WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 DE MOORD TE HARDEGARIJP. De dader bekent. Naar wij vernemen heeft de vermoede lijke dader van den moord op den heer J. K. van der Veen onder Hardegarijp, ten slotte bekend, dat hij met een dolkmes om zich heen heeft geslagen. Ook i§ nog aangehouden een man uit Bergum, van wien de vermoedelijke dader het dolkmes heeft gekregen. OVERVAL VAN EEN MEISJE TE CULEMBORG. Bedreigd met een mes en in brand steken. Gistermorgen is mej. J. Kemp, wonende aan den Straatweg te Culemborg, oud 18 jaar, alleen thuis zijnde, door een tot nu toe onbekend persoon overvallen. Terwijl haar ouders naar de markt waren, ging zij boven een en ander regelen. Toen zij weer beneden kwam, zat daar een man, die haar terstond om geld vroeg. Hij lekende reeds drie nachten bij de familie in een hooiberg te hebben geslapen. Direct riep zij haar moeder te hulp, doch de onbekende zeide haar, dat die allang weg was. Hij waar schuwde haar tevens, niet cm hulp te roe pen, daarbij het meisje bedreigend met een mes. Toen zij geen geld gaf. pakte hij haar beet en duwde haar in een kuip met waschwater, waarna hij haar begoot met een kan petroleum en haar dreigde in brand te zullen steken. .Weer riep zij om hulp, hetgeen gehoord werd door den heer H. Kok. Deze kwam te hulp, terwijl de onbekende zich spoedig uit de voeten maakte. Bij zijn thuskomst steld haar rader direct de politie met het gebeurde in kennis. Het onderzoek is in vollen gang, tot nu toe echter zonder re sultaat. „Tel." Aanranding te Naarden. Zaterdagavond tegen middernacht reed de drieëndertigjarige G. B. uit Laren op den Amersfoortschen straatweg. Bij den Brediusweg werd hij aangesproken door een man, die den kortsten weg naar La ren vroeg. Daar R. ook dien kanf op moest, fietsen zij samen in de richting Crailoo. Aan den hoek Oud-Blaricummerweg-Fle- volaan stapte de onbekende even van zijn rijwiel, hetgeen R. toen ook deed. Plotse ling greep de onbekende hem aan en eischte R.'s geld. Tegelijkertijd schoten een aantal jongens uit de boschjes, die zich op R. wierpen en hem zijn portemonnaie en fiets afnamen. R. wist ten slotte te ontsnappen in de woning van den heer J T. B. in de Bolle- laan. Hier belde hij de politie op, die on middellijk een onderzoek instelde, doch alleen de fiets van R. vond. Van de roo- vers was geen spoor te ontdekken. Gelukkig mislukt. Wederom heeft iemand getracht een kind mede te lokken, ook nu weer geluk kig zonder succes. Zondagmiddag werd in het Zeeheldenwijk le Loosdumcn een on geveer 6-jarig meisje door een wielrij der aangesproken die het meisje onder schoone beloften op-zijn fiets wist te krij gen, waarna hij met het kind in de richting van het Duin verdween. Burgers echter hadden het mede nemen van bet kind door een onbekenden man opgemerkt, en aldra togen twee mannen ook per rijwiel er op uit. Ze achterhaalden den kinderontvoer der alvorens hij zich aan eenig vergrijp had schulidg kunnen maken, dienden he'm een ferm pak slaag toe, en leverden hem vervolgens aan de politie over. De arres tantenauto heeft hem denzelfden avond naar Den Haag overgebracht. Tragisch geval. Het negentienjarig dienstmeisje H S. uit Blerick diende, zeer tegen den zin der ouders, te Venlo. De vader eischte, dat het naar huis zou terugkeeren en toen het daaraan geen gevolg gaf, riep hij de hulp der politie, die het meisje Maandagmid dag aanhield. De vader kwam zijn dochter op het politiebureau afhalen. Aldaar gaf ze te kennen, absoluut niet naar huis te rug te willen, liever sprong ze de Maas in. Op weg naar huis, op de Maasbrug, vol voerde het meisje haar voornemen en voor de vader het kon verhinderen, sprong zij in het water. Een visscher sprong haar na, wist haar te grijpen, maar moest de dren keling tenslotte loslaten. Het meisje ver dronk. Haar lijk werd een uur later opge- vischt. Ernstige vechtpartij. Gisteravond ongeveer half twaalf heb ben twee bezoekers van een café aan de Galerij te Rotterdam, die eenigszins in kennelijken staat verkeerden, ruzie gekre gen om een geldkwestie. Zij gingen naar buiten om het geschil daar uit te vechten. Een van hen, de 35-jarige koopman G. de B. heeft toen den ander, den dertigjarigen J. Z. uit de Exercitiestraat 2 steken toege bracht met een groot mes. De dader is on middellijk naar het politiebureau geloopen, waar hij zichzelve aangaf. Hij had het mes nog bij zich, dat in beslag werd genomen. Het slachtoffer, dat twee diepe messte ken had, een in de halsstreek onder het gezicht en de tweede in de borst bij het hart, is in zeer zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. De dader is in arrest ge steld. Vechtpartij tusschen man en vrouw. Op de Varkensmarkt te Utrecht zijn faandagmiddag een 34-jarige vrouw en e-en 42-jarige koopman, die in beschonken toestand verkeerde, slaags geraakt. De oorzaak van den twist zou zijn geweest, dat de man de vrouw had uitgescholden. De vechtpartij liep zoo hoog, dat beiden in de ruit van een bakkerswinkel terecht kwa men. De verwondingen waren echter niet van dien aard, dat geneesknudige hulp noodzakelijk was. De man is naar de poli tiewacht op het Vreeburg meegenomen; daar trachtte hij de agenten te intimidee- ren, door aan het bekende geval te herin neren van IJe Wijkstra, die achter elkaar vier veldwachters had doodgeschotenDe vrouw heeft aangifte gedaan van beleedi- ging en mishandeling. Vechtpartij in een café. Zondagavond wilde de caféhouder S, aan de Tempelstraat te Haarlem, een vijftal Hillegommers niet in zijn café toelaten. Er ontstond 'n vechtpartij, waarbij de café houder door een drietal' messteken in de rechterzijde ernstig werd gewond. Een tweetal verdachten, de gebrs. S. uit Hille- gom werden aangehouden. Beiden ontken nen echter. Een hunner is weer op vrije voeten gesteld. Inbraken te Tilburg. Tijdens de kermis te Tilburg werd op drie plaatsen ingebroken. Op de eerste plaats werd ingebroken bij afwezigheid der bewoners bij den heer J. N. in de Verleng de Besterdstraat. Een blikken busje, inhou dende zeventig a tachtig gulden werd mee genomen.. Ook ten huize van den heer J. R. S. in de Wagenaarstraat werd een bezoek ge bracht. Alles werd onderstboven gehaald. De inbrekers konden hier blijkbaar niets van hun gading vinden. Ten slotte werd ingebroken bij den beer v d. W. in de Poststraat. Ook daar waren de bewoners afwezig. De brandkast in de slaapkamer werd met een in die kamer ge vonden sleutel geopend. Een bedrag van ongeveer vijf en twintig gulden wordt hier vermist, benevens een gouden heerenhor loge, gouden kinderarmbanden, en een bos sleutels. Vijfhonderd francs heeft men laten rusten evenals een enveloppe met dertig gulden. Daarentegen heeft men wel zesduizend Oostenrijksche Kronen, die waardeloos zijn meegenomen. Ook bij deze werd het tafel zilver onaangeroerd gelaten. De politie heeft nog geen spoor van de daders kunnen vinden. Een geheimzinnige diefstal. De Duitsche politie te Aken heeft in ar rest gesteld een Duitscher, die in 't bezit was gevonden van 2 Nederlandsche bank biljetten van 1000 en over de herkomst van dit bankpapier een geheimzinnige ver klaring gaf. De Duitscher vertelde n.l., dat het bank papier afkomstig is van een diefstal, welke op 12 Mei van dit jaar in de buurt van Rotterdam heeft plaats gehad. De man, wien 't geld ontstolen is, kan niet meer spreken, heeft de Duitscher op zeer ge heimzinnige wijze verklaard. Hij weigerde nadere mededeelingcn omtrent den dief stal te doen. De politie vermoedt ook in verband met zijn houding, dat hij de dader of mededa der van dezen diefstal is. De Nederlandsche politie heeft de zaak thans in onderzoek genomen. Offerblokken gelicht. Dinsdag is op klaarlichten dag ingebro ken in de Roomsch Katholieke kerk le Bemmel bij Nijmegen. Eenige offerblokken werden gelicht en de buit meegenomen. Van de daders is tot op heden geen spoor gevonden. Goedkoope perronkaartjes „Spoor en Tram" vertelt: In de derdeklas wachtkamer van het sta tion Utrecht maakte ik kennis met de per ronkaartjes-automaat. Als alle automaten, had ook deze een zeer onschuldig aanzien. Bij nadeie beschouwing ontdekte ik drie gleuven voor 't inwerpen van óf 5 een'en óf twee 2 1/2 cent-stukken óf een dubbel tje, waarachter de bijvoeging „vijf cent <e- rug". Eenige keeren, trouw de voorschriften volgend, kreeg ik bereids een perronkaart je en raakte ik vertrouwd met mijn auto maat, die me vlugger dan de juffrouw ach ter 't loket voorzag van kaartjes, mits ik in 't bezit was van de vereischte geld stukjes. Tot op zekeren dag mijn vertrouwen een schok kreeg! Als gewoonlijk offerde ik vijf centen, om in 't bezit te geraken van 't ver langdedoch wat er kwam, geen kaart je. Vriendelijke toespraken en ten slotte zelfs opstoppers tegen het ondankbare ding niets hielp. Ik offerde nog twee centen, en ziedaar, voor 7 centen kreeg ik 't verlangde. Nadien, vóór het tot me doorgedrongen was, dat de automaat kuren had, wierp ik weer en zeer langzaam 5 centen in de gleufresultaatgeen kaartje, nog één cent en een druk op den knop, en met mijn perronkaartje arriveerde een 21/2 cent stuk, dat ik dankbaar aannam in de mee ning, dat de automaat haar schuld wou vereffenen. Vandaag echter bracht het me een echte verrassing. Mijn portemonnaie onderzoe kend, merkte ik, dat ik de 5 centen-gleuf als gewoonlijk zou moeten gebruiken. Bij 't inwerpen werden mijn centen niet naar waarde geschat (ofschoon ze niet krom waren); geen aangenaam geklik deed zic'i n.l hooren, het bewijs, dat de automaat welwillend gestemd is. Een tweede cent ging denzelfden weg en gedachtig aan r ijn vorige ervaringen, probeerde ik door op den (Reclame) knop te drukken, mijn twee centen terug te krijgen, wat me inderdaad ook gelukte en ziehier het raadselachtige vergezeld door een klein rond dubbeltje Voor dit dubbeltje kreeg ik een perron- kaartje en twee 2 1/2-centstukken retour, 'n Kosteloos kaartje, dacht ik, en 5 oenten toe. De drukte der Haagsche feestdagen. De directie van de N.V. Gemengd Be drijf Haagsche Tramweg Mij. deelt mede, dat het vervoer op de stadslijnen en auto buslijnen heeft bedragen: Zaterdag j.l. 276.000, Zondag j.l. 375.000 en Maandag j.l. 374.000 reizigers. Verleden jaar op Koninginnedag be droeg dit aantal 233.000 reizigers. De opbrengsten der buitenlijnen bedroeg Zaterdag 4200, Zondag j.l. 4800 en Maandag j.l. 6100, tege» -wied en jaar op Koninginnedag 4100. BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN DIAMOND JACK GEARRESTEERD. New York's groote bandietenleider. Diamond Jack, New York's groote ban dietenleider en dranksmokkelaar, is met de „Belgenland" naar Europa gekomen. Maar Europa verwelkomde hem niet met open armen. Engeland wenschte aem niet toe te laten, toen hij in Cherbourgh arri veerde, en bij aankomst in Antwerpen werd belangstellend geinformeerd of meneer van plan was spoedig door te reizen. Het was zijn plan zich naar Haburg te begeven, doch tot zoover kwam hij niet, want in Aken werd Diamond Jack gearresteerd. Intusschen wordt een nauwkeurig on derzoek ingesteld naar de identiteit van den gearresteerde, al twijfelt men er niet aan, dat hij de gezochte Jack Diamond is. Hij komt overeen met de beschrijvingen in de bladen, is elegant gekleed, 1.76 M. lang en 34 jaar oud. Een vergelijking van zijn vingerafdrukken met de dactyloscopische aanteekeningen van de Berlijnsche politie, heeft, naar de politie te Aken meedeelt, ontwijfelbaar bewezen, dat men den be- ruchten New Yorkschen misdadigersko- ning heeft gevat. Niettemin zijn de afdruk ken zelf naar Berlijn opgezonden, ten ein de deze aan de hand van de internationale misdadigerslijsten nog eens te controlee ren. Het resultaat kan eerst morgen be kend zijn. Diamond zegt slechts ter wille van een kuur naar Duitschland te zijn gekomen, doch ongetwijfeld heeft hij de V. S. verla ten omdat het hem daar te gevaarlijk werd. Wat de verdere behandeling dezer zaak betreft wordt vernomen, dat daar het uit leveringsverdrag met Amerika nog niet ge ratificeerd is, slechts de mogelijkheid over blijft Diamond als ongewenschte vreemde ling buiten het land te zetten. Hij kan ech ter slechts worden uitgewezen naar een land, dat hem wil ontvangen, en dit zal alleen Amerika zijn. Het Amerikaansche consulaat te Keulen onderhandelt thans met de Pruisische politie. TIEN VISSCHERS BIJ SEATTLE VERDRONKEN. Uit Seattle wordt gemeld: De kapitein en negen leden der bemanning van een visschersboot zijn verdronken ia een bot sing met het vrachtschip „Admiraal Nel son". NOODLOTTIGE BRAND TE LIVERPOOL. Drie kinderen omgekomen. Drie Chineesche kinderen zijn omgeko men bij een brand in een der huizen van de Chineesche wijk te Liverpool. Hun va der en twee broers werden niet ernstige brandwonden in het ziekenhuis opgeno men. Een groote menige sloeg de pogingen gade, welke door de politie on de brand weer in het werk werden gesteld om de andere Chineezen, welke in het huis woon den, te redden. Autobus in een afgrond. In Marokko is gisteren een autobus, die vol inboorlingen zat, door het weigeren van de remmen in een afgrond van 50 M. gestort. Zeven inboorlingen werden ge dood, zes ernstig gewond. Botsing tusschen auto en trein. In Oregon zijn drie vrouwen eu twee meisjes, leden van hetzelfde gezin, ge dood, doordat de auto, waarin ze zaten, op een overweg met een trein in botsing kwam. Jacht In het Kanaal vergaan. Een geheimzinnige ontploffing heeft gis ternacht plaats gehad, ongeveer mijlen ten Zuid-Westen van Jobuogr in het Ka naal. Van Cape de la Hague werd ge meld, dat er een brandend schip gezien was. Een reddingboot spoedde zich in al lerijl naar de aangegeven plaats, toen er een optloffing werd vernomen. De redding boot kon echter niets van het wrak vinden, hoewel de boot geruimen ujd bleef rond- koersen. Later bleek, dat het schip een jacht uit Londen is geweest van 50 ton, dat reeds 33 jaar geleden gebouwd werd en waarmee een ontploffing werd vernomen. De redding Deauville naar de Spaansche wateicn Zou maken. De bemanning en de opvarenden zijn allen gered en aan land gebracht te Aldernoy, een van de Kanaal-eilanden. „Tel." Tragisch slot van een drievoudig feest. Een droeve historie wordt uit Hadersley (Denemarken) gemeld, waar de welbekende 85-jarige dominee Prahl in den afgeloopen nacht aan een hartverlamming' overleed, na op denzelfden dag zijn eigen gouden huwelijksfeest en de zilveren bruiloft van zijn dochter te hebben gevierd en boven dien zijn kleindochter persoonlijk in den echt te hebben verbonden. Hij nam den hee- len avond aan de feestelijkheden deel. „Tel." TORNADO TEISTERT RI0 DE JANEIRO. Een hevige tornado heeft groote sc! a- de in de stad Rio de Janeiro aangericht men gelooft, dat er talrijke dooden m ge wonden zijn. Achteruitgang der geboorten in Duitschland. Volgens de jongste publicaties van het Duitsche Rijksbureau voor de Statistiek is het aantal levend geborenen in 1929 onge veer 36.000 lager geweest dan in 1929. In 1929 werden geboren 1.146.706 kinderen. Het algemeen geboortecijfer bedroeg in het jaar 1929 slechts 68.5 pet. per duizend vrou wen tussthen 15 tot 45 jaar, tegen 71.1 pet. in het jaar 1928. DE AANKOMST DER „BRATVAAG" TE TR0MS0E. De inhoud van Andrés's dagboek. Uit Tromsoe wordt gemeld: De aan komst van metgezellen is niet jet bijzon dere plechtigheid gepaard gegaan; wel was er van de zijde der bevolking groote belangstelling. De leden der wetenschap pelijke commissie waren reed3 voor het binnenvaren van de haven a-an boord van het schip gegaan. Om 10.30 hedenochtend werden de over blijfselen in een groote lijkkist, met zwart doek bedekt, door de bemanning van de „Bratvaag" aan land gebracht en in een lijkwagen geplaatst, die zich, geëscorteerd door een deta-chement Noovsche mariniers, naar het ziekenhuis begaf, waar prof. Hadren een eerste onderzoek zal instel len. De lijkwagen werd gevolgd door de bemanning van de „Bra-.vaagde leden der wetenschappelijke commissie en tal rijke plaatselijke notabelen. Het staat thans vast, dat .'iet hoofd van Andrée van den romp gescheiden is. Hit alles blijkt, dat hij langer heeft geleefd dan zijn makkers en dat zij door overver moeidheid en koude zijn gestorven. Hi* het logboek blijkt dat de ballontocht slechts 'n paar dagen heeft geduurd en lat .het ge durende twee maanden is bijgehouden. Het stoomschip „Isbjörn" is bij VitA aan gekomen, om het kamp nader te onderzoe ken. De kwestie over de mummie te Dusseldorf. De zaak van den Italiaan dr. Mancini, die m zijn woning te Dusse'dorf het gebal semde lijk van zijn vrouw bewaart, is nog steeds niet geregeld. Reeds viermaal heb ben de autoriteiten te Dussedorf den Ita liaan een termijn gesteld, binnen welken het stoffelijk overschot moest zijn ter aar de besteld, doch de Italiaan heeft hieraan niet voldaan. Hoewel aanvankelijk gemeld werd, dat de Italiaan het lijk bewaart, omdat hij nog steeds over zijn vrouw treurt, verluidt thans, dat hij met de familieleden van zijn gestorven vrouw in vijandschap leeft en zeifs een proces met hen voert en dat hij uit wraak en haat het lijk van de vrouw bij zich houdt. Bij een onderzoek in zijn woning werd de mummie aanvankelijk niet gevonden, doch ten slotte werd het iijk aangetroffen onder een bed op de vierde verdieping. Heb zal thans dezer dagen te Dusseldorf worden begraven. Dr. Manchi zal als ongewenschte vreem deling uit Duitschland wor.len gewezen. GOLF Noordwijksche Golfclub. SPORT KORFBAL LUSTRUM-T0URN00I D. 0. S. Ter gelegenheid van haar 20-jarig be staan organiseert de Enschedesche Open luchtspelclub D. O. S. een groot korfbal- tourpooi op Zondag 7 September. Ingeschreven hebben 12 eerste klassers en 8 tweede klassers. De eerste klassers zijn in drie afdeeliü» gen ondergebracht. Afd. A.: Deetos I (Dordrecht), H. K. C. I (Hengelo); Naas I (Enschede), Richters- bleek I (Enschedé). Afd. B: Vitesse I (LeideP), Hellas I (Deventer), A. K. C. I (Almelo), Over schotje (Lochem). Afd. C: Olympia I (Bussum), Z. K. C. I (Zutphen), On9 Clubje I (Glanerbrug, D. O. S. (Enschedé). De clubs die in haar afdeeling nummer één worden, ontmoeten elkaar in een halve competitie om den prijs. De golfweek is voortgezet met den Pa- lacc-Hotel-Wisselbeker. De uitslagen van de tweede ronde zijn: H. Binnendijk (13) slaat R. Quarles van Ufford (24) op de 19e hole; J. W. Henny slaat Ernst Cremers (13) met 2 en 1; H. Horstman (12) slaat A. Tieleman (2) met 6 en 4; F. G. Waller (18) slaat H. van Loe- benstein (22) met 5 en 3. De uitslagen van de eerste ronde voor de Mrs. Cremers Ladiescub: Mevr. Tod (19) slaat mevr. van Loeben- stein (30) met 4 en 2; mevr. Fernee (28) slaat mevr. Carp (24) met 1 up; mevr. Ma- ris (26) slaat mej. Lemberger (28) met 1 up. ATHLETIEK R. K. Sportvereeniging „Leiden". Juniorendagdoor den D. H. A. K. goedgekeurd. A.s. Zondag zal de Sportweek geopend worden, de Sportweek, die ieder jaar met zooveel succes gehouden wordt. De dag be gint met een algemeene H. Communie. De Diocesane Juniorendag zal gehouden worden op het „Leiden"-terrein (einde Morschweg). De wedstrijden zullen aan vangen om 1 uur en zullen bestaan uit: Eerste serie A 12—15 jaar: 80 M. hard- loopen; 320 M.; 8 x 80 M. estafette; vèr- springen met aanloop; kogelstooten 3 kg.; Duitsche Driesprong; speerwerpen (bam boe): daarna serie B 1517 jaar: 80 Meter hardloopen; 320 M.4 x 80 meter estafette Duitsche driesprong, kogelstooten 5 kg.; speerwerpen (bamboe); vèrspringen met aanloop. De prijzen zullen bestaan in medailles en wel drie voor ieder nummer, terwijl er een zeer fraaie plaquette als vereenigings- prijs disponibel is gesteld. Dus een uitgebreid program. Als er nu een goede inschrijving binnenkomt van de verschillende vereenigingen van den D. H. A. K., zal er veel strijd geleverd moeten worden en dan zal het ook de moeite waard zijn om er naar te kijken. Dat „Leiden" er ook een leeuwenaandeel in krijgt: dat be hoeven wij niet te betwijfelen. Maar we zijn klaar, we hebben er immers voor ge traind? Dus jongens opgepast, allen op tijd en zwoegen Hedenavond na de eerste triduum-oefe- ning in de Hartebrugskerk (allen natuur lijk present) worden de deelnemers voor a.s. Zondag verwacht bij den secr. Jac. Janson, Pieterskerkhof 30 voor de verdere gegevens. WATERPOLO De Zijl IMaas-comb. 02. Gisteravond om 8 uur speelden in de zweminrichtng „De Zijl" Zijl I—Maas-comb. De Zijl verschijnt met 2 invallers, ter wijl de Rotterdammers een combinatie van de Maas I en II gevormd hebben. De gasten zijn overwegend sterker en maken 7,eer spoedig een goal. Vele aanvallen hun nerzijds mislukken, evenals enkele van De Zijl. Na de rust ziet men ongeveer het zelfde spel als in de eerste helft. De Mans maakfc eveneens een goal, terwijl eenige fraaie aanvallen van De Zijl teniet gaan. 8. V. H. I—L. Z. C. II 3-1. Gisteravond speelde L. Z. C. II in Hilli- gersberg tegen een volledig S. V. H. I, kampioen der 2e klasse. Het was een pret tige en vlot gespeelde wedstrijd, die door S. V. H. met 1 gewonnen werd. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Toeristvereen. „Swift". De nationale wedstrijden. Ingevolge de besluiten der Sportcoin- missie voor de Nationale Wielerwedstrij den van a.s. Zondag op het A. S. C.-sport- terrein, zijn voor deze wedstrijden con tracten afgesloten met onderstaande ren ners. Afdeeling amateurs en onafhankelij- ken. J. van Rossum, kamp. van Ned. 1928 W. Graaf mans 2e winnaar kamp. van Ned. 1930; G. van Parijs; C. van Rijn; H. van Wijk; J. J. Looijen; J. W. de Wolf; B. Bentveld; J. v. d. Ende; B. Siege!; H. J. Dieterman; Jac. Schaft: J. van Dijk; C. Muus; F. Kesselaar; A. Ruijs; Th. Wurzpr, J. Riethoven; W. Severijnen; I. Hiddens; B. Schutte; F. Raaymakers; J. C. Spij ker; F. C. Leijse en A. de Jonge. In de afdeeling Nieuwelingen: J. Schoen; G. Kuypers; N. de Vries; G. v. d. Ruit; H. van Hoeven; S. Zierel; A. Dijkstra; J. Verschoor; G. Pelser; C. Rijnders e. a. Na het verrijden der wedstrijden door bovengenoemde renners zullen de cluble den I. Mechelse; C. Keijzer; Th. Wurzer; W. Graafmans; J. Riethoven; J. Ver schoor; A. van EgmondJ. van Wezel; C. A. Slierings; E. Sladek; D. Ramp; W. Severijnen en G. Parijs nog persoonlijko wedstrijden rijden, evenals de Junioren H. Riethoven; E. de Water; R. Riethoven; J. Riethoven Jr.; W. Roelandse en C. Paats. Hedenavond clubrit. Hedenavond clubrit over 18.6 K.M. Laatste rit. Start 7.15 uiterlijk. Gewone plaats. VRAGENBUS Vraag: Ik heb een stuk land verhuurd met huis, door middel van een huurcontract op zegel; het land voor 5 jaar tot Kerstmis 1930 en het huis tot Mei 1931. Moet ik nu van tevoren den huurder nog waarschuwen? Antwoord: Indien een huurovereen komst bij schriftelijk contract is aangegaan, houdt de huur van rechtswege op, wanneer de bepaalde tijd verstreken is, zonder dat daar toe een opzegging vereischt wordt-

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7