SPORT LUCHTVAART UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 1 OCTOBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 VOETBAL R. K. FEDERATIE. DE REORGANISATIE-PLANNEN. De studie-commissie geïnstalleerd. Zondag werd te Utrecht de eerste ver gadering der studiecommissie voor reor ganisatie der R. IC. Federatie gehouden, die op de 17 Augustus gehouden aJgemee- me vergadering der R. K. F. werd benoemd. Ofschoon verschillende leden verhinderd waren, meende de R. K. F. toch niet lan ger te mogen wachten met installatie der commissie, hetgeen dan ook geschied is en wel door pater F. L. Esser, O. E. S. A., lid van de bestuurscommissie. Namens de Federatie heeft pater Esser den leden der commissie dank gezegd voor hun bereidwilligheid in deze commissie zit ting te nemen, in het bijzonder rector de Groot, voorzitter der Interdiocesane Jeugd commissie, die bereid is gevonden als voor zitter der commissie op te treden. Spreker herinnerde aan een vorige stu diecommissie, wier arbeid tot gevolg had, dat een technische sectie in de Federatie werd ingesteld. Toch heeft dit niet tot. algemeene be vrediging geleid. De zaken in de technische sectie bleken niet voldoende te kunnen wlotten en thans is wederom een studie commissie benoemd, wier taak door heb Federatiebestuur in een opdracht nader is omschreven. Spreker merkte op, dat aan deze kwes tie, al lijkt de opdracht niet zoo uitge breid, heel veel vastzit en sprak de ver wachting uit, dat bijaldien met behoud van het historisch gegroeide de wenschen ■der vereenigingen tenvolle bevredigd kon den worden, geen nieuwe vorm zou geko zen worden, waarvan afgewacht moet wor den wat hij brengen zal. Spreker spreekt verder de verwachting uit, dat de commissie, wier leden in het volle voetballeven staan, tot bloei van onze katholieke sportbeweging spoedig en suc cesvol werk zal leveren. Namens de commissie heeft rector de Groot geantwoord. Hij dankte het Federa tiebestuur, dat dit de kwestie zoo voort varend heeft aangepakt, om de gerezen moeilijkheden te overwinnen. De commis sie zal geen gemakkelijke taak hebben en spreker noemde bijvoorbeeld de verschil lende belangen, die tegenover elkaar die nen afgewogen te worden: de Nationale bond, de Federatie en de bevoegdheden der technische sectie. Het Federatiebestuur heeft verder de taak der commissie verge makkelijkt door het verschaffen van een leidraad aan de commissie, waarin de taak der commissie nauwkeurig is aangegeven. De commissie zal natuurlijk voorop stel len: hoe dienen wij het best het algemeen belang. Hij vertrouwt, dat alle leden ob jectief tegenover deze kwestie zullen staan, die besproken dient te worden in heb be lang der katholieke voetbalorganisatie, teneinde deze te brengen op dat hoog peil, waarop wij allen ze zoo gaarne zien. Ofschoon spreker zich voorstelt, dat de noodig voortvarendheid zal worden be tracht, hoopt hij toch, dat het rapport der commissie niet voor korten tijd, doch voor de naaste toekomst die rust in de katho lieke voetbalbeweging zal brengen, die voor den groei en bloei zoo noodig is. De aanwezige leden spraken hun voldoe ning uit over het feit, dat de opdracht door het Federatiebestuur zoo ruim was gesteld, waarna de eerste beraadslagingen der oommissie een aanvang namen. „Sportill." DIOC. HAARL. BOND. De competitie-indeeling. Zooals ieder jaar gebruikelijk brengt de „Sport-Ill." ook thans weer de noodige wijzigingen in de competitie-indeeling. "Wat eerst moeizaam door den competitie leider is vastgesteld, gaat nu plotseling weer teloor. En er zijn nogal veel wijzigin gen. Lisse II is nu van de tweede klasse D. overgeplaatst naar de tweede klasse C terwijl V. V. L. en St. Bernardus van de zelfde klasse zijn gebracht in de tweede klasse E, terwijl tenslotte de geheele af- deeling D. is opgeheven. Waar D. O. S. I, O. V. V. I en Wilhelmus II nu zijn geble ven, wordt niet medegedeeld, terwijl bo vendien voor a.s. Zondag in de tweede klasse D. is vastgesteld de wedstrijd Y. V. L. ISt. Bernardus I! Dat is een raadsel tje, dat we niet kunnen oplossen. Ook in de lagere klassen zijn nog enkele wijzigingen aangebracht, waarhij echter geen clubs uit Leiden en Omgeving zijn betrokken. In de tweede klasse C en E is de indee ling als volgt geworden: Tweede klasse C. Lisse II, D. O. S. S. T, D. S. S. I, Allian ce I, Santpoort II, H. B. C. III, Onze Ge zellen II, Victrix I, B. S. M. I. Tweede klasse E. V. V. L. I, St. Bernardus I, H. V. C. I, V. A. P. I, V. A. C. I, Lenig en Snel II, G. D. A. II, Donk II, A. V. V. I, St. Lo- dewijk I. District Leiden. Junioren- competitie. Programma voor Zondag 5 October. Afdeeling A. 1 uur: Alphensche Boys ILeiden I 1 uur: O. V. V. ITeijlingen I Afdeeling B. 1 uur: Meerburg IV. V. L. I Men wordt er aan herinnerd, dat de vereeniging, die thuis speelt, zorgen moet voor een scheidsrechter; liefst kan de functie worden waargenomen door een be stuurslid. Meerdere wedstrijden konden nog niet worden vastgesteld, omdat van andere ver eenigingen dan hierboven vermeld, nog geen inleggeld a 2.50 per deelnemend elftal ontvangen werd. Dat is wel heel jammer, maar men heeft het zichzelf te wijten. Als een vereeniging, die nog niet betaald heeft, er dus prijs op stelt, dat haar junioren Zondag 12 Oct. spelen, laat zij er dan voor zorgen, dat het inleggeld vóór Dinsdag a.s. ondergeteekende wordt toegezonden. De competitieleider. P. J. A. DE VRIND. olitie—de Post .2—6. Gistermorgen speelde een Politic-Com binatie tegen een elftal van de Post. Laatstgenoemde ploeg won met 62. SCHAKEN Schaakbond voor Leiden en Omstreken. Gisteravond is in Café Neuf alhier do jaarvergadering van bovengenoemden Bond gehouden. Aanwezig waren gedele geerden der schaakclubs Wassenaar, Voor schoten, Boskoop, Philidor en Leidsch Schaakgenootschap. „Palamedcs" zond bericht van verhindering. Nadat de voor zitter de vergadering had geopend, bracht de secretaris het jaarverslag en de pen ningmeester het financieel verslag uit. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd het geheele bestuur bij acclamatie herko zen. Dit is thans als volgt samengesteld: Voorz. Dr. J. F. Sirks; secr. G. Bosscha; penningmeester Dr. P. B. Kreukniet, en commissarissen A. C. van ter Tooien en H. I. de Nie. Daarna volgde de uitreiking der uitgeloofde medailles voor de winnaars in de competitiewedstrijden, nl. in de Ie groep den eersten prijs aan het Leidsch Schaak genootschap, den tweeden prijs aan de Leiderdorpsche Schaakclub, in de tweede groep den eersten prijs aan „Philidor", den tweeden prijs aan het Leidsch Schaakge nootschap. Na korte bespreking kwam men overeen, dat in het komende seizoen elke club in den Leidschen Schaakbond met één tiental zal uitkomen, ook al hierom, dat diverse clubs, zooals Wassenaar, Bos koop en L. S. G. ook met één of twee tientallen in den Ned. Schaakbond spelen. Over den kampioenswedstrijd 1931 is nog langdurig gesproken. Men kwam tenslotte overeen eerst de inschrijving af te wach ten en daarna de deelnemers zoo in groe pen te verdeel en, dat een spoediger einde van deze wedstrijden in zich zal zijn. Bo vendien zal dan volgens een rooster op be paalde data gespeeld moeten worden. Bij de rondvraag kwam men nog overeen, dat in den a.s. winter op de gemeenschappelij ke speelavonden, die telkens op den lsten Vrijdag van elke maand worden gehouden een paar malen een demonstratie op het wandschaakbord te laten geven. Hiervoor zal dan een bekend schaakspeler worden uitgenoodigd. Takacz te Leiden. Gisteravond speelde de Hongaarsche schaakmeester Takacz simultaan in het Leidsch Schaakgenootschap. 30 leden, waaronder verschillende sterke spelers, namen aan de séance deel. Om kwart over acht begonnen, duurde het tot elf uur, voor dat de simultaanspeler enkele spellen ge wonnen had. Aan eenige borden stond hij toen reeds in heb nadeel. Na ruim 4 uren spelens was het resultaat als volgt: 21 ge wonnen, 5 remise en 4 verloren. De win naars waren Dr. C. H. Hins, W. H. Bos scha, P. L. J. Rassers en J. G. van Eijber- gen. Remise maakten J. M. Volders, W. Demmendal, M. W. Scheltema, A. P. Ou- werkerk en D. de Jong. DRIE VLIEGTUIGEN TEGEN BOOMEN GEBOTST. Toestellen verpletterd. Bij Arundel in het graafschap Sussex zijn gisteren drie Britsohe militaire Bull- dog-vliegtuigen ten gevolge van den mist in aanraking gekomen met boomtoppen op de helling van den heuvel en te pletter geslagen. De bestuurder van een der vlieg tuigen,'luitenant Armstrong, werd gedood. De piloot van liet tweede vliegtuig, ser geant Birkishaw, werd zoo zwaar gewond, dat hij kort daarop aan de gevolgen over leed. De derde bestuurder, vlieger-officier Pawson, werd slechts licht gekwetst. Er bevonden zich geen andere personen in de vliegtuigen. HET POSTVLIEGTUIG TE ALLAHABAD. Het eerste postvliegtuig vertrok giste ren om 6.03 uur uit Karachi en landde te 15.38 te Allahabad. Alles is wel aan boord. Heden wordt de reis voortgezet. HILLEGOM. Voorspelavond. Maandagavond werd een openbare lesavond gegeven in Hotel „Flora" van de leerlingen va ft mej. Rie Kruidenberg. Medewerking werd verleend door het dameszangkoor „Sursum Corda", het jongedameskoor „St. Theresia" en het groote kinderkoor, alles onder leiding van mej. Rie Kruidenberg met pianobegelei ding van mej. Agatha van der Meij. Tijdens de pauze werd mej. Kruidenberg spontaan gehuldigd bij gelegenheid van haar jubilé als 12V2-jarig onderwijzeres in piano- en zangspel. Met een lauwerkrans werd zij omhangen, vele bloemstukken werden haar aangebo den en als blijvend geschenk een schitte rend porselein theeservies met Eng. Kuip- blad. Juffrouw Kruidenberg was getroffen en had zichtbaar behoefte woorden van dank te richten tot de leerlingen en de ouders. Zij zei, dat haar taak soms niet- gemak kelijk is en stalen zenuwen moet bezitten om het soms groote geduld te kunnen be- heerschen, maar de prettige overtuiging, dat de ouders sieeds hunne medewerking vcrleenen, maakt haar werk aangenaam en licht. Zij dankte allen hartelijk en hoopte nog vele jaren prettig te mogen samen werken tot verhooging van kunst en spel. Hierna besteeg kapelaan J. Verhaar het podium en sprak een hartelijk woord van gelukwensch. Spr. wilde dit thans doen daar de pastoor in Zwitserland is. Uw taak, tot verhooging van muziek en zang is een heerlijk werk, omdat de muziek gaat tot God en de meest onsterfelijke kunst is. Spr. wensehte dat juffr. Kruidenberg nog vele jubilé's zou mogen vieren, die leiden tot de ee-r van Hillegom. Voor de aangename samenwerking, wel ke mej. K. steeds heeft met mej. Agatha van der Meij boodt mej. K. deze bekwame pianiste een pracht schilderij aan. HAARLEMMERMEER. Bloembollendiefstallen. Nader vernemen wij omtrent de in ons vorig blad vermelde bloembollendiefstallen bij de N.V. „Hollandsche Cultuur Maat schappij" te Vogelenzang, dat een groot deel van de gestolen partijen is opge spoord. De nu nog vermiste partijen verte genwoordigen een waarde van enkele dui zenden guldens. Geboren: Johannes z. van J. van Egmond en M.#W. Sloof Elisabeth d. van J. Daim en A. van Vuuren Hen- dricus Petrus Gerardus z. van H. Brou wer en J. M. Weijers Catharina Jo hanna Wilhelmina Jozefina d. van J. L. M. Limburg en C. A. van Wees Maria Wilhelmina d. van A. H. van Rijn en M. D'haene Willem z. van H. Koningen en G. N. Immink Klazina d. van W. Groen en P. J. Ruighaver Hermanus z. van P. Eveleens en W. M. de Vos Cornelia d. van J. Kromhout en M. de Vries Henri Willy z. van W. J. Pieket en B. W. Brunink Elsje d. van W. van 't Hof en M. Malipaard Gerrit Anton z. van W- van Arkel en J. Breeschoten Cornelia d. vap P. M. Buis en J. M. Aker sloot Helena Maria d. van L. Geerts en J. Smits Jantina Johanna d. van J. Schut en J. A. Treur. 'Ondertrouwd: G. Groeneweg 2S j. en Ph. Tamboer 24 j. H. den Dekker 27 j. en W. Bakker 29 j. J. W. Eveleens 30 j. en L. M. Verbuig 22 j. G. Uiter- waal 21 j. en A. var. Poeeke 17 j. J. Benjamin 29 j. en M. Kooiman 24 j. D. Ivooij 46 j. en A. van der Beek 45 j. A. C. Lagendijk 22 j. en M. Krijgsman 18 j. W. de Bakker 29 j. en W. Duizer 26 j. Gehuwd: B. Th. van der Vlugt 26 j. en C. A. Kooijman 24 j, B. van Pelt 20 j. en A. M. van Essen 21 j. H. de Wit 24 j. en K. Ivulk 27 j. G. de Vries 29 j. en C. van Vliet 23 j. Overleden: Aartje van Harskamp 4* j„ ongeh. Gerlofke Boersma 76 j., wede. van D. J. de Groot. LISSE. St. Josephgezellenvereeniging. In de laatstgehouden vergadering der St. Jo sephgezellenvereeniging werd. een nieuw bestuur gekozen, dat bestaat uit de hee- ren G. A. Randsdorp, Senior, H. de Bruin, le Secretaris, Joh. Boekei, 2e Secretaris en H. Walraven, Commissaris. De heeren, die in deze functies aftre dend waren wegens den bereikten leeftijd van 25 jaren of d.oor drukke werkzaamhe den, zullen a.s. Zondagavond nog worden herdacht in den openings-feestavond voor het a.s. winterseizoen. Dit belooft een prachtavond te worden; nagenoeg allé on- derafdeelingen nemen er aan deel. Spre ker voor dezen avond is de heer Emil Franke uit den Haag, die een aangename causerie zal houden over: „Het levens ideaal van Vader Kolping". Wij twijfelen er niet aan, of deze avond za-1 in het tee- ken van een geweldige propaganda staan, voor de vereeniging. En last not least zal de Mandolineclub „Sancta Lucia" op 9 November a.s. haar eerste lustrum vieren en dien avond een groote uitvoering geven. Deze mandoline club is in zeer korten tijd een sterke ver eeniging geworden, en zal dan ook zeer zeker op dien avond de yraardeering van het publiek kunnen ondervinden. SASSENHEIM. Geboren: Pieter z. v. J. P. Vis en M. M. Schalk. Wilhelmina d. v. N. Stoute en T. Krösschel. Cornelis z.v. C. van der Heiden en S. C. Benschop. Mlaria Wil helmina Theresia d. v. J. P. van der Wiel en C. C. van Winsen. Getrouwd: Johannes Jacobus Kip ping 26 j. en Elfriede Luise Ritter 18 j. Overleden: Alida van der Voort 93 j. echtgen. v. B. P. Roest. Gevestigd: Mej. E. L. Ritter. van Langenbochum (Dl.). J. J. Hoogenboom van Alkemade. P. van Stralen van Den Haag. A. W. Vreeken van Middelburg. W. Vijverberg en gezin van Rotterdam. A. J. Verdoes van Haarlemmermeer. Vertrokken: C. Bol naar Den Haag. P. H. Ha vermans naar Maarlem. J. A. A. Vink naar Amsterdam. S. Frage naar Noordwijkerhout. Mej. C. J. van Ginhoven naar Rotterdam. ZEGWAART. GEMEENTERAAD. Maandagavond half acht uur vergaderde de Raad der gemeente Zegwaart. Afwezig de heer G. van Straalen. Bij lo- ti g wordt als voorstemmer aangewezen de heer J. Lammens. Na opening met het formuliergebed, worden de notulen der 2 laatste vergade ringen gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna werd de agende behandeld. Mededeelingen: Proces-verBaal van kas opname van den gemeente-ontvanger; mis sive Ged. Staten behelzende goedkeuring raadsbeiuit verhuur aschschuur schrijven van L. Reuneker, waarin hij verzoekt, in verband met de onbewoonbaarverklaring van zijn huis. van gemeentewege hem een woning beschikbaar te stellen, die den huurprijs van 4 per week niet te boven gaat. Genoemde mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Wijziging geldloeningsbesluit. Na aan de gedane opmerkingen van Ged. Staten voldaan te hebben, wordt het besluit aldus vastgesteld. Wijziging gemeente-begrooting, dienst 1930. Wordt vastgesteld aan de hand van de opmerkingen van Ged. Staten. Subsidie kinderfeesten. Het voorstel van Burg. en Weth. om 300 te geven wordt aangenomen. Subsidie gymnastiekvereeniging „Pro- Patria". Op het desbetreffende verzoek wordt besloten 100 subsidie toe te ken nen. Wijziging begrooting 1930. Tot de voor gestelde wijziging wordt besloten. Rondvraag. De heer Lammens wijst op de slechte straatverlichting van het Lage Einde en de Stationsstraat. De voorzitter antwoordt dat naar zijne meening de verlichting goed is, doch er op zal letten. Verder wijst de heer Lammens op den onhoudbaren toestand bij regenval op den hoek van de Dorpsstraat en Stationsstraat, wat z.i. ligt aan de rioleering van een al daar wonende. De voorzitter antwoordt hierop, dat een en ander zijn aandacht heeft en dat hier in zoo spoedig mogelijk zal worden voor zien, door het maken van een putje. De heer Van Well vraagt of er al een deskundige is aangewezen voor de plan nen van de gasvoorziening, waarop door den voorzitter bevestigend wordt geant woord. De heer Va-n Duyvenbode wijst op den slechten toestand van de Molenstraat. Spr. dringt aan op het maken van. straarvor- lichting, het in orde maken dm- bestra ting en het leggen van rioleeringen. De voorzitter zegt het met den spreker eens te zijn, dat de Molenstraat dringend voorziening behoeft. Afgewacht moet wor den het advies van de Gezondheidscom missie waarna een en ander onder de oogen zal worden gezien, waarop de heer van Duyvenbode verzoekt de zaak wel te wil len bespoedigen. De heer Smits brengt ter sprake de vervuilde slooten aan de Roggeveen en wenscht dat hierin verandering wordt ge bracht. De voorzitter zegt, dat deze week heg- genschouw wordt gedreven en deze aange legenheid tevens wordt beschouwd, en dan die maatregelen zullen worden genomen, die geboden zijn. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer J. Viersen, onderwijzer aan de lagere school, slaagde dezer dagen voor acte L.O. wiskunde. Overleden: C. Groenescheij 91 j. Gehuwd:: C. v. Schuppen 30 j. te Zoetermeer en J. S. Jörg, 26 j. G. C. Hoogenes 29 j. te Bergschenhoek en W. A. van Dongen 31 j. Geboren: Adrianus Hendrikus zoon van P. Niewefcs en M. C. Hendriks. Jo hanna d. van A. J. Hoogendam en D. Os kam. VOORSCHOTEN. Geboren: Johannes Antonius z. v. W. P. van der Ivrogt en Th. Wouters. Overleden: J. C. Langeveld 1 j. Ondertrouwd: A. M. Verhoog 23 j. en M. Brinks 24 j. Ingekomen: O. Lackman van Zeist. IJ. van der Schinkel van Haarlemmer meer. C. M. S. Vogelzang van Haarlem. J. Yancel en gezin, van Leiden. W. Oh. Wientjes, van Amsterdam. Joh. R. Gosker van Zaandam. J. Vogelaar en echtgenoote van Stompwijk. Vertrokken: N. van Zijtveld naar Rhenen. M. K. J. Haasnoot naar Lei den. R. Buikema naar Wassenaar. C. M. Hoogendoorn', naar Groot Amerika. Verloren. Een rijwielbelastingmerk. Een regenjas. WOERDEN. Personalia. Onze oud-stadgenoot, de heer J. W. Baretta, is benoemd tot hoofd e-ener openbare lagere school te Winters wijk. Bekeuringen. Wegens overtreding van de vleeschkeuringswet werd door de politie procesverbaal opgemaakt tegen P. A. B., alhier. Wegens rijden zonder belasting- plaatje tegen A. A. v. d. B., alhier en we gens baldadigheid, gepleegd op de nieuwe brug tegen zekere S., B. en P. Volkszangavond. De eerste Volks zangavond zal gehouden worden in de maand October. Vermoedelijk zal op deze avond aanwezig zijn het koor van de afd. Utrecht van de Vereeniging voor Volks zang. Reddingsbrigade. Uitgaande van de Woerdensche Zwemclub is opgericht een Reddingsbrigade. Een cursus zal worden gegeven, waarbij de doktoren Verkerk en v. d. Giessen het theoretisch gedeelte zul len onderwijzen. ¥o©8* Heeren die gewoon zijj nJ het scheren zich even te poederen, firwJcen gaarne ge bruik van Purolpoede/ d$t verzachtend en gezond voor de huil is. jjPrijs Jfct. per doos en evenals Purkeffgbaar bij Apothekers en Drogisten.^^^ DE NIEUWE SPOORLIJN GOUDA— ALPHEN AAN DEN RIJN. De werkzaamheden aan de nieuwe spooiv lijn tusschen Gouqla en Alphen aan den Rijn, welke na de actie voor stopzetting der gemeente Waddinxveen in de jaren '27 en '28, weer krachtig zijn voortgezet, zijn thans in een stadium gekomen, waar in dergelijke groote werken, aldus het „Vad.", gemeenlijk de aandacht van het publiek beginnen te trekken. De nieuwe lijn zal van Gouda af over een derde spoor eerst dezelfde baan vol gen als de lijnen Gouda—Rotterdam—Den Haag. Even voor de z.g. Moordrechtsche aansluiting (splitsing RotterdamDen Haag) buigt de lijn naar rechts af om daarna tot aan Alphen toe een bijna rech te lijn te volgen, evenwijdig aan de Gouwe. Ongeveer 700 M. voor laatstgenoemd sta- tion komt de lijn samen met de lijn Al phenWoerden en zal dan eveneens over een derde spoor Alphen bereiken. De ge heele lengte van den spoorweg bedraagt plm.. 17.5 K.M. Behalve de eindstations Gouda en Al phen, die een kleine uitbreiding moeten ondergaan, zullen aan den spoorweg ver rijzen de stations Waddinxveen en Bos koop en de halte Zuid-Gouwekade. De stations Waddinxveen en Boskoop zullen in de eerste plaats dienen voor het opne men en uitlaten van reizigers en in de tweede plaats zullen er emplacementen worden gebouwd voor goederenvervoer. Voor den aanleg van dit betrekkelijk kleine lijntje zijn niet minder dan een zestal jaren gemoeid geweest, ongerekend den tijd, die met de voorbereidingen als onteigening e.d., alsmede met de actie der gemeente Waddinxveen verloren is ge gaan. Het volgende moge te dien aanzien eenige opheldering geven: In de eerste plaats toch waren voor deze lijn niet minder dan 23 gewone en 2 ophaal bruggen noodig, waarvan de onderbouwen inmiddels alle gereed zijn gekomen. Deze bruggenbouw in 1925 begonnen, heeft twe# jaar gevorderd. Hierbij is gerekend op dubbel spoor, hoewel de lijn slechts langs enkel spoor zal worden geleid. Mocht het in de toekomst noodig blijken een tweede spoor aan te leggen, dan zijn de bruggen daarvoor klaar en behoeft men langs de baan slechts zand bij te storten. Nadat in het voorjaar van 1929 eindelijk definitief was besloten het werk voort te zetten, is men onmiddellijk met de grond werken begonnen en het zijn vooral deze, gevoegd bij de zandstorting voor de baan, welke den meesten tijd in beslag hebben genomen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Winkelweek. De bekendmaking van den uitslag van den letter wed strijd vanaf 't achterbalcon van Hotel „De Vergulde Wagen" zal, naar we vernemen, eerst Don derdagavond te 8 uur plaats hebben. Ambachtsschool. De opening van de Nutsambachtsschool zal plaats hebben op a.s. Zaterdag. Bij deze gelegenheid zal te vens het 60-jarig bestaan der school wor den herdacht. ZEVENHOVEN. Landbouw-boekhoudcursus. Bij ge noegzame deelname zal er een cursus in eenvoudig landbouw-boekhouden worden gegeven in ongeveer tien wekelijksche les sen, waardoor een ieder zelf zijn boeken zal kunnen bijhouden. De aangifte moet vóór Vrijdag 3 Octo ber geschieden bij den heer W. Kerkhoven, hoofd der R. K. school Noordeinde te Ze venhoven. INGEZONDEN STUKKEN Leiden, 30 Sept. 1930. Mijnheer de Redacteur, Gaarne verzoek ik voor onderstaand stukje eenige plaatsruimte waarvoor bij voorbaat mijn dank. Nu de straatver tooningen met kunsten- makende dieren op den openbaren weg op 3 October, dank zij de medewerking van de Politie, niet meer plaats hebben, doe ik een beroep op de bezoekers van het Ker misterrein: „Schuttersveld". Aldaar kan men ieder jaar veel dierenleed constatee- ren. Kleine muisjes moeten rondloopen in een draaimolen, schommels, draaiende trap, en, als zij niet meer voort kunnen, uitge put zijn, worden zij aan hun staart ge trokken en voort moeten zij weer. Ook kan men er zien, dat apen niet stokken worden bewerkt. Ik heb geconstateerd, dat des morgens een aap een flesch Pilsner bier kreeg, waarbij gezegd werd: „Jullie moeten eens zien, hij moet dronken wor den." Toen ik den eigenaar er op wees, dat hij zulks niet moest doen, kreeg ik tot ant woord: „Ik kan geen water krijgen". Nu water is er volop. Wie is nu de hoofdschuldige? Het pu bliek. Immers dit is het, dat met genoe gen. naar deze, ongelukkige schepselen gaat kijken en zijn geld er voor offert om zulks te kunnen zien. Denkt nu eens een weinig na. Hebt me delijken. Weest barmhartig. W. DE KIEVIT. Corr. Ned. Jack London-Verbond.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6