Voor Zelfsche UIT DE OMGEVING LUCHTVAART ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSUHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN AFGEDANKTE BRITSCHE KRUISER OP DRIFT. Zes man aan boord. De Britsche kruiser „Conquest", die ver kocht was om gesloopt te worden, is bij Flamborough Head op de Noordzee losge raakt van de sleepboot, die het schip sleep te, en drijft thans stuurloos rond. Er be vinden zich zes personen aan boord. Tragisch ongeluk in een bosch. Arbeids hebben bij Koberwitz in Silezië op een boschpad de lijken aangetroffen van den 65-jarigen baron von Koppy en diens 26-jarige echtgenoote. Uit het inge stelde onderzoek is gebleken, dat de ba rones op het modderige pad is uitgegle den en gestruikeld,, waarbij zij in aanra king kwam met et geweer van den achter haar loopenden baron. Het geweer is af gegaan, met het'gevolg, dat de vrouw doo- delijk getroffen neerviel. De baron heeft blijkens een door hem achtergelaten briefje zijn zoo ongelukkig om het leven gekomen vrouw niet willen overleven en het wapen daarna op zichzelf gericht. Ernstig ongeluk bij een gasfabriek. Op het terrein van de gasfabriek van Nanterer bij Parijs is een cokesoven, waar aan reparaties werden uitgevoerd, plotse ling ingestort. Twaalf arbeiders werden onder de brokstukken bedolven. Vier hun ner konden slechts als lijk worden gebor gen, terwijl er 5 zwaar gewond naar het ziekenhuis werden gebracht. NOORD-CHINA DOOR PEST-EPIDEMIE BEDREIGD. Geheele dorpen reeds besmet. Volgens een bericht aan de „Times" uit Peking, wordt Noond-China door een pest epidemie bedreigd, welke noodlottige af metingen zal aannemen, indien de regee ring niet krachtige voorzorgsmaatregelen treft. De epidemie heeft in Noord-Sjengsi reeds geheele dorpen aangetast, die nu uitge storven zijn, daar de overlevenden de vlucht hebben genomen, terwijl zij de lijken onbegraven lieten liggen. De toestand wordt nog verergerd, door dien alle hulpmiddelen ontbreken en ook geen geschikte doctoren in dit gebied aan wezig zijn. HET SMOKKELBEDRIJF IN AMERIKA. New-Yorks haven het paradijs der smokkelaars. Uit New-York wordt gemeld, dat de re geering eenige cijfers heeft gepubliceerd over den omvang van den smokkelhandel naar de Vereenigde Staten in 1929. Volgens de statistieken, welke thans worden gepubliceerd, werden in 1929 via verschillende havens diamanten ter waarde van meer dan honderd millioen dollar in het land gesmokkeld. Alleen in de stad New-York, waar dage lijks 200 schepen ongeveer binnenkomen, is een groote staf beambten iederen dag iix de weer, om smokkelwaar op te sporeu. Toch wordt de haven van New York als het paradijs voor de smokkelaars be schouwd. Het afgeloopen jaar werden meer dan 400 mannen en vrouwen wegens smokkelarij gearresteerd. Volgens zeggen van de be ambten zijn de vrouwen listiger dan de mannen. De individueele smokkelaar, de rijke toerist, die uit het buitenland terugkeert met een groot aantal in het buitenland ge kochte juweelen bij zich, baart de regeering niet de meeste zorg. Er bestaat evenwel eerr goed georgani seerde internationale smokkelaarsbende, die tracht voor 500.000 dollar gesneden dia mant in de Vereenigde Staten te smokke len zonder daarvoor de 20 pet. invoerrech ten te betalen. De meeste trucs van de individueele smokkelaars om hun diamanten het land binnen te smokkelen, zijn den autoriteiten bekend, gedurende 1929 werden deze smok kelaars met belangrijke bedragen beboet. Volgens een mededeeling van den presi dent van de Amerikaansche juweliersver- eeniging Mejer D. Rothschild worden jaar lijks naar schatting juweelen ter waarde van 150 millioen dollar door Amerikanen in het buitenland gekocht, terwijl in Ame rika voor niet meer dan een derde ge deelte wordt besteed. Weer een lynchpartij in de Ver. St. Volgens de „Chicago Tribune" heeft te Thomasville in den staat Georgië gisteren weer een lynchpartij plaats gehad. Een ne ger was gevangen genomen, omdat hij tot een bende paardendieven behoorde. Plotseling verspreidde zich het gerucht in de stad, dat de neger door een 9-jarig meisje was herkend als degene, die zich onlangs aan haar had vergrepen. Daarop verzamelde zich voor de gevan genis een groote menigte, die de uitlevering van den neger eischte. De directeur van de gevangenis trachtte den gevangene naar de gevangenis van een andere stad te doen overbrengen, doch het transport werd ingehaald en de neger aan een boom opgeknoopt. Toen hij den laatsten adem had uitge blazen, werd het. lijk aan een auto vast gemaakt en door de straten van de stad gesleurd. Politie-inval in hotel in Chicago. De politie te Chicago heeft te zamen met de prohibitie-agenten een inval gedaan in een hotel te Chicago, behoorende aan den beruchten misdadigerskoning Al Ca- .pone. Er werden 22 personen gearresteerd. Een vreemde vangst Mij meldt uit Kopenhagen: De politie te Horsens onderzocht on langs bij nacht een leegstaande schuur, waar in den regel zwervers een onderdak vinden. Ook nu vond zij er een tiental lie den zonder middelen van bestaan, maar het merkwaardige was, dat men ook een net gekleed heer vond in het bezit van een rijwiel en citybag. Bij nader onderzoek bleek de citybag uitsluitend inbraakwerk tuigen te bevatten, doch de eigenaar ver klaarde zich nergens aan schuldig gemaakt te hebben, of het moest dan zijn het rijden zonder licht, daar er geen lantaarn op zijn rijwiel zat. Bij nader onderzoek bleek, dat de man, die voorloopig in hechtenis is ge nomen, zich uitgeeft voor ingenieur, en in het plaatsje Tólóse, waar hij woont, een rustig leventje leidt en huurder is van een villa van 10 kamers. De andere bewoners hebben nooit begrepen, waar hij van leef de; dan eens beweerde hij zaken in Ko penhagen te doen, dan weer dat hij pensioen had uit den tijd, dat hij aan Engelsche of Amerikaansche zijde aan den grooten oor log beeft deelgenomen. Hoe bet zij, hij voerde niets uit, en betaalde toch prompt zijn en zijn vrouws rekeningen. Sedert ja ren zoekt men hier naar een zeer geraffi- neerden inbreker, onder den bijnaam van „Borende X" vermaard, die tallooze inbra ken pleegde zonder ooit een spoor achter te laten. In 1919 werd in het postkantoor te Holbaek kr. 53.000 gestolen, en dezen diefstal brengt men in verband met zijn vestiging daar ter plaatse, doch hij be weert, van 1914 tot 1926 in Afrika vertoefd te hebben en dat wordt nu onderzocht. In elk geval kan hij geen andere reden opge ven, hoe hij in zulk gezelschap is aange troffen dan dat hij slechts een oogenblik schuil zocht voor den regen. Maar de po litie is overtuigd met een gevaarlijk indi vidu te doen te hebben, en vond het vei liger hem maar zoolang buiten den regen te houden, tot zij voldoende over 's mans verleden is ingelic-ht. Schrijfster van anonieme brieven streng gestraft. In Mondovi, in de Italiaansche provin cie Piemont, werden de bewoners lastig gevallen en tegen elkander opgehitst door allerlei anonieme brieven. Alle pogingen om den schrijver van deze brieven te ontdekken, mislukten, tot op zekeren dag tot algemeens verbazing van de dorpsbewoners de verdenking viel op een onderwijzeres der lagere school al daar. Het diiurde ook niet lang, of het kon bewezen worden, dat deze onderwijzeres de schrijfster was. De rechtbank veroordeelde de zonder linge opvoedster der jeugd, tot twee jaar verbanning naar een eenzaam eiland. Slechte wijnoogst in Frankrijk. Naar de Journal des Débats meldt zijn sommige wijnboeren in de Gironde, naar aanleiding van den aanhoudenden regen van de laatste dagen tot een vervroegden pluk overgegaan, in de hoop althans nog iets te redden van het magere gewas dat hun nog rest, al zijn dan ok sommige va riëteiten nog verre van rijp. Zij wanhopen er aan de zon, die de druiven nog zoo noo- dig hebben, te zien weerkeeren. Over een week zal de oogst algemeen beginnen. Deze belooft niet veel. Hij zal klein zijn en van middelmatige kwaliteit. Verschillende plan tenziekten, vooral het wit en de meeldauw, hebben de groote verwachtingen, die het fraaie uiterlijk der wijngaarden in het laatst van Juni gewekt had, te niet gedaan. Er zijn perceelen, waar men geen druif zal oogsten, andere waar de oogst net vol doende wijn voor het personeel zal opleve ren. Ondanks de plotselinge en belangrijke stijging der prijzen is de toestand voor tal van wijnboeren hoogst bedenkelijk. Eerst een weinig Purol g$> huid inwrijven en daarna pasUnzeepaj Dat scheert schoon, zaoht en pijnly GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT NOORDWUK. Afscheid Rector C. J. Hesp. In het Juvenaatsgebouw is gisteren avond een spontane huldiging gebracht aan Kap. Hesp, die door zijn benoeming als Rector te Rotterdam, thans Noordwijk gaat verlaten. Noode zullen zeker allen dit vertrek van hun beminden en vriendelijken Kapelaan aanzien, hegeen duidelijk bleek uit de tjokvolle groote zaal van het ge bouw bij het officieele afscheid. Onder de luide tonen van Excelsior werden Kap. Hesp, diens vader en moeder en meerdere familiegenooten de zaal, welke op een keu rige wijze was versierd, binnengeleid. De voorzitter der huldigings-commis3ie, de heer C. Verwey, sprak hierna een woord van welkom tot allen, doch in het bijzonder tot den scheidenden Kapelaan en familie leden, confraters en den afgevaardigden der verschillende organisaties, die hier zijn bijeengekomen om Rector Hesp nog één maal hun sympathie voor hem en zijn wer ken te toonen. Zwaar zal het hen vallen hun Geestelijken leider te moeten missen, daar veel door zijneerw. in de afgeloopen 6 jaren is tot stand gebracht, waarvoor hem zeker wel dank en hulde toekomt. Als eerste verkreeg het woord wethou der v. Eeden, welke namens het Jongens- patronaat en Patronaatsheeren, den schei denden Directeur dank bracht voor het vele door hem verricht voor het Patronaat, Voetbalver een. S.J.C., Wit-Gele Kruis enz. In het bijzonder dankte spr. namens het Patronaat, daar toch deze instelling een ongekenden bloei heeft verkregen, waartoe de Congregatie met haar leerzame confe renties van den geestelijken leidsman niet weinig heeft bijgedragen. Ook het Sport park vroeg zijn geheele aandacht en met succes heeft hij zich ook hiervoor gege ven. Door zijn vertrek zal in het Patronaat een hevige schok worden gevoeld. Laten wij echter vertrouwen, dat het goede voor beeld door u ste.eds gegeven, ons de kracht geve, deze schok weder te boven te komen en als gij zijt in uw nieuwe werkkring, ge denk ons dan nog dikwijls als u staat voor het altaar des Heeren, Dat steeds bij u aangename .herinneringen aan Noord- wijksch Patronaat mogen bijblijven. De heer A. Caspers voerde het woord namens de St. Joseph-Gezellen en prees den Kapelaan om zijn onverwoestbaar op timisme. De heer C. G. J. Alkeniade Jr., sprak, wegens ontstentenis van den voorzitter, namens de Hanze en dankte zijneerw. dat door diens ijverig streven de Hanze niet alleen was blijven bestaan, doch ook zich in tamelijke bloei mag verheugen. Spr. wenschte zijneerw. toe een zelfde blijmoe digheid in zijn nieuwe werkkring, gepaard gaande met een goede gezondheid. Kap. Nijssen voerde hierna het woord als mede-Kapelaan en thans als waarnemend Deken. Spr. uitte zijn leedwezen over deze scheiding. Na een omgang van ruim jaar hebben wij Kap. Hesp door zijn edel moedig karakter lief gekregen en zien wij hem daarom noode vertrekken. Waar zijneerw. bij allen een plaats in het hart had verkregen, vroeg spr. een klein plaatsje voor allen in zijn hart en sprak den wensch uit, dat het hem in zijn nieuwen werkkring goed moge» gaan. Nog spraken namens de Tooneelvereen. „Utile Dulci" de heer W. v. Abswoude, namens de Exploitatie-Commissie van hot Juvenaat de heer R. v. d. Puttelaar, na mens het Fanfarecorps „Excelsior" de heer J. Hiep, A. de Haas namens de Man dolineclub, mej. Alie de Groot namens de Hulp in de Huishouding, Dr. Visser namens het Wit-Gele Kruis, de heer W. de Ruiter als Kerkmeester en parochiaan. Pater Dr. Wagenaar, die als vriend sprak, roemde de voortreffelijke vriendschap van Kap. Hesp, vooral gezien in de omstandig heden waarin zijneerw. verkeerde, hetwelk alleen 'kan voortspruiten door een boven natuurlijke kracht, hem door God geschon ken. Hij hoopte dat deze vriendschapsgeest door zijneerw. ook toegepast zal worden op zijn nieuwe parochianen in het Zieken huis te Rotterdam. Als laatste spr. kou- digde de voorzitter aan de heer J. W. Roo- denrijs, die namens de parochianen ook hun daadwerkelijken dank zal aanbieden. Met een toepasselijk woord) overhandigde hierna de heer Roodenrijs aan zijneerw. een grooten Jeroenskrans, een met een kostbaar gevulde inhoud, daar hierin ver werkt was de som van zes honderd en ze ven en zestig gulden, het geschenk der pa rochianen. Kap. Hesp dankte getroffen door de groote sympathie en lof hem dezen avond toegezwaaid en onwilkeurig was de ge dachte over het laatste oordeel bij hem opgekomen en had hij zich afgevraagd: hoe zullen de sprekers van dezen avond alleskunnen verantwoorden voor het ge- k sprokene aan zijn adres gericht. Wanneer j een priesterzijn taak zoo goed mogelijk j vervuld, doét hij niet meer dan zijn plicht, daar het zijn plicht is alles voor allen te zijn. Is spr. hierin geslaagd, dan dankt hij dit op de eerste plaats aan God en voorts j allen voor de steun, hem hierbij verleend, i Dankbaar aanvaard zijneerw. de Jeroens- krans, hem aangeboden uit eerbied en dankbaarheid als Priester, hij dankte ver- i volgens voor het oprecht geloof en mede- I leven van Noordwijks parochianen en het i schoonste geschenk voor hem zou zijn als zijn opvolger de- zelfde vriendschap en medewerking mocht ondervinden, i Deze avond werd opgeluistei'd door mu ziek van de Fanfare-corps „Excelsior" en van de Mandolineclub, terwijl het Paro chiale Zangkoor St. Jeroen eenige zang nummers verdienstelijk ten gehoore bracht. KWAKEL—UITHOORN. Aanbesteding. Bij den door de Ar chitect Herman van der Zijden te Uithoorn gehouden onderhandsohe aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis met stalling voor den heer L. Ros'land te Ter- i Aar is als volgt ingeschreven: Perceel A: Metselwerk: H. Hegeman Ter-Aar 3825.P. Egberts, Nieuwveen 3897.H. Heemskerk, Ter-Aar 4050. N. Vink, Noorden 4150. Perceel B. Timmerwerk: J. Akerboom, Ter Aar 4488.A. van Rijn Ter Aar 4792.Hakkeling, Noorden 5298. N. Vink, Noorden 5300. Perceel O. Schilderwerk: P. Otto Ter- Aar 745.C. J. Vermeulen Ter Aar 800.H. G. Aaftink Ter Aar 924. Massa: P. Egberts, NieuwVeen 8620. Janmaat en van Dijk Nieuwveen 10079. en G. van Scheppingen en M. van Gaste ren den Hoef 10500.—. Het werk is den Laagsten inschrijver P. Egberts gegund. Gisterenavond vergaderde de Baad. de zer gemeente onder presidium van den Burgemeester. Tegenwoordig waren alle leden. Nadat de Voorziter de vergadering met het gebed had geopend werd de heer van der Laan aangewezen om bij eventueele stemmingen het eerst zijn stem uit te brengen. De notulen van de vorige vergadering werden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen waren verschillende goedge keurde raadsbesluiten, welke voor kennis geving werden aangenomen, alsmede een schrijven van de R. K. Geitenfokvereeni- ging, waarin zij haren dank betuigt voor de toegekende subsidie. Voorts was ingekomen een schrijven van de Commissie tot Wering van het schoolverzuim, waarin verzocht werd om het presentiegeld en de vergoeding voor den Secretaris dier commissie te willen verhoogen, in verband met de meerdere werkzaamheden ontstaan door de invoe ring van het zevende leerjaar. B. en W. stellen voor dit verzoek aan te houden en te behandelen bij de begroo ting voor het dienstjaar 1931. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten. Bijdrage voor een woonschuit. Nog was ingekomen een schrijven van het R. K.. Armbestuur van de parochie van „St. Victor" te Noordwijkerhout, om 50 pet. bij te dragen in de kosten van een nieuw woonschip ten behoeve van een arm lastige inwoner der gemeente Voorhout. De meerderheid van B. en W. wenschen de gevraagde bijdrage ad 212.50 te ver- leenen, terwijl de minderheid van dat College hiertoe niet wil besluiten, omdat niet is voldaan aan de wettelijke bepa lingen, omtrent het overleggen van de ver- eischte bescheiden. Zonder hoofdelijke stemming werd over eenkomstig het voorstel van de meerder heid van B. en W. besloten. Ten slotte was er nog een schrijven van het bestuur van de R. K. Meisjesschool om een voorschot ingevolge art. 104, jo. art. 101, der L. O. wet 1920. B. en W. stellen voor een voorschot van 1000.te verleenen, waartoe zonder hoofdelijke stemming werd besloten. Heb voorstel van B. en W., om voor de personen welke niet in vasten of tijdelij- ken dienst der gemeente zijp, de bepalin gen van het arbeidscontract van het Bur gerlijk Wetboek van toepassing te verkla ren werd zonder bespreking en zoilder hoofdelijke stemming goe<Lgekeurd. Eveneens werd zonder hoofdelijke stem ming en eenige bespreking besloten om de volgende pensioengrondslagen vast te stellen, t. w. voor den burgemeester als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand op 40.voor den heer P. N. Vester, als vlaguitsteker op 5.voor den heer H. A. Allard, als Secretaris van de Commis sie tot Wering van Schoolverzuim op 25.en voor den heer A. Eggen, als gemeentelijk deurwaarder op 150. Het waterleidingbedrijf. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der rentepercentages, verhouding gemeen te-waterleidingbedrijf. Het waterleidingbedrijf zal aan de ge meente betalen voor door het bedrijf op genomen kasgeld in rekening-courant, dat percentage, hetwelk de gemeente anders bij belegging elders ontvangt of zou heb ben ontvangen indien zij het belegd had, terwijl het waterleidingbedrijf van de ge meente voor door haar gestort kasgeld in rekening-courant een rente zal ontvangen, berekend naar dat percentage, hetwelk de gemeente anders bij opneming elders be-' taalt of zo.u moeten hebben betalen; in dien zij geld opgenomen had. Overeenkomstig dit voorstel werd be sloten. Zonder eenige bespreking en zonder hoofdelijke stemming werd tot vaststelling der schoolgeld verordening voor het jaar 1931 besloten. De verordening is gelijkluidend aan die van het jaar 1930. Vervolgens boden B. en W. de be grooting voor het dienstjaar 1931 aan den Raad aan. De gewone dienst sluit in ontvangsten en uitgaven., met een bedrag van 113.190.47. De kapitaaldienst sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 15.931.47. Na gehouden stemmingen werden tot leden van de Commissie, belast met het nazien van de begrooting, benoemd de OCEAANVLIEGSTER EARHART VRIJ ERNSTIG GSW0ND. Bij landingspoging in Virginia. Bij een landingspoging nabij Norfolk in Virginia werd de bekende Oceaanvliegster Amalia Earhart, vrij ernstig gewond en haar vliegtuig geheel verwoest. Zooals men zich zal herinneren, is Amalia Earhart de aviatrice, die in 1928 den piloot Stultz bij zijn tocht over den Atlantischen Oceaan van New Foundland naar Engeland verge zelde en de eerste vrouw, die den Oceaan per vliegtuig heeft overgestoken. „Tel." Vliegongeluk bij Lemberg. Op het militaire vliegveld te Lemberg is een vliegongeluk gebeurd tijdens een oefenvlucht. Het betreffende vliegtuig ge raakte plotseling aan de stuurinrichting on- heeren J. H. van der Voet, H. J. Vester en J. L. Nijssen. De begrooting van het waterleidingbe drijf sluit voor den gewonen dienst met aan ontvangsten en uitgaven van 15.621.25 en de Kapitaaldienst pro memorie. De voorlóopige vaststelling van de ge meente-rekening 1931 werd uitgesteld tot de volgende vergadering, omdat een be sluit houdende af- en overschrijving o.p de begrooting van dit jaar nog niet door Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland is goedgekeurd.. Het rapport van deze commissie belast met het nazien van deze rekening werd voorgelezen en gaf geen aanleiding tot op- of aanmerkingen d'ezer rekening. Dit rapport werd zonder hoofdelijke stemming voor kennisgeving aangenomen. Verbouwing van het gemeentehuis. In behandeling kwam thans het voor stel van B. en W. tot verbouw van het Gemeentehuis. B. en W, stellen voor om overeenkom stig het reeds eerder besproken ontwerp te besluiten. De verbouw behelst vergroo- ting van de secretarie door bijbouwing en het maiken van een commissiekamer, te vens bestemd voor bureau van den Admi nistrateur van het Waterleidingbedrijf en voor de vergaderingen van B. en W. Voorts een bureau voor de politie en voor den Gemeente-opzichter, tevens te gebruiken voor den technisch-ambtenaar van het waterleidingbedrijf, terwijl de keuken hier achter komt. In verband met dezen ver bouw is het noodzakelijk geworden om elders een gebouwencomplex te stichten bestemd voor garage, brandspuithuis, werk plaats, 2 cellen en een woonhuis, welk gebouwencomplex zeer waarschijnlijk zal komen te staan in den tuin van de onder wijzerswoning met een uitgang naar de Mgr. Broerestraat. De heer Witteroan vraagt of dezen ver bouw door B. en W. als afdoende wordt beschouwd voor de eerste 10 jaren, aange zien het hem anders economischer lijkt om een geheel nieuw en voor de gemeente ge riefelijk en ruim raadhuis te bouwen, waarbij ook met den groei van de gemeente rekening is gehouden. De Voorzitter beaamt het gezegde van den heer Witteman volkomen, doch de raad heeft besloten tot verbouw. Wethouder van der Laan zegt, dat deze verbouw zeer zeker voor de komende 10 jaren voldoende is, zoodat het hem voor- deeliger voorkomt dan nieuwbouw, indien men de kosten van verbouw en nieuwbouw over de -resp. jaren verdeelt. Over dit punt werd niet meer gesproken in openbare vergadering en werd alvorens tot de geheime zitting over te gaan over gegaan tot den rondvraag. Rondvraag. De heer Witteman vroeg om de lan taarn op den Loosterweg op de S-b>ooht des nachts te laten branden. De Voorzitter zegt behandeling in de eérstvo'lgende vergadering van B. en W. .toe. De heer Nijssen vraagt of het niet noo- dig is om den werkman van der Ploeg eveneens het chauffeeren te laten leeren. De Voorzitter zegt dat zijn collega reeds les geeft in het chauffeeren aan Van der Ploeg. Vervolgens vraagt de heer Nijssen of het sohuurtjvan de firma H. de Graaff •en Zonen reeds verplaatst is hetgeen moest De Voorzitter zegt, dat dit binnen kor ten tijd plaats zal hebben. Ten slotte vraagt de heer Nijssen om den oprit van de Rapenburgerbrug beter te beharden, hetgeen de Voorzitter toe zegde. De heer Van der Voet vroeg nogmaals om voortaan over belangrijke punten der agenda meerdere stukken te sturen aan de raadsleden, opdat zij een en ander beter kunnen overzien. De Voorzitter zegt dit toe,, ofschoon hij van oordeel is, dat dit niet altijd kan ge schieden. In het belang van de veiligheid van het verkeer vroeg de heer Van der Voet nog om de leuning van de brug in den ouden Heereweg, welke thans reeds eenigen tijd ontbreekt, er wederom aan te bevestigen. De Voorzitter zal den onderhoudsplich tige hierop wijzen. Hierop sloot de Voorzitter de vergade ring en ging men over in comité-generaal om de behandeling van punt 9 voortgang te doen hebben. klaar, verloor het evenwicht en stortte om laag, zoodat het geheel verwoest werd. Onder de overblijfselen werden de inzit tenden, een vlieger-officier en een onder officier in levensgevaarlijken toestand ge vonden. EERSTE POSTVLIEGTUIG TE CONSTANTINO PEL. Het eerste postvliegtuig naar Indië is gistermorgen om 7.20 uur pl.tijd uit Boe dapest vertrokken en om 14.47 uur pl.tijd behouden te Constantinopel geland. Alles is wel aan boord. Heden wordt de reis voortgezet. De Nederlandsche kolonie heeft den vliegers een feestelijke ontvangst bereid. Des avonds hadden de piloten een diner met de leden van de Hollandsche club. HET VLIEGTUIG IN DIENST DER MISSIE. Het eerste missie-vliegtuig, dat door een broeder van de orde der Jesuiten, George Feltes, bestuurd werd, is van Long Island in San Francisco aangekomen. De piloot denkt enkele dagen hier te blijven om dan verder te vliegen naar Seattle, vanwaar Frater Feltes zich met zijn vlieg tuig zal inschepen voor Alaska. Hij heeft 18 missieposten te bedienen in den pool cirkel. Het missie-vliegtuig de „Marquette Mission" is van een heel bijzondere épn- structie, met een cabine die plaatsruimte biedt voor zes personen. Aan het landings toestel zijn behalve de gewone wielen ook :ski's bevestigd. De Jesuiten kwamen op het idee om voor hun missiewerk een vliegmachine aan te schaffen, toen de be manning van een vliegtuig bij hun missie post een noodlanding moest maken en maandenlang bij hen bleef. Uit dankbaar heid namen deze piloten de missionarissen op hun tochlten mee en gaven hun onder richt in het besturen van een vliegmachi ne. Op die mainer zijn de Jesuiten op het idee gekomen om zelf een vliegmachine aan te schaffen. Australië terug. Majoor Kingsford Smith, de Australische vlieger, die veertien dagen geleden een Avro Avian-vliegtuig, dat voor hem te Manchester was gebouwd, heeft overgeno men, zal waarschijnlijk einde dezer week een vliegtocht naar Australië maken. De dokter heeft hem weer toegestaan te vlie gen, daar zijn gezondheidstoestand ver beterd is. Kingsford Smith is voornemens, den tocht te maken in etappes van circa 1500 K.M., waarvan de eerste Londen-Rome zal zijn. »Tel.'

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10