LUCHTVAART RECHTZAKEN KERKNIEUWS MAANDAG 8 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 BELGIE—NEDERLAND. Hot Ned. Elftal samengesteld. In de Zaterdag gehouden vergadering van de Technische Commissie van den lvon. Nederl. Voetbalbond is het Neder- landsch Elftal, dat op 1-1 dezer te Brussel tegen het Belgische zal uitkomen als volgt samengesteld: Van der Meulen (H. F. C.) Vermetten Van Kol (H. B. S., aanv.) (Ajax) Kools v. d. Wildt v. Heel (N. A. C.) (V. U. C.) (Feijenoord) Tap Van Reenen Strijboseh (A. D. O. (Ajax) (Ajax) Landaal v. d. Heyden (A. G. O. V. V.) (Wageningen) Reserves: De Boer (Ajax), De Bruin (Hermes D. V. S.), Van Kesteren (H.B.S.). R. K. FEDERATIE. S. J. C. I—Graaf Willem I 9—1. De uitslag van dezen wedstrijd geeft den indruk van een zeer ongelijke verhou ding in sterkte der elftallen. Toch is dit het geval niet geheel, daar Graaf Willem met een flink elftal in het veld kwam en voor rust geenszins de mindere was. Na rust kreeg S. J. C. echter door haar be tere schot een flinken voorsprong, waar door er een inzinking kwam bij de Gra felijke ga-sten, waardoor zij tenslotte een flinke nederlaag kregen te slikken. Als te half drie met dezen pittigen en aangena- men wedstrijd wordt begonnen, zijn de gasten direct stevig in den aanval en moest de verdediging van S. J. C. alle zei len bijzetten om zich in stand te houden. Holst weet evenwel eenige schoten ver dienstelijk te keeren. Na dezen eersten druk komt S. J. C. er wat beter in en al combineerend weten zij reeds spoedig den eersten bal binnen te loodsen, echter in off-side positie, welke goal de scheids rechter terecht annuleerde. Toch wist v. d. Berg in het eerste kwartier een goeden voorzet in te zenden (10). De resteeren- de tijd voor rust leverde vele spannende momenten op, waarbij echter geen van beiden doel wist te treffen en kwam rust met (l0). Na rust komt S. J. C. direct flink in den aanval en na 10 minuten is het reeds 30. De gasten zetten er nu weer alles op en na een belegering weten zij prachtig te scoren (31). Hiertegenover fabriceert S. J. C. er spoedig een tweetal en het is 51, steeds meer zinkt Gr. W. in en successievelijk voert S. J. C. de score op tot 91, waarmede wordt geëin digd. Tevreden kunnen de S. J. C.'ers op dezen wedstrijd terugzien, niet door de hooge score, doch door de spelkwaliteit in dezen wedstrijd vertoond. Zoo gespeeld zullen zij zeker een goed figuur in de eer ste klasse slaan. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging S. N. A. Het is Zondag voor S. N. A. een goede sportdag geweest. S. N. A. II was bij D. 0. S. II op bezoek. In een prettig ge speelden wedstrijd wist S. N. A. met 40 te winnen. De rust ging in met 30. Na de rust was D. O. S. dat nu den wind mee had, in de meerderheid en zij had zeker een tegenpuntje verdiend. Maar de S. N. A.-verdediging, die een besten wed strijd speelde, dacht .er anders over en even voor het einde maakte S. N. A. zelf haar vierde doelpunt. Hierdoor namen zij de medaille, die uitgeloofd was mee naar Stompwijk. S. N. A. I trof het minder goed. Al da delijk nam D. O. S. de leiding en even voor de rust vergrootte zij den voorsprong. Na de rust had D. O. S. den wind mee en zij was steeds in de meerderheid. En toen het eindsignaal klonk had D. O. S. een. verdiende 71 overwinning behaald. Het waren pretige wedstrijden en beide ver- eenigingen hadden hun zin, want ieder kwam in het bezit van een medaille. JDe S. N. A.-junioren beten ook goed van zich af. Met een 31 nederlaag stuurde zij Wilhelmus naar huis. De junioren hebben hun eerste overwinning te pakken. Ook hier was het een prettige wedstrijd. R. K. Sportvereeniging „St. Bernardus". Gisteren waren alle vier de elftallen van St. Bernardus in volle actie. Te 12.30 uur kregen wij een wedstrijd te zien tusschen het tweede elftal der junioren van V. V. V. en het junioren-elftal van A. S. C. uit Zoeterwoude. Deze wedstrijd die door den heer Scheel werd geleid kwam met een verdiende overwinning voor St. Bernardus tot een einde met 21. In dezen wedstrijd werd door de jongens aan beide zijden een goed spel geleverd. Zij zullen ongetwij feld geen slecht figuur slaan in de a.s. te spelen competitiewedstrijden. Te 1.30 uur speelde het tweede elftal een vriendschappelijken wedstrijd tegen 'n dito elftal van A. S. C. eveneens uit Zoe terwoude. In dezen wedstrijd bleven de A. S. C.'ers ver in de meerderheid, zoodat deze wedstrijd eindigde met 21. Intusschen keerde het eerste elftal der junioren, die een uitwedstrijd gespeeld hadden tegen het junioren-elftal van Lisse 1, op het terrein der sportver. Teijlingen voor de seriewedstrijden met een nederlaag van 20 huiswaarts. Tot slot kregen wij nog te zien een vriendschappelijken wed strijd tusschen het eerste elftal van St. Bernardus en het eerste elftal van Blauw Zwart uit Wassenaar, dit laatste elftal verscheen echter met 10 man in het veld. Nadat door den heer Scheel het teeken was gegeven van beginnen, werd door bei de partijen het spel flink aangepakt. Aldra weet Blauw Zwart de leiding te nemen door het maken van het eerste doelpunt. Hoewel door V. V. B. alles in het werk werd gesteld om den achterstand in te halen mocht het hun voor de rust niet ge lukken, zoodat de rust inging met 10. Na de rust weet V .V. B. spoedig door een keihard schot den BI. Zwart keeper te passeeriyn, maar ook nu zijn de BI. Zwart- spelers in vorm, zoodat zij weer spoedig het V. V. B.-doel weten te vinden en den stand kwam op 21. Nu bleken de V. V. B.'ers den slag er van te krijgen, want tot drie maal toe weten zij op zeer behen dige wijze den Blauw Zwart-keeper te pas- seeren, waarna het einde kwam. zoodat St. Bernardus dezen goed gespeelden wed strijd met 42 won. Deze wedstrijden zijn zeer zeker goede oefenwedstrijden geweest voor de a.s. 'te spelen competitiewedstrijden. Om den Trianonbeker. Gistermorgen speelden omde n Trianon beker de Scheidsrechters tegen de Post. Deze wedstrijd was in tegenstelling van de ScheidsrechtsDe Veld zeer geani meerd. De scheidsrechters hebben een vol komen eerlijken strijd gegeven. De post met 3 invallers de scheidsrechters met 8 man. De Post had met rust een 52 voor sprong. Na rust wisten de scheidsrechters gelijk te maken, zoodat het einde kwam met 55. De Engelsche League. De uitslagen der Zaterdag gespeelde wedstrijden zijn als volgt: Eerste afdeeling. ArsenaalLeeds United 31 Aston VillaWest Ham Utd 6—1 Blackburn RoversBlackpool 50 ChelseaManchester Utd. 62 Derby CountryBirmingham 00 HuddersfieldBolton Wanderers 32 Manchester CityLeicester City 02 MiddlesbroughLiverpool 33 Newcastle Utd.Grimsby Town 12 PortmouthSunderland 11 Sheffield Utd.Sheffield Wednesday 11 Tweede afdeeling. BarnsleyBradford City 21 BradfordNotts Forest 41 Bristol City—Port Vale l—l BuryPlymouth Argyle 20 Cardiff CityWest Bromwich 36 Charlton AthleticMillwall 20 EvertonEwansea Town 51 Reading—Preston North End 14 SouthamptonBurnley ll Stoke CityOldham Athletic 4—0 Wolverhampton Wand.Tottenham Hotspur 31 PAARDENSPORT OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Daria nationaal kampioen. De harddraverijvereeniging te Gronin gen heeft haar officieele meetings op wel buitengewoon luisterrijke wijze beëindigd. Niet alleen toch stond gisternamiddag de heat om het kampioenschap van Neder land op het programma, maar bovendien vroegen een schitterend bezette heerrij- derscourse, verdere draverijen en vlakke baanrennen de aandacht van de duizend koppige menigte, die de in uitstekende conditie verkeerende grasbaan omzoomde. De belangstelling ging evenwel in eerste instantie uit naar de draverij om den na- tionalen titel, die door den tAveevoudigen kampioen Judge Scote moest worden ver dedigd, maar waarvoor ook Begonia, Hol land's snelste draafsterv en Daria, de Noordelijke crack, als ernstige gegadigden werden beschouwd. Merkwaardigerwijze speelde van dit trio feitelijk alleen Daria een belangrijke rol in dezen strijd, die reeds in het minimale aantal heats beslist was. In beide ritten was Quicklooper, gereden door J. F. de Boer, het paard, dal het snelst op de start met_ de vlag reageerde en de aanvangs snelheid van deze hengst was van dien aard, dat hij steeds geruimen tijd den weg kan blijven aangeven. Hoewel in het twee de gelid der tAvaalf uitkomende paarden opgesteld, zat Daria in de eerste heat di rect achter den leider, met wien op het a;oorlaatste rechte einde werd afgerekend. Wel kwam Judge Scott tenslotte nog naar voren, doch Daria Adel toen niet meer te bedreigen. In de tweede heat vormden, na fouten van Daria bij de s'tart, deze merrie, Ro- sel en Quicklooper het peleton, dat op één lijn op de finish aanstoof, zonder de oude ren een kans open te laten. De Groningsche merrie kon den buitengeAvoon spannenden strijd thans eerst op de laatste meters in haar voordeel beslissen, echter in denzelf den tijd als Rosel. Begonia maakte ook thans te A'eel fouten, terwij] Judge Scott ver achter bleef. Voor de overige nummers venvijzen Avij naar de gedetailleerde uitslagen: I Kamjuoenschapsprijs. Kampioenschap van Nederland voor in Nederland gere gistreerde paarden van Nederlandsche eigenaren. Heatdraverij van meet over 2000 meter. Prijzen 1500, 600, 400, 300 en 200. Aangegeven 14 paarden, niet opgeko men: Quitewill St. L. en Miunetonka. Eerste heat: 1. Daria, eig. J. Mensinga. ber. H. Mensinga, 2 min. 58 3/5 sec. (K.M. tijd 1.29 3/10); 2. Judge Scott; 3. Quicksil ver R. N.4. Nobilissimus; 5. Rosel. ÏAveede en beslissende heat: 1. Daria, 2 min. 38 4/5 sec.; 2. Rosel; 3. Quicksilver; 4. Quicksilver H. N.5. Queen G. II. T. Akislaprijs. Prijzendraverij vierde klasse, 1800 meter: 1. Slaving, eig. Brik hoorn, ber. G. Ensing, 1800 meter (2.50); 2. Athlita A( 1840 in 2.59 1/5; 3. Koning Nor mand, 1820 meter in 3 3/5. Gerisqual. als 2e aank. Tijdlooper. III. Siem Claudy-prijs. Heat prijzendra verij, tweede en derde klasse, 1610 meter. Eerste heat: 1. Rentunis. Tweede heat: 1. Qurville. Derde heat: 1. The Harvester H. Vierde en-beslissende heat 1. The Har vester H., eig. mevr. Oosting, ber. A. T. van der Veen, 1630 meter in 2.33 3/5. IV. Willy A-prijs, Handicapsdraverij eer ste klasse. Afstand 2000 meter. 1. Sir Kerrigan, eig. G. J. v. d. Elshout, 2000 meter in 3.12 2/5 sec.; 2. Infanterist; 3. Hildegard I. V. September-prijs. Vlakke baanren voor paarden \-an 3 jaren en ouder. 1800 meter. 1. La Reckuée, eigenaar Jul Segers (Gerard) 2.08 4/52. Avelin, eig. M. J. v. d. Velde (Riem) 1 lengte: 3. Petite Pierre (Pek). VI. Groningenprijs. Vlakkebaanren. Af stand 1150 meter. 1. Avelin eig. M. J. v. d. Velde (Ge rard) 1.17 2/5 sec.2. Dau-vulak, eig. C. Koning (Riem) 1 1 engte; 3. Rose Rouge (Pex). „Mndmrg." De afstandsrit naar Groningen. Zaterdag werd door de Militaire Sport Ver. en de Burger Ruitersport Ver. den vierden dag van de afstandsrit naar Gro ningen verreden. De cross bij Eek, over 111/2 K.M. gaf de volgende uitslagen: 1. Luit. v. d. Hoog, 20 min. 45.sec.; 2. Ritm. Bisschoff, 21 min. 35 sec.; 3. Pahud de Morthanges, 21 min. 50 sec.; 4. Herz- berger, 23 min. 1 sec.; 5. Luit. Heerema de Vos 24 min. 14 sec. Laatstgenoemde start te 4 3/4- min. na den daarvoor bepaalden tijd. Van de Burger Ruitersport Vereeniging werd: 1. Mr. Hoogenbergh in 25 min. 22 sec.; 2. Mej. Tydeman 30 min. 2 sec.; 3 en 4. de heer en mevr. Reinder 34 min. 2 sec. De einduitslag van de vier crossen geven de volgende resultaten: 1. Pahud de Mor- thange 82 mini.6 sec.; 2. Ritm. Bisschoff, 84 min. 29 sec. De heer Herzberger die hors concours meereed, maakte een tijd van 91 min. 40 sec. 3. Luit. Heerma van Vo3, 92 min. 1 sec.; 4. Luit. v. d. Hoop 97 min. 18 sec. Van de burgers Averd: 1. Mr. Hoogen bergh 70 min. 10 sec.; 2. Mej. Tydeman, 89 min. 46 sec. Deze tijden blijven gehandhaafd, indien morgenmiddag door de deelnemers aan de conditie-proef 2 K.M. galop over eenige heggen op de baan te Groningen binnen 5 minuten zal worden voldaan. Deze proef zal te halftwee op het Concours worden gehouden. De Oceaanvüegor von Gronau. Een groote menigte had zich Vrijdag voor het Witte Huis te Washington verza meld, toen de Duitsche Oceaanvlieger von Gronau en zijn metgezellen door president Hoover werden ontvangen. De president heeft zich geruimen tijd met de vliegers onderhouden. Gisteravond gaf de Duitsche zaakgelastigde een banket ter eere van de vliegers. Von Gronau is naar New-York teruggekeerd waar eveneens nog feestelijk heden voor hem zijn georganiseerd. Woensdag keert Iiij met het s.s. Bremen naar Duitschland terug. KANTONGERECHT TE WOERDEN. Allereerst worden eenige kinderzaken behandeld. De Arbeidswet overtreden. Daarna is aan de orde de aangehou den zaak contra V. te Woerden, ver dacht van overtreding der Arbeidswet. Als getuigen Avaren thans verschenen J. K. ambtenaar der arbeidsinspectie te -Gouda en E. v. P., scheepmakersknecht te Woer den. De eerste getuige verklaarde dat ver dachte Avel degelijk strafbaar was. Er was te lang gewerkt zonder vergunning. De tweede getuige verklaarde dat hij nooit langer gewerkt heeft dan 81/-, uur per dag. De ambtenaar achtte het wettig en over tuigend bewijs geleverd en eischt een geldboete van 15 gulden of 15 dagen. De Kantonrechter veroordeelde ten slotte den verdachte tot betaling van 7.50 bij niet betaling te vervangen door hech tenis van 15 dagen. Eindelijk gesnapt. V. te Kam e rik, aan het Woerden- sche Verlaat, heeft al reeds jaren de Drankwet overtreden. Tot nog toe kon men hem maar niet snappen. Aan alles komt een eind en zoo ook hier. De politie deed een inval en, zooals men dan wel zegt, hij was er „bij", 't Is echter niet ge makkelijk gegaan om lot een aeroordeeüng te komen. Ze, dit zijn verdachte en ge tuigen, dachten de kantonrechter ook eens een rad voor de oogen te draaien zooals ze dit zoolang de gemeentepolitie hebben geprobeerd te doen. Dit is hun echter niet gelukt hetgeen wel blijkt uit het vol gende Verdachte, ontkende natuurlijk bijna alles, zoodat het voornamelijk op de ge tuigen aan kwam. Van R., veehouder te Kamerik, zeide bier gekregen te hebben. Kantonrechter: O, geeft men daar bier zoo maar weg Verdachte: Als ze bier voor me neer zetten, dan drink ik 't uit! Kantonrechter: Dat is netjes, dat moet ik zeggen. Verdachte: Als er hier wat voor me neer gezet wordt, drink ik 't uit! Kantonrechter: Je staat te liegen man, zeg op heb je bier gekregen of wist je dat het betaald werd door Avie dan ook. Denk er om als je omvaarheid spreekt hou ik je hier en vervolg je wegens meineedDat groote menschen zoo staan te draaien is toch wel heel bar. Je bent toch geen kwa jongen \vel1 Verdachte: Die avond heb ik bier ge- REISINDRUKKEN Geschiedenis. Vanuit Maastricht maakten wij een auto tocht naar Visé's omgeving, spraken daar een paar menschen die 1914 hadden medegemaakt en zagen het speciaal spoorcomplex, dat de Duitschers destijds in een half jaar geheel hadden doen klaar maken door twee en twin tig duizend Russische krijgsgevangenen. Over deze lijn werden de reuzen legers en het oorlogsmaterieel naar de fronten ge bracht. Dit is nu weder geschiedenis gewor den. Actueel. Een weinig verder is een groolsch werk in aanbouw, n.l, het Belgisch Maas-kanaal, dat het achterland met Antwerpen moet verbin den. Duizenden meters grond moeten daar voor uitgegraven worden in dit heuvelterrein, want men moet komen op het niveau van de Maasbedding, dus een enorm terreinverschil. Op enkele plaatsen bestaan de heuvels uit mergel en zand en niet lang geleden zijn een vrachtwagen met paard en een paar menschen onder een bergstorting bedolven. Geheele reeksen noodwoningen zijn hier en daar opge richt om de tijdelijke arbeiders te herbergen. Aken. Van Vaals gaat men per ,,Kleinbahn" naar Aken en is het een genoegen langs de mooie straten met modern ingerichte magazijnen te wandelen. Buitengewoon groot is in het cen trum het aantal eet- en drinkgelegenheden, die druk bezocht worden. In 't algemeen klaagt men er over de economische toestan den, waardoor inkrimping noodzakelijk is en vooral de regenperiode van 6 weken was fa taal voor het vreemdelingenbezoek. Zondag gingen wij ter kerke in den be kenden dom, die wel grootsch en kostbaar is, maar waar alleen hen, die zich direct achter het altaar bevinden, gelegenheid hebben tot rustig Mis-hooren. Verder onder de machtige domkoepel was een groot „vlottend" publiek en is het dus bezwaarlijk daar aandachtig te zijn. Zomerweder. 't Was de eerste zomer-Zondag en daardoor zeer druk op straten en pleinen. Daarvan kregen en daar blijf ik bij. En andere keeren dan? Verdachte: Daar gaat het toch niet om? Het gaat hier om de eene avond Kantonrechter: Je antwoord niet op m'n vraag, nog éénmaal: Heb je andere keeren bier gekocht of gekregen. Verdachte; Gekocht mijnheer! Kantonrechter: Nu zijn we er waar we wezen moeten. U bent een echt draai bord. Maar de waarheid is er. Ik zag op je gezicht dat je loog man! Getuige M. V., eveneens wonende te Kamerik, had eerst een vermaning te in- casseeren door den Kantonrechter dat de vorige getuige getracht heeft de onAvaar- heid te zeggen en daarna door het be wuste mandje gevallen is. Thans zou zoo'n lang geduld niet- meer aangewend worden zoodat getuige de gevolgen voor oogen moest houden. Getuige zeide de waarheid te zullen zeggen. Kantonrechter: Hebt u, op den in de dagvaarding genoemden tijd, bij verdachte bier gekocht? Getuige: Nee mijnheer, gekregen. Kantonrechter: Zoo krijgt u bier en geeft men bier zoo maar Aveg. Getuige: Ik ben brugwachter en als er dan een schipper komt die moeilijk door de brug kan komen met zijn schuit, dan heljD ik een handje, en dan trakteert hij op een fleschje bier. Kantonrechter: U, als ambtenaar, kan toch moeilijk zoo maar bie-V aannemen. Heeft u gezien dat de schipper betaalde en hoeveel gaf hij? Getuige: Ik heb gezien dat de schipper 'betaalde doch hoeveel dat weet ik niet! Kantonrechter: Dus jullie gingen naar verdachte's huis, de schipper bestelde bier, verdachte bracht bier, jullie dronken het uit, de schipper betaalde de bestelde bieren en men ging heen. Zoo zachtjes aan komen we er Avel! Nog drie getuigen komen verklaren doch eerst moesten ze er duchtig op ge wezen aa-orden, de Avaarheid te zullen zeg gen dat verdachte bier heeft verkocht. De ambtenaar Avas van meening, dat een goede boete op zijn plaats was. Hij achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd en eischte een geldboete van 100 of 20 dagen hechtenis. De kantonrechter was dezelfde meening toegedaan en veroordeelde conform den eisch van het O. M. Onvoorzichtig gereden. W. te Ede had te Bodegraven de veiligheid van het verkeer in gevaar ge bracht door aldaar met zijn auto zoo te rijden, dat een botsing Avas onf staan. Twee auto's kwamen hem tegen. Deze auto's waren dichter bij de brug als hij. Hij reed snol door en midden op de brug ontstond de aanrijding. Getuigen K. en S. te 's-Gravenhage kwamen verklaren dat verdachte zeer on voorzichtig gereden heeft. Eisch 30 of 15 dagen hechtenis met toewijzing der civiele vordering ad 3.15. De kantonrechter veroordeelde ten slotte tot 25 boete of 5 dagen hechtenis met toewijzing der civiele vordering. Beter brood dan onderwijs! P. K. te Nieuwkoop had de Leer plichtwet- overtreden. Hij stuurde zijn kinderen niet op tijd naar school. Verdachte erkende en zeide dat hij een knecht niet kon betalen en het beter was zijn kinderen brood dan onderwijs te ge ven. Kantonrechter: „U moet uw kinderen naar school zenden!" Verdachte: Verleden week stuurden ze ze wel naar huis omdat er geen meester Avas. Dan mogen de kinderen avcI thuis blijven. Kantonrechter: Nu dan handelde het maakten de politieke partijen gebruik om re clame te maken voor hun candidaten van de Rijksdagverkiezing. Tromgeroffel en hoorngeschal en een 12-tal bondsmannen in uniform marcheerden door de menigte, hielden stand op hoeken en speel den daar hun marschen. Om hen heen ver spreiden dan een aantal anderen hun verkie- zingslectuur. De koffie gebruikten wij in „Forsthaus Sie- gel" en wandelden vandaar naar het „Ehren- friedhof" waar duizenden oorlogsslachtoffers, Russen en Duitschers, rusten onder houten kruisen, met opschriften van namen en data. Ruw houten kruisen, slechts nu en dan onder broken door een of ander monument en op een massagraf, een hoog en groot houten kruis Daarom-heen een kring van boomen in zomer- kleur. Levendood. Een „waldschenke" in de nabijheid rekende op groot bezoek, gezien de honderden gedekte tafels, maar wij waren de eenige bezoekers. Al de bedienden kwamen op hun beurt een praatje maken om zich te beklagen over de slechte tijden. Per tram naar een andere zijde der stad gaande, de bekende „Lousberg" troffen wij daar meer bezoek en vooral Hol landers uit Vaals, Valkenburg, enz. en toen het op den namiddag Avarmer Avas geworden, waren de Chaussee en andere wegen geheel bezet met duizenden wandelaars. Eigenaardig, dat wij dien dag meerdere malen Averden ge sproken over een a.s. verloving van prinses Juliana en een der kellners vertelde zelfs, dat een aantal zijner collega's waren aangenomen om binnenkort in Maastricht te gaan Averken. „Daar zou, bij gelegenheid der verloving, een groot feestmaal worden gegeven". Te veel eer. 't Scheen, dat dit nieuws der verloving van de prinses, daar in de lucht zat, want wij hoorden dat geregeld en bij ons vertrek, op het station Avachtende, kwam er zelfs een oude dame naar ons toe en vroeg, na ons eens goed aangezien te hebben: „Sie sind Verwand- ten von der Prinzessin Juliana?" Tableau! Daar wij „van den prins geen kAvaad wisten", lieten wij de lui maar praten en trachtte alleen zoo spoedig mogelijk Hollandsche bladen te zien, om daar dit nieuAvs na te slaan. Tot nu toe, tevergeefs. De Akensche kellners zullen dus nog staan Avachten. J. v. L. hoofd in uw geest, u houdt ze graag thuis Verdachte: Ja maar niet de kleine kin dertjes die wil ik liever kwijt! Eisch 2 maal 6 of 2 maal 6 dagen. Vonnis conform. Een zwaar vergrijp. C. B. te Bodegraven had aldaar op den openbaren weg gevoetbald. Ver dachte erkende. De kantonrechter vond voetballen een mooie sport, maar op den openbaren weg mag dit niet. Voetballen moet je veel aan doen, als je Averk er niet onder lijdt, maar dan op een sportveld. Eisch 3 of 2 dagen hechtenis. Veroordeeling conform. Hierna wordt de terechtzitting gesloten. 137 „Zoo, Father, weer terug? „Is er nog iets bijzonders gebeurd?" „Er zijn bij het laatste stormpje eenige pannen van het dak geAvaaid. Er zijn nogal wat studenten geAveest, die eens kwamen kijken hoe wij het allen onder de vacantia maken. Iemand heeft een gouden hoQfdijzer gebracht voor het kelkenfonds. En dan is er nog een vader van elf kinderen geAveest om te spreken over zijn tweede zoontje dat missionaris wil worden. Hij zei dat hij zelf maar gekomen was om met mij de finan- tieele kant te regelen, maar ik begreep wel dat er een kantje aan zat zonder veel fi- nantiën". Dat is het hutspotje van medcdeelingcn die ik kreeg na een afwezigheid van eenige dagen. Een mengsel van aangenaam en onaangenaam nieuws is zoo het goAvonc menu dat ik bij thuiskomst to verwerken krijg zonder dat ik één gerecht mag laten staan. Daar ik goud on zilver opspaar om na verloop van tijd er een monstrans of iels dergelijks van te laten maken, Avas de nieu we aanwinst natuurlijk uiterst welkom. En wat dion pap met elf kinderen en zon der finantiën betreftJa, daar heb 'je weer zoo'n geval. A. zal zeggen dat ik na tuurlijk zoo'n jongen moet aannemen en B. zal misschien beweren dat het Missie huis al schulden en lasten en zorgen ge noeg heeft, dat ik tenslotte niet meer zou weten hoe de zaak rollende te houden. A. zal zeggen dat O. L. Heer die moedige ouders met een priesterroeping Avil beloo- nen en ook Avel Avecr een weldoener zal zenden voor het onderhoud van dat ventje. B. zal beweren (tenminste zoo werd mij eens gesproken door iemand over hot zoontje van zijn arbeider) dat die jongeu maar direct moet gaan verdienen om ze thuis wat te helpen (dan zal z'n vader ook wat minder „janken" om hooger loon, om dat z'n gezin zoo groot wordt). Bent u het eens met A. of met B.? Ata u het eens zijt met A., de middelen hebt om te helpen en de moed om een schoon offertje te brengen, neemt dan dit ventje voor uw rekening. Ik kan hem toch ook niet'het Aveiland insturen om lucht te hap pen, omdat hij tien broertjes en zusjes heeft. Father LEFEBER, Directeur. St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, postrek. 120937. Gij man en 'vrouw zonder kinderen, gij Vrijgezin(lin), gij broer(s) en zusler(s), die zoo rustig daar bij elkaar Avoont, kunt ge u wel voorstellen hoe heerlijk het is over u av student te kunnen praten, over de stu diebeurs waarvan doorloopcnd priesters gevormd worden, van de steun die ge aan zoo'n huis geeft door geld tegen rente zoo lang gij leeft?

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7