BINNENLAND UIT DE RIJNSTREEK 30 SEPTEMBER 193C DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. voorstel de Reede stemmen. Hij vindt geen enkele aanleiding om in hooger beroep te gaan. Men gaat toch niet procedeeren als alle partijen het eens zijn. Er is toch al tijd een kans dat de Centrale Raad een uitspraak geeft welke ons rechtsgevoel niet bevredigt. De heer Eikerbout bespreekt eenige voorafgaande beslissingen van den Cen- tralen Raad, waaruit hij concludeert, dat de uit te lokken uitspraak niet anders kan zijn, dan in overeenstemming met de be slissing van de Pensioenraad en dus een échèc moet zijn voor B. en W. De heer Groeneveld meent, dat B. en W. niet zoo onschuldig zijn als zij zich voordoen. In het bezwaarschrift wor den allerlei argumenten naar voren ge bracht, en dat doet men toch niet, als men het eigenlijk eens is met de beslissing van den Pensioenraad. Wethouder G o s 1 i n g a constateert wel, dat het rechtsgevoel van den raad bevre digd blijkt, maar het is de vraag of het rechtsgevoel van B. en W. bevredigd is. En zelfs de heer Verwey twijfelt niet aan de bevoegdheid van B. en W. Derhalve gaat het om de meening van B. en W. en niet om die van den raad. De bedoeling van de motie-Baart en van B. en W. was van meel af den lossen arbeiders den weg naar den rechter niet te versperren, of schoon B. en W. van meening waren en bleven, dat losse dienst niet voor pen sioensinkoop in aanmerking kwam. Van daar dat B. en W. prijs stellen op een eindbeslissing. De raad geeft geen pen sioen. De heer Eiker bout: Maar wij votee- ren toch wel de gelden. De heer Bergers verklaart zich vóór het voorstel van B. en W. Het staat er voor den werkman goed voor, maar de zaak is nog niet geheel af. Wij moeten het af maken en een eindbeslissing uitlokken. De heer Verwey verdedigt nog eens zijn voorstel, dat hem beter lijkt, dan het voorstel-de Reede. De heer de Reede vreest, dat B. en W. niet aan het voorstelrVerwey zullen voldoen. Daarom prefereert spr. zijn eigen voorstel, dat in ieder geval onder de oogen van den Centralen Raad van Beroep zal komen. Het voorstel-de Reede wordt in stem ming gebracht en aangenomen met 18 tegen 12 stemmen. Tegen stemden de heeren Splinter, Gos- linga, Tepe, Bergers, Bosman, Huurman, Coster, Zitman, v. Es, Romijn, Donders en Reimeringer. Er wordt nog gediscussieerd, wat er thans moet gebeuren met het voorstel- Verwey, dat nu eigenlijk niet meer op zijn plaats is. De heer Wilbrink kan na de aanne ming van het voorstel-de Reede niet lan ger medewerken aan een verzoek om het beroep in te trekken. De heer V e r w e y trekt daarop zijn voorstel in. Spreek Esperanto. 23o. Praeadvies op het verzoek van de Centrale Propaganda-Commissie te Nijme gen, om een gemeentelijken cursus in het Esperanto aan de lagere scholen te ver binden. Bij dit voorstel is een amendement in gediend van de heeren Tepe en Reimerin ger om een kleine subsidie te verleenen aan „Kennis is Macht" voor het organisee- ren van een cursus. De heer de Reede bepleit het verlee nen van de door de heeren Tepe en Rei meringer gevraagde subsidie aan het Ge nootschap „Kennis is Macht" om een cur- 6us in het Esperanto mogelijk te maken, waaraan wel behoefte schijnt te bestaan. Ook de heer v. E s steunt het amende ment van de wethouders Tepe en Reime ringer. De uitgave is niet hoog. De heer Groeneveld sluit zich daar eveneens bij aan. Spr. vraagt, waarom in het praeadvies geen melding is gemaakt van het advies van de Comm. v. Onderwijs inzake subsidie aan „Kennis is Macht". Wethouder G o s 1 i n g a verklaart, dat er drie verzoeken zijn waarvan slechts verschil van meening bestaat omtrent één daarvan, n.l. om subsidieering van Ken nis is Macht. Een deel van B. en W. meent, dat de studie van de moderne talen meer noodig is, dan het geliefhebber in Espe ranto. Wethouder Tepe verklaart, dat het door den heer Groeneveld bedoelde ad vies niet met opzet is weggelaten. Omtrent de toekomst van het Espe ranto meent spr. dat deze taal theoretisch een groote toekomst heeft, zoowel als congrestaai als ook als correspondentie- taal. Of dit ook practisch verwezenlijkt zal worden, zal afhangen van de mate, waarop men zich op het. Esperanto zal toe leggen. Wanneer iedereen maar afwacht, komt men er nooit. Hier betreft het een gering bedrag, dat de gemeente niet be hoort te weigeren. Wethouder G o s 1 i n g a meent dat het bedrag niet den doorslag geeft. De zaak zelf moet goed zijn. Is een Esperantocur- sus deze subsidie waard? Spr. meent van niet want het is geen algemeen belang. Wethouder Tepe ziet er wel een al gemeen belang in. De heer Groeneveld wil wel aan nemen, dat er geen opzet in bet spel is, er is een verzoek van Kennis is en dat moet toch beantwoord wor Spr. ziet voor het Esperanto een toekomst. Kijk maar eens hoeveel reeds het insigne dragen. Wethouder G o s 1 i n g aIk heb het ïog nooit gezien. Mobilisatiekruisen zie je (Gelach). Het voorstel van de wethouders Tepe in Reimeringer wordt daarna in stemming en aangenomen met 24 tegen 6 temmen. Tegen stemden de heeren Kuyvenhoven, Splinter, Goslinga, v, Rosma- en Huurman. Het aldus geamendeerde voorstel van B. en W. wordt daarna z. h. st. aangeno men. 24o. Voorstel: a. tot vaststelling van de verordening, houdende reglement op het beheer en be stuur van het Gemeentelijk Radio-Distribu tie-Bedrijf b. tot beschikbaarstelling van gelden, ten behoeve van de kapitaal verstrekking aan het sub a genoemd bedrijf. Na enkele losse opmerkingen bij de di verse artikelen wordt de verordening z. h. st. aangenomen. Verbetering van de Hoogewoerd. 25o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de verbete ring van de bestrating van het gedeelte van de Hoogewoerd tusschen Korevaar- straat en Kraaierstraat. De heer S c-hü 11 e r wijst er op, dat er een plaats is op de Hoogewoerd, waar de treeplank van de tram zelfs over het trot toir komt, zoodat men kans loopt een klap te krijgen, ook al loopt men op het „veilige" trottoir. De heer Zitman vraagt of het geen aanbeveling zou verdienen over de geheele Hoogewoerd dubbel spoor te leggen. Spr. dient in die geest een motie in, om B. en W. uit te noodigen zich met de N. Z. H. T. M. in verbinding te stellen, teneinde dubbel spoor te verkrijgen. De heer Mandors is bevreesd voor de verkeersstremming, welke deze verbete ring zal opleveren. Was het niet beter te wachten totdat het Levendaal gedempt is. Wethouder Splinter antwoordt, dat bij de trottoiraanleg rekening zal worden gehouden met de tramrails. Spr. wenscht de motie-Zitman eerst in praeadvies te ne men, want daar is het eenige punt op de Hoogewoerd waar geparkeerd kan worden. Op de demping van het Levendaal is niet te wachten; verbetering is urgent. De heer Coster vraagt of het geen aanbeveling verdient op het Levendaal een éón-richtingsverkeer in te voeren. Daarna z. h. st. aangenomen. 26o. Voorstel in zake het verleenen van een jaarlijksche subsidie en van een bij drage in eens aan de Vereeniging „Herstel lingsoord de Leidsche Buitenschool", zulks met wijziging, resp. intrekking van de Raadsbesluiten van 15 Mei 1922 en 27 Aug. 1923 en tot vaststelling van den desbetref- fenden begrootingsstaat. Bij dit voorstel heeft de heer Groe neveld een voorstel ingediend tot aan houding. Nadat wethouder Goslinga ver klaard had, dat het college van B. en W. tegen aanhouding geen bezwaar had, werd daartoe besloten. 27. Begrooting van den Keuringsdienst van Waren voor het district Leiden, voor het dienstjaar 1931. Goedgekeurd.. 28. Voorstel: a. tot het verleenen van medewerking aan de tusschentijdsdhe beëindiging van de overeenkomst met P. J. den Ambtman, in zake de verhuring van de woning aan de Heerenstraat no. 48; b. tot verhuring van de sub a genoemde woning aan C. ten Haken. Goedgekeurd. Verbetering van het Havenplein. 29. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de %rerbetering van de bestrating van het Havenplein en het onmiddellijk aan de Groote Havenbrug aansluitende gedeelte van de Haven, be nevens het doen uitvoeren van eenige daarmede samenhangende werken. De heer Wilbrink heeft er bezwaar tegen, dat de keien nu reeds gedicht wor den. Liever wil hij eerst afwachten, totdat de bestrating voldoende gezakt is en op nieuw is bestraat. De heer Zitman doet het voorstel het rechterspoor van de tram door te trek ken tot de geprojecteerde vluchtheuvel. Thans verspert de tram op het einde van de Haarlemmerstraat den weg. Wethouder Splinter vreest nog meer verkeersbelemmering als men het eind punt verlegt naar het Havenplein. Daarna z. h. st. aangenomen. Thans is de interpellatie v. Stralen aan de orde. Doch wegens het vergevor derde uur (het loopt tegen 6 uur) en na de opmerking van wethouder Goslinga, dat B. en W. op deze vragen toch geen on middellijk antwoord kunnen geven, wordt ook deze interpellatie aangehouden tot dé volgende vergadering. De heer v. Stralen heeft er echter zoon haast mee, dat hij niet wenschte te wachten tot over 3 weken, doch reeds eer der een vergadering noodzakelijk achtte, waarop wethouder Goslinga reageer de met op te merken, dat B. en W. ook zonder een raadsdebat reeds al het mo gelijke in het werk stellen om de werk loosheid te bestrijden.. Rondvraag. Bij de rondvraag vestigt de heer Cos- ter er de aandacht op, dat in een per ceel aan de Nieuwe Rijn, dat de gemeente eenige maanden geleden verhuurd heeft, een overtreding van de Drankwet is ge constateerd. Spr. heeft reeds vroeger op dat gevaar gewezen, waarop geantwoord was, dat de gemeente het huurcontract met- drie maanden kon opzeggen. Thans vraagt spr. welke maatregelen B. en W. denken te nemen tot bescherming van den bona-fide drankhandel. De v o o r z. zegt overweging toe. De heer Bergers vraagt of B. en W. er rekening mee hebben gehouden bij de transformatorenhuisjes ook urinoirs te bou wen, waarop door den voorz. bevestigend wordt geantwoord. Hierna werd de vergadering te 6 uur KONINKLIJK BEZOEK TE ROTTERDAM. Met een extra-trein, waarin zich de sa lon- en slaapwagens van den eigen trein van Hare Majesteit bevonden, zijn de Ku- ningin, de Prins en Prinses Juliana Maan dagmiddag ten 2 ure 20 min. van het per ron, voor de Koninklijke Wachtzaal van 's-Gravenhage naar Rotterdam vertrokken, voor het aangekondigde bezoek aan de Maasstad, na afloop waarvan de Konink lijke Familie rechtstreeks naar het Loo zal vertrekken, alwaar de aankomst te half twaalf hedenavond zou plaats hebben. De Koningin zou echter den nacht in den trein doorbrengen. De prins droeg de admiraal9tenue. Op het Stationsplein te Rotterdam was de drukte het grootst. Aan den uitgang van het station stond een groot aantal le den der Vereeniging „Het Nederlandsoh Mobilisatiekruis" opgesteld. Op het station waren ter begroeting aanwezig baron Sweerts de Landas Wijborgh, Kamerheer in buitengewonen dienst van H. M. de Ko ningin en de burgemeester van Rotter dam, mr. P. R. Drooglever Fortuyn. Te 14.42 uur kwam de Koninklijke trein bin nen. De Koningin was gekleed in een groene robe, de prinses was in het blauw, terwijl de Prins in admiraalsuniform ge kleed was. Nadat bloemen waren aange boden, ging het hooge gezelschap naar de gereedstaande rijtuigen en onder luid ge juich van het talrijke publiek ving de toch't naar het Stadhuis aan. In de voor-lial van het Raadhuis vond een verwelkoming plaats door het college van het Dage- lijksch Bestuur der Gemeente. Daarna be gaven zich de vorstelijke personen naar de burgerzaal, waar de Gemeenteraadsleden werden voorgesteld. Vanaf het balcon hoorden de Koningin, de Prins en Prinses Juliana daarop de aubade aan, 'welke vanaf den Coolsingel door een groot aantal zangers en zange ressen werd gebracht. Op den Ctfólsingel en in den omtrek van het Stadhuis waren duizenden op de been. Om kwart voor vier werd van het stadhuis vertrokken voor den grooten rijtoer door de stad. Na de aubade heeft H. M. de Koningin zich onderhouden met verscheidene raads leden in de burgerzaal. Hierna vond een rijtoer plaats. Op vijf verschillende plaat sen in de stad stonden schoolkinderen op gesteld, die H. M. de Koningin bloemen aanboden. Overal langs den weg, waar de stoet voorbij kwam, stonden hagen men- schen opgesteld, en juichten de bezoekers hartelijk toe. Te ongeveer zeven uur werd de Lloyd bereikt, waar de Koninklijke Fa milie aan boord ging van de „Indrapoera". Om kwart voor zeven werd in den eet salon door de Koninklijke Familie met ge volg de avondmaaltijd gebruikt. Tegen acht uur verliet men het schip ten einde de rivierverlichting in oogenschouw te nemen. De stoet ging tot aan de Willemsbrug; daar keerde het Koninklijk vaartuig cn zette koers naar het ponton van de spido- boot, alwaar de heer B. Diamant met de leden van Rotte's Mannenkoor de Konink lijke Familie een zanghulde brachten, wel ke werd besloten door het Wilhelmus. H.M. de Koningin dankte zichtbaar ge roerd voor deze onverwachte hulde. Ver volgens ging de boot onder de Willems brug door en zette koers naar den aanleg steiger van den Holland-Amerikalijn, nabij hetMaasstation. Daar stond de Konink lijke trein gereed en allen deden de Ko ninklijke Familie uitgeleide, j Nadrukkelijk heeft de Koningin aan den I burgemeester verzocht haar dank over te I brengen aan allen die hadden deelgenomen aan dit buitengewoon geslaagde feest op I de rivier. Het zoo geslaagde Koninklijk bezoek aan I Rotterdam Was hiermede ten einde. DE VAKBEWEGING IN 1928. Ruim 600.000 georganiseerde arbeiders. In afwachting van het gebruikelijk uit- I voerig overzicht publiceert het laatste nummer van het maandschrift van het j Oentraal Bureau voor de Statistiek reeds i enkele cijfers omtrent den omvang van de Nederiandsche vakbeweging. Het aan tal georganiseerde arbeiders bedroeg op 1 Januari j.l. 624.151 verdeeld over 9331 af- deelingen van vakbonden en nationale en zelfstandige plaatselijke vakvereenigingen tegen 552.056 leden en 8666 afdeelingen op 1 Januari 1929. Het aantal leden steeg dus in 1929 met 72.095. Op 1 Januari 1930 waren 39.686 vrouwen georganiseerd, tegen 36.496 één jaar eerder. Het aantal georga niseerde arbeiders, aangesloten bij vakbon den, aangesloten bij één der 6 vakcentra les, steeg van 432.690 op 510.224 of in pro centen uitgedrukt van 78.38 op 81.75. Bij die vakcentrales waren op 1 Januari 1.1. aange sloten: Nat. Arbeids-secretariaat 17.361, Ned. Verbond van Vakvereenigingen 251.487, Chr. Nat. Vakverbond 71.300, R. K. Werkliedenverbond 130.894, Ned. Vakcen trale 36.434 en Ned. Syndicalistisch Vakver bond 2748 leden. In 1929 daalde het leden tal van de laatstgenoemde vakcentrale, maar steeg van de 5 andere vakoentrales resp. met 282, 34.097, 13.782, 20.510 en 8158 leden. Hoogleeraar Veeartsenijkunde. Naar de „Tel." verneemt, zal dr. A. Kla- renbeek, dierenarts te Utrecht, binnenkort worden benoemd tot hoogleeraar in de vee- artsenijkunde, tevens directeur der kliniek voor kleine huisdieren. Dr. Klarenbeek wordt de opvolger van prof. dr. Jacob, die zooals men weet in het voorjaar op uib- noodiging der Hessische regeering het ambt van hoogleeraar aan de universiteit te Giessen aanvaard heeft. DE ECONOMISCHE TOESTAND IN DU ITSCHLAND. Weinig bestellingen, lage prijzen, verkorte arbeidstijd. Consul Driessen te Munster deelt in „Handelsberichten" over deze economi- schen toestand in zijn ressort in Augustus het volgende mee: Voor de katoenspinnerijen is de toestand i in hooge mate onbevredigend; de garen- i prijzen liggen nog altijd op den zelfkost- j prijs; buitenlandsche, speciaal Engelsche spinners boden garens aan tot prijzen, die nog beneden de inheemsche prijzen waren. De afwikkeling van de reeds lóopende contracten geschiedde opmerkelijk lang zaam, zoodat de geproduceerde garens slechts voor een klein gedeelte konden worden afgezet en de rest den reeds be- staanden grooten voorraad weer vermeer derde. Over het algemeen werd 45 dagen per week gewerkt, en het is te vreezen, dat, mocht binnen korten tijd geen ople ving komen, waarop heel weinig uitzicht bestaat, verder inkrimpingen van den ar beidstijd niet zullen zijn te vermijden. In de linnen- en halflinnenindustrie was de toestand nog steeds troosteloos; de af zet is bijna nihil, over het algemeen wordt met 34 dagen per week gewerkt. In de jute-industrie is de toestand nog steeds in hooge mate onbevredigend. Slechts weinig orders, zelfs op oude nog loopende contracten, kwamen binnen. De productie moest verder worden ingekrompen en daardoor de werktijd. De dalende prijzen der ruwe jute werken ongunstig in op den gang van zaken. Voor gebreide wollen artikelen bestond minder vraag dan in Juli 1930; slechts het allernoodzakelijkste werd besteld; de prij zen voor wol bleven constant. De cementindustrie klaagt eveneens over onvoldoende bestellingen. De omzet in landbouwmachines was, of schoon de behaalde prijzen reeds laag ge noeg waren, gering. De export was van geen groote beteekenis; de emaille-indus- t-rie ligt bijna geheel stil, zoodat tal van werklieden zullen moeten worden ontsla gen. In de vleeschwarenindustrie werd niet voldoende omgezet; de werktijden moesten ook hier worden ingekrompen. De tabak en sigaren-industrie klaagt eveneens over den slechten gang van zaken. Vele fabrie ken laten reeds met verkorten arbeidstijd werken en zullen naar alle waarschijnlijk heid nog verder moeten inkrimpen. Ontwikkelingscursus landarbeiders. De Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft eene Commissie ingesteld, welke tot taak zal hebben middelen te beramen om het lager land- en tuinbouwonderwijs door cursussen meer dan tot dusver onder het bereik der land- en tuinarbeidens te bren gen. In die Commissie is o.a. benoemd de heer B. N. Loerakker, vertegenwoordiger van den Nederlandschen Roomsch Katholieken landarbeidersbond „St. Deus Dedit" te Haarlem. Als secretaris zal optreden de heer J. J. Wevers, Referendaris bij het Departe ment van Binnenlandsche Zaken en Land bouw te Voorburg. ALPHEN AAN DEN RIJN. Mishandeling. Door P. W. werd bij de politie aangifte gedaan dat hij jl. Za terdagavond door een onbekend gebleven persoon is mishandeld geworden. De poli tie heeft een onderzoek ingesteld. Baldadigheid. Door den heer D. ten C. Br. werd bij de politie aangifte gedaan, dat door baldadige personen verschillende ruiten van zijn fabriek in de Wilhelmina- straat zijn vernield en ingegooid. De poli tie tracht de belhamels op te sporen. Diphteritus. In deze gemeente werden bij jeugdige kinderen enkele gevallen van diphteritis gecontateerd. Bazar. Naar we vernemen werd de driegdaagsche bazar in hotel „Centraal", georganiseerd door de A. V. V. „Alphen" ten bate van het terreinforids dezer ver eeniging, door ruim 1200 personen bezocht. De opbrengst bedroeg pl.m. 1900 gulden. De wipkelweek. Honderden personen bewogen'zich gisteravond langs de ver lichte winkelstraten. Te 8 uur werd een openlucht bioscoopvoorstelling gegeven in de Raadhuisstraat, welke door een over- talrijk publiek werd gadegeslagen. Na afloop werd den deelnemenden winkeliers in hotel „Centraal" een verrassing bereid. De muziekvereeniging „Arti et Religioni" maakte een muzikale rondgang door de ge meente. BOSKOOP. Bijz, Vrijwillige Landstorm. Donder dag j.l. hield de Bijz. Vrijwillige Land storm afd. Boskoop een feestelijke verga dering in hotel „Klaassen". Om 8 uur opende de voorzitter, de heer C. van Heesen op gebruikelijke wijze deze vergadering en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder den heer G. J. J. Pot, lid der Gewestelijke Land storm-Commissie „Gouda", den heer P. A. Colijn, burgemeester van Boskoop en ver der alle aanwezige autoriteiten. Na deze opening werd door allen staande het „Wil helmus" gezongen. Hierna werd het woord gegeven aan den heer G. J. J. Pot, lid der Gewestelijke Landstorm-Commissie „Gouda", die ons een duidelijk beeld gaf van het groote ge vaar dat ons heden ten dage bedreigt. Door verschillende voorbeelden, toonde spreker aan hoe de communistische ideeën rond om ons in het geheim worden ver breid door cellenbouw en mantelorganisa ties en hoe door verschillende bladen en tijdschriften, zooals de „Papiervreter", „Roode Gashouder", „Rubbervreter" en dergelijke de ontevredenheid der arbeiders wordt opgewekt. Spreker eindigde zijn met belangstelling gevolgde rede met den wensch, dat iedere dienstplichtige zich aansluite, om als het moet, de wapenen op te nemen om ons vaderland en vorsten huis te beschermen. Een daverend applaus beloonde den spreker voor zijn schitteren de rede. Na deze rede kreeg de heer van Meche- len gelegenheid, als propagandist een op wekkend woord te spreken. Hierna had de uitreiking der prijzen van de schietwedstrijden plaats door den edelachtb. heer P. A. Colijn, burgemees ter van Boskoop. In 't geheel waren 69 prijzen beschikbaar gesteld, waaronder zeer mooie en kostbare voorwerpen. Na de pauze, waaronder gelegenheid was zich als lid der Bijz. Vrijwillige Landstorm op te geven, werd de film vertoond „Het Doodssignaal", vervaardigd door de anti- bolsjewistische centrale. Deze film toonde ons de gruwelijke werkelijkheid van de Russische toestanden, evenals de .authen tieke lichtbeelden, welke door den heer Nieveen van Dijkum werden uitgelegd. Na deze vertooning sloot de voorzitter de ver gadering, waarna door alle aanwezigen het Wilhelmus werd gezongen. Er heerschte den geheelen avond een gezellige stemming, zoodat ook deze avond uitstekend geslaagd mag heeten. NOORDEN. Jonge Volksbond. Bij de eerste verga dering van den Jongen Volksbond in dezen herfst is gebleken, dat door overschrijving naar den „grooten" Volksbond het aantal leden tot elf is gedaald. De voorzitter hoopte, dat zij die nog lid zijn, zich zullen beijveren om zooveel mogelijk propaganda te maken als mogelijk is, om zoodoende de schoolvrije jeugd in de Jonge V. B. te krijgen, opdat- het weer als voorheen een sterk leger moge worden. Besloten werd omstreeks half Oct. te zamen de Art-is te gaan bezoeken. Ook werd besproken het winterprogram, waar in -het nuttige met het aangename zal wor den vereenigd. Cursus. In de vorige week gehouden ledenvergadering van de tuindersvereeni- ging werd besloten ook dezen winter we der een cursus te organiseeren en wel vooi bloemen- en voor bollenteelt met daaraan verbonden 2 of 3 excursies. Staande de vergadering gaven zich terstond 25 deelne mers op; voor opgave blijft de gelegen heid nog open bij het bestuur. De lessen zullen gegeven worden door den heer J. Zwartendijk, technisch ambte naar bij den plantenziektenkundigen dienst te Boskoop. ZEVENHOVEN. Kiesvereeniging. Verslag van de ver gadering van de R.-K. Kiesv. Zevenhoven. De voorz.de heer A. P. v. d. Weijden. opende de vergadering met den chr. groet Met het bestuur en den Pastoor waren 22 leden tegenwoordig. De secr., de heer A. J. de Groot H.Pzn., las de notulen der vorige vergadering, welke werden goedgekeurd. De voorz. deed mededeeling, dat het Cen traal Bestuur der Kamer-Centrale Leiden nog geen reglementen kan sturen daar de Partijraad nog geen gelegenheid heeft ge had het regliment goed te keuren. Ook deelde de voorz. mede, dat een petitionne ment tegen het Vlootplan van minister Deckers ter teekening wordt aangeboden Hij waarschuwde daarop te teekenen, daar dit in strijd is met 't program van de R.-K. Staatspartij. Daarna deed de afgev van de Kamer-Centrale Leiden, de heer A. J. de Groot, verslag van de gehouden vergadering op 3 Mei 1930, waaruit bleel dat er veel verhandeld is, w.o. reglement? herziening en afvaardiging naar den Par tijraad. De voorz. bracht namens de ver gadering den afgev. dank voor zijn uitge breid verslag. Van de rondvraag werd door niemand ge bruik gemaakt. De voorz. dankte de aan wezigen voor Chun opkomst en sloot de vergadering met den Chr. Groet. .Handigheid" alles vSn, wrc die rak- kers aan jdRTeren noodig eenige goede raad wij II gevenis: sterke jongens- kleécling, sterk van stof, sterk gemaakt en boven dien toch ook chic en kwiek van model, zoo als onze jongensjassen met Kreymborg-coupe. Vergeet vooral niet onze kwaliteit met onze prijzen te vergelijken 1 Kreymborg HaarBercimer^traat 143

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6