X RECHTZAKEN Financiën en Economie VRAGENBUS MAANDAG 6 OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN TRAM DÉRAILLEMENT. Twee personen gewond. Zondagmorgen om 10 uur heeft onder Princenhage een ernstig tramderaillement plaats gehad, waarbij twee personen zware verwondingen hebben opgeloopen. Een sneltram van de Zuid-Nederlandsche Stoomtramweg Mij., komende van Etten, js nl. op den Liesboschweg tusschen Etten en Princenhage in volle vaart ontspoord en gedeeltelijk omgeslagen. Slechts het personenrijtuig bleef overeind. De locomo tief en een bagage-rijtuig reden den straat weg over, botsten tegen de boomen en sloegen toen om. De machinist P. Roks uit Princenhage en de sto'ken v. Dingen uit Gastel geraakten onder de machine en werden, overdekt met brandwonden, ver oorzaakt door den ontsnappenden stoom, van onder de machine vandaan getrokken. Beiden bleken er ernstig aan toe te zijn. Zij zijn naar het gasthuis te Princenhage vervoerd. De passagiers in het daarop vol gend personenrijtuig, dat ernstig bescha digd werd, bleven wonder boven wonder ongedeerd. Van het parket uit Breda was weldra de substituut-officier van justitie aanwezig. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men volkomen in het duister. De materieele schade is zeer groot. Aangezien de straat weg geheel versperd was, werd het auto verkeer door de gemeente-politie omge legd over Leur. Om 4 uur in den namiddag waren straat en lijn echter weer vrij. De toestand van den machinist Roks is zeer ernstig. De doodelijke stroom. Bij het onderstation der Nederlandsche Spoorwegen te Delft is de acht en twintig jarige ongehuwde monteur P. v. W. uit Leidschendam met het hoogspanningsnet in aanraking gekomen. De ongelukkige was op slag dood. Over de toedracht van dit ongeluk ver nemen wij nog, dat plotseling d'e ladder, waarop de jongeman stond, onderuit gleed, waarbij v. W. het ongeluk had zich met zijn handen werktuigelijk vast te grijpen aan den electrischen draad, waarop een stroom van 1500 volt stond. Langdurig toegepaste kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Tragisch is, dat de jongeman juist dezer dagen zijn verloving had gevierd en dat zijn vader van het vreeselijk ongeval getuige was. Aan de gevolgen overleden. Het tweejarig zoontje van R. v. d. Heu len te Opeinde, dat in een vat met kokend water was gevallen en hevige brandwonden bekwam, is aan de gevolgen overleden. GR00TE FABRIEKSBRAND. Maalderij verwoest. Zaterdagavond omstreeks 10 uur ont stond te Nieuwe Niedorp door tot nu toe onbekende oorzaak brand in de maalderij van de bekende graanfirma J. L. van Her werden. De brandweer, wist met behulp van een handspuit en twee slangen op de waterleiding de omliggende perceelen te behouden. Tegen de woedende vuurzee kon zij niet veel uitrichten. Een enorme hoe veelheid lijnkoeken, gran en meel werd een prooi der vlammen. Honderden uit den omtrek waren ge tuige van het blüsschingswerk. Eerst gis termorgen om acht uur was men het vuur meester. Het fabriekscomplex, dat een op pervlakte van ongeveer 1600 M2. besloeg, en dat gedeeltelijk uit hout en steen was opgetrokken, is totaal verwoest». De ma chines wist, men met groote moeite te be houden. De schade, die op ongeveer f 40.000 wordt geschat, wordt door verze kering gedekt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. ZIJN STIEFVADER DOODGESCHOTEN Drama te Amsterdam. Na een gerine woordenwisseling heeft een 23-jarige man, wonende aan de Wete ringschans op zijn evenueens daar wonen den stiefvader eenige revolverschoten ge lost, waardoor hij zoodanig werd gewond, dat hij na korten tijd overleed. Nader vernemen wij', dat d'e 23-jarige da der, die van beroep chauffeur is en bij zijn moeder en zijn dertigjarige stiefvader in woonde, met den laatste voortdurend op voet van onmin leefde. Vrijdagavond ont stond tusschen beide mannen om een onbe nulligheid een woordenwisseling, die zóó hoog liep, dat de chauffeur plotseling zijn revolver trok en op zijn stiefvader een 2-tal schoten loste. Deze werd zoodanig getrof fen, dat hij vrijwel onmiddellijk overleed. De dader is ter beschikking van de jus titie gesteld. Drama aan de grens. Naar uit Aken wordt gemeld, wilden politie-beambten op den straatweg tus schen Puffeldorf en Aldenhoven een smok kelauto aanhouden. De bestuurder, een Hollander, gaf echter geen gehoor aan hun teekens om te stoppen en trachtte met den wagen te ontkomen. De beambten hebben daarom den vluchteling kogels achterna gezonden, waarvan een hem in den rug trof en zwaar verwondde. De auto reed' het veld in en kwam daar tot stilstand Hij werd met den inhoud, die uit 700 pond koffie bestond, in beslag genomen. Rijksveldwachter verdwenen. Uit Nederhorst den, Berg is sedert en kele dagen de aldaar gestationneerde rijksveldwachter verdwenen. Het vermoe den bestaat, dat de man naar België is uitgeweken. De verduistering van 14.000. In verband met het dezer dagen ge melde verzoek om opsporing van een boek houder, die verdacht werd 14.000 te heb ben verduisterd, kan thans nog worden medegedeeld, dat zich Vrijdag aan het po litiebureau te 's-Gravenhage heeft aange meld de 23-jarige boekhouder J. v. d. P., die bekende 14.000 te hebben verduis terd ten nadeele van de Ned. Mij. tot Ont ginning van Steenkolen, Nassaulaan 4, Den Haag. Hij verklaarde het geld, waarvan hij nog slechts enkele guldens in zijn bezit had in het buitenland te hebben opgemaakt. Diefstal en heling op groote schaal. Naar wij vernemen is de politie van het bureau Warmoesstraat te Amsterdam een reeks van diefstallen op het spoor geko men, in verband waarmede gisteren niet minder dan elf verdachten aan het bureau zijn gehoord. Drie magazijnbedienden, die in dienst waren van een groothandel in koloniale waren, welke de beschikking heeft over enkele pakhuizen aldaar, hebben in een tijdperk van eenige maanden kans gezien een groote hoeveelheid goederen, die te zamen een vrij groote waarde vertegen woordigen en aan genoemden groothandel toebehoorden, te stelen. De goederen wer den ver beneden de waarde verkocht aan verschillende winkeliers te Amsterdam. Echtpaar gearresteerd wegens zedenmisdrijven. Ongeveer een week geleden heeft de Centrale Recherche te Amsterdam een huiszoeking verricht in een boekhandeltje aan den N. Z. Voorburgwal en in een per ceel in de Spuistraat nabij de Rosemarijn- straat, waar de winkelier zijn woning heeft zulks in verband met een uitgebreiden han del in pornografische lectuur, welke de re cherche op het spoor was gekomen. Deze handelaar werd na de huiszoeking, die een groote hoeveelheid van de schunnigste por nografie voor den dag bracht-, in hechtenis genomen en kort daarna, in afwachting van de justitieele vervolging, op vrije voe ten gesteld. Het „Volk" verneemt nu, dat deze zaak geleid heeft tot de ontdekking van een ze dendelict van zoo ernstigen aard, als de recherche in jaren niet in behandeling heeft gehad. Deze zedenmisdrijven werden, naar gebleken is, reeds sedert een aantal maanden gepleegd door een Duitsch echt paar, wonende te Halfweg, waarvan de man tevens de leverancier was van een deel van den pornografischen rommel, meerendeels door hem zelf vervaardigde foto's. Deze zijn bij den boekhandelaar in be slag genomen. De Centrale Recherche heeft zich, na deze ontdekking, dadelijk met de politie te Haarlem in verbinding gesteld en in samenwerking met haar het onder zoek voortgezet. Dit heeft dezer dagen geleid tot de ar restatie van het Duitsche echtpaar, waar van de man omstheeks 39 jaar oud is. Bei den zijn na hun aanhouding naar Haarlem overgebracht, waar de justitie hun inslui ting in het Huis van Bewaring heeft ge last. Het is gebleken, dat dit Duitsche echtpaar zedendelicten van hoogst ernsti gen aard heeft gepleegd, waarbij niet al leen een negenjarig meisje va-n het echt paar zelf betrokken werd, maar tevens'een aantal jonge kinderen, zoowel jongens als meisjes, uit hun omgeving, die zij in de woning lokten. Het ingrijpen van de politie heeft te Halfweg, vooral toen het tweetal gevanke lijk wérd weggevoerd en de gepleegde fei ten min of meer bekend werden, groote opschudding verwekt. Nachtvorst. Men schrijft aan de „N. R. Crt.": Donderdagnacht heeft het in den Zuid*, oosthoek van Friesland gevroren, dat des morgens tot 8 uur de gaardeniers niet in staat waren hun groenten, als wortelen, rabarber en andijvie, aa-n de venters af te leveren. Bij de behandeling knapten de hardgevroren stelen af. De bloesem van de late boonen had ook zeer veel va-n de vorst te lijden. De weilanden zagen wit en de voorraad gras zal op die manier hard in korten. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN AARDBEVING IN N00RD-PERZIE. Zes dorpen totaal verwoest Naar uit Teheran gemeld wordt, zijn tengevolge van een aardbeving in de buurt van den uitgedoofden vulkaan Manaveno genaamd, 6 dorpen totaal verwoest. Bo vendien zijn er 47 personen gedood, terwijl een groot deel der bevolking vermist wordt De Perzische regeering heeft een hulp expeditie gezonden naar het geteisterde gebied. AUTOBUS MET 70 ARBEIDERS VERONGELUKT. 8 zwaar, 35 licht gewond. Zaterdagmorgen is in de buurt van Nie- derzuehren bij Kassei een autobus, waar mede ruim 70 arbeiders naar hun werk werden gebracht-, van den berm van den weg gevallen, toen de chauffeur voor een uit tegenovergestelde richting komende wagen wilde uitwijken. Acht arbeiders wei-den ernstig, gedeel telijk levensgevaarlijk, en 35 andere lichter gewond. HET TREINONGELUK TE PARIJS. Aantal dooden tot vijf gestegen. Kort na middernacht waren gisteren de opruimingswerkzaamheden nabij het sta tion St. Lazare, waar de botsing tusscfhen twee treinen had plaats gehad, beëindigd. Er werden geen nieuwe slachtoffers meer tusschen de vernielde wagons gevon den. Een der gewonden is echter in den afgeloopen nacht bezweken, zoodat het aan tal dooden tot vijf is gestegen. Tragisch ongeluk. Toen de houtvester Knaup uit Bruch- hausen Vrijdagmorgen uit zijn dienst thuiskwam, legde hij zijn geweer op tafel en verwijderde zich een oogenblik uit de kamer, waar zijn zesjarig zoontje en zijn vijfjarig dochtertje aan het spelen waren. Het knaapje schijnt het geweer gegrepen te hebben, want plotseling knalde een schot. Het meisje, dat door de schrootlading in den rug getroffen bleek té zijn, was op slag dood. Tijdens het verhoor bekende de knaap, zelf het wapen geladen te hebben. Kinderverlamming in Frankrijk. In het departement van den Beneden- Rijn (Frankrijk) zijn 30 nieuwe gevallen van kinderverlamming geconstateerd. Het aan tal patiënten aan deze ziekte bedraagt thans 400. De Vesuvius nog steeds in werking. Het gestadig uitvloeien van lava langs de helling van den Vesuvius blijft in hetzelfde tempo voortgaan. Het officieele observa torium heeft geweigerd op den gang van zaken vooruit te loopen, dooh heeft aan de bewoners der omliggende dorpen de verze kering gegeven, dat er voor geen hunner voorloopig eenig gevaar is te vreezen, zelfs dan niet, indien deze activiteit van den Vesuvius nog verscheidene dagen zou aanhouden, hetgeen waarschijnlijk het ge val zal zijn. DIERENMISHANDELING. Pikeur door den Haagschen Politierechter veroordeeld. De politierechter te 's Gravenhage, mr. van Laer, heeft vonnis gewezen in de zaak van den pikeur L. M, A. W. te Wassenaar, die op 19 Sept. j.l. terecht had gestaan we gens mishandeling van een paard, dat hij ter dressuur onder zich had. Zooals men zich her innert was deze vervolging uitgelokt door de afdeeling Den Haag van de Ned. Vereeniging tot bescherming van «dieren. De politierechter achtte het bewijs in deze wettig en overtuigend geleverd en veroordeel de verd. tot één week gevangenisstraf. In het vonnis werd overwogen, dat niet be wezen is verklaard, dat zich aan het uiteinde der karwats ijzer zou hebben bevonden, doch dat verd. in ieder geval het paard geslagen heeft met overschrijding van hetgeen ter be reiking van een redelijk doel toelaatbaar was en dat het verweer van verd. dat de verwon dingen door een val op de hindernis zouden zijn ontstaan volgens den deskundige dr. Mou- mée niet opgaat, wegens den stand der won den en deze verklaring niet ontzenuwd wordt door die van den deskundige Delavieter, die het paard eerst na vier dagen heeft kunnen Verder overwoog het vonnis, dat waar verd bij wien als pikeur liefde voor paarden mag worden verondersteld, op laakbare wijze ge handeld heeft in strijd met den plicht, dien de mensch tegenover het van den mensch af hankelijk dier in acht te nemen heeft, hij een ernstige vermaning behoefde. BRANDSTICHTING UIT WRAAK. Tot drie jaren gevangenisstraf veroordeeld. De Rotterdamscbe Rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen den acht-en-vijftig jarigen courantenventer C. D., die uit wraak brand had gesticht in de woning van zijn buur vrouw in de Lange Lijnstraat te Rotterdam. Een onderzoek was ingesteld naar verdachte's geestvermogen en de conclusie was: normaal met afwezigheid van de ethische regelen. Verdachte werd veroordeeld, overeenkom- stig den eisch, tot drie jaren gevangenisstraf met aftrek van preventief. DISCONTO-VERLAGING. In Nederland. De directie van De Nederlandsche Bank N.V. heeft gisteren met ingang van 4 October haar disconto-koers voor beleening van effec ten, dito van goederen en voorschotten in re kening-courant met 1 Yt pet. verlaagd. Het disconto voor wissels en promessen is onver anderd gebleven. De rentestand bedraagt als volgt: 4 Oct. 25 Maart. Wisseldisconto 3 3 pet. Promessendisconto 3% 3 Beleening van effecten 3J4 4 Beleening van goederen 3% 4 Voorschotten in rekening-cour. 3% 4 Van 13 October 1927 tot 25 Maart 1929 was het disconto ongewijzigd gehandhaafd. Na de verhooging van den discontokoers op 25 Maart 1929 is de instelling op 1 Nov. over gegaan tot een verlaging met pet. en met ingang van 16 Novembr 1929 had een verdere verlaging plaats met Y pet. en voor voor schotten in rekening-courant met 1 pet. In dit jaar is de instelling overgegaan op 16 Januari tot een verlaging van y2 pet. en voor voorschotten in rekening-courant met 1 pet., op 7 Maart voor alle tarieven met een Yi pet., op 25 Maart is alleen het disconto voor wissels en voor promesen met pet. verlaagd, terwijl de overige tarieven op 4 pet. gehandhaafd bleven. Thans is de bank overgegaan tot verlaging met pet. van die tarieven die op 24 Maart INTERPAROCHIEELE 5T-J05EPH5 GEZELLEN VEREEMGIMG De Turn de monstra tie. Hoe *t is geweest? Wel, 't was keurig, 't was wat je noemt „af". Déze redena tie hoorden we van een tweetal gezellen, die jl. Zondagavond het eerste optreden van „Oranje Zwart" hadden medegemaakt En ook wij kunnen ons bij bovenstaande conclusie volkomen aanpassen, want het- gen de Tiirnclu'b heeft laten zien is een be wijs, dat de leider en leden weten, wat zij willen. Tjokvol was de zaal van het Gezellen- huis en doordat de belangstellenden langs de kanten zaten was de middenruimte vrij gehouden voor de turners. Aan de be stuurstafel, waarover onze internationale oranje-zwarten vlag was gespreid, hadden vice-praeses en eenige leden van den Raad van Bestuur plaats genomen. Onder het spelen van een marsoh, door de onderafdeeling Symphonie, kwamen de in keurige tenue's gestoken turners de zaal in, waarna meteen werd begonnen met ordeoefeningen, die terstond aller aandacht trokken.. Het daarop volgend nummer, oefeningen aan den rekstok, had een on berispelijke uitvoering evenals het bok-lijn springe, waarin de „Oranje-Zwarten" toon den in het bezit te zijn van lenige spieren. Door een groot percentage werd zelfs een hoogte van 1.90 Meter bereikt, wat, gezien het nog kort bestaan dezer club, een keu rige prestatie was. De oefeningen laag en hoog brug waren van niet minder gehalte en de werkwijze was hierbij vlug eb cor rect. Het slot werd gevormd door de stan den, welke op het tooneel gemaakt en be licht vanaf het balcon der zaal, alle lof verdienen! Als de turners nu noch wat (eerlijke!) critiek willen hooren dan mo gen we slechts dit naar voren brengen: besteedt uw aandacht aan het afwerken. Niet dat dit te wensöhen overliet, absoluut met, maar het was bij allen nog niet wat je noemt „safe". Als jullie dat nog meer verbeteren, dan is een volgende uitvoering 18 karaats! Maar over het geheel genomen was het werkelijk keurig werk, dat ook wel bleek uit het uitbundige enthousiasme der toeschouwers. Geen wonder dan ook, dat na het ap plaus de vice-praeses zijn jongens in een hartelijke toespraak gelukwenschte met het schitterend succes van hun eerste uit voering en spr. hulde bracht aan den lei der, den heer G. van Oerle. Wat deze eer ste keer is gegeven doet veel goed aan de Gez. Ver. en de vice-praeses zeide te ho pen, dat alle turners goed zouden begrijpen hoe zij in de club den Kolpingsgeest moe ten hadhaven en dus ook vóór alles prin- oipiëele sporters, katholieke turners moe ten zijn. Met een verwijzing naar een rede van Dr. Natterman uit Keulen generaal- secretaris der Gez. Ver. wees spr. op fou ten iri. het katholieke sportleven, die nooit in deze club kunnen komen als de leden vasthouden aan de Gezellen-leiding voor alles en sport blijven zien als middel en nimmer als doel. Spr. twijfelt er niet aan of „Oranje Zwart" zal zoo strekken ook de Vereeniging ten zegen. (Applaus). Hiermede was de uitmuntend geslaagde turnden-.onstratie ten einde. Na de pauze werd door jonge krachten der tooneelclub Adolf Kolping" een blij spel opgevoerd, hetgeen den veel verwach tenden titel droeg: „Een paard op zolder". Een boertje, in het bezit van een lot, waarop als prijs een paard is gevallen, komt met veel nieuwsgierigheid zijn prijs halen. Tot tweemaal toe is 'hij bij een ver keerde, waarna hij eindelijk op de derde verdieping belandt om daar, zooals hij zelf zeide, zijn paard bij de hanebalken van daan tè halen, wat dan blijkt.een stuk speelgoed te zijn. Dit vermakelijk „nie- mandalletje" werd goed gespeeld en deze jongeren zullen onder de bekende leiding wel vooruit komen. Een ding was jammer, dat. het einde iets haperde. Of hoorden jullie Hannesie op straat huilen? Een vol gende maal dit beteren en volhouden tot de laatste letter! Overigens was het een leuk spel, waarmede den belangstellenden een vroolijk slot werd gesohonken. Onder leiding van directeur Theeleti heeft de Symphoniet den avond met keu rige muziek begeleid en gevuld, waarvoor hun een woord van lof toekomt. Zoo hebben deze drie onderafdeelingen in samenwerking veel gepresteerd, waar voor allen zeker dankbaar zijn. S. M. j.l. onveranderd waren gebleven, n.l. belee ning van efeeften, van goederen en voorschot ten in rekening-courant,'zoodat alle tarieven uitgezonderd het wisseldisconto dat 3 pet. bedraagt thans 3Y- pet. bedragen. V raag Moet er voor de brug aan de Vrouwenakker, indien genoemde brug des avonds wordt opgehaald, rood licht ge plaatst worden voor het wagenverkeer Antwoord Vermoedelijk wel. Iedere verkeersbelemmering moet behoorlijk zicht baar zijn des avonds. „Proclamatie" aan de leden en hun huisgenooten. Den lezers heil! Reeds is één keer uw aandacht ge vraagd voor de Bibliotheek van de vereeni ging, nu dus voor de tweede maal! Waar om? Omdat de gezellen niet komen? Neen, dat niet. Ze komen nog wel niet allemaal, maar dat zit 's natuurlijk in 3 October! Maar na dat feest, dan gaan ze komen om boeken, boeken en nog 'ns boeken. Dan moet 't een stormloop worden, want geen beter vriend dan een goed boek, en boven dien heeft het bestuur een reeks prachti ge nieuwe boeken aangeschaft. Dus gezel len, ze rekenen op u, komt dan!!! Het lijkt ons goed hier ook de aandacht van de huisgenooten te vragen voor deze instelling, want ook voor hen staat de bi bliotheek open. Honderden boeken, vol ernst of luim, voor inspannig en ontspan ning staan daar in keurige kaften te wach ten op de lezers. En 't wordt u zoo ge makkelijk mogelijk gemaakt. Komt ge in het bibliotheek-zaaltje dan vindt ge daar het werkende bestuur steeds bereid om u de noodige voorlichting en verlichting (van uw geld) te geven. Dan hangen er lijsten aan de wand waarop duidelijk staat ver meld nummer eh titel van elk boek en wilt ge 't nog practisch vervolmaken, koopt dan voor 10 cent een catalogus en zoekt thuis uw boek uit. Zoo gaat het 's Zaterdags van 89 uur en 'b Zondags van 11.30 uur. Zoo wordt het goede boek in ieders be reik gebracht. Zoo wordt aan de leden en de huisge nooten veel schoons gebraoht, waarvoor we vragen: uw belangstelling, uw sympathie enuw klandizie SEVERUS. Stichtingsfeest One 43ste Stichtingsfeest zal gevierd worden Zondag 12 October. De program ma's, die tevens als bewijs van toegang dienen voor de uitvoeringsavonden, zullen in de komende week worden toegezonden aan de Gezellen boven 21 jaar, aan de le den van de afd. Gehuwden en aan de. Be gunstigers en Donateurs. De Jong-Gezellen beneden de 21 jaar) moeten hun kaarten afhalen aan het Ge- zellenhuis, waarvoor gelegenheid bestaat Donderdagavond van 810.15 uur. Plaatsbespreken voor de Uitvoerings avonden. Er bestaat voor elk der vijf uitvoerings avonden gelegenheid tot plaatsbespreken tegen betaling van 10 cent voor plaatsen beneden in de zaal en 20 cent voor de tribune. Voor Zondag 12 October op Zaterdag 11 Ootober. Voor Dinsdag 14 Ootober op Maandag 13 October. Voor Donderdag 16 October op Woens dag 15 October. Voor Zondag 19 October en voor Maan dag 20 Ootober op Zaterdag 18 October. Zaterdag 11 October is de gelegenheid tot plaatsbespreken op de Bovenzaal, op de andere avonden in de Groot© ZeulI, alle avonden van 8 tot 9 uur. Toegangsbewijzen voor de Uitvoerings avonden. Toegangsbewijzen kunnen niet gekocht worden. Er worden alleen kaarten gegeven aan de leden en de donateurs. Zij, die zich voor Donderdag a.s. als Do nateur opgeven, kunnen nog kaarten beko men. De donatie bedraagt tenminste 3. per jaar in twee termijnen te voldoen. Op gave geschiede bij den Penningmeester den Heer J. Vreeburg, Witte Singel 46 of bij den Assistent-Senior Th. Kriek. De Gezellen, die hebben voldaan aan art. 16, kunnen voor hun verloofde een toe- gangsbewijc op een dag naar verkiezing bekomen bij den Vice-Praeses. Ziekenfonds Cornelius Musius. Aan de leden is toegezonden een cir culaire inhoudende de voornaamste wijzi gingen betreffende het Ziekenfonds. Zij, die per vergissing zulk een circulaire niet ontvangen hebben kunnen er alsnog een bekomen. In deze circulaire is gezegd, dat de nieuwe regeling zoo mogelijk 1 October in werking zal treden. Dit is niet mogelijk geweest, daar zeer velen op de circulaire nog niet geantwoord hebben. Men wordt daarom allerdringendst ver zocht met de invulling eenige haast te maken elk in zijn eigen belang en in dat zijner mede-leden. Wie zijn circulaire roog niet aan de bode heeft teruggeven, zende deze dezer dagen aan het Bestuur van het Ziekenfonds, Ra penburg 52. Liefst onder enveloppe! Maandvergadering Gehuwden. Dinsdag a.s. heeft de maandvergadering plaats van de Gehuwden. Men zal dan te vens alle inlichtingen kunnen bekomen omtrent het Ziekenfonds. De verkiezing van het nieuwe Bestuur van het Ziekenfonds zal alleen kunnen ge schieden als op dien datum een voldoende aantal circulaires ingevuld is teruggeko men. Vraag omtrent kinderaftrek bij de in komstenbelasting te Alphen aan den Rijn. Antwoord: Wij kunnen uw geval niet beoordeelen. Wanneer u meent, dat de kinderaftrek niet juist is, moet u recla meeren bij den inspecteur der directe be lastingen, aangewezen op uw belastingfor mulier. Vraag: Een radio-centrale heeft dwars over mijn antenne haar draden ge spannen. De grond is ons eigendom. Zij zeggeu, dat het geen storing geeft, maar heeft men daartoe het recht, als de eige naar het niet hebben wil? Antwoord Neen, zonder toestem ming heeft de radio-centrale daartoe geen recht.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10