NATIONALE ATHLETIEKlfcTRIJDE» R.K. SPORTWEEK 1930 FAILLISSEMENTEN SPORT LUCHTVAART UIT DE OMGEVING DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 iiiitiiiiiiiiiHiiHiiiiiiiiiiiifiiiiiiiLiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii illinium itiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiH op a.s. ZONDAG 21 SEPTEMBER Ajtfvang uur Terrein A.S.C. (Kempenaer^aat). i Enirée: Tribune f 0.75 - Overige Rangep^0.25 - Jongens fO.I5 8l II1111II1111II11111111111111111111111111II11111111M1111II1111II1111111 i 111111111111111111II1111II111111111111111111IIII11111111 i 11111II11111111111111111111111111111 i 11 i I liB KANTONGERECHT TE LEIDEN. Uitspraken. De Kantonrechter te Leiden heeft ver oordeeld: Wegens rijden met een auto zonder rij bewijs: C. J. B. te -Noordwijk aan Zee 15 of '2 m. isch.; wegens idem C. J. B. ie Noord wijk aan Zee 15 of 1 m. tsch.; over treding der Arbeidswet C. H. 2 X 4 of 2 X 2 d.; fietsen zonder licht W. K. J. v. d. H. ƒ3 of 2 d.; wegens idem M. H. 3 of 2 d.; fietsen zonder reflector W. K. J. v. d. H. 3 af 2 d.; wegens idem G. H. K. te Wassenaar 3 of 2 d.; wegens fietsen zon der licht L. V. V. te Noordwijk ƒ3 af 2 d.; met een auto door de Watersteeg rijden te Leiden K. K. te Moerkapelle 5 of 3 d.; te Leiden de Vrouwensteeg berijden in verboden richting J. K. 2 of 1 d.; wegens overtreding der Ver, op de Straatpolitie J. W. S. 2 of ld.; wegens idem H. de R. ƒ2 of 1 d.; rijden door de Watersteeg H. H. den Haag 5 of 3 d.; rijden door de Groenesteeg C. J. D. Noordwijk aan Zee 5 of 3 d.; te Sassenheim zich aan een auto vasthouden B. D. H. Sassenheim 3 of 2 d.; een gesloten verklaarden weg be rijden J. 0. C. S. te Bloemend aal 5 of 3 d.; wegens overtreding Leerplichtwet A. v. Z. hvr. v. R. ƒ6 of 3d.; C. d. 1. R. hvr, v. A. 3 of 2d.; M. B. hvr. W. 6 of 3 d.; J. M. hvr. G. 4 o* 2 d.; E. E. hvr. v. d. R. 6 of 3 d.; H. C. V. hvr. v. S. 6 of 3 d.; J. D. 3 of 2 d.; A. B. hvr. C. 10 of 5 d.; C. v. d. S. ƒ5 of 3 d.; M. G. hvr. v. d. V. 2 of 1 d.; M, G. hvr, v. d. V. 2 of 1 d.; M. K. hvr. S. 4 of 2 d.; C. E. 6 of 3 d.; J. Ba hvr. de W. 6 of 3d.; S. v. N. hvr. de B. 6 of 3 d.; W. P. 8. hvr. P. ƒ3 of 2d.; A. K. hvr. S. 3 o f2 d.; T. J. E. Z. hvr. R. 5 of 3 d.; Th. E. J. Z. hvr, R. 5 of 3d.; A. S. hvr. B. 6 of 3 d.; J. v. W. hvr. M. 6 of 3d.; D. v. d. M. hvr, T. 2 of 1 d.; J. v. d. T. hvr. v. d. M. 2 of 1 d.; J. C. M. hvr. M. 6 of 3 d.; A. v. A. hvr. v. d. H. ƒ6 of 3 d.; S. N. hvr. B. 5 of 3 d.; wegens rijden met een auto zonder rood achterlicht L. B. Katwijk aan Zee 15 of 10 d. wegens rijden met een auto zonder xijbewijs en zonder rood ach terlicht W. A. Katwijk aan Zee 15 of 10 d.; wegens te Voorschoten met een auto rijden langs een stilstaande tram N. W. v. R. Roelofarendsveen 5 of 3 d.; wegens idem H. M. v. P. te Rijswijk 5 of 3 d.; te Oegstgeest met koopwaar venten J. v. K. ƒ2 of 1 d.; varen zonder vergunning J. H. 10 of 5 d.; wegens idem .C. L. te Voor schoten 10 of 5 d.; wegens burengerucht D. S. 5 of 3 d.; te Leiden op een verboden plaats hooi bewaren J. V. ƒ10 of 5 d,; we gens overtreding der Spoorwegwet W. P. Rijnsburg 5 of 3 d. ;wegens rijden met een auto zonder rijbewijs M. d. V. te Ha- zerswoude ƒ5 of 3 d.; wegens idem L. v. d. M. 5 of 3 d.; wegens idem B. K. F. B. den Haag 5 of 3 d.; wegens idem J. C. R. Haarlem 5 of 3 d.; wegens idem Th. H. P. Busum 5 of 3 d.; wegens idem M. J. Haarlemmermeer 5 of 3 d.; wegens idem G. V. IJsselmonde 10 of 5 d. wegens rij den met een motorrijtuig zonder rij- en nummerbewijs H. K. Haarlem 2 X 6 of 2 X 3d.; wegensmet een auto rijden zon der rijbewijs N. J. D. Noordwijk 10 of 5 d.; fietsen zonder licht L. P. 3 of 2 d.; R. L. 3 of 2 d.; rijden met auto zonder licht J, J. R. den Haag 10 of 5 d.; we gens fietsen over een trottoir T. J. v. V. Oegstgeest 2 of 1 d.; wegens idem J. v. d. M. Oegstgeest 2 of 1 d.; wegens fietsen op de Vischbrug A. A. P. Zoeterwoude 2 of 1 d.; wegens rijden door de Hoogl. Kerk steeg A. M. te Utrecht 5 of 3 d.; wegens overtr. der Ver. op de Straatpolitie D. K. 2 of 1 d.; wegens dronkenschap L, S. zwerft 5 of 3 d.; J. J. zwerft 5 of 3 d.: L. B. zwerft 5 of 3 d.; wegens een auto op den weg laten staan met werken den motor A. F. Z. Katwijk 3 of 2 d. wegens rijden met auto zonder rijbewijs G. C. Z. Haarlem 5 of 3 d.; wegens rijden met een motor zonder rijbewijs F. J. M. den Haag 10 of 5 d.; wegens idem J. C. G. S. Bloemendaal ƒ10 of 5 d.wegens rij den met een auto over een verboden weg N. C. K. den Haag ƒ5 of 3d.; wegens rij den met een voertuig zonder licht en zon der reflector W. B. Katwijk aan den Rijn 2 X 3 of 2 X 2 d.; wegens fietsen zonder bel en zonder licht Th. K. te Katwijk a. d. Rijn 2 X ƒ3 of 2 X 2d.; wegens rijden over het Rapenburg E. M. P. 2 of 1 d.; wegens rijden op de klinkerbestrating A. C. K. 3 of 2 d.; wegens vuil in he.t water werpen P. R. zwerft 5 of 3 d.; wegens te Leiden fietsen op het kleinkerpad M. v. S. 3 of 2d.; weegns fietsen zonder licht D. v. d. W. 3 of 1 d. Uitgesproken: P. Trouw, landbouwer en veehouder, Haarlemmermeer. Aalsmeerderweg 492. Cur. mr. jtr. L. U. Rengers Hora Siccama, H-arlem. D. G. Stofberg, fa. D. G. Stofberg, scheepsbouwer, A a 1 s m e e r-0 o s t. Cur. air. jhr. Rergers Hora Siccama, Haarlem. Opgeheven: H. Bos, A1 p h e n a. d. R ij n. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. District Leiden. Maandag a.s. 22 Sept. komt het bestuur van het District in vergadering bijeen in den Burcht om 8 uur. Eenig punt der agen da is: de indeeling der Competitie. Van den competitieleiden vernamen wij, dat nog verschillende vereenigingen geen op gave van elftallen hebben gedaan. Ten overvloede zij nog gemeld, dat zij, die voor 22 Sept. geen opgave gedaan hebben niet worden ingedeeld, in de a.s. competitie. A. ROOZEN, secr. WATERPOLO H. Z. en P. C. II—De Zijl I. Gisteravond te 8 uur speelde H. Z. en P. C. II tegen de Zijl I in de zweminrich ting de Regentes te Den Haag een water- polowedstrijd. Ruststand 22, Eind stand 52. PAARDENSPORT EEN SENSATIE IN ENGELAND. Bedwelmde paarden. Een sensatie, welke, naar men gelooft, zonder precedent is in de geschiedenis van Engeland, is gisteren onthuld door de com missarissen van de racebaan te Edinburg. Als resultaat van een onderzoek, dat ge houden is door de commissarissen van de Lanark Race Meeting na de Carfin-Han- dicaprace, welke gewonnen is door Grand Succes op 24 Juli j.l., wordt medegedeeld, dat geconstateerd is, dat het paard be dwelmd was. Na verder onderzoek door de administrateurs van de Jockey Club, die er zich van overtuigden, dat het paard een bedwelmend middel is toegediend vóór de race in kwestie, disqualificeerden zij het paard voor dezen wedstrijd en alle andere wedstrijden onder hun reglementen en vaardigden een rijverbod uit tegen D. Taylor. De straf van verbod tot rijden is een van de ernstigste van de Jockey Club. Mr. Brown, de eigenaar van de Grand Succes, die te Peebles woont, weigert een verkla ring over het geval en zeide, dat hem niets bekend was van een rijverbod voor D. Taylor. Grand Succes zou Vrijdag a.s. loopen in de Ayr Gold Cup, maar thans zal hiervan niets komen. Het nieuws heeft te Edinburg groote sensatie verwekt. Paardenkenners met groote ervaring verklaarden, dat ze zich een dergelijk geval niet herinneren. „Hbld." SCHAKEN Takacs te Wassenaar. Dinsdagavond heeft de Hongaarsche schaakmeester Takacs simultaan gespeeld te Wassenaar. Hij speelde 20 partijen, waarvan hij er 18 won, 1 verloor en 1 remise maakte. Duur der séance 2 uur. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. Onderstaande vereenigingen hebben in geschreven voor de onderlinge competitie van de Leidache Biljart Bond. D. O. S. Leiden met 3 viertallen L. U. T. O. Alphen met 3 KI. Rustoord Oud Ade met 2 Poort van Cleef Leiden met 2 Hollandia Katwijk met 2 S. D. O. Leiden met 2 T. O. G. Leiden met 2 A. D. O. Alphen met 2 't Groene Laken Leiden met 2 Krijt op tijd Hazerswoude met 1 De vereenigingen Flora te Noordwijk, Excelsior te Lisse en de Kroon te Katwijk hebben niet ingeschreven, terwijl de ver- eeniging 't Groene Laken als nieuwe ver- eeniging toetrad. Voor de competitie ran den N. B: B. hebben slechts 3 viertallen ingeschreven n.l. D. O. S., T. O. G. en S. D. O., alle drie in klasse E. Teams van 4 spelers wier algemeen gemiddelde niet hooger is dan 3 libre. De inschrijving voor de diverse Kam pioenschappen sluit onherroepelijk 20 Sep tember e.k. LUCHTMAIL VOOR NED.-INDIE. Verder vervoer per vliegtuig van Batavia. Zooals bekend zullen de Indië-postvlieg- tuigen, behalve voor Ned.-Indië ook post medenemen voor Syrië, Irak en Perzië, Britsch-Indië en Smyrna, Siam, Indi-Ohina en Straits Settlements, waarvoor reep. een luchtreoht verschuldigd is vanƒ 0.15, 0.30 en 0.60 per 20 gram. De correspondentie voor het daarvoor in aanmerking komende gedeelte van Perzië zal van Bagdad worden doorgezonden met den luchtdienst Bagdad-Kermanschah, Ha- madan-Teheran en de correspondentie voor Fransch Indo-China zal van Bangkok naar Saigon per vliegtuig worden overgebracht. In het bijzonder wordt er voorts de aan dacht op gevestigd, dat ook in Ned.-Indië het verdere vervoer met een vliegtuig van de lijn Batavia-Semarang-Soerabaja zal plaats vinden, indien daardoor bespoedi ging kan worden verkregen. Hiervoor zal geen extra-luchtrecht in rekening gebracht worden. In de plaatsen waar de vliegtuigen in Ned.-Indië landen, wordt voorts de Neder- landsche luchtpost in een extra-bestelling opgenomen, indien de uitreiking in de ge wone bestelling een belangrijke vertraging zou veroorzaken. Een groote vliegboot. De correspondent van de Times te Southampton meldt, dat daar bij de Super marine Works van Vinkers eon vdiegboot op stapel gezet zal worden, die de grootste zal zijn welke ooit in Engeland ontworpen is. De romp wordt 18 voet hoog en 100 voet lang, het gewicht ongeveer 33 ton. Er zal ruimte in zijn voor 40 passagiers in vijf kajuiten ter breedte van 14 voet en dan zullen er nog 20 kooien als slaapgele genheid zijn. De vliegboot zal waarschijnlijk 1000 mijl zonder aanvulling van brandstof kunnen afleggen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Hoog bezoek. Gisterenmiddag werd onze gemeente vereerd met het bezoek van Z.Ex, den Commissaris der Koningin in de Prov. Zuid-Holland Jhr. mr. v. Kar- nebeek. Nadat Z.Exc. door den Burgemees ter was ontvangen was er audiëntie, waar van, voor onze plaats, een groot aantal personen gebruik maakten. Hierna maakte Z.Ex. een rondrit door de gemeente, zoo wel Katwijk aan den Rijn als Katwijk aan Zee. Van verschillende woningen wapper de de driekleur. De Kwakel. Gisteren maakten een groot aantal personen van de gelegenheid gebruik om aan Z.Ex. den Commissaris der Koningin bezwaren kenbaar te maken ten opzichte van het beslqit van het ge meentebestuur om de Kwakelbrug weg te nemen, en de oeververbinding aldaar te doen vervallen. Vertegenwoordigd was het bestuur der Tuinbouwver. K. en O., het Geref. Kerk bestuur, het bestuur der R. K. Kiesver., bestuur der A. R. Kiesver., bestuur van „de Hanze", en vele particuliere personen uit de plaats. Ter opheldering zij even vermeld, dat reeds op 30 Nov, 1928 in den raad een voorstel in behandeling kwam om de Kwa kelbrug af te breken. Het feit dat twee raadsleden uit Katwijk a. d. Renn, de hee- ren Hueting en v. Riessen, voor het voor stel van B. en W. stemden, was voor dit college aanleiding om voor het behoud van deze oeververbinding niet te pleiten, en werd het voorstel van B. en W. om de brug te doen verdwijnen, aangenomen. Een actie, direct onder de inwoners gevoerd, leidde er toe, dat de zaak alsnog werd aangehou den. In de volgende raadszitting verklaar den bedoelde twee raadsleden dan ook, dat in tegenstelling met hun vroegere mee ning, thans voldoende gebleken was dat Katwijk a. d. Rijn bijzonder prijs stelde op behoud van den Kwakel. Een zevental ve- questen hadden zulks ook bewezen. Een commissie werd benoemd om rapport over deze kwestie uit te brengen, bestaande uit de heeren C. v. Tongeren, J. v. Duyn, J. Hueting, H. W. Grimbergen en D. v. Ries sen. Deze commissie was eenstemmig van oordeel dat deze oeververbinding ook voor de toekomst zeer wenschelijk was. Helaas nam de raad op 16 Mei 1930 toch een be sluit om de oeververbinding weg te nemen. Daarna hebben verschillende vereenigin gen benevens particuliere personen, om wonenden, belanghebbenden bij het behoud van den Kwakel, een aantal requesten ge zonden aan Ged. Staten, waarbij verzocht werd dit raadsbesluit aan de Kroon ter vernietiging voor te dragen. Ged. Staten hebben thans, na 4 maanden, bericht dat zij geen aanleiding hebben om aan dit ver- DE VOLKENBONDSMAAND TE GENEVE III. Het begin der Katholieke Week. GENEVE, 16 Sept. (Eigen correspondentie). Genève is in traditie zoowel als uiter lijk, wellicht de meest protestante stad ter wereld. Indien de reformatie behoefte zou hebben aan een protestantsch Rome, dan zou geen andere stad met zooveel recht aanspraak mogen maken op dien titel als Genève dat zou kunnen doen, en in feite reeds doet. Vlak tegenover het Batiment Electoral is de groote rotswand, tegen welke het park gevleid ligt, geheel ingenomen door het Reformatie-monument in zijn afmetin gen van waarlijk Amerikaansche allure. Hier prijken de meer dan levensgroote beelden van Calvijn en Knox, van den groo- ten keurvorst en van Willem den Zwijger, terwijl in enormde bas-reliefs en versierd met groote opschriften de voornaamste periodes uitgebeeld zijn in welke de Refor matie in de verschillende landen van Europa zegevierde. De oude kathedraal van St. Pierre do mineert reeds van verre het aspect der bovenstad. Lang is het reeds geleden, dat hier een Sacramentsprocessie binnentrok zooals men dat nog kan zien op het schil derstuk in het Paleis van den huidigen katholieken Bisschop. Vanaf den preek stoel in deze kerk predikte Calvijn zijn Evangelie van pessimisme en praedesti- natie. Doch nog steeds is St. Pierre het hart van Genève gebleven, en toen jongst leden Zondag het luchtschip Graf Zeppe lin een groet kwam brengen aan de te Ge nève verzajnelde volkeren, was het eerste punt waarop deze triomf der modernste techniek koers richtte de toren van den ouden Pieter-Kathedraal. Doch het Katholieke leven is wel verre van uitgestorven in deze protestante stad. Schuin tegenover het hoofdstation, de Gare Oornevin, staat een nieuwe katho lieke kathedraal, die van O. L. Vrouw van Genève, opgetrokken in laat-gothi- schen stijl, met een weidsch trappen-bor- des dat aan het geheel een cachet van bij zondere voornaamheid geeft. Hier pontificeerde j.l. Zondag de bis schop van het Diocees „Lausanne, Genève et Fribourg", de sympathieke Mgr. Bes- son, een plechtigen Hoogdienst voor de katholieke gedelegeerden, beambten en journalisten, die in grooten getale waren opgekomen. Hier zag men het Duitsche Rijksdaglid Mevrouw Lang, en den Duit- schen Admiraal Baron Freyberg; de Pool- sclie Minister van Buitenlandsche Zaken, Zaleski, en Franco, zijn Portugeeschen collega; de Raadsvoorzitter Zumeta was er aan het hoofd van een groote delegatie uit de talrijke Latijnsch-Amerikaansche re publieken; de Belgen Poullet en Carton de Villars zaten er in de nabijheid van den Italiaan Scialoja; en vlak naast de hooge figuur van den tachtigjarigen Graaf Ap- ponyi, de vertegenwoordiger van het dui zendjarige Hongarije, knielde de jonge O'Sullivan, Minister van den piepjongen Ierschen vrijstaat. Waarlijk, zulk een ge zelschap is een indrukwekkend schouw spel, vooral toen alle hoofden zich eerbie dig bogen op het oogenblik dat de ponti ficale stoet q.aar het door honderden elec- trische kaarsen verlichte hoogaltaar schreed, en vooral toen later uit duizen den monden elke staanplaats, elk hoekje van de kerk was door geloovigen en toeschouwers tot uiterste capaciteit gevuld het Credo gezongen werd. De speciale predikatie werd dit jaar gehouden door niemand minder dan Z.Exc. Mgr. Ignaz Seipel, de vroegere Bondskan selier van Oostenrijk. Wel zelden heeft de wereld een voortreffelijker gelegenheid ge had, deze groote figuur, den priester en den staatsman, te zien in een gelukkiger combinatie van zijn functies en zijn talen ten. Mgr. Seipel heeft het vijftiende Eeuw feest van den H. Augustinus, dat de Kerk dit jaar over de geheel© wereld gevierd heeft, aangegrepen om aan de Katholieke politici van vandaag de groote Kerkvader en denker, de schepper van het werk „De Civitate Dei", voor oogen te voeren als een der geestelijke voorvaderen van het groote idee, dat tien jaren geleden voor de eerste maal met den Volkenbond een aanvang tot verwerkelijking nam. Dr. Sei pel spreekt Duitsch, met het heerlijk zach te en zangerige accent van den Oostenrij ker, en hij preekt met volle onderlijning van alle kunstgrepen die den geboren kanselredenaar eigen zijn. Hij heeft den Katholieken vooral voorgehouden zich niet te'laten afschrikken door de puur-huma- nistische en vyeinig-religieuse oorsprong van den Volkenbond, doch mede te werken aan al datgene wat, zij het onbewust voor de organisators, in den lijn van Gods werk ligt. Zoo zijn Maandagavond de voorlezingen begonnen welke onder de auspiciën der Katholieke Unie van Genève dit jaar ge houden worden als de „Semaine Catho- lique Internationale". Niemand minder dan de beroemde Mgr. BaudrilLart, de Academicien, heeft deze week Maandag avond ingeleid, 's Avonds zijn er geen vol kenbondsvergaderingen. doch rond het gebouw waar deze bijeenkomst gehouden werd had reeds spoedig de politie uitge breide orde-maatregelen te nemen, bij het voorrijden en later parkeeren der limou sines en auto's van het talrijke én uitge zochte gehoor. Nog maar kort geleden heeft hij een zijner grootste oratorische successen behaald met zijn lijkrede voor Kardinaal LuQon in de Kathedraal van Reims en de redevoering welke hij te Ge nève hield werd een voortreffelijk resumee der groote stroomingen in de wereld en vooral onder de jeugd, met welke hij als rector van het „Instituo Cntholique" te Parijs zoo uitstekend bekend is. De plaats ruimte laat niet toe deze magistrale rede ook maar in de verte te volgen, doch het is zeker vermeldenswaard het groote op timisme weer te geven waarmee deze re denaar getuigde dat zeker ook in Frank rijk de jonge generatie terugkeert tot Christus. En deze getuige, die reeds meer dan vijftig jaar het leven en de evolutie der intellectueele jongeren volgt kan er met groote competentie en objeatiiviteit over oordeelen. Voor de rest dezer week staan nog eenige bijzondere voorlezingen op het programa. Lars Eskeland, de beroemde Noorsche pedagoog, zal over de_ Renaissan ce van 't Katholicisme in Scandinavië spre ken; Mgr. Noll, de bekende Amerikaan sche Bisschop-journalist over dat in de Vereenigde Staten; en dr. Maklakoff over de religieuse situatie in Sovjet-Rusland. Doch in een volgend artikel hopen wij de groote lijn in al deze redevoeringen te kunnen resumeeren in de stelling welke aan deze week ten grondslag ligt: de Ka tholieke gedachte in den dienst van den vrede over heel de wereld. zoek, het ter vernietiging voordragen aan de Kroon, te voldoen. Tenzij de raad op hun vroeger genomen besluit terug komt, zal de Kwakel verdwijnen. Naar we ver nemen zal ook thans getracht worden een weg te vinden, om de vroede vaderen te vermurwen, waardoor het behoud van de brug verzekerd wordt. Bij de besprekingen over dit punt giste renmiddag met Z.Ex. den Commissaris, deed Z.Ex. vooral uitkomen dat Ged. Sta ten van oordeel zijn, dat zulks tot de meer interne aangelegenbeden der gemeente behoort en men zulks dus vooral en op de eerste plaats met het gemeentebestuur moet trachten te vinden, redenj waarom Z.Ex. de vele aanwezigen die over dti on derwerp wensohten te spreken, in overwe ging gaf, zulks alsnog te doen. De bespre king over dit onderwerp was dan ook met ongeveer 20 minuten geëindigd. Om over andere onderwerpen te spre ken waren er geen personen aanwezig en was de audiëntie afgeloopen. LISSE. Biljartclub. De biljartclub „Excel sior" hield een vergadering in het club lokaal „De Duif". Na opening door den heer B. Duivenvoorde en het lezen der notulen kwam als voornaamste punt aan de orde n.l. toetreding tot den Nederl, Bil jart1- Bond. De meeningen over dit punt waren verschillend. Na ampele bespreking ging men over tot stemming. De uitslag was dat met groote meerderheid van stera men werd besloten niet tot dezen Bond toe te treden. Besloten werd om gedurende het winterseizoen vriendschappelijke wed strijden te organiseeren. Voorts zullen er over eenige maanden nederlaagwedstrijden worden gehouden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van „Excelsior". In het bestuur werden vervolgens gekozen de heeren 0. Degger tot voorzitter; B. Dui venvoorde tot secretaris en A. van Zeist tot penningmeester. De clubavonden zul len op Donderdag worden gehouden waar op onderlinge competitiewedstrijden zullen plaats hebben. De wedstrijden om den Lisser wisselbeker zullen op 15 October aanvangen; de deelname hieraan sluit op 10 October. Nadat in de rondvraag nog enkele leden het woord hadden gevoerd werd deze zeer geanimeerde vergadering gesloten. Gemeenteraad. De Raad^ vergadert Maandagavond te halfacht. 1. Kosten Elfde Algemaene Volkstelling, 2. Verzoek van de R.-K. Voetbalclub „Lisse", om aan haar te verhuren een perceel land, gelegen .langs den Smalleweg. 3. Benoeming van een zesde lid van het Burgerlijk Armbestuur. 4. Benoeming van een lid van de Scbat- tingscommissie ter voorziening in de vaca ture van den heer P. Warmerdam. 5. Ver zoek van het comité „Lisse Vooruit", om een subsidie van ten hoogte 500 voor de feestelijke herdenking van den 50sten ge boortedag van H. M de Koningin. 6. Ver zoek van het scholbestuur van de H.H. E'i gelbewaarders, om een subsidie ten behoe ve van het bewaarsohoolondenvijs. 7, Ver zoek van het schoolbestuur van de H.H. En gelbewaarders, om nabij de scholen in de Engel langs den Heereweg waarschuwing» borden te plaatsen en aldaar een maximum snelheid te bepalen. 8. Verzoek van hot gemeentebestuur van Sassenheim, om adhaesie te betuigen aan het adres van den Raad dier gemeente aan den Minister van Waterstaat, om op de Rijkswegen een Rijksverkeerspolitie in te stellen. 9. Aanbie ding van de gemeente-rekening over hel jaar 1929. 10, Vaststelling van de vers1"a gen van het Gas- en Waterleidingbedrijf der gemeente over het jaar 1929. 11. Aan bieding van het verslag van den toestand der gemeente en het verslag van den Keu ringsdienst van Vee en Vleeseh in den Kouringskring „Lisse", beiden over hei jaar 1929. 12. Comptabiliteit. 13. IngeVr men stukken en mededeelingen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De navolgende prij zen werden betaald: Gladiolen 0.30—O.-H per 100, id. extra 0.70O.SO, Ceboutanjers 0.90, Chrysanthen 4—6, Statice 3—I. Asters in verschillende soorten 0.30—0.40, rood en rose 0.700.80, Scabiosa 0.80— Chrysanthen per bos ƒ0.20—0.40, Witte Lelies per kelk 0.12—0.14, Dahlia's ƒ1.20 1.40, Pompon Dahlia's 0.600.70, Dwergasters 46, Afrikanen 4—6, He lianthus 0.500.60, Mantbretia's 0.15— 0.20. Rozen per bos van 20 stuks: Rosa landia 0.700.80, Golden Ophelia f 0.70 —0.80, Hadey 1.10—1.20, Pernet ƒ0.60- 0.70, Columbia 0.70—0.S0, Butterfly ƒ0.80 —0.90.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6