermoede lijk in vèrband met de riten van den voor- ouderdienst zijn blijven voortleven. Hij bespreekt de nieuwe opvattingen omtrent de oude Chin, sociale organisatie, een on derscheid tusschen de adellijke stedelin gen de de boeren bevolking; toch waar schijnlijk ten nauwste samenhangend, zoo als blijkt uit matriarchale sporen in de feodale organisatie. Die feodale organisatie beheerschte toen het leven in het oude China, dat slechts omvatte liet gebied om de Gele Rivier en staatkundig volstrekt geen eenheid vorm de. De vorsten regeeren door hun magisch- religieus prestige; zij handhaven de goede orde in de natuur zoowel als in de men- schenwereld, omdat deze beide werelden solidair worden gedacht. De ridders ne men streng de etiquette in acht, waardoor zij zelf eveneens prestige deelachtig wor den. Als in de 4de en 3de eeuw v. Ghr. do politieke en economische toestanden ver anderen, wordt men meer realistisch en komt macht en wet in de plaats van pres tige en etiquette. Uit den strijd tusschen de groote staten, die allengs zijn ontstaan, komt eindelijk een eenheid tot stand (221) onder Sje-hwang-ti, een machtig auto craat. Na diens dood wordt, na een perio de van wanorde, door een man uit het volk een nieuwe dynastie gesticht, de Han- dynastie. Deze, gebruik makende van de administratieve unificatie van Sje-hwang-ti die het feodalisme heeft afgeschaft, tracht haar prestige te verhoogen, door terug te grijpen op de oude opvattingen van den vorst, als handhaver van de goede orde in de natuurlijke en de zedelijke wereld. Zij maakt hierbij gebruik van het werk, dat de Confucianistische school in de laatste eeu wen heeft verricht, die een ideologie van de feodaliteit heeft opgesteld, waarbij ech ter zedelijke eischen in den vorst primee ren boven rechter door geboorte-adel. Zoo herleven Confucianistische idealen in een niet-feodale wereld, die hun in oorsprong lijnrecht tegenovergesteld was. Onder hun invloed worden nu de overleveringen om trent de oudheid vervormd. De dynastie neemt den schijn aan geheel overeenkom stig de oude tradities te regeeren; zij vestigt zich op een ethische basis, de Confucianistische cultuurtraditie. Het oude ridderideaal wordt, op ethische wijze ge transponeerd, de richtlijn voor de bureau craten, die voortaan besturen in plaats van de feodale heeren. Sindsdien is het staatssysteem altijd in hoofdzaak Confu- cianistisch gebleven, en heeft het zioh weten op te leggen aan al de verschillende rassen, die het huidige China bewonen. De eenheid is tot stand gekomen, die echter steeds meer cultureel, dan politiek is ge weest. Spreker eindigt met op te merken, dat het de tragedie is van China's moderne ontwikkeling, dat, nu de eigen cultuurvorm voor het eerst in de geschiedenis is ver broken, een politieke eenheid moet wor den gevormd. Zoo China er in de toekomst in mocht slagen een natie te vormen, dan zou het in wezen toe te schrijven zijn aan den samensmeltenden invloed in het ver leden van het Confucianisme, dat thans is onttroond. Hierop volgden de gebruikelijke toespra ken. PROF. DR. L. G. M. BAAS BECKING. Zooals wij gisteren in een gedeelte onzer oplage reeds berichtten is benoemd tot hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuniversiteit al hier, om onderwijs te geven in de plant kunde dr. L. G. M. Baas Becking, uit Pa cific Grove (Californië). Dr. Lawrence Baas Becking werd in 1895 te Deventer geboren. Na zijn lagere studies bezocht hij de H. B. S. te Amers foort, waarna hij gedurende een jaar te Delft studeerde, om daarna over te gaan naar de universiteit te Utrecht. In 1919 deed hij zijn doctoraal examen maar we gens gezondheidsredenen ging hij naar Californië, waar hij verder studeerde aan de Stanford University en hij spoedig een fellowship verkreeg. Daar promoveerde hij op een onderzoek naar de anatomische structuur van het geslacht Botrychium. In 1921 keerde hij naar Nederland te rug, alwaar hij zijn studies aan de univer siteit te Utrecht voortzette en tenslotte promoveerde hij op een proefschrift, geti teld: „Radiation and vital phenomena". Gedurende eenigen tijd was dr. Baas Becking werkzaam als assistent bij prof. Went te Utrecht. Daarna ging hij weder naar Amerika, en kreeg hij te Stanford een leeropdracht in Economie botanie, waarna hij werd benoemd tot professor in „General Physiology". Drl Baas Becking is thans directeur van een gedeelte van het Hopkins Marine Sta tion te Pacific Grove bij Monterey, dat in het bijzonder de physiologie van het zee plankton bestudeert. In 19271928 heeft dr. Baas Becking als z.g. ruil-professor te Leiden, Utrecht en Amsterdam een serie colleges gegeven over Algemeene Physiologie. Van zijn hand zijn talrijke publicaties verschenen. Dat zijn werken ook hier te lande bui ten den kring van biologen gewaardeerd wordt, kan blijken ui,. de omstandigheid, dat hem kort geleden een toelage is toe gekend uit het van 't Hoff-fonds voor het verrichten van speciale onderzoekingen. „SANCTUS AUGUSTINUS". Installatie nieuwe moderator. Maandagavond hield deB. K. Studenten- vereeniging „Sanctus Augustinus" te Lei den een algemeene ledenvergadering, waar in afscheid genomen werd van den oud moderator, den weleerw. pater G. Dolle, o.f.m., en de installatie plaats had van den nieuwen moderator, den weleerw. heer R. J. Reijnen, rector aan het St. Elisabeths- Ziekenhuis. Het_ oude bestuur had weer aan de be stuurstafel plaats genomen en na een hartelijk openingswoordje, richtte de prae- ses, de heer H. Frank, zich in het bijzon der tot pater Dolle, memoreerende hoe deze gedurende den korten tijd van zijn mode ratorschap veel voor St. Augustinus met liefde en toewijding heeft gedaan, waar voor spr. hem namens alle Augustijnen dank zegde. Hierna sprak pater Dolle een kort woord ten afscheid en uitte hij zijn beste wenschen voot St. Augustinus. Vervolgens had de bestuurso verdra ebt. plaats en ruimde het oude bestuur zijn plaats achter de groene tafel in voor: H. J.- Brückel, praeses; A. L. Bollen, vice- praeses; me-j. A. P. M. Egelie, ab-acti9 Ia; H. J. M. ten Berge, quaestor; A. O. H. Tei legen, ab-actis II; P. J. M. Aalberse Jr., assessor en L. H. C. Perquin, Unie-afge vaardigde. De heer H. J. Brückel aanvaardde het presidium met een korte beschouwing over den toestand der vereeniging, wat haar innerlijk en uiterlijk leven betreft. Den inwendigen toestand der vereeni ging mocht spr. goed noemen en, rekenend op den steun van alle leden, aanvaardt het bestuur met vertrouwen zijn taak. Wat den toestand der vereeniging in haar verhoudingen naar buiten betreft, zeide spr., dat het toch jammer is, dat aan de vereeniging. na reeds zooveel ja ren bestaan te hebben, nog haar plaats betwist wordt. Spr. hoopt niet anders, dan dat zoo spoedig mogelijk het ingenomen standpunt mag worden verlaten en spoe dig volkomen erkenning zal mogen volgen. Wat de verhouding ten opzichte van zustervereenigingen betreft, ook hier is alles niet zooals billijkerwijs verwacht mocht worden, maar het bestuur van St. Augustinus is -er van overtuigd, dat te de zen aanzien een sterke, maar correcte hou ding de eenig juiste zal blijken te zijn. Daarbij hoopt spr. op de volle mede werking der leden. Met eenige toepasselijke woorden ver klaarde de heer Brückel vervolgens den nieuwen moderator, rector Reijnen, ge- installeerd. Spr. wees er daarbij op, dat de benoeming van rector Reijnen met blijdschap was ontvangen. Daarna nam de weleerw. heer rector Reijnen het woord, die zeide van pater Dolle gehoord te hebben, dat hij in de vereeniging veel goeds zou ontdekken en het stemde hem tot vreugde, dat hij zulks alreeds had bemerkt. Naar aanleiding van hetgeen praeses Brückel tot de studenten had gezegd, n.l. dat hij ieder, die geen raad weet met zijn vrijen tijd, aanried naar den moderator te gaan, zeide spr., dat dit hem zeer wel kom is en dat hij hoopte veel visite te ontvangen. Hierna werd overgegaan tot- behande ling der gewone agenda. WEER EEN ONTVLUCHTE PSYCH0PAATH AANGEHOUDEN. Hij was met een kameraad een zaakje begonnen I Zooals bekend zijn eenigen tijd geleden weer drie verpleegden uit het Psycbopa- then-asyl hier ter stede ontvlucht, waar van er vrij spoedig reeds één werd aan gehouden. Van den tweede, zekere D. Scheepstra, was bekend, dat hij te Diemen een hit gestolen had; meer bon de politie niet achterhalen. Thans is hij te Vries' (Drente) aangehouden, in het bezit van een rijwiel, dat hij te Harderwijk had gestolen. Uit het onderzoek is gebleben, dat deze vluchteling met zijn kameraad Maat man een handel in paarden was begon nen. Kaarten daarvoor: Maatman en Scheepstra, handel in paarden, waren reeds gedrukt, maar paarden hadden zij gelukkig nog niet. Scheepstra is na-ar Die-men overgebracht en zal later hierheen worden vervoerd. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Archaeologische lezingen en cursussen. Het najaars-programma van het Rijks museum van Oudheden luidt als volgt: Avondlezingen. 28 October J. J. van Deinse, (Conserva tor van het Rijksmeuseum Twenthe): Oude volksgebruiken in het Saksische land. 11 November Dr. A. Mahr, (Keeper Na tional Museum of Ireland, Dublin): Die Megalithische Kultur in Irland (Eine flüchtige Uebersicht). 13 November Dr. A. Mahr: Primitieve Schiffahrt und Fischérei in Irland-. (Prae- historisch und Rezent-Ethnographisch). (Met vertooning van een Film). 25 November Dr. J. H. Holwerda; Egyp te en ons Hunnebeddenvolk. 9 en 11 December Dr. A. Koster, (Kustos Staatl. Mus. Berlin). Ueber die Funde im Nemi-See. Zij, die één of meer lezingen wenschen bij te wonen, gelieven zieh daartoe op te geven vóór 25 October a.s., hetzij schrifte lijk bij de Directie of door hun naam te teekenen op de daartoe bij den Museum portier gereed liggende lijst, onder bijvoe ging of betaling van 1.per persoon voor onkosten. Zij ontvangen dan tijdig voor elke lezing gratis een afzonderlijke toe- Inschrijvingen voor deze Najaars-lezingen 1930 zijn ook voor de Voorjaars-lezingen 1931 geldig. Museum-rondgangen zullen niet meer op vastgestelde tijden plaats hebben. Zoodra meer dan 6 personen .den wensch kenbaar maken aan een over 4 uren verdeelden Rondgang door een bepaalde Afdeeling deel te nemen, zullen, in overleg met hen, door de Directie dag en uur nader wor den vastgesteld. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 4518. „Onderling Hulp betoon". Nieuwveen, Dorpsstraat 123. Zie kenhuisverzorging. Uittr. 2de voorz.: G. Wolf. Nieuwveen. Uittr. 2e secr.J. Könst, Nieuwveen; Uittr. Alg. Plaatsverv.: A. J. Blom, Nieuwveen. 4087. H. Berkhey. Katwijk aan Zee, Ten Brittenstraat 8. Vleescbhouwerij en Spek slagerij. Overl. E.H. Be-rbhey, Katwijk, d.d. 17 September 1923. 3012. Fa. Johan Parmentier. Leiden, Schelpenkade 6. Fabricatie van sajetten en gebreide goederen. De akte van op richting is gewijzigd. Aanvulling. Prowaseck Stöxen. Leiden, Hoogewoerd 75 (Noenesteeg). Kuns-t-gieterij. De opgave d.d. 25 Septem ber 1930 in het dossier van het Handels register van bovengenoemde zaak: wijzi ging van adres Ruime Conscientiestraat, heeft niet betrekking op de zaak: Prowa seck Stöxen, doch beteekent dat de kunstgieterij: F. A. H. Prowaseck, in de Ruime Conscientiestraat is- gevestigd. Door de Missieclub „St. Ursula" zal een uitvoering worden gegeven van „De Zege praal des Kruises". Om abuis met stukken van.ongeveer gelijken titel te voorkomen, zij opgemerkt, dat dit een geheel nieuw stuk is, dat hier ter stede nog niet is óp- gevoerd. Door het bestuur van de Stichting tot be heer van exploitatie van woningen te Lei den werd hedenmorgen in perceel Bree- straat 119 aanbesteed: het verrichten van buitenverfwerk aan Gemeentewoningen hier ter stede. Er waren 14 inschrijvingen, waarvan 1 van onwaarde. Ingeschreven was als volgt: J. M. Laroo en Co. A'dam 8750.., A. Breed Heer Hugowaard 7666.F. J. G. Quintus Haarlem 5900.—, fa. Bink en Woudenberg Leiden 5467.Th. Witte- man Leiden ƒ4753.—, fa. de la Rie en de Jong Den Haag ƒ3834.E. Marcelis Lei den 3800.Gebrs. Tasman Leiden 3770.A. J. Bleys v.-h. H. J. de Jong Leiden 3700.fa. Oudshoorn Den Haag, 3200.fa. Uylenbroek Zeist 2752.M. J. van IJzerloo Rijswijk 2465.W. J. de Bruin Jr., Den Haag 2379. In verband met dit Triduum is de verga dering van „De Goede Woning", welke Vrijdag zou worden gehouden, uitgesteld. Uitgesproken: H. A. Akerboom, Scheepsbouwer, te Oegstgeest; cur. mr. L. de Blécourt, te Leiden. Gemeentelijke Aankondigingen BEVOEGDHEID TOT STEMMEN BIJ VOLMACHT. Burgemeester en Wethouders van Lei den maken bekend, dat een kiezer, met inachtneming van het in de Kieswet be paalde, bevoegd is bij volmacht te stem men, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat "hij herhaaldelijk of al thans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt, werk zaam pleegt te zijn buiten- de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, mits zijn afwezigheid, indien hij gedurende het tijd vak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meermalen in die ge meente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is, met inachtneming van het in de Kieswet bepaalde, bevoegd bij volmacht te stemmen de vrouw, welke, gehuwd met een kiezer, die voldoet aan de bovenver melde voorwaarden, met haar man, in verband met diens beroep of werkzaam heden, afwezig pleegt te zijn. De kiezerslijst wijst aan, welke kiezers bevoegd zijn bij volmacht te stemmen en voor welke verkiezing zij daartoe bevoegd zijn. De aanwijzing geschiedt niet dan nadat de belanghebbende een daartoe strekkend met redenen omkleed verzoekschrift aan het gemeentebestuur heeft ingediend; de indiening moet geschieden vóór# Januari en niet eerder dan 1 October van het voorafgaande jaar. Formulieren voor de bedoelde verzoekschriften zijn van 15 Sep tember tot en met 31 December ter ge meente-secretarie kosteloos voor de kie zers verkrijgbaar. De belanghebbende, die een verzoek schrift als bovenbedoeld heeft ingediend en die van de gevraagde bevoegdheid ge bruik wil maken, doet daarvan in persoon mededeeling ter secretarie van de gemeen te, op welker kiezerslijst hij moet voorko men, aan den burgemeester of aan den daartoe door dezen aangewezen ambte naar. De mededeeling kan geschieden zoo dra het verzoek is ingediend, doch niet later dan een week na den dag der candi- daatstelling. Hij-geeft daarbij op naam en voornamen, dagteekening én plaatj'"p^an geboorte van hem zelf en van gemachtigde, Van de aaiiwijzfr lijke volmacht opg wordt door .4«'n ^doo^ |em aangewezen ig tö>rcft een schrifte- rn;aa5t. )K De volmacht ;2pr enjfdoor den bur gemeester ofj.den Jlcfbr a«ten aangewezen ambtenaar oflderteSllgfend. Een afschrift van de volmacht! word^jSen kiezer uitgereikt. De gemawitigde moet in persoon ter secretarie vin de gemeente mededeelen, dat hij delvolmacht aanneemt. Van de aanneming "wordt aanteekening gedaan onder het origineel der volmacht; deze aanteekening wordt door den gemachtigde en door den burgemeester of den door de zen aangewezen ambtenaar onderteëkend. Indien de aanneming niet reeds gelijktijdig met de aanwijzing heeft plaats gevonden, geeft de burgemeester of de door dezen aangewezen ambtenaar onverwijld van <1° aanwijzing kennis aan den gemachtigde met oproeping om binnen vijf dagen ter secretarie de volmacht te komen aanne men; is binnen dien termijn de volmacht niet aangenomen, dan is zij vervallen en kan de kiezer niet opnieuw voor dezelfde verkiezing een gemachtigde aanwijzen. Als gemachtigde mogen slechts aange wezen worden zij, die in de gemeente be voegd zijn tot het deelnemen aan dezelfde verkiezing. Indien de kiezer een gemach tigde heeft aangewezen vóór de vaststel ling van de kiezerslijst, en na de vaststel ling dier lijst mocht blijken, dat de ge machtigde niet aan dezen eisch voldoet, wordt de volmacht als vervallen beschouwd en kan de kiezer niet opnieuw voor dezelf de verkiezing een gemachtigde aanwijzen. Een kiezer mag niet meer dan één aan wijzing als gemachtigde aannemen, behou- dens dat hij een tweede aanwijzing mag aannemen, indien beide aanwijzingen zijn geschied door personen, die tot zijn huis- genooten behooren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Inenting en herinenting tegen pokken. W. van Leiden a-engen ter alge- B. meene kennis, dat op de Woensdagen 15 en 22 October e.k., teltyent val des namiddags 23 uur in het Elis j.b|th4of aan de Oude Vest gelegenheid z#l por|en gegeven tot kostelooze inenting!eiKüjtrincnting tegen pokken. J A. VAN DE SfiNDESBAKHUYZEN, I Burgemeester. VAN STRIJEf, Secletaris. Leiden, 8 October 1930. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vinoentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Woensdag, Dioc. Vereeniging van R. K. Bijzondere Onderwijzers, afd. Leiden en Omstreken, den Burcht, 6.30 uur. Woensdag, Donderdag, Vrijdag. Triduum van de Hanze", Kapel St. Elisa- beth-ziekenhuis, Hooigracht. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 October waarge nomen door apotheek: P. du Croix, Rapen burg 9, Tel. 807.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2