MAANDAG 8 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Fleischer (Duitschland) 35.82 M. 3. Vivenza (Italië) 35.2 3M. 4. Karlton (Letland) 34.73 M. 5. Svepsson (Zweden). 6. Weston (Enge land). In het nummer hoogspringen viel de vol gende beslisisng: 1. Braumüller (Duitschland) 1.57 M 2. Mej. Gisolf (Nederland) eveneens 1.57 M. Deze rangschikking werd bij loting vastgesteld. 3. Notte (Duitschland) 1.53 M. 4. Okell (Engeland) 1.50 M. 5. Milne (Engeland) 1.50 M. Behalve deze beslissingen werden nog de volgende series en demi-finales gehouden: 80 M. horden: le demi-finale: 1. Jacobson Zweden) 13 sec.2 Eornell (Engeland) 14.3 sec. 3. Valla (Italië). 2e demi-finale: 1. Birck- holz (Duitschland) 13.2 sec. 2. Nahanishi Ja pan) 14.6 sec. 3. Kael (Hongarije) 14.9 sec. 4. Singer (Oostenrijk. 3. demi-finale: 1. Pirch (Duitschland) 14 sec. 2. Freiwand Polen) 14.2 sec. 3. Combernoux (Frankrijk) 14.4 sec.; 4. Pichberger (Oostenrijk). Demi-finales 100 M. 1 serie: 1. Ridgley (En geland) 13.3 sec. 2. Ter Horst (Nederland) 13.4 sec. 3. Radidedau (Frankrijk) 13.4 sec. 4. Krausova (Tsjecho-slowakije). 5. Daukscha (Letland). 2e serie: Mej. Schuurman Nederland) 12.9 sec. 2. Healcock (Engeland) 13.3 sec. 3. Hito- mi (Japan) 13.4 sec. 4. Kochnick (Tsjecho- slowakije, 5. Haux (Duitschland). De neder laag van mej. Hitomi was een verrassing. 3e serie: 1. Gelius Duitschland) 12 8 sec. 2. Walasicwicz (Polen) 12.8 sec, 3. Teittel- baum (Estland) 13.6 sec. 4. Schobinska (Po len). Voor de finale plaatsen zich de eerste twee dames van elke serie. Demi-finale 200 M.: le serie: 1. Walasic wicz (Polen) 26.7 s. 2. Lorenz (Duitschland) 27.4 sec. 3. Hebrinova (Tsjecho-slowakije) 28.5 sec. 4. Grieg Oostenrijk). 2e serie: 1. Hal- stead (Engeland) 26.5 sec. 2. Dollinger (Duitschland) 27.4 sec.; 3. Wagner (Oosten rijk) 2S.8 sec. 4. Jurgensen (Estland). 3e serie 1 Mej. Schuurman (Nederland) 26.3 sec. 2. Hitomi (Japan) 27 sec. 3. Batham (Engeland) 27.2 sec. De uitslag van de eerste serie in de voor- edstrenden estafette 4 maal 100 M. was: 1. Engeland. 2. Oostenrijk. 3. Hongarije. 2e serie: 1 Duitschland. 2. Polen. 3. Tsjecho-slowakije 4 Italië. 3e serie. 1. Japan, 2. Frankrijk. 3. Joegoslavië. Na den tweeden dag heeft Duitschland de leiding met 21 punten, 2. Polen 11 p. 3, 4 en 5 Nederland, Japan en Oostenrijk, elk 3 p., 6 en 7 Italië en Engeland, elk 2 p., 8 Letland met lp. In den handbalwedstrijd sloeg Oostenrijk Duitschland met 54 rust 14). INTERN. ATLETIEKWEDSTRIJDEN TE BOCHUM. Berger wint de 100 M. Door de Turn- und Sporbverein. „Bo- chum" werden gisteren internationale ath- letiekwedstrijden georganiseerd, waaraan ook door Nederlandsche athleten werd deelgenomen. De weersomstandigheden waren zeer ongunstig. De regen gutste bij stroomen neer, zoodat de banen vrijwel doorweekt waren. Hieraan is het toe te schrijven, dat er geen bijzondere prestaties werden geleverd. Het aantal toeschouwers bedroeg 1500. De uitslagen luiden: 100 M. hardloopen1. Berger (Nederland) 10.8 sec., 2. Lammers (Oldenburg) 10.8 8ec. (op enkele millimeters), 3. Borchmeyer (Hannover) 10.9 sec. 200 Meter hardloopen: Gillmeister (Han nover) 22.6 sec., 2. Van den Berghe (Ne derland) 23.2 sec.; 3. Otto (Duisburg) 23.6 sec. Verspringen: 1. Kochermann (Hamburg) 7.385 Meter, 2. Dc Boer (Nederland) 6.92 Meter, 3. Mölle (Düsseldorf) 6.87 Meter. JUBILEUMWEDSTRIJDEN A. P. G. S. Postma verbeterde niet alleen het politie- record, doch tevens het Ned. record discuswerpen. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der Amsterdamsche Politie Gymnastiek- en Sportvereeniging organiseert deze ver- eeniging een groot sportfestijn in den vorm van een dual-meet tegen de Polizei Sport Verein-Bergischland." Zaterdag werd op haar terrein aan den- Spaarndammerdijk een aanvang gemaakt met de athletiekwed- strijden. Nadat de deelnemers van beide vereenigingen onder de vroolijke tonen van het muziekkorps der Amsterdamsche Politie een rondgang over het terrein had den gemaakt, werd met de wedstrijden aan gevangen. Op het nummer 200 Meter hard loopen moesten de gastheeren in de Duit- schers hun meerdere erkennen, evenals in de series 400 Meter, doch in de 4 x 100 M. estafette wisten de Amsterdammers te ze gevieren. Ook in de nummers hoog- en verspringen en discuswerpen wisten de gastheeren te zegevieren. Nadat de heeren Postma van de A. P. G. S. in het nummer discuswerpen den eersten prijs had be haald, deed hij nog een poging om het po- litie-record, dat op 40.25 Meter stond, te verbeteren. Met een fraaien worp van 41.40 meter slaagde hij erin en hoewel het niet erkend kan worden, verbeterde hij met deze worp tevens het Ned. Record, dat op 40.78 Meter stond. Na afloop van deze atletiekwedstrijden, welke morgen voort gezet worden, vond nog een voetbalwed strijd plaats tusschen A. P. G. S. II en A. M. V. J. I, welke na een fraai gespeelden wedstrijd eindigde in een 62 overwinning voor A. M. V. J. (rust 22). De gedetailleerde uitslagen der athle tiekwedstrijden van Zaterdag luiden als volgt: 200 Meter hardloopen (finale): 1. Over- feld (Bergischland) 24.5 sec.; 2. Hochgrao- be (B.) 24.7 sec.; 3. Kooyman (A. P. G. S.) 25 sec., 4. Brinkman (A. P. G. S.). 400 Meter hardloopen: le serie: 1. Rel- zek (Bergischland) 58.6 sec.; 2. Rijs (A. P. G. S.) 60.3 sec. 2e serie: 1. Messinger (Bergischland) 57.6 sec.; 2. Hoek (A. P. G. S.) 57.8 sec. 4 x 100 Meter estafette: 1. A. P. G. S. I 46.5 sec.; 2. Bergischland I 46,9 sec.; 3. Bergischland II 48.1 sec.; 4. A. P. G. S. II. Vèrspringen met aanloop: 1. G. Ver- KORFBAL Seriewedstrijden D. 0. S., Enschedé. Ter gelegenheid van haar 20-jarig be staan hield de Enschedesche Korfbalclub D. O. S. seriewedstrijden, waaraan 12 eer ste klassers deelnamen, verdeeld in drie afdeelingen. Uit het Westen namen hier aan deel Deetos, Dordrecht, Olympia, Bus- sum en Vitesse, Leiden. Verder hebben 8 tweede klassers ingeschreven die in 2 af deelingen waren verdeeld: De uitslagen waren aldus: le klasse: afd. A. Rigtersbleek INaas I 02; H. K. C. IDeetos I 03; Deetos INaas I 00; RigtersbleekH. K. C. I 00; Dee tos IRigtersbleek I 60; Naas IH. K. C. I 3-1. le prijs Deetos; 2e prijs Naas. Afd. B.: A. K. C. IVitesse I 04; Hel las IOverschotje 00; A. K. C. IHellas I 02; Vitesse IOverschotje 00; Vi tesse IHellas I 40; A. K. C. IOver schotje 10. Afd. C.: Olympia IOns Clubje 20; Olympia ID. O. S. I 10; Ons Clubje I Z. K. C. I 0-2; D. O. S. I—Ons Clubje 50; Olympia IZ. K. C. I 20; D. O. S. 1—Z. K. C. 3—1. le prijs Olympia; 2e prijs D. O. S. Finales: DeetosOlympia 20; Vitesse Deetos 04; OlympiaVitesse 11. Hoofdprijs: Deetos; extraprijs Olym pia voor 't meest sportieve spel. GOLF DE N00RDWIJKSCHE G0LFWEEK. De einduitslag van den grooten vlaggen- wedstrijd luidt: le prijs Jkvr. N. van Limburg Stirum (10) met Jhr. den Beer Poortugal (10) op de 20ste green; 2e prijs de heer en me vrouw ten Bosch, Haagsche Golfclub, op de 20ste baan. Finale van den Heukelom-wisselbeker Mevrouw Noorduyn (16) slaat mevrouw de BruineGroeneveldt (16) met 4 en 2. Golf bag-wisselbeker: uitslag Jhr. R. v. d. Wijck slaat den heer J. W. Henny elk 2 up (overkampen). Gisteren was het de laatste dag van het golftournooi, georganiseerd door de Noord- wijksche Golfclub. De strijd ging nu om The British American Challenge Cup, open door dames en heeren, medalplay (handicap max. 20) 18 holes. Winnaar werd Mr. G. M. del Court van Krimpen te Den Haag r-c, een netto score van 77. Hij verkreeg tevens den prijs voor de beste scratch-score, zijnde een kunstvoorwerp, uitgeloofd door den heer E. Cremers. Om den tweeden prijs zal in den loop van de volgende week moeten worden overgespeeld door de heeren H. Horstman en J. W. Henny, elk met 79. POSTDUIVEN „De Trekvogel" (Leiden). Wedvlucht vanaf Lier (België). Los 8 uur. De duiven bereikten als volgt hun hokken: 1. J. Selier, 2. J. R. Smits, 3. D. Klootwijk, 4, 6, 14 A. N. Eradus, 5. H. Wal- laard, 7, 15, 16 17 J. van Roode, 9. G. van Dorp, 10. G. Bergman, 11 J. v. d. Molen, 12. P. A. Bekooij, 13 J. Kapaan, 18 J. Le pelaar en 19 A. P. de Kroon. De eerste duif werd geconstateerd te 9 uur 47 min. 37 sec.; de laatste te 11 uur 32 min. 41 sec. j,Strijd en Vriendschap" (Voorschoten). Concoursvlucht vanaf Parkestone (En geland). Aldaar in vrijheid gesteld om 8 uur met Westenwind was de aankomst als volgt: 1. A. de Graaf, 2. K. I. Waas dorp, 3. K. Scheffer, 4. A. Oudshoorn, 5. A. G. Heijne, 6. K. I. Waasdorp, 7. J. Schrijvers, 8. K. I. Waasdorp, 9. Idem, 10. Idem, 11. H. Donders, 12. K. Brederode, 13. C. Versteeg Jr. Eerstaankomende duif 10 uur 11 min. 43 sec., laatste 10 uur 54 min. 26 sec. Aantal deelnemende vogels 72. De prij zen bestonden alle uit eereprijzen. ZWEMMEN DE KANAALZWEMMERIJ. Mevr. Brouwer geeft het op. Mevrouw Brouwer heeft Zaterdag te circa 11 uur haar poging om over het Ka naal te zwemmen op ruim 10 K.M. afstand van Cape Gris Nez, voornamelijk als ge volg van het koude weer, moeten opgeven. Nader vernemen wij, dat een eind aan den tocht moest worden gemaakt wegens de zeer lage temperatuur van het water en een afwezigheid van zonneschijn, zoodat bij de zwemster een verkleuming optrad. Eenmaal aan boord van de begeleidende boot was mevrouw Brouwer weer spoedig opgeknapt, waarna zij naar Calais terug keerde. Het staat nog niet vast of Mevr. Brouwer haar poging om de Engelsche kust zwemmende te bereiken zal herhalen. gunst (A. P. G. S.) 6.69 Meter; 2. J. Knol (A. P. G. S.) 6.46 Meter; 3. Kuepper (Ber gischland) 6.43 Meter. Hoogspringen met aanloop: 1. J. v. d. Berg (A. P. G. S.) 1.63 Meter; 2. Kueppers (Bergischland) 1.63 Meter; 3. Overfeld (Bergischland) 1.63 Meter; 4. Winters (A. P. G. S.) 1.58 Meter. Discuswerpen: 1. Postma (A. P. G. S.) 40.44 Meter; 2. v. Lieshout (A. P. G. S.) 35.37 Meter; 3. Oly (A. P. G. S.) 34.81 M. DE LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE. Groeiende belangstelling voor het reddend zwemmen. 't Zou toch al heel te betreuren zijn, in dien de Leidsche Reddingsbrigade met al haar actie en propaganda voor hel red dend zwemmen niet eindelijk de belang stelling der groote massa zou kunnen wak ker maken. Al enkele jaren treedt de Leidsche Reddingsbrigade met haar zoo verdienstelijk werk meer en meer op den voorgrond en haar jaarlijksche demonstra ties in het Rijn- en Schickanaal bij de Wil- helminabrug zijn wel het meest naar bui ten tredend, waarmede we natuurlijk aller minst willen zeggen dat 't aanbrengen van reddingsmateriaal op verschillende plaat sen in de stad niet steeds kan en moet zijn een voortdurende propaganda voor het ideale doel, dat de Brigade nastreeft. Maar toch, zoo'n- demonstratie in het openbaar vindt ingang bij de groote massa en het is verheugend te mogen constatee- ren, dat de belangstelling daarvoor ieder jaar grooter wordt. Zaterdagmiddag althans is er bij deze demonstratie een record geslagen, want zoo vol als Zaterdagmiddag is het langs de boorden van het Kanaal nog niet ge weest. Dat stemt tot blijdschap! Want op nieuw hebben thans eenige duizenden menschen, voor een groot deel weliswaar, of misschien beter gezegd: gelukkig voor een groot deel kinderen de demonstratie bijgewoond. Maar ook hier geldt het gevleugelde woord: wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Indien de jeugd het nut en de noodzakelijkheid inziet van het zwemmen en vooral van het reddend zwemmen, dan weten we, dat de Brigade een goede toekomst tegemoet gaat. 't Was heerlijk zomerweer, toen Zater dagmiddag omstreeks vier uur de deelne mers aan de demonstratie zich gereed maakten in de lokalen van de Vereeniging „Het Kaasmerk" aan de Roomburgcrlaan. De directeur, de heer De Wit, had weder om zeer bereidwillig zijn medewerking verleend en een woord van hulde voor deze ten zeerste op prijs gestelde welwillend heid is hier zeer zeker op zijn plaats. Het programma ving aan met een op- marsch van het gebouw naar de Wilhel- minabrug, vanwaar de deelnemers, w. o. dit jaar ook enkele jongedames, te water sprongen. Daarna vingen de gebruikelijke demonstraties aan met het gebruik van de reddingshaak en reddingslijn. Een nieuw nummer was het optreden van de Mij. Oxygenium uit Schiedam, die door de enkele leden van de transportco lonne van het Schiedamsche Roocle Kruis de Draeger contra-long liet demonstreeren. Met dit apparaat kan iemand wel een half uur lang onder water verblijven. Het duurde hier niet zoo lang, wijl de tijd dit niet toeliet, maar de soldaat, die liet ap paraat op den neus en in den mond mee kreeg, liep van den eenen kant van het water naar den aqderen. Voor het redden van drenkelingen heeft dit apparaat na tuurlijk weinig zin, doch het kan ge bruikt worden voor het zoeken naar ver dronkenen of naar voorwerpen, waaraan waarde wordt gehecht, voor welk doel zulks dan ook zij. De deugdelijkheid van de werking ervan stond natuurlijk reeds tevoren reeds vast en het is meermalen al met succes gebruikt. Voor de vele toe schouwers was het echter nieuw en allen toonden zich er zeer enthousiast over. Ook het meer komische gedeelte ont brak natuurlijk ook dit jaar niet. Daar was nl. de filmoperateur van de Fox Movietone en iemand met een microphone. En toen de filmoperateur „werkte" daverde het hoera! uit de duizenden kelen en werd er gejuicht en gejubeld, om op de film te ko men. Eenigen tijd later lagen operateur en mierophonist met hun toestellen in het water! De verdere nummers van het program ma lieten zien het popduiken, het redden van jeugdige visschers, die natuurlijk niet konden zwemmen?, het gevaarlijk spel der cano-liefhebbers en tenslotte het opwek ken van levensgeesten bij drenkelingen, waarna de aftocht plaats had! De Reddingsbrigade kan met voldoening weer op deze demonstratie terugzien en we hopen slechts, dat bij velen de oogen open gegaan zijn en dat zij de Brigade voortaan niet alleen door een bezoek aan de de monstratie, maar ook door hun lidmaat schap zullen steunen. De contributie van slechts één gulden per jaar kan en mag hiervoor geen beletsel zijn! Onder de toeschouwers merkten we o.m. op den wethouder voor Sociale Zaken, den heer T. S. Goslinga, terwijl ook de commissaris van politie, de heer R. J. Meijer, blijk van belangstelling gaf, terwijl zijn mannetjes als steeds hun best deden het terrein, voor zoover zulks noodig was, af te zetten en de vele toeschouwers op voldoende afstand te houden. NATIONALE WEDSTRIJDEN VOOR ZWEM ONDERWI JZERS(ESSEN). Mej. C. v. Gelder vestigt een Ned. record 500 M. schoolslag. In de overdekte zwem- en badinrichting „De Regentes" te 's-Gravenbage, hadden gistermiddag nationale zwemwedstrijden plaats voor zwemonderwijzers(essen), waarvoor groote belangstelling bestond. Tijdens de wedstrijden vestigde mej. C. v. Gelder (RDZ) een Nederlandsch record 500 M. schoolslag. Zij zwom dezen af stand in 8 m. 5 sec. De voornaamste resultaten luiden: 50 M. rugzwemmen dames: 1 mej. Staats, Den Haag 47 4.10 sec. 2. mej. A. P. Monté, Utrecht 48 sec; 3 mej. B. Thiery, Den Haag 48 9.10 sec. 50 M. rugzwemmen heeren: 1. F. Lee- naards, Den Haag 39 4.10 sec. 50 M. schoolslag dames: 1. mej. A. A. Monté, Utrecht 45 2.10 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. F.Leenaards Den Haag 1 m. 26 sec. Popduiken voor hoeren (boven 35 jaar): 1. W. P. van Baak, Overveen 22 2.10 sec. Popduiken voor dames: 1..mej. J. Staats, Den Haag 26 6.10 sec. Popduiken heeren: 1. H. Pezie Jr. Zaan dam; 19 sec. 75 M. gemengde wisselslag estafette: 1. Zwembad Zuiderpark Den Haag (mej. N. Wagner, N. Waagenaar en F. Leenaards) in 56 2.10 sec. Schoonspringen voor dames: 1. mej. B. Thierry Den Haag 36 38 p. Schoonspringen voor heeren: 1. L. W. Stotijn, Den Haag 52.64 p. 75 M. wisselslag voo:r dames: 1. mej. A. A. Monté, Utrecht 1.09 8.10 sec. 50 M. vrije slag heeren: 1. H. Pezie Jr., Zaandam 31 sec. WIELRENNEN NAT. GRASBAANWEDSTRIJDEN VAN SWIFT. Op het voetbalveld der Sportvereeni ging A. S. C. aan de Kempenaerstraat te öegstgeesb werden gisteren door de Leid sche "Ren- en Touristvereeniging Swift na tionale wielerwedstrijden gehouden, waar voor zeer veel belangstelling bestond, het geen wel te verklaren is, als men weet, dat er zelden baamvedstrijden te Leiden wor den gehouden. De opkomst der renners was bevredi gend. In de klasse der amateurs en onaf- h ankelij ken startten 28 deelnemers, in die der nieuwelingen 21 en Swift bracht er zelf 20 in de baan. De wedstrijden werden geopend met een rede van den voorzitter der Ned. Wieier Unie, jhr. I. van den Bergh van Heemste de, die xvees op de beteekenis dezer wed strijden voor Leiden en Omgeving. Hij bracht hulde aan de Leidsche vereeniging Swift, die geen moeiten had gespaard om de wielersport ook in de Sleutelstad popu lair te maken en hoopte, dat van deze wedstrijden een goede propaganda zou mogen uitgaan. Hierna werd met het programma aange vangen. Er werd vlot gewerkt en het ge heel had een zeer goed verloop. Behalve enkele valpartijen in het begin en aan het einde der wedstrijden viel er niets onre- gelmatigs voor en de valpartijen wa ren gelukkig niet van ernstigen aard. Begonnen werd met de sprintwedstrij den voor amateurs en onafhankelijken over twee ronden. De twee eerstaankomenden werden in de demi-finales geplaatst. De beste tijd werd hier gemaakt door den Noordhollander Dieterman, nl. 53 sec., welke tijd zelfs in de finale niet werd ver beterd. Alle series zoowel als de demi-fina les en de finale brachten veel spanning teweeg. Dit kon niet gezegd worden van de inhaalwedstrijden voor nieuwelingen, die voor den toeschouwer niet zoo interes sant zijn. Heel aardige strijd werd er ook te zien gegeven in den wedstrijd voor amateurs en onafhankelijken, die niet in de finale der sprintwedstrijden waren geplaatst. Aanvankelijk was de wedstrijd over 30 ronden gedacht, doch het wedstrijdcomité besloot met bet oog op den tijd de baan in te korten tot 20 ronden, hetgeen zeer goed gezien was. Langen tijd bleef de strijd onbeslist. Verschillende renners had den om beurten de leiding, totdat in de voorlaatste ronde de Amsterdammer Hid- dens den kop nam, uitliep en onbedreigd als eerste eindigde. Veel emotie veroorzaakte ook de pre- miewedstrijd voor amateurs en onafhanke lijken over 30 ronden. Er werd hard ge streden. Schuit e, die aanvankelijk wat achteraan was gebleven, kwam plotseling na de helft van het aantal ronden stevig naar voren en liep daarna steeds uit. Hij sleepte verschillende premies in de wacht en won tenslotte met een halve baan voor sprong. In den wedstrijd om den uitgeloofden Leidschen wollen deken dachten we aan vankelijk Sladek als eerste te zien eindi gen, zon goed hield hij zijn tegenstanders van zich af, maar na een zestal ronden werd hij op besliste wijze gepasseerd en kon hij zich zelfs niet meer in de prijzen plaatsen. Een hardnekkige strijd werd evenwel gestreden tusschen Verschoor en Graafmans. Deze laatste trachtte in den eindspurt, nog voorbij Verschoor te komen, maar zulks gehikte niet en met gering verschil werd Verschoor eerste. Na afloop der wedstrijden brak een re genbuitje los, maar tijdens de races was het heel goed weer geweest. De wielerwedstrijden eindigden tenslot te met de prijsuitreiking. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijd voor amateurs en onaf hankelijken over 2 ronden (baanlengte 230 Meter), le serie: 1. C. van Rijn Amster dam 59.4 sec.: 2. H. van Wijk Amersfoort; 2e serie: 1. G. J. van Parijs Noordwijk 56.4 sec.; 2. J. W. de Wolf Amsterdam; 3e serie: H. J. Dieterman, Koog aan de Zaan 53 sec.; 2. I. Hiddens, Amsterdam; 4e serie: 1. W. Graafmans Lefden, 1 min. 1.8 sec., 2. C. Muis, Amsterdam; 5e serie: 1. J. Riethoven Leiden 56.6 sec.; 2. J. van Dijk, Amsterdam. Demi-finale: le serie: 1. C. van Rijn, 2. J. Riethoven, 3. II. J. Dieterman; 2e serie 1. J. van Dijk, 2. H. van Wijk, 3. J. Spijker. Finale: 1. C. van Rijn, 55.2 sec.; 2. H. J. Dieterman, 3. J. Riethoven, 4. J. van Dijk. Wedstrijd over 20 ronden voor amateurs en onafhankelijken, die niet in de finale der sprintewdstrijden geplaatst waren: 1. I. Hiddens, 10 min. 29.6 sec., 2. J. van de Wolf, 3. W. Graafmans, 4. B. Schulte, Am sterdam. Inhaalwedstrijd voor Nieuwelingen: le serie: 1. J .Duivenbode Amsterdam; 2. N. A. de Vries Amersfoort; 2e serie: 1. J. Verschoor, Noordwijkerhout; 3e serie: 1. A. Dijkstra Amsterdam; 4e serie: 1. G. Pelser Amsterdam; 5e serie: 1. C. Rijnders Amersfoort. Demi-finale, le serie: 1. G. Pelser in 2 min. 49 sec., 2. J. Verschoor; 2e serie: 1. N. A. de Vries in 2 min. 51.2 sec., 2. A. Dijkstra. Finale: 1. G. Pelser in 2 min. 31.6 sec., 2. J. Verschoor, 3. A. Dijkstra. Voorgiftwedstrijd voor junior-leden van Swift over 2 ronden: 1. A. Riethoven in 1 min. 1.8 sec., 2. C. Paats, 3. R, Riethoven. Premiewedstrijd voor amateurs en onaf hankelijken over 30 ronden, om 4 prijzen en om de drie ronden een premie: 1. B. Schulte in 15 min. 46.2 sec., 2. J. van de Wolf, 3. H. J. Dieterman, 4. H. van Wijk. Avalwedstrijd voor nieuwelineen i. G. Pelser, 2. C. Rijnders, 3. H. van Hoyen Amersfoort, 4. G. van der Riut, Capelle aan de IJssel. Wedstrijd over 10 ronden voor leden van Swift: 1. J. Verschoor in 5 min. 6.8 sec., 2. W. Graafmans, 3. W. Severijneit RONDE VAN DEN HAAG. J. van Rossum winnaar. Gistermorgen werd de door de Residen tie-rennersclub „Sparta" georganiseerde „Ronde van den Haag" gehouden, welke zich in een groote belangstelling, zoowel van de zijde van de renners als van het publiek mocht verheugen. De start had plaats bij de Maliebaan om zeven uur pre cies, met tusschenpoozen van 10 minuten vertrokken de deelnemers in de vijf ver schillende categorieën. Het traject door onafhankelijke ama teurs en nieuwelingen twee maal te rijden (90 K.M.) en door de beide junioresklassea een maal (45 K.M.) was met vlaggen afge zet en ging van Den Haag via Schevenin- gen, Kijkduin, Loosduinen, Monster, Poel dijk, Honselersdijk, Kwintsheul, Waterin gen, Rijswijk, Voorburg naar Den Haag te rug, waar bij de Maliebaan weer de finish was. De Haagsche politieautoriteiten had den voor een uitstekende regeling zorg ge dragen, zoodat alles vlot verliep. Onder de deelnemers waren rijders van Brabant, Limburg en zelfs van Groningen. In de categorie onafhankelijken werd Jo van Rossum uit Den Haag eerste in den tijd van 2 uur^ 50 min. Hij werd tevens algemeen winnaar en won den Fyffesbekcr en een Haagscben prijs. Bij de amateurs werd de Amsterdammer de Groot numero een in«den tijd van 2 uur 58 min. Bij de Juniores A werd de Hagenaar J. Hollanders Den Haag eerst, bij de B-junio- res de Hagenaar Pas. De eerstaankomen de der amateurs mocht tevens een Miss Blanoheprijs in ontvangst nemen. De uitslag der nieuwelingen is nog niet bekend. De uitslagen luiden: Onafhankelijken: 1. J. van Rossum Den Haag tijd 2 uur 50 min. 2. G. M. Heslingt Den Haag. 3. C. D. Wals Den Haag. 4. A. Polak Stadschendijk. 6. H. J. Alkema Loos duinen. Amateurs: G. C. Groot. Amsterdam tijd 2 min. 58 sec. 2. P. van Wijk Amsterdam. 3. A. J. Hees Den Haag. 4. P. Kersten Heer len. 5. B. Schulte Amsterdam. 6. J. van Putten Heerlen. Juni.-A-klasse: 1. J. Hollander Den Haag, 2. A. H. Oudijk Den Haag. 3. P. J. M. van Berkum Den Haag. 4. F. Sclioltes Den Haag. Jun.-B-klasse: 1. D. Pas Den Haag. 2. A. van Rossum Den Haag. 3. M. Verheyen Den Haag. 4. A. Holstein Den Haag. De huldiging der vijf winnaars had na prijsuitreiking plaats tijdèns de door Swift te Leiden op de grasbaan te Oegstgeest georganiseerde wielerwedstrijden. VOETBAL OM DEN ZILVEREN BAL. De finale gaat tusschen Feijenoord en Sparta. Gisteren werden de voetbalwedstrijden om den Zilveren Bal te Rotterdam voort gezet. De uitslagen luiden: FortunaSparta 26; XerxesQuick 1—1. (Nadat elk der parijen drie penalty's hadden genomen kwam Xerxes met 3 te gen Quick 2 ingezette schoten in de vol gende ronde); Willem IIGo Ahead 12; Feijenoord—D. F. C. 4—1; Sparta—Xerxes 5—2; Go AheadFeijenoord 1—S. De finale zal op 27 September a.s. ge speeld worden tusschen Sparta en Feijen oord. HET AR0L-T0URN00I. Blauw-Wit winnaar. De uitslagen van hel gister voortgezet te Aroltournooi te Amsterdam luiden: Demi-finale: Blauw WitH. B. S. 10; N. A. O.Robur et. Velocitas 35. Finale: Blauw WitRobur et Velocitas 2—1. Tijdens dit tournooi had nog een vele- ranenwedstrijd plaats tusschen A. F. C. en H. B. S., dat met 41 door cle A. F. C.-ve- teranen werd gewonnen!

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6