NATIONALE ATLETIEKWEDSTRIJDEN R.K. SPORTWEEK 1930 ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 iiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiHinuiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiimiiiiimiiHiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiHiiinimiiHiiiiiiiiiiiHimiiiiiiiiniiiiiiiiiiiii op a.s. ZONDAG 21 SEPTEMBER Aanvang I i Terrein A.S.C. (Kempenaerstraat). Entrée: Tribune f0.75 - Overige Rangen f 0.25 - iongens f 0.15 IIlllll R. K. Sportvereeniging „St. Bernardus". Zondag moet het eerste elftal van „Sint Bernardus" zijn eersten uitwedstrijd gaan spelen voor de competitie en wel tegen i Graaf Floris II te "Den Haag. Wie van deze elftallen winnen zal, durven wij niet voorspellen, daar ons het spel van dit elf- tal niet bekend is. Wel weten wij, als „St. Bernardus" volledig uitkomt en de spelers hun beste beentje voorzetten, dat Graaf J Floris nog niet zoo gemakkelijk zal winnen. Dus, eerste elftallers, doet a.s. Zondag uw best en zorgt, dat gij vooral door een mooi en vlug samenspel dezen eersten competi- tie-wedstrijd tot een goed einde brengt. I En gij, supporters van St. Bernardus, trekt ook gij in een groot getal op naar het terrein van Graaf Floris, om onze spe- Iers tot het laatste toe flink aan te moe digen. Het eerste elftal der Junioren moet een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen een dito elftal der Sportvereeniging „Meer burg". R. K. Sportvereeniging S. N. A. Zondag a.s. zal het eerste elftal de com petitie moeten beginnen. Niet gaan ze zoo als de Sp.Ill. meldt naar Teijlingenll, maar naar Blauw Zwart II in Wassenaar. Het vorige jaar toen het elftal niet zoo goed in conditie was werd van dit elftal drie punten gewonnen. Dus nu het eerste elftal beter is gelooven wij dat de beide punten mee naar Stompwijk gaan. Maar dan moe ten de eerste elftallers niet te overmoedig zijn en de zaken te licht aanpakken, want dan zou de uitslag wel eens andersom kunnen zijn. We zullen hopen op een fai- ren strijd, waarin de sterkste moge winnen. De wedstrijd vangt om half drie aan. Het vertrek is bepaald om 1 uur per auto van het Blessepaard. Het tweede elftal is de gastvrouw van Wilhelmus V uit Voorburg. Hiervan weten we niet veel, daar ons de sterkte van die ploeg niet bekend is. We kunnen echter gerust de supporters aanraden om een kijkje te gaan nemen daar de reserves mo menteel heel goed spel laten zien. R. K. Sportvereeniging 0. V. V. Het spel gaat weer beginnen. Koning voetbal regeert weer en het eompetitierad heeft zich langzaam in beweging gezet. Ook onze vereeniging is klaar voor den start. Leek het er aan het einde van het vorige seizoen op, dat O. V. V. een geduch te knauw zou krijgen, thans is zij na den flinken storm weer geheel .smetteloos en frisch voor den dag gekomen. Hulde aan het bestuur, dat door zijn goede leiding O. V. V. voor een groote catastrophe heeft gevrijwaard. Hulde aan de leden, die na véle moeilijkheden overwonnen te hebben, hun vereeniging trouw zijn gebleven en met nieuwe energie verder voor hun ver eeniging zullen strijden. A.s. Zondag gaat ons eerste elftal een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen Onze Gezellen I (2e klasse R. K. F.). Vo- rigen Zondag heeft ons eerste geen slecht figuur geslagen tegen Blauw Zwart I en nu liet Zondag geheel volledig uitkomt zul- leii we weer het be^te hopen. Vooruit jóngens, laat deze wedstrijd een goede inzet zijn. Gewonnen behoeft er niet te worden, doch laat het resultaat behoor lijk en aanmoedigend zijn. Besteedt dezen, wellicht laat sten oefenwedstrijd op zoo nuttig mogelijke wijze. Onze reserve's gaan naar D. O. S. II. Het vorig seizoen hebben onze jongeren nu niet bepaald een schitterend figuur ge slagen. Nu ze echter versterkt zijn en de wispelturigheid er uit is, zien we ook voor hen de toekomst met een gerust hart in. R. K. Sportvereeniging „Meerburg", Zoeterwoirde (H.R.). Morgen zullen onze athloten voor de laatste maal in dit seizoen hun krachten gaan meten met die hunner tegenstanders op het fraaie en mooi gelegen A. S. C.-ter- rein aan de De Kempenaerstraat te Oegst- geest. Voor de laatste maal, want na Zondag begint de voetbal-competitie weer, waar door de athleten gedoemd zijn, voor hun zoo mooie sport afscheid te nemen tot vol gend jaar Mei of Juni, een enkele veld loop dan daargelaten, 't Is wel jammer, maar er is nu eenmaal niets aan te doen. Koning voetbal eischt zijn rechten op. Laten onze athleten nu zorgen voor een waardig besluit van het voor „Meerburg" zoo gunstig verloopen seizoen. Men begrijpt ons wel. Grootsche daden worden uit dén aard der zaak niet verwacht; daarvoor bestaat onze jonge vereeniging, en speciaal onze athletiekvereeniging te kort. Maar Meerburgers toont, dat ge een woordje meespreekt, toont dat ge vooruit bent ge gaan, maar bovenal, toont dat ge sports men zijt. Onze junioren spelen morgen op net Meerburgterrein een vriendschappelijken wedstrijd tegen het tweede junioren elftal van V. V. B. Vergelijken we het elftal, dat morgen speelt met dat van het afgeloopen seizoen, dan moeten we constateeren, dat het laatste sterker was. Verschillende ju nioren van verleden jaar, zijn nu Senior geworden, en waarlijk niet de minste. Maar toch is ér geen reden tot zorg, dat het nieuwe elftal zoo zwak zou zijn. Het bevat nog altijd een aantal spelers, die wel meer in een wedstrijd zijn uitgekomen en het is aangevuld met eenige pittige nieuwelingen, die het in hun nieuwe om geving eerst misschien wel een weinig vreemd zullen vinden, maar, naar wij ho pen, spoedig zullen zijn „ingespeeld". Daarom is de wedstrijd van morgen van veel waardeMen heeft nu gelegenheid alvast wat aan elkaar te wennen! Laat iedereen morgen, vooral goed zijn plaats houden! De wedstrijd vangt te 3 uur aan, en zal het aankijken zeker waard zijn! Daarom, supporters, gaat morgen eens naar de er richtingen van de junioren kijken. U zult er geen spijt van hebben! R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag zal het competitierad weder gaan draaien. Volgens de Sportillustratie zal ook het le elftal van A. V. V. voor de competitie in actie zijn. Dit elftal speelt te 2.30 uur op Hoornpark tegen V. A. P. I. Aan het begin der competitie is een voor spelling zeer moeilijk, daar de elftallen meestal niet voldoende ingespeeld zijn. Wij vertrouwen, dat de eerste elftallers hun best zullen doen de competitie goed in te zetten en in een mooien wedstrijd zullen trachten beide punten mede te nemen naai den Dam. Veel succes! Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Tweede klasse D. Gr. Floris IISt. Bernardus I. Tweede klasse E. V. A. P. I—A. V. V. I; D. O. N. K. II St. Lodewijk I. Derde klasse E. H. B. C. IV—Lisse III. Derde klasse F. Blauw Zwart IIMeerburg I; Teijlin- gen II—S. N. A. I. Vierde klasse G. O. V. V. II—D. O. S. II; Leiden III- A. S. C. I. Vierde' klasse J. Westlandia II—P. F. C. V; D. H. B. I— S. D. S. II. KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. Nu het eerste treffen Zondag j.l. heeft plaats gehad, nu Holland bovendien weer eens heeft getoond wat het tegen onze Zuiderburen heeft „gepresteerd", nu is het mogen aantreden voor alle klassen in alle afdeelingen. Het groote- seizoen gaat weer beginnen en met belangstelling zullen de vele voet bal-enthousiasten weer het spel der voet ballers gaan volgen, kansen berekenen, re sultaten bespreken.... Wat zal het wor den? Ook wij zullen der traditie getrouw de komende wedstrijden wekelijks weer aan een korte voorbeschouwing onderwerpen, eveneens kansen berekenen en.... daarbij den eenen keer minder dan een anderen keer „raak slaan"! Maar, dat is nu een maal de attractie van het voetbalspel. Het valt voor den eersten keer niet mee zich eenig idee te vormen van hetgeen de eerste wedstrijden zullen brengen. In het Westen blijft de aandacht natuurlijk voornamelijk weer geconcentreerd op de hoofdstedelijke clubs, terwijl voorts ook van Rotterdam, Den Haag en Haarlem genoeg spannende wedstrijden verwacht kunnen worden. Ajax ontvangt thuis Excelsior uit Rot terdam. De Ajacieden, die goed „overzo- merd" zijn, zullen wel weer een rol van beteekenis gaan spelen, doch moeten dan beginnen met te winnen. Wat H.B.S. morgen tegen D.F.C. zal doen? Tot een gelijk spel achten we de Dordtenaars zeker wel in staat. V.U.C. gaat op bezoek bij H.F.C., Z.F.C. bij 't Gooi. In de derde klasse A van Afdeeling I krijgt Alphia bezoek van Vriendenschaar. De Rijnbewoners, die de competitie inzet ten met een overwinning, krijgen bezoek van Vriendenschaar, welke club eveneens j.l. Zondag won. Voor Alphia een reden temeer, om zich danig in te spannen. Ook de eerste klasse in Afdeeling II is morgen nog niet volledig, wijl op Spangen de finale om den Zilveren Bal gespeeld wordt tusschen Spar ba en Feyenoord. Voorts is in verband hiermede de wedstrijd Hermes D.V.S.Stormvogels uitgesteld. In deze afdeeling debuteert K.F.C. uit Koog a. d. Zaan. Eerlijk gezegd de eerste ontmoeting tegen de beproefde Haarlem- sche Racingclub zal misschien niet mee vallen, doch wie weet wat de gasten ervan terecht brengen! Blauw Wit krijgt al dadelijk een lastigen wedstrijd tegen V.S.V. uit. Maar, indien hier een behoorlijk succes geboekt wordt, kan zulks van veel belang zijn voor het verder verloop der competitie. A.D.O. kan thuis winnen van Hilversum, maar H.V.V. heeft het lastiger tegen E.D.O. A.S.C. opent het nieuwe seizoen met een uitwedstrijd tegen B.E.C., welke Delft- sche club het Zondag j.l. in Schoten tot een gelijk spel wist te brengen tegen de club van dien naam. Dat wijst er toch wel eenigermate op, dat de Delftenaren over een goede ploeg beschikken en A.S.C. diént- zich dan ook terdege in te spannen om op dezelfde wijze te beginnen als vorig seizoen Een belangrijke wedstrijd is die aan den Haagweg tusschen L.F.C. en U.V.S. Beide ploegen hebben reeds een wedstrijd achter den rug, mogen dus geacht zijn reeds eeni germate te zijn ingespeeld, maarwe gelooven, dat de zenuwen de spelers nog wel wat de baas zullen zijn. Imjners, bijna steeds is zulks in de plaatselijke ontmoe tingen het geval en van den uitslag valt hoegenaamd niets te zeggen. Lugdunum verloor j.l. Zondag op heb kantje af van Alphen, maar heb verloop bewees wel voldoende, dat de Groen-wit- ten over een goede ploeg beschikken. De Zandvoortsche Zeemeeuwen zullen het op Pomona dan ook niet gemakkelijk hebben. De Alphenaren gaan morgen op bezoek bij Hillinen, die vorig seizoen den kam pioenstitel wisten te behalen. Deze ont moeting zal wellicht onmiddellijk uitwij zen, of de Hillegommers weer zulke hoo- ge aspiraties koesteren, maar Alphen zal zich niet- zonder meer gewonnen geven. In deze klasse wordt voorts nog ge speeld de ontmoeting T.H.B.Schoten. Ook in de lagere afdeelingen komen de clubs in actie, n.l. Bodegraven met- zijn reserven en verder de reserven van U.V.S., A.S.C. en Alphen. Het Oosten. De clubs in het Oosten zorgen de laat ste jaren wel voor de.noodige spanning. Immers bleef de beslissing tusschen Z.A. C., Go Ahead, A.G.O.V. en Enschedé vorig seizoen niet zeer lang uit? We zouden niets liever zien dan dat die spanning, zij het dan misschien met andere clubs zich herhaalde. Intussohen achten we overwin ningen voor bovengenoemde vier clubs, die alle thuiswedstrijden spelen, niet onmoge lijk. Rest dan nog de wedstrijd Tubantia Wageningen, waarin de thuisclub even eens een kans op de zege heeft. Het Zuiden. In Afdeeling IV krijgen we voor morgen al onmiddellijk den zwaren wedstrijd tus schen M.V.V. en N.A.C. Veel zal er afhan gen van de samenstelling waarin beide ploegen zullen uitkomen, maar dat het aan spanning niet zal ontbreken, dat ge looven we toch zeker. P.S.V. zal zich- intus- schen wel weten te handhaven op L.O.N. G.A. en N.O.A.D. op Eindhoven. De nieuwe oud-eerste klasser de Valk debuteert met een ontmoeting tegen Wilhelmina. Een be teren inzet van het seizoen kan de Val- kenswaardsche club waarlijk niet verlan gen. Het Noorden. Ook Afdeeling V begint met een volledig programma, hetgeen wel noodig is, als men in aanmerking neemt, dat het Noorden in den regel de meeste verliesdagen telt we gens afgekeurd terrein. Be Quick begint het seizoen met een wedstrijd, tegen Leeu warden, dat zich in het Veendammer be- kertournooi van een heel goede zijde liet zien, zoodat de Groninger withemden zich danig zullen moeten inspannen, om een gunstig resultaat te behalen. De nieuwe Noordelijke eerste klasser M.S.C. debuteert met een uitwedstrijd G.V.A.V., niet een der sterkste clubs in haar afdeeling. Of M.S.C. het daartegen zal kunnen bolwerken, zullen we afwachten. Frisia kan winnen van Alci- des, Veendam van Friesland, terwijl ook de Groninger kampioen van Achilles kunnen winnen. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. AFDEELING I. Eerste klasse. AjaxExcelsior; D.F.C.H.B.S.; H.F.C. V.U.C.; 't Gooi—Z.F.C. Tweede klasse A. Z.V.V.Alcma-ria-V ictrixA.F.C.West Frisia; H.R.C.D.E.C.; W.F.C.Zeebur- gia; HollandiaT.O.G. Tweede klasse B. Baarnde Spanfcaan; ZandvoortBloc- rnendaal; HerculesVelox; D.W.S.V.V. A.; HaarlemB.F.C. Derde klasse D. AlphiaVriendenschaar; H.V.C.Zeist; V oor waar tsOlympiaUtrechtL.S.V. AFDEELING II. Eerste klasse. R.C.H.—K.F.C.A.D.O.—Hilversum; H. V.V.E.D.O.; V.S.V.Blauw Wit. Tweede klasse A. Unitas—Steeds Hooger; QuickNeptu- nus; D.H.C.Xerxes. Tweede klasse B. C.V.V.Overmaas; GoudaO.D.S.; For- tunaS.V.W.; V.D.L.—S.V.V. Derde klasse A. B.E.C.A.S.C. (2.30 uur); T.H.B.Scho ten; L.F.C.U.V.S.; LugdunumZee meeuwen; HillinenAlphen. V ierde klasse A. D.V.S.ArchipelS.O.A.—H.D.V.; Bo degravenW addinx veenCelerita-sPost duiven. Res. tweede klasse A. S.S.V. IIFortuna II; U.V.S. II—Quick II; H.V.V. Ill—A.D.O. II; R.F.C. II—H.B. S. III. Rcs. derde klasse A. Alphen II—H.V.V. IV; R.V.O. II—V.I.O. S. II; Delft IIConcordia II; D.H.C. III -A.S.C. II; A.D.O. III-B.E.C. II. AFDEELING III. Eerste klasse. EnschedéRobur et Velocitas; Tuban tiaWageningen; GoAheadP.E.C.; Z.A. C.VitesseA.G.O.V.V.Heracles. AFDEELING III. Eerste klasse. M.V.V.—N.A.C.P.S.V.—LONGA; N.O. A.D.Eindhoven; de ValkWilhelmina. AFDEELING V. Eerste klasse. Be QuickLeeuwarden; G.S.V.M.S. C.; AlcidesFrisia; VeendamFriesland; AchillesVelocitas. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse. A.S.C. 3Alphen 3 uur; L.F.C. 2Al phia 2 11 uur; D.V.S. 2—Lugdunum 2 11 uur; D.W.S. 1Roodenburg 1 2 uui\ Tweede klasse. Lugdunum 3L.F.C. 2 12 uur (bijterrein); D.S.O. 1Alphia 3 2 uur; Roodenburg 2 V.T.O.N.A. 1 2 uur; R.C.L. 2—L. Boys 2 2 uur. Derde klasse A. Alphia 4L.D.O. 1 12 uur; R.C.L. 3L. Boys 3 11.30 uur; D.W.S. 2Burgerveen 12 uur; V.T.O.N.A. 2Lugdunum 4 2 uur. Derde klasse B. Lugdunum 5L.F.C. 4 10 uur (bijterrein); D.S.O. 2—D.V.S. 3 12 uur; VictoriaAlphen 4 11.30 uur. Vierde klasse. Alphen 5L.D.O. 2 12 uur; U.V.S. 6 V.T.O.N.A. 3 10 uur; Roodenburg 3Kagia 2 12 uur. KORFBAL. NEDER LANDSCHE KORFBALBOND. Overzicht. Na een verregende Zondag als inzet der competitie, moeten we zeggen, dat het weer voor a.s. Zondag ook al niet veel hoop geeft. Voor de Noord-Holl. le klasse zijn nog slechts twee wedstrijden vastgesteld. De Zuid-Holl. le klasse telt drie wedstrijden. Fluks, dat al weer bijzonder slecht de competitie begonnen is door zich met groote cijfers te laten slaan door Deetos, moet morgen op bezoek bij Ons Eibernest in Den Haag. Wat het resultaat nu zal zijn is eveneens moeilijk te voorspellen. We vreezen, dat de Leidenaars weer een slecht seizoen tegemoet gaan, indien er niet van stonde af aan beter gewerkt wordt. Komt, rood-witten, het beste beentje voor. Vitesse speelt thuis tegen H.K.V. Dc Leidsche blauw-witten vormen een zeer afwisselend spelend twaalftal en ook zij zullen tegen H.K.V. alle krachten moeten inspannen. Tenslotte wordt te Delft gespeeld D.K.C. Velox. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Westelijke afdeeling. Eerste klasse N.-H. Koog ZaandijkHercules; D.T.V.Wes- terkw artier. Eerste klasse Z.-H. VitesseH.K.V.; Ons EibernesaFluks; D.K.C.V elox. Derde klasse F. H.K.V. IIVitesse II; Gymnasiasten Emma; Fluks IIReady. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse A. HellasNoviomagum; Onder OnsZ.K. 0.; E.K.C.A.Rapiditas. Eerste klasse B. 'D.O.S.Achilles; A.K.C.—Oranje Zwart; NaasRigtersbeek. ZEILEN DE NA-KAAG. De Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportver- eeniging „De Kaag", heeft Internationale en onderlinge Zeilwedstrijden uitgeschre ven, te houden op Zaterdag 4 October en Zondag 5 October 1930. Het voorloopig programma luidt: I. Zesmeterklasse (geen inleggeld). 2 wedstrijden op Zaterdag en 2 wedstrijden op Zondag. Wisselprijs: Zilveren Zesmeier. Hoofdprijs: Zilveren Beker. De wisselprijs is gewonnen: in 1927 door den heer Mr. J. R. Carp; in 1928 door den heer F. Carlier; in 1929 niet verzeild. Deze wisselprijs wordt definitief eigen dom van dengene, die hem tweemaal ge wonnen heeft. Onderlinge Zeilwedstrijden: 2. Handicapklasse D. 3. 45 M2. Kruiser klasse. 4. 22 M2. Scherenkruisers. 5. Re genboogklasse A. 6. Regenboogklasse B. 7. 12 Voetsjollenklasse A. 8. 12 Voetsjollen- klasse B. 9. Sterklasse. 10. Open sloepen. 11. Open scherpe Jachten. Geen inleggelden. Indien zich voor een der bovengenoemde klassen slechts één of twee mededingers aanmelden, gaat de wed strijd niet door, evenmin indiery slechts één jacht aan de start verschijnt. Indien zich voor een niet uitgeschreven klasse (bijv. vrijbuiters, 16 M2., Scheldejol- len enz.) drie of meer mededingers aan melden, wordt die klasse nog aan het pro gramma toegevoegd. BUITENL. BERICHTEN SENSATIONEEL PRINSENHUWELIJK. Een prins trouwt met een 73-jarige prinses. Het huwelijk, waartegen koning Alfonso en de hooge Fransche en Spaansche adel zich sedert geruimen tijd met alle middelen verzet hebben, is gistermiddag in het ge heim in een Londensoh registratiebureau voltrokken. De 41-jarige prins Louis Fer dinand d'Orleans-Bourbon, infante van Spanje en neef van koning Alfonso, heeft zich in enkele minuten en op uiterst nuch tere wijze door een eenvoudig ambtenaar in den echt laten verbinden met de 73- jarige prinses Marie Charlotte Constance de Broglie, de weduwe van prins Amadee de Broglie en dochter van een Franschen suiker-millionnair. De prins is vooral bekend geworden door de sensationeele avonturen, waarin hij herhaaldelijk gewikkeld was en in het bijzonder door zijn escapades in de Parij- sche apachen-wereld, welke tot zijn uitzet ting uit Frankrijk leidde en waarvoor ko ning Alfonso, als hoofd der Bourbons, hem gestraft heeft door hem te ontheffen van al zijn rangen en waardigheden. In stroomenden regen kwam de bruide gom met een vriend in een gewone taxi naar het registratiebureau. Hij was een voudig gekleed, in een licht grijs-blauw pak en droeg bruine schoenen. De bruid kwam eenige oogenblikken later, eveneens in een gewone taxi, met een vriendin, die bij het uitstappen de parapluie voor haar ophield. Een kwartier later vertrokken de gehuw den in dezelfde taxi. Eenvoudiger kon een vorstelijk huwelijk niet voltrokken wordén. „Tel." ONDERZOEK DER RESTEN VAN ANDREE'S KAMP. Tal van nieuwe vondsten. De wetenschappelijke commissie heeft het onderzoek van de voorwerpen, die dooi de Istjaem-expeditie op het Witte Eiland zijn gevonden, beëindigd. De stoffelijke resten van het derde lid der expeditie- Andrée, Frankel, zijn meegenomen en de resten van Andrée zijn aangevuld. De nieu we vondsten, welke in hoeveelheid en aard gelijk zijn aan de vorige, vormen een voor treffelijke aanvulling tot hetgeen men tot dusver over het kamp van Andrée wist. Het gevonden materiaal omvat 400 voor werpen. Zoo werden aangetroffen de voortzet ting van het observatiehoek, waarvan het eerste deel in de boot lag, een meteorolo gisch journaal en twee kaarten, die Slrind- berg heeft geteekend, verder twee kalen ders van 1896 en 1897 met tal van notities en ten slotte particuliere brieven en foto's. De stoffelijke resten van thans in kisten gelegd en de gevonden voorwerpen zijn aan boord van de „Svenslcund" gebracht. De besprekingen met de bemanning van de „Isbjoem" hebben den geheelen dag geduurd en worden morgen voortgezet. Aardschokken in Perzië. Gistermorgen om zes uur werd te Te heran een aardbeving waargenomen. Al hoewel de aardschokken slechts enkele seconden aanhielden, maakte zich een pa nische schrik van de bevolking meester. De meeste inwoners liepen in nachtgewaad de straat op. Slechts een deel der bevolking is weer in hun huizen teruggekeerd, daar men een herhaling dei- aavdschpkken vreest. Volgens de tot dusver binnengekomen berichten hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Een truc, die mislukte. Gisteren werd de kassier en gevolmach tigde van de Fransch-Oost-Aziatische Han delsmaatschappij te Parijs gekneveld in zijn bureau voor de geopende brandkast gevonden. Een belangrijk bedrag was uit de kas verdwenen. Een ingesteld onderzoek bracht echter aan het licht, dat men met een mystificatie had te doen, welke door den kassier zelf op touw was gezet, teneinde door hem ge pleegde verduisteringen te verbergen. De man had bij het wedden op de ren baan ruim 200.000 francs verspeeld, welk verlies nog verdubbelde, doordien hij zich naar Monte Carlo begaf om door het rou lettespel zijn verlies te dekken. Verzet van gevangenen. In het huis van bewaring te Bielefeld zijn de politieke gevangenen, die ontevre den waren over de behandeling, waaraan zij zijn blootgesteld, tot verzet gekomen. Zij schoolden in de eetzaal samen en rie pen van daar door de-vensters naar bui ten, dat men hen honger liet lijden. Zij weigerden de eetzaal te verlaten en naar hun cellen terug te keeren. Een overvalcommando was spoedig ter plaatse, doch moest eerst de straten voor het- huis van bewaring schoonvegen, daal de menigte steeds grooter werd. De gevangenen werden ten slotte, on danks hun hevig verzet, naar hun cellen teruggevoerd. Malversaties. De directeur van de Heidclberger Woh- nungsbau G. m. b. H. Paul Muller, een Zwitser van geboorte, is verdwenen. Men vermoedt, dat hij verduisteringen heeft gepleegd tot een bedrag dat in de mil- lioenen moet loopen en dat hij de vlucht heeft genomen. O.a. zijn de zusters van een Katholieke orde, die bij deze maatschappij gelden, voor den bouw van een ziekenhuis be stemd, hadden gedeponeerd, ernstig bena deeld. Ook tal van kleinere lieden zullen ver moedelijk slachtoffers van de malversaties zijn.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10