ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 HERZIENING DER GEMEENTEWET. Koele ontvangst in de Eerste Kamer. Crriiek op de ge moedelijke houding, der regee- ring. Verschenen is het Voorluopig Verslag der Eerste Kanier over het ontwerp tot herziening der Gemeentwet. Sommige leden betoogden, dat de be staande Gemeentewet, die van ouds gegol den heeft als een der meesterwerken van Thorbecke, ook thans raog, trots de zoo zeer gewijzigde tijdsomstandigheden, over het algemeen genomen, in de behoeften van het staatkundig en ;maatschappelijk le ven blijkt te voorzien, en dat een algehoele herzienig der wet binnen afzienbaren tijd mitsdien overbodig mag heelen. Andere leden beriepen zich daarentegen op de ervaring van velen, die tot taak hebben dagelijks gemeentebelangen te ver zorgen en bij wie het besef levendig is, dat de Gemeentewet niet meer voldoet aan de eischen, welke men tegenwoordig mag stellen. Wat nu het thans aanhangige wetsont- werp betreft, waren andere leden vrij alge meen teleurgesteld door den inhoud daar van. Immers het beantwoordt niet aan de verwachtingen en in stede van een herzie ning der Gemeentewet in grooten stijl te brengen, poogt het slechts enkele onder- deelen deu- bestaande wet te verbeteren. Verschiöendc leden waren van mee ning, dat deze herziening der Gemeentwet niet van voldoende beteekenis is, om de in diening van het ontwerp te rechtvaardi- gen. Onder de leden, die deze herziening met van voldoende beteekenis achtten, waren er evenwel, die niettemin toegaven, dat dit wetsontwerp in sommige opzichten in derdaad verbeteringen brengt. De vrees werd echter geuit, dat het aan brengen van meerendeels kleine verbete ringen er toe zou leiden, dat het maken van cèn nieuwe wet, aanpassende aan de behoefden van den nieuwen tijd en ge schikt om de naaste toekomst te beheer- schen, voor langen tijd zou worden uitge steld, en deze vrees deed bij sommige le den de vraag rijzen, of hert geen aanbeve ling zou verdienen dit wetsontwerp niet aan te nemen en de regeering uit te noo- digen een nieuw ontwerp voor te bereiden. Zeer vele leden oefenden critiek uit op de al te gemoedelijke en toegevende hou ding, door den Minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw bij de behande ling van het ontwerp aan den dag gelegd. Zij achtten het onbegrijpelijk dat de Mi nister bij dc overneming en de verdere schriftelijke en mondelinge behandeling van het ontwerp zoo weinig vastheid van over tuiging heeft getoond, herhaaldelijk zijn standpunt heeft gewijzigd en in die mate slag op slag aan de Kamer de beslissing heeft gelaten, dat meermalen de indnik werd gewekt van een zekere onverschillig heid ten aanzien van toch waarlijk niet on belangrijke aangelegenheden. Tegenover het gemis aan kracht bij de verdediging der rcgeeringsvoorstellen ver klaarden sommige leden, dat men hier niet mag generaliseeren en dat de Minister bij belangrijke onderdeden wel degelijk krach tig is opgetreden. Verschillende leden betreurden de aanne ming van het amendement-van den Bergh, waardoor de voorgestelde uitsluiting van de z.g. vrijgestelden van het gemeente- personeel is vervallen. Andere leden juichten daarentegen de aanneming van dit amendement toe. Verschillende leden betreurden, dat de regeering niet de gelegenheid heeft aan gegrepen een betere regeling van het vraagstuk der commissiën van bijstand in het leven te roepen. Andere leden bepleitten de benoeming van den burgemeester door de kiezers of liever nog door een uit den- Baad. Vele leden daarentegen wenschte hand having van het bestaande stelsel. Verscheidene leden vestigden de aan- zwaar tegen de benoembaarheid van vrou wen tot burgemeester, secretaris en ambte naar van den burgerlijken stand, en boven al tot het ambt van burgemeester. Sommige leden verklaarden zoo ernstig bezwaar tegen de benoembaarheid van vrouwen tot burgemeester te hebben, dat zij zich verplicht achtten, te overwegen, of deze wijziging der Gemeentewet hen niet moet nopen hun stem aan het ontwerp te onthouden. Verscheidene ledeen vestigden de aan dacht op de bijkans onverschillige houding, door den minister aangenomen tegenover het amendement om het instituut van den z.g. dubbelen Baad weder in de wet te oerngen. waarvan de schrapping zeer te recht bij het wetsontwerp was voorge steld. DE ACHTURENDAG VOOR KANTOOR BEDIENDEN. Naar het „Volk" uit goede bron ver neemt is een wettelijke regeling van den arbeidstijd der. kantoorbedienden thans binnen niet al te langen tijd te verwach ten. Het schijnt vast te staan, dat de af kondiging van den aeht-urigen arbeidsdag voor déze groep tegen Maart van het vol gend jaar kan worden tegemoet gezien. R. K. Boekhandelaren- en Uitgevers- Vereeniging „St. Jan." Donderdag had in het Jaarbeurs-restau rant te Utrecht de achtste ai ge me ene vergadering plaats van bovengenoemde vereeniging. Voorzitter was de heer Paul Brand uit Bussum. Omtrent de kwestie kloosterboekhandel en uitgeverij werd in gesloten vergadering het volgende besloten: Na ampele bespreking van het rapport uitgebracht. door de commissie inzake kloosterboekhandel en uitgeverij, heeft de vergadering verschillende conclusies aan genomen. Het bestuur werd gemachtigd deze con clusies te bfcvoegder plaatse te brengen. Bezoekt MORGEN de Voetbal Serie wedstrijden welke gehoud/n worden op het terrein der R.K.S.V. „Leiden" en vfaaraan. mede doen LEIDEN I—LEIDEN T. Y. B. B. IHAARLEI BLAUW ZWART I—WA! WILHELMUS I—VOORBl Hf- AANVANG^ UUR De prijzen der plaatsen zijn: Ie Rang 50, 2e Rang 2&>fongens 15 ct. Het terrein is te bereiken per H,T.M„ halte Lp§e Morschweg DE FILM „MOEDERWEELDE". In eenige bladen werd het bericht ver spreid dat de film „Moederweelde" niet geschikt zou gebleken zijn voor het be oogde doel. Niets is minder waar dan dat. Wel hebben „De Tijd" en „De Maas bode" besprekingen gegeven, waaruit men deze conclusie zou kunnen trekken. Maar genoemde besprekingen behelzen slechts de individueele meening van twee redac teuren van beide genoemde bladen. Deze meening wordt echter geenszins gedeeld door een groot aantal personen, die tenminste evenzeer tot oordeelen be voegd zijn als de beide genoemde redac teuren. Een groot aantal geestelijken en leeken achten deze film (die geenszins als een katholieke film aangekondigd is) niette min bij uitatek geschikt voor het beoogde doel. Onder de velen, die de film juist bijzon der geschikt achten noemen wij slechts met name Pater Hyacinth Hermans O.P., eveneens redacteur van „De Maasbode", verder geestelijk adviseur van de Kath. Film Centrale en deskundig als geen ander waar het betreft beoordeeling van films. Het feit, dat Monseigneur Aengenent de vertooning van de film niet bijwoonde wettigt allerminst de conclusie, dat de be oogde film ongeschikt zou gebleken zijn voor het beoogde doel. Het is en blijft onze vaste overtuiging, dat de film Moederweelde in hooge mate de geschiktheid bezit om het doel, dat de Bond voor Groote Gezinnen zich door ver tooning van deze film voorgesteld heeft te verwezenlijken, inderdaad te bevorderen. Wij wenschen den Bond van ganscher harte hot gunstig resultaat toe dat hij zich zoo volkomen terecht voorstelt te be reiken. De Directie van de N.V. Filmafdeeling van het Centraal Bureau voor Kath. Soc. Actie. KERKNIEUWS Het aantal missionarissen. Volgens de nieuwste gegevens van de „Revue d'Histoire des Missions", bedraagt het aantal missionarissen tot op het oogen- blik in de missielanden werkzaam 8389. Op de eerste plaats komt Frankrijk met 3100 priesters, dan volgt België met S15, Italië met 784, Duitschland met 612, Hol land met 606, Spanje met 574, Amerika met 274, Engeland met 167, Ierland met 124, Canada met 123, Polen met 13 mis sionarissen. Eerw. Broeder Theodosius. t In het Instituut „St. Louis", te Ouden bosch, is in den leeftijd van 57 jaar over leden de Eerw. Broeder Theodosius (in de wereld de heer H. P. J. Latour), geboren te Tilburg, den 16en Augustus 1873. Broe der Theodosius deed den 12den Juli 1SS9 zijn intrede in hoj> klooster en werd den 21sten Juli 1891 geprofest. Hij was een begaafd onderwijzer en is als zoodanig in verschillende plaatsen werkzaam geweest. Gedurende eenige ja ren was hij ook Overste van „St. Louis" en laatstelijk Overste van het eigen huis, te Laren. Audiëntie. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Dinsdag, Woensdag en Donderdag geen audiëntie verleenen. UIT DE OMGEVING N00RDWIJKERH0UT. Openbare verkooping. Bij den dezer dagen in café „Het Bechthuis", alhier, ten overstaan van notaris J. Wagemaker te Noordwijk gehouden afslag van de voi'ige week in bod gezette perceelen wei- en bloembollenland in het Langeveld alhier, werden de 12 perceelen te zaaien groot 17.0900 H.A. in bod gebracht te samen op 81700.later verhoogd met 25.300. te ramen dus 107000.Na verschillende combinaties en afmijningen tot een geza menlijk bedrag van 124.400.werd na mens de principalen bekend gemaakt dat de afgemijnde perceelen niet werden ge gund en de geheele koop werd opgehou den. Er was veel publiek aanwezig, maar kooplust was er blijkbaar maar matig. LISSE. Autotocht ouden van dagen. Gisteren hebben de ouden van dagen de aangekon digde autotocht gemaakt, welke was aan geboden door het comité „Lisse Vooruit". Het weer liet zich in den morgen nu juist niet aanlokkelijk aanzien, doch gelukkig knapte het te 9 uur wat op en toen het 10 uur was, het uur waarop de tocht zou aan- rangen, lachte het herfstzonnetje de oud jes vroolijk toe. Niet minder dan 310 oud namen aan den tocht deel, waarvoor auto's op de baan kwamen. De reis ging over Haarlem naar Amsterdam. Het was werkelijk een mooi gezicht deze lange file van auto's met het rood, wit, blauw en de oranjevlag. Een viertal motorfietsen nemen mede deel aan den tocht, en deden zooveel als vliegende ordonnances dienst. Te ongeveer 1 uur kwamen de laatsten in Amsterdam aan, waar een bezoek werd ge bracht aan Artis. Aldaar werd eerst een gemeenschappelijk maaltijd gebruikt en vervolgens een rondgang gemaakt langs de bezienswaardigheden. De oudjes geno ten volop. Te circa half vier werd de te rugtocht aanvaard en nu ging het de „Meer" door, wat ons nu juist niet de ge zelligste route geleek. Te ruim 6 uur be reikte men de Heimat weer, dankbaar ge stemd ten opzichte van „Lisse Vooruit" en de heeren autobezitters VOORHOUT. Grondbelasting. Ter gemeente-secreta rie alhier liggen ter visie de schhttingssta- ten, betreffende de Grondbelasting, gedu rende 30 dagen. Diphtheritis. Binnen deze gemeente is wederom een geval van diphtheritis gecon stateerd, zoodat hè-t aantal gevallen van deze besmettelijke ziekte thans 2 be draagt. WARMOND. Drinkwaterbedrijf. De door den Raad vastgestelde begrooting voor het drinkwa terbedrijf voor 1931 bedraagt in ontvang sten en uitgaven voor den gewonen dienst 15074.68 en voor den kapitaal diens? 3402.30, waarbij gerekend wordt op een waterverbruik van 40.000 M3. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad vergadert Woensdagmorgen te 9.45 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofs brieven van den heer Vroom. 3. Onthef fing voorschriften Bouwverordening. 4. Be schikbaarstelling gelden voor uitbreiding Chr. Scholen. 5. Vaststelling suppletoir Re tributiekohier. 5. Bekening en Begrooting Burgerlijk Armbestuur. 7. Vaststelling ver goedingen art. 101 L.O.-wet over 1927. 8. Kwijtschelding gedeelte huur weiland aan Th. C. van der Zalm. 9. Wegenplans Tey- lingerhorst en Beukenhorstlaan. 10. Ver huur gedeelte stalgebouw aan Koningin- Wilhelminaver. 11. Salarisverhooging con cierge politiebureau en -posthuis. 12. Ont eigening ten name der Woningbouwvereni ging „St. Willibrordus". 13. Bouwverbod perceel hoek Langstraat en Kerkstraat. 14. Wijziging begrooting 1930. 15. Bioscoopver ordening. 16. Aanstelling vakonderwijzer lichamelijke oefening. 17. Herziening ver ordening heffing Hondenbelasting. 18. Heffing rechten vuilnisverwijdering. 19. Heffing Precarierechten. Aanbesteding. Door het Gemeente bestuur van Wassenaar werd hedenmor gen in het openbaar aanbesteed het ma ken van grond- en rioleeringswerken in de Stoeplaan voor aansluiting op bestaande put bij pompstation en put op den Wit- tenburgerweg. Ingeschreven werd als volgt: G. van den Elshout en M. Huijbregts te Voorburg voor 13791.J. Warnaar en W. Hoogstra ten te Leiden 12999.99; A. Voordouw te Zwammerdam 12950.D. van Stuijven- berg te 's-Gravenhage ll700t—C. P. Dubbeld te Wassenaar 9000.—; L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand te Leiden 8900.J. P. Hüner te Wassenaar 8270.Gebrs. A. J. en O. van der Ha ven te Botterdam 7895.N.V. voorheen W. Visser en Zonen t-e Wassenaar 7777. Geboren: Friedrich Johannes, zoon van W. F. LorieE. M. Holthaus Jo hannes Marinus, zoon van H. J. L. var de VlekkertH. van Egmond. Overleden Maria Johanna Bos man, oud S0 jaar, echtgenoote van Adria- nus Wesselius Gerritsen Johannes Ho- man, oud 69 jaar, echtgenoot van Catha- rina van der Plas. Ondertrouwd: B. A. Kennedie en A. H. W. Knijnenburg. H00GMADE. KONINGINNEFEESTEN. De Wihelminavereeniging Hoogmade heeft haar jaarlijksch feest weer gevierd en al liet het zich eerst van de donkere zijde zien, omdat de tijd niet medewerkte, toch is alles goed geslaagd en hielp het weer mee. Reeds Zaterdagavond was het prijs schieten voor de Burgerwacht en Land storm, waarvoor door de W. V. ook prij zen beschikbaar waren gesteld en waaraan in grooten getale werd deelgenomen en waarvan de uitslag was voor de Burger wacht Klas A. Ie pr. P. Zwetscloot Jzn. en pr. J. J. Kaptein; voor klas B. 1ste pr. G. Volwa-ter en 2e prijs Corn. Lieverse Lzn.voor klas O: le pr. H. v. Rijn Czn. 2e pr. M. Boerman, terwijl de troost prijs werd toegekend aan P. Boerman Pz. Voor de Landstorm was de uitslag klas A: le pr. Jac. v. d. Salm Wzn., en 2e pr. H. Opdam. Klas B: le pr. H. J. Hoogen- boom en 2e pr. W. v. d. Post. Klas C: le pr. W, v, d. Lubben en 2e pr. S. v. d. Salm N.zn. Door den heer Mr. A. J. Sormani, die ook bij dezen wedstrijd aanwezig was, werd een extra-prijs beschikbaar gesteld voor de leiders der afdeelingen Burger wacht en Landstorm, die steeds de oefe ningen zoo aangenaam leiden. Door serg. de Goede werd hem daarvoor hartelijk dank gezegd. Dinsdagmorgen zag men reeds vroeg de jeugd met oranje getooid, en al werd de lucht steeds donkerder, toch werd om ruim 9 uur bij de R.-K. School de stoet opge steld. Voorafgegaan door de Harmonie „De Heerlijkheid Hoogmade" werd een omgang gemaakt door het dorpdaarna tractatie de school. Vervolgens werd in de zaal van den heer Opdam voor de kinderen een poppen kast-voorstelling en goochelkunsten gege- i. Daarna nog gratis in de zweefmolen, zoodat de jeugd welvoldaan huiswaarts keerde. Om 1 uur begon voor de leden het zeer gewilde ton- of katmeppelen, waarvan de le pr. werd gewonnen door "W. Zonneveld, de 2e pr. door P. Hoogenboom Hzn., 3e pr. A. Wolvers en 4e prijs Corn. Hillenaar. Daarna was het fietsrijden met hinder nissen voor de leden. Uitslag le pr. N. Kraan Bzn., 2e pr. Th. Straathof, 3e pr. Jac. Jansen. Vervolgens hetzelfde voor jon gens van 13 tot 16 jaar. le pr. Hendrik Bank en 2e pr. Bertus Baak Thz. Hierna was het ringsteken per fiets voor dames, waarvan de le pr. behaalde mej. Erna Klein en de 2e pr. mej. Hertha Klein. Ringrijden voor meisjes van 13 tot 16 jaar. le pr. Anna v. d. Geest Cornd., 2e pr. Gerritje v. Tol Jacd. 's Avonds was het prijsbiljarten in café Opdam, wat tot uitslag gaf: le pr. C. Baak Czn., 2e pr. W. v. d. Lubben, 3e pr. Jac. v. d. Star Wzn en 4e pr. Jan v. d. Star iWzn. Woensdagmorgen was het al reeds vroeg weer druk en werden de versierde rijtuigen en rijwielen over de brug opgesteld. Toen de burgemeester, die door het bestuur was afgehaald, aankwam, werd naar de Baan getrokken, waar het „Wilhelmus" werd ge speeld en vervolgens de heer Mr. A. J. Sor mani, Zijnedel Achtb. en mevr. Boddens Hosang verwelkomde en toesprak. Daarna hield de burgemeester een toe- Toen spr. een uitnoodiging van het be stuur der Wilhelminaver. ontving, deed dit hem een groot genoegen. Spr. wist, dat dit een feest was die in gepaste vreugde en vroolijkheid zou worden gevierd. Spr. dankte daarvoor het bestuur van de W.V. en opende dezen dag met een driewerf hoera voor H. M. de Koningin. Door het jongste dochtertje van den Frankhuizen, tevens voorzitter van de W.V,. werd aan mevr. Boddens Hosang met een toespraak een fraaie bloemruiker aangebo den. Daarna had de keuring plaats van de versierde rijtuigen en rijwielen door mevr. Bodden Hosang, mevr. Sormani en mevr. Frankhuizen, die het wel eens lastiger ge had hebben, want de deelname was niet groot en slechts door enkelen was er wat werk van gemaakt. Uitslag le pr. versier de rijtuigen: W. Hooge veen, 2e pr. A. H. Lieverse en 3e pr. Jan v.d. Meer Gzn. Voor costumeering, waarom is gesloot, mej. L. Witteman. Voor versierde rijwielen: le pr. mej. Hendrika Pauw, 2e pr. mej. Petr. v. Leeu wen Gd., 3e pr. mej. Betsie v. d. Voorn Jacd., 4e pr. Wilhelmina v. Tol Jacd. en de troostprijzen aan mej. Marie Deckers en mej. Hansje Witlok. Vervolgens werd in optocht, vooi-afge- gaan door een muziekgezelschap uit Lei den, door het dorp getrokken. Daarna had het zoozeer en steeds aan trekkelijk ringsteken plaats voor dames en heeren met paard en rijtuig, waaraan door een groot aantal paren werd deelge nomen. Het is al weer te betreuren, dat er zooveel gingen rijden met hetzelfde rij tuig (want er zijn toch paarden en rijtui gen genoeg) en dit zoolang aanhoudt. Uit slag: le pr. heeren S. Mooren, 2e pi*. Joh. v. Wieringen Wzn., 3e pr. Theod. Straathof. Dames: le pr. P. v. d. Geestde Vette, 2e pr. Jans b. d. Post, 3e pr. Hendi-a v. Scha- genv. d. Salm. Vervolgens slofloopen voor jongens van 13 tot 16 jaar: le pr. Corn.'Baak C.J.zn., 2e pr. Hendrik Bank. Vlaggetjes planten voor meisjes van 13 tot 16 jaar: le pr. J. v. d. Geest Corn, d., 2e pr. Cath. v. d. Ploeg Gd. Tot slot stoelen dans voor dames van 16 tot 92 jaar, wat onder een regenbui plaats had doch geen enkel oogenblik verminderde de belang stelling. le pr. Mej. Joh. v. d. Lubbe, 2e pr. Mej. Maria Wortman en 3e pr. Mej. Theresia v. Beek. Hetzelfde voor heeren: le pr. G. den dubbelden, 2e pi*. H. v. Buiten en 3e pr. Th. Straathof. 's-Avonds om ruim 7 uur werden door den eere-voorzitter, den heer Boddens Ho sang met een toepasselijk woord de prij zen aan de aanwezige prijswinsters en win- De Zondagsdienst der huisartsen zal worden waargenomen door de doktoren: De Graaff, Kist, Poortman en Meijboom. Do Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgee8t waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avoixd-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maan d a g 22 tot en met Zondag 28 S e p t. a.s. waarge nomen door Apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 591. Uw Haar, zitten, krijgt mooier glan indien U 1 of 2 maal pe Purol in het haar weg daax'in wordt opgenomen, nerB uitgereikt. Spr. spooixle allen aan, die nog geen lid of niet meer lid waren, toch lid te worden, opdat dan de Ver. nog meer kan doen. De bux-gemeester dankte ten slotte het bestuur voor de vele werkzaamheden en eindigde met een drie werf hoera voor het bestuur. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Sleoht weer de laat ste dagen met als gevolg dat ook aan de kwaliteit der. bloemen nogal wat man keert. De prijzen zijn ook maar matig. Be taald werd: Asters in meerdere soorten 30 —40 cent, Zinnia 6070 cent, Scabiosa 70 80 cent, Witte lelies per kelk 1214 cent Dahlia's 1.201.40, Pompon-Dahlia's 40 60 cent, Dwergasters 4.006.00, Vuur pijlen 6.008.00, Mont bretia 2030 cent Gladiolen 20—40 cent, extra soorten 70—90 cent, Anjers rood eix rose 7090 cent, He- lianthus 5060 cent, Ohrysanten per bos 1050 cent, Rozen per bos van 20 stuks: Pernet 6070 cent, Columbia 80—90 cent, Hadley 1.201.40, Gold Ophelia 8090 cent, Butterfly 8090 cent, Roselandia 70 90 cent, Edith Ke'li 1.201.50. STADSNIEUWS PRIJSVRAAG M. S. G. BOUWKUNDE. Overeenkomstig de bepalingen van het door Oud-Leerlingen van M. S. G. in Sept. 1885 gestchte fonds schrijft het bestuur van het Genootschap M. S. G. een prijs vraag voor de Bouwkunde uit en wel: Het ontwerpen van een Volks-theehuis met speeltuin. Bij den aanleg van het Stadspark: „De Leidsche Hout" wordt een terrein beschik baar gesteld voor den bouw van een Volk*- theehuis met speeltuin. Het terrein is be grensd door drie wandelwegen en een vijr vei-, zooals op de siuatiekaart (die de prijs- vx*aag vergezeld) is aangegeven. De bepalingen van deze prijsvraag lui den: Art. I. Het theehuis moet bevatten: a. Zaal, groot 120 M.2 b. Buffet, keuken, kelder, dagverblijf, c. Toiletten voor Man nen, vrouwen en kinderen, d. Overdekte en open terrassen, e. Fietsenstalling en berg plaats. De ontwerper is vrij in het aanleggen van den speeltuin en in de plaatsing van het gebouw en van de terrassen. Art. II. Gevraagd worden de volgende teekeningen: lo. Situatie van den gehee- len aanleg, schaal 1 a 200. 2o. Plattegron den, doorsneden en gevels, Öchaal 1 a 50. 3o. Gekleurde teekening van twee gevels, schaal 1 k 20. 4o. Geklemde teekening van twee doorsneden, schaal 1 a 20. 5o. Perspec- tiefteekening naar keuze. De ontwerper is overigens geheel vrij in de opvatting van het ontwerp, de keuze der materialen en de behandeling der tee keningen. Aan deze prijsvraag mogen alleen deel nemen oud-leexdingen van de school van het Genootschap, die na 31 Maart 1921 nog als leerling waren ingeschreven. Voor toezending der prijsvraag wende men zich schriftelijk tot den directeur der school ir. B. J. Verwijs, Regentesselaan 61, Oegstgeest. De antwoorden moeten gemerkt zijn met een spreuk of kenteeken en daarbij moet gevoegd worden een verzegeld brief je, dat dit zelfde kenteeken of opschrift heeft en den naam en eigen adres des schrijvers bevat. Op de teekeningen enz. mag het gewone handschrift des inzenders niet voox-komen. De antwoorden moeten verzegeld van correspondentie-adses, vóór of op 31 Maart 1931 vrachtvrij worden bezorgd aan hèt schoolgebouw M. S. G., Pieterskerk- gracht No. 13 te Leiden. Eerste prijs, groot 200 met groote zil veren medaille. Tweede prijs, groot 100 met kleine zilveren medaille. Indien naar het .oordeel der Jury de in gekomen antwoorden voor de uitgeloofde prijzen niet in aanmreking komen, of geen uitspraak kan gedaan worden omtrent den voorrang van een of meer antwoorden, heeft de Jury het recht tot niet of gedeel telijke toekenning of tob verdeeling der uit geloofde geiden. De ten volle bekroonde antwoorden wor den eigendom van het Genootschap. Ge deeltelijk bekroonde antwoorden worden alleen den eigendom van het Genootschap, wanneer de toegekende belooning wordt aanvaard. Niet bekroonde antwoorden worden te ruggezonden aan het correspondentie adres. Alle ingezonden antwoorden wor den in het openbaar tentoongesteld. De Jury zal bestaaix uit de heeren: Ix\ P. Hoogenboom, P. M. van Oerle, als bestuurders. M. Sirag, te Utrecht. Sut- terland, te Rotterdam, C. van der "Wilk, te Amsterdam, als oud-leerlingen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2