"Dit is mijn merk, ze veranderen nooit" DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. i VIRGINIA SIGARETTEN MET KURKMONDSTUK De eenige sigaretten speciaal gemaakt om de keel niét te prikkelen. Carreras LimitedLonden Kwaliteit gerenommeerd sinds 142 jaar. Het nieuwe Kleuterhuis van Trein 8.28 te Arnhem geopend. Zaterdagmiddag werd te Arnhem op het buiten „Presikhoef", het nieuwe Kleuter huis geopend van het bekende comité voor uitzending „Trein 8.28". Aanwezig waren behalve de voorzitter van „Trein 8.28" dr. Abrahams' uit Amster dam en diens echtgenoote, die mede een der groote leidende stuwkrachten is in den groei van dit werk, mr. Lietaert Peerbolte, we th. Douwes uit Amsterdam, en dr. H. Deijll, voorzitter van den Amsterdamsehen Raad van Kinderuitzending en van de Arn- hemsche autoriteiten burgemeester mr. S. J. R. de Monchy, de gemeente-secretaris dr. J. B. A. Kipp, weth. C. Smeenk en den waarnemend directeur van Gemeentewer ken Ir. Heuvelink. Alloreerst werd bij deze opening het woord gevoerd door dr. E. J. Abrahams, voorzitter, die na een welkom tot de aan wezigen erover uitweidde dat dit 't vijfde huis is dat het Comité „Trein 8.28" in ge bruik neemt. Het werk van de vereeniging breidde zich uit, en het Kleuterhuis te Baarn bleek te klein, waarna men. aan Arnhem de voor keur gaf, nog boven de eerst gevormde plannen van een huis aan Zee, omdat men in Arnhem een zoo gemakkelijke huisbaas aantrof in de Gemeente. Achtereenvolgens spraken hierna Mr. Lietaert Peerbolte, Arnhem's burgemeester mr. S. J. R. de Monchy, wethouder Douwes te Amsterdam, dr. ,Weyll, voorzitter van A. R. K. te Amsterdam en de heer De Wilde namens de ouders, die in den vorm van bloemen en een prachtige hall-klok, de dankbaarheid vertolkte". KERKNIEUWS PATER J. HOEVENAARS SJ. In het St. Elisabeth-Gastbuis te Sema- rang is volgens bij de familie hier te lan de ingekomen bericht, overleden pater J. Hoevenaars S.J., missionaris in Xed.- Indië. DE PROVINCIAAL DER CARMELIETEN. Na de verkiezing van den hoogeerw. zeergcl. pater dr. Athanasius van Rijswijck tot Provinciaal der Carmelieten werd be richt, dat hij zich zou gaan vestigen in het klooster te Zenderen en dus daardoor zou ophoudcu pastoor van Boxmeer te zijn. Thans kan evenwel worden medegedeeld, dab Z.Hoogeerw. op dit besluit is terugge komen en in heb klooster van Boxmeer, waar hij reeds 20 jaar gevestigd is, woon achtig zal blijven. Ook blijft li ij het pasto raat uitoefenen. Echter zal hij in de pa rochiale bediening worden ter zijde gestaan door een derden kapelaan. De toestand van Mgr. L. Schrijnen. Naar de „Msb." meldt, heeft Z. D.H. Mgr. L. J. A. H. Schrijnen, Bisschop van Roermond, het St. Jozefsziekenhuis te Heerlen verlaten en is Z. D. II. te Roer mond teruggekeerd. Door de geneesheeren werd er sterk op aangedrongen, dab Z. D. H. zich in de toe komst meer rust zal gunnen, dan zulks in het verleden het geval was. In verband hiermede heeft Z. D. H. be sloten in het vervolg slechts Dinsdags en Vrijdags vooxTiiiddag audiëntie te verlee- nen, tenzij deze bij gewichtige gevallen schriftelijk worde aangevraagd. ONDERWIJS R.-K. UNIVERSITEIT. Statistiek betreffende studenten en studie aan de Ned. Universiteiten. De secretaris en curatoren der R.-K. Universiteit te Nijmegen verzoekt ons be kend te willen maken, dat voortaan alle studenten, alvorens hunne collegekaart in ontvangst te kunnen nemen, een volledig ingevuld formulier in duplo bij den pedel (of in de brievenbus van het Senaatsge bouw) moeten inleveren. Dit formulier is ontworpen door heb Centraal Bureau voor de Statistiek, ten einde te geraken tot een juiste statistiek betreffende de studenten en de studie aan de Nederlandsche universiteiten, die voortaan allen eenzelfde formulier zullen gebruiken. Formulieren zijn gratis bij den pedel verkrijgbaar. Dringend wordt verzocht het formulier zoo juist en volledig mogelijk in te vullen teneinde de statistiek betreffende studen ten en studie aam de Nederlandsche Uni versiteiten te verbeteren en te vervolledi gen. STADSNIEUWS AFSCHEID A. PARMENTIER. Als leeraar aan de Ambachtsschool. In de bestuurskamer van de Ambachts school heeft Zaterdagmiddag in den kring van schoolbestuur, leeraren en familie de onder-directeur, de heer A. Parmcntier af scheid genomen van zijn superieuren en collega's in verband met het feit, dat hij den dienst met pensioen ging verlaten. Als eerste spreker voerde de voorzitter van het schoolbestuur, ir. A. M. Touw, het woord. Deze wenschte allereerst den schei denden leeraar geluk met zijn 65sben ver jaardag om vervolgens de aandacht te vestigen, op do groote verandering welke het bereiken van dezen leeftijd met zich brengt, n.l. het moeten verlaten van den dienst, waardoor het eindpunt van de lee raars-loopbaan wordt bereikt. „Met voldoe ning", aldus spr., kunt u terug zien op het klimmende succes, dat gij door uw ijver, volharding, bekwaamheid en toewijdiug hebt weten te bereiken. Gij hebt mannen helpen kweeken bekwaam in hun vak, die met dankbaarheid zich uw lessen zullen herinneren. Gij zijt- uitgeschakeld uit het raderwerk van het maatschappelijke leven, doch hebt hieraan nieuwe raderen toege voegd, die aan uw onderwijs hun bewegings- krachfc hebben te danken en gij blijft voor hen de thans latent geworden stuwkracht. Al treedt gij thans ook terug uit heb da- gelijksche leven der Ambachtsschool, uw naam zal door uwe successen altijd blijven voortduren. In het kort schetst spr. dan de loopbaan van den heer Parmentier aan de Ambachtsschool. Namens het schoolbestuur dankte ir. Touw den scheidenden leeraar voor al het geen hij in de afgeloopen 37 jaren voor de Ambachtsschool heeft tot stand gebracht onder aanbieding van een rookstoel met aanzettafeltje, beiden in de school zelf vervaardigd. Met den wensch, dat de heer Parmentier nog vele jaren van zijn welver diende rust te midden van zijn gezin zou mogen genieten, besloot spr. zijn rede. Vervolgens voerde de heer Kuintjes, di recteur der Ambachtsschool, het woord, die den scheidende huldigde als leeraar en on der-directeur, daarbij eveneens uitvoerig de groote verdiensten van den heer Par mentier reloveerend. Dat de oud-leerlingen him leeraar nog niet vergeten zijn, toonde de heer Kuintjes aan door het voorlezen van brieven, welke vergezeld gingen van bloemstukken ,van eenigen hunner. Ook van den reeds gepensionnoerden heer Was- sink, die om gezondheidsredenen niet te genwoordig kon zijn, las pr. een chrijven voor. Vervolgens complimenteerde spr. den heer Parmentier namens de „Vereeniging tob Bevordering van de Vakopleiding' om hem tenslotte namens de collega's een divan met kleed aan te bieden. Hierna dankte de heer C. Brilman als collega den heer Parmentier voor de_ onder vonden collegialiteit en samenwerking.^ In zijn hoedanigheid als een der oprich ters van den Nederlandschen Bond van Leeraren en Leeraressen bij het Nijver heidsonderwijs werd de 65-jarige vervolgens door den heer G. A. Meurs onder aanbie ding van een bloemenmand gehuldigd. Nadat de voorzitter van het bestuur den kinderen van den heer Parmentier hun va der ten voorbeeld had gesteld en het gezin in zijn geheel nog vele jaren van onbe dorven geluk had toegewenscht, werd de eerewijn rondgediend, waarna allen nog eenigen tijd bijeenbleven. BUURTVER. „EENSGEZINDHEID". Kweekwedstrijd. Zaterdagmiddag is op het plein van de School in de Oosterstraat vanwege de buurtvereeniging „Eensgezindheid" een Plantenkweekwedstrjjd gehouden, waar voor veel belangstelling bestond. Half Mei waren de stekken van de planten uitge deeld en de tentoonstelling bewees wel dat zeer velen met zorg en liefde deze stekjes hadden opgekweekt, zoodat zij met het resultaat zeer goed voor den dag konden komen. De jury, bestaande uit de heeren Ballego, Buurman en Mater was dan ook vol lof over de inzendingen. Er waren in 't geheel een kleine honderd in zendingen, elk bestaande uit drie plan ten, zoodat het wel de moeite waard was eens een kijkje op het schoolplein te ne men. De uitslag van den wedstrijd is als volgt: Fuchsia's: N. Serlie, le prijs, Stikkelo- rum 2e prijs; D. van Ark, 3e prijs. Geraniums: C. van Ark, le prijs; Adri Bink, 2e prijs; Maria Piket, 3e prijs. Coleums (donker gekleurd): P. van Loon le prijs, W. van Loon, 2e prijs; J. van Loon, 3e prijs; idem (licht gekleurd): Trientje Wassenaar, le prijs, Adri Bink, 2e prijs, D. van Ark, 3e prijs. Best gekweekte geraniums: Koos Chau- dron, le prijs, Arie van Loon, 2e prijs, Willy van den Broek, 3e prijs. Binnengekweekte coleums: W. van den Broek, le prijs, S. Eikenhout, 2e. prijs. Buiten gekweekte coleums: D. Wasse naar, le prijs. Inzending planten vaklieden: H. van j den Broek, le prijs; Jan Wassenaar, 2e prijs. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Uitslag prijsvragen. Bij gelegenheid van de overdraeht van het rectoraat der Leidsche Universiteit op Maandag 15 dezer zal het oordeel der Fa culteiten der Godgeleerdheid en der Ge neeskunde over de antwoorden op de door deze faculteiten uitgeschreven prijsvragen worden bekend gemaakt, waarna de rec tor magnificus den gouden eere-penning zal overhandigen aan den heer J. N. Seven- ster, doctorandus in de theologie, wiens verhandeling een bekroning is waardig ge keurd. Inschrijving studenten. De inschrijving van tudenten voor den curu 19301931 vangt dit jaar aan op Dinsdag 16 September a.s. De aanmelding ter inschrijving geschiedt door middel van formulieren, welke reeds thans aan het inschrijvingsbureau der Aca demie, Rapenburg 71, kunnen worden aan gevraagd of afgehaald. Bedoeld inschrijvingsformulier moet mot twee losse pasfoto's welke aan de achter zijde met den naam van de(n) inzender- (ster) zijn gewaarmerkt, worden toegezon den aan den Ambtenaar belast met de in schrijving, Rapenburg 71, of worden gewor pen in de brievenbus der Academie. Nadat 't voor collegegeld en inschrijving verschul digde bedrag is gestort of overgeschreven op de postrekening No. -12000 (ten name der Rijksuniversiteit te Leiden) wordt het bewijs van inschrijving per post toegezon den, tenzij de betrokkene voor de eerste maal wordt ingeschreven, in welk geval een oproepingskaart voor inschrijving bij den Rector wordt toegezonden. Zij, die gebruik wenschen te maken van het bepaalde in art. 98 2e lid (meerdere kinderen uit eenzelfde gezin), of art. 155 (theologische studenten) der Hoogeronder- wijswet, wenden zich tot den ambtenaar bela-st met de inschrijving, ten einde te wor den ingelicht omtrent de over te leggen bewijsstukken. Ook voor alle andere inlichtingen kan men zich tot het inschrijvings- en inlich tingenbureau wenden. NOODWET HINDERWET. Onder de bij den brand van het Raad huis verloren gegane stukken behooren ook de minuten \"<nr J© vergunningen tot- oprichting of uitbreiding van inrichtingen vallende onder de Hinderwet, d. w. z. in richtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Ook de beschikkin gen waarbij de aan die vergunningen ver bonden voorwaarden zijn gewijzigd, Avaar- bij niemve voorwaarden zijn opgelegd of van sommige voorwaarden ontheffing is verleend, zijn te niet gegaan. Het ontbreken van deze stukken bracht het Gemeentebestuur in groote moeilijk heden, omdat controle op de naleving der gestelde voorwaarden nu niet mogelijk is. Wel zijn van een aantal dezer beschik kingen bij andere diensten copieën aan wezig, doch op deze ongeteekende af schriften kan de Kantonrechter geen recht spreken. Bovendien ontbreken de bij de stukken behoorende beschrijATingen en teekeningen. De Wet van 18 Juli 1930 (Staatsblad No. 333), de z.g. „Noodwet-Hinderwet", komt nu aan dit euvel tegemoet en stelt het Gemeentebestuur in staat Aveder een ge heel nieuw dossier aan te leggen van be schikkingen, krachtens de Hindenvet of krachtens vroegere desbetreffende Ko ninklijke Besluiten genomen. Deze web bepaalt dat alle hoofden van inrichtingen, die onder de Hinderwet of onder vroegere desbetreffende Koninklijke Besluiten vallen, verplicht zijn de hun vóór 12 Februari 1929 verleende vergunningen met de daarbij behoorende beschrijvingen en teekeningen bij het Gemeentebestuur in te leveren vóór 1 April 1931. Evenzoo moeten vóór dien datum Avor- den ingeleverd de vóór 12 Februari 1929 genomen besluiten of beschikkingen, Avaar- bij vergund werd de inrichting uit te brei den, waarbij nieuwe voonvaaiden werden opgelegd, waarbij voorwaarden werden gewijzigd, of waarbij ontheffing van voor waarden werd verleend, alles met de bij- behoorende stukken. Bij inlevering van de vereischte stukken ontvangt men een behoorlijk beAvijs van ontvangst en binnen één maand daarna ontvangt men ze weder terug. Voldoet men echter aan de vorenge noemde verplichtingen niet dan wordt de inrichting van 1 Juli 1931 af gerekend zon der vergunning in werking te zijn en stelt men zich bloot aan een strafvervolging, met al hare gevolgen en bovendien en dab is het ergste aan onmiddellijke stopzetting van het bedrijf. Wij raden dus de belanghebbenden dringend aan de in hun bezit zijnde stuk ken zoo spoedig mogelijk ter Gemeente secretarie Rapenburg 12 in te le veren. Zijn zij niet meer aanwezig dan vrage men zoo spoedig mogelijk een nieuwe ver gunning aan. Inlichtingen daaromtrent Avorden gaarne ter gemeente-secretarie verstrekt- De Wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Gzn., houdt tot nader aankon diging geen spreekuur. DE VERJAARDAG VAN DE KONINGIN De Commissie tot organisatie van het kinderfeest op 31 Augustus ontving van H. M. de Koningin het volgende telegram van dank: Ingevolge de bevelen van H. M. de Ko ningin heb ik de eer de op 31 Augustus feestvierende kinderen van de Leidsche Lagere Scholen Hoogstderzelver dank over te brengen voor de gelukwenschen aangeboden bij gelegenheid van de her denking van Hoogstderzelver geboorte- dag. De adjudant van dienst van H. M. de koningin, v. GROVESTINS. KERMISFEEST OP ENDEGEEST. De A'iering van hot Koninginnefeest, Vrijdagavond met- een tuinfeest- op Rhijn- geest begonnen, Averd Zaterdag voortgezet met een kermisfeest voor de patiënten van Endegeest en Voorgeest. 's Morgens half tien stolde zich het muziekkorps van het gestiohtspersoneel, onder directie van broeder Simons op het Kasteel-plein op om Vervolgens ondor vroolijke muziek langs de verschillende paviljoens te mar- checren, alwaar de patiënten al ongedul dig stonden te wachten. Bij ieder paviljoen sloten zich de feestgangers bij de steeds langer wordende stoet aan om aldus het feestterrein op de groote wei achter het Kasteel te bereiken. Het theehuis en een groot aantal kermiskraampjes waren fees telijk met groen, bloemen en vlaggen ver sierd; een echte draaimolen deed reeds met zijn electrisch orgel zich hooren; de geur van de oliebollen, die door de koks op heb terrein gebakken werden, brachten allen onmiddelijk in de ware kermisstem- ming. Het duurde dan ook niet lang of allen hadden zich over het terrein ver spreid en haalden hun hart op aan alle heerlijkheden: in de tent van de feestar tikelen werden papieren mutsen, vlag getjes, toeters enz. gekocht; aan de kraam pjes met oliebollen, fruit en suikerwerken werd druk gesnoept; een grabbelton, een rad van avontuur bezorgden den specula tief aangelegden vaak een aangename, doch ook soms een teleurstellende ver rassing; anderen trachtten door behendig heid een prijs te winnen bij het koek- slaan, de ringenwerptent. de electrische vischtent, het blindelingsknippen, enz. De draaimolen zat natuurlijk voortdurend stampvol. Onderwijl Averden wedstrijden gehouden: een hindernisbaan, sprietloopen met koekhappen, ringsteken op trekwa- gentjes, tonnetjes kruien, zakloopen, bloem potloopen, steltloopen, eierloopcn, blokjes rapen, teveel om ales op te noemen. Het muziekkorps „Willen is Kunnen" hield er steeds de stemming in; af en toe voerden scharen patiënten een rondedans uit. om het onvermoeibare muziekkorps; doordat, vele zusters zich in leuke maska- radepakjes hadden gestoken en de meeste patiënten zich met mutsen en linten ver sierd hadden, leverde dit een kleurrijk schouAvspel op. Veel succes had ook Aveer mej. de Wek ker, fröbelonderwijzeres, met de zangspel letjes, die de kinderen van Voorgeest on der hare leiding uitvoerden. Begunstigd door fraai herfstAveer, duur de het feest- met een korte onderbreking voor het middagmaal, voort tot ruim zes uur. Toen verlieten allen in een lange stoet achter de muziek aan heb feestter rein en marcheerden zingend en dansend door park en bosch van Endegeest. Terug gekeerd op het. kasteelplein werd na een plechtig „Wilhelmus" de stoet ontbonden en het feest geëindigd. De geneesheer-directeur dankte allen die aan het welslagen van zoon feest had den meegeAverkt hartelijk voor hun moeite; de voorbereiding van zoo'n feest vereischt heel wat werk; met genoegen kon worden geconstateerd dat allen met. animo er aan hadden meegewerkt, niet alleen het- vex*- plegend personeel, doch ook het admini stratief, technisch en tuinpersoneel. Het muziekcorps „Willen is Kunnen" werd in het bijzonder bedankt, eA'enals de hoofd verpleegster Zr. Bloezee, dit ditmaal al leen de leiding had, daar de andere hoofd verpleegsters met va cant ie waren. Nog te vermelden \-alt dat van de Com missie van Beheer Wethouder Reime- ringer en de heer Koois tra, evenals Burgemeester Gerre vink door hunne tegenwoordigheid het feest opluisterden. R.-K. Huisvestingscomité. De gisteren gehouden bloemendag heeft met inbegrip van een ingekomen gift van 10.de somma van 523.31. Het bestuur dankt de milde gevers, maar niet minder de bereidvaardige jongedames, die hen in staat gesteld hebben om dit resultaat te bereiken met een welgemeend: „God loone bet U". Het overzicht der vervoeropbrengsten van de N.V. Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij gedurende Augus tus 19301929 (ongecontroleerd) luidt: Lijn Scheveningen—Leiden—Ka tAvijk— Noordwijk (incl. stadslijn Leiden) 188.155, LeidenHeemstede 13.413, Amsterdam- Zandvoort 195.374, Stadslijnen Haarlem 86.645; 1929: 496.292. K.M. per dag: resp. 14875, 1803, 22509, 15791; 1929: 14892. Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den; Gelet op het bepaalde bij do Wet van 18 Juli 1930, Staatsblad no. 333; Brengen ter kennis van belanghebben den: lo. dat de hoofden van binnen deze ge meente aanwezige inrichtingen, tot de op richting of uitbreiding waarvan vóór 12 Februari 1929 vergunning is verleend krachtens t'e Hind er web of de vóór het in werking ti !cn dier wet geldende Ko ninklijke besluiten, verplicht zijn de hun verleende vergunning vóór 1 April 1931 aan het Gemeentebestuur over te leggen; 2o. dat daarbij tevens moeten Avorden overgelegd alle daaraan gehechte stukken en alle besluiten, waarbij de vergunning is gewijzigd of Avaarbij ontheffing van voorwaarden is toegestaan; 3o. dat bij niet inachtneming van het boA-enstaando vóór 1 April 1931, de be trokken inrichting te rekenen van 1 Juli d. a.v. geacht zal worden zonder vergun ning in werking te zijn, en dat wijziging der vergunning of ^ntheffing der voor waarden niet is verleend. Van de overlegg'Jig der boAenbedoelde stukken zal door hel Gemeentebestuur een verklaring Avorden fifgegcven. Tinnen één maand na de ovcrfewAng/Sulleiflzij tegen afgifte van een bel\-ijVVa| ontvjngst aan de bolanghebbende|i wftrdAi teijiggegevon. De inlevering d|cnt| te \escffiioclen ten Gemeentchuize Rlperwmvg 12. Burgemeester en^^othouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen verguning is verleend aan: a. F. A. M. Prowaseck en rechtverkrij genden tob het oprichten van een metaal- gieterij in een gedeelte van heb perceel Doezastraat No. 35, uitkomende aan de Ruime Conscientiestraat, kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectio E. No. 1649; b. de N.V. Leidsche Manufactuven- handel van Vroom en Dreesmann en recht verkrijgenden tot het oprichten van een garage met ondergrondsche bewaarplaats voor benzine ju het. perceel Boomniarkt No. 3, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie G. No. 17; c. J. Raaphorst en recht verkrijgenden tot het. uitbreiden van de broodbakkerij in liet jAerccol Pasbourstraat No. 26, kadastraal bekend Gemeente Lei den, Sectie K. No. 1546; d. de St. Elisa- bethstichting en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van het ziekenhuis in het perceel Hooigracht No. 13—27, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie I. No. 2649 Afsluiting passage Oude-Vest. Burgemeester en WethoJder£*\van Lei den brengen ter algemeene Ikedaii, dat het gedeelte van de Oude-VeJt, gefegen tus- sohen de Pelikaanstraat, fea de /Koestraat, in verband met de uitvoeringJpai* riole ringswerken, vanaf Dinsfuïg ffK(^Ata*ttber a.s. tot nadere aankondi^'ng voorJfet rij- verkeer za-1 zijn afgesloten en djjTbedoelcl verkeer zal worden geleid la^C Oude-Sin- gel en langs Pelikaanstra^rHaarlemmer- straat en Koestraat. Agenda LEIDEN. Maandag, De Hanze, „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Woensdag, R. K. Rijtuig- en Wagenma kerspa troonsvereeniging „SI. Jo seph", kring Leiden, Gebouw „Concordia", 5 uur. De avond-, nacht- en Zondagdiensb dei- apotheken wordt Aan Maandag 8 tot en met Zondag 14 Sep t. a.s. waarge nomen door apothee^M. Boekwijt., Visch- markt 8, telefoon 552. Het Psychopaten-blijspel. Eindelijk is het gelukt de tweede psycho- paaJh, die onlangs op een „wandeling,, naar Katwijk ontvluchtte, zekere J. M. V. K., aan te houden. De marechaussee te Uden heeft de hand op hem gelegd. De vluchteling is weer naar hier overgebracht. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 4845. Naamlooze Ven nootschap Bonda's Veevoederhandel, Lei den, Oude Vest. 13. Uittr. Comm.: G. K. Schoop, Rotterdam en J. Hekman, Rot terdam. N. Comm.: T. van der Meer, Was senaar. Zaterdagavond is de 15-jarige H. B„ toen hij met een motor op het Kort Galgewaier reed, te water gereden doordat hij vol gas gaf inplaats van op de rempedaal te druk ken. EA'en van den wal af lag bovendien een schuit. De jongen botste er tegen aan en. verdween daarna in de diepte. De heer W. F. Verwer sprong den jongen na en bracht hem bewusteloos boven. Hij kwam echter spoedig weer bij en had gelukkig slechts enkele lichte imvendige kneuzingen bekomen. Na^lat hem eerste geneeskundige hulp was verleend werd hij naar huis ver voerd.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2