BIESIOT'S KWALITEITSKO Firma H. M. B IOT 30 cf. 47/2 et. en 5 heden belangrijk in prijs verlaagd 37/2 ct. Thans per half ponds pakj KERKNIEUWS SPORT LUCHTVAART UIT DE RIJNSTREEK Agenda DINSDAG 30 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 AANBEVELEND, geschermd, zoodat onder spanning staande deelen onmogelijk kunnen worden aange raakt. In noodgevallen kunnen met een enkele drukknop op het schakelbord in de betrokken zaalhelft alle spanningen auto matisch worden uitgeschakeld. De gerichte zendantennos, een voor P.C.K. en een voor P.C.V., zijn beide van het nieuwste, in den dienst ontwikkelde, systeem. Het tweede zendgebouwtje biedt plaats aan acht kortegolf telegrafiezenders. Waar op hefc oogenblik vijf zenders bedrijfsklaar zijn, zullen de drie overige vermoedelijk in den loop van dit jaar nog gereed ko men. Van deze vijf zenders zijn er drie be stemd voor de afwikkeling van het ver keer met Noord-Amerika. De beide andere zenders zullen gebruikt worden voor de nieuwe radio telegraaf ver binding met Buenos-Aires waarvoor ereds een overeenkomst gesloten is. De zenders zijn van dezelfde constructie als de telefoniezenders met dit verschil, dat zij alle slechts 2 lampen van '20 K.W. in de eindtrap bevatten. De sterkstroom schakeling is bij deze zenders echter een voudiger, terwijl de modulatie-inrichting ontbreekt. Het inschakelen en regelen der gloei- spanningen, hetgeen bij de telefoniezen ders vanaf het centrale schakelbord ge schiedt, heeft hier plaats op de zenders zelve. Deze zenders beschikken over een vier tal beams van soortgelijke constructie als die der telefoniezenders, gespannen tus- schen 5 houten masten. Achtereenvolgens treffen wij aan: een beam van 8 golflengten breed en 4 golflengten hoog van den zender P.C.Q. (golflengte 16,5 m.) gericht op Noord-Ame rika; een beam van 4 golflengten breed en 3 golflengten hoog van P.D.S. (27,94 m.) ge richt op Zuid-Amerika; een beam 4 golf lengten breed en 3 golflengten hoog van P.D.Q. (27,3 m.) gericht op Noord-Amerika en een beam 8 golflengten breed en 4 golf lengten hoog van P.O.S.(15,686 m.) goriehb op Zuid-Amerika. Voorts zijn aanwezig een op Noord- Amerika gerichte horizontale dipool van P.D.T. (40,8 m.) en 2 op Ned.-Indië gerichte dipolen voor P.C.Q. en P.C.S. In een afzonderlijk gebouw ia de geheel met koper afgeschermde versterker- en controle-kamer ingericht. Hier bevinden zich de versterker appa raten, welke de aankomende 'telefoonstroo- men tot de vereischte sterkte opvoeren, waarna deze door kabels naar de zenders worden geleid. Ook zijn hier de apparaten opgesteld, waarmede het inkomende en uitgaande seinschrift der telegrafie-zenders kan wor den gecontroleerd. Het aantal gewisselde betaalde tele grammen met Ned.-Indië bedraagt 229.072, terwijl het aantal woorden 3.142.853 is. De opbrengst voor Nederland is e 1.344.400. Met Suriname bedroeg het aantal gewisselde betaalde telegrammen 5678, met Curasao 8432. Op het nieuwe terrein van Kootwijk is eveneens een café-restaurant verrezen, waar het personeel na den arbeid vertoeven kan. Tevens biedt dit restaurant een goede gelegenheid aan de bezoekers om wat uit te rusten en den inwendigen mensch te versterken. BENOEMINGEN. Bisdom Haarlem. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot Deken van het Dekenaat Poeldijk en tevens tot Pastoor te Poeldijk den Zeereerw. heer G. Maat; tot Deken van het Dekenaat Ouderkerk en tevens tot Pastoor te Buitenveldert den Zeereerw. heer C. Boekhorst; tot Pastoor te de Rijp den Weleerw. heer G. Goes, die Kapelaan was te Haarlem (H.H. Elisabeth en Barbara); tot Pastoor te Den Helder (H.H. Petrus en Paulus) de Zeereerw. heer A. Koopman en te IJmuiden den Weleerw. heer G. Keij- zer, die Kapelaan waa te Haarlem (Kathe draal). H. H. WIJDINGEN. Z. D. H. Mgr. J. Biermans, Bisschop van Gargara, Generaal-Overste der St. Joseph's Congregatie voor Vreemde Missiën, heeft op Zondag 28 September, in de kapel van het Sint Joseph's College, te Mill Hill, de H. Wij- ditcg van het Diaconaat toegediend aan: H. v. Amatel (Utrecht), L. Barry, J. Boon (Lis se), M. v. d. Boeoh (Oudenbosch), G. Braam (He*nj.»tedc), f. Delancy, J. Dolan, S. Far- mar, F Groelilcer (Doesburg), J. Holzl, C. Hougb».*/ (T.utjebroeii), T. Hughes, J. Jacobse fAlWaoff^-r), Z. Krijgmnan (Hoorn), G. Lammers (Roerwond), S. W. Moran, H. Mur- phv, ri. >!ahb«e (Sevenum), L. Onderwater 'Lissti,, P. de Ruijter (Heemskerk), S. Staats (H i m e o iu). H Stubeix-iM, J. Timraons, P. r. d. .VOk (Kwintabeul), T. v. d. Ven (Bem- mel) »n P. Vt«e4eege (Noordwijkerhout) VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND. Ir. Kips heeft bedankt. Bij het Bondsbestuur van den K. N. V. B. is thans een schrijven ingekomen van ir. J. W. Kips, waarin deze als voorzitter van den K.N.V.B. bedankt. In zijn op Zaterdag 27 Sepl ember gehouden vergadering heeft het bestuur van den K.N.V.B. den datum voor het sluiten van de candiidatenlijst vastgesteld op 13 October a.s. WATERPOLO Het dameskampioenschap van Nederland. Gisteravond vond in het Zuiderbad te Amsterdam de beslissingswedstrijd om het kampioenschap van Nederland waterpolo voor dames plaat tusschen de Hollandsche Dames Zwemclub en de Haagsche Zwem en Poloclub Den Haag. Deze wedstrijd, die geleid werd door den heer de Vries, was een zeer matige. Het samenspel der Haagsche dames was veel beter dan dat der Amsterdamsche. Na on geveer 3 minuten wordt door mej. Sligh ting gecoord. De voorsprong der Amster damsche dames duurt echter slechts kort. Mep. Hankes Drielsma maat spoedig ge lijk. (11). Beide dames scoren voor de rust nog eenmaal voor haar vereeniging, en met een 22 stand gaat de rust in. Ook na de rust blijven de Haagsche da mes in de meerderheid. Na acht minuten spelen weet mej. Hankes Drielsma haar club het winnende punt te geven. Verande ring in den stand komt niet meer en zoo won de H. Z. en P. C. ook dit jaar het kampioenschap van Nederland. WIELRENNEN Moeskops te Parijs. In heb Velodrome d'Hiver te Parijs vond voor talrijke toeschouwers een inter nationale sprintwedstrijd plaats, waaraan ook werd deeigenomen door Moeskops. De belangrijkste uitslagen 'luiden: Sprintwedstrijd om den Grooten Prijs van Boulogne. Ie serie: 1. Mickard, 2. Le- veillé, 3. Leccnnu. 2e serie: 1. Faucheux, 2. Wa-lliez, 3. Audi net. 3e serie: 1. Berga- mini, 2. Mather on, S. Coudray. 4 e serie: 1. Martinetti, 2. Cheneviero, 3. Marcel Jean 5e serie- 1. Moeskops, 2. Chocq, 3. Fritcher. 6e serie: 1. A riet, 2. Schil les, 3. Ribeyre. Herkansingsrit: 1. Matheron, 2. Leveillé, 3. Leconnu. 2e herkansingsrit: 1. Marcel Jean, 2. Wailiez, 3. Chennevierre. 3e her kansingsrit: 1. Ribeyre, 2. Schilles, 3. Jous- seaume. Ie demi-finale: 1. Michard, 2. Ri beyre op 1 wiel, 3. Arlet halve lengte. 2e demi-finale: 1. Faucheux, 2. Bergamini halve lengte, 3. Matheron halve lengte. 3e deqai-finale1. Moeskops, 2. Marcel Jean 1 lengte, 3. Martinetti. Finale der derden: 1. Arlet, 2. Martinetti, 3. Matheron. Fi nale der tweeden: 1. Bergamini, 2. Ribey re, 3. Marcel Jean. Finale der winnaars: 1. Faucheux, 2. Moeskops half wiel, 3. Michard half wiel. Stayerswedstrijd: 25 K.M. Ie serie: 1. Müller tijd 21 min. 18 2/5 sec. 2. Zucchetti op twee ronden, 3. Paillard motorpech. 2e serie: 1. R. Grassin tijd 21 min. 49 4/4 sec. 2. Lacquehay op 90 Meter, 3. Linart op 1250 Meter. 40 K.M.: 1. Möller tijd 34 min. 22 sec. (Nieuw baanrecord). 2. Lacquehay op 600 Meter, 3. Zucchetti op 5 ronden en 150 Me ter, 4, Grassin op 14 ronden. R. K. s. V. „Leiden". As. Zondag zullen de athleten van „Leiden" de 25 K.M. wandeling in groep, uitgeschreven door de Ath.ver. „Graaf Wil- leni II" maken. Zooals bekend wisten wij vorig jaar beslag te legen op den prachti- gen zilveren beker. Dat dit een aanspo ring is geweest om dezen keer in grooten getale er heen te trekken büjkt wel uit de animo, die er bestaat. Vele leden gaven zich al op, maar er moeten er meer mee. Want de concurrentie zal groot zijn, daar om is er nog gelegenheid zich alsnog op te geven aan het bekende adres Pieterskerk hof 30, of hedenavond zorge men uiterlijk half acht aanwezig te zijn op het „Leiden"- terrein voor de trainingsmarsch. Einde deze week zal in dit blad bekend gemaakt worden de juiste tijd, gelegenheid en plaats van vertrek. Nieuw wereldrecord 3 X 800 Meter estafette dames. De Sportfreunde van Potsdam hielden Zondag athletiekwedstrijden, waarop een wereldrecord verbeterd werd. De 3 X 800 Meter estafette dames werd door de Sport freunde afgelegd in den tijd van 7 min. 49.9 sec., hetgeen een verbetering is van het bestaande wereldrecord van 14.1 sec. Het wereldrecord stond op naam van de S. C. Charlottenburg. Nieuw wereldrecord speerwerpen. Tijdens een athletiekwedstrijd te Oslo vestigde de Noor Sunde een nieuw wereld record speerwerpen met beide handen. Hij bereikte een afstand van 117.21 Meter en verbeterde het bestaande wereldrecord van den Zweed Heackner (in 1917 gevestigd met 114.20 Meter) met ongeveer 3 Meter. Zijn verste worp was 66.86 Meter, waar mede hij het Noorsche record verbeterde, terde. SCHIETEN ATHLETIEK het postvliegtuig te Karachi. Bij de K. L. M. is berieht binnengeko men, dat het eerste postvliegtuig PH AGR gisteren te 18.15 uur (plaatselijken tijd) te Karachi is aangekomen. Alles is wel aan boord. Heden wordt de reis voort- I gezet. Nationale bukswedstrijden. De stand tot op heden van de nationale schietwedstrijden op buks te Oudenrijn luidt: Vrijebaanwedstrijd: 1. F. van Bekkum 90 sten 22x30. 2. J. Wittebrood 90 steun 6x30. Personeel: 1. W. H. van Rijkhoek 48 steun 33. Vastebaanwedstrijd: 1. van Roon 144 steun. 2. W. van Vliet 143 steun 136. Openingswedstrijd: 1. Gerth 49 steun 47. 2. Valkenburg 48 steun 47. Korps wed strijd afdeeling A: 1. De Oude Rhijn 217 punten. 2 Juliana, Wassenaar, 211 punten. 3. Schietvereeniging De Bilt 201 punten. Korpswedstrijden afdeeling B. 1. Gene raal Houbert, Delft, 196. 2. Wilhelm Teil, Amerongen 195. Eerecorps: 1. Wilhelm Teil Amerongen 134 punten. 2. Juliana, Wassenaar, 132 p. 3. Wilhelm Teil, Leiden, 126 punten. Meesterflóbertschutterswedstrijd: 1. van Bekkum 46 kartons steun 43. 2. Wittebrood 44 kar bona 465 punten. Z0ETERW0UDE. R. K. SPORTDAG. De R. K. Sportvereeniging heeft met het organiseeren van een sportdag ter ge legenheid van de Patroonsfeestviering van het Aloysius Patronaat een groot succes gehad. Alle leden hebben tot de laatste spon taan medegewerkt om zoowel de kerkelij ke plechtigheden als de sportwedstrijden in alle opzichten te doen slagen. De dagorde begon naar roomschen trant met een H. Mis en Algemeene H. Com munie in de Parochiekerk waar alle leden present waren. Ter goede voorbereiding tot de H. Communie en van den dag sprak de weleerw. heer J. van Dael, Geest. Advi seur van A. S .C. sehoone woorden tot op wekking van een deugdzaam leven in de jeugd. Daarna vereenigden de sportleden zich in het Patronaat voor een gemeen schappelijk ontbijt. Na dit gezellig samen zijn werden de gymoefeningen voor het avondfeest, en de massale oefeningen van de afdeelingen nog eenmaal uitgevoerd. Het weer dat zich in den vroegen mor gen zoo goed liet aanzien, bij een goede barometerstand, begon inmiddels slechter en slechter te worden. Maatregelen moes ten genomen worden tot droogmaking van een zwakke plaats in het A. S. C.-terrein om de wedstrijden nog te kunnen laten doorgaan. Het regende en het was bijna bladstil geworden. De geinviteerde voet- balvereenigingen waren ondanks dit slech te weer toch opgekomen. Als een aardige attentie hadden de sportlui uit het bloemenland van Roelof- arendsveen mooie bloemen voor A. S. C. medegebracht, welke in een toespraak door den voorzitter van D. O. S. den voor zitter van A. S. C. werden overhandigd. De voorz. van A. S. C. dankte voor deze aar dige attentie en sprak voor de wedstrijd zijn vertrouwen uit, steunend op den goe den naam der vereenigingen D. O. S. en V. V. L., dat deze wedstrijd in alle opzich ten een goede propaganda-wedstrijd zal worden. De Propagandawedstrijd V. V. L. I—D. 0. S. I. Te ongeveer 2 uur, laat scheidsrechter v. Heusden beginnen. De voorzitter der Sportcommissie, de heer O. P. J. Paarde- kooper trapt af, en er ontwikkelt zioh di rect een vlug spel, met D. O. S. in de meer derheid. Er volgen enkele aanvallen op het V. V. L.-doel, doch de achterhoede is in goede conditie en onderschept iedere aan val. Er wordt van beide kanten flink aan gepakt, doch het veld is te slecht om mooi spel te leveren. Wanneer er ongeveer een kwartier gespeeld is, weet D. O. S. de lei ding te nemen, door een mooie voorzet van de rechtsbuiten, welke door de linksbin nen keihard wordt ingeschoten (01). V. V. L. kamt nu wat beter opzetten en er volgen van beide zijden goede aanvallen, welke echter niets opleveren. Wanneer er echter ongeveer 20 minuten gespeeld is, weet D. O. S. haar voorsprong te vergroo- ten door een schot, hetwelk den keeper te machtig blijkt (02). De rust komt met onveranderde stand. Na de rust, komt V. V. L. er beter in en zij ondernemen aanval op aanval. De D. O. S.-keeper is echter op zijn plaats, en geeft niet thuis..Na. 10 min. spelen, ziet V. V. L. haar harde werken echter be loond door een onhoudbaar schot (12). D. O. S. is echter niet ontmoedigd en zij proheeren hun voorsprong te vergrooten. De V. V. L.-keeper is echter in goeden vorm, en is niet meer te passeeren. Er wordt van beide kanten nog flink aange pakt en even voor het einde weet V. V. L. den gelijkmaker te scoren (22). Even later blaast de scheidsrechter einde. Na lo ting, werd de herinneringsmedaille door D. O. S. gewonnen. De Athletiekwedstrijden. Inmiddels was alles in spanning ge bracht voor de onderlinge athletiekwed strijden. Er werd begonnen met 1500 M. hardloopen. Aan den start kwamen C. Pie- terse, Th. Zandbergen, W. Koek, J. van Gerven en Adr. Vreeswijk. Bij de tweede ronde moest W. Koek, die bij de training zeer goed had geloopen uit vallen en nam gedurende de eerste ronden J. van Gerven de leiding. Het veld liep moeilijk; Vreeswijk ging nu van achteren naar voren gevolgd door Zandbergen en Pieterse. De afstand tusschen Vreeswijk en Zandbergen werd langzaam grooter, en Pieterse kon Zandbergen niet meer volgen. De uitslag was: le prijs A. Vreeswijk 5 min. 49 sec.; 2e prijs D. Zandbergen 5 min. 54 sec., 3e prijs C. Pieterse 5 min. 58 sec. De IOC' M. hardloop werd beslist met den uitslag: le prijs L. van Cromvoirt 14 sec.; 2e prijs A. Pieterse 14.6 sec.; 3'e prijs C. Pieterse. Voor de 80 M. hardloop adspiranten kwamen er 20 aan den start, waarvan de le prijs werd gewonnen door Th. Deckers in 12.2 sec., 2e prijs A. van Klink, 3e prijs G. Koek, 4e prijs A. van Slingerland. Verspringen heeren: le prijs W. Koek 4.57 M., 2e prijs Th. Zandbergen 4.38 M. Verspringen adspiranten: le prijs Th. Deckers 3.39 M., 2e prijs J. Bosman 3.32 M., 3e prijs Adr. van Rijt 3.29 M. Hinkstapsprong heeren: le prijs W. Koek 8.80 M. Zooals men zal bemerken werden geen groote afstanden gesprongen en ook geen korte tijden gemaakt. De slechte terrein gesteltenis en gladheid hebben hier in vloed op gehad. De nummers hoogspringen moesten wegens de gladheid worden uit gesteld. Tusschen deze wedstrijden had de voet balwedstrijd plaats A. S. C. 1-0. V. V. II. A. S. C. I, heeft Zondag beide puntjes thuis weten te houden, door een 42 over winning. Over deze wedstrijd het volgen de. Te ongeveer 4 uur, laat scheidsrechter Niersman beginnen. A. S. C. verschijnt met 3 invallers, terwijl O. V. V. volledig is. Daar deze wedstrijd tevens als propagan- dt-wedstrijd gespeeld werd, trapt de Geest. Adv. der R. K. Sportvereeniging A. S. C., de weleerw. heer J. van Dael, voor A. S. C. af. A. S. C. is sterk in de meer derheid en de O. V. V.-keeper krijgt het hard te verantwoorden, hetgeen hem ech ter goed afgaat. Na ongeveer 10 minuten onderneemt O. V. V. een aanval en weet door een schot, hetwelk over de handen van den keeper glijdt, de leiding te nemen (01). A. S. C. is echter nog steeds in de meerderheid en de mid-voor weet voor de rust tweemaal onhoudbaar in te schieten, zoodat de rust ingaat met 21 voor A. S. C. Na de rust, wordt er van beide kanten hard gewerkt. De linksbuiten van A. S. C. weet echter nog tweemaal te scoren (41). Ongeveer 10 minuten voor het einde maakt een der A. S. C.'ers hands, even voor het beruchte gebied. Hiervan maakt O. V. V. gebruik om haar achterstand te verkleinen door net onder de lat in te schieten (42). Heb einde komt met onveranderde stand. Wanneer A. S. O. zoo doorgaat, zullen zij in deze competitie zeker geen slecht figuur slaan. Het weer was tegen den avond veel be ter geworden en om zes uur stond de fan fare van Stompwijk aan den kop van een flinken optocht van alle leden van A.S.C. Voorop ging de vlag van het Patronaat tusschen jongens en meisjes adspiranten, dan volgden de gymnasten heeren en ad spiranten, daarna de da-mesafdeeling en ten slotte de voetbalafdeeling. De optocht ging langs Schenkelweg, Dorp, Watertje en Zuidbuurt naar de Pa rochiekerk waar om halfzeven een Plech tig Lof gecelebreerd werd door den Hoog- Eerw. Deken. Het knapenkoor van de Maria Congre gatie zong heel mooi de lofzangen voor enkel koor en voor koor en leden van de congregatie. De feestpredicatie werd gehouden door Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. Burgemeester en Wethouders brengen ter algemeene kwiis, Doedens, fe Botterdam, ingediend ter bekoming v. verkoop van alcoholhoudende deren dan sterken drank, TOOrJ plaatse van verkoop in het pÉrceel Steen- 6traat 27, alhier. LEIDEN. Dinsdag. R. IC. Bond voor Groote Gezin nen, afd. Leiden, Den Burcht, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Sept. a.s. tot en met Vrijdag 3 Oct. waargenomen door de apotheken D. J. v. Driesum Mare 76, tel. 406 en G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, tel. 502, en van Za terdag 4 tot en met Zondag 5 O c t. door apotheek C. B. Duijster, Nieuwe Rijn. 18, tel. 523. den weleerw. heer A. Kramer, kapelaan van de St. Petrusparochie te Leiden. Naar aanleiding van het epistel van den. dag: „opdat Hij u volgens den rijkdom zijner heerlijkheid verleene, door zijne Geest met kracht gesterkt te worden naar den inwendigen mensch", ontvouwde Zijn Eerw. een heerlijk betoog hoe ook met sport en spel een christenmensch 't kwaad kan bestrijden en deugd kan beoefenen. Na het Lof' ging de optocht weer naar het Patronaat; de groote zaal was aan weerszijden en op het tooneel geheel ge vuld met belangstellenden. In de zaal werd een middenvak opengehouden voor de wedstrijden en demonstraties. Evenals in den middag werden de oefe ningen geleid door den heer A. Goddijn uit Leiden. In den middag waren leden der jury de heeren G. van Oerle uit Leiden en J. Perquin uit Den Haag 's Avonds was de heer van Oerle verhinderd en werd de jury gevormd door de heeren Perquin en Van Aalzum, lid van de Sportcommissie. Na een keurig uitgevoerde opmarsch werd een woord van welkom gesproken door den voorz. van A. S, C. en begonnen in zeer vlug tempo de wedstrijden die zeer interessant waren. Ter afwisseling werd: een oefening voor schoolmeisjes en school jongens geleid door den heer Perquin bij verhindering van den heer van Oerle. Het dwong een algemeene bewondering af hoe goed de kinderen onder geheel vreemde leiding de oefeningen en spelletjes uitvoer den. Na de hoogrekoefeningen werden door de heeren L. van Cromvoirt nog oefenin gen naar keuze gedaan o.a. een prachtige reuzenzwaai. De gymnastiekleider gaf ook nog enkele staaltjes van zijn bekwaamheid in het rekwerken. De afdeeling adspiranten dames onder leiding van den heer A. Goddijn voerden eenige keurige oefeningen uit. Vooral de stokoefeningen waren heel goed. Na afloop van de wedstrijden maakten de dames en ten slotte de heeren met adspiranten mooie standen. Door de buitengewone vlugge afwerking kon nog juist voor het sluitingsuur een tooneelstukje opgevoerd worden waarvan de heer J. van Aalzuim de leiding had. Dit sportstukje werd heel goed gespeeld en bractht groote vroolijkheid teweeg. Tusschen de bedrijven werden de prijzen uitgereikt door den Geest. Adviseur. Eerst werden de prijzen van de Athletiekwed strijden overhandigd. Toen werd met spanning de uitslag van de gymnastiek- wedstrijden verwacht. Deze bestonden in een driekamp nl. vrije oefeningen, rek en brug. Gymnastiek le graad: le prijs L. van Cromvoort 26 punten, 2e prijs Th. Zand bergen 20 punten. Gymnastiek 2e graad: le prijs Th. Dec kers 22 punten, 3e graat (21 deelnemers) le prijs Hein van der Meer. 2e prijs Antoon van Slingerland, 3e prijs Adriaan Paarde- kooper, 4e prijs Jacq. de Jong. De groote verguld bronzen medaille, ge schonken door den WelEerw. Heer J. van Dael, uitgeloofd voor een lid die de mees te eerste prijzen heeft gewonnen werd be haald door Theo Deckers nl. met 80 M. hardloopen, verspringen en gymnastiek 2e Zeer voldaan over het verloop van den dag kan de Sportcommissie nu voortgaan met haar werk en hoopt zij zooals de Geest. Adviseur bij de uitreiking met her haling vroeg op de medewerking van de ouders van de geheele jeugd. WOERDEN. Hoofd openbare school. In de gister morgen gehouden Raadsvergaderi-g werd met algemeene stemmen tot hoofd der openbare lagere school alhier, benoemd de heer M. J. C. van de Poel, onderwijzer te Utrecht. Na dit eenige agendapunt was de vergadering ten einde.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2