DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND De Slavin van het Zwijgen ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 Rechters wisseling. De Vol kenbondsvergadering te Genève heeft Donderdag vijftien nieuwe rechters - voor negen jaar benoemd in het Permanente Hof van Internationale Justitie te den Haag. Zooals bekend werd voor Nederland ge kozen prof. .jhr. mr. dr. v. Eysinga, onze Leidsche Hoogle'eraar in het Volkenrecht. Prof. v. Eysinga zal nu zijn hoogleeraars- stoel te Leiden vaarwel zeggen en gaan zetelen temidden van zijn internationale collega's in het Vredespaleis. De nieuwe rechter is de opvolger van mr. Loder, die zich in verband met zijn hoogen leeftijd (81 jaar) niet meer voor een herbenoeming beschikbaar wilde stellen. Ook mr. Loder was een discipel van de Leidsche Universiteit, waar hij in 1873 promoveerde. Vooral de laatste 10 jaren van zijn leven zijn de meest vruchtbare ja ren geweest, daar mr. Loder toen pioniers werk heeft verricht op het nog zoo weinig bekende gebied van internationaal recht. Hij vervulde in verband daarmede verschil lende functies, zendingen en opdrachten; zoo vertegenwoordigde hij telken male onze regeering op internationale conferen ties en werd zelfs enkele malen tot inter nationaal scheidsrechter gekozen. Negen jaar geleden werd hij gekozen tob rechter in het Permanente Hof en door zijn collega's als voorzitter aangewezen, welk voorzitterschap hij tot 1925 bekleedde. Moge het prof. v. Eysinga gegeven zijn een even vruchtbare loopbaan te volgen. Crisis. Wat zouden de kranten zijn als er niet zoo nu en dan een crisisje in de politiek te signaleeren viel? Een crisis is in de journalistiek wat een zonsverduiste ring is in de astronomie. Thans is er weer zoo'n natuurverschijn sel in Oostenrijk waar te nemen Het ka- binet-Schober is Donderdag geëclipseerd. Dat is niet zoo maar ineens gegaan, zooals de val van iemand, die uitglijdt over een bananenschil. Er is een voorgeschie denis aan verbonden. In verband met de zeer zonderlinge wijze, waarop met gratificaties was om gesprongen bij de bondsspoorwegen werd de aanstelling geëischt van een „sterken man" om een einde te maken aan de knoeierijen. Deze sterke man zou een ze kere. dr. Strafella zijn, wethouder van be drijven te Graz. De#e was echter wel een sterke persoonlijkheid, maar geen persona grata bij de socialisten, die eens gingen pluizen naar de antecedenten van dezen meneer. Ongelukkigerwijze bleek toen, dat de sterke man ook niet geheel zuiver op de graat was. Had men hem nu laten schie ten, dan zou alles gezond geweest zijn, maar Strafella werd als candidaat ge handhaafd. Vandaar heftige strijd tus- schen de twee vleugels der christelijk-so- ciale partij, waarvan de linksche aanslui ting bij de socialisten zoekt. Ten slotte is het tot een breuk gekomen, waardoor het kabinet-Schober in de soep gevallen is. Zooals het gewoonlijk gaat, verwacht men ook nu, dat de nieuwe kabinetsforma tie groote moeilijkheden zal opleveren. Op dood spoor. Evenals de poli tiek in Oostenrijk weer eens vastgeloopen is, zoo is het ook mis gegaan met de Fransch-Italiaansche besprekingen over de vlootbeperking. t Zooals men zich herinnert, konden de mogendheden het te Londen niet eens worden met het gevolg, dat alleen Groot- Brittannië, de Vereenigde Staten en Ja pan heb tot een regeling van de weder- zijdsche maritieme bewapening konden brengen en van het voorgenomen vijf-mo- gendhedenverdrag niets kon komen. Maar de hoop werd niet opgegeven, dat er busschen Frankrijk en Italië nog een vergelijk mogelijk zou zijn en beide mo- zouden dan ook nieuwe gespre- houden over de kwestie die hen verdeeld houdt en die in het kort gezegd hierop neerkomt dat Italië aanspraak maakt op volkomen pariteit met Frankrijk wat zijn maritieme bewapening betreft, terwijl Frankrijk meent recht te hebben op een sterkere vloot dan Italië, omdat heb grootere maritieme belangen heeft. Naar Fransche opvatting zou pariteit der Fran- sche en Italiaansche vloten een zeer groo te ongelijkheid ten ongunste van Frankrijk beteekenen. Italië immers kan zijn mari tieme macht conoentreeren in de Middel- landsche Zee, Frankrijk echter kan dit niet en zou dus tegenover Italië in een zwakke re positie komen. Eenige maanden geleden zijn de onder handelingen over een regeling tusschen de beide landen die ook voor de andere groote zeemogendheden van belang is, omdat him overeenkomst toch eigenlijk al leen uitvoerbaar is als ook Frankrijk en Italië beperkingsverplichtingen voor hun maritieme bewapening aanvaarden we der begonnen. Men kwam elkander een wenig tegemoet door voorloopig te beslui ten nieuwen aanbouw in dit jaar nog te schorsen. Feitelijk was deze tegemoetko ming van weinig beteekenis omdat Frank rijk de op zijn program voor dit jaar staan de schepen reeds in aanbouw had gegeven, zoodat het door de aanvaarde verplichting niets prijs gaf. Maar het opgeven van het recht om meer te bouwen was dan toch een vriendelijk gebaar en men hoopte, dat aldus eenige ontspanning zou worden ver kregen, nadat zekere redevoeringen van Mussolini de verhoudingen weer hadden verscherpt. De langs den gewonen diplo- matieken weg begonnen besprekingen vor derden niet, maar men hoopte te Genève, waar de Britsche minister Henderson zijn bemiddeling kon verleenen, in rechtstreek- sche besprekingen tusschen Briand en Grandi verder te kunnen komen. Eilacy! Grandi is naar Bome terugge keerd, vermoedelijk om nog eens met Mus solini te overleggen, nadat hij de uiteen zettingen van Briand had aangehoord. Maar Grandi is niet naar Genève terugge keerd. Men is niets verder gekomen, de tegenstelling is nog even groot als zij was. Volgens de Italiaansche voorstelling van zaken is dit uitsluitend een gevolg van de houding der Franschen, die eerst het ini tiatief uitsluitend lieten aan de Italianen, wier voorstellen ze echter onaannemelijk achtten en die ten laatste met een voor stel kwamen, waarbij een verhouding tus schen Frankrijk en Italië van 1tot 1 werd vastgesteld, dat voor Italië onaan nemelijk was. Er blijkt dus niets in den toestand ver anderd: Italië houdt vast aan den eisch der pariteit en Frankrijk blijft even on wrikbaar op zijn standpunt staan, dat pa riteit niet mogelijk is en niet kan worden aanvaard. En in deze omstandigheden is het al een zeer schrale troost, dat Frankrijk na de verbreking der onderhandelingen door Italië zich bereid verklaart de besprekin gen desgewenscht voort te zetten. Als geen van beide partijen iets wil toegeven, heb ben verdere besprekingen geen nut. De gele ruzie. In het Hemelsche Rijk rollen de vechtende geeltjes nog altijd door elkander. Thans is het aspect weer eens veran derd. De „oorlogsheer" van Moekden Tsjang Hsoe Liang, de zoon van Tsjang Tso Lin, is naar het Zuiden getrokken, zoogenaamd om vrede te stichten en de Nankingregeering te helpen. Hij heeft Tientsin en Peking bezet. De contra-regee ring, welke eenigen tijd geleden door de generaals Yen en Feng te Peking werd in gesteld, is opgeheven en de beide gene raals hebben zich teruggetrokken. Dit te rugtrekken is zóó vredelievend in z'n werk gegaan, dat de vrees is uitgesproken, of dat heele spelletje geen doorgestoken kaart geweest is. Op het oogenblik zetelt dus Tsjang Hsoe Liang weer te Peking, evenals zijn vader te Peking gezeteld heeft. En papa Tsjang was „de" vijand van Nanking, zoolang hij daar zat. Tsjang Kai Sjek en zijn nationalistische regeering, die het wel zouden willen doen voorkomen, alsof Tsjang Hsoe Liang voor de nationalisten werkt, komen in werkelijk heid vermoedelijk dus slechts te staan te genover een nieuwen tegenstander. De strijd tusschen Noord en Zuid is dus slechts een nieuwe phase ingetreden. Het zal nu wel spoedig blijken wat de eigen lijke bedoelingen van den Mantsjoerij- schen dictator zijn. SPORT VOETBAL R. K. FEDERATIE. Overzicht Het programma voor de Federatie vangt mórgen aan met een drietal wedstrijden uit onze omgeving, maar we vreezen, dat er niet 'heel veel van terecht zal komen, afgezien ervan, of het weer A'eel spelen zal toelaten. Voor Leiden is een competitiewedstrijd vastgesteld tegen Blauw Zwart en Leiden heeft Zondag serie wedstrijden? En daar voor heeft ook Teijlingen ingeschreven! Meerder overleg vooraf zou te dezen op zichte het misverstand, dat nu weer ont staat voorkomen hebben. Meer zullen we er niet van zeggen. R. K. Sportvereeniging „Teijlingen". A.s. Zondag begint voor Teijlingen het competitierad te draaien. Os*. elftallen zullen trachten de kleuren hoog te houden. Om 2 uur is vastgesteld Teijlingen I Duiven I op Sporthoff. Ondanks het vele hemelwater is het speelveld uitstekend, zoodat wij niet behoeven te vreezen dat het afgekeurd zal worden. Maar nu er er nog wat. Teijlingen I moet in Leiden spe len tegen T. Y. B. B. I voor de seriewed strijden uitgeschreven door de R. K. Sport vereeniging „Leiden". Wij hebben toege zegd daaraan deel te nemen doch de wacht is nog steeds op de R. K. F. om de compe titiewedstrijd uit te stellen. Op heS oogen blik dat wij dit schrijven is nog geen toe stemming van den Bond ontvangen, zoo dat op het oogenblik niet anders dan de wedstrijd Teijlingen IDuiven I wordt gespeeld en wij daarom niet naar Leiden kunnen komen. Om 2.30 uur speelt Teijlingen IIS. N. A. I te Stoinpwijk voor de competitie. Het vertrek is bepaald om 1 uur vanaf het K. S. A.-gebouw per auto! Teijlingen IIIA. S. C. II moeten spe len om 12.30 uur voor de competitie op Sporthoff. Deze wedstrijd zal echter ver moedelijk geen doorging vinden daar Teij lingen toestemming heeft verleend aan A. S. C. om haar Sportdag te houden. Maar dit is ook weer zoo'n bijzonder geval. Wij hébben van den Bond nog geen bericht ontvangen of hij er mede accoord gaat, en zoolang dit niet in' ons bezit is, blijft de wedstrijd voor de competitie gehand haafd. Het gaat niet op vriendschappelijke wedstrijden te spelen en de competitie in den steek te laten. Ontegenzeggelijk wordt boete uitgedeeld en daar passen wij voor! Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse A. ChévremontHelios; Sitt. BoysV. Y. H.; R. K. V. Y. L.Grevenbicht; Valkenburg Kim'bria. Eerste klasse B. KolpingVenlo; D. E. Y.Union; Gen nepWilhelmina. Eerste klasse O. N. E. O.Grol; AchillesDe Zweef. Eerste klasse D. H. M. S.—Wilskracht; V. V. Z.—P. V. C.; De MeerE. M. M.; R. K. A. V.V. L C. Eerste klasse E. G. D. A.—D. E. M. Tweede klasse O. SpartaanExcelsior; TeijlingenDui ven Blauw ZwartLeiden. DIOO. HAARL. BOND. R, K. Sportvereeniging 0. V. V. Morgen zullen al onze elftallen op het voetbal-tooneel verschijnen. Het is te ho pen, dat Pluvius ons genadig is, ofschoon het weer er nog niet gunstig uitziet. Onze junioren spelen thuis een vriendschappe lijk partijtje tegen de Rood-Wit-junioren. Doet je best, jongens, want Zondag 5 Oc tober begint jullie competitie. Het tweede gaat op bezoek bij A. 8. O., wat ongetwijfeld sterke tegenstanders zijn. De eerste competitie-wedstrijd werd verloren, weliswaar waren jullie toen on volledig, nu echter is het tweede au grand complet, dus doet nu je best en zorgt voor een verrassing. Denkt er om, tweede en tailers, dat de wedstrijd niet begint om half 3, zooals op de convocaties vermeld staat, maar om half vier. Een en ander op verzoek van A. S. O. Het vertrek wordt dan ook een uur la ter, dus half drie gezamenlijk vanaf de Blauwpoortebrug. Tenslotte speelt O. V. V. I een vriend- sohappelijken wedstrijd tegen V. A. O. uit Den Haag. Een uitstekende oefen-wedstrijd voor de competitie. Het is nu al eenige weken geleden, dat we op eigen terrein gespeeld hebben, zulks in verband met diverse reparaties op en om het terrein. Nu is het echter, onder de bekwamelei ding van de Gebrs. Wijsman, schitterend opgeknapt. Verder maken wij de leden er nu reeds op attent, dat a.s. Woensdag 1 October een zeer belangrijke leden-vergadering wordt gehouden in het Willibrordusgebouw te Oegstgeest. Toont nu allen, dat je belang stelt in alles wat er dien avond besproken wordt en komt. Wat er besproken wordt zal alsnog per convocatie worden mede- R. K. Sportvereeniging A. V. V. Het competitieprogramma voor Zondag is nog niet bijster groot. De Sportillustra- tie vermeldt alleen A. V. V. IIIGraai Willem IV te 2.30 uur. Wat deze wedstrijd brengen zal, durven wij niet zeggen, daar in het begin nog vele verrassingen te wach ten zijn; wij rekenen er echter op, dat de A. V. V.'ers hun best zullen doen de com petitie zoo goed mogelijk in te zetten en zullen trachten 1 of 2 puntjes thuis te hou den. Zoo mogelijk zullen voor de andere elftallen vriendschappelijke, wedstrijden worden vastgesteld. Veel suoces. 0. V. V. Jun.Rood Wit Jun. Morgen zal om half één een voetbal wedstrijd plaats vinden tusschen bovenge noemde ploegen op het O. V. V.-terrein te Oegstgeest.. Het Rood-Wit elftal is als volgt samengesteld t N. Jansen J. Jansen G. v. Brussel C. v. d. Drift A. Kneiffer B. v. Clecf F. Verhoeven A. Mellman J. Mellman J. van Noort P. Huibers Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse B. Concordia IA. R. C. I; H. B. C. II— Geel Wit I; A. D. O. I—Vitesse L Tweede klasse D. D. O. S. ILisse II. Tweede kl a^s s e E. St. Lode wijk IH. V. C. I; L. en Sn. II G. D. A. II; V. A. P. I—Donk II. Derde klasse E. D. S. S. n—T. Y. B. B. Ill; Alliance II —Lisse III; Geel Wit II—H. B. C. IV. Derde klasse F. Leiden IIBlauw Zwart II; S. N. A. I Teijlingen II. Vierde klasse F. V. V. L. IID. O. S. II; A. S. C. I-O. V. V. II (3.30 uur). Vijfde klasse D. St. Bernardus IIBlauw Zwart III; Teijlingen III—A. S. C. II (12.30 uur). Vijfde klasse E. A. V. V. IIIGraaf Willem IV; West- landia IVVelo III. KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht De mooie herfst, die algemeen verwacht werd, blijft nog maar steeds uit, tengevol ge waarvan de inzet van de competities wel bijzonder slecht genoemd moet worden. En de afgeloopen week is het weer van dien aard geweest, dat er voor den ko menden Zondag niet veel beter te ver wachten is. Regenbuien wisselen elkander gestadig af en de velden werden er niet beter op. Intusschen zullen we hopen, dat er nog wat zon en wind komt, opdat we het programma kunnen voo'rtzetten. Intusschen zien we reeds weer belang stellend uit naar hetgeen de konrénde Zondag te wachten staat. Het Westen. In de eerste klasse van Afd. I gingen Zondag slechts twee wedstrijden door. D. F. O. won op het kantje van H. B. S. en moet nu morgen naar Rotterdam, waar Excelsior voor een goede ontvangst zal zorg dragen. De belangrijkste «vedstrijd in deze afdeeling is wel die in IJmuiden tusschen de Stormvogels en Ajax. Zullen de Amsterdammers zich kunnen handha ven? Dan hébben zij in den aanvang een lastigen klip omzeild. H. B. S. kan thuis winnen van H. F. C., V. U. C. van Z. F. C. en Hermes D. V. S. van 't Gooi. Alphia krijgt in de 3e kla-sse A bezoek van Utrecht. De Rijnbewoners hébben de competitie niet slecht ingezet en waar Utrecht ongeveer even sterk is als Vrien denschaar heeft Alphia wel een kleine kans op de overwinning. De groote n^atch in de eerste klasse van Afdeëling II is die te Amsterdam tusschen Blauw Wit en Feijenoord. De Overmaa- echen sohijnen op het oogenblik in buiten gewonen vorm te zijn, getuige de resulta ten in het tournooi om den Zilveren Bal. Of de successen in de competitie zullen voortgezet worden? Een ander niet onbelangrijke wedstrijd is die tusschen R. O. H. en Sparta. Wijl de Haarlemsche Racing zich Zondag zoo leelijk lieten kloppen door K. F. C. hebben we eerlijk gezegd niet veel vertrouwen in de Haarlemmers, maar wie weet of tegen een oude bekende club niet een beter spel wordt gespeeld. K. F. C., dat nog een tamelijk bruusk speletje speelt, krijgt morgen bezoek van A. D. O., welke club zich Zondag jl. ook al liet slaan. Het resultaat? We zouden ge neigd zijn een nieuwe zege voor K. F. C. to voorspellen! Hilversum kan winnen van H. V. V. en E. D. O. van V. S. V. In de derde klasse A' opent A. >S. C. thans het seizoen met een thuiswedstrijd tegen T. H. B. We zijn zeer benieuwd wat de roodzwarten dit seizoen in hun mars hebben en of zij in staat zullen zijn weer eenige rol van beteekenis te gaan spelen. De wedstrijd zal intusschen wel concur rentie ondervinden van de derby U. V. S. Lugdunum. Beide clubs verloren haar eersten wedstrijd, doch Lugdunum achten we dit seizoen sterker dan U. V. S. Intus schen zegt dit in een plaatselijke ontmoe ting heel weinig en blijft de uitslag al heel erg onzeker. L. F. C. heeft het seizoen goed ingezet met een gelijk spel en een heel mooie overwinning. Wat zou nu mooier zijn dan dat op den ingeslagen weg werd voortge gaan Tenslotte trekt Alphen naar de Zeemeeu wen, waar wel gewonnen kan worden, vooral indien Binnenkamp van de partij is. Voor de lagere klasse verwijzen we naar het programma. Het Oosten. De verrassingen en teleurstellingen in het Oosten bleven jl. Zondag niet uit. Go- Ahead, de landskampioene van Neder land, werd op overtuigende wijze geslagen door een jeugdige eerste klasser en daar door is het vertrouwen in de Deventer- ploeg voorloopig wel eenigszins geschokt. Morgen moet deze ploeg naar Wageningen. Wat het resultaat zal zijn, blijft een open vraag, terwijl het resultaat van den wed strijd P. E. C.Z. A. C. wel van belang is in verband met de vraag, wat P. E. C. dit seizoen van plan is. FEUILLETON Uit het Engelsch van FRED. M. WHITE. 63) „Ik moet u verzoeken even met mij naar de stad te willen gaan", zei hij. „Maar u hoeft u absoluut nergens ongerust over te maken; integendeel, uw inlichtingen en uw medewerking zullen u geen schade doen. Het eenige waarvoor ik u in de stad noodig heb, is uw eigen handschrift te identificeeren." Een half uur later was de inspecteur met zijn metgezel op het kantoor van mr. Fleming en ze werden onmiddellijk bij den advocaat toegelaten. Allereerst vertelde de inspecteur den rechtsgeleerde dat hij erin geslaagd was vast te stellen dat het zegel, waarop het koopcontract tusschen mr Satoris en Sir Charles Darryll was geschreven, dien eigen ochtend op het registratie-kantoor in Wandsworth was gekocht. Na déze ver rassende mededeeling stelde hij zijn bege leider voor als de man, die den tekst van het etuk voor den advocaat mr. Walters zooals Field wel gedacht had was deze nieuwbakken confrère Fleming onbekend op het zegel had geschreven. De inspec teur verzocht den advocaat. Acton het stuk voor te leggen, om den man zijn eigen handsohrifb te laten indentificeeren Maar Fleming bleek er zijn eigen manier op na te houden om dat te doen. Hij nam twee acten en vrouwde ze zoo, dat van beiden maar een deel zichtbaar was. Toen legde hij ze op tafel en verzocht Acton het stuk aan te wijzen, dat hij geschreven had. Het officieele handschrift van een advoca- tenklerk'is dikwijls niet gemakkelijk van dat van een andere te onderscheiden in zijn onpersoonlijk karakter, vooral op eenigen afstand, maar Acton wees zonder een mo ment te aarzelen het stuk aan, dat hij dien ochtend geschreven had. Fleming was tevreden gesteld. Hij vouw de het contract open en spreidde het op zijn schrijfbureau uit. De drie mannen bo gen zich over het stuk en bekeken hot met aandachtige oogen. „Hebt u de namen en den datum er op gezet?", vroeg Fleming met plotseling op komenden achterdocht aan Acton. „Neen meneer Fleming", antwoordde deze. „Die moest ik blanco laten. Die zijn er door een ander bijgezet, maar u kunt zien dat ze geprobeerd hebben om mijn Bandschrift na te maken, zoodat het lijken zou of het tegelijk met de rest was opge schreven. Maar als u goed kijkt, zult u zien, dat er bij de namen iets te veel tus- schenruimte is dan normaal zou zijn ge weest, wanneer ik ze direct had geschre ven en dat de inkt een beetje lichter van kleur is; waarschijnlijk door afvloeien. En let u eens op de E'sDaar moet thet eigen handschrift van den vervalscher gedomi neerd hebben, want mijn E's zijn anders." Fleming en Field moesten erkennen, dat Acton gelijk had. De inapectOer dankte hem voor zijn gewaardeerde hulp en ging met hem mee naar buiten. Daar verzekerde hij hem nogmaals op vriendelijken toon dat hij zijn medewerking niet vergeten zou. Hij had een soort sympathie opgevat voor den rampzaligen oud-bankier, die zijn zonden geboet had en zijn best deed op een eerlijke manier een stuk brood te ver dienen. Zoo was Field: meedogenloos in het vervolgen van de misdaad, maar zachtmoe dig voor hen die boete hadden gedaan en hun leven trachtten te beteren. Toen hij weer in het privé-kantoor van den advocaat terugkwam, vroeg de inspec teur. „Twijfelt u nu nog dat „Dat het stuk dat drie jaar geleden heet te zijn opgemaakt, vandaag geschreven is?" vulde Fleming aan. „Neen, dat geval hebt u onweerlegbaar bewezen, meneer Field. Maar dat maakt de zaak alleen maar raad- salachtiger, want de handteekening van Sir Charles is echt." „Die indruk maakt ze op mij ook", er kende de inspecteur. „Maar u wilt toch niet zeggen dat Sir Charles vandaag uit den doode herrezen is om deze acte te tee- keneiL?" Fleming kauwde peinzend op zijn si gaar. „Misschien heeft een of andere geniale schurk een nieuwe methode van schriftver- valsching ontdekt, bijvoorbeeld door langs fotografischen weg een handteekening van een vroeger-geteekend stuk te reproducee- ren en die onder een ander te plaatsen. Dat zou eventueel een chemisch onderzoek kunnen uitwijzen. Er is ook nog een andere verklaring, geloof ik maar laat ik u eer lijk zeggen meneer Field, dat met als nuch ter man-van-zaken, die de jaren des on derscheids bereikt heeft schaam om met een dergelijke veronderstelling voor den dag te komen. Maar ik heb onder mijn cliënten verscheidenen, die jarenlang in Indië zijn geweest en dan hoor 'je wel eens het een en ander...." „Ik ben ook een beetje huiverig om mijn theorie uit te spreken, ook al uit vrees, dat u mij zult uitlachen", erkende Field. „Zou het mogelijk zijn, dat bij u en mij het zelfde vermoeden gerezen is?" - De beide heeren keken elkaar een oogenblik in de oogen en toen viel er een lang stilzwijgen. HOOFDSTUK XXXIV. Mary tracht Field te vermurwen. Diep in gedachten wandelde Field weg van het kantoor van mr. Fleming, blij dat bij den advocaat hetzelfde zonderlinge ver moeden was opgekomen als bij hem zelf. De inspecteur had nog een heeleboel din gen te doen en het was al laat voor hij weer naar (Wandsworth kon gaan. Hij had een belangrijk document in zijn zak en hij had order gegeven dat twee van zijn meest vertrouwde mannen om half negen voor het huis op Audley Place moeaten zijn. De beide agenten hadden echter eerst nog een andere opdracht uit te voeren en in afwachting van hun komst liep de in specteur den voortuit vast in. Het was een koude avond, de struiken in de tuin ston den dicht opeen en Field vond dat hij een mooie schuilplaats had om zich verdekt op te stellen. Zijn geduld werd niet lang op de proef gesteld: al spoedig zag hij Bea trice de stoep op gaan. „Die oude vos schijnt nog niet zoo ze ker van zijn prooi te zijn", dacht Field, ondanks die vervalschte acte. Hij moet ze ker nog andere papieren hebben dat hij mevrouw Richford heeft laten komen. We zullen maar kalm afwachten Het duurde een poosje voor de deur openging, maar eindelijk werd Beatrice toch binnengelaten. Als Satoris geweten had wat Field in zijn borstzak had, zou hij het onderhoud met zijn bezoekster niet zoo kalm gevoerd hebben Een seconde later verscheen Mary Sa toris. Zij scheen erg opgewonden te zijn en bleef aarzelend in de tuin staan. Even daarna voegde Mark Ventmore zich bij haar. Field was blij dat hij zoo'n stevig-ge- bouwden bondgenoot in de buurt had. Uit zijn schuilplaats kon hij het ge sprek tusschen Mary en den jongen man volgen en tot zijn blijdschap constateerde hij dat Richford wel spoedig gearresteerd zou zijn. Hij was nog in Engeland en dat was meer dan Field verwacht had. „Dus die vent is er nog", grinnikte Field. „Dat huis in Edward Street kennen v we. We zullen alle vogels nu gauw genoeg f vangen. Hallo, daar komt nog wat aan I Mark en Mary Satoris trokken zich te- rug toen Reggie en Cora de stoep opgin gen. Toen ze binnen waren en hij hun ge sprek had afgeluisterd, sloop Field uit zijn schuilhoek te voorschijn en trad op Mary en haar metgezel toe. Mary liet een verschrikten kreet hoo- reh. „U hoeft niet angstig te zijn tenmin ste wat u zelf betreft", stelde Field haar gerust. „Ik heb alles gehoord wat dat tweetal te vertellen had." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 13