HOIUNPSCH ZWITStRgCHE REEPEN WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 DE MOORD TE ROTTERDAM. Omtrent den moord in de Prinsenstraat te Rotterdam, kan nog gemeld worden, dat het slachtoffer, de 36-jarige A. van Rijt, gescheiden vrouw van Z., de voorka mer op de tweede verdieping, met de aan grenzende alcoof in gebruik had. De alcoof komt met een ventilatieraampje uit op de gang. Juffrouw S., de eigenares van het perceel, is bij het raampje geklommen, waardoor zij een gedeelte van de alcoof kon ovedzien. Zij merkte toen, dat er iets in het bed lag. Wat het precies was, kon zij niet onderscheiden. De deur, die toe gang geeft tot de voorkamer, was op slot, zoortat juffrouw 8. niet naar binnen kon gaan. Nadat zij ook nog een paar keer door het raampje had geroepen, zonder antwoord te krijgen, werd zij ongerust-, en alarmeerde de politie, erstond zijn een commissaris en twee inspecteurs op on derzoek uitgegaan. De gangdeur werd opengebroken. In de voorkamer was nie mand, in de alcoof vond men vrouw Van Rijt dood in het bed liggen en een groo- ten plas bloed. Over het lijk lag een dikke donken deken, waardoor het lichaam nog de normale temperatuur had behouden. Men kon dus uit de temperatuur niet af leiden, hoe lang vrouw Van Rijt al dood was. De hals vertoonde twee blauwe plek ken, en een punt van het hoofdkussen was met geweld in den mond geduwd, tot ach ter in de keel, tengevolge waarvan de vrouw was gestikt. Aan het achterhoofd was een vrije groote scheurwond, welke kennelijk is toegebracht met een of ander hard scherp voorwerp. Deze wond heeft zwaar gebloed. In de alcoof noch in de voorkamer waren sporen van een worste ling te vinden. Uit 't onderzoek bleek, dat do vrouw gisternacht omstreeks kwart over twaalf was thuisgekomen, in gezelschap van een man. Tegen 4 uur 's nachts heeft men in de alcoof eenig gestommel gehoord, en een enkele medebewoonster meent omstreeks dien tijd ook een gil gehoord te hebben. Men is in het huis evenwel zóó gewend aan lawaai in het diepst van den nacht, dat men er verder geen acht op heeft geslagen. Ongeveer een kwartier later heeft men iemand uit de kamer van vrouw v. Rijt hooren komen en weg hooren gaan. Blijk baar heeft hij de deur achter zich op slot- gedaan en den sleutel meegenomen. Het was bekend dat vrouw Van Rijt binnenkort een zuster te logeeren zou krij gen en in verband hiermee wat geld had opgespaard. Veel meer dan een ƒ10 of 15 zou dit evenwel niet zijn geweest. In de voorkamer heeft de politie het beursje van de vrouw gevondener zat niets meer in. Uit de verschillende verklaringen leidt men af, dat de vrouw omstreeks 4 uur gis ternacht is vermoord. Voor het overige tast men nog geheel in het duister. De fotodienst van de politie, de dacty- loscopische dienst en de deskundige, dr. Van Rijssel, hebben bij het voorloopige on derzoek geassisteerd. De verslagene heeft vroeger gedurende langen tijd in het pand aan de Prinsen straat gewoond. Daarna is zij naar de van Spaanstraat verhuisdmaar sedert 6 we ken woonde zij weer op het oude adres. Doordat niemand de vrouw met den man heeft zien binnenkomen en niemand den bezoeker heeft zien vertrekken en men ook geen enkele aanwijzing heeft, in welke richting men naar hem zou moeten zoeken, staat de politie voor een uiterst moeilijke taak. Intusschen wordt het onderzoek met kracht voortgezet. BRUTALE ROOFOVERVAL TE ALEM. Kassier van de Boerenleenbank uit zijn bed gelicht. Te Alem heeft Dinsdagnacht een bru tale roofoverval plaats gehad. Gemasker de bandieten drongen in de woning van den kassier der Boerenleenbank, lichtten hem uit zijn bed en dwongen hem, onder bedreiging met revolvers, de brandkast te openen. Hierin bevonden zich drie dui zend gulden aan contanten, waarmede de roovers aan den haal gingen. Dinsdagmorgen is het Parket uit 's-Her- togenbosch ter plaatse verschenen tot het instellen van een onderzoek. Vandalisme, welke 15.000 vraagt. De Directie van het Electriciteitsbe- drijf te Rotterdam deelt het volgende mede: lil het jaar 1929 werden in Rotterdam bijna 10.000 lampen in de straatlantaarns vernield. Dit heeft de gemeenschap ruim 15.000 gekost. Er zijn verscheidene lan taarnpalen, waarvan de lamp per jaar 10 tot 15 maal wordt vernield; er is er zelfs één welke 26 maal van een nieuwe lamp moest worden voorzien. Hoewel de daders zoo nu en dan door de politie worden betrapt, is het uit den aard der zaak onmogelijk te verwachten, dat dergelijk vandalisme door de politie kan worden voorkomen. Hier ligt een taak voor ouders en onderwijzers om de be langstelling der jeugd op nuttiger bezig heid te richten Onregelmatigheden bij de N.V. „Het Middenstandshuis". Bij de N.V. „Het Middenstandhuis" te Deventer zijn in de kas van den onlangs oveiTeden secrearis-penningmeester onre gelmatigheden ontdekt, en terugontvan gen hypotheek, groot ƒ2000, bleek niet verantwoord, terwijl er een tekort was van 5500. Boschbrand. In de bosschen van C. de Rijk te Kucphen zijn 2 H.A. door brand vernield. Locomotief ontspoord. Gistermiddag is ter hoogte van het sta tion Nieuwerkerk aan den IJssel niet één as ontspoord de locomotief van den perso nentrein No. 164, komende van Gouda. Na 20 minuten stond het gevaarte weer op de rails, zoodat de reis kon worden vervolgd. Er werd slechts schade aan en kele dwarsliggers toegebracht. Het treinverkeer ondervond geen stag natie. Over de oorzaak der ontsporing ver keert men in het onzekere. Molenwiek gebroken. Tijdens het malen is van den koren windmolen van den molenaar M. Wijnen te Hoeven een zware ijzeren molenwiek plotseling afgebroken. Met geweldig geraas sloeg het gevaarte door de kap van den molen, waardoor het zware balken-gestel werd ontzet. De molenaar, die in den mo len werkzaam was, wist zich bijtijds in vei ligheid te stellen. Een geveltourist. Te Groningen ontmoette een rechercheur in een der straten een 16-jarig jongmensch, die door den rechercheur al eenigen tijd werd gezocht in verband met rijwieldief stal. Toen de rechercheur hem wilde arres teeren, nam de jongeman de beenen. Hij vluchtte een gangetje in en wist daar de daken in een andere straat te oereiken. Hier wandelde hij langs de gooten van tal van daken, tot hij, denkende den dans te zijn ontsprongen, zich naar beueden liet glijden. De rechercheur had hem echter in het oog gehouden en achtervolgde hem ook nu weer. Het jongmensch zag ook nu weer kans een huis op te klimmen en vei liger heenkomen te zoeken. Ten slotte moest hij het toch opgeven. In bet poli tic-bureau kon hij nu uitrusten van de vermoeienissen. Een Amerikaansche erfenis. Te Lamswaarde (Z.) zijn twee inwoon sters erfgenaam geworden van een achter neef, die in Amerika gestorven is en onge veer een millioen heeft nagelalen. Bijna twee jaar onderweg. In het laatst van 1928 zond een winke lier uit Delft een pakket naar een familie lid in Oost Mongolië. Eerst thans heeft de afzender bericht ontvangen, dat de zen ding een maand geleden is gearriveerd. Thee met koek in een raadsvergadering. Op de receptie welke Dinsdag j.l. door het gemeentebestuur van Zwolle werd ge houden, verschenen 27 burgemeesters van plaatsen uit de omgeving. Sommige ge meentebesturen boden een bloemstuk aan; Deventer schonk toen een groote Deven ter koek. De Raadsvergadering van j.l. Maandagavond werd een kwartiertje ge schorst voor het gebruik van een kop thee met een sneetje van het Deventer ge schenk. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN LOCOMOTIEFKETEL ONTPLOFT. Zeven dooden en 15 gewonden. Op het station te Philadelphia is gister de ketel van een rangeerlocomotief ge sprongen. Zeven wegwerkers werden ge dood en vijftien gewond. DOOR DEN VLOER VAN EEN BUS GEVALLEN. 4 dooden. Uit Sangerhausen wordt gemeld: Op den weg naar Mansfeld gebeurde gistermiddag een ernstig ongeluk. In een geheel bezetten autobus werd door een losvliegend onder deel een stuk van den bodem weggesla gen. Vier inzittenden vielen onder het rij den door het gat en werden gedood. AUTO IN DE SCHELDE. Twee Engelsche dames verdronken. Uit Antwerpen wordt gemeld: Twee Engelsche dames zijn gister in de Schelde verdronken, toen haar auto bij het oprij den naar de veerpont te water startte. De chauffeur, die er in slaagde de deur van de auto te openenen, werd gered. Nader wordt gemeld: De beide Engelsche daim es, die bij het^ auto-ongeluk voor de veerpont van St. Anna over de Schelde bij Antwerpen zijn omgekomen, blijken te zijn Lady Horne en mrs. Crocker, beide uit Londen afkomstig. Zij maakten een auto-tocht over het vaste land en kwamen uit Brugge naar Antwer pen met het doel de tentoonstelling te be zoeken. Lad Horne is de 37 jaar oude echtge- noote van Sir Allan Horne, vroeger lid der firma Jardine, Shinner Oy. en tijdens den oorlog controleur der munitie te Bom bay. Zij was een zeer bekende verschijning in de Londensche society, en heeft eenig literair werk geproduceerd, gediohten, schetsen en een een-acter. Zij was boven dien de eerste Engelsche vrouw, die een interview met generaal Ludendorff had. NIEUWE RAMP OP 'SAN DOMINGO. Uit San Domingo wordt een nieuwe na tuurramp gemeld. Na een hevigen wervel storm zijn wolkbreuken losgebarsten, die nu reeds meer dan 24 uur duren. De rivie ren zijn zóó gewassen, dat zij niet meer bevaarbaar zijn, zoodat de bevolking in dit gebied slechte door middel van vliegtui gen van levensmiddelen kan worden voor zien. Ongeveer 40.000 personen worden door hongersnood bedreigd. Door vergiftige gassen omgekomen. Op de Ivarsten-Centrummijn te Beuthen zijn drie manschappen van de brandwacht, die gisteren de mijn moesten bewaken, door vergiftige gassen om het leven geko men. Brand in een petroleumsonde. Naar uit Boekarest wordt gemeld, is in een petir-oleumsonde bij Tazlau brand ont staan. Vijftien arbeiders werden zwaar ge wond; eenigen zijn reeds stervende. Ten slotte is het gelukt de brand te blueschen. Overblijfselen van Russische expeditie gevonden. Twee Noorsche jagers zijn dezer dagen te Tromsö aangekomen, na op Spitsber gen bij de Zuidkaap overwinterd te heb ben. Zij verklaarden, op 76 graden 33 mi nuten Noorderbreedte en 16 1/2 gmaad Oos1- terlengte op vijfhonderd meter van de kust ruim veertig voorwerpen te hebben gevon den, o.m. een Russische krant, skisleden, gebroken ski's, tentpalen, instrumenten, een statief en een uniform met epauletten. Eenige dezer voorwerpen hebben zij naar Tromsö medegenomen. Prof. Hoel gelooft, dat deze voorwerpen het eigendom waren van een Russische expeditie, welke in 1899 1900 heeft overwinterd, en welke geleid werd door den geoloog prof. Tsjernings- hoff. Luna-park grootendeels vernield. Gisterenavond laat is brand uitgebroken in het Uunapark „Dreamland" te Margate. Het vuur breidde zich met groote snelheid uit, zoodat de brandweer zich genoodzaakt zag, ook de medewerking van het publiek in te roepen, daar het blusschingswerk over een groote oppervlakte moest geschieden. Het gelukte, een menagerie, welke zich op het terrein bevond, te behouden. Overigens werd een groot gedeelte der tenten en gebouwen een prooi der vlarn- Neger in Georgia gelyncht. Een bende gewapende mannen heeft in j de gevangenis van Darien in den staat Georgia een neger gelyncht, die er van beschuldigd was een politieagent gedood en drie anderen gewond te hebben bij een vuurgevecht. Ofschoon de gevangenis be schermd werd door manschappen vaai de nationale garde, die voorzien waren van machinegeweren, wisten de woedende man nen deze troepen in bedwang te houden; zij drongen de gevangenis binnen en scho ten den neger dood. Een vroege winter verwacht. De leider van het meteorologisch insti tuut te Frankfort a. d. Main voorspelt op grond van zijn onderzoekingen het volgen de weer voor het najaar van 1930. Het warme weer zal, met korte onder brekingen, nog geruimen tijd aanhouden. In October en November zal echter de tem peratuur in Duitschland beneden het nor male liggen, zoodat dit jaar de winter waarschijnlijk vrij vroeg zal invallen. Diamond Jack eischt schadevergoeding. Diamond Jack, de uit Duitschland uitge wezen „koning van de New Yorksche' on derwereld", heeft thans bij de Pruisische politie een eisch tot schadevergoeding in gediend. Een advocaat te Berlijn verlangt uit naam van Jack zoowel de kosten voor de heen- en terugreis van Amerika naar Duitschland terug, alsook een schadeloos stelling voor zijn arrestatie en de ernstige benadeeling van zijn orediet. UIT DE PERS NED. OOST-INDIE KRANKZINNIGE INLANDER IN EEN CEL VERGETEN? Aneta seint uit Medan: Het weekblad „Sumatra" meldt, dat een krankzinnig In lander, die .werd opgesloten in de speciale cel voor krankziniiigen in het hospitaal van 't Sianta-r Dokterfonds, daar werd ver geten. Na vele dagen werd zijn lijk, dat in verregaanden staat van ontbinding ver keerde aangetroffen. De zaak werd in handen der Justitie gesteld. KERKNIEUWS BENOEMINGEN. !n het Aartsbisdom. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utreclit heeft benoemd tot pastoor te Doesburg den weleerw. heer J. Dopheide, tot pastoor te Ter Apel den weleerw. heer J. B. Huls hof en tot rector aan het St. Vineentiusge- sticht te Harreveld den weleerw. heer J. G. Bietenaar. DERDE ORDE. Eerste Nerl. Congres van directeuren en bestuursleden. Maandag werd te Weert het eerste Ne- derlandsche Congre gehouden van Direc- teuren en bestuursleden der Derde Orde. i Aan een verslag in de „M>sbd." ontlee- nen we het volgende: Om 10 uur werd in de Minderbroeders- kerk een plechtige Hoogmis opgedragen, i waaronder de Zeereerw. Pater Eusebitis Kemp O.F.M., lid van heb Centraal Bureau der Derde Orde, een toespraak hield over j de Beteekenis van de Franciscusbeweging in onzen tijd. Om 12 uur had in het Concertgebouw Beekstraat de eerste Congresvergadering plaat-s. Na een muzieknummer door een strijkje der E.E. Paters nam de Hoogeerw. Pater Rega-la.tus Hazebroek O.F.M., Provinciaal der Minderbroeders, het woord om het welkom toe te roepen aan de Directeuren met hunne Besturen, bijzonder aan de Z.E. sprekers, de Paters Nicolaas Lohuis O.F. M., lid van het Centraal Bureau der Der de Orde en Chrysanthus Roorda O.F.M., Vice-Commissaris dier Orde. Spr. constateerde met genoegen, dat de opkomst buiten alle verwachting is. We komen samen om te spreken over het doel en het ideaal der Tertiarissen en om een kennismaking van alle afdeelingen. Vragen wij den zegen over dit Congres of van den IT. Vader Franciscus en stellen we dit Congres, gehouden op den feestdag van O. L. Vr. Geboorte, onder bescherming der H. Maagd. De Zeereerw. Pater Petrus Nieten O.F. M., Commissaris der Derde Orde, kreeg daarna de leiding. Spr. dankte den H.E. Pater Provinciaal voor zijn openingswoord. Het voorstel om Mgr. Schrijnen» een te legram van hulde te zenden werd met ap plaus begroet. Hierna kreeg de heer J. ITenkens, afgevaardigde van de afdeeling Weert, het woord voor de begroeting der Tertiarissen namens de afd. Weert. Daarna sprak de Zeereerw. Pater Nico laas Lohuis O.F.M., lid van het Centraal Bureau der Derde Orde, over: „Voorbeel den trekken". Stellingen: 1. De neiging tot navolging is oils aan geboren. 2. Christus gebruikte de kracht van het goede voorbeeld: drie en dertig jaren voorbeeld, drie jaar onderrichten. Vader Franciscus volgde ook hierin vooral zijn Meester. 3. Die Franciscusgeest moet diep ge stempeld staan in 't leVten van den Ter tiaris. De Regel maakt net hem gemak kelijk. 4. Een bestuurslid der Derde Orde vooral, moet in. elk opzicht voorbeeldig ziju. Spreker behandelde hierop deze stellin gen ieder afzonderlijk. De heer Kruitwagen, Rotterdam, be sprak, naar aanleiding van deze rede, de wenscbelijkheid van gewestelijke congres sen. Pastoor Hase, Delft, achtte het wensche- lijk, dat meer leden komen uit de hoogere standen, waardoor het voorbeeld sterker wordt. De Zeereerw. Pater Lohuis, de sprekers beantwoordend, zeide tot Pastoor Hase, dat in de laatste jaren veel propaganda gevoerd is, er zijn reeds 310 afdeelingen verbonden aan het Centraal Bureau te Weert. Het Centraal Bureau moet werken voor heb krijgen van leden uit de hoogere standen, vooral voor de jongeren. De Zeereerw. Pater Petrus dankte Pa ter Lohuis r de prachtige rede. Om 4 uur v. erd het congres voortgezet. De Zeereerw. Pater Chrysanthus Roorda O.F.M., Rotterdam, vice-commissa-ris dor Derde Orde, hield daarna zijne inleiding over: „Taak van bestuursleden". Stellingen: Een goed bestuurslid heeft noodig: 1. Kennis van de Derde Orde in het algemeen, te putten uit regel, organen, handleiding en catechismus, en 2.Kennis van zijn eigen bestuursfunctie in het bijzonder: a. van het huishoudelijk gedoelte; b. van het werk naar buiten. Spr. werkte ook deze stellingen nader uit. Nadat enkele vragen waren gesteld, die door den eerw. spr. werden beantwoord, dankte pater P. Nielen pater Roorda voor zijn rede. Bij de tierna volgende mededeelingen zeide pater Nielen, dat vlugschriften voor propaganda, steeds gratis ter beschikking staan. Bij de rondvraag wees de afgevaardigde van den Haag op het wenschelijke van meer werk maken van retraiten voor ter tiarissen. Pater Nielen antwoordde dat zulks in meerdere plaatsen reeds plaats had. Bij de sluiting brengt de Z.E. Pater P. Nielen hartelijk dank aan den hoogeerw. pater Provinciaal, aan de beide sprekers en aan alle congressisten. Dit congres is een nieuwigheid en ge tuigt van organisatorisch medeleven in Nederland. Plaatselijke en gewestelijke congressen zijn oveneens gewenscht. De leiders moeten diep overtuigd zijn, dat niet alleen het getal maar vooral het gehalte der leden goed moet zijn. Het moeten modolvereenigingen zijn. Gezamenlijk wérd tenslotte het vaan- del lied gezongen, waarna sluiting van dit I zoo goed geslaagd congres. PIJNLIJK Onder dR opschrift schrijft de Maasbode: Op den eigen dag, dat het bestuur der R.K. Staatspartij zich tot de Katholieken van Ne derland richtte met het dringend beroep, de socialistische agitatie inzake de wetsvoorstel len van minister Deckers te laten wat zij is, een demagogische reclame-truc, en in geen ge val het oor te leenen aan de uitnoodiging uit den rooden hoek om aan 't petitionnement der S.D.A.P. steun te verleenen; op den eigen dag komt het eerste officieele nummer van hel nieuwe orgaan der R?K. Volkspartij „Onze Vaan" van de pers met een plan de campagne, ten einde.... het katholieke volk le bewegen op de roode petitionnementslijsten le teekenen. We treffen er de mededeeling in aan, dat het bestuur der R.K. V. P. voor deze actie con tact heeft gezocht met de besturen van de S. D. A. P., den Vrijz.-Dem. Bond, de Democrati sche Partij (prof. Heeres) en de Chr. Dem. Unie. Als 'voorloopig gevolg van een en ander hebben de heeren Wesseling, Houtsma en Gemmel op 26 Aug. op het secretariaat der S.D.A.P. te Amsterdam een samenspreking met vertegenwoordigers van Partij en Vak verbond gehad omtrent door de RK. Volks partij te verleenen steun aan het petition nement der S.D.A.P. Het bestuur der R.K. Volkspartij gaf kennis van zijn voornemen om in het orgaan dezer partij en in een manifest, dat in honderdduizend exem plaren verspreid zal worden, de Katholie ken aan te sporen de petitionnementslijs ten te onderteekenen. Voorts zal de R.K. Volkspartij op 28 Sept. te Amsterdam een openbare verga dering beleggen ter bestrijding van het vlootplan. Nog werden maatregelen overwogeg van het plaatselijk contact, teneinde te bevor deren, dat de aanhangers der R.K, Volks partij bezocht zullen kunnen worden om hunne handteekening te winnen. Tenslotte zal 4e voorzitter der R.K. Volkspartij, de heer C. D. Wesseling, op Woensdagavond 10 Sept. een kwartier voor den Vara-microfoon spreken, ten einde de Katholieken tot teekenen aan te sporen. Vooral hiervan verwacht ons bestuur veel Met „pijnlijk" is dit samentreffen van tweeër lei katholieke politieke actie stellig niet te scherp gekwalificeerd. Wij signaleeren het, ten einde voor wie het nog niet wist te demonstreeren, in wat funes- ten koers onze dissidente geloofsgenooten zich onder de nieuwe leiding gaan bewegen. Dit verleenen toch van hand- en spandiensten aan de socialisten kan kwalijk anders worden ge zien dan als een gecamoufleerde desertie naar het roode kamp. Mogelijk, dat dit onverantwoordelijk in de waagschaal stellen der katholieke eenheid in politicis zijn goede zijde heeft. Het moge ein delijk de oogen openen van diegenen onzer ge loofsgenooten, die, ondanks het herhaalde ver maan der kerkelijke Overheid, nog altijd meen den, van deze afgescheiden groep een volwaar dige katholieke politiek te mogen verwachten. Wanneer zij niet ziende-blind zijn, zullen zij nu toch moeten erkennen, te hebben misgetast. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. DE NIEUWE COMPETITIE- INDEELING. Het seizoen 1930—1931, De „Sport 111." bevat de competitie-in deeling voor het seizoen 19301931. Voor de vereenigingen uit Leiden en Omgeving luidt de indceling als volgt: Eerste klasse B. H. B. C. II, A. D. O. I, Vitesse I, De Meer II, Geel Wit I, Gbncordia I, India 1, T. Y. B. B. II, A. R. C. I. Tweede klasse D. D. O. S. I, Lisse II, V. V. L. I, St. Ber- nardusJ, O. V. V. I, Wilhelmus 11, Graaf Floris II. Tweede klasse E. A. V. V. I, H. V. C. I, V. A. P. I, V. A. C. I, Lenig en Snel II, G. D. A. II, D. O. N. K. II, St. Lodewijk I. Derde k lp® s e E. H. B. C. IV, Lisse III, T. Y. B. B. UI, Geel Wit II, Alliance II, V. V. F. I, D. S. S. II. Derde klasse F. Leiden II, S. J. C. II, .Blauw Zwart II» S. N. A. I, Meerburg I, Teijlingen II, Al- phonscho Boys I (na aanneming). Vierde ktesse G. D. O. S. II, Leiden III, S. J. C. III, O. i V. V. II, A. S. C. I, S. N. A. II, V. V. L. j II, Lisse IV. Vierde klasse J. I Westlandia II, A. V. V. II, D. H. B. I, V. A. C. IT, P. F. C. V, S. D. S. II, Velo j I, V. V. P. I, Wilhelmus IV. V ij f d e klasse D. S. J. C. IV, St. Bemardus II, A. S. C. IT, i Meerburg II, Teijlingen III, Blauw Zwart Ill, Alphensc'he Boys II (na aanneming). Y ij f d klasse E. Valkeniers III, Graaf Floris IV, V. A. P. II, Velo III, A. V. V. Ill, S. D. S. III.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6