DINSDAG 30 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCWE COURANT Verdronken. Te Willemstad (N.B.) is, terwijl hij de paarden liet drinken, de tachtig-jarige ar beider J. Sneep te water geraakt en ver dronken. De man was gedurende 65 jaren a-ls arbeider op dezelfde boerderij in be trekking geweest. Te Dreischor (Schouwen-Duivela-nd) is het 2-jarig dochtertje van W. B. spelende in een sloot gevallen en verdronken. Lichtzuil omgevallen. Gisteravond nog voor dat de lichtweek te Groningen officieel was geopend, nee«» een ongeval plaats gehad met een licht zuil. Twee electricicns, O. en H. waren be zig de laatste hand te leggen aan den lichtzuil op de Ossenmarkt. Plotseling viel de zuil om, en de beide electriciens stort ten omlaag. Beiden waren zoo ernstig ge wond, dat zij naar het Academisch Zieken huis moesten worden overgebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. Vergiftiging. Te Huizen (N.-H.) is naar de „N. B. O." meldt, een 6-jarig meisje overleden als ge volg van het eten van bessen van de nacht schade. Meisje ernstige brandwonden bekomen. Gisteravond te omstreeks zeven uur be merkten voorbijgangers, dat er in een pand aan de Westmolenstraat te Schie dam een dichte rook hing. Bij onderzoek bleek, dat een zevenjarig meisje A. T. door het spelen met lucifers een begin van brand had veroorzaakt. Het meisje was met twee kleinere kin deren, die sliepen, alleen thuis. Met moei te kon men deze nog in veiligheid bren gen. Per brancard is het meisje, dat ernsti ge brandwonden had bekomen, naar het gemeente-ziekenhuis overgebracht. Fabrieksbrand. Door onbekend gebleven oorzaak is gis termiddag brand ontstaan in de „ruwerij" van de textielfabriek van de fii'ma Hede- man te Almelo, waardoor 't gebouw totaal uitbrandde. Eenige machines van aanzien lijke waarde gingen verlorenzij waren echter verzekerd. Het werk op de fabriek aal normaal voortgang vinden. Ook zullen er geen ontslagen plaats hebben. De sprekende hond overleden. De bekende sprekende hond, eigendom van de familie Van Hilst te Arnhem, waar mee in binnen- en buitenland veel succes behaald is, is overleden. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN NOODLOTTIGE FABRIEKSBRAND. Veertig dooden. Volgens een bericht uit Tsingtau zijn bij een brand in een tabaksfabriek aldaar 40 vrouwelijke arbeiders om het leven geko men. Tal van vrouwen en meisjes werden gewond. LIFTKOOI IN AFRIKAANSCHE MUM NEERGESTORT. Vier arbeiders gedood, zeven gewond. In een mijn bij Johannesburg geraakte een leege liftkooi los' en stortte ongeveer duizend meter naar beneden. Van de in de schacht werkzame inheemschen werden er \4er gedood en zeven ernstig gewond. EXPLOSIE OP EEN KOLENMIJN. Drie dooden, zes zwaar gewonden. In den kolenmijn „Avock" in Pennsylva- nië heeft zich een hevige explosie voorge daan, tengevolge waarvan 3 mijnwerkers werden gedood en 6 zwaar gewond. TWINTIG MIJNWERKERS IN GEVAAR Door het water verrast. Naar de bladen uit Belgrado vernemen, zijn in de mijn Krusewatsj nabij Alekse- watsj ongeveer twintig mijnwerkers door het bezwijken van een gangmuur door bin- nenstroomend water verrast. Men vreest, dat slechts weinigen zich in veiligheid heb ben kunnen brengen. Nadere gegevens ont breken echter nog. VIER ARBEIDERS GEëLECTROCUTEERD. Op de cokesafdeeling van den „Eschwei- Ier Bergwerkverein" in Mariëndorf zijn gistermiddag 4 arbeiders tijdens hun werk zaamheden in aanraking gekomen met een electrischen draad, waarop een stroom van 500 volt stond. Zij vielen bewusteloos neer. De onmiddellijk ingestelde pogingen om .de levensgeesten weer op te wekken had den slechts bij twee der geëlectrocuteerden succes. De beide anderen waren laat in den avond nog buiten bewustzijn. Noodweer boven Toscane. Hevige onweders, gepaard gaande met regen, hebben in Toescane groote schade aangericht. De spoorweg LivornoRome is bij Cecina over een afstand van ongeveer 600 M. door het water verwoest. Het spoorwegverkeer moest worden omgelegd. Bij Cortona- zijn tengevolge van dijkdoor braken geweldige overstroomingen ont staan. Groote brand In Noord-Frankrijk, Een brand in een textielfabriek te Roubaix, welke gistermorgen is uitgebro ken, heeft een schade van naar schatting tien millioen francs aangericht. In de fa" briek waren 2000 balen wol opgeslagen, welke hoeveelhel zich geaccummuleerd had ten gevolge van de jongste staking. Het grootste deel van dezen voorraad is ver nield. Strijd om Van Lear Black's testament. Het testament, dat de zoo droevig om het leven gekomen heer Van Lear Black achterliet, wordt door zijn weduwe, mevr. Gary Black aangevochten. Er bestaat in den staat Maryland een wet, die er in voor ziet, dat de weduwe recht heeft op een derde van de erfenis. De weduwe meent dat haar rechtmatig deel na aftrek van alle giften, toegewezen aan liefdadige in stellingen en speciaal genoemde erven, min der zal zijn dan haar rechtmatig erfdeel. De verschillende sommen bedragen een to taal van 700.000 dollar. Prachtige steen door diamantdelver gevonden. Hoe wisselvallig het lot van een dia mantdelver is wordt bewezen door de ont dekking van een prachtigen steen van 202 karaat te Gonggong (Zuid-Afrik) door een delver die in achttien maanden tijds in het geheel geen diamant had gevonden. NED. OOST-INDIE ONTPLOFFING IN DE P0EL0E LAOET-MIJNEN. Tien personen gewond. Aneta seint uit Bandoeng: De Mijnin- spectie ontving een telegram van de Poe- loe Laoet-mijnen, dat aldaar op 25 Septem ber j.l. als gevolg van rooken tusschen 3 en 4 uur des morgens een ontploffing van mijngas heeft plaats gehad in den afbouw van schacht nummer 3. Tien personen wer den gewond, waarvan zes levensgevaar lijk. De toestand is weder normaal. Een later telegram meldt, dat vier der gewon den zijn overleden. De mijninspecteiu' van de afdeeling mijn- inspectie van den Dienst der Mijnverorde ningen te Bandoeng, ir. C. S. van Haef- ten, vertrekt per eerste bootgelegenheid naar de Poeloe Laoet-mijnen voor het in stellen van een onderzoek. Longenpest. Aneta seint uit Dampit: Bij een Chinees werd longenpest geconstateerd. De patiënt is overleden. DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP LETTEREN EN KUNST Nederl. R.-K. Tooneelbond. De Ned. R.K. Tooneebond heeft ook voor bet volgende seizoen competite-wedstrijden uitgeschreven, welke gaan om het kampioen schap van Nederland. In totaal zijn er 27 in schrijvingen ingekomen. Door het Bondsbestuur is nu de volgende indeeling vastgesteld: Kring A: „Adolf Kolping", Leiden: Arti et Amicitiae", Dordrecht; „Benedictus XV", Rot terdam; „Sint Bonifacius", Loosduinen; „D.O. V.", Bussum. Kring B: „Nut en Vermaak", 't Veld; „Ons Genoegen", Waarland; „Ontspanning na In spanning", Opmeer; „Constantia", Schagen; „Oefening kweekt kennis", Spanbroek. Kring C: „Ontspanning na Arbeid", Oister- wijk; „Ons Vermaak", Kaatsheuvel; „Geest beschaving", Etten; „Excesior", Weert; „Roomsch Tooneel", Roosendaal; „Inter Nos", Hoeven; „O. O. G.", Waalwijk. Kring D: „Vriendenkring", Dieren; „Vrien dentrouw", Westervoort; „Kunst en Vriend schap", Enschedé; „Kunst en Genoegen", Velp. Afdeeling Gmengd Tooneel: „St. Bonefa- cius", Krommenie; „Nieuw Tooneel", Roosen daal; ,'0. B. K.", Goirle; „Bendeictus XV", Wervershoof en „Jong Tooneel", Roosendaal. LAND- EN TUINBOUW DE VARKENSSTAPEL. De toestand op 1 September j.l. Omtrent den toestand van den varkens stapel op 1 Sept. j.l. kan in verband met de mededeelingen der Rijksveeteeltconsu- lenben het volgende worden gemeld. De economische omstandigheden waren in de afgeloopen drie maanden gunstig voor de varkensfokkerij. Voor de meste- rij waren de verhoudingen bevredigend voor zoover eigen gefokte biggen gemest werden ;indien deze laatste echter moes ten worden aangekocht, dan waren de fi- nancieele resultaten van de mesterij aan merkelijk minder. Op verschillende bedrij ven werden de uitkomsten echter zeer on gunstig beïnvloed door het optreden van ziekten. Een groot aantal biggen is dien tengevolge gestorven, terwijl ook veel on rijpe varkens moesten worden opgeruimd. Onderstaand staatje geeft een overzicht van het verloop der indexcijfers van de be langrijkste artikelen voor de varkensmes- terij. Juni. Juli. Aug. Maïs 70 75 71 Rogge42 48 57 Gerst 58 53 52 Varkensvleesch 82 82 85 De toeneming van den varkensstapel was in de afgeloopen drie maanden niet zoo sterk als in het vorige kwartaal. Ge-* middeld over het geheele land kan het aantal gedekte zeugen bijna 15 pet. grooter worden geschat dan op hetzelfde tijdstip van het vorig jaar; het aantal biggen was eveneens omstreeks 15 pet. grooter; var kens ouder dan 6 weken, doch beneden een gewicht van 60 kg. waren 10 bot 15 pet. grooter in aantal, varkens van 60 tot 100 kg. bijna 10 pc., terwijl heb aantal vette varkens slechts enkele procenten grooter .was dan omstreeks 1 September 1929. Vrijdagavond jl. te 7 uur kwam de raad dezer gemeente in openbare ver gadering bijeen older voorzitterschap van den burgemeester! P. A. Colijn. Secretaris de Iper 'C. van Heesen. De voorzitter <()ent de vergadering en deelt mede dat vai de heeren P. Loef Az. en van wethouder Guldemond bericht is ontvangen, dat zij de vergadering niet bij kunnen wonen. Verder deelt hij mede, dat als eerste bij stemming en rondvraag is aangewezen de 'heer Boekraad. De voorzitter delt thans aan de orde, de vaststelling da: notulen van de vorige vergadering, welke met eenige wijzigingen worden goedgekeurd. Hierna stelt dé voorzitter de raad in kennis met de inbonden stukken. Een schrijven dl. 2 Augustus 1930, in gekomen van de Ned. Vereenigang tot bescherming van Jieren betreffende Brand in veestallen. B. en W. advisecren dit schrijven aan te nemen voor kenitsgeving, aangezien dit vraagstuk in onzj gemeente geen bijzon dere aandacht vraagt. Een adres d.dj 17 September 1930 van het bestuur val den Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst, verzoeken de te besluiten tb. invoering van premie- vrij pensioen vodi Gemeente-personeel. B. en W. meenep dat deze aangelegen heid bij de 'behaideling der begrooting voor 1930 ten fiirae is geregeld, weshalve zij adviseeren aH'izend op het verzoek te beschikken. Hierna wordt am de orde gesteld punt 5 der agenda: Aanbieding d«a- B. en W. ter vast stelling van eer concept-verordening op de heffing en ir vordering van rechten voor van gemeentfwege plaats gehad heb bende ontsmettingen. De heer Brand vraagt hoe dit momen teel geregeld ii, waarop de voorzitter antwoordt dat <h' niet door de wet- ge daan is. Aanbieding dobr B. en W. van een con cept-verordening tot wijziging der motor en rijwiel-verordening voor de gemeente Boskoop. Voorstel van 6. en W. om te besluiten tot onderhandstjie - verhuring van een lo kaal van het vm. gemeentehuis aan den heer C. J. vai den Broek. Zonder dis cussie of hooidelijke stemming aange nomen. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot wijziging vat het plan van aflossing der geldleening id f 100.000.aangegaan ingevolge Raadsbesluit van 12 Augustus 1930. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming aangenomen De behandeling van punt 9 en 10 der agenda wordt aangehouden tot aan het einde der vergadering. Voorstel van B. en W., om te besluiten tot toekenning der aan Besturen van Bijz. Lagere Scholen toekomende vergoeding, bedoeld in art 100 der Lager Onderwijs wet 1920, over het jaar 1929. Zonder discussi» of hoofdelijke stem ming aangenomen Voorstel van B. en W. om te besluiten tot vasttstelling vtfi'de vergoeding welke ingevolge art. 101 der Lager Onderwijs wet 1920 aan de Jiesturen van Bijzondere j Scholen voor gevoon Lager Onderwijs j over het jaar 1928 toekomt. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming aangenomen. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot vaststelling van de vergoeding welke ingevolge art. 101 der Lager Onderwijs wet 192 aan de testuren van Bijzondere Scholen voor uitgebreid Lager Onderwijs over het jaar 192S toekomt. Zonder dis cussie of hoofdelijce stemming aangeno men. Aanbieding door B. en W. ter vaststel ling van twee comept-besluiten strekken de tot wijziging cbr gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1930. De Legere Nijverheidsschool. Voorstel van B. !en W. om in beginsel uit te spreken dat van gemeentewege po gingen in het werk gesteld moeten worden om te komen tot stichting van een Lagere Nijverheidsschool voor meisjes. De heer Mesman zegt, dat er groote 'bezwaren bestaan om e<>n Nijverheids school op te richten. Er zijn 3 LLL.O.- scholen in Boskoop, een kostbaar bezit, dat velen niet op de juiste waarde weten ten te schatten. Volgens spreker zou een Nijverheidsschool een 4 U.L.O.-school zijn. Daar de kosten der 3 U. L. O.-scholen toch al bijna onoverkomenlijk zijn, zou een 4e dezen toestand nog erger maken. Het oprichten an een Nijverheidsschool zou een ramp zijn voor andere inrichtin gen, ook voor Lager onderwijs. Men zou automatisch afbreken, wat met zooveel zorg is opgebouwd. Spr. meent, dat Bos koop met z'jn ruim 7000 inwoners ten slotte niet alles lean hebben. Wanneer er van particuliere zijde een dergelijke poging werd gedaan, zou spreker hier ndet op tegen wezen. De heer Brand is van dezelfde meening als de heer Mesman. De heer De Ruyter juist het voorstel van B. en W. toe. Spreker meent, dat alle kinderen, zoowel jongens als- meisjes, zoo goed mogelijk moeten worden onder legd. Volgens de heer De Ruyter zal er voldoende animo bestaan voor een Nijver heidsschool. Spreker is hefc niet eens met de heeren Brand en Mesman, en betreur^, dat bij het voorstel geen raming is ge voegd van de kosten, etc. De heer De Wolf is het niet met den heer De Ruyter eens-, en is er wel voor, om van particuliere zijde b.v. avondcur sussen op te richten. De heer Noest zegt, dat hij niet ge dacht had, dat er in 'het beginsel zooveel tegenwerking zou zijn De heer van Kleef is van tegenoverge stelde meening als de heeren Brand en Mesman. Spi\ meent dat er in Boskoop gelegenheid moet zijn voor meisjes om on derricht te krijgen in.die vakken, waar zij later behoefte aan zouden kunnen hebben, dat vele meisjes niet het onderwijs krij gen, wat zij konden hebben, daar er in Boskoop geen gelegenheid hiervoor is, en de kosten om de scholen in andere plaat sen te bezoeken voor velen te hoog zijn. Het bevreemdt spr., dat de heer Mesman wel over het belang van Boskoop gespro ken heeft en niet over dat- der meisjes. Wanneer er onderwijzers zouden ontsla gen worden omdat er niet voldoende leer lingen op de scholen zouden zijn, zou dit jammer zijn, maar het zou het algemeen belang ten goede komen. Het spijt spr. dat bij verschillende raadsleden volgens zijn meening de secten-geest naar voren treedt. Het bevreemdt den voorz. eveneens, dat er zooveel tegenwerking ondervonden Vordt, en zooveel bezwaren naar voren worden gebracht, om tot een zoo'n belang rijke en noodzakelijke oprichting te gera ken als die van een Nijverheidsschool. Spr. zegt, dat dit voorstel nog slechts in be ginsel zich uitspreekt en alleen dan kan worden uitgewerkt, indien aanspraak kan worden gemaakt op rijkssubsidie. Vele meisjes in Boskoop loopen rond zonder onderricht te ontvangen. Daar er van par ticuliere zijde nog steeds geen pogingen gedaan zijn, om een dergelijke instelling op te richten,'heeft het College van B. en W. gemeend, dit van gemeentewege te moe ten doen. Spr. deelt mede, dat er dit jaar in Aalsmeer, een plaats van 8000 inwoners, en in Nieuwer-Amstel met 7000 inwoners een dergelijke school is opgericht. Een school van particulieren zou voor arbei derskinderen veel duurder zijn. De bedoeling is echter een Nijverheids school van de gemeente. De schooltijden zouden op halve da-gen kunnen worden ge steld, zoodat de arbeiderskinderen de eene helft van den dag in betrekking zouden kunnen gaan, en de andere helft van den dag de school zouden kunnen bezoeken. Men zou de leerlingen dan in 2 ploegen kunnen verdeelen, en alleen die leerlingen aannemen, die de Lagere school hebben doorloopen. De Lagere scholen zouden dan alvast geen nadeel van de Nijverheids school ondervinden. De heer Mesman verwijt den voorzitter, dat de toon die hij heeft aangeslagen, niet van bijzonder vriendschappelijken aard is. Spr. zegt, dat bij zoo beleefd is geweest, zijn gedachten uit te spreken. Hij wil niet achterstaan wat betreft de volks ontwikkeling. Volgens hem, -heeft een raadslid het recht, te zeggen hoe hij er over denkt. Men hoeft dus niet met scheld woorden als secten eto. aan te komen. Spr. heeft hier geen behoefte aan. De heer Mesman deelt verder mede, dat de nijver- •heidsschool in Aalsmeer, niet van gemeen tewege is opgericht, doch van particuliere zijde. De heer van Kleef merkt op, dat vol gens den voorzitter de oprichting alleen in het belang is van het werkmanskind, en niet van die der meer gegoede gezinnen. Spr. kan zich hier niet m«e vereenigen. Het bevreemdt den heer Houdijk, dat er niet eerst cursussen zijn gehouden, om te zien welke animo er voor bestaat. De beer Boekraad meent dat het U. L. O. voor jongens noodzakelijk is voor de maatschappij. I>it mag niet in de waag schaal gesteld worden door het oprichten van een Nijverheidsschool, m. a. w. indien er een Nijverheidsschool wordt opgericht, zullen de U. L. O.-scholen hiervan te lijden hebben. De heer Brand zegt, dat hier geen sec ten-geest bij te pas komt, maar alleen in het algemeen 'belang. Spr. verzoekt de ver schillende heeren het woord secte te willen terugtrekken. Spr. zegt, dat de leerlingen die deze school zouden bezoeken, wel de gelijk moeten betalen, en dus de vrees be staat dat de arbeidersgezinnen deze kos ten niet zullen kunnen dragen, te meer daar deze kinderen een zekere steun zijn voor de ouders, wat betreft het inkomen. D© heer Brand meent verder dat cur sussen 'beter zouden zijn. De school zou misschien 2 a 3 jaar goed kunnen bestaan, misschien ook langer, maar zou toch op den duur een inzinking krijgen, die tengevolge zou hebben, dat de school niet langer in stand zou kunnen worden gehouden. De heer de Wolf is het met den heer Brand eens. De heer Keyzer juicht het voorstel van B. en W. toe. Volgens zijn meening zou het voor vele gezinnen een uitkomst zijn, daar zij nog steeds uitkijken naar een der gelijke school hier ter plaatse, omdat het bezoeken der scholen in andere plaatsen te veel kosten met zich mede zou bren gen. De voorz. zegt, dat de heer Mesman het voorstel van B. en W. krachtig heeft be streden, maar dat- hij van zijn kant- het ook heeft verdedigd. Spr. meent dat er niets onvriendelijks in zijn optreden te genover den heer Mesman heeft gelegen. Als uitgangspunt moet worden aangeno men het verkrijgen van subsidie. Indien deze niet wordt verkregen, behoeven e-r ook geen verdere moeiten voor gedaan te worden. Na nog eenige verdere discussie werd ten slot-te het voorstel van B. en W. met 65 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Boekraad, Houdijk, Mesman, de Wolf en Brand. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot onderhandsche verhuring van de wo ning Emmakade no. 33. Zonder hoofdelijke stemming aangeno men. Voorstel van B. en W., betreffende ver rekening met het gasbedrijf van den door den bouw van 6 woningen in gebruik ge nomen grond. Z. h. st. aangenomen. Een barak voor besmettelijke ziekten. Voorstel van B. en W. betreffende sa menwerking met de gemeente Gouda in zake de stichting van een barak etc. voor lijders aan besmettelijke ziekten. De beer Noest is niet voor de stichting van een eigen barak, daar de kosten voor een eigen gebouw veel te hoog zijn. Er zouden dan ook minstens 2 zusters moe ten worden aangesteld, die in het gebouw zouden moeten wonen om ten allen tijde bereid te zijn, hulp te verleenen. De voorz. deelt mede, dat het Academisch zieken huis 3 bedden ter beschikking houdt, maar dat dit in tijden van epidemie te weinig is. Na nog eenige discussie werd tenslotte het voorstel van B. en W. zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Onbewoonbaarverklaringen. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot- onbewoonbaarverklaring van enkele woningen. Op de lijst stonden n.l.: 5 woningen aan Laag-Boskoop, 4 aan de Badhuisweg, 10 aan de Ridderbuurt, 1 aan de Zuidstraat, 6 aan de Zuidkade, 2 aan de Burgem. Go- lij nstraat, en 3 aan de Biezen. In het ge heel werden 7 woningen van deze lijst ge schrapt-, die, indien zij grondig hersteld zouden worden, nog bewoonbaar zouden zijn. Daar er verder geen bezwaren aan wezig waren, werd dit voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot verstrekking van voorschotten uit de gemeentekas, voor den bouw van arbei derswoningen, aan de bouwvereenigingen „St. Joseph" en „Patrimonium". Met eenige discussie z. h. st. aangenoo- men. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot verkooping van bouwgrond aan de bouwvereenigingen „St. Joseph" en „Pa trimonium". Zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg de heer Boek raad, of het niet gewenscht was, op meer dere- plaatsen overschepingen te maken, en hoe het staat- met de grondkwestie van den heer Koolbergen. Op de eerste vraag antwoordt de voorz., dat reeds de 2e aan vraag voor het maken van een oversche ping is binnen gekomen, en dat er pogin gen zullen worden gedaan, om er een aan te brengen tusschen de Bulksche brug en de Tuinstraat-, en ook een tusschen de Bulksche brug en de Zwarteweg. Op de 2e vraag van den heer Boekraad antwoordt de voorz., dat de landmeter nog niet is geweest maar dat indien het verschil be langrijk groot is, met den heer Koolber gen nader zal worden gesproken. De heer Houdijk dringt er op aan. met het doortrekken van de Juliana-st-raat spoed te maken. De heer Brand vraagt of er niet, voor een bet-ere .verlichting in Reyerskoop kan worden gezorgd. Spr. stelt voor, de lan taarns op een andere wijze aan te brengen dus niet tusschen de boomen laten staan, jnaar b.v. aan de huizen aan te brengen. Dè heer Brand merkt ook op, dat nu eerst de iepen uit- de Rozenlaan zijn verwijderd, nu heb trottoir klaar is. Spr. vraagt waar om dit- niet gedaan is voor het aanbren gen van het trottoir, waarop de voorz. ant woordt, dat het rapport van de Planten- ziektenkundigen dienst nog niet binnen De heer van Kleef brengt dank aan B. en W., voor het spoedige aanbrengen van rasterwerk aan de afsluithekken van de Boskoopsche brug. Hierna gaat de Raad in geheime zitting over om punt 9 en 10 der agenda te be handelen. UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. BLOEMBOLLENDIEFSTALLEN. De dader gearresteerd. Sinds Juli houdt- de Bloemendaalsche politie zich bezig met het opsporen van belangrijke bloembollendiefstallen bij de N.V. „Hollandse-hé Cultuur Maatschappij" te Vogelensang. Er zijn groote partijen crocussen-, tulpen- en hyacint-henbollen ge stolen, die- een belangrijk bedrag vertegen woordigen. Vrijdag is wederom van een partij bloem-, bollen, die in manden in den tuin van de vennootschap waren gezet-, een deel ont vreemd. Toen de werklieden 's morgens den diefstal ontdekten en de politie waar schuwden, kon onmiddellijk een onderzoek worden ingesteld, met het gevolg dat een der arbeiders is gearresteerd. De bloembollen werden te Lisse, Hille- gom en Haarlemmermeer teruggevonden. De heler en de steler zijn t-wee gebroeders te Haarlemmermeer. Zij zijn naar het huis van bewaring te Haarlem overgebracht. 1+0 0GMADE. „St. Ursula". Door d© Missietooneel- club „St. Ursula" te Leiden, zal binnenkort alhier een opvoering worden gegeven van „Zegepraal des Kruises", drama in drie bedrijven met een. voorspel wat gevolgd zal worden door een apotheose: „De drie Christenmaagden in het Paradijs". De dames, die aldus hun moeite en tijd geven voor het werk der Missie, verwach ten dan ook een flinke opkomst. N00RDWIJK. G eb oren: Hendrik z. van H. Smit en J. Plug Wilhelmus z. van W. C. Riet- meijer en J. J. Steenvoorden Pieter Jo hannes z. van P. v. Duin en J. Lindhout Wilhelmus Clemens Michiel z. van W. Brederode en J. M. Kret- Willemijntje d. van J. J. de Mooij en J. Nieuwenhuizen Ondertrouwd: C. M. v. Dijk 27 j. en A. M. Ruigrok 25 j. A. v. Roon 22 j. en C. Haazenoot 23 j. G. Th. Litjens 29 j. en Ch. G. M. v. d. Werf 25 j. Getrouwd: K. Kruiswijk 27 j. en E. Knoest er 28 j. A. de Groot 26 j. en A. C. Verweij 22 j. K. J. Knoppert 25 j. en C. N. Marbus 22 j. J. de Jong 31 j. en M. Spaanderman 25 j. Overleden: Neeltje Bouwmeester 46 j., geh. met A. Waal Diderica Pe- tronella Los 68 j., geh. met K. Haasnoot.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10