UIT DE OMGEVING ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 Het Zuiden. Weer staat er voor morgen een belang rijke ontmoeting op het programma, nl. N. A. C.P. S. V. De Eindhovenaren zijn Zondag jl. heel goed begonnen, maar of zij het morgen zoo gemakkelijk zullen heb ben, staat nog te bezien. Voorts willen we afwachten of M. V. V. en N. O. A. D. dit seizoen nog een rol van beteekenis zullen gaan spelen in den strijd om de eerste plaats. Het Noorden. In het Noorden is de wedstrijd Be Quick Frisia van belang, omdat daaruit zal blij ken, of de Groninger withemden nog iets van plan zijn dit seizoen, maar ook de ont moeting H. S. C.Velocitas zal aller aan dacht weten te trekken. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. AFDEELING I. Eerste klasse. Hennes D. V, S.'t Gooi; Stormvogels Ajax; ExcelsiorD. F. C.; H. B. S.H. F. C.; V. U. C.—Z. F. C. Tweede klasse A. Z. V. V.-—Holland ia; Alcmaria Viotrix A. F. O.; West Frisia—H. R. O.; D. E. O. W. F. O.; Zeeburgia—T. O. G. T w eede klasse B. BaarnHaarlem; de SpartaanZand poort; Bloemendaal'Hercules; VeloxD. W. S.; V. V. A—B. F. O. Derde klasse D. AlphiaUtrecht; VriendenschaarH. V. C.; ZeistU. V. V.; D. O. S.—Voor waarts; OlympiaL. S. V. AFDEELING II. Eerste klasse. R. C. H.Sparta; K. F. C.A. D. O.j Hilversum—H. V. V.; E. D. O.—V. S. V.; Blauw WitFeijenoord. Tweede klasse A. Do Hollandiaan—B. M. T.; V. O. C.— Unitas; Steeds HoogerQuick; Neptunus D. H. C.; Xerxes—V. I. O. S. Tweede klasse B. V. D. L.—C. V. V.; OvermaasD. C. L.; R. F. C.Gouda; O. D. S.For tuna; S. V. W.—S. V. V. Derde klasse A. B. E. C.—Hillinen; A. S. C.—T. H. B.; Schoten—L. F. C.; U. V. S.Lugdunum; ZeemeeuwenAlphen. Vierde klasse A. ArchipelS. O. A.; H. D. V.Bodegra ven; WaddinxveenCeleritas. Hes 2e klasse A. S. V.V. II—R. F. O. II; Fortuna II—V. U. O. II; B. M. T. II—U. V. S. II; Quick 11—H. V. V. Ill; H. B. S. Ill—A. D. O.II. Res. 3e klasse A. Alphen II—A. D. O. Ill; H. V. V. IV— V. I. O. S. II; R. V. C. II—Delft II; Con cordia II—A. S. C. II; D. H. C. III- B. E. C. II. Res. 3e klasse S. de Musschen IIO. N. A. II; D. F. C. Ill—V. O. C. Ill; Hermes D. V. S. III—O. D. S. II; Bodegraven IIOvermaas II; D. C. L. II—G. S. V. II. AFDEELING III. Eerste klasse. Bo'bur et VelocitasTubantia; Wage- ningen—Go-A'headP. E. C'.Z. A. C.; Vi- tessenA. G. O. V. V.; HeraclesEn schede. AFDEELING IV. Eerste klasse. N. A. C.—P. S. V.; L. O. N. G. A.—B. V. V.; Willem IIDe Valk; Eindhoven M. V. V.; WilhelminaN. O. A. D. AFDEELING V. Eerste klasse. Be Quick—Frisia; G. V. A. A.—Veen- dam; FrieslandLeeuwarden; Achilles— Alcides; M. S. C.Velocitas. LEIDSOHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse. 12uur: Alphia 2D. V. S. 2 2— uur: D. W. S. I—L. F. C. 2 11.uur: Lugdunum 2A. S. C. 3 2.uur: Roodenburg IU. V. S. 3 Tweede klasse. 2.— uur: L. F. C. 3-D. S. O. 1 2.— uur: T. O. N. A. 1—Leidsche Boys 2 11.30 uur: R. C. L. 2—Alphia 3 11.— uur: Lugd. 3—U. V. S. 4 (bijterrein) Derde klasse A. - 2.— uur: L. D. O. 1—T. O. N. A. 2 11.30 uur: Leidsche B. 3Burgerveen 2.uur: Lugd. 4—R. IC. L. 3 12.uur: D. W. S. 2Alphia 7. Derde klasse B. 11.30 uur: Victoria—Lugdunum 5. 11.— uur: U. V. S. 5—A. 8. C. 4 2.uur: D. V. S. 3Kagia 1 12.— uur: L. F. C. 4—D. S. O. 2 Vierde klasse. 12.— uur: L. D. O. 2—T. O. N. A. 3 12.— uur: Roodenbitrg 3-L. F. C. 5 Juniores. 2.uur: R. C. L.—L. F. C. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Toeristvereen. „Swift". Zondag a.s. Clubkampioenschap over den korten afstand, voor de A en B-klassers. De Junior-leden rijden 500 M. sprint. Samenkomst 9 uur in het Olublokaal. Start Ö.30 uur. GYMNASTIEK R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Afd. Gymnastiek. Met October gaan de lessen voor heeren senioren en junioren weder beginnen. Het bestuur ver wacht, dat velen zich voor die lessen zul len opgeven, daarom wordt er Maandag a.s. 's avonds 8.30 uur in het patronaat een vergadering gehouden, waarop men zioh kan opgeven en waar tegelijkertijd eenige belangrijke zaken besproken kunnen wor den. Een ieder die dus aan die lessen wil deelnemen wordt op die tijd in het patro naat verwacht. Wij hopen, dat vooral de oud-gymnasten present zullen zijn, terwijl ook leden, die met gymnastiek beginnen willen, van harte welkom zijn. Dus gym nasten Maandagavond 8.30 uur in hot Pa tronaat present! WATERPOLO Het Nederlandsch zevental. Het Nederlandsoh Polo-zevental, dat op 16 October a.s. te Amsterdam tegen het volledige IJ uitkomst, is als volgt samen- Dpel: Mousset (D. J. K.); midden: In- genluiff (H.Z. en P.C.), F. Kuyper (Dolfijn) en Carton (D. J. K.); voor: De Man (U. Z. C.), De Haas (Z. I. A. N.) en Buijs (L. Z. C.). Scheidsrechter is de heer P. v. d. Vel den Jr.. Reserves: Veenstra (IJ), Daatse- laar (U. Z. C.) en Nanninga (U. Z. C.). Het jeugdzevental, dat op het A. Z.- tournooi zal uitkomen, is als volgt samen gesteld: Doel: Veenstra (IJ); midden: Ingenluiff (H. Z. en P. C.), van Ommeren (A. Z. en P. C.) en Oostrom Soede (IJ); voor: Ban nenberg (A. Z.), Daatselaar en Wolters (beiden U. Z. C.). Reserves: van Leeuwen (U. Z. C.), We genaar (A. Z.) en v. d. Kamp (Dolfijn). GEMEENTERAAD VAN WARMOND KONINGINNEFEESTEK. Begunstigd door mooi zacht Herfstweer zijn Woensdagmorgen alhier de jaarlijk- sche Volksfeesten begonnen. Reeds vroeg in den morgen was door vele Hoofdstraat bewoners de vlag uitgestoken en heerschto er een vroolijke feeststemming in het dorp. Vooral de jeugd was in actie in verband met de verschillende kinderspelen welke den eersten dag zouden worden gehouden. Een ontzettend groot aantal deelnemers was op het feestterrein bijeen gekomen en plaatste zich om de commissieleden, die eigenlijk oogen en ooren te kort had den om alles goed bij te houden. Intusschen was het aantal belangstel lenden gegroeid en te rond 10 uur werd met de verschillende spelen aangevangen. De uitslagen waren als volgt: Hardloopen met hindernissen voor jon gens: le prijs Gerard Bultink, 2e pr. M. Verkerk, 3e pr. Cees Vreeken, 4e pr. Dik Sistermans, 5e pr. G. Keijzer, 6e pr. Piet van Maris. Plankrijden voor meisjes: le pr. Teuntje Paase; 2e pr. Catrien Berbee, 3e pr. Ploon de Rooij, 4e pr. Diena Assendelft, 5e pr. Annie Duwel, 6e pr. Pauline de Groot, 7e pr. Nel Rijnders. Zakloopen voor jongens: le pr. Bert Mes kers, 2e pr. H. Person, 3e pr. Winkelaar, 4e pr. Piet de Jong, 5e pr. Arie van Leeu wen, 6e pr. J. Groot, 7e pr. Theo van Vliet, 8e pr. Jaap Karmer. Turfrapen voor Meisjes: le pr. Annie van Houten, 2e pr. Nellie Vonk, 3e pr. Cor- rie van Ronk, 4e pr. Martha de Groot, 5e pr. Jacoba Verkerk, 6e pr. Jansje Neder- stigt, 7e pr. Corrie van Loon, Se pr. Tilde Aangeenbrug. In den namiddag werden de spelen voor grooteren gehouden, benevens een interna tionale wedstrijd op rolschaatsen. Ook voor deze spelen was een groote belang stelling en wel in het bizonder voor het hardrijden op rolschaatsen, temeer waar dit voor Hillegom en Omstreken een nieu wigheid was. Het aantal deelnemers voor deze draverij was 14 en hoewel er vele aar dige ritten te zien waren, bleek toch het geheel niet mee te vallen, althans in ver gelijk met de paardendraverij was de baan te leeg en waren de ritten lang niet zoo spannend. Niettemin mogen wij het Harddraverijbestuur dankbaar zijn, dat zij alles gedaan heeft om met deze nieuwig heid het feest aan te vullen. De uitslag va» de hardrijderij was als volgt: le pr. H. Boot, Purmerend, 2e pr. T. Hoof traan, IJselmonde, 3e pr. J. Kos, Oudkarspel, le troostpr. K. H. Mulder, Lop- persum, 2e troostpr. J. P. de Koning, Pur merend. Snelste tijd: H. Boot, Purmerend 31 3/5 seconde, afstand 250 meter. Uitslag Tonknuppelen voor mannen: le pr. H. van der Linden, 2e pr. Jan Leijten, 3e pr. P. Taling. Uitslag Touwtrekken voor ploegen van Vereenigingen of Firma's: le pr. N.V. Hil legom, 2e pr. Nord Zuid-Holl. Tram weg Mij. Toen te circa 4 uur de verschillende spe len waren afgeloopen, was er een groote menschenmassa op het feestterrein bijeen gekomen en vermaakten zich blijkbaar uit stekend met de talrijke attracties welke daar aanwezig waren. Te negen uur werd een schitterend vuur werk afgestoken, met een, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Harddra ver ij ver eeniging, flink uitgebreid aantal prachtnummers. Zooals te begrijpen was de belangstelling voor dit vuurwerk, buiten gewoon groot en hoewel het weer somtijds dreigde, door het hemelwater de boel te doen mislukken is het gelukkig niet zoo ver gekomen, zoodat het zeer talrijke pu bliek zich na afloop, blijkbaar dankbaar en tevreden toonde. Alles stroomde nu weer naar f ^eest- Vergadering van den Raad der gemeente Warmond gehouden in het openbaar op Donderdag 25 September des v.m. 10 uur ten Raad huize. Voorzitter: de heer A. J. L. Ketelaar, burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening door den voorz. en voorle zing van het gebed leest de secretaris de notulen die onder dankzegging voor de wijze waarop zij gehouden zijn, ongewijzigd worden goedgekeurd. Vervolgens wordt mededeeling gedaan van de ingekomen stukken, waaronder een dankbetuiging van Hare Majesteit de Ko ningin voor aangeboden gelukwenschen bij gelegenheid van de herdenking van Hoogstderzelve geboortedag. Vervolgens wordt mededeeling gedaan van het ver slag van don toestand en exploitatie van het waterleidingbedrijf over 1929 terwijl me dedeeling wordt gedaan van het proces verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger waarbij alle bescheiden in orde bevonden zijn. De schooltandarts. Burgemeester en Wethouders stellen voor tot instelling van een schooltandart sendienst. Heb lid Rakker merkt op, dat voor het onderzoek en behandeling der schoolkinderen vooral wat landen betreft de ouders zelf moeten zorgdragen. Ook het lid van Moorse] merkt op, dat de over heid in deze niet tever moet gaan terwijl het lid Wilbrink denkt dat vele ouders bezwaren tegen dit onderzoek zullen heb ben. Ook de heer van Schie denkt er over als de heer Bakker. Gemeentebegrooting 1931. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen, die der beide wethouders en den heer v. Moorsel. Vervolgens komt aan de orde voorloopige vaststelling der gemeente begrooting voor 1931. Bij den post vreem delingenverkeer geraamd op 1000, stelt de heer van Moorsel voor, de post terug te brengen op 500 en later het overige deel bij Raadsbesluit zoonoodig toe te staan. De vrees bestaat, dat er minder op gebracht zal worden door belanghebben den en zoo deze minder belangstelling aan den dag leggen en hun steun verminde ren moet de gemeente dit z.i. ook doen. Bij de aanvraag om de tweede ƒ500 zal dit dan door den Raad beoordeeld kunnen worden. De voorzitter weerlegt dit en zegt, dat de gemeente niet voor mag gaan door hun bijdrage in te krimpen. Ook de heer Bakker toont aan, dat door genoemde be zuiniging het bureau zijn taak niet zal kun nen volbrengen. De heer Wilbrink is het grootendeels eens met den heer va» Moor sel. Hij wil echter verder gaan en vindt de tegenwoordige regeling van vreemdelin genverkeer niet goed. Nadat achtereenvol gens wethouder Zwetsloot en wethouder Oudshoorn dit bestrijden, wordt de post zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd waarbij de heeren van Moorsel en Wil brink willen geacht zijn, te hebben tegen gestemd. Vervolgens besluit de Raad geen opcenten op de gemeentefondsbelasting voor 1931 te heffen. De begrooting wordt daarop mot alge- meene stemmen vastgesteld in gewone ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van 135657.68 1/2 en in den kapitaal- dienst in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van 8500. Het vaststellen der ge meenterekening 1929 wordt op voorstel van B. en W. aangehouden tot een volgende vergadering in verband met het onderzoek derzeive. Vervolgens besluit de Raad tot het doen van eenige wijzigingen zoomede het houden van af- en overschrijvingen op den loopenden dienst. Tot bode-concierge wordt benoemd de heer B. G. Steekers op een nader door B. en W. te bepalen da tum, terwijl zijn instructie door den Raad conform het concept wordt goedgekeurd. Wat betreft de huur der nabij het gemeen tehuis gebouwde ambtswoning voor deze functionaris, deze wordt vastgesteld op 6 per week. Nog bealuit de Raad tot aankoop van een nieuwe Politieboot, te voldoen ui een aan te gane geldleening. Op voor stel van B. en W. wordt besloten de oude brandspuit welke nog in zeer goeden staat verkeert, in het Lage Land te plaatsen ter wijl de regeling aan B. en W. wordt over gedragen. Besloten wordt tot ruil van een stukje grond aan de Baan met den heer Beugelsdijk om niet. Op het verzoek van de Oranje-Commisie om 't staangeld ont vangen van het circus Roberta voor oen staanplaats op het parkeerterrein aan de commissie ten goede te laten komen, wordt gunstig beschikt terwijl het verzoek van het bestuur der R.-K. Middenstands- vereeniging De Hanze om een subsidie voor den op 1 October aa. te heropenen Winterhandelsavondcursus wordt aange houden tot een volgende vergadering daar deze aangelegenheid bij B. en W. nog niot voldoende is voorbereid. Daar de gebruikelijke rondvraag niets bijzonders opleverde werd de vergadering gesloten en overgegaan in geheime zitting. terrein en naar de café's, de stemming j(at er in en het was volop pret en jool. Zoo duurde het den eersten dag tob circa 1 uur en het geheel had een schitterend ver loop. Tweeded a.g. Ook nu was er al vroeg een gezellige stemming in het dorp merk baar hetgeen ook wel zijn oorzaak vond in liet feit, dab vele patroons hun perso neel dezen dag geheel vrijaf gegeven had den. Nu reeds werd om 9 uur aangevangen en wel het eerst met de opstelling en rond gang van versierde vliegende Hollanders, poppenwagens, trekwagentjes enz. Voor deze altoos mooie attractie was een groot aantal deelnemers en het blijkt wel dat die ieder jaar grooter wordt. In het bc- oordeelen van het mooist geheel had. de jury een niet gemakkelijke taak, terwijl er toch maar slechts drie het mooist konden zijn. Volgens het oog van de jury kwamen voor de prijzen de volgende in aanmerking: le pr. J. van Bemmel, 2e pr. jongejuffr. Mailand, 3e pr. kinderen J. Schrier, alle andere deelnemers ontvingen een bon ter waarde van 1.waarvoor, onver schillig in welke winkel, een cadeautje ge kocht kon worden. Na de rondgang had de wedstrijd in hardrijden met vliegende Hollanders plaats. Ook weer een nieuwe attractie waarvoor flinke deelname bestond. De prij zen werden als volgt gewonnen: le pr. Ge rard van Riek, 2e pr. Toon Imanse, 3e pr. H. Kraay, 4e pr. Th. Salman. Vervolgens had plaats de ringrijderij op fitsen voor ongehuwde dames en heeren. Hier werden de prijzen als volgt gewon nen: le pr. dames T. Gijselaar, 2e pr. Jo Brouwer, 3e pr. Rie Berbee, -le pr. Tr. Wilhelmus, lc pr. heeren Jan Verbruggen, 2e pr. J. Lubbe, 3e pr. Jan Bekkers, 4e pr. Jac. van der Linden. De drukte in het dorp werd steeds grooter, temeer ook omdat vele vreemde lingen naar hier kwamen in verband met de te houden harddraverij voor paarden van alle landen en rassen, welke draverij gehouden werd op de zoo gunstig gelegen van den Endelaan. Niet minder dan 27 paarden waren ingeschreven, terwijl door 25 aan den wedstrijd werd deelgenomen. De wedstrijd, welke te ruim één uur be gon en ruim 7 uur eindigde gaf vele mooie en spannende ritten te zien en het was dan ook te zien, ondanks heb late uur bijna niet verflauwde. In verband met het groote aantal paar den werd al spoedig besloten de troost prijzen te verdeelen onder hen die het eerst afvielen, terwijl daarna de overige prijzen als volgt werden gewonnen: le pr. 250.Sister Patrick H. 330 M. van J. Klarenbeek, berijder L. Ensing; 2e pr. 100.Reva D. van L. Ensing den Haag, ber. eigenaar; 3e pr. Pieternel van W. Vessier te Beverwijk, ber. L. van Leeu wen 75.4e pr. Monte Carlo van P. J. de Boer, Den Haag, ber. eigenaar 50. 5e pr.v Tamboer van A. de Vlieger, Haar lemmermeer, ber. eigenaar 20. Tijdens deze wedstrijd werd den heer D. de Vlieger te Haarlemmermeer door den voorzitter van de Harddraverij-Ver- oeniging, den heer P. Klaver, gehuldigd en met hartelijke woorden een lauwerkrans omhangen, omdat hij gedurende de 25 jaar dat de Harddraverij-Ver. bestaat, ook al 1 dien tijd aan de wedstrijden heeft nomen. De heer de Vlieger ontving tevens als geschenk een pracht barometer. Bij gelegenheid van dit zilveren feest kreeg de winnaar van den eersten prijs, althans de pikeur en in dit geval de heer L. Ensing te Den Haag een gouden eere medaille. Na deze wedstrijd trokken vele huis waarts, om den inwendigen mensch te gaan versterken en dan des avonds nogmaals prettig feest te vieren. Vaders en moeders liepen met de kin deren, gepakt met verschillende gewonnen of gekochte speelgoederen, eveneens in huiswaartséhe richting, terwijl dit natuur lijk voor de kinderen het einde van de feestdagen beteekende. Wij dienen het volgende nog mede te deelen: Aan ieder kind, dat aan een of an dere wedstrijd deelnam werd door het be stuur van de Vereen, een bon uitgereikt, goed voor oen portie poffertjes, wat natuur lijk op hoogen prijs gesteld werd. Dat de muziek niet in marschtempo door het dorp mocht-, was een besluit van den Burgemeester en zeer ten spijt van Harddraverij-Vereeniging en Harmonie kapel. In hoever hiervoor reden geweest is kunnen wij niet beoordeelen, doch jam mer is het en in dit opzicht gaan we er in Hillegom niet op vooruit. Als de Harmo nie door het dorp blaast geeft het gezellig heid, het trekt publiek en is reclame voor de Harmonie. Wij hebben gaarne, en zijn dan zeker de tolk van de geheele feestvierende bevol king, alle lof voor de Harddraverij-Vereeni ging, dat zoo langzamerhand ook al feest comité genoemd, word. Het wakkere dage- lijksehe bestuur, met zijn volijverigen se cretaris, den heer'M. de Groot, zorgde voor de leiding, terwijl de overige be stuursleden een groot werkzaam deel heb ben bij het uitvoeren van de kinder spelen. Alzoo behooren de jaarlijksche feesten dit jaar dan weer tot het verleden, voor zoover ons bekend is zijn ze ordelijk ver- loopen. W0UBRUGGE. Palingdiefstal. Door middel van ver breking der sloten werd ten nadeele van den beroepsvisscher B. een partij paling ontvreemd. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Maancf&g. Rechtskundig Bureau van 6.30 —8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Donderdag. Opening tentoonstelling van teekeningen voor een nieuw te bouwen Stadhuis, iu zaal I van het Bondsgebouw, s avonds om 8 uur. Vrijdag. Tentoonstelling van teekenin gen voor een nieuw te bouwen Stadhuis, 1012 uur. Zaterdag. Tentoonstelling van teekenin gen voor een nieuw te bouwen Stadhuis, 46 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Zitting Eigen Huis van 89 uur. Brandstoffencommissie houdt zitting van 7-»—8 uur in het kantoor. Zondag. Tentoonstelling van teekeningen voor een nieuw te bouwen Stadhuis in zaal I van 2 tot 4 uur. Vrijdag 3 October is het gebouw ge opend tot 4.30 uur, daarna is heb gebouw gesloten. INTERPAR0CH lëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf .17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur en van 7.0010.15; verpliohte bij eenkomst van 8.15—9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur zitting Sfc. Josephspaarkas welke wordt waargenomen door de hee ren C. de Goede en 1 Van 1 tot 1.30 uur bibliotheek. Te half 9 uur precies turndemonsbratie en optreden van de too- neelclu'b Adolf Kolping. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.16 uur. 8.30 bestuursvergadering Studie- en De batingclub St. Petrus Canisius. Dinsdag is de zaal voor de leden geslo ten. Op de bovenzaal te 8.30 uur gecombi neerde vergadering van Commissie Afd. gezellen en gehuwde gezellen. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer. 8.30 uur repetitie tooneelclub Adolf Kol ping. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Van 8 tot 9 uur in de Bestuurskamer zitting R. IC. Arbeidsbeurs voor Jongelin gen. Tel. 1168. Vrijdag. Geen repetitie Symphonie en geen Turnclüb. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub De Poedelaars. Iederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de loden en donateurs der Vereeniging. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting 'van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Zaterdag 6—7 uur betaling van contri butie, gelegenheid tot sparen en retrai tefonds. Verdere mededeelingen: Sparen voor de retraite beteekent zorgdragen voor onze eeuwige bestemming. Zondag 12 October a.s. te half 7 uur in de St. Lodewijkskerk Gezongen H. Mis, waaronder algemeene II. Communie. Na de H. Mis wordt gezongen Lied van lof en dank bladz. 36 en na de luide dankzegging van den Eerw. Vice- Praeses H. Joseph trouwe hoeder, bladz. 32 uit de Liederenbundel. R. K. PATR0NATENB0ND (District Leiden). Secretariaat: Heerenstrrat 23. Donderdag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjongeni in het Gebouw der St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging, Rapenburg 52. Tel. 1168. ST.-PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's Gezellen- Vereeniging, Augustus 18S7September 1920). Zaterdag Leesbibliotheek van 8—9 uur. Zondag te 8 uur in de St.. Lodewijkskerk de H. Mis voor de leden van het Patro naat en Algemeene H. Communie. Van 1 1.30 uur bibliotheek, half 5 uur Patronaat voor beide afdeelingen. Dinsdag 8 uur feestavond voor de leden van het Patronaat met hun ouders. ST. ANT0NIUS-PATR0NAAT. Hartebrug. Zondag onder de H. Mis van half acht generale H. Communie voor bestuur en leden, 's Middags te 5 uur vergadering der Jeugdafdeeling 3de Orde waarna ontspan ning. Maandag te 8 uur bijeenkomst gezellen. Woensdag 8 uur bijeenkomst voor de le den der tooneelvereeniging. Donderdag te 8 uur bijeenkomst gezellen. Zaterdag van 67 bibliotheek, betaling der contributie, gelegenheid tot sparen en retraitefonds. R. K, REIDANSCLUB „UTILE DU LCI". Zondag 8 uur. Kleine Stadszaal. Uitvoe ring Missie tentoonstelling. Maandag 8.30 uur Ledenvergadering waarna repetitie. Nieuwe leden welkom. ZITA-VER EENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomst3n voor Hollandsche meisjes op Zondag, Woensdag en Donder dag van S10.30 uur. Avond bijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8—10.30 uur. Bemiddelings-bureau. Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijving en 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend iederen werkdag, be halve Zaterdag, van 9.3011 uur des morgens. R.-K. INTER PAROCHIALE MEISJES- VEREENIGING. Woensdagavond kwart over 8 Gods diens tcursus.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 14