BUITENL. BERICHTEN RECHTZAKEN ZATERDAG 4 OCTOBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE „G00l-EXPRESS" GAAT LIQUIDEEREN. Tekort van eenige duizenden. De aandeelhouders van de Gooi-Express Autobus-Mij. hebben thans tot volledige li quidatie besloten. De beschikking van do Kroon in zake de nieuwe aanvraag naar Baarn zal niet worden afgewacht. .le di recteur, de heer \V. Kroezen, is tot liqui- dateur benoemd. Het deficit, dat door den slechten zomer is ontstaan en, volgens de „Tel.", eenige duizenden bedraagt, zal uit eigen middelen van de commissarissen wor den gedekt. OVERAL TE ST. HUBERT. Door den waakhond gered. Te St. Hubert (W. Br.) zag vrouw H., die alleen thuis was, in de stal plotseling een onbekend persoon voor zich staan, die haar onder allerlei bedreigingen geld wilde afpersen. De vrouw wilde om hulp roe pen, doch eensklaps greep het individu haar bij de keel, waardoor zij bewusteloos werd. De waakhond, die bij het zien van den man zich had losgerukt, ging den in dringer te lijf, waardoor deze genoodzaakt was het hazenpad te kiezen, De dienstbode vond bij haar thuiskomst de vrouw bewus teloos in den stal liggen. Onmiddellijk is de politie van dezen overval in kennis ge steld. Een vergeten bioscoopbezoeker. Bij het openen van het Thalia-theater aan de Hoogstraat te Rotterdam gister ochtend vroeg, vond men daar den 28-jari- gen J. B., die tegen wil en dank daal den nacht had moeben doorbrengen. In niet gansch en al nuchteren toestand is hij gisteravond binnengekomen, en wat zich op het witte doek afspeelde bleek niet in staat zijn slaap te verdrijven. In tegen deel Bij het ontruimen van het theater hield Morpheus hem nog stevig omkneld. Niemand heeft hem opgemerkt en zijn ont waken, diep in den nacht, moet wel een en al verbazing zijn geweest. ONGELUKKEN MIJNGAS-ONTPLOFFING IN ENGELAND. Veertien arbeiders omgekomen. Een hevige ontploffing, welke Woensdag avond legen tien uur in de Grove-kolenmijn van de Firma W. Harrison Ltd. nabij Wal sall in Staffordshire heeft plaats gehad, heeft aan 14 mijnwerkers het leven ge kost. Onmiddellijk na de ramp, welke plaats greep juist een paar minuten voor de arbeiders van de namiddagploeg weer naar boven gingen, zijn reddingsbrigades aan het werk getogen. Aanvankelijk kon den zij eohter niet veel uitrichten, omdat de mijngangen met kolendamp gevuld wa ren en voor een deel door het neerstortend puin waren versperd. -De helpers moesten zich hierdoor een weg banen om de slacht offers, die zich ongeveer twee en een hal ven K.M. van den ingang van de mijn be vonden, te bereiken. Heb was dan ook "erst 1 uur 's nacht» voor de overblijfselen van vijf slachtoffers werden gevonden en velen van hen waren zoo verminkt, dat identificatie onmogelijk was. In den loop van den nacht werden nog de lichamen van zeven andere arbei ders gevonden, terwijl van twee andere arbeiders nog geen spoor is ontdekt. Het is evenwel uitgesloten, d. t zij nog in leven zijn. Als tragische bijzonderheid wordt nog gemeld, dat een der omgekomenen bijna op dezelfde plaats het leven liet als zijn vader 16 jaar geleden bij een ramp in de zelfde mijn. De inspecteur van het mijnwezen stelt te zamen met de directie een onderzoek in naar de oorzaak van de ramp. Hoewel van de zijde der directie werd medege deeld, dat omtrent de oorzaak nog niet» bekend is, wordt de ontploffing toegeschre ven aan het feit, dat een draad kortslui ting heeft gemaakt met een electrische snijmachine. Heb mag als een gelukkige omstandigheid genoemd worden, dat het een vacantiedag voor de mijnwerkers was, waardoor slechts 1/3 van de normale ploeg van 50 man werkzaam was. „Tel." HEVIGE ONTPLOFFING TE LEMBERG. Weer een bomaanslag? Het gebouw van de Oekrainsche coö- peratieve-organisatie (Centrosojus) te Lem- berg is door een hevige ontploffing ver woest, waarbij groote voorraden goederen verloren zijn gegaan. Volgens sommige berichten zou de ont ploffing moedwillig door het leggen van bommen veroorzaakt zijn, volgens andere berichten zouden zich in het gebouw ook ontplofbare stoffen hebben gevonden en zou de ontploffing door zelfontbranding veroorzaakt zijn. De concierge verklaart, dat hij het ge bouw des avonds op den gewonen tijd heeft gesloten en sedert niemand meer is bin nen gekomen, daarentegen willen enkele getuigen twee verdaohte gestalten heb ben gezien. De ontploffing was zoo hevig, dat de concierge en de leden van zijn gezin uit de belendende huizen ruim 300 ruiten ver nield zijn. In een aan den overkant gelegen café werden verscheidene bezoekers door glas scherven gewond. Autobus-ongeval in Marokko. Tengevolge van een aardstorting sloeg gisteren in de nabijheid van Tetuan, in Marokko, een geheel bezette autobus om. i'an de inzittenden werden 13 personen zwaar gewond. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK TE PARIJS. Zes dooden, dertig gewonden. De trein, die te 19.51 uit het station Saint Lazare naar Nantes vertrekt, is on der de pont Cardinet in botsing gekomen met een raaigeerenden trein uit Dieppe, die op weg was naar het dpot van Clichy. Een tweedeklasrijtuig reed bovenop een goede renwagen. Beide wagons werden gehee! vernield. Het ongeluk werd nog ernstiger door het feit, dat de reizigers, door een pa niek bevangen, uitstapten op de spoor baan juist toen er een andere trein na derde. Het aantal gedooden bedraagt voor zoo ver bekend zes, dat der gewonden dertig. Men vreest dat er nog slachtoffers onder de vernielde wagens liggen. Ernstig ongeluk bij Lyon. Een ernstig ongeluk heeft in de buurt van Lyon plaats gehad. Van een electri- schen kraan, waarmede steenen uit een steengroeve op een vrachtauto werden ge laden, brak plotseling een kabel, met het gevolg, dat eenige duizenden kilo's stee nen naar beneden vielen. Drie arbeiders werden daardoor op slag gedood. Motorwals door een locomotief gegrepen. Uit Biberach wordt gemeld: Toen de sneltrein FriedrichshafenStuttgart dezer dagen het station Ummendorf passeerde, had een ernstig ongeval plaats. Spoorwegarbeiders, die op de lijn met een zware motorwals aan het werk waren, lieten deze, toen de sneltrein naderde, op haar plaats staan. Zij werd daarop door de locomotief gegrepen en op zij geslin- gerd. Hierbij werden twee arbeider» doodelijk en twee anderen ernstig gewond. De locomotief werd besohadigd. Van Bil- berach uit werd terstond een hulplocomo tief gezonden. Woonhuis ingestort te New York. Zaterdagmorgen is te New York een woonhuis van vier verdiepingen ingestort. Er zijn reeds twee lijken en vijf gewonden gevonden. Er worden nog zes personen vermist en men vreest dat zij onder de puinhoopen liggen. De brandweer is met man en macht bezig de overblijfselen op te ruimen, daar men hoopt althans eenigen der bedolvenen nog te kunnen redden. Aardbeving in Perzië. Gisteren heeft een aardbeving nabij Damaveno, op 40 mijl ten Noorden van Teheran, groote schade aangericht. BOMAANSLAG TE LONDEN. Helsche machine in mailzak ontploft. Een bom, welke zich in een pakket in mailzak bevond, is gisteren bij het postkan toor van Mount Pleasant, het centrale bu reau voor postpakketten van Londen, ont ploft. De auto, waarin de zakken werden over geladen, werd geheel vernield en tallooze pakketten en brieven verloren. De mailzak- ken waren juist per sneltrein van Belfast aangekomen en zouden na de sorteering in postauto's naar de buitenwijken worden gezonden. Toen de vijfde zak in den wagen werd geworpen ontplofte de bom, waar schijnlijk door de kracht van den schok. Verscheiden postbeambten werden door de kracht van de ontploffing tegen den grond geslagen en twee hunner liepen ver wondingen op. De chauffeur van den auto ontsnapte ter nauwernood aan een wissen dood. Hij had zich even van zijn zitplaats verwijderd en heeft het daaraan te danken dat hij niet gedood werd. Was hij op zijn plaats gebleven, dan was hij ongetwijfeld bij de ontploffing om het leven gekomen. Naar verluidt zou er zich in den zak, die de bom bevatte, post van Buckingham Palace het koninklijk paleis te Londen, hebben bevonden. Onmiddellijk zijn detec tives van Scotland ard gewaarschuwd en een grondig onderzoek wordt ingesteld. Er wordt aangenomen, dat er zich een bom met een uurwerk in den zak heeft bevon den. „Tel." Lynchpartijen in Brazilië. Een individu, dat wegens moord op een koopman te Palegre, die hem crediet ge weigerd had, gevangen zat, is door een groote menigte, na bestorming var» de ge vangenis, uit zijn cel gehaald, naar een eenzame plaats gevoerd en onthoofd. Dit is reeds de derde lynchpartij in Bazilië in den loop van slechts enkele dagen. Vermiste Frarische visschers teruggekeerd. Zeven tonijnen visschers, van wie men sinds den storm van 20 September j.l. niets meer had vernomen, zijn gisteren in de haven van Concarneau teruggekeerd. Zij waren door oorlogsschepen opgepikt. Vier visschers worden hier thans nog ver mist. LICHTSTRAAL-AFFAIRE. In hooger beroep is Donderdag voor de Rechtbank te 's-Gravenhage behandeld de zaak tegen de directeuren van de N.V. De Lichtstraal te 's-Gravenhage^ de heeren J. W. B. en J. H. S., vervolgd wegens over treding van de loterijwet. De subs.-officier van Justitie mr. Rij- kens vorderde vernietiging van het vonnis van het kantongerecht en veroordeeling van ieder der beide verdachten tot drie maal een maand hechtenis. Uitspraak 16 KAPITEIN B0RREN VOOR HET GERECHT. Na den overval op Curapao. Donderdag en gisteren heeft, zooals ge meld, kapitein A. F. Borren, die comman dant was der troepen op Curapao tijdens den overval, welken oproerige Venezolanen onder leiding van „generaal" Urbina inden avond van 8 Juni van 't vorig jaar pleegden op 't waterfort te Willemstad, zich moeten verantwoorden voor het Hoog Militair Ge rechtshof te 's-Gravenhage terzake, dat het aan zijn schuld zou zijn te wijten dat „eenige versterkte of bezette plaats of post of eenig deel van het leger door den vijand is overvallen". Naar aanleiding van dit feit releveeren wij, aldus de „Tijd", hiermede nog eens in het kort. de gebeurtenissen op Curapao, welke tengevolge hebben gehad den dood van drie militairen, het aftreden van den gouverneur, ir. L. A. Fruytier, de over plaatsing van kapitein Borren naar Ne derland, het zenden van twee pantser schepen naar de West-Indische bezitting en langdurig en vaak vrij scherp geschrijf in de pers, waarin met klem werd aange drongen op een betere beveiliging der Ne- derlandsche belangen in Curapao. Op den avond van den achtsten Juni van het vorige jaar reden drie groote vrachtauto's, bemand met een tachtigtal gewapende Venezolanen, onder aanvoe ring van den zich generaal noemenden Venezolaansche rebel, Urbina, dlie, naar hij later verklaarde, wraak kwam nemen voor de behandeling, welke hij had onder vonden tijdens een gevangenschap op Aru ba ondergaan, het waterfort binnen. De hoofdpoort van het waterfort was ge opend en zoo was het den Venezolanen al zeer gemakkelijk de vesting, welke bui tendien slechts door een kleine wacht was •bezet, binnen te komen. De hoofdwacht bood aanvankelijk hefti- gen weerstand, maar de naar binnen stroo- mende Venezolanen hadden het uit slechts drie personen bestaande groepje spoedig neergesabeld. Ook met de overige bezetting van het fort, welke deels aan den maaltijd, deels aan het rusten was, werd snel afgerekend. Tegen de overmacht der Venezolanen waren de militairen, die mede te kampen hadden met gebrek aan voldoende munitie, geenszins bestand. Op het hooren van schoten had een lui tenant onverwijld kapitein Borren verwit tigd. Deze begaf zich terstond per auto naar het fort, maar bij zijn komst aldaar werd hij opgevangen door de Venezolanen, die zijn auto beschoten, den wagen met messen bewerkten en door op de treeplank te springen verder rijden verhinderden. In deze omstandigheden zag kapitein Borren geen anderen uitweg dan zich over te ge ven. Hij werd toen gedwongen zich naar den gouverneur te begeVen om aan hem Urbi- na's wensch over te brengen, dat de Vene zolanen wilden worden vervoerd met het stoomschip „Maracaibo", hetwelk zich reeds in hun handen bevond. Deze wen- schen waren gesteld onder de bedreiging, dat, wanneer zij met zouden worden uit gevoerd, de stad zou worden geplunderd, waarbij groot gevaar was te duchten voor de olieraffinaderijen. Gouverneur Fruytier heeft, naar men weet, gemeend voor de be dreigingen van den „generaal" te moeten zwichten om roof, plundering, moord en brandstichting te voorkomen en begaf zich naar het havenhoofd, waar Urbina hem be val zich met hem op de „Maracaibo" in te schepen. Ook kapitein Borren en een vijf tiental militairen werden gedwongen aan boord te gaan van het schip, dat daarna uitvoer te drie uur in den nacht naar La Vela, een haven in Venezuela, waar de Ve nezolanen aan land gingen en vervolgens de zeventien gijzelaars ongedeerd Zondag avond weer in Willemstad ongedeerd te rugbrachten. Dit is in het kort het relaas van deze zooveel beroering verwekkende historie, welke de minister van Koloniën bij de be handeling van deze zaak in de Kamer als een tragisch, onaangenaam en blameerend geval kwalificeerde. Na het onderzoek van een commissie, die naar Curapao vertrok om ter plaatse bevindingen op te doen, na het ontslag van gouvernetir Fruytier, gevolgd door de be noeming van majoor Van Slobbe en na de overplaatsing van kapitein Borren, was nu gekomen het verhoor van den militairen commandant voor het' Hoog Militair Ge rechtshof nogmaals voor het laatst? de aandacht vragen voor deze onverkwik kelijke geschiedenis, welke èn hier te lande nè ver daarbuiten zulk een buitengewoon onaangenamen indruk gemaakt heeft. Na een uitvoerig getuigenverhoor kwam de advocaat-fiscaal jhr. mr. P. A. J. van den Brandeler aan het woord. Aan het uitvoerig requisitoir ontleenen we het volgende betreffende de schuld vraag. Kap. Borren heeft meer dan eens ge tuigd, dat zijn militaire taak de voor naamste was. Als militair commandant wa-s hij bevelhebber van de troepen. Wel was de gouverneur opperbevelheb ber, maar dat ontheft kap. Borren niet van zijn plicht, al oefent hij dien uit onder de auspiciën van den geuverneur. Men kan zich toch ook niet voorstellen, dat de gouv.- gen. van Ned. Indië aansprakelijk gesteld zou kunnen worden voor de nalatigheid van den commandant op Atjeh. Kap. Borren heeft ook erkend dat hij anders had kunnen doen. Hij is tekort ge komen in wat zijn voorganger De Ridder wel heeft kunnen doen. Ten slotte heeft hij meegewerkt aan het voltooien van den overval door den gouverneur aan te sporen toe te geven aan de eischen van Urbina. De gevolgen daarvan zijn niet gering. Het verlies van het fort heeft' een ver bazende moreele uitwerking. Het Neder- landsch gezag heeft door de nalatigheid van kapitein Borren een knauw gekregen, het is ondermijnd, daar gaat niets van af. Dat wordt door de Venezolanen ook ge voeld. Ons prestige heeft geleden. De raa- terieele schade is, dat wapens zijn buit- Uw Huid geneest betcèv mooier en sneller m epPyaOL gemaakt, verder zijn er drie dooden en vijf gewonden gevallen, die eigenlijk ook op zijn rekening komen, omdat zij waar schijnlijk niet gevallen zouden zijn, als de poort gesloten was geweest. Ook de uitlevering van Perez komt voor zijn rekening. Het Amerikaansehe schip „Makaraibo" is gebruikt tegen Venezuela en onze verontschuldigingen aan de re geering van Venezuela zijn niet vriende lijk beantwoord. De gouverneur is in ge breke gebleven een instructie te geven, waartoe hij het initiatief had kunnen ne men. Hij vroeg zelf nimmer rapporten; zoo weinig was er samenwerking tusschen hem en kap. Borren. Dit is een verzachtende omstandigheid, evenals het tekort aan man schappen. Dit tekort heeft op zijn gestie zeer remmend gewerkt. Kap. Borren heeft uitmuntend werk ver richt als hoofd van de politie; in den tijd van één jaar heeft hij een reorganisatie tot stand gebracht, waarover ieder vol lof is. Vooral echter is een verzachtende om standigheid, de mentaliteit waarin hij ver keerde. Niemand heeft ooit met hem ge sproken over de mogelijkheid van een overval. Dit neemt niet weg, dat hij schul dig is, maar hot is een zeer verzachtende omstandigheid. Wanneer wij dit alles in aanmerking nemen, dan kunnen wij ons de mentaliteit- van kap. Borren op het oogen- blik van den overval wel verklaren. Hij blijft echter aansprakelijk. Hij is de oor zaak geweest, dat in den tijd van een kwartier de hecle boel lam lag. In de dagen der republiek voerde een der belangrijkste gewesten als wapen een rooden klimmenden leeuw op een gouden veld met. de spreuk: „Vigilate Deo C-on- fidente". De leeuw heeft zich echter te ruste gelegd. Moge het Nederlandsch Ge zag zich op Curasao sooedig herstellen. Alleen langs dien weg zal de nationale eer weer kunnen worden hersteld. In aanmerking nemende de verzachten de omstandigheden vraasrt spr, beklaagde? veroordeeling tot vijf dagen gevangenis straf. De verdediger, mr. Rolandus Hagedoorn, hield een uitvoerig pleidooi. De uitspraak wordt bepaald op 14 Oc tober. VERVALSCHING VAN POSTZEGELS. Prettige verklaringen van verzamelaars. J. H. D., koopman te 's-Gravenhage, stond volgens de dagvaarding voor de Haagsche Arr. Rechtbank terecht, dat hij N. v. D. heeft bewogen van Rijkswege uit gegeven zegels na te maken door roode één-cents postzegels van 1928 te doen op drukken met de woorden „te betalen 5 cent port". Voorts heeft verd. een valschen postze gel van Baden, waarvan de valschheid hem bekend was, verkocht voor 510. Deze zaak was reeds door de Rotterdam- sche Rechtbank en door het Haagsche Hof behandeld. Naar de pres., mr. Kühn, opmerkte, liet de dagvaarding aan duidelijkheid wel iets te wenschen over. In deze zaak werden als getuigen ge hoord OA. de drukker N. v. D. te Rotter dam, de expert der firma Enschedé te Haarlem en de directeur van het Ned. Postmuseum. Als getuige a décharge trad op de postzegelhandelaar V., die verklaar de dat in den postzegelhandel veel werd geknoeid. Mr. Rijkens, requisitoir nemend, vroeg veroordeeling tot acht maanden gevange nisstraf. De verdediger, mr. J. W. Dekker, zeide ten aanzien van het tweede feit, de ver- valsohing, dat er heel wat wordt geknoeid en dat in bijna alle verzamelingen valsche exemplaren worden aangetroffen. Mr. Rijkens zegt, dat, indien alle postze gelknoeiers moesten worden vervolgd, er heel wat zouden moeten terechtstaan. Er staan niet zooveel belangen op het spel. Officier: Er staat veel op het spel. Tusschen pleiter en den officier ont staat daarover eenig dispuut. PI. acht het niet noodig dezen verd. gevangen te zetten en verzoekt voor de tweede tenlastelegging een voorwaardelijke veroordeeling. Uitspraak over veertien dagen. Elleboog gebroken tijdens een voetbalwedstrijd. Op 12 Januari j.l. werd te de Bilt (U.) een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen de twee Utrechtsche voetbalclubs D. O. S. en Holland. Bij een aanval op het doel van D. O. S. brak een der spelers van Holland, de link8-binnen Eibers, doordat de keeper van D. O. S., K., uitliep en tegen E. aan sprong zijn linkerelleboog. De keeper van D. O. S. had zich voor de Utrechtsche rechtbank te verantwoor den gehad wegens veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld (art. 308 W. v. Str.) De Officier van Justitie eisoht 50 doch de rechtbank sprak verd. vrij. Het O. M. ging in hooger beroep. Thans stond de keeper terecht voor het Amster- damsch Gerechtshof. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de wedstrijd, waarvan de uitslag voor beide clubs van belang was, vrij woest werd ge speeld. Van de zijde van D. O. S. was voor den aanvang van het spel politie-assisten- tie gevraagd. De wedstrijd was sedert veer tien dagen te De Bilt het gesprek van den dag geweest, het ging om het kampioen schap. Volgens verschillende verklaringen bleek dat- verd. K. over het algemeen geen woest speler was. Volgens een getuige k déchar ge had de getroffene gezegd: „Ik had niet door moeten loopen". De advocaat-generaal mr. Harinxma Thoe Slooten, requisitoir nemend, achtte heb vonnis van de rechtbang te Utrecht onjuist. Hier is wél degelijk sprake van schuld. De keeper heeft gezondigd tegen de regels van het spel. Spr. vergeleek de spelregels met de regels van he,t verkeer en achtte een veroordeeling ook noodig met het oog op de algemeene preventie. De advocaat-generaal eischte tenslotte vernietiging van het vonnis van de Utrecht sche rechtbank en verd.'s veroordeeling tot een geldboete van 10 subs, tien da gen hechtenis. Als verdedigster trad op mej. mr. Simons Uitspraak 16 October. (Nlet-Officleel). 454e STAATSLOTERIJ Trekking van Vrijdag, 3 October 1930» 5e Klasse. 12e Lijst. HOOGE PRIJZEN. 5152 ƒ1500. 8211. 9987, 10SSÖ, 16519 elk f 1000. 14195 ƒ400. v 369," 1553,' 2948, 5035, 7252, B477, 11997. 12859. 17432, 19610 elk 100 Prijzen an ƒ70. 462 32 112 120 190 213 439 442 585 612 674 787 833 1116 1294 1360 1367 1509 1559 1605 1634 1664 1921 1947 2114 2128 2168 2187 2364 2402 2476 2520 2614 2615 2714 2716 2734 2825 2893 3028 3951 3520 3589 3634 3701 3773 3831 3942 4134 4180 4187 4192 4287 4354 4469 4589 4646 4969 5075 5094 5278 5335 5428 5493 5504 5561 5569 558S 5607 5769 5799 5882 5946 6035 6110 6257 6373 6386 6544 6548 6582 6617 6673 6756 6774 6811 6827 6969 7007 7034 7218 7288 7318 739 7634 7655 7683 7703 7811 7844 7952 8175 8365 8369 S470 8500 8565 8577 8595 8702 8746 8802 9002 9052 9063 9326 9329 9338 9640 9692 9696 9700 9844 9934 10002 10018 10060 10075 10152 10196 10174 10329 10334 10352 10357 10436 10458 10779 10837 10862 11144 11436 11440 11456 11478 11585 11609 11721 11829 11937 12089 12183 12248 12263 12299 12322 12351 12397 12476 12990 13010 13214 13242 13367 13424 13539 13699 13744 13984 14079 14134 14255 14340 14360 14646 14676 14765 14837 14998 15026 15059 15061 15081 15128 15261 15350 15364 15368 15425 15433 15460 15475 15477 15503 15506 15538 15582 15663 15693 15796 15812 15881 15917 15956 16079 16181 16234 16246 16309 16532 16633 16812 16815 16874 16912 16922 16934 16991 16999 17082 17171 17172 17202 17254 17414 17456 17529 17622 17642 17657 17675 17738 17822 17876 17S85 18051 18275 18295 18426 18492 18517 18561 18705 18719 18887 18911 18964 19165 19204 19441 19480 19665 19667 19692 19874 19889 19949 20134 20666 20698 20700 20718 20862 NIETEN: 1 23 25 29 77 82 142 160 183 185 232 244 343 399 422 444 489 528 601 608 644 703 774 792 794 806 839 887 943 968 977 1015 1020 1163 1177 12(10 12.15 1271 1285 1287 1318 1330 1372 1379 1383 1398 1450 1577 1749 1772 1848 1856 15)34 1967 2053 2101 2119 2122 2158 2193 2209 2263 2271 2285 2298 23'? 2431 2444 2464 2465 2475 2477 2510 2575 2597 2661 2684 2691 2731 2759 2846 2861 2909 2914 2919 2944 2961 2988 3000 3009 3026 3041 3093 3127 3176 3192 3204 3223 3303 3364 3447 3481 3498 3506 3579 3645 3663 3711 3783 3795 3837 3885 3960 3967 3989 4033 4067 4157 4224 4242 4412 4417 4446 4478 4531 4568 4637 4672 4699 4721 4832 4854 4864 4873 4887 4920 4936 4994 4995 5041 5C65 5137 5200 5232 5247 5272 5329 5351 5416 5417 5468 5489 5549 5555 5560 5653 5658 5780 5801 5859 5894 5955 6025 6040 6081 6091 6112 6168 6230 6263 6271 6278 6293 6313 6343 6344 6382 6392 6416 6430 6436 6449 6515 6522 6542 6662 6671 6695 6711 6730 6759 bi/3 6/82 6783 6800 6838 6870 6874 6879 6S84 6889 6915 6946 7003 7029 7050 7116 7124 7159 7163 7168 7175 7262 726S 7316 7335 7343 7344 7388 7393 7449 7456 7467 7496 7505 7523 7535 7684 7706 7735 7770 7782 7786 7806 7858 7894 7919 7935 7956 7987 7998 8000 8011 8012 8141 8144 S154 8158 8160 8162 8247 8291 8319 8328 8348 8372 8377 8389 8390 8479 8507 8521 8523 8533 8567 8673 8691 8754 8758 8820 8870 8913 8916 8919 8961 8982 9000 9036 9110 9153 9200 9227 9237 9267 9354 940S 9416 9419 9433 9444 9446 9448 9473 9499 9527 9604 9611 9618 9633 9705 9727 972S 9738 9761 9814 9829 9S70 9897 9943 9952 10036 10106 10135 10169 10232 10259 10312 10322 10366 10402 10422 10452 10462 10464 10526 10558 10569 10584 10605 10632 10838 10928 11101 11113 11489 114H 11762 11780 1197S 12041 12179 12180 12369 12373 12567 12573 12728 12747 12968 12973 13092 13108 13464 13467 13646 13665 13856 13916 14063 14066 14260 14299 14558 14568 14749 14785 14934 1494S 15237 15260 15539 15547 15650 15710 15833 15840 16075 16144 16292 16303 16489 16539 16609 16611 16859 16873 10640 10935 11290 11556 11845 12054 12185 12392 12627 12760 12983 13143 13551 13751 13917 14136 14341 14647 14792 14980 15282 15565 15723 15923 16151 16329 17006 17030 17205 17210 17495 17506 17601 17650 17944 17980 18071 18134 18252 18260 18487 18509 18714 18718 18987 19006 19224 19227 19378 19454 19663 19729 19884 19902 19959 20098 20100 20279 20286 20576 20641 20910 20932 10676 i 1005 11310 11574 11860 12095 12213 12405 12672 '.2803 12998 13153 13587 13777 13920 14155 14432 14663 14844 15051 15307 15575 15728 15927 16169 16352 16630 16931 17055 17266 17517 17854 17995 18187 18363 18563 18761 19030 19249 19524 19795 10694 11006 11320 11607 11885 12114 12219 12415 12700 '2804 13008 13202 1359S 13801 13927 14162 14434 14664 14886 15091 15339 15577 15772 15936 16177 16383 16666 16937 17083 17294 17524 17877 18034 18206 18404 18570 18771 19059 19306 19528 19822 17047 17221 17507 17743 17993 18161 18327 18526 18724 19022 19233 19459 19731 19963 19938 20005 20057 20071 20130 20149 20171 20190 20210 20322 20367 20368 20527 20539 20658 20674 20776 20784 20874 20966 20981 Verbeteringen. 11e Lijst: 5097 m- 70; 10221 ra 10732 10782 11021 11094 11378 11453 11627 11712 11914 11931 12119 12162 12232 12254 12491 12519 12706 12712 12844 12946 13016 13034 13218 13220 13614 13619 13824 13825 13934 13985 14198 1401 14451 14461 14680 14698 14914 14922 15125 15191 15448 15486 15621 15644 15774 15779 15938 15980 16240 16260 16390 16461 16754 16764 16951 16958 17122 17154 17370 17403 17551 17566 17895 17913 18046 18047 18224 18232 18412 18420 18605 18673 18814 18865 19087 19099 19327 19355 19538 19593 19853 19857 11744 11939 12170 12275 12556 12725 12963 13375 13637 13836 13999 14252 14539 14744 14928 15225 15531 15648 15827 16067 16275 16474 16802 16984 17180 17489 1756S 17935 18049 18245 18481 18694 18882 19127 19362 19632 19859 20072 20219 20573 20884

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10