LUCHTVAART KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 6 OCTOBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 PAARDENSPORT Courses te Duindigt. De uitslagen van de gisteren gehouden courses te Duindigt luiden als volgt: Reginaprijs: prijzendraverij le klasse over 2060 Meter: 1. Postduifje G. (eig. Jac. v. d. Graaf); 2. Queen G. (eig. U. W. de Jong). Roi Soleil-prijs; ren op de vlakke baan over 1250 Meter: 1. Milano (eig. W. Jo- chems); 2. Avelin (eig. M. J. v. d. Velde). Riviera-prijs; prijzendraveri] 4e klasse ,.vör 1600 Meter: 1. Theunis (eig. L. Knoistra); 2. Sara (eig. Th. de Lange). Rivadavia-prijs; handicap 2e en 3e klasse over 3250 Meter: 1. Numas M. (eig. P. v. I. Knoop); 2. Queen H. (eig A. Vringer). Reine de Navarre-prijs; ren op de vlakke baan over 2000 Meter: 1. Croquette (eig. P. J. Koneijnenburg); 2. Petit Pierre (eig. M. J. v. d Velde) Elfde Heerrijders-prijs; handicap le klasse over 2000 Meier: 1. Vegrana (eig. Stal C.); 2. Rosel (eig. J. Vrijlandt). De courses werden ditmaal afgewisseld door atletiekwedstrijden. Het nummer 200 Meter hardloopen werd gewonnen door H Bergmann (Pro Patria, Rotterdam). Tweede werd F. W. Hummel (N. A. V. Trekvogels, Den Haag). WIELRENNEN Leidsche Ren- en Touristvereen. „Swift". Zondag werd de 100 K.M.-rit gereden om het kampioenschap. W. Severijnen wist daarop beslag te leggen en is dus voor één jaar houder van den wisselbekei-, welke door den heer A. Ravensberg is beschikbaar gesteld. Ondanks de sterke tegenwind is er toch nog den behoorlijken tijd gemaakt van 3 uur, 33 min. 57 sec. 2e werd J. Verschoor op 1 lengte. De Juniors reden 25 K.M. le werd daar in R. Riethoven in 1 uur, 30 min. 2e T. Riethoven (Boy) op wiel lengte. HET ZWEEFRECORD VOOR NEDERLAND VER3ETERD. Op 43 min. 25 sec^ gebracht. Zondagmiddag heeft de heer Van Tijen het zveefrecord voor Nederlanders tè N o ord w ij k verbeterd, en gebracht op 43 minuten 25 seconden. Het stond op naam van dr van der Maas met 4 minuten 24 seconden. Ondanks de zeer krachtig wind, die 50 a GO K.M per uur bedroeg, schoot het glij- vliegtuig rustig de lucht in, waarna de vlie ger koers zette in zuidelijke richting. Kort daarop keerde hij terug en ver dween verder in Noordelijke richting. Na 20 minuien, toen hij een bocht wilde ma ken, raakte hij te ver buiten de opstijgende luchtstroom. Hij moest dalen, waarbij hij dicht bij zee neerkwam. Mot twee motorrij wielen en een op hei strand aanwezige zeilwagen werd hulp gebracht om den vlie ger in staat te stellen opnieuw te starten. Dit gelukte zeer vlot, waarna v. Tijen op nieuw koers zette naar zijn punt van uit gang, waarbij slechts nog enkele toeschou wers aanwezig waren. De vlieger bleef nog zoo lang langs de kust heen en weer vlie gen totdat de duislernis hem na 25 minu ten noodzaakte te landen. PER PANDERTJE NAAR INDIE. Sportieve zakenreis. Men raakt langzamerhand gewoon aan de vluchten naar Indië. Het moderne goed- geconstrueerde vliegtuig heeft in de prac- tijk bewezen, geschikt te zijn voor reizen op langen afstand. Tot nog toe waren het echter steeds groote, welbemande vliegtui gen die den verren tocht ondernamen. Voorzien van alle navigatiemiddelen, re- servedeelen en een dubbele besturing. Thans wil de heer J. E. van Tijen, ex portmanager van de Van Houten's cacao fabrieken te Weesp, (dezelfde die Zondag middag het record zweefvliegen op zijn naam bracht) met een klein sport-Pa-nder- t ie bewijzen, dat de vliegtechniek ook zoo ver gevorderd is, dat de zakenman, met z'jn eigen zelf bestuurde machine elke ge- vvenschte wereldreis kan ondernemen. Hij heeft zich voorgenomen, om een noodzake lijke „zakenreis", naar cominerciecle rela ties in Turkije, Britsch- en Ned.-Indië, nu eens per vliegtuig te deen. 'lot dat doel heeft de Panderfabriek een speciaal geconstrueerde „anderhal-dckker" voor hem gebouwd, voorzien van een Havil- land-Gipsymotor van 100 paardekrachten. Het sierlijke vlegtuig, dat de letters PH- AFN voert, draagt den naam „Adelaar", naar het fabrieksmerk van Van Houten. Het toestel is geheel voor het maken van dezen grooten tocht ingericht; de pas sagiersruimte heeft plaats moeten maken voor het inbouwen van een extra groote benzinetank, terwijl de bestuurszitplaats vnnrzien js van mist-vlieginstrumenteil en alle verdere benoodigdheden en navigatie middelen, welke fcot het maken van een dergelijke groote rei, noodzakelijk zijn. Om op kleine terreinen te lrnnnen landen, is het voorzien van remmen op de wielen, terwijl een metalen schroef is gemonteerd, t.en einde tegen zware regenbuien en het tro pische klimaat bestand te zijn. Ten einde het toestel tegen de felle zonnestralen te beschermen, is het geheel in aluminium- e.eur uitgevoerd; de geheel stalen fuselage ieerd°r gebruik in d« tr°Pen geprepa- Een dor belangrijkste factoren bij de voorbereidingen van dezen tocht, namelijk het gereedmaken der kaarten, geschiedde •--or den Vliog-Technischen Dienst der K. I.. M-, terwijl voorts medewerking werd on- lisrvondon van het ministerie van Water- ssos-t, Bureau Luchtvaart. De route, welke gevolgd zal worden is dezelfde als die, welke door onze K.L.M.- vliegers elke veertien dagen met de lucht post wordt afgelegd. Het ligt geenszins in de bedoeling van den heer Tijen om een „recordvlucht" te maken, integendeelin vele plaatsen denkt hij enkele dagen door te brengen, ten einde aldaar zijn zaken af te doen. Het spreekt vanzelf, dat, al vliegt de heer Van Tijen niet zulke lange trajecten als de K.L.M., "aan de op deze wijze te maken reis moeilijkheden van bijzonderen aard zijn verbonden. In diens vliegtuig toch bestaat geen gelegenheid tot aflossen in het besturen, terwijl hij gedurende de 6 tot 8 uren, de die trajecten in ieder geval zullen vorderen, de bestuurderszitplaats niet kan verlaten, zooals in groote vliegtui gen het geval is, waar men zich in de ca bine kan vertreden. Het vliegtuig „Adelaar", waarmede mo menteel bijna dagelijks proefvluchiten van langen duur worden ondernomen, zal ver moedelijk in het midden van deze maand van Schiphol de 15.000 K.M. lange reis aanvaarden. PRELAAT E. H. VAN DEN BERG t De 63ste Prelaat-, van de abdij van Berne te Hees-wijk, welke abdij gesticht werd in 1134, de hoogeerw. heer Van den Berg, is in den hoogen ouderdom van 79 jaar zacht en kalm in de» Heer ontslapen. De hoogeerw. heer Evermodus Hubertus van den Berg, prelaat van Berne, werd 13 Mei 1851 te Gemert geboren. Tegelijk met den later zoo bekend ge worden „pater" van den Eisen, den boe- ren-apostel van Brabant, trad de jeugdige Van den Berg als novice in de orde van St. Norbertus. Op 10 November IS'69 ontving hij het kleed van den H. Norbertus en legde in 1874 de eeuwige geloften af. Den 24en Juni 1876 werd de eerw. heer Van den Berg pxnester gewijd. Eenige jaren na zijn priesterwijding, in 1879, werd de eerw. heer Van den Berg benoemd tot Novicemeester en belast met de vorming van aanstaande priesters. Voorts was bij lector in de philosophie en theologie. In 18S8 werd hij benoemd tot prior der abdij. Dit prioraat duurde slechts vier jaar, want in Januari 1S92 werd hij be noemd tot pastoor te Lithoijen, waar hij een St. Norbertusbuis stichtte voor onder wijs der vrouwelijke jeugd. In het op 24 November 1908 gehouden Kapittel werd de zeereerw. heer Van den Berg gekozen tot Prelaat (abt) van de abdij Berne.. Het volgende jaar begaf Prelaat Van den Berg zich naar de Ver. Staten, om de missiegebieden der Norbertijnen te visiteeren. Op 29 Juni 1925 vierde Prelaat Van den Berg onder zeer veel blijken van belang stelling zijn gouden priesterfeest en op 10 November 1929 zijn diamanten jubilé als lid der orde der Premonstratensers. H. M. de koningin erkende de groote verdiensten van Prelaat Van den Berg door hem te benoemen tot Ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Prelaat Van den Berg ruste in vrede. Mdmrg. ALKEMADE. Gevestigd: Th. A. Naderman van Zoeterwoude. R. C. van den Bosch en gezin van Haarlemmerliede en Spaarn- woude. B. Stawiarski van Gelsenkjr- chen. C. L. van der Salm van Naald wijk. A. E. Hagenaars van Den Haag. R. H. Daverveld van Ginneken en Bavel. M. Th. van der Zwet van Oegstgeest. G. Niessen van Hilversum. L. Koenders en gezin van Ede. Vertrokken: P. "W. Smittenaar naar Amsterdam. P. N. van der Meer naar Oegstgeest. M. C. van der Veer naar Zoeterwoude. G. P. de Jong naar Ter- heyden. O. G. Kerkvliet naar Lisse. J. C. Okel en echtgenoote naar Noord wij- kerhout. C. M. Oostdam naar Zoeter woude. M. H. de Koning naar Alphen aan den Rijn. J. M. de Jong naar Echt. P. van der Meer en gezin naar Lei den. J. van Berkel naar St. Oedenrode. N. .J. Dobbe en gézin naar Ter Aar. J. H. Banen naar Lisse. B. G. van der Zwet naar Moordrecht. Th. M. Obdeyn en gezin naar Haarlemmermeer. G. P. C. Heemskerk naar Den Haag. Wed. V. H. de Vries naar Kortenhoef. M. van Seg- gelen naar Voorhout. L. M., J. A. en M. N. van der Veer naar Haarlem. M. C. Heemskerk naar Noordwijkerhout. Geboren: Geertruida Catharina, d. en M. J. Schirm. Wilhelmus Jacobus, z. Johannes Hendricus, z. van H. Zoetemelk van Th. van Ruiten en H. Hoogenboom. van J. H. van der Poel en C. M. van der Geest. Hendricus Wilhelmus, z. van J. F. van Amsterdam en M. J. Hoogen boom. Ondertrouwd: P. Schalk jm. 23 j. en G. Vreeken jd. 22 j. C. J. van Zeil jm. 26 j. en G. C. Borst jd. 22 j. J. Baas wed. 34 j. en G. Vreeken jd. 27 j. J. H. Schoo jm. 21 j. en W. Verhaar jd. 22 j. N. J. van "J er kei jm. 26 j. en W. M. M. van der Meer jd. 23 j. Gehuwd: L. J. Beuk jm. 27 j. en H. M. Beelen jd. 29 j. Overleden: P. Hijzelendoorn 83 j. UITH0ÓRN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente zal in openbare raadszitting bij eenkomen op Vrijdag 10 October des voor middags 10 uur. LISSE. Geboren: Adie z. van N. Wanraey en C. M. Denie. Catharina Marta d. van R. C. Stijnman en J. de Wit. Leooardus Franciscus z. van J. C'. Ruigrok en P. C. v. Rooen. Cornelia Margaretha Theresia d. van J. A. Ruygrok en W. v. Rijn. He lena Adriana d. van G. V. Augustinus en A. v. d. Vlugt. Overleden: Gerardus Verdegaal wedr. van P. van Haaster 78 j. OndertrouwdH. A. Bouwmeester en C. A. v. Kesteren. Sobriëtas. De verkoop van het So- briëtasbïoempje .bracht alhier 129 op. Gevestigd: J. van Leeuwen uit Bent huizen. C. van Dijk uit Leiden. J. H. van Dongen uit Bloemendaal. J. H. M. de Graaf uit Amsterdam. J. Wolters uit Emmen. B. Griekspoor en gezin uit Hillegom. Tegelaar en gezin uit Ame rika. J. Ch. A. M. van der Weiden uit Leeuwarden. C. G. Kerkvliet uit Alke made. M. T. Griekspoor uit Haarlem. C. C. Alders uit Veur. G. van der Eng uit Haarlem. J. Verschoor uit Slie- drecht. O. de Vries uit Ferwerderadeel. A. Middelkoop en echtg. uit Warmond. H. van Hoven en gezin uit Haarlemmer meer. A. M. J. Klepper uit Edam. J. H. Banen uit Alkemade. J. N. G. Kraijvanger en gezin uit Amsterdam. J. F. Hardeman uit Haarlem. C. J. Tromp uit Hengelo. S. M. Goossens uit Hoorn. O. W. H. Pieper uit Castricum. Oh. J. Daggers uit Onstwedde. J. B. van der Laan uit 's-Gravenhage. S. V. Cornelisse uit 's Gravenhage. W. de Roo- de uit Leidert. A. Obdam en gezin uit Hillegom. K. Oostema uit Hulsberg. T. Kooiman uit Enkhuizen. J. H. Koree uit Leiden. C. A. van der Salm uit Zoe terwoude. Vertrokken: J. Th. Westgeest naar Noordwijk. G. J. Krösschell en gezin naar Castricum. J. van der Saag naar Amersfoort. W. A. Schoone naar Vel- sen. L. Dijkstra naar Ferwerderadeel. P. C. Schuts naar Anna Paulowna. J/van Blitterswijk en eohtgen. naar Haar lemmermeer. C. J. G. Persoon naar Monster. A. M. Doeswijk naar St. Michielgesiel. G. B. Noordanus naar Leiden. J. W. Hoekstra naar 's Graven hage. N. J. F. de Mooij naar Delft. Th. A. Bemelman naar Hoorn. M. A. Otte naar Leiden. H. Gabler geb. Ho- fer naar Leiden. H. Hofer naar Leiden. J. P. Vercouiteren naar Yerseke. C. G. Lemmers naar Bergen op Zoom. Ph. H. J. Möller naar St. Oedenrode. J. F. Hennekes naar Amsterdam. J. van Zoen naar Warmond. P. Lok naar Ambt-Vol lenhoven. P. G. Berjaars naar Haar lem. C. Matthijs naar Overschie. P. M. van der. Lans naar Leiden. M. H. Kuipers naar Bodegraven. J. Broer naar Ter Aar. J. M. Zuiderwijk naar Heem stede. M. A. de Haas naar Haarlemmer meer. J. J. Buurman naar Hillegom. M. van Vliet naar Leiden. K. van Voorst naar Beverwijk. J. Selier en gezin naar Leiden. W. G. van der Salm naar Anna Paulowna. A. van Eijk en gezin naar Haarlemmermeer. A. E. Meiland naar Noordwijkerhout. OUDEWETERING. Magazijn Groene Kruis. Vrijdagavond heeft in hotel van den Bosch onder de verschillende vaklieden de aanbesteding plaats gehad voor den bouw van het nieu we Groene Kruis-magazijn. Het werk is gegund aan de volgende personen: Tim merwerk J. L. Zoet voor 1890metsel werk wed. C. Langhout voor 2299; schil derwerk aan L. J. Schrijvers te Oud-Ade voor 312loodgieterswerk aa-n J. H. Yesseur voor 343.50 en het smidswerk aan Th. Boers voor 89.60. R0EL0FARENDSVEEN. Woningbouw. De bouw van de 12 ar beiderswoningen aan den Langenweg al hier verkeert thans reeds in een zoodanig stadium, dat het bestuur der woningbouw- verecniging heeft kunnen bepalen, dat de huizen den 27en October a.s. betrokken kunnen worden. Daar er nog enkele wo ningen beschikbaar zijn worden gegadig den aangeraden zich onverwijld met hun aanvragen tot het bestuur te wenden. RIJNSATERWOUDE. "Gevestigd: Th. Bakker uit Ter-A ar. J. W. A. Lammers uit Aalten. Vertrokken: M. Blanksma naar Lei- muiden. W. H. van Beek naar Heilo. A. Looyen naar Barneveld. J. de Beer naar Leiderdorp. A. G. van Roon naar Ter-Aar. A. van der Graaf naar 's Gra venhage. Geboren: Gauke, z. van S. de Vries en W. Daiuna. Gerrit Jan, z. van Th. J. van leperen en A. de Jong. Klazina, d. van W. J. Kinkel en C. M. Buiser. Overleden: Geertruida van Ieperen 4 maanden, d. van J. van Ieperen en G. de J ong. WASSENAAR. Gob or en: Wilhelmus Gerardus, z. van A. J. van de Wijgert en J. P. Koeber gen. Adrianus Johannes, z. van B. A. W. Sneldenvaard en E. C. G. Rooijakkers. -- Cornelis, z. van G. Jansen en C. M. van der Togt. Johannes Marie, z. van H. J. van Rijn en M. H. van Noort, Pieternella Antoinetta, d. van J. Peeters en S. J. P. Mesker. Jacobus Leonardus, z. van A. M. Beijersbergen en E. W. van der Krogt. Ondertrouwd: P. F. van Doorn en A. C. van der Krogt. J. A. Vollebregt en M. F. Zwetsloot. J. H. Drop en A. M. Ra- vensway. G. van Kalveren en C. Koks hoorn. Overleden: J. F. S. Frijlinck 75 j., ongehuwd. J. van der Ham, 64 j., echtg. van M. van Rijn.'H. B. Semmelink <;2 j., echtg. van J. M. A. H. Simon. W. J. de Bas 65 j., echtg. van E. M. van Dobben. P. J. Veldhuizen 56 echtg. van J. G. H. van Es. Ja kind, vanaf hede» want we hebben no Je behoeft je dagelijkse^ meer met tegenzin nay^'b Je krijgt nu o£k, ^ffnals je nicb Koffiemelk e® je^ült cvenaL^^j spoedig meer willen hebben. Ik ben blij den hierover geraad- [>leegd te hebbe^TOok mij bekomt deze ckkere coffeïnevrije koffie veel beter en vader, die wegens zijn geprikkelde zenu wen en slechte nachtrust al lang geen koffie meer wil gebruiken, zal met Koffie Hag ingenomen zijn. Het is inderdaad zoo, Koffie Hag spaart hart en zenuwen. ALPHEN AAN DEN RIJN. HET WINKELWEEK PRIJSRAADSEL. De belangstelling voor het winkelweek prijsraadsel is zeer groot geweest. Eenige honderden oplossingen zijn binnengeko men, en naar de velerlei handschriften te oordeelen, heeft jong en oud, geletterd en ongeletterd naar drukfouten gezocht, de juiste aankomst was: Voor Alphen -en omgeving is ook de Leidsche Courant het meest gelezen blad. De gelukkige winnaars van de drie prij zen ad 5.zijn: Mej. A. Rijsdanr, Prins Hendrikstraat. De heer P. J. Kooijman, Mauritsstraat. De heer Jos. v. d. Burg, Hooftstraat. Aan deze geluksvogels zijn bonnen toe gezonden, die in een van de winkels, wel ke aan de winkelweek deelnamen, moeten worden besteed. Opening Nutsambachtsteekenschool. Zaterdagmiddag is, in tegenwoordigheid van tal van autoriteiten, het door 4e Mij. tot Nut van het Algemeen gestichte ge bouw der Am-bachtsteekenschooi door den burgemeester dr. H. J. Lovink officieel geopend; de school herdacht tevens haar 60-jarig bestaan. Onder de talrijke aanwe zigen merkten wij o.m. op het dagelijks bestuur onzer gemeente burgemeester en wethouders, verschillende raadsleden, den directeur van gemeente-werken Ir. Waar- denburg, den inspecteur van Nijverheids onderwijs, den heer C. A. Groote-Haas, het bestuur en commissarissen van het de partement van de Mij. tot Nut van het Al gemeen, bestuur van de zusterteekenschool der Martha-Stichting, de architecten, de heeren G. W. Vis en W. B. Kroon, heeren aannemers die het werk hebben uitgevoerd tal van andere vaklieden onzer gemeente en vele andere genoodigden. De voorzitter, de heer H. van Kleef, sprak een herinneringswoord, waarna de burgemeester het openingswoord sprak. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den inspecteur van het Nijverheids onderwijs, den heer C. A. Groote-Haas en door den directeur, den heer J. A. Tolk. De heer v. Kleef dankte de verschillende sprekers, waarna het gebouw werd bezich tigd. Ingekomen: Sijt.ske Wijbenga, van Andijk. Kinderen van Zwieten, van Uit hoorn. M. Cattel en gezin, van Gouda. G. Alblas en gezin, van Zwammerdam. G. J. Mulder, van Waarder. Lijsje van der Beek echtgenoote van G. J. Mulder, van Bodegraven. Erna II. W. Schade, van Leiden. Annigje Otto, van Nieuw koop. Willemijntje Steenkist, van Haar lem. Hendrika Oostenbruggen, van Maarssevcen. Wilhelmina J. de Heij, van Leiden. Anna M. S. Schliinbach, van Duitschland. Kinderen Habig, van Zand- voort. Cornela H. A. Westerbrink, van Noordwijk. N. de ruin, van Amsterdam. Vertrokken: G. van Egmond en gezin naar Utrecht. H. J. Groeneveld, naar Ede. A. L. M. Ludlage naar Alke made. T. Hoeve, naar Uithoorn. Ber tha E. A. Bakhuijzen, naar Amsterdam. Willempje Gruis, naar Zoeterwoude. J. Ba en gezin, naar Zevenhoven. J. van Wijk, naar Zeist. Kinderen van den Boom, naar Briell-e, M. Bulk, naar Rijn- 7aterwoude. Hendrika Veuger, naar oskoop. R. Posthuma. naar 's-Graven- mage. Anna H. M. Ruiter, naar Oost- voorne. BOSKOOP. Personalia. Naar wij vernemen is met ingang van 1 October tot burgemeester van 's-Gravendeel benoemd de heer C. van Heesen, gemeente-secretaris alhier. BODEGRAVEN. Personalia. Door B. en W. van Bode graven is tot ambtenaar ter secretarie al daar benoemd den heer M. Vervoorn te Haaften, Geboren: Adriana Antonia Hillegon- da d. van P. G. H. Vcelenlurf cn M. J. Moons. Geertruida d. van J. D. Zaal en G. Hoogendoorn. Levenloos geboren kind van K. Anker en J. Woudenberg. Ondertrouwd: C. de Koning 28 j. en S. S-lappendel 22 j. Getrouwd: C. F. Voorhoeve 26 j. en J. E. Maaskant 26 j. A. R. de Haan 28 j. en G. Blaazer 26 j. Tj. Huisman 26 j. en C. van Randen 35 j. Gevestigd: A. Tak en echtgenoote, koopman, van Gouda. Truida van der Poorte, dienstbode, van Gouda. Anna Busser, dienstbode, van Zwammerdam. Vertrokken: A. C. van der Maat, zonder beroep, na.r 's-Hertogenbosch. W. C. Klerkx, zonder beroep, naar Benne- broek. M. Polatsek, kellner, naar Am- sterdam. K. Plomp, zonder beroep, naar Soest. Th. van Veldhuizen, zonder be- roep naar Soest. Joh. van don Berg, metselaar naar uder-Amstel. KOUDEKERK. Ziekenhuisverpleging. Onder leiding van den voorzitter den edelachtb. heer J. van der Meulen, hield <l'e vereeniging voor Ziekenhuisverpleging „Hazerswoude Koudekerk" 1.1. Dinsdagavond haar 7de jaarvergadering. Tegenwoordig waren 1.7 leden, afwezig twee loden. Na een kort openingswoord van den voorziter werden de notulen en het jaar verslag van den secretaris, de heer N. P. Slogtenhorst, uitgebracht en goedgekeurd, waaruit bleek, dat het ledental bc-staat uit 4342 leden, zoodat bij het vorig jaar een vooruitgang is te oonstateeren van 329 le den. De vereeniging is aangesloten bij de Federatie van Vereenigingen voor Zieken huisverpleging. Het jaarverslag van den penningmeester, de heer P. F. Verkleij, vermeldde ons dat in verschillende zieken huizen het aantal verpleegdagen waren 1999. De ontvangsten hadden bedragen ƒ7296.95 en de uitgaven ƒ7451.83. Nadeelig saldo 154.78. De gekweekte rente bedroeg evenwel 359.14 zoodat het reservekapitaal nog was voruit.gegaan met 204.36. De commissie tot nazien der rekening, bestaande uit de heeren T. van der Lee en A. Zuidwijk, rapporteerde bij monde van eerstgenoemde tot goedkeuring der reke ning. Tot bestuurslid werd met algemeene stemmen herkozen de heer Jac. Vonk, ter wijl tot commissieleden werden aangewe zen de heeren R. van Vliet en Joh. Horten- sius en tot plaatsvervanger de heer H. J. J. Voeta. Enkele besprekingen hadden nog plaats, de belangen der vereeniging betreffende, terwijl bleek dat de beide boden, zoowel te Hazerswoude als de Koudekerk, op lof waardige wijze hun arbeid in 't belang der vereeniging verrichten. Ook van de beide plaatselijke genees- heeren ondervindt de vereeniging de meest krachtigste medewerking. Me-t een kort slotwoord vian den voorzit ter waarin dank werd gebracht aan de le den voor hun trouwe opkomst, werd de zeer geanimeerde vergadering gesloten. Collecte. De op Dinsdag in deze ge meente door eenige jonge dames gehou den inzameling van gelden ten bate van het Ned Roode Kruis heeft opgebracht 31.80. Gemeenteraad. De Raad vergadert Woensdagmiddag te 2% uur ten Raadhuize. Onderwerpen ter behandeling. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. Mededeelingcn. 3. Vaststelling begrooting brugbedrijfdienst 1931. 4. Vaststelling winst- en verliesreke ning dienst 1929 Waterleidingbedrijf cn begrooting dienst 1931. 5. Voorloopige vast stelling Gemeenterekening dienst 1929. 6. Vaststelling Gemeentebogrooting dienst 1931. 7. Verzoek van de muziek vereeniging „Kunst na Arbeid" om een jaarlijksche sub sidie. 8. Vaststelling verordeningen op de heffing en invordering van opcenten op de Gemeentefondsbelasting. 9. Vaststelling verordeningen op de heffing en invorde ring van een plaatselijke belasting voor het ingebruik nemen van openbare ge meentewerken en -bezittingen en voor diensten door de gemeente bewezen. 10. Comptabele besluiten. 11. Aangaan geld- leening groot 12664.41 ten behoove van de bestrating. 12. Benoeming lid Commis sie tot wering van schoolverzuim (vaca ture Jac. van den Berg). Aanbeveling le. H. Verburg, 2e. C. H. de Blois. 13. Voor stel tot intrekking der verordening op de heffing van een wegbelasting in de ge meente Koudekerk. Geboren Adriana Maria d. van Her- manus Vitters en Maria Johanna Franke. Overleden: Willem de Vries 8 w. HAZERSWOUDE. Geboren: Maria Catharina Wilhel- mina d. van D. G. van der Voort en W. M. Vrijburg. Ondertrouwd: J. A. Vollebregt 22 j. en M. F. Zwetsloot 23 j. P. Groot 24 j. en A. Binnendijk 26 j. \V. Bes 23 j. on G. Edens 19 j. N. Huisman 35 j. en P. de Vreede 27 j. B. L. Luyten 22 j. cn M. v. d. Werf 21 j. ZOETERWOUDE. Onbestelbare brieven. Lijst van onbe stelbare brieven. 2e helft Sept. 1930. Brief kaarten binnenlamlMariefcje Segeüng (4 stuks Utrecht, Vleutensehe weg (onbe kend). J. Vermeeren, Rotterdam, Lau- rierstr. 26. Jan van 't Veer, W. Knollen- j dam (onbekend). 1 briefkaart zonder adres. Briefkaarten buitenland. Henri Schutze Gelsenkirchen. Frans Schuuer, Wien. Geboren: Maria Cornelia d. v. J. Zandbergen cn H. J. Heemskerk. Pieter z. v. A. van G u-lik en L. Breen. Adrianus Gerardus z. v. C. Ooyendijk en J. F. Vlas veld. Getrouwd: Johannes Petrus Rotte veel 24 j. en Cornelia Antonia van der Salm 24 j. Cornelis Heijkoop 25 j. en Wil- lemina Verduijn 22 j. Overleden: Wilhelmina Cecilia Vink 30 p. echtg. van A. van der Werf. Ida v. d. Heyden 69 j.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7