VRAGENBUS [A AND AG 22 SEPTEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ZOEKLICHTEN VOOR REDDINGSBRIGADES. Een geschenk van Philips. Door de N.V. Philips' Gloeilampenfa brieken te Eindhoven, is aan de Reddings brigade te Wijk aan Zee een zoeklicht ge schonken ten gebruike bij het verleenen van hulp van in nood verkeeerende sche pen. De installatie bestaat uit een zoeklicht (lichtbron met reflector), dat op een stan daard is geplaatst. De lamp wordt gevoed door een accumulatorenbatterij, die door middel van een kabel op het zoeklicht wordt aangesloten. Het zoeklicht zelf bestaat uit een zui ver geslepen parabolischen spiegel (re flector) met 'n middellijn van 36 c.M., gevat in een roodkoperen huis, dat voorzien is van een waterdichte afsluiting met schut- glas. Als lichtbron wordt hierin gebruik gemaakt van een normale vliegfciixglamp buisvormige lamp, inwendig gedeeltelijk verspiegeld, welke bij een spanning van 24 volt 40 ampère opneemt. Het gloei- liohaam van deze lamp heeft zeer geringe afmetingen, waardoor het ideaal van een puntvormige lichtbron in het brandpunt van den reflector wordt benaderd, en een luchtbundel wordt verkregen met zeer wei nig spreiding van groote lichtsterkte is. De lichtsterkte in den bundel is 2.0C0.000 kaars. Het zoeklicht is geplaatst op een standaard, waarop het draaibaar kan wor den bevestigd. De gummikabel van 10 Meter lengte ver bindt het zoeklicht met de batterij. De lei ding is blijvend aan het zoeklicht bevestigd, de aansluiting van de stroombron ge schiedt door middel van een zwaar uit- gevoerden steker. De batterij wordt gevormd d,oor 12 cel len (24 volt klemspanning) met een totale capaciteit van 120 ampère-uren. Op Zaterdag 27 September a.s., des avonds om 0 uur, zal op het strand te Wijk aan Zee, de eerste demonstratie met dit zoeklicht plaats hebben. „Amstelrust" wordt verkocht. Door het bemiddelend optreden van den heer G. H. Koopman heeft de eigenaar van het landgoed „Amstelrust", de heer M. Knoops, met den heer G. J. A. Wesselingh in zijn kwa- liteii van secretaris van de Federatie van Schadecomimssie in het Bouwbedrijf, krachtens welke functie deze optreedt in de comm. uit de crediteuren van stichtine Sportpark Amstel rust, een regeling getroffen, waarbij de heer Wesselingh gemachtigd is het landgoed „Am stelrust" te verkoopen en het overblijvende bedrag onder de crediteuren der, stichting te verdeelen. De heer Knoops heeft zich bereid verklaard bij het slagen van den verkoop af stand te doen van zijn vordering van pl.m. 150.000 op de stichting, opdat een zoo groot mogelijk bedrag aan de crediteuren kan wor den uitgekeerd. Het bedrijf dat op het land goed door de stichting wordt uitgeoefend, zal op Maandag 22 Sept. 1930 worden gesloten. H. M. de K o n i n g i n-M oeder zal op Vrijdag 26 dezer, vergezeld van de hof dame baronesse van Tuyll van Seeroosker- ken en den kamerheer jhr. de Pesters, naar Partenkirchen in Opper-Beieren vertrek ken, teneinde daar eenige- weken te ver blijven. Zaterdag was het 25 jaar geleden, dat jhr. mr. C h. Ruys de Beeren- b r o u c k zijn intrede deed in de Tweede Kamer der Staten-Generaal als afgevaar digde van het district Gulpen. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Botsing tusschen motorfiets en auto. Een doode. Zaterdag zijn op den weg tusschen De Klomp en Ede een motorrijder, de heer Klappers uit Blaricum en een auto, be stuurd door den heer v. d. Z. uit Bilthoven tegen elkaar gebotst. Laatstgenoemde week uit voor een fietser, die uit een zij weg naderde. Hij remde, waardoor de auto op den gladden weg slipte en tegen een bodhi reed. De auto kwam zoodoende op het linkerweggedeelte, juist toen van den anderen kant de heer Ivlapevs uit Blari cum per motor naderde. De heer K. bolste met zoo'n kracht mét zijn hoofd tegen den auto, dat hij onmiddellijk dood was. De heer v. d. Z., die zijn stuur nog weer omkeerde, reed nogmaals tegen een boom. De auto werd zwaar beschadigd. De heer v. d, Z. kreeg geen letsel. Meisje door een auto gegrepen. Aan de gevolgen overle den. Zaterdagavond, omstreeks uur, is op de Javabrug te 's-Gravenhage een ernstig on geluk gebeurd. Een, ongeveer twintigjarig meisje werd door een auto aangereden en bekwam zoodanige verwondingen, dat zij kort daarop is overleden. Volgens voorloopige getuigenverklarin gen zou de chauffeur van de aiuto aan het meisje, dat per fiets was, geen voorrang hebben verleend. De identiteit van het slachtoffer is nog niet vastgesteld. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Achttienjarig meisje omgekomen. Te Duivendrecht is Vrijdagmiddag om streeks half vijf een achttienjarig meisje door den sneltrein uit Utrecht op den on twaakten overweg gegrepen en ongeveer nnderd meier ver meegesleurd. Het zwaar •rminkte slachtoffer bleek op slag ge- ood. NEDERLANDSCHE MOTORBOOT OMGESLAGEN. Vier dooden. De Nederlandsche motorboot „Foxholl" uit Groningen, is aan de mondig van de Theems omgeslagen. Van de opvarenden zijn de schipper, Lammers, diens vrouw en hun tweejarig kind, alsmede een matroos, door verdrin king om het leven gekomen. Twee leden der bemanning, de Nederlander Koch, en Schluten, werden door de visschersboot „Notre Dame des Ardents", uit Boulogne, gered. DE ELECTRISCHE STROOM. Elfjarig knaapje om het leven gekomen. Zaterdagmorgen geraakte het elfjarig zoontje van P. G. Schabbing te Breezand op het erf der woning, gezeten op een rij wiel, verward in een der draden van de huisaansluiting van het electrisch net, welke draad was los geraakt. Het duurde eenigen tijd voor de jongen kon worden bevrijd. Helaas bleek toen, dat.hij reeds door den stroom was gedood. In brand geraakt. Het dochtertje van den arbeider W. te Stadskanaal, dat tijdens het aardappelen- rooien op het land een vuurtje zou aanleg gen, kwam met het vuur in aanraking. Spoedig stonden haar kleeren in brand. Den vader gelukte het de vlammen te dooven, doch het meisje had reeds ernstige brand wonden opgeloopen. Zij werd naar het Aca demisch Ziekenhuis te Groningen ver voerd. Nekkramp. Op de H. B. S. te Assen is bij twee leer lingen der derde klasse nekkramp gecon stateerd. Een jongen uit Oosterwolde is reeds overleden, terwijl een meisje in de barakken moest worden opgenomen, in af wachting van een geneeskundig onderzoek der overige leerlingen is de betreffende klas gesloten en het lokaal ontsmet. Brandje in een bioscoop. Gistermiddag tegen het einde der eerste middagvoorstelling is in de cabine van het Rialto-Theater aan de Ceintuurbaan te Amsterdam door het scheefstaan van den filmafkoeier een stukje film in brand ge raakt, dat volgens brandweervoorschrift dienst deed voor het openhouden van een ijzeren luikje boven een kijkgat van de cabine naar de zaal. Het luikje viel neer en daarmede zou de zaak afgeloopen ge weest zijn, ware het niet dat de operateur het brandende stukje film wegtrok, waar door dit neerkwam op een voor het ge bruik gereed liggend „Journaalfilm". Met een hoog-opschietende vlam vloog ook dit in brand. Het personeel in de cabine behield ech ter zijn tegenwoordigheid van geest en slaagde erin het brandje met een emmer water te dooven. In de zaal, welke door den aard der voor stelling vooral met kinderen gevuld was, werd de eerste vlam, welke ontstaan was, opgemerkt met heb gevolg, dat verschillen de kinderen overhaast uit de zaal vlucht ten. Echter wist een suppoost de aanwezi gen te kalmeeren, zoodat de rust spoedig was teruggekeerd. De tweede middagvoorstelling is op de gewone wijze doorgegaan. Stakersterreur te Geldcrmalsen. Men schrijft aan de „Standaard" uit Geldermalsen, dat de terreur der stakers van de Chamottefabriek te Geldermalsen en omliggende plaatsen nog steeds druk kend wordt gevoeld. Herhaaldelijk trach ten de stakers de werkwilligen uit den omtrek te molesteeren en overlast aan te doen. De vorige week werd een nieuw nog niet bewoond huis aan den Zaaiwaard- weg 's nachts met behulp van pek en teer toegetakeld. Dit huis is gebouwd en zou bewond worden door de Gebr. van Hattum uit Leerdam, die beiden werkzaam zijn aan de Chamottefabriek. Dat alles nog niet zoo rustig en kalm verloopt als de plaatselijke Overheid be weert, moet. wel blijken uit het feit, dat de familie K. wegens overlast der stakers, naar elders moest vertrekken. Maandag arriveerde weer een groote groep werkwilligen uit Gorinchem. Ook uit de omliggende plaatsen komen steeds meer arbeiders. Deze worden nu reeds met drie groote A.T.O.-bussen gehaald en weer thuisgebracht. Daar de A.T.O. binnenkort voor de omringende plaatsen zou worden opgeheven, heeft de directie een contract met haar gesloten. Ook is het electrische treintje gaan rijden van de fabriek naai de losplaats aan de Linge, waar een schip met grondstoffen uit Duitsehland was aan gekomen. Hierbij is weer een schandelijke daad van de stakers openbaar geworden. Drie palen van het lichtnet langs de lijn moeten door hen op onzichtbare wijze zijn doorgezaagd, met de kennelijke bedoeling de werkwilligen, die aan den loswal met de electrische hijschkranen werken. te treffen. Op een gegeven oogenblik zijn de palen gevallen, waarbij de draden met een spanning van 440 volt dwars over den druk ken verkeersweg kwamen te liggen. Raadslid-Marktkoopman. De communist van Burink, het beruchte Eotterdamsche raadslid, heeft per circulai re aan zijn „geachte cliëntèle" medegedeeld dat hij voortaan iederen Zaterdag en Dins dag op de markt aan den Goudschesingel zal gaan staan en 's Woensdags op de markt aan de Hillelaan. Hij zal daar een sigarenstand houden en zijn stembanden in het marktrumoer dus danig noodig hebben, dat de kans groot is, dat hij deze in de Eotterdamsche vroedschap zal sparen BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN AUTO RIJDT IN OP MENIGTE. Drie dooden. Zaterdagavond heeft te Breslau een ern stig ongeluk plaats gehad, waarbij drie per sonen werden gedood. Op weg naar Oels reed een auto in een menschenmenigte. Daarbij werd een tram conducteur door de auto meegesleurd, ter wijl zijn beide kinderen op slag werden gedood. De auto zou met gedoofde lichten heb ben gereden. ERNSTIG TRAMONGELUK TE NICE. 20 gewonden. Te Nice heeft een ernstig tramongeluk plaats gehad, waarbij ongeveer 20 personen deels zwaar, werden gewond. Veertien ge wonden moesten naar het ziekenhuis wor den overgebracht. Het ongeluk heeft zich afgespeeld op het baanvak St. Jean-Cap. Ferrat. De dichtbezette tram derailleerde met groote vaart op een afloopenden weg, botste tegen een huis en sloeg om. STORM AAN DE KUST EN IN HET KANAAL. Talrijke schepen gestrand. Boven het Kanaal beeft een hevige storm gewoed. Talrijke schepen zonden noodsignalen uit. Het 4950 ton metende stoomschip ,,ïïm- berlegh" is bij 'Plymouth van den anker- boei losgeslagen en op het strand gedre ven. Bij Portland is een Fransche schoener gestrand. Een van het vasteland komend vlieg tuig bereikte slechts met groote moeite het vliegveld Lympne. Het luchtverkeer is geheel gestaakt ge weest. Ook het mailverkeer over het Kanaal is ernstig vertraagd. Aan de kusten werd groote schade aan gericht. In de buurt van Southampton is het wa ter over den zeedijk gespoeld en richtte groote schade aan op een feestterrein. Een groote visschersboot is Zaterdag morgen in de haven van Casablanca door den hevigen storm tegen een havenhoofd geslagen, waarbij het schip een ernstige lekkage opliep, en zonk. Van de bemanning van 11 koppen, kon den drie personen den oever zwemmende bereiken. Het is gelukt drie andere visschers met kustvaartuigen te redden. Vijf mannen, die zich in de kajuit bevonden, zijn ver dronken. Aan de Noord Fransche kust woedde de storm zoo hevig, dat het niet mogelijk was assistentie te verleenen aan de talrij ke schepen, welks in nood verkeerden. De „Auroch" een reddingsboot uit Brest, welke was uitgevaren om een Zuid-Slavisch stoomschip hulp te verleenen, moest hal verwege terugkeeren, daar een man over boord was geslagen en het ruim bijna- ge heel was ondergeloopen. Ter hoogte van kaap Saint Nazaire ge raakten de bunkerkolen van een trawler in brand. Het vuur deelde zich aan het geheele schip mede, dat ten slotte op het strand werd gedreven. De uit vijf mannen bestaande equipage kon worden gered. INBRAAK IN HET LATERAAN- MUSEUM. Geveltoeristen op bezoek. Gisternacht werd in het Lateraan-mu- seum te Rome een brutale inbraak ge pleegd. De daders, die goed op de hoogte waren van de waarde van hun buit, zijn langs een zijgevel van het gebouw naar boven geklommen en binnengedrongen in een zaal, vlak bij die, waar het vorig jaar het verdrag van Lateranen gesloten werd. Een aantal Waardevolle stukken viel in. hun handen. Men neemt aan, dat de verkoop tegen liefhebbersprijzen reeds in het buitenland bedongen was. Achttien verdachte individueen zijn reeds gearresteerd. Een brutale overval. Te Berlijn heeft gisternacht een zeld zaam brutale overval plaats gehad. De houthandelaar Spitzer, die een vrij groot huis bewoont in de Geisbergstrasse werd met zijn vrouw midden in den nacht wakker door eenig gestommel. In hun kamer stonden drie mannen, met revolvers gewapend. Het echtpaar moest opstaan en de sleu tels overhandigen van de brandkast, waar in geld en kostbaarheden geborgen waren. De misdadigers hadden de voorzorg geno men de drie telefonische geleidingen, die in het huis waren, door te snijden. Toen de heeren met hun buit vertrok ken waren, moest de houthandelaar zich eerst op weg begeven naar een iets ver der gelegen huis om vandaar de politie op te bellen. Met een en ander ging echter zooveel tijd verloren, dat de roovers zich rustig uit de voeten hadden kunnen maken. Drankwet-beambten in New-Jersey overvallen. Zes diankwetbeambten, die huiszoeking deden in een brouwerij te Elisabeth in den staat New Jersey, werden plotseling aan gevallen, ontwapend en geboeid door twaalf mannen, die eensklaps te voor schijn waren gekomen. Een andere be ambte, die buiten was blijven staan, ging de brouwerij binnen en begon te vuren, doch hij werd door acht kogels getroffen en gedood. De aanvallers namen daarop de vlucht met een auto. KRONINGSFEESTEN IN ABESSYNIE. Kolbakken van leeuwenmanen maken. Een der deftigste tailleurs van Saville Row in Londen, heeft zoo juist een merk waardige zending binnengekregen, name lijk de manen van dertien leeuwen, die be stemd zijn voor Ras Tafari den koning van Abessinië en diens hovelingen, ter gelegenheid van de kroningsfeestelijkhe den van den Ras, die op 1 November a.s. zullen beginnen. De dertien leeuwen werden door den negus zelf geschoten en deze stelde hun manen vervolgens aan de hofkleermakers te Addis Abeba ter hand, ten einde ze tot hoofddrachten in den vorm van kolbakken te verwerken, die Ras Tafari tijdens het bezoek, dat hij in 1924 als prins-regent, aan Londen bracht, zoozeer had bewonderd. Maar de Abessinische snijders hadden nog nooit zulk een kolbak gezien en ten slotte wendde de Ras zich in arren moede tot den Britschen gezant. Telegrammen vlogen heen en weer en enkele weken geleden vertrok een stoet van koeriers naar de kust van de Roode Zee met de leeuwenmanen bij zich. Thans zullen dus de Londensche „high life tailors" zich van de verantwoordelijke taak moeten kwijten, den exotisohen vorst naar wensch te bedienen en ongetwijfeld zullen zij slagen, want zij hebben in hun leven reeds menig moeilijk karwei opge lost. En dus zal de hertog van Gloucester, die als vertegenwoordiger van den koning van Engeland de plechtige kroning van den Ras tot „Negus negasti" koning der koningen zal bijwonen, zich in gezel schap bevinden van zes Abessinische veld maarschalken, zes Abessinische generaals en den negus negasti, allen getooid, met geweldige leeuwenmanenkolbakken, met' afhangende roode, groene en gele pluimen en het wapen van Ethopië, den „Leeuw van Judah" erin gewerkt. Op het hoofd zal hij een gouden kroon dragen. Overigens is Tafari reeds eenmaal ge kroond, namelijk in 1928, als mederegent van zijn tante, keizerin Zaoditoe ((hetgeen niets anders dan Judith beteekent). De feestelijkheden duurden toen een volle week en tienduizenden uit alle doelen des land kwamen naar de hoofdstad, van wie vele duizenden naar oeroud gebruik uit de koninklijke keukens werden gespijzigd. De kroon, die den Ras toen op het hoofd werd gedurkt, had een waarde van anderhalf millioen gulden. Een automobielweg naar de IJszee. Naar uit Victoria (Britsch Columbia) ge meld wordt, zijn daar kortgeleden afge vaardigden van de Amerikaansche en Ca- nadeesche Regeering bijeengekomen, om te beraadslagen over den aanleg van een automobielweg van de Vereenigde Staten, dwars door Alaska naar de Beringzee. Het is een zeer grootsch plan, want de afstand van Alaska naar de Vereenigde Staten van Noord-Amerika bedraagt meer dan 1000 Eng. mijlen en dan moet men heel Alaska nog doorreizen vooraleer men de open zee bereikt. Het gebied, dat voor den aan leg van den nieuwen weg in aanmerking bomt, is reeds in alle richtingen vanuit vliegmachines onderzocht, om na te gaan, welke deelen vooral in Alaska dat nog maar zeer slecht bekend is het best ge- sohikt blijken te zijn voor den aanleg van een dergelijken weg. Behalve heb natuur schoon, dat dit gebied bezit, zal de nieuwe weg ook rijk aan historische herinneringen zijn, want tot aan de grenzen van Alaska zal men gebruik maken van de oude we gen, waarlangs in 1862 en 1898 de goud gravers trokken en waar thans nog de vele oude blokhuizen staan, die toen reeds door hen gebouwd waren. Deze onderneming is een ontzaglijk werk en de kosten van den aanleg zullen enorm groot zijn, vandaar dab de provincie Britsch-Columbie niet erg enhousias-t is over het plan, want zij zijn maar al te bang voor de groote financieele lasten! Maar de vertegenwoordigers der V. S. brengen hiertegen in dat de voltooiing van zoo'n automobielweg de bewoners van geheel Amerika daarheen zal trekken en dat de stroom toeristen, die zich thans naar den Stillen Oceaan begeven, voortaan naar de IJszee gericht zal zijn, waarvan de om geving nog geheel onbekend is. De kapi talen, die voor deze onderneming gebruikt worden, zullen dus solied belegd zijn. Zoo dra de weg is voltooid en de bewoners der Vereenigde Staten even gemakkelijk tot aan de IJszee kunnen komen als zij nu naar den Stillen Oceaan rijden, zal er voor Alaska, het met een romantisch en sluier omgeven goudland, een tijdperk van hoo- gen bloei aanbreken, dat ook aan de pro vincie Britsch-Columbia de rijks-te inkom sten zal bezorgen. V raag Is eene vereeniging zooals de „Vereeniging van Ziekenhuisverpleging" te Leimuiden verplicht elk jaar 2.50 te be talen aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken Rijnland te Leiden? Antwoord: Ja, daar is geen ontko men aan. De wet wil nu eenmaal, dat ook instellingen als bovengenoemd in het han delsregister worden ingeschreven. Vraag. Ik heb een dag verzuim gehad we gens bevalling van mijn vrouw. Anders krijg ik altijd 80 pet. van mijn loon uitgekeerd; maar nu zegt mijn baas, dat de ziektewet dat maar moet betalen. Ik heb daarover geschre ven, doch ik hoor er niets van. Antwoord. Wanneer uw vrouw niet in een onderneming werkzaam is en een eigne dagloon verdient, heeft de ziektewei met het geheele geval niets uit te staan. Uw patroon is verplicht u niet alleen 80 pet. te betalen, maar zelfs het geheele loon (Art. 1638c Burgerlijk Wetboek). AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad. rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Maandag. Bestuursvergadering St. Ra- phaël, 8 uur. Dinsdag. Zitting Bestuur R. K. Bouw vakarbeiders van 78 uur, kantoor boven. Dinsdag. Grafische Studie club gewone tijd in zaal 8. Dinsdag. Ledenvergadering Rederijkers kamer „Vondel". Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag. Belangrijke ledenvergadering R.K. Bouwvakarbeiders S u. in zaal 1 en 2. Donderdag. Jaarvergadering R. K. Coö peratie „Eendracht" 8 uur groote zaal. Vrijdag 8 uur Repetitie R. K. Zangver- eeniging „Pulchri Studio". Tevens aanmelden van nieuwe leden. Op 2, 3, 4 en 5 October a.s. zal in het Bondsgebouw een tentoonstelling worden gehouden van teekeningen voor een nieuw te bouwen Stadhuis. Deze teekeningen zijn vervaardigd door een lid van den R. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Jozef", oud leerling van de Avondteekenschool van den Ned. R. K. Volksbond. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Op Zaterdag 4 October zal de Biblio theek wederom geopend worden. rfNTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52, Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Uien Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30-^- 2.30 uur en van 7.0010.15; verplichte bij eenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur zitting St. Josephspaarkas welke wordt waargenomen door de hee ren P. Klein en P. van Bergen Henegou wen. Van 11.30 uur bibliotheek. Na het Lof prijsbiljarten. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur bestuursvergadering to on eel club Adolf Kolping: Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. 8.30 uur bestuursvergadering Studie- en Debatingclub St. Petrus Canisius. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer. 8.30 uur repetitie tooneelclub Adolf Kol- ping. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Van 8 tot 9 uur in de Bestuurskamer zitting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelin gen. Tel. 1168. Vrijdag. Symphonie Frans Schweitzer repetitie om 8.30 uur. Van 810 uur turnclub Oranje-Zwart lobaal Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub De Poedelaars. Iederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Iederen Zondag van 'l tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Zaterdag 67 uur betaling van contri butie, gelegenheid tot sparen en retrai tefonds. Verdere mededeelingen: De beste ziele- cultuur is voor onze jongemannen, de jaar- lijksche Kerstretraite. Zondag 12 October viering van ons Stichtingsfeest in de St. Lodewijkskérk Gez. H. Mis, waaronder Alg. H. Communie. R. K. PATR0NATENB0ND (District Leiden). Secretariaat: Heerenstraat 23. Donderdag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjongens in het Gebouw der St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging, Rapenburg 52. Tel. 1168. ST-PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Af deeling Leerlingen van de St. Joseph's Gezellen- Vereeniging, Augustus 1887September 1920). Zaterdag Leesbibliotheek van 8—9 uur. Zondag van 11.30 uur bibliotheek. Te half 5 patronaat voor beide afdeelin- gen; Conferentie, Contributie betalen en Ontspanning met repetitie tooneelclub. Zondag 28 Sept. te 8 uur in de St. Lo- dewijkskerk Alg. H. Communie. ST. ANT0NIUS-PATR0NAAT. Hartebrug. Zondag te half vijf Godsdienstonderricht waarna ontspanning. Maandag te 8 uur bijeenkomst gezellen. Woensdag 8 uur bijeenkomst voor de le den der tooneelvereeniging. Donderdag te 8 uur bijeenkomst gezellen. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avond bijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag, Woensdag en Donder dag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. Bemiddelings-bureau. Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijving en 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend iederen werkdag, be halve Zaterdag, van 9.3011 uur des morge»*

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10