LUCHTVAART LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING VRAGENBUS WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 E. K. FEDERATIE. MET DE R. K. S. V. „TEIJLINGEN" NAAR ANTWERPEN. Men schrijft ons uit Sassenheiin: Het is voor vele ingezetenen een aange name herinnerng terug te denken aan de dezen zomer gespeelden wedstrijd tegen F. C. Hoogerop uit Antwerpen. Jongstleden Zondag heeft Teijlingen de return-match in Antwerpen gespeeld. De Antwerpsche vrienden waren dezen /.omer enthousiast over de ontvangst hier in Sassenheim en wij moeten onomwonden zeggen, dat de ontvangst in Antwerpen buiten aller verwachting is geweest. Met een gezelschap van ruim 40 perso nen, waaronder de geestelijke adviseur kapelaan .Rietveld, de voorzitter van het District Leiden, heb geheele bestuur van Teijlingen en verschillende supporters en leden met hun dames werd Zaterdagmor gen om kwart voor 10 uur met de stoom tram de reis aanvaard. Onder het zineen van vele vaderlandsche liederen was men ongemerkt in Antwerpen aangekomen. De reis was voorspoedig en een gezellige stem ming was er toen men in Antv erpen moest uitstappen. Op het station, of liever halte, want het was maar een bijstation, stond liet bestuur van Hoogerop het gezelschap op te wachten. Hierbij was ook de Eerw. Proost Coosemans, die in het gebouw „St. Lambertus" met recht hartelijke woor den de Hollanders verwelkomde. De se cretaris van Hoogerop maakte het pro gramma voor beide dagen bekend, wat met een donderend hoera werd ontvangen. Een program, zooals we zeker nog wel eens zouden willen bijwonen en meemaken. Veel tijd was er niet te verliezen en na eenige verfrissching werd ons een rond vaart door de havens van Antwerpen aan geboden. Hiervoor was voor ons Sassenheimers veel te bewonderen, te meer nog daar alles in bedrijf was. Verschillende van de grootste zeekasteelen lagen gemeerd en aan het eind gekomen trof het ons juist vier groote schepen de schutkolk te zien binnen gaan. Deze vaart duurde tot zes uur. Twee groote auto-bussen brachten ons toen naar de kade der groote passagiersschepen, waarvan veel te bewonderen viel. Des avonds is wel het meest genoten. Na het eten volgde een rit door de stad cn een bezoek aan de wereldtentoonstel ling. Hetgeen daar is te zien, is niet weer te geven. De prachtige verlichting der verschillende paviljoens, de kleurfonteinen liet schitterende Luna-park, kortom te veel om te noemen, gaven een grootschen indruk. Wie daar niet geweest is kan er zich geen voorstelling van vormen. Dit was een groote attractie, welke alle waar deering verdient. Daarna werden wij naar St- Lambertus gereden, waar nog eenigen tijd gezellig werd doorgebracht. Allen zijn we toen bij particulieren ter ruste gegaan, om den volgenden morgen om 8 uur de H. Mis bij te wonen. Een gemeenschappelijk ontbijt bracht daarna weer een gezellige stemming. Tot één uur ging toen een ieder zijns weegs. Op een wandeling door de stad werden we toen getroffen door een processie, welke door een gedeelte der stad trok, iets wat we hier nooit zien, indrukwekkend schoon. Bas naderde nu het uur voor den marsch naar het terrein, waar gestreden moest worden, niet alleen om de eer doch ook om een prachtigen wisselbeker geschonken door den weled. heer Florent Vermeijlen uit Antwerpen. Na al het genotene van den vorigen dag werd het besef bij ons elf tal levendiger, dat er ook nu door ons ge noten moest worden. De opmarsch was prachtig. Het terrein, waarop gespeeld werd, was niet dat van Hoogerop, omreden dit te ver gaans was. Buitengewoon mooi was het niet, maar dit was voor beide par tijen gelijk. De wedstrijd zelf viel ons een pietsje tegen. Hij eindigde tenslotte in gelijk spel wat voldoende was om den mooien beker voor een jaar naar Hollan'd mee te mogen nemen. Het spel der onzen zoowel als dat van Hoogerop viel tegen, uitgenomen de keepers en backs, wisten de spelers hun vorm niet te vinden. Beide ploegen hebben verschillende winstkansen niet weten te benutten. De leiding was in goede handen. Met muziek trok men geza- melijk toen weer naar 't gebouw, waar ons een schitterend diner' waohtte. Tijdens dit maal, waaraan door ver schillende autoriteiten werd deelgenomen, werd door den zcereerw. heer Pastoor dier parochie een afscheidswoord gesproken, hetwelk door een dankwoord door den voorzitter van Teijlingen werd beant woord. Jammer genoeg moest dit alles ge haast gaan, daar de tijd voor vertrek aan brak. De schenker van den beker over handigde deze met eenige woorden aan onzen aanvoerder, waarna men zich voor het vertrek moest gereed maken. Hiermede is zoo ongeveer het verloop dezer onvergetelijke dagen weergegeven. Alleen rest ons nog te vermelden, dat voor den aanvang van den wedstrijd door den aanvoerder van Teijlingen aan zijn collega van Hoogerop een prachtig bloemstuk werd aangeboden. Het volgend jaar hopen we, dat we onze Zuiderburen eveneens weer een gul onthaal kunnen aanbieden. DE WEDSTRIJD BELGIE— NEDERLAND. Wijziging in het Belgische elftal. In het Belgische elftal, dat Zondag a.s. tegen Nederland zal uitkomen is een wij ziging gekomen. In de plaats van Verlooy van Berchem, die als rechtshalf was opge steld; derf-h wegens een opgeloopen blessu re nog niet kan spelen, is van Poucke van de C. S. Brugge opgesteld. ATHLETIEK EUROPEESCHE VERSPRINGERS. Elf springen meer dan 7.30 Meter. De statistiek van dit jaar ten opzichte van de beste Europeesohe verspringers vertoont een opmerkelijke vooruitgang. Niet minder dan 11 springers bereikten dit seizoen een afstand van mefr dan 7.30 Meter. Aan de spits staat de Duitscher Köchermann met 7.61 Meier. De Boer sluit de rij met 7.30 Meter. Peters staat zevende. De lijst ziet er als volgt uit: Köchermann, Duitschland, 7.61 M.2. Balogh, Hongarije, 7.45 <M.3. Svensson, Zweden, 7.42 M.4. Mölle, Duitschland, 7.41 M.; 5. Hallberg, Zweden, 7.38 M.6. Biebach, Duitschland, 7.34 M.; 7. Peters, Nederland, 7.33 M.; 8. Meier, Duitschland, 7.32 M.9. Dobermann, Duitschland, 7.32 M.; 10. Szabo, Hongarije, 7.31 M.11. De Boer, Nederland, 7.30 M. WIELRENNEN Van de Rijswijksche baan. A.s. Zondagmiddag vinden op de Rijs wijksche wielerbaan de groote sluitings wedstrijden plaats. Dien dag starten 10 der beste Nederlandsche stayers te weten: Blekemolen, Amsterdam; Snoek, Den Haag; v. d. Wulp, Amsterdam; Leddy, Den Haag; De Graaf, Amsterdam; Van Rossum, Den Haag; Brilman, Amsterdam; Wildschut, Den Haag; Domhof, Amster dam, en Ceurremans, Den Haag. Het programma wordt aangevuld met sprintwedstrijden. Aanvang 2 uur. Van de Stadionbaan. De sluitingswedstrijd welke a.s; Donder dagavond op de Stadionbaan gehouden zal worden bevat als hoofdnummer een lan den wedstrijd achter groote Motoren tus- schen Frankrijk, Duitschland en Neder land. Voor Frankrijk starten Paillard, Lac- quehay en Maronnier, voor Duitschland Möller (wereldkampioen), Krewer en De- d richs, voor Holland Sehlebauni, Bleke molen (achter den bekenden Franschen gangmaker Guérin) en v. d. Wulp. Er zal worden gereden in 3 series van 30 K.M., zoodat in eiken rit telkens 9 van de allerbeste stayers tegelijk in de baan zijn. Het land, wiens rijder in deze drie ritten de beste prestaties hebben geleverd, wordt winnaar. Mocht Schlebaum onverhoopt nog niet kunnen starten, dan rijdt Blekemolen ach ter Kaser, achter wien hij op 3 September 1.1. zulk een schitterenden wedstrijd reed en krijgt Snoek dan de beschikking over den Franschen gangmaker Guérin. Het programma bevat bovendien een wedstrijd op tripiets inhaalwedstrijden voor amateurs en een sprintmatch tus- schen de amateurs v. d. Linden (kampioen van Nederland), v. Steenbergen, Homma en v. d. Leur (kampioen van Nederland, onafhankelijken). ZWEMMEN Om den Trianon-beker. Voor den morgenavond te houden onder linge politiezwemwedstrijd, welke jaarlijks wordt gehouden om den Trianan-wisselbe ker, hebben 7 deelnemers ingeschreven, hetgeen gezien het zware nummer (30 Me ter in volle uniform gekleed reddend zwem men, waarvan 10 Meter met drenkeling) zeer bevredigend kan worden genoemd. Na dezen wedstrijd zullen nog een 5-ta! agen ter. zwemmen voor het diploma van °üe Zijl** als geoefend zwemmer. WATERPOLO De Zijl I—Alphen I 4—0. Gisteravond om half ach- speelde in de zweminrichting „de Zijl" de Zijl I tegen Alphen I. Als scheidsrechter van Driessum begin nen fluit telt Alphen 2 invallers, terwijl v. d. Horst wederom in de Zijl-gelederen is. De eerste aanval is voor de Zijl en reeds denken wij Snoeker te zien scoren, doch de keeper redt schitterend. De Zijl blijft in het offensief en schot op schot volgt op Alphen's doel, doch de lat brengt eenige malen redding. Eindelijk volgt het eerste doelpunt als Snoeker opzwemt, doorgeeft aan Kraaijenbrink en deze in gedekte posi tie 10 maakt. Nog een aanval van de Zij] volgt, welke op niets uitloopt. Kort daarna is het rus ten. Na de hervatting is de Zij] wederom het eerst bij den bal, doch door slecht schie ten van W. Snoeker is de kans verkeken. Alphen komt slechts sporadisch bij het Zijl- doel, waar v. d. Horst zorgt, dat de eenige aanval afgeslagen wordt. Even daarna zwemt O. Snoeker fraai op en geeft op het juiste moment over aan F. v. d. M.irk. die hoewel houdbaar, doelpunt (20). Even daarna maakt W. Snoeker 3—0. Als er we derom uitgezwommen is, volgt een snelle aanval, waaruit laatstgenoem Je speler no. 4 in het net jaagt. Nu volgt een Alplien- aanval welke op niets uitloopt. Een Al- hen-speler^ wordt onwel, waarna ook een ijlspeler uitvalt. Alphcn forcee:-t weer een aanval, doch de lat brengt redding. Als scheidsrechter v. Driessum, die correct leidde, einde blaast heeft de Zijl verdiend gewonnen. Eindstand 40. De wedstrijd de Zijl II—Alphen IT is gisteravond niet doorgegaan aangezien Al phen II niet is opgekomen. DE BALLONVLUCHT VAN PROF. PICCARD. Het opstijgen uitgesteld wegens de slechte weersomstandigheden. Naar het Berliner Tageblatt meldt, heeft Professor Piccard zich genoodzaakt gezien in verband met de slechte weersomstan digheden, het opstijgen met den ballon, dat tegen Dinsdagochtend vroeg was vastge steld, uit te stellen. Prof. Piccard heeft tegenover een ver slaggever van genoemd blad verklaard, dat de ballon met waterstof wordt gevuld on danks het fei'fc, dat de doorsnede 30 meter bedraagt, voor een hoogte van 14000 tot 15000 M. licht gebouwd is, ten einde aldus de invloeden van den luchtdruk te kunnen weerstaan. De Duitsche Lufthansa heeft eveneens groote belangstelling voor het experiment van Professor Piccard. Bekend is egworden, dat opdracht is ge geven, om van het tijdstip van de opstij ging af, te München een vliegtuig in ge reedheid te houden, om zoo noodig te kun nen opstijgen, wanneer naar den ballon ge zocht zou moeten worden, of indien op andere wijze snelle hulp vereischt mocht worden. DE EXPORT VAN LANDBOUW- EN ZUIVELPRODUCTEN. Een conferentie met de regeering. Naar het „Volk" verneemt, heeft Maan dagmiddag een conferentie plaats gehad tusschen den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en de vertegenwoordi gers van de drie centrale landbouworga nisaties, te weten het Koninklijk Neder- landsch La-ndbouwCoraité, den Roomso.h- Katholieken Boeren- en Tuindersbond en den Christelijken Boeren en Tuinders-Bond, en voorts van den Neder la ndschen Tuin- bouw-Raad, den Bond van Kaasproducen- ten en den Algemeenen Nederlajidschen Zuivel-Bond. Een vertegenwoordiger van den minister van Buitenlandsche Zaken woonde deze bespreking bij. Naar verluidt zal aangaande deze con ferentie een officieel communiqué worden gepubliceerd. Na stemming werden in de elftal-commis sie benoemd de heeren J. W. Roodenrijs, P. Hoogervorst en Jac. de Groot. Als aanvoer ders werden aangewezen voor het le elftal Th. Ruigrok, 2e J. v, Bohemen, 3e J. v. d. Berg en 4e P. v. Dam. Voor de komende competitie is weder met 4 elftallen ingeschreven, doch de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat er nog een 5e elftal ge formeerd zal worden en vermoedelijk 2 Ju nioren-elflallen. De opstelling der elftallen lokte geen besprekingen uit. Nog werd verzocht, dat allen er voor zorg moeten dragen, steeds tijdig bij uitwedstrijden op het aangegeven punt aanwezig te zijn, waar door onnoodig wachten voorkomen kan wor den. Bij de rondvaag werd door een der leden voorgesteld om nu S.J.C. gaat feestvieren, ook het afgestorven lid, de heer A. Ruigrok te ge denken, door het laten opdragen van eenige H.H. Missen voor zijn zielcrust. De vergade ring stemde hiermede volkomen in en staan de de vergadering werd er door de leden 11.76 bijeengebracht, om het zeer sympathie ke voorstel daadwerkelijk uit te voeren. Na nog enkele besprekingen in de rondvraag dankte de voorz. allen voor hun aanwezigheid en sloot met den chr. groet. 0EGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert Vrijdagavond te 7 uur. 1. Notulen, mededeelingen, ingekomen stuk ken. 2. Voorloopige vaststelling gemeentere kening 1929. 3. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de aanvuling der alg. politieveror dening. 4. Idem tot vaststelilng van een ver ordening tot wering van ontsierende reclame. 5 Idem tot afwijzing van het verzoek der wo- ningbouwvereeniging „Builenlust" om gelden voor woningbouw ingevolge de woningwet en betreffende de plannen van de heeren van Zijp en Kort tot straataanleg langs de Rijn- zichtwegen. 6. Advies van B. en W. betreffen de het verzoek van de N.V. Maatsch. tot Ex ploitatie van Onroerende goederen te Leiden tot stratenaanleg in het Emmapark. 7. Voorstel omtrent het uitbreidings- en rioleeringsplan. 8. Voorstel van B. en W. tot verbetering van den Terweeweg. 9. Idem tot assistentie van den gemeenteopzichter. 10. Beroepschrift van G. N. v. d. Ameele betreffende benzinepomp plaatsing aan den openbaren weg met prae-ad- vies van B. en W. 11. Verzoek van den direc teur van „Ons Oegstgeest" om vrijstelling van de betaling van leges volgens de legesverorde ning mei praeadvies van B. en W. 12. Voor stel van den burgemeester betreffende reorga nisatie der politie. 13. Aanbieding gemeente- begrooting 1931. 14. Begrootingswijziging dienst 1930. 15. Reclame schoolgeld. Zwemmen. Het diploma voor geoefend zwemmen, afgenomen door de Zwemvereen. „Poelmeer" werd behaald door: H. Krijger, Letta Weda, J. v. Eigen en M. Snip. Opening gymnastieklokaal. Zaterdag a.s. te twee uur zal het gymnastieklokaal aan den Terweeweg door burgemeester v. Gerrevink officieel worden geopend. HILLEG0M. SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADERING van het hoofd der St. Josephsschool wer den de kinderen in 2 groepen gescheiden; de eerste en tweede klassen (ruim 300) werden voormiddags om 9 uur van hunne scholen afgehaald en met muziek voorop werd gemarcheerd naar het feestterrein, waar allen werden getracteerd op koek, ranja, jjsco, enz. en waarna al deze kin deren deelnamen aan een tombola zonder nieten. Nog werd door hen bezocht de schouwburgtent „Bakker"', waar een pan tomime werd opgevoerd waar alle kleintjes telkens en telkens weer om gierden van lachen, juichten en handeklapten, ten tee- ken dat het vertoonde in den geest viel. De middag was bestemd voor do groo teren. Door deze moest om prijzen gekampt worden. Allerlei wedstrijden waren voor de zes groepen jongens en zes groepen meisjes georganiseerd. Wat hebben allen zich geweerdMaar ook het geluk sprak voor velen een woordje mee. Toch waren allen tevreden, want de diverse tractaties waren heerlijk en ook voor de grooteren was een uurtje tooneel gereserveerd, waar allen genoten van de guitenstreken van „Tijltje Uilenspiegel" en z'n kameraden. Verlichting. Het bijzondere van de feestelijkheden is ditmaal ook de prachti ge verlichting van het raadhuis en van het bekende witte kerkje op het dorpsplein. Vooral vanuit de richting Noordwijk ko mende kijkers kunnen genieten van het stijlvolle aspect van de rijzige fel-witte to ren hoog oprijzend boven het omringende groene geboomte. Vele automobilisten stopten dan ook even om een en ander te bewonderen. UITHOORN. DE MALVERSATIES BIJ DE BOTT. BANK. Volledige bekentenis van den directeur. Naar wij vernemen heeft de gearresteer de directeur van het bijkantoor der Rot- terdamsche Bankvereoniging te Uithoorn, betreffende malversaties, een volledige bekentenis afgelegd. Volgens zijn eigen opgave bedraagt het totaal van het ver duisterde bedrag tusschen de 100.000 en 140.000 gulden. Hij heeft in den loop van negen jaren steeds crediotaanvragen van Uithoornsche ingezetenen aan het hoofd kantoor der Rotterdamsche Bankvereeni- ging gezonden. De handteekeningen waren echter niet van den aanvrager, maar waren door den directeur nagemaakt. De gefingeerde aan vragen ontvingen steeds op tijd hun rente, hetgeen tot gevolg had, dat steeds grootere tekorten ontstonden. RIJNSATERWOUDE. Bouwvergunningen. Door den heer D. Bik alhier is aan Burgemeester en Wethou ders vergunning gevraagd tot het mogen bouwen van een warenhuis. Door den heer R. Groenewolt alhier is vergunning aange vraagd tot- het mogen bouwen van een loods tot het opbergen van jachten. Vertrokken: O. Schrama naar Noordwijk. G. van der Zwam naar Wou- brugge. M. C. Levarht naar Ter-Aar. W. Vet naar Alphen aan den Rijn. H. Schel lingerhout naar Voorschoten. J. Addens naar Ezinga. M. Blanksma naar Leimuiden. W. H. van Beek naar Heiloo. Gehuwd: 'M van der Zwan 23 j. en C. van Iperen 21 j. R. Tyssen 25 j. en G. van Luiing 24 j. .Geboren: Gerritje, dochter van S. J. Weststeyn en J. Oskam. Gauke, zoon v. S. de Vries en W. Douma. Vraag: Waarmede kan ik vlekken ver wijderen uil een licht blauwe zijden japon? Antwoord: Dit is afhankelijk van de soort vlek en zijde. Er zijn echter vlekken waters voor alle vlekken o.a, Spectrol, Thaupit. Vraag: Hoe kan ik een vetvlek ver wijderen uit een wollen japon? Antwoord: Een vetvlek uit een wol len japon uilborstelen, waarna met tetra (of benzine) het restecrende vet verwijde ren. Vraag: Ik heb glacé-handschoenen, die zijn uitgeslagen en beschimmeld. Wat kan ik hiertegen doen Antwoord: Uitgeslagen en beschim melde glacé handschoenen goed laten dro gen en daarna afborstelen. Een bord met amonia, waarop een haren zeef met de handschoenen één dag met een deksel af gedekt laten staan. Zoo noodig wit glacé handschoenen weeken in een jampot met benzine. Voorzichtig knijpen en met schoo- ne benzine vinger voor vinger schoonma ken. Met magnesia aan oen lapje droog- wrijven. De glacé handschoenen droog weg leggen op een droge plaats. Vraag: Hoe kan men een hoed, wel ke gevekt is door den regen, weer goed krijgen Antwoord: Regenvekkcn kunnen uit een hoed verwijderd worden door de hoed in de s^oom van de ketel te houden en daarna op te borstelen. Vraag: Zijn werkzegcls, die ik ge plakt heb voor den Raad van Arbeid, nutteloos, als ik een eigen bedrijf begin en zelf niet- door ga met plakken? Antwoord: Wanneer u niet door gaat met plakken* hebt u niet vee] meer aan de geplakte zegels. Misschien komt u bij eventueele invaliditeit in aanmer king voor eon zekere invaliditeitsrente. Dat hangt af \an de hoeveelheid reeds geplakte zegels en van den tijd, dat er niet geplakt is. NOORDWIJK. Voetbalvereeniging S.J.C. De gehouden jaarvergadering van S.J.C. in het Juvenaat, mocht zich in een buitengewone belangstel ling verheugen, daar er niet minder dan een 50-tal leden aanwezig waren. Het was daarom voor den voorzitter, den heer C. Gerwen, een genoegen om zoovelen op deze bijeenkomst welkom te heeten, in het bijzonder deed hij dit tot den geestel. adv., kap. C. J. Hesp. In zijn openingswoord memoreerde spr. allereerst het feit, dat in het afgeloopen vereenigings- jaar niet minder dan 3 elftallen van S.J.C. in hun afdeeling kampioen zijn geworden, n.l. het le, 3e en 4e elftal, waarvoor hij de ver gadering een driewerf hoera liet aanheffen. Tevens bracht spr. ter sprake dat op 26 Sept. a.s. S.J.C. 10 jaar zal bestaan, een feit, waar op hij in deze vergadering nog wel terug zal komen. De secretaris, die thans het woord verkreeg, bracht enkele kwesties ter sprake, voortspruitende uit de afgeloopen competitie, waarvan kon worden medegedeeld, dal deze alle bevredigend en naar genoegen waren op gelost. Echter deed spr. naar voren komen, dat, mochten leden of buitenstaanders iets niet in den haak vinden, zij allereerst zich tot het bestuur dienen te wenden alvorens eigenmachtig deze zaken rechtstreeksch bij de betrokken bonden te melden, daar dit soms, hoe goed ook bedoeld, een vereeniging in een lastig parket kan brengen. Aangaande het 10- jarig bestaan werd door den voorz. medege deeld, dat dit 2e lustrum feestelijk zal worden herdacht op 22 September a.s. Dit feest zal worden voorafgegaan door het organiseeren van wedstrijden voor de diverse elftallen, waarvan nu reeds verscheidene zijn gespeeld. Het schema der te spelen wedstrijden werd de vergadering bekend gemaakt, waaruit de le den hebben kunnen leeren dat organiseeren van wedstrijden heel gemakkelijk is, doch niet de uitvoering ervan, daar er tot nog toe van de voorgestelde wedstrijden bijna geen enkele is gespeeld en door anderen vervangen moesten worden. Op 21 September zal te 7 uur een H. Mis worden opgedragen, waaronder alle leden ter H. Tafel zullen naderen, waarna een gemeenschappelijke maaltijd in het Juvenaat zal plaats hebben. De volgende Zondag, 28 September, zal een feestavond in het Juve naat gehouden worden, Waarop wij nu niet vooruit willen loopen .welke echter schitte rend belooft te worden. Het jaarverslag van den secetaris, dat een goed beeld gaf over het afgeloopen jaar, was, dank de saamhoorigheid der leden en het begrijpen van wat hun plich ten zijn voor de vereeniging, in een zeer op- gewekten toon 6aamgesteld. Echter één droe ve toon kwam hierin voor, n.l het voor allen zoo plotseling verscheiden van het trouwe me delid den heer A. Ruigrok. Het jaarverslag van den penningmeester wees uit', dat dank de goede zorgen van den heer M. Groenenwoud, de (inancieele basis van S.J.C. in een betere positie zal komen als voorheen, daar thans de contributie-betaling schitterend in orde is, hetgeen voorheen nog wel eens iets te wenschen overliet. Als kascommissie werden benoemd de hee ren C. v. Gerwen en W. v. d. Weijden. Dinsdagavond te 7,45 hield de Raad dezer gemeente een spoedeischende vergadering. Voorzitter: Mr. D. F. Pont, burgemeester, aan wezig 11 raadsleden. Afwezig weth. de Vreugd en de heer Meskers. De voorz. opent de vergadering en doet voorlezing van het gebed, en stelt aan de orde het eenige punt der agenda: conversie rijks voorschotten „Goed Wonen". Spr. begint met te zeggen, dat de vorige ge meentelijke geldleening een succes voor de ge meente is geweest: zij werd 7 maal overtee- kend, zoodat slechts 15 pet. der inschrijvingen kon worden toegewezen. Een vorige keer is twijfel uitgesproken, of een eventueele con versie der leening „Goed Wonen" voordeel zou opleveren. Het bestuur van die woningstichting is bij ons gekomen, om de mogelijkheid van dit onderwerp te onderzoeken en voorgelicht door ons personeel, in het bijzonder door on zen hoofdambtenaar, den heer Schouten, zijn wij tot de conclusie gekomen, dat er voor „Goed Wonen" een jaarlijksch voordeel in een nieuwe leening is gelegen van ongeveer 2000 hetgeen voor de bewoners van dat huizencom plex een huurvermindering beteekent van 50 ct. per week. Dit is dus een voordeel voor onze ingezetenen, maar mede zit er voor de gemeente nog een klein geldelijk voordeel aan W., om bij de Incasso-bank een leening te slui- ferte gevraagd, waarover we u straks in een besloten vergadering medcdeeling zullen doen. Ook hebben we ons licht opgestoken bij het Departement van Landbouw, Handel en Nij verheid en is ons gebleken, dat onze bereke ning juist was. De huidige rente van het geld voor „Goed Wonen" is 5 pet. we kunnen dit thans goedkooper krijgen. De bezwaren hebben we ondervangen, hetgeen de voorz. nader toe licht. De heer Loerakker vindt de toelichting dui delijk hij brengt een woord van dank aan het bestuur van „Goed Wonen", dat zijn tijd be grepen heeft en betuigt zijn erkentelijkheid aan B. en W., die met dit resultaat gekomen De heer Vermeer sluit zich bij die woorden van dank aan, waarvoor de burgemeester er kentelijk is. Spr. vraagt nog," wat het bedrag is, dat „Goed Wonen" minder betaalt. De voorz. becijfert, dat de vereeniging behalve de 50 ct. huurverlaging toch nog een klein gelde lijk voordeel heeft. Na nog een paar opmerkingen gaat de Raad in Comité Generaal. Na heropening der vergadering brengt de voorz. in stemming een voorstel van B. en W., om bij de Incasso-bank aen leening te slui ten, groot ƒ634.000 tegen 4.5 pet. Dit voor stel wordt met alg. st. aangenomen. De voorz. brengt nu dank aan de leden voor hun tegenwoordigheid en sluit de vergadering. N00RDWIJKERH0UT. KONINGINN EFEE8TEX. Under begunstiging van buitengewoon geschikt «eer droog en niet te zonnig is de eerste dag der Konniginnefcesten vcrloopen. Do/c dag was speciaal be stemd voor de kinderspelen. Op voorstel

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7