5PORT 5PEL De Missie-Finale der R. K. F. te Hoorn Buvoegsel MAANDAG 22 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S R.K. SPORTWEEK 1930 DE NATIONALE ATHLETIEK- WEDSTEIJDEN VAN „ROOD-WIT". De R. K. Sportweek te Leiden is Zon dag voortgezet met de nationale athletiek- wedstrijden van Athletiek- en Sportver- eeniging „Rood-Wit". Was aa,n alles te zien, dat de tijd voor athletiek voorbij was, niet het minst aan het herfstweer, dat thans voor goed zijn intrede gedaan schijnt te hebben. Voor een goed slagen der E. K. Sportweek zouden we in den vervolge dan ook aanraden de wedstrijden eenige we ken vroeger te organiseeren. Toch viel er over de inschrijvingen al lerminst te klagen, maar het weer trad be grijpelijkerwijs thans ook hier als spelbre ker op en van de 77 deelnemers kwamen er 17 hiet- uit, terwijl de deelnemers van Poeldijk wegens het overlijden van den hoogeerw. heer deken Buysman van Poel dijk niet waren uitgekomen. Het terrein had door de vele regens na tuurlijk danig geleden en dat was op de prestaties van grooten invloed. Vooral de loopers hadden het zwaar te verantwoor den, maar desondanks is er tooh voortdu rend spanning geweest in de diverse num mers. Voornamelijk was zulks het geval tijdens den wedstrijd 5000 Meter hardloo- pen, die tijdens een hevigen stortbui plaats had. Toch viel er slechts één deelnemer uit, terwijl de tijd van den winnaar W. Vessies (17 min. 37.4 sec.) niet zoo slecht mag genoemd worden. De belangstelling van de zijde van het publiek, die tooh al niet zoo groot zou zijn wegens de concurrentie van de voetbal wedstrijden, was door het onaangename weer tot een minimum beperkt. De uitslagen luiden: 1500 Meter hardloopen: 1. C. Henneken (Holland) 5 min. 20.2 sec., 2. Th. Stijnman (Bood Wit); 3. J. Burger (D. E. M.), 4. L. Koek (Holland), 5. F. Hakkaart (Meer burg). W. Vogel (Holland), die de tweede plaats bezette, werd gediskwalificeerd. 100 Meter hardloopen. Ie serie1. P. v. d. Meer (Holland) 12.1 sec., 2. A. Goddijn (Meerburg) 12.2 sec.; 2e serie: 1. W. van der Schot (U. D. I.) 12.1 sec.; 2. W. de Zwager (Holland) 12.2 sec.; 3e serie: 1. W. Vogel (Holland) 12.2 sec., 2. A. van Etten (Holland) 12.4 sec.; 4e serie: 1. D. Ronde (Holland) 12 sec., 2. B. Eonde (Holland) 12.2 sec. Finale: 1. D. Eonde (Holland) 11.8 sec.; 2. W. van der Schot (U. D. I.) 12 sec.; 3. P. van der Meer (Holland), 4. W. Vogel (Holland), 5. B. Ronde (Heiland), 6. A. van Etten (Holland). Hoogspringen: 1. M. Ebbing (A. C. E.) 1.55 M., 2. W. van der Schot (U. D. I.) 1.50 M., 3. H. van Etten (Holland) 1.50 M., 4. G. Jonkergouw (Holland) 1.45 M., 5. F. Beu- sekom (Holland) 1.45 M., 6. B. Wijsman (Jeanne d'Arc) 1.45 M., na loting. Speerwerpen: 1. G. Jonkergouw (Hol land) 39 M., 2. N. de Zwager (Holland) 35.20 M., 3. J. Bekkering (Jeanne d'Arc) 34.80 M., 4. J. Raaphorst (Jeanne d'Arc) 33.29 M., 5. J. van Galen (Holland) 32.73 M., 6. J. Flipsen (A. C. E.) 32.71 M. 5000 M. hardloopen: 1. W. Vessies (D. E. M.) 17 min. 37.4 sec., 2. A. Mulders (A. C. E.) 18 min. 15.8 sec., 3. C. Haack (Leo- nidas) 19 min. 43 sec., 4. Jos. Dubbelaar (U. B. L. O.). 4 x 100 M. estafette, finale: 1. Holland I, 2. Holland II, 3. A. C. E., 4. Meerburg, 5. Wilskracht, 6. Leonida-s, 7. Eood-Wit. Discuswerpen: 1. J. van Galen (Holland) 32.07 M., 2. K. Lindström (Holland) 27.95 M. 3. M. Ebbing (A. C. E.) 27.51 M., 4. M. van Hagen (A. C. E.) 26.77 M., H. Duindam (Eood-Wit) 24.21 M., 6. J. Bekkering (Jeanne d'Arc) 23.47 M. Het puntenresultaat was als volgt: 1. Holland (Haarlem) 68 punten, 2. A. C. E. (Haarlem) 23 punten, 3. U. D. I. (Amster dam) 10 punten, 4 en 5 Jeanne d'Arc (Lei den) en D. E. M. (Beverwijk) 9 punten, 6. Eood-Wit (Leiden) 6 punten, 7. Leonidas (Haarlem) 5 punten, 8. Meerburg (Zoeter- woude) 4 punten, 9. U. E. L. O. (Leiden) 3 punten, 10. Wilskracht (Alphen aan den Rijn) 2 punten. Holland legde dus voor de tweede maal beslag op den P. J. Kampenhoutwisselbe- ker, die voor dit paarlijksch tournooi is uit geloofd. Na afloop der wedstrijden bracht de voorzitter van Bood Wit, de heer J. Th. Witte, allen dank voor de medewerking en reikte hij de prijzen aan de verschillende winnaars uit. VOETBAL R. K. FEDERATIE. Het tweede lustrum van S. J. C. Op een waardige wijze hebben gisteren de S. J. C.'ers, als Eoomsche voetballers de viering van hun 10-jarig bestaan inge zet, door dit voor alles kerkelijk te doen. Te 7 uur werd door den Geestelijk Advi seur, kap. C. J. Hesp, voor de levende en overleden leden en weldoeners van S. J. C. een H. Mis opgedragen, waarna alle le den ter H. Tafel naderden, een daad die door het Bestuur van S. J. C. op hoogen prijs werd gesteld, doch nog meer door den Geestelijken leidsman Kap. Hesp, die thans ook van S. J. C. gaat scheiden en die nu op den laatsten Zondag, welke Z.E. als adviseur in Noordwijk vertoefde, allen met zich zag aan de H. Tafel. Na de H. Mis verzamelden allen zich in het Juvenaat voor een gemeenschappelijk ontbijt, waaraan een 70-tal leden deelna men, een opkomst waaruit men niet alleen de bloei van S. J. C. kan constateeren, doch ook het medeleven met de club en haar bestuur. Aan tafel werd allereerst door den voorzitter, den heer C. van Gerwen het woord gericht tot den geest. Adviseur, van wien spr. kon getuigen dat hij steeds is geweest de ziel van S. J. C. en aan hem op de eerste plaats de huidige bloei van S. J. C. te danken is. Daarom rust er een schaduw op dit feest, nu S. J. O. binnen enkele dagen Z. E. voorgoed moet missen, spr. wenschte hem in zijn nieuwe werk kring veel voorspoed en een goede gezond heid toe en verzocht allen leden hem in hunne gebeden te gedenken. De Geest. Adviseur dankte getroffen den voorzitter voor zijn hartelijke woorden en vertrouw de, dat de goede zin, welke er steeds heeft geheerscht, ook in de toekomst moge bestendigd blijven. Met een ernstig woord je tot de leden besloot Z. E. zijn toespraak met de belofte dat hij nog dikwijls als gast van S. J. C. zal komen. Hiermede kwam het einde van deze gezellige bijeenkomst. In den namiddag trokken velen naar het Sportpark, waar het entree werd opge- vroolijkt door de heerlijke tonen van Ex celsior, welke hare welwillende medewer king voor dezen middag had gegeven. In een eerlijken en 'goeden wedstrijd ont moette S. J. C. I nu Wilhelmus I uit Voor burg. S. J. C. wist met 6—3 te winnen. De veteranen-wedstrijd tusschen de vertegen woordigers van S. J. 0. en Wilhelmus was eveneens een aangename doch ook" een goede wedstrijd, waarbij zoo nu en dan wel eens een koddig moment voor rip nno dige variatie zorgde. En S. J. C.-leden èn bestuur kunnen met genoegen op dezen dag terugzien. Dinsdagavond zal de feest avond worden gehouden. Ter gelegenheid van het tweede lustrum van S. J. C. is de'St. Jeroensklok versche nen met een lustrumnummer-bijlage, die aan S. J. C. wordt aangeboden. Dat feestnummer is geheel gewijd aan het voetbalbestaan van S. J. C. en bevat naast vele foto's, artikelen van oud-gees telijk adviseurs, bestuursleden enz. ^eze feestuitgave is goed verzorgd. DIOC. HAARL. BOND. R. K. S. V. S.N.A. (Stompwijk). S.N.A. I heeft de competitie goed inge zet. Zij keerde met een 52-overwinning op Blauw Zwart II huiswaarts. S.N.A. II won thuis van een onvolledig Wilhelmus V, dat met 8 man opgekomen was, met 41. Een goed begin dus! D.O.S. II—O.V.V. II 4—3. Het is O.V.V. II niet mogen gelukkon ook maar één puntje mee naar huis te nemen, want op het laatste moment scoor de D.O.S. de winnende gaol en zag O.V.V. II haar mooie 31-voorsprong in een 43- nederlaag veranderen. Beide partijen heb ben hard gewerkt, doch er was geen spra ke van goed spel op het gladde veld, terwijl na de rust de regen bij stroomen neer viel. In den beginne was het of O.V.V. de D.O.S.- menschen eens zou inmaken, en waren ze beslist in de meerderheid. Eerst werd het 10, toen 11. O.V.V. maakt dan 21, terwijl bij een corner op het D.O.S.-doel, door een D.O.S.-man in eigen doel werd geschoten (31). Deze voorsprong werd O.V.V. noodlottig, terwijl D.O.S. er flink op los speelde. Spoedig is het dan gelijk 33, en er zijn nog slechts enkele minuten te spelen. O.V.V. is dan ingesloten en een doelpunt voor D. O.S. hangt in de lucht, wat even later in het O.V.V.-net vliegt (43). Hiermee won D.O.S. II de eerste competitiewedsttrijd. Daarna speelde D.O.S. I tegen Zwart Geel I, een wedstrijd waar zeer goed spel werd gegeven; met 4 invallers wist D.O.S. het toch tot een 71-overwinning te bren gen. R. K. S. V. A.V.V. Gisteren speelde A.V.V. I tegen V.A.P. I zijn eersten competitiewedstrijd. Door verschillende omstandigheden moest A.V.V. met een tweetal invallers den strijd aan binden op een uiterst glad veld. Het spel is nog geen 5 min. oud, wanneer de A.V.V.- keeper een bal niet goed beoordeelt, waar mede V.A.P. op goedkoope wijze de leiding neemt, waarna vrij spoedig V.A.P. er 20 van maakt. Dit lijkt A.V.V. te bar, en uit een goed opgezetten aanval weet de rechts binnen den achterstand te verkleinen. V. A.P. laat .het hier ook niet bij zitten, en nummer drie ligt wederom achter den A. V.V.-^eeper, welke zijn dag niet schijnt te hebben. Dan is het A.V.V. weer die door hun linksbuiten den achterstand met een mooi schot weet te verkleinen 32, doch V.A.P., welke op het zeer gladde veld be ter thuis is, weet alvorens de rust aan breekt de A.V.V.-keeper tweemaal te pas- seeren, alzoo werd gerust met 52 voor V.A.P. Na de rust werd de wedstrijd gestaakt wegens den regen. Gezien de prestatie van het le elftal, zal hierin zeer zeker veran dering moeten worden gebrachtt. Op het A.V.V.-terrein speelden om 2.30 uur een A.V.V.-combinatie tegen een Gr. Willem-combinatie. Ook deze combinatie scheen niet van de sterkste te zijn, verloren werd met 41. Ook deze wedstrijd werd wegens den regen gestaakt. Santpoort II—Teylingen II 10. Om 1 uur had bovengenoemde wedstrijd plaats onder leiding van scheidsrechter v. Emmerik. Het was een feestdag voor de R. K. S. V. Santpoort, en daarom was er zoowel op het groene tapijt als 's avonds in de zaal feesten georganiseerd. Jammer dat de wedstrijden, welke wa ren vastgesteld, geen doorgang konden vinden vanwege den watersnood. Het 2e elftal speelde slechts 35 minuten en moest daarna afgelascht worden. TE ROTTERDAM werd de finale gespeeld om den zilveren bal, tus schen de voetbalelftallen Sparta-Feijenoorde, wel ke door Feijenoord werd gewonnen. - Feijenoord maakt het eerste doel punt Het 1ste elftal kon ook niet spelen, zoo dat men onyerrichter zake weder naar huis keerden. De Junioren wisten te Lisse te winnen met 42. Blauw-Zwart IIS.N.A. I 25. Blauw Zwart trapt tegen wind af. S.N.A. neemt den bal over en onderneemt eeni ge aanvallen, doch deze leveren niets op. Een hard schot van den S.N.A.-midvoor vliegt over de deklat. S.N.A. blijft aanval len, doch de schoten worden door de Bl.-Zw. achterhoede gehouden of naast geschoten. Bij een S.N.A.-aanval passeert de S.N.A.- midvoor eenige spelers, hij schiet, de bal verdwijnt 01. Bij een volgenden aanval maakt S.N.A. het tweede doelpunt 02. Daar het hevig begint te regenen, wordt de wedstrijd gestaakt. Nadat het regenen is opgehouden, wordt weer begonnen. Bl.- Zw. onderneemt eenige aanvallen doch zij kunnen het niet verder brengen dan de S.N.A.-backs. Bij een aanval schiet de S.N.A.-rechtsbuiten tegen de deklat, doch de bal wordt weggewerkt. Eenige aanval len worden door beide clubs ondernomen, doch ze leveren niets op. Dan schiet de S.N.A.-rechtsbinnen, alleen voor den BI.- VOORNAAMSTE NIEUWS Haarlem wint de Missiefinale te Hoorn door den Bosch met 6—1 te kloppen. De atletiekwedstrijden van Rood-Wlt. Holland wint den korfbal- en den lawn- tenniswedstrijd (dames) van België. Zw.-keeper staande, naast. Spoedig maakt echter de rechtsbinnen het derde doel punt 0—3. Hierna is het rusten. Na de thee trapt S.N.A. af en zij ondernemen eenige aanvallen. Bij een S.N.A.-aanval maakt de midvoor het vierde doelpunt. Bl.-Zw. komt er beter in, doch zte kan het net niet vin den. Uit een vrije trap maakt de S.N.A.- midvoor het vijfde doelpunt 05. Dan mist de S.N.A.-rechtsback, waarna de Bl.-Zw.- midvoor met een goed schot het eerste doelpunt maakt 15. Spoedig wordt de' achterstand van Bl.-Zw. door den rechts binnen verkleind 25. Kort daarop fluit de scheidsrechter het einde van dezen wedstrijd. Beter spelen Bl.-Zw., ander» gaat het in deze competitie niet goed. Haarlem wint voor de eerste maal den Wisselbeker De jaarlijksche nationale Missie-Sport dag van de R. K. F. had dit jaar onder groote belangstelling, ondanks het minder gunstige weer, te Hoorn plaats. Zeer velen uit Noord-Holland, vooral uit WeSt-Fries- land woonden dezen wedstrijd bij, ditmaal tusschen de elftallen van het Bisdom Den Bosch en van Haarlem. Reeds Zaterdagavond kwamen de Bos sche spelers en officials, alsmede de Voor zitter van den D. H. V. B. te Hoorn aan. Na een wandeling door de stad en be zichtiging van de bezienswaardigheden, had tegen 8 uur een reünie plaats in het Gezellenhuis. De Zondag werd begonnen met een H. Mis in de parochiekerk. Later had een autotocht plaats door West-Friesland en werd een bezoek gebracht aan de droogge legde Wiering.-meer. O.a. werd onder des kundige leiding 't stoomgemaal te Medem- blik bezichtigd. Vooral de Brabanters waren zeer voldaan over deze gelegenheid om eens nader kennis te maken met het werk der Zuiderzeedrooglegging. Te kwart voor één had de ontvangst plaats van de Haarlemsche spelers en Of ficials. Des middags werd in de parochiekerk een kort Lof gecelebreerd door den wel- eerw. heer M. v. d. Eem, waarbij de ge- heele kerk was gevuld met leden der ka tholieke sportvereenigingen uit Noord- Holland en vele geloovigen. Kapelaan v. d. Eem hield een korte, gloedvolle toespraak waarin hij dezen dag noemde een demon stratie van Roomsche Jeugdkracht en er zijn spijt over uitdrukte, dat de katholie ke sportbeweging dikwijls van de katho lieken zelf nog zoo weinig sympathie, doch eerder tegenwerking ondervindt. Doch spr. spoorde de katholieke sportorganisaties aan onvermoeid door te gaan. Spr. waar deerde het, dat de katholieke sport zich bij een gelegenheid als deze in dienst stelde van het grootsche werk der Missie. Na het Lof stelde de stoet van voetbal en athletiekvereenigingen uit verschillen de plaatsen van Noord-Holland zich op om in optocht door de stad te trekken. Allen marcheerden in sporttenue, terwijl de stoet werd geopend door de Harmonie Apollo. Aanwezig waren de afdeelingen Hoorn, Venhuizen, Wervershoef, Anna Paulowna, 't Zand, Zwaagdijk, Nibbixwoud, Lutje- broek, Helder, Behagen, Obdam, Warmen- huizen, terwijl als laatsten de Volendam- mers de aandacht trokken. Aan den stoet waarin nog een viertal muziekkorpsen kleur en luister bijzetten ondanks den zoo nu en dan stroomenden regen, namen ook deel de studenten van het te Hoorn ge vestigde St. Bonifacius Missiehuis van de Congregatie van Mill-Hill. Officieele Ontvangst ten Stadhuize. Terwijl de optocht onder flinke belang stelling door de stad trok, werden de spelers, bondsbesturen en genoodigden in de historische zaal van het oude Hoorn- sche Raadhuis officieel door het Gemeen tebestuur ontvangen. Met B. en W. der Gemeente was de Gemeenteraad bijna vol tallig aanwezig. De Burgemeester Mr. G. J. Bisschop sprak er zijn groote vreugde over uit, dat deze voor geheel katholiek Nederland zoo belangrijke wedstrijd te Hoorn werd ge houden. Het Gemeentebestuur had dan ook gemeend het bestuur en de spelers van de E. K. F. een officieele ontvangst te moeten bereiden, waar het de gewoonte is dit bij gelegenheden als deze steeds te doen. Niet allen uit sympathie voor de sport, maar ook omdat deze sport dienst baar wordt gemaakt aan het grootsche en goede werk der katholieke Missie. Nu het Bossche elftal den wisselbeker reeds vier maal heeft gewonnen, hoopt Z.Edel- Aohtb., dat het hem niet kwalijk zal wor den genomen, als hij de hoop durft uitspre ken, dat het dit keer nu eens niet zal zijn: Dat gaat naar Den Bosch toe, doch dat het Haarlemsche elftal nu eens de overwinning moge behalen. Hoe de overwinning ook moge uitvallen, spr. hoopt, dat het een eerlijke strijd moge zijn, en dat de ploeg, die de overwinning behaalt, deze ten volle verdient. Aan het slot heet apr. allen nogmaals hartelijk welkom en hoopt, dat allen de beste herinneringen aan Hoorn mogen be houden. Met den wensoh, dat de R. K. F. moge groeien en bloeien, besluit spr. zijn begroetingstoespraak. Namens de R. K. F. spreekt Pater F. L. Esser O.E.S.A. woorden van dank voor de buitengewoon hartelijke ontvangst, waardoor allen ten zeerste zijn getroffen. Spr. uit zijn bewondering voor Hoorn, waarvan eens zulk een groote cultuurstu wing is uitgegaan, hetgeen nog blijkt uit de vele oude architectonische gebouwen en gevels. Spreker uit ten slotte de beste wensohen voor Hoorn als hoofdstad van West-Friesland. Rond het terrein hadden zich intusschen een 3000 bezoekers opgesteld. Op de pu blieke tribune merkten wij vele vooraan staande persoonlijkheden uit West-Fries land op, terwijl ook vele geestelijken den wedstrijd wilden bijwonen. Tegen drie uur betrad Mgr. Verstraelen, die als Missie- Bisschop dezen wedstrijd wilde bijwonen en die vergezeld was van den Hoogeerw. Deken P. J. Huibers van Hoorn, en den Zeereerw. Pater van Esch, Overste te Uden, onder luide welkomstbetuigingen het terrein. Toen Mgr. op de tribune had plaats genomen, trokken de sportvereeni gingen ,die in den optocht hadden meege- loopen met muziek in défilé voorbij den hoogen geestelijken gezagsdrager onder het brengen van den Romeinschen gfoet. De wedstrijd zelf. Precies half vier betraden de spelers on der het spelen der muziek het veld. De Bosschenaren in zeegroen shirt, de Haar lemmers in 't rood. Na het gebruikelijke poseeren voor de fotografen en den toss, die door den Bosch werd gewonnen trapt Mgr. Ver stralen het leder het veld in. De elftallen hadden zicih als volgt op gesteld. D. H. V. B.-XI W. Alsemgeest W. Steyn J. v. d. Kley Drayer R. v. Lingen M. Vervloot Oostermeyer De Jong Alsemgeest Nèderpelt F. Kortman Scheidsrechter 0 Vianen, Utrecht. De Cock v. Lieshout Jongbloets Fr. v. Eekeren Maurits Somers v. Eekeren Filippine Jos. v. Laarhoven C. Jansen F. Coolen Bosch XI: Grensrechters waren H. C. Heen, van Den Bosch en C. Limburg, Purmerend. Over den wedstrijd het volgende: Waar aan het te wijten is, dat de Bosschenaren zulk een nederlaag (61) leden, is moeilijk te verklaren. Vast staat, dat Haarlem, dat blijk gaf van een vlot en keurig combina tiespel, eerlijk en verdiend gewonnen heeft. De overwinning moge dan ook al eenigszins geflatteerd zijn, dat neemt niet weg, dat Haarlem in dezen wedstrijd verre de meerdere was van den Bosch. Zeker heeft ook het veld, dat ondanks de hooge regenval door de bijzonder goede drainage voor de Noordelingen, die aan deze velden gewoon zijn, goed bespeelbaar was, doch v. de Zuiderlingen door zijn glibberigheid nog al wat moeilijker was, er mede schuld aan,

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5