'DERDE BLAD PAG. 10 HET SCHEIDSGERECHT VOOR DEN BLOEMENHANDEL. Huldiging. In verband met de vorst schade in den winter van 19281929 en de daaruit voort vloeiende geschillen is het scheidsgerecht voor den Bloembollenhandel maanden lang met werkzaamheden overstelpt ge west. Het weekblad voor Bloembollen cultuur schreef: „Niemand heeft kunnen voorzien, dat de taak van voorzitter, leden en secretaris ooit zoo zou worden ver zwaard, als thans reeds sinds vele maan den het geval is. Zij allen hebben zich de grootste opofferingen aan tijd en arbeid getroost om zich door den onvoorzienen stroom van geschillen heen te werken."^ Om uiting te geven aan de waardeering, welke de leden van de algemeene vereeni- ging voor Bloembollencultuur voor het Scheidsgerecht koesteren, waren de voor zitter, de ondervoorzitters leden en secre taris van het Scheidsgerecht uitgenoodigd op een huldigingsbijeenskomst, welke gis termiddag in het Krelagehuis te Haarlem is gehouden. De voorzitter van de algemeene vereeni- gin,g voor Bloembollencultuur, de heer E. H. Krelage, hield een rede, waarin hij zei- de, dat er ditmaal bijzonder aanleiding was om uiting te geven aan de dankbare gevoelens der vereeniging. De vorstschade en de prijsdaling deden namelijk het aan tal van de aan het Scheidsgerecht onder worpen zaken in de beide laatste jaren tot een onvoorziene en ongekende hoogte stijgen, zoodat het weken achtereen twee malen en meer per week zitting moest hou den. De abnormale omstandigheden wer den verzwaard door de langdurige ziekte van den secretaris, mr. Bakhuizen van den Brink, die thans weer hersteld is. Eeeds geruimen tijd was dan ook uit den boezem der vereeniging de gedachte opgekomen om op eenigerlei wijze uiting te geven aan de gevoelens van waardeering der leden. Op het hoofdbestuur, dat volkomen deze gevoelens deelt, was een beroep gedaan om de gedachte te verwezenlijken. „In tegenwoordigheid van het hoofdbe stuur en vele leden, aldus spr. dank ik u allen voor de groote offers van tijd, moeite, scherpzinnigheid en vakkennis door u de beide laatste jaren ten bate van het Bloembollenbcdrijf gebracht. Wij verzoe ken als een blijvende herinnering aan de ze periode van uw werkzaamheid een be scheiden persoonlijk aandenken te willen a-afxvaarden en bieden u ieder een speciaal voor dit doel door kunstzinnige hand ontworpen bloemenvaas aan met inscriptie. Moge zij een vriendelijke herin nering zijn aan de dagen van zwaren scheidsrechterlijken arbeid, waarop gij met rechtmatige voldoening moogt terugzien." De voorzitter van het scheidsgerecht, mr. A. H. J. Merens, dankte voor de hulde. Bij de inwijding van het Krelagehuis had spr. den wensch uitgesproken, dat er voor de handelaren in het Bloembollenbedrijf een periode zou aanbreken, waarin zij weinig met het scheidsgerecht in aanraking zou den komen. Deze wensch is niet in fervul- ling gegaan, want het is de laatste jaren bijzonder druk geweest. In Augustus 1928 droeg de laatste uitspraak het nummer 1400 en in Augustus van het daarop vol gend jaar 1800. In één jaar zijn dus 400 be slissingen genomen welke betrekking heb ben op 4 a 500 geschillen. Van het scheids gerecht en van het Bureau in het bijzonder is veel gevergd. Het grootste deel van het werk is evenwel gedragen en uitge voerd door den secretaris. Spr. sloot zich gaarne aan bij de woorden van hulde, die de voorzitter tot den secretaris had ge richt/ Het had spr. aangenaam getroffen, dat de gedachte van deze huldiging uit den boezem der vereeniging was voortge komen. Hij zag hierin het bewijs, dat allen het gevoel hebben, dat het scheidsgerecht naar zijn beste weten zich van zijn taak kwijt. Hij dankte ten slotte het hoofdbe stuur en de leden voor 9e hulde en voor het stoffelijk blijk van waardeering en hoopte, dat de voortreffelijke betrekkingen onderling bestendigd zouden blijven. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Wagen door een tram gegre pen. Drie en zestigjarige vrouw omgekomen. Gistermorgen, omstreeks half elf, heeft nabij Heerenveen een ernstig ongeval plaats gehad. De heer S. reed met zijn dogcart, waarin zijn echtgenoot e en een kleinzoontje waren gezeten in de richting Heerenveen, toen het paard schrok voor de naderende stoomtram. Het dier begon te steigeren, met het gevolg, dat het voer tuig door de locomotief gegrepen en ge heel vernield werd. De drie en zestigjarige echtgenoote van den heer S. bekwam een zware hoofdwon de en werd bewusteloos in een naburige woning binnengedragen, waar zij na eeni- gen tijd den geest gaf. De heer S. en de jongen kwamen met den schrik vrij. Het trampersoneel treft geen schuld. Aan de gevolgen overleden. Het zoontje van den heer v. Galen te Veenendaal, dat Maandagmiddag door een auto werd aangereden is denzelfden avond, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. Volgens getuigen treft den bestuurder geen schuld. Bankdirecteur gestikt. Maandag is te Zaandam de directeur van de Nationale Bank dood gevonden. Alles wees er op, dat hij door gasverstik- king om het leven is gekomen. De politie stekt een uitgebreid onderzoek in. DE ONTPLOFFING AAN BOORD VAN HET STOOMSCHIP „ZAANDAM". Omtrent de ontploffing aan boord van het stoomschip „Zaandam", van de Hal cyon Lijn, waarbij, zooals gemeld, een sto ker gedood en een tremmer zwaar gewond is, wordt nader gemeld, dat de zwaarge wonde tremmer aan den kapitein van de „Zaandam" na de ontploffing heeft ver klaard, dat toen hij in de bunkerruimte ging en een lamp aan stak, er op dat oogenblik niets gebeurde. Echter toen hij verder liep, geschiedde er een ontploffing. De kapitein verklaarde voorts, dat men meermalen in de bunker ruimte sigaretten rookte. Wellicht zou door den tremmer Groen een sigaret zijn aangestoken tengevolge waarvan de 'ont ploffing was geschied. De kapitein had in zijn 15-jarige loopbaan nimmer van een ontploffing vernomen, veroorzaakt tenge volge van het rooken door leden van de bemanning in de bunkerruimte. Verdronken. De dertigjarige zoon van de familie J. S. te Oudezijl is volgens ingekomen' bericht bij de Zuiderzeewerken te water geraakt en verdronken. De 22-jarige matroos P. H. Snijders uit Raamsdonk, van het sleepschip Broeder trouw 14, is Maandagavond bij de Maas- kade alhier te water geraakt en verdron ken. Het lijk is later opgehaald en naar de begraafplaats Crooswijk vervoerd. Dinsdagmorgen vroeg is de vijf-en- twintig-jarige zoon "van de veehoudster Wed. v. W. te Vinkeveen, toen hij naar het weiland wilde gaan om de koeien te mel ken, vermoedelijk door de duisternis mis leid te water geraakt. Een broer kwam spoedig ter hulp, maar nadat het slacht offer op heb droge was gebracht, waren de levensgeesten reeds geweken. Te Valthermond is gistermorgen het tweejarig zoontje van den vervener A. S. te water geraakt en verdronken. Een doodelijke schok. Een droevig ongeval overkwam een schippersfamilie, die met een schip pas seerde in het Hoendiep bij Zuidhorn (Gr.). Twee sleepbooten met schepen moesten elkaar passeeren, waarbij een paar sche pen tegen elkaar botsten. Door de schok stortte een 1-jarig kindje uit het ledikant.je met het ongelukkig gevolg, dat het wicht je juist met het hoofdje op een stoof te recht kwam, waardoor de dood spoedig in trad. Weer kinderverlamming. Te Gouda hebben zich weer twee nieuwe gevallen van kinderverlamming voorge daan en wel bij een jongen van 20 jaar en bij een van 5 jaar. In totaal werden thans 42 personen door deze ziekte aangetast. DE HEMBRUG WEDEROM AANGEVAREN. Een treiler onder de brug beklemd. Gisteravond om ongeveer half negen is de stoomtreiler Zuidpool, IJmuiden 46, die, gesleept wordende uit Amsterdam, met den voorsteven beklemd geraakt onder de Hembrug, zoodat de Hembrug niet kon worden opengedraaid. De ijzeren voormast van den treiler werd gedeeltelijk hij de bot sing met de brug verwrongen. Het perso neel van de Amsterdamsche Droogdok- maatschappij zal met behulp van een steek vlam de mast van het vaartuig trachten los te maken. Het spoorwegverkeer onder vindt geen vertraging. De treiler die bij de Amsterdamsche Droogdokmij. met eenige meters was ver lengd, werd in den loop van gisteravond door een van de werkbooten van de Am sterdamsche Droogdokmaatschappij naar IJmuiden gesleept. Bij het doorvaren onder de Hembrug is de treiler beklemd ge raakt. Later op den avond was de brug weer hersteld. De „Zuidpool" is bij de Amster damsche Droogdok Maatschappij voor repa ratie aangekomen. Wraakneming. Gisteravond heeft de 35-jarige kapster J. H. te Rotterdam een aanslag gepleegd op een 37-jarigen bioscoop-portier aldaar. Deze had met de vrouw liefdesbetrekkin gen gehad en deze verbroken. De vrouw, die intusschen te weten was gekomen, dat L. gehuwd en vader van 5 kinderen was, maakte het hem den laatsten tijd aan den ingang van het City Theater in de Hoog straat, voortdurend lastig. Ook gisteravond was dit weer het geval, waarop een collega van L. de politie opbelde. Weldra verscheen er dan ook een agent om een onderzoek in te stellen. De kapster liet zich echter door de aan wezigheid der politie niet weerhouden plotseling een .scheermes te voorschijn te halen en L. daarmede, nog voor de agent haar arm gegrepen had, een diepe snede over de rechterwang toe te brengen. Zij werd hierop in verzekerde bewaring gesteld en verklaarde, dat zij L., die zich een mooien man noemde, den neu§ had willen afsnijden. Ziekte onder kippen. In Westelijk Noord-Brabant heerscht bij verscheidene kippenhouders onder de kip pen de z.g. pokziekte, waaraan de meeste der aangetaste dieren sterven. Onder KruislandSteenbergen vinden sommige landbouwers soms 10 tot 12 kippen dood, welk verschijnsel zich dan soms enkele da gen herhaalt. Ook een horlogemaker! Sinds eenigen tijd is te Kerkrade ver dwenen J. W., in wiens kosthuis de politie een aantal horloges in beslag heeft geno men, die meestal uit elkaar waren geno men, en W. ter reparatie waren toever trouwd. W. verwijderde uit de in reparatie gege ven horloges de onderdeelen, die hij kon gebruiken en liet dan niets meer van zich hooren. De commissaris van politie ver zoekt de aanhouding van W. Es war einmal. Door het felle lici t in de rumoerige Schoolstraat en de Groenmarkt te 's-Gra- venhage, contrasteerde des tes sterker de geheimzinnige duisternis rond de Groote Kerk op het Kerkplein. Tusschen den sche mer van twee lantaarns patrouilleerde de forsche figuur van een huzaar. aarschijn- lijk speelden de legei'manoeuvres een strijd lustige melodie dwars door zijn kop. Hij schoot althans uit de schaduw in het spet terende licht, deed zijn mes op prachtige wijze fonkelen en drong zich tusschen het eeuwig-kijklustige publiek. De negentien jarige A. v. d. N. bezat den heldenmoed hem te waarschuwen. Dat was dapper. Maar iemand, die op eën vmligen afstand van den militair stond, riep: „Limburg- sche messehsteker." Dat was niet dapper. Vooreerst was de man geen Limburger en tweedens stak hij niet. De toestand werd echter gespannen. Maar plotseling klaterden als n lach door deze dreiging de tonen ran een harmonica „Es war einmal ein treuer Husar". Hilari teit! Bij hilariteit hoort politie. Dus ver scheen een agent op het tooneel, dat in middels van Kerkplein naar Nobelstraat was gedraaid. De twintigjarige huzaar B. werd aan de militaire politie overgeleverd. Hij had zijn mes getrokken vanwege eenige scheldwoor den. Het plein ligt weer donker in de scha duw van de Groote Kerk onder het vuur der lichtreclames. Een kwajongen zingt het lied van den huzaar„Tijd"- Een blijmoedig belastingbureau. De „N. Rr. Crt." schrijft: Er zijn nu eenmaal van die lieden, die hoe kalm, bezadigd en nuchter zij in hun dagelijksche doen ook mogen zijn, opstui ven, in vuur en vlam geraken en venijn spuwen als zij het woord belastingen hoo ren. Wij kennen brave burgers, degelijke huisvaders, fatsoenlijke renteniertjes op wie het woord belasting werkt, gelijk de befaamde roode lap op een- stier, die aan al wat rood is s'de.rlijk het land pleegt te hebben. Voor dezulken is dit simpele ver haaltje van typisch Rotterdamsche gemoe delijkheid niet geschreven. Rotterdam, de eerste havenstad des lands, met een we reldreputatie om haar havens, haar kra nen en bokken, haar silo's en elevatoren, haar werven en dokken, haar vliegensvlug ge laden en lossen enhaar Schiedam- schen dijk heeft in veie opzichten nog zoo veel gemoedelijks uit oude tijden bewaard, dat ondanks doorbraken en dempingen, verbouwingen en uitbreidingen, wolken- ki'abbers en boschplannen niet verloren kan gaan, omdat die gemoedelijkheid leeft in iederen rasechten Rotterdammer. Gistermiddag drensde, een draaiorgel zijn deuntjes vlak voor een groot gebouw, waarin achter traliewerk exx loketjes belas ting-ambtenaren hun plicht vervulden in de traditioneele smakelooze omgeving van geel geverfde banken en lessenaars, waar aan reeds vele ambtelijke loopbanen moe ten zijn uitgezeten, van nuchtere bordjes met niet spuwen en verboden te rooken, van blauwe horretjes en stijve schoolsche gordijnen, van kale witte wanden, van wel ke de eentonigheid slechts wordt verbro ken door een groote reclame maandkalen- der, waarop ijverig iederen morgen een blauw kruis door den datum van gisteren wordt geteekend, van lijvige, folianten en saaie dikke boeken. Voor het loket der di recte belastingen stond het gewone rijtje van belastingpenningen brengende burgers die al naar de geaardheid zuchtend, berus tend of met booze blikken hun offers pleng den op het koele marmeren plaatje in het loket, om daarna, bij de volgende halte hun biljet weer in ontvangst te nemen, voorzien van een aanteekening en een pa raaf, waarvoor zij zoo zwaar hadden ge bloed Maar opeens kwam kordaat eeu orcre* man het lokaal binnen stappen. Regelrecht ging hij naar de afdeeling wegenbelasting, die. momenteel zonder klandizie was en zonder plichtplegingen schoof hij zijn bus de tijden, dat centen, werden toegeworpen en het lijk der aarde uit het slijk der straat moest worden opgevischt, of dat men zijn gaven deponeeren moest in een soort kope ren slof of in een schelpje zijn voorbij door het loketje den daarachter zitten- den ambtenaar toe. Deze keek niets ver baasd en bleek dit bezoek i*eeds te hebben verwacht. Hij greep de bus en begon een rondgang. De wei'kzaamheden aan de schrijftafels van de klerken en de schrij vers en aan het bureau van den commies werden onderbroken. Ieder tastte naar zijn beurs en deed geld in de gleuf glijden. Met een tik tegen zijn pet dankte de man van het pierement en verdween. Buiten zette het orgel een nieuwe wijs in; het klonk als een hymne van dank en erkentelijkheid.... Albatros gevangen. Te Steenbergen heeft men een totaal uitgeputten Albatros gevangen. De zeld zame vogel had een vlucht van niet minder dan anderhalven meter. Groningen heeft een vliegveld! Gedurende de laatste jaren worden te Groningen voortdurend pogingen in het werk gesteld om een vliegveld nabij de stad aan te leggen. Tot dusver is het ech ter bij plannen gebleven en de Groningers wachten nog steeds op hun vliegveld. Gistermorgen zijn de voorstanders er echter aan herinnerd, dat er ongeveer vijf tien jaar geleden inderdaad reeds een vliegveld in Groningen was en wel in het Stadspax'k. Daar werden eens op een tijde lijk veld vliegdemonstraties gegeven in den tijd, dat het vliegen nog een bijzonder heid wasOp ditzelfde veld, thans een iet wat drassig terrein, is gistermorgexieen vliegtuig geland. Voor een circus, dat op het oogenblik te Assen is, was aldaar een vlie ger opgestegen. Deze was in het bezit van een oude kaart van Groningen waarop het vliegveld was aangeduid. De vlieger, die voornemens was te Groningen te lan den, vloog naar het Stadspark en landde keurig op het drassige veld. Ongelukken zijn er niet bij gebeurd en als het veld iets droger wordt, hoopt de vlieger van hetzelfde veld weer te kunen starten. Vreeselijke geruchten, dat een tweedek ker in het Stadspark was neergestort, ble ken gelukkig onjuist te zijn. Groningen bleek slechts een vliegveld te bezitten en.... heeft toch géén vliegveld BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN Ernstig auto-ongeval in het Dombrower kolenbekken. In de nabijheid van Sosnowitz in het Dombrower kolenbekken heeft Maandag avond een ernstig ongeluk plaats gehad, dat vier slachtoffers heeft geëischt. De auto van den katholieken priester Banxojs- ki, die met vier inzittenden reed, botste bij het station Maczek toen hij den spoor weg wilde oversteken in volle vaart tegen een passeerenden trein en werd ongeveer 20 meter meegesleurd. Toen de trein tot stilstand kwam, was de auto geheel ver nield. Vier inzittenden, nl. twee priesters, een dame en de chauffeur, waren onher kenbaar verminkt. Slechts het zoontje van de dame kreeg wonder boven wonder geen letsel. Treinbotsing in Duitschland. Gisteravond acht uur is een personen trein op de lijn GeraWeichlitz op een juist vertrekkenden goederentrein gereden. Er werden hierbij 17 personen licht ge wond. Vier goederenwagens zijn gekan teld en vier andere ontspoord. Doordat de rails werden beschadigd, zal het verkeer eenige vertraging ondervinden. Naar de oorzaak van het ongeval is een onder zoek gaande. Ongevallen-record in de V. S. President Hoover heeft een boodschap gericht tot het Nationaal Veiligheidscon gres, dat Maandag te Pittsburgh weixl ge opend. Hierin deelde president Hoover mede, dat er in het afgeloopen jaar in de Vex-eenigde Staten ongeveer honderd dui zend personen ten gevolge van ongevallen om het leven zijn gekomen. Hij verklaarde dat maatregelen moeten worden genomen om aan dezen toestand een einde te ma ken. HEVIGE REGENVAL IN ANNAM. Uit Hanoi wordt gemeld, dat het Noor den en het centrum van Annam geteisterd worden door hevigen regenval, die op vele plaatsen oversti-oomingen veroorzaakt, ter wijl de wegen onbruikbaar worden. Vooral de groote koloniale weg in de buurt van Dong-Hoi en Kwang-Tri is ernstig bescha digd en vele bruggen zijn weggeslagen. Eveneens ten gevolge van den regenval vinden nabij den spoorweg, die de verbin ding tus-schen het Noorden en het Zuiden van Indo-Chïna onderhoudt, aardstortin gen plaats, waardoor de verbinding dik wijls verbroken is. DE KNOEIERIJEN TE BERLIJN. De commissie van onderzoek uit den Pruisischen Landdag in zake de knoeie rijen te Berlijn heeft haar arbeid hervat. Het voornemen den rapporteur Könxiecke (Duitsch-nationaal) te hooien over de pressie, welke de eerste burgemeester Böss zou hebben uitgeoefend op zekere fiima's, die met de stad zaken deden, om bij te dragen in de kosten van stedelijke organisaties, werd opgegeven, daar op het zelfde tijdstip de disciplinaire actie tegen Böss in tweede instantie behandeld zou worden. Vervolgens werd in openbare zitting de verhouding tusschen Böss en den eigenaar van hotel „Excelsior", Elschner, behandeld. Volgiens een anonieme beschuldiging zou Böss er voor gezorgd hebben, dat Elschner van de stad een crediet van acht millioen mark kreeg, waarvoor hij zekere compen satie zou hebben genoten. Hiernaar is een onderzoek ingesteld, waarbij gebleken is, dat Elschner wel is waar aan de stad beel den, tapijten enz. ter waarde van eenige honderdduizenden heeft gegeven, en ook heeft bijgedragen in het sport- en represen- tatiefonds van den eersten burgemeester, doch dat dit niet Böss persoonlijk, doch de stad ten goede is gekomen. Wel heeft Böss veertien dagen met zijn echtgenoote in de villa van Elschner te Berchtesgaden gelogeerd. Deze aangelegenheid heeft niet tot een vervolging van den eerste burgemeester geleid. De rapporteur behandelde vervolgens een ander naar de handelingen van Böss ingesteld onderzoek, ditmaal met betrek king tot de beschxxldigingen, welke in de affaire-Sklarek tegen Böss zijn geuit. Be weerd is, dat. de Sklareks door het goed koop verstrekken van bontmantels Böss gunstig voor zich wilden stemmen. Böss heeft beweerd, dat hij van de voor de stad ongunstige contracten met de Sklareks geen kennis droeg en, naar Schalldach, die, zooals men weet, inmiddels overleden is, verklaard heeft, is het geheugen van Böss zoo slecht, dat dit zeer gded waar kan zijn. Daarom kon niet bewezen worden, dat hij voordeelen heeft aanvaard voor handelin gen, welke betrekking hadden op zijn functie. ZEVENTIEN RUSSISCHE PRIESTERS DOODGESCHOTEN? Berichten in de pers melden, dat begin September 17 Russische priesters te Leningrad doodgeschoten zijn, omdat zij geweigex'd hebben hun priesterlijk werk te staken. Dit bericht wordt te Riga ver spreid door buitenlandsche kooplieden, die onlangs ixit Leningrad zijn teruggekeerd. RUSSISCHE ARBEIDERS OVER HUN EETHUIZEN. Een door het. centraal comité der Russi sche communistische partij ingestelde com missie heeft onlangs een inspectietocht gehouden door de eethuizen en de z.g. fa- briekskeukens te Moskou en daaromtrent rapport uitgebracht. Aan dit rapport dat door de Moskousche „Prawda" (van 23 September jl.) is gepubliceerd, ontleenen wij het volgende resumé: „Bij het ingestelde onderzoek is geble ken, dat de gem eenschap elijke voeding van de arbeiders ten eenenmale onbevredigend is. Behalve het feit, dat er voor de arbei ders en hun gezinnen te weinig eethxiizen zijn, springt voorts vooral ook in het oog, dat er ondanks de thans bij ons heerschen- de scherpe levensmiddelencrisis, zoo non chalant met de voorraden wordt omge sprongen. In de fabriekskeuken no. 2 werd door de commissie geconstateerd, dat een reeks waren lag te verrotten. De thexmos- flesschen en spoelmachines bevinden zich in een verwaarloosden toestand. In plaats dat de opgeslagen waren gesorteerd zijn, ligt er alles door elkaar, zooals haringen, appe len, aardappelen en boter. Ondanks het tekort aan keukengerei laat men de potten en pannen over den grond slingeren, het geen het onbruikbaar worden verhaast. In de fabriekskeuken no. 1 is het voorgeko men, dat in een der thermosflesschen, waarin voedsel naar bouwvakarbeiders werd gezonden, door iemand een muis was geworpen. Ook in het eethuis voor kinderen, waar over alle bladen zoo geroepen hebben, 'is geconstateerd, dat de porties voedsel klei ner zijn dan is voorgeschreven. Een der meest ernstige wantoestanden is voorts nog, dat er vooral in de eethxii zen bij de fabrieken eindelooze files wach tenden zijn. Gemiddeld verliest de arbei der een uur tijds voor hij zijn maal kan krijgen. Daarbij moet er op worden gewe zen, dat in de meeste gevallen de kwaliteit van het maal al zeer slecht is. Het rapport besluit dan met te verkla ren, dat er geen waakzaam oog en geen verantwoordelijke band is, waardoor ver andering in de toestand komt en dat de partij-, vakvereeniging- en andere organi saties een lijdelijke houding blijven aan nemen wat de gemeenschappelijke voeding der arbeiders betreft. Weer een aanslag op een chauffeur. Zoxidagnacht is er buiten Parijs weer eens een chauffeur beroofd. Abel, zoo heet de beroofde, reed over de Place de Vau- girard toen hij werd aangehouden door twee mannen. De grootste van de twee zei tot hem:'„U ziet dat mijn vriend erg dronken is. Hij woont te Jouy-en-Josas. Wilt u ons er heen brengen? Ik rijd met u terug. Als u vooruit betaald wil worden, moet u het maar zeggen". Hierbij toonde de man een biljet van 100 frs. Abel zeide dat vooruit betalen niet noodig was en dat hij den rit aannam. De groote man deponeerde daarna den kleine, die beschon ken heette, achterin de auto een oon- duite intéxieure met tusschenruit en ging zelf naast den chauffeur zitten. Dicht bij Jouy verzocht hij den chauffeur even te stoppen, opdat hij een sigaret zou kun nen aansteken. Zoodra Abel aan dit ver zoek gevolg gaf, trok de man een revol ver en zei: „Geef je portefeuille, dan zal je niets ovexicomen". Abel, die zelf een re volver bij zich had er zijn den laatsten tijd maar al te veel aanslagen op chauf feurs gepleegd tastte daarnaar. Hij werd echter bij zijn kraag gegrepen en achterover getrokken door den zoogenaam- den beschonkene, die inmiddels de txis- schenruit had neergeschoven. Dit was zijn geluk, want de groote man naast hem had meteen geschoten, doch de kogel was vlak voor zijn hoofd langs gegaan. De kleine man pakte meteen Abel's revolver af, waarop beide bandieten hem bonden, in een greppel langs den weg legden en er met de taxi vandoor gingen. De „beschonkene" stuurde. De taxi is later leeg langs den weg te ruggevonden. De chauffeur wist zich na een half uur van zijn banden te bevrijden en haalde hulp te Jouy. Denzelfden avond hebben elders buiten Parijs drie mannen eveneens een chauffeur trachten te berooven, doch deze aanslag mislukte door de komst van voorbijgan gers en twee van de drie booswichten wer den door de politie ingerekend. Mussolini als wetsovertreder. Op grond van het feit, dat Mussolini, de dictator, zich steeds schuldig maakt aan de overschrijding van de snelheidslimie ten voor automobielen, dringt het dagblad „II Regime Fasciste" er op aan, dat de prefect van Rome de rijvergunning van den Duce zal intrekken. Het blad ver klaart, dat de dictator vaak zijn eigen auto chauffeert, tusschen Rome en Ostia met een verschrikkelijke snelheid, en voegt er aan toe, dat zulk een stoutmoedigheid niet toe laatbaar is voor een man op wiens schou ders de verantwoordelijkheid voor een ge heel volk berust. Door de geiingste oorzaak, zoo besluit het blad, zou bij zijn gewone snelheid van 110 K.M. per uur een ernstige ramp voor Mussolini kunnen .volgen. »T©1."

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10