MAANDAG 6 OCTOBER 1930 LugdunumSchoten 32. Voor dezen pittig gespeelden wedstrijd was de belangstelling matig. De plaatselij ke ontmoeting L.F.C.A.S.C. had natuur lijk het voetbalminnend publiek opgeslokt. Lugdunum heeft gewonnen van een ploeg die bezield' was met den wil om te winnen. Over den wedstrijd het volgende: Scho ten is direct in den aanval, de Lugd. ach terhoede plaatst het leder retour naar de voorhoede, een pracbt-schuiver van de Roo gaat naast. v. Well geeft eenige mooie ballen aan de buitenspelers, die echter ner veus den bal over de outlijn rappen, v. Well tracht met een ver schot zijn club de leiding te geven, wat evenmin lukte. Van der Berg krijgt thans bezoek van de gas ten en een subliem schot van den midvoor wordt even subliem gehouden. Het spel is vlug en het combineeren goed, vooral bij de Schotcn-spelers. De bal belandt weder bij de Roo, een knal en vallend stompt de keeper corner, welke echter zonder resul taat blijft. Lugdunum krijgt direct daarna ook een corner te verwerken, een scherpe voorzet van den rechtsbuiten, doch keeper van der Berg blijft de baas. Onophoudelijk blijft Schoten in den aanval en vooral de rechts buiten is een groot gevaar. Deze sluipt zeer handig door de achterhoede. Op zoo'n moment krijgt de rechtsbinnen den bal toegespeeld en hij plaatst onhoudbaar over van der Berg in 't doel (01). Er is dan 15 minuten gespeeld. Lugdunum speelt onvermoeid verder, met het succes dat na verloop van 5 minuten de Roo den gelijk maker scoort. (11). Een vrije schop nabij 't Sohoten-doel wordt door v. Well genomen, resultaat nihil. De wedstrijd blijft tot aan de rust aantrekkelijk en menigmaal moet de Schoten-keeper zijn talenten toonen. Na de hervatting heeft de Roo direct al de lust om een doelpunt te maken,- doch de keeper tipt op het juiste moment weg. Het Schoten-elftal is thans iets ster keren een schuiver van den midvoor kan keeper van der Borg vallend redden. Wan neer de rechtervleugel van de thuisclub snel opbrengt, geeft Rademaker bij de outlijh keurig voor, de Jaeger laat de bal loopen, en de Roo accepteert de kans 21. Om onnaspeurlijke redenen deelde de scheids rechter mot milde hand diverse vrije schop pen uit. Het werd echter eerlijk over bei de partijen verdeeld, waardoor Lugdunum in de laatste 3 minuten deze wedstrijd won. Schoten scoort uit één van deze vrije schoppen den gelijkmaker (22). De Roo bezorgde daarna zijn club de leiding (32). Nog eenige hopelooze pogingen van Scho ten om in dezer stand verandering te bren gen mochten niet baten. De scheidsrechter was overigens goed. Alphen l-r- U. V. S. 1 32. Een kleine zwaarbevochte overwinning van Alpben was het einde van deze tot het einde toe spannenden wedstrijd. Alphen speelde een goeden wedstrijd, maar ook TL V. S. liet zich niet zonder meer inmaken, het spel verplaatst zich vliegensvlug en beide doelen verkeerden herhaaldelijk in gevaar, waardoor de spanning in niet ge ringe mate toenam. De" Leidenaars begin nen met den wind mee en ondernemen den eersten aanval op het Alphen-doel, maar het vrij goede verdedigen der Alphen-backs voorkomt doelpunten. De voorhoede van U.V.S. komt evenwel terug en plotseling schiet de linksbinnen der Leidenaars het leder in het net (10). De vreugde blijkt van korten duur, het U.V.S-doel komt on middellijk in gevaar. Uit een voorzet van links heft van Kooijk het genoegen voor Alphen gelijk te maken. De druk op het Alphendoel blijft echter aanhouden en als eens een corner ontstaat, kan Windhorst nog juist tijdig ingrijpen. Alphen is daar na eenigen tijd sterker, het spel der voor hoede is evenwel te doorzichtig, zoodat de U.V.S.-verdediginig meestal tijdig kan irir ^grijpen. Onder veel spanning komt dan ongewij zigd de rust. Direct na. de hervatting zet Alphen een goeden aanval op, waarop Plantfeber het leder in keeper's handen schiet. Een tweede schuiver van Broere ketst tegen de paal. De druk op het U.V.S.- doel wordt steeds zwaarder, telkens stormt de wit-zwarte voorhoede af op het doel der Leidenaars. Keeper Kramp is echter zijn plaats waard en weet vele gevaarlijke schoten op zijn doel behoorlijk te verwer ken. Een der U.V.S.-backs raakt dan het leder met zijn handen. Penalty. Plantfeber plaatst zich achter den zal en schiet over... Het spel verplaatst zich zeer vlug en bei de doelen komen beurtelings in gevaar. Als de voorhoede der thuisclub een aanval on derneemt, wordt het leder naar Bin-nen- kamp toespeelt, die meteen zijn club de leiding geeft (21). Ook U.V.S. laat zich niet onbetuigd en binnen een minuut maakt zij uit een voorzet van links weer gelijk. (22). Ann beide zijden wordt nu hard om de winnende goal gezwoegd. Alphen mist een kans als haar midvoor voor open doel overschiet. De wit-zwarte voorhoede komt onmiddellijk terug, een goede voor zet van links wordt dan door Plantfeber in een doelpunt omgezet (32).'Nog is niet geheel door Alphen gewonnen, want direct forceeren de Leidenaars een snelle door braak, die uitloopt op een corner, welke de U.V.S.-voorhoede niet weet te benutten. Onder groote spanning komt daarna met Alphen in den aanval het einde van dezen wedstrijd met een zwaar bevochten over winning van Alphen. R.-K. FEDERATIE. De uitslagen. Eerste klasse A. OVCValkenburg 20 R.K. ONSMarsana 33 Eerste klasse B. UnionGennep 53 Eerste klasse C. VDZNEO 0—3 GrolAchilles 22 Eerste klasse D. PVC—HMS 3-3 WilskrachtDe Meer 41 EMM-R. K. A.V. 3-0 LimvioSDO 13 Eerste klasse E. LeonidasDHL 11 TYBB-GDA 7—3 DEM—HBC 1—5 DonkGraaf Willem 21 Tweede klasse O. LeidenSpartaan 13 Leiden ISpartaan I 13. Op een zeer nat terrein heeft Leiden haar eerste wedstrijd voor de oompetitie gespeeld en beide puntjes af moeten staan aan Spartaan. Hoewel beide partijen tegen elkaar opwogen en tot 10 minuten voor het eind een gelijk spel wisten te houden (11), wist Spartaan in de laatste tien minuten nog tweemaal te doelpunten. Over dezen wedstrijd het volgende: Leiden speelt voor den wind en direct zien wij dat beide elftallen aan elkaar ge waagd zijn. Na een kwartier spelen was er van overwicht van een van beide elftal len nog geen sprake. Verschillende aanval len werden door backs of keepers retour gezonden. Spartaan krijgt de eerste cor ner te nemen die echter niets oplevert, ook Leiden krijgt direct daarna een corner, die schitterend werd voorgezet en d'oor den midvoor van Leiden in keepers handen wordt gewerkt. Aan weerskanten wordt hard gewerkt om de eerste goal en als Spartaan door een mooi samenspel een doorbraak forceert, kan de keeper van Lei den niet anders meer doen dan corner wer ken. Deze corner kostte Leiden het eerste doelpunt. De keeper van Leiden vangt val lend en laat door de gladheid den bal val len, die door een speler van Spartaan wordt ingetrapt (10). Leiden zet alles op alles en het gelukt haar na. eenige minu ten den gelijkmaker in de touwen te jagen, maar wegens buitenspel wordt dit- doelpunt geannuleerd. De bal is juist weer uitge trapt, aJ« de spil van Leiden hem opvangt en direct doorzendt. Een schermutseling voor het Spartaandoel volgt en de bal komt bij den vrijstaanden rechtsbuiten van Leiden, die zonder aarzelen met een kei hard schot doelpunt (11). Na eenige aan vallen aan weerskanten is het rusten. Na de rust lijkt het of Leiden nog beter spel wil ontplooien, geleidelijk wordt dit minder, tegengewerkt door den sterken wind, maar zij weet toch den stand gelijk te houden tot ongeveer 10 minuten voor het einde. Een doorbraak van den midvoor van Spartaan en do keeper van Leiden heeft 'het nakijken (2—1). Dit is Leiden te bar en geregeld trekt zij ten aanval, maar het geluk is niet met hen. Een vrije schop van dichtbij op 't Spartaandoel, blijft zon der resultaat. Even voor het einde for ceert de midvoor van Spartaan een ge vaarlijke aanval, die echter door den links back wordt verhinderd. De bal blijft echter in een plas water steken en do Leidsche keeper vischt naar den 3en goal. Leiden zwoegt nog om den achterstand te verklei nen maar onveranderd komt het einde. Door Leiden II werd de eerste compe titiewedstrijd gespeeld tegen Teylingen IT op Sporthof. Bij de rust had Leiden een 2—0 voorsprong doch er werd verloren mot 32. Jongens een anderen keer beter, want het spel wat jullie te zien gaven was ver van slecht en een gelijk spe] had een juis ter verhouding gegeven. Leiden IIT speelde om 12.15 haar twee den wedstrijd, die zij verloor met 61, het derde telde enkele invallers. De wedstrijd Alphen Boys Junioren Leiden Junioren ging wegens afkeuring van het terrein niet door. DIOC. HAARL. BOND. R. K. S. V. „TE IJLING EN". De wedstrijd Teijlingen I—Excelsior I vond geen doorgang wegens terreinafkeu ring. Teijlingen II—Leiden II 3—2. In een spannenden wedstrijd welke forseh genoeg werd gespeeld heeft Teij lingen 2 puntjes gewonnen. Onder leiding van scheidsrechter On derwater werd om 2.30 uur begonnen. Teij lingen telt 1 en Leiden 4 invallers, waarbij Leiden bovendien nog met 10 man speelt. De eerste aanvallen zijn voor Leiden. Teij lingen onderneemt ook een aanval, doch deze gaat achter. Bij eenige Leiden-aan- vallen worden achter elkaar 2 doelpunten gemaakt. Het spel wordt dan meer afwis selend en beide doelen komen in gevaar ie verkeeren, doch de achterhoeden weten het terrein te zuiveren. Nu komt Téijlin- gen meer opzetten en Leiden zet alle zei len bij om gevaar te voorkomen. Het lukt de Teijlingen-vocrhoede nog niet om te doelpunten. De rust is nabij en als de halflinie van Teijlingen op het. Leiden- doel aandringt, geeft de linkshalf een keu rig schot, wat via de lat in de netten ver dwijnt. (12). Kort hierna is het rusten. Na de rust heeft Teijlingen voordeel van den wind, maar toch golft het spel de eer ste oogenblikken gelijk op en neer. Na een kwartier is er een kleine inzinking bij Leiden te constateeren, waarvan Teijlingen dankbaar gebruik maakt. In een keurig opgezette aanval gaat de geheele voorhoe de er van door en de rechtsbinnen kogelt tegen den bovenlat. Doch dit is slechts uitstel. Eenige minuten daarna verdwijnt door dezelfde voet de bal in het doel (22). Leiden zet nog eens flink op en het resultaat is een corner,, doch deze le vert niets op. Aan de andere zijde het zelfde. Teijlingen is nu weer 'in de meer derheid en juist in de laatste minuten, weten zij nog een doelpunt ie maken door toedoen van den rechtshalf (32). Hierna fluit de arbiter welkt goed leidde, einde. De Teijlingen-Junioren hebben hun eer ste nederlaag te pakken van O. V. V. Met 21 moesten zij het onderspit delven. DE LEIDSCHE COURANT R. K. Sportverecniging V. V. L. Zondag speelde V. V. L. I haar eerste competitiewedstrijd tegen St. Bernardus I. Als om 2.30 uur scheidsrechter v." Beelen beginnen blaast, trapt V. V. L. iets tegen wind af. Bernardus is de eerste oogen blikken in de meerderheid in welke pe riode een mooi schot vermelding verdient, dat tegen de bovenlat belandde. Allengs wordt V. V. L. echter sterker, en de B.- verdedigirig moet alle zeilen bijzetten om onheilen te voorkomen. Doelpunten kun nen echter niet uitblijven. Er worden her haalde malen tactische aanvallen opgezet met resultaat, dat de stand bij de rust 20 is in het voordeel van V. V. L. Na de rust gaat V. V. L. weer opnieuw ten aanval. Wel probeert St. B. het ook een enkele maal, doch zij vinden in de V. V. L.- verdediging en speciaal den kleinen links back een onoverkomelijk struikelblok. V. V. L. blijft over alle linies sterker en met fiksche schoten weten zij den stand tot 60 op te voeren. Dan vindt V. V. L. het blijkbaar welletjes, zij nemen het kalm op, ja te kalm, want St. B. weet van de gele genheid te profitereen en doelpunt kort achtereen driemaal. Dan herstelt V. V. L. zich weer en er dreigt geen'gevaar meer, doch spoedig breekt dan het einde aan, zoodat de competitie is ingezet met een 6—3 overwinning. Het tweede elftal deed evene-ens uit stekend werk en klopte Leiden III met 61 op het Leiden-lerrein. Ook over de Jun. kunnen we tevreden zijn, daar Meerburg I slechts met 10 de overwinning op het kantje af behaalde. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag 5 Oct. speelde. A. V. V. I voor de competitie tegen St. Lodewijk I uit Rotterdam. Ongeveei' 2.30 uur fluit scheids rechter Zoet beginnen. A. V. V. telt drie invallers. Na eenige verkenning aan beide zijden, gaat het spel langen tijd op en neer, ofschoon A. V. V. voor doel gevaar lijker is, doch tot doelpunten komt het niet en na eenige gevaarlijke aanvallen, waarbij echter de resp. verdedigingen meester blijven var het terrein, fluit de scheidsrechter rust met blanken stand. Na de rust pakt A. V. V. direct flink aan en bij een dezer aanvallen, maakt een der St. Lodewijkspelers hands en de toegestane penalty wordt door den A. V. V.-midhalf in een doelpunt omgezet 1—0. Dan komt St. Lodewijk opzetten. Ook zij krijgen een penalty te nemen, welke even eens in een doelpunt wordt omgezet (ll). A. V. V. weet zich dan weer los te werken, doch de voorhoede weet het net niet te vinden. St. Lodewijk bekogelt dan enkele malen het A. V. V.-doel, doch de invaller keeper is ongenaakbaar; even voor het einde moet hij echter zwichten voor een onhoudbaar schot 12. Hoe A. V. V. ook zwoegt, er komt geen verandering meer en met 21 heeft St. Lodewijk de overwin ning behaalt een gelijk spel ware de juiste verhouding geweest. De wedstrijden voor A. V. V. 2 en A. V. V. 3 vonden wegens afkeuring van Hoornpark geen doorgang. R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeierwcude (H.-R.). In de gisteren door Meerburg-elftallen gespeelde wedstrijden zijn vier van de zes punten binnengehaald. Geen slecht begin dus. Het eerste verraste door een klinkende overwinning op de Alphensche Boys I. Met 81 moesten de Alphenaren het onderspit delven. Er was echter meer spanning dan de uitslag zou doen vermoeden. Voor de rust toch speelden de beide partijen vrij wel tegen elkaar op, en slechts met de al lergrootste moeite slaagde de Meerburg achterhoede erin het doel schoon te hou den, terwijl de voorhoede het slechtst tot één doelpunt brengen kon. Na de rust echter bleek, dat de Boys boven hun krach ten gespeeld hadden, en de meeste spelers speciaal de half-linie, uitgespeeld waren. Met regelmatige tusschenpoozen voerde Meerburg toen de score omhoog, waarte genover de tegenpartij één enkel doelpunt stelde. De junioren, ook thuis spelend, wisten met 10 te winnen van de V. V. L.-junio- ren. Hier heeft het aan- spanning niet ont broken en slechts in de allerlaatste minu ten wisten de Meerburgers het winnende doelpunt te scoren. Maar, er is gewonnen, en nu maar goed volhouden, junioren. Het tweede Meerburg-elftal stelde te leur door in Wassenaar met 13 van BI. Zwart III te verliezen. Het schijnt hier vooral aan de voorhoede te liggen, maar wat er aan hapert, wie zal het zeggen. Deze linie immers bestaat toch uit vijf spelers, die wel eens meer gevoetbald hebben, en werkelijk tot goede dingen in staat zijn. Vooruit, tweede elftallers, laat deze wed strijd, die verloren gegaan is. een aanspo ring zijn, om in het vervolg de zaken flink aan te pakken, en te werken van begin tot eind. Niet eenige spelers moeten dit doen, maar alle elf! Dan is er kans om het verloren terrein te herwinnen. R. K. Sportvereeniging D. 0. S. Onder tamelijke belangstelling speelde D. O. S. II haar derde competitie-wed strijd en wist beide puntjes thuis te hou den. Lisse heeft het echter lang niet ca deau gegeven, en een tegenpuntje was zeker verdiend geweest. D. O. S. dat met één invaller speelde, was het meest in den aanval. Al dadelijk: werden er een paar mooie kansen verknoeid, de achterhoede van Lisse is tegen zoon druk niet be- stand en spoedig is het 10 en even voor de rust 20. Ook na de rust is D. O. S. het meest in den aanval, alhoewel Lisse nu ook gevaar- lijk bij het D. O. S.-doel komt, doch Rinus laat zich niet passeeren. Als D. O. S. dan nog eens aanvalt en de keeper mist schiet de midvoor in het verlaten doel (3—0). Spoedig daarna is het einde en he.pH T). O. S. haar tweeden wedstrijd gewonnen. KORFBAL NEDERLANDSCHE K0RFBALB0ND. De uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste k 1 as s e N. H. WesterkwartierD.D.V. 10; D.V.D. Olympia 20; SwiftHercules 51. Eerste klasse Z. H. Het ZuideiwD.K.C. 12—2; Vitesse—Ons Eibernest 31; Velox-Deetos 14. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse. RigterybeekD.O.S. 22; Naas—H.K.C. «—1. Noordelijke afdeeling. Eerste klasse. W.W.M.D.—Sparta 4-4. VitesseOns Eibernest 3—1. Met een mengeling van gevoelens woon den we dezen wedstrijd bij. Nu eens wa ren we verrast door de vlugheid waarmede de bal van hand tot hand ging en dan weer ergerden we ons bijna aan het groot aantal fouten dat gemaakt werd. Dit geldt voor beide partijen. Voor de pauze was de wedstrijd beter dan erna. Vitesse heeft gewonnen, maar het had evengoed anders kunnen zijn. Want had Vitesse vaak de leiding, evenveel malen w'as Eibernest ab soluut de meerdere. Eibernest is met' zijn jonge krachten een enthousiaste ploeg. Vele spelers missen echter nog de eerste- klasse-routine. Het Vitesse-twaalftal heeft ook verandering ondergaan. Wat de dames betreft kan blauw-wit tevreden zijn. Van de heeren hebben we Ter Poorten wel eens beter gezien, terwijl de oud-G. K. V.-spe- ler Waldeck nog niet in deze ploeg thuis behoort. Uittenbroek vond in Minderman een zoodanige tegenpartij, dat zijn spel weinig tot uiting kwam. Dit is echter geen blaam voor den eerste, maar veeleer een pluim voor den tweede. De scheidsrechter lette slechts weinig op alleenspel. Zoo werd o. i. het doelpunt van Lente door alleenspel voorafgegan, en zou bij een an deren scheidsrechter dan ook waarschijn lijk niet zijn toegekend. De wedstrijd had het navolgende ver loop. Eerst is Eibernest in den aanval, daarna Vitesse. Na vruchtelooze pogingen van Van Beeck krijgt Vitesse de leiding door Lente. Een fout in de verdediging bezorgt daarna een Haagsehe dame een prachtkans, die echter zonder succes blijft Ter Poorten verdedigt zeer slecht, en al leen aan gemis 'van doeleapaciteiten is het te danken, dat tegenpunten uitblijven. Tegen de pauze voert Lente den voor sprong op (20). Dan komt Vitesse sterk in de meerderheid, maar juist in deze pe riode maakt Ons Eibernest met een mooi zuiver schot een tegenpunt. Na rust is'het gehalte van den wedstrijd gedaald. Een hopeloos gedoe! in den Vi- tesse-aanval blijft zonder succes. Het spel verslapt; fouten legio. Na een half uur wordt een mislukt schot van Uittenbroek gevolgd oor een zuiver schot achter de paal door Mej. Molt (3—1). In dezen stand komt geen verandering meer. LAWN-TENNIS Timmer in Engeland. De tenniskampioenschappen op overdek te banen van Wales, welke te Llandudno worden gehouden, zijn Zaterdag voortge zet. Henk Timmer sloeg heden in de kwart finale W. Radcliffe met 60 62. ATHLETIEK INTERNATIONALE ATLETIEK WEDSTRIJDEN TE PARIJS. Ladoumégue vestigt een nieuw wereld record over 1500 Meter. Berger' wint de 100 Meier. Hoogerwerf derde op de 1000 Meter. Gisteren vonden onder groote belangstel ling de jaarlijksehe Jean Bouin-athletiek- wedstrijden te Parijs plaats, waaraan ook een drietal Nederlandsche athleten deel- De bekende Frauschman Jules Ledou- mègue is het gelukt het 1500 Meter wereld record, dat met 3 min. 51 sec. op naam stond van Dr. Peltzer met 1,8 sec. te ver beteren en het te brengen op 3 min. 49,2 sec.; een fraaie prestatie dus. Berger en v. d. Berghe liepen mee in de 100 Meter. Berger won in 11.2 sec. 2. Van der Berghe. 3. Beigbeder (Frankrijk). Ook op de 150 Meter was Berger eerste in den tijd van 16,4 sec. In de duizend Meterloop liep Hooger werf mee. Hij hield het tempo der Fran- schen Seger en Norelies goed vol en ein digde als derde binnen Nederlandschen re cordtijd. Hij deed er 2 min. 35,3 sec. over. De winnaar Seger liep de 1000 Meter in 2 min. 34 sec. 2. Norelles. 3. Hoogerwerf. De 5000 Meter was voor den Franschman Declercq. TWEEDE flLAD PAG. 6 Wandelwedstrijd „Graaf Willem". Aan den wandelwedstrijd, die gisteren over een afstand van 25 K.M. door de Haagsehe Athletiekvereeniging „Graaf Willem" werd georganiseerd, is ook deel genomen door do Leidsche Vereeniging „Rood Wit"., De vereeniging nam deel met 12 loopers, waarvan 8 binnen den vastgestelden tijd van 2 uur 55 min. aankwamen, terwijl drie anderen het diploma behaalden. Er was slechts 1 uitvaller. De volgende 8 personen kwamen binnen den vastgestelden tijd aan: B. Kriek, P. Verhoef, G. v. Brussel, J. Mellman, H. Meyers, W. Stijnman, Th. Stijnman en M. v. Noort. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. Kampioenschap 2e en 3e klasse. De uitslagen der gehouden voorwedstrij den om het 2e en 3e klasse kampioenschap zijn: Tweede klasse. A. J. Off en berg D. G. v. d. Voort pnt. brt. h.s. 125 44 12 77 43 14 gem. 2.84 1.79 J. Bouman A. van Rijsdam 92 '125 42 42 12 18 2.19 2,97 C. Schouten R. Kantebeen 125 106' 43 42 12 11 2.90 2.52 P. M. v. d. Berg C. Pouw 125 106 54 53 13 9 2.31 2.00 W. Penseel P. Horree 125 105 41 40 12 11 3.04 2.62 Derde C. Randeraat J. v. d. Poel klasse. 98 39 100 39 9 16 2.51 2.56 H. v. Niekerk H. Rietbergen 100 76 26 25 12 10 3.84 3.04 G. v. d. Berg L. v. Keeken 100 96 37 36 10 9 2.72 2.66 D. Randeraat H. P. v. Amsterdam 100 96 43 42 16 7 2.32 2.28 G. Jansen Jr. H. Witjes 100 70 43 42 11 8 2.32 1.66 L. van 'Keeken J. Schuurmans 100 62 41 40 10 s 2.43 1.55 In de eindstrijden zijn de volgende Iers geplaatst: spe- 2e ld.: W. Penseel gemidd. 3.04, A. van Rijsdam idem 2.97; O. Schouten idem 2.90; A. J. Offeniberg idem*2.84; P. Horree idem 2.62; R. Kantebeen idem 2.53. 3e klasse: H. van Niekerk idem 3.84; H. Rietbergen idem 3.04; G. v. d. Berg idem 2.72; L. van Keeken idem 2.66; J. v. d. Poel idem 2.56 en C. Hendriks kamp. vorig jaar. De vereeniging P. v. Cleef heeft nog met een viertal ingeschreven voor de 4e klasse L. B. NSCHAKEN Districtscommissie in Zuid-Holland. Jl. Zaterdagmiddag heeft de Districtscom missie in het district Zuid-Holland in het Nationaal Schaakgebouw te 's-Gravenha- ge haar jaarvergadering gehouden. Deze commissie is samengesteld uit de gedele geerden van de aangesloten schaakclubs. Wegens ongesteldheid van den voorzit ter, den heer J. van Wijk, werd de verga dering geleid door den Districtscommissa ris, den heer K. J. Nieuwkerke. Allereerst werden aan de verschillende clubs de di ploma's voor behaalde prijzen uitgereikt, o.a. aan het Leidsch Schaakgenootschap een eersten prijs voor het eerste tiental, behaald in de hoogste groep (2A Noord). Hierna bracht de districtscommissaris het financieel en het jaarverslag uit, waarna laatstgenoemde functionaris en de voor zitter bij acclamatie werden herkozen. Het nu volgende punt der agenda nam als ge woonlijk den meesten tijd in beslag, nl. de groepcnindeeling voor den competitiewed strijd 1930—'31. Dit wordt alleen veroorzaakt door het groote aantal tientallen, waarvoor een plaats gevraagd wordt, maar vooral door nieuwe clubs, aan wie een plaats toege kend moet worden. Het verschijnsel doet zich steeds voor, dat nieuw gevormde clubs het liefst direcl in één der hoogere groepen willen spelen. Zoo meldde een nieuw-opgerichte club te Rotterdam zich aan voor de groep 2e klas A Zuid, d. i. de sterkste groep in de Zui delijke afdeeling, onder het motief, dat aan de eerste borden nog al sterke spelers ge plaatst zouden worden. Daar dit geen vol doende motief was, kon aan dit verzoek niet worden voldaan. Hoewel de definitie ve groepeering ten slotte aan den districts commissaris is overgelaten, kunnen we na reeds wel de volgende indeeling vermelden, voorzoover de clubs uit Leiden en omge ving er bij betrokken zijn. Groep SA Noord: Leidsch Schaak genootschap I, H. Arb. Schaakclub I, H. Westerkw. I, Disc. Disc. Ill, Scheven. Schaaksoc. I, Resid. Schaakclub T en ver moedelijk Disc. Disc. II. Groep 2 B. Noord: Leidsch Sch.gen. II, H. Westerkw. II, Disc. Disc IV, Inter Nos I (Boskoop), Messemaker I (Gouda). Groep 3A Noord H. Schaakver. 1. H. Arb. II, Delftsc'he Arb. I, Wassenaar 1 en Disc. Disc. V. Het aantal tientallen zal dit jaar pl.m. 60 bedragen, waarvan 20 in de Noordelijke afdeeling, verdeeld over 4 groepen. Nadat nog voor de verschillende groepen een leider was benoemd, sloot de voorzit ter de matig bezochte vergadering.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6