WOENSDAG 3 SEPTEMBER 193C DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 KERKNIEUWS BENOEMINGEN. Bisdom Roermond. Z. D. H. Mgr. L. J. A. H. Schrijnen, Bis schop van Roermond, heeft aan den wel- cerw. heer J. M. J. A. Hanssen opgedragen, zijne theologische studies te Rome voort te zetten, en heeft benoemd tot professor te Rol- duc den weleerw. heer W. G. Halmans, bei den priesters van het Seminarie. Paters Redemptoristen. We weleerw. Paters C. de Klerk uit Noordwijkerhout, Th. de Witte uit Amster dam en A. Verschure uit 's-Hertogenbosch zullen 3 October a.s. naar de missie van Suriname vertrekken. Tevens is de weleerw. Pater A. Vogel poel benoemd tot professor aan het Klein seminarie der Paters Redemptoristen op den Bere Nebo te Nijmegen. Z.eerw. was verbonden aan het Retraitehuis te Zende- ten. ONDERWIJS Dr. B. W. Speekman S.J. Donderdag 4 September a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat dr. B. W. Speekman S.J. tot leeraar in diverse talen werd be noemd aan het St. Canisius-College te Nij megen. Ofschoon de jubilaris hoopt dezen dag ongemerkt te laten voorbijgaan, mee- nen wij tegemoet te komen aan den wensch van zeer velen zijner oud-leerlingen, door hierop de aandacht te vestigen. LAND- EN TUINBOUW Veilingver. „Breezand". In de* gehouden ledenvergadering van de Coöp. Bloembollenveilingvereeniging „Breezand" (G.A.) word het aftredende be stuurslid, de heer D. Lubbert, als voorzit ter herkozen. Als veilingmeesters werden benoemd de heeren D. Lubbert, F. Nijssen en H. Tim mer. Bij de bespreking over de toestand der veiling kwam de wensch en de wil tot uit drukking meer partijen naar de eigen vei- lin gte sturen en door beter sorteeren en verpakken ook de kwaliteit der veiling te verhoogen. De melkprijs. De bond van Melkveehouders vergader de gisterochtend in het Algemeen Verkoop lokaal ter bespreking van de industrie melkprijs per September. De besprekingen werden ingeleid door den voorzitter, den heer N. Vaandrager, die een overzicht gaf van den bestaanden toestand, die nog steeds ongunstig is. leder een heeft belang bij een reëelen melkhan del, consumenten en detaillisten, zoowel als industrieelen. Het hoofdbestuur heeft, rekening houden de met alle omstandigheden voorgesteld den industrieelen grondprijs op een 8 cents basis vasrt. te stellen. De voorzitter geeft den leden daarbij in overweging niet indi vidueel te handelen maar het hoofdbestuur als intermediair te nemen. Het voorstel van het hoofdbestuur wordt daarna in de volgende motie geformuleerd. De bond van Melkveehouders in algemeene vergadering bijeen, lettende op het feit dat de con sumptie-melkprijs 10 oent bedraagt en dat er veel gekocht wordt op industrie-basis, daarbij rekening houdende bij de bepaling van den industrieelen grondprijs, stelt de zen op 8 cent, besluit de loopende contrac ten te annuleeren en stelt de handelingen, die hier uit voortvloeien ter afdoening in handen van het hoofdbestuur. Over dit voorstel worden langdurige discussies gevoerd. De meeste afdeelingen blijken er tenslotte accoord mede te gaan. De motie is dan ook met overgroote meerderheid van stemmen aangenomen. Het hoofdbestuur zal vanaf Vrijdag a.s. zitting houden in „Suisse" op het Beurs plein ter afdoening van de verschillende zaken. UIT DE OMGEVING RIJNSBURG. KONINGINNEFEBSTEN'. Begunstigd door mooi weer is hier gis teren het Koninginncfeest gevierd. Dit feest was voornamelijk bedoeld voor de jeugd en de rijpere jeugd. Verschillende spelen werden gehouden als: tonsteken, turftrappen, ringsteken op rijwielen, muil tje loopen, kaashappen, enz. Ook was er een bloemencorso voor rijwielen, auto's, sportkarren en poppenwagens. Vooral dit nummer trok veel belangstelling. Van de versierde auto's had de 1ste prijs de heer J. Vianen, 2de prijs de heer Jungerius, Poppenwagens: 1. C. v. d. Vijver, 2. T. Kralt, 3. C. v. d. Vijver. Bokkenwagens: B. de Mooy 1ste prijs; Versierde fietsen: 1. G. Zandbergen; Twee-wielige rijtuigen: 1. B. de Mooy; 2. P. Kromhout. Recdamewa- gens (buiten mededinging de Veilingver. „Flora" en de Vereenigde winkeliers. Te gelijk werd ook een étalagewedstrijd ge houden, waarvan de uitslag was: 1. J. van Nieuwkoop, 2. Gebr. Meijering, 3. A. de Mooy, 4. C. F. Caton. Eerv. vermelding: Joh. Oudwater en G. v. d. Perk. De fees ten werd opgeluisterd door de Rijnsburg- sche Fanfare en de Muriekver. te Valken burg. Des avond was er op het veilingter rein groot vuurwork. OEGSGEEST. Huldiging Dr. Timmermans. Gistermiddag omstreeks drie uur kwa men vele gemeentenaren oud-patiënten van dr. Timmermans in „Het Witte Huis" bij een. De groote zaal was daartoe met eeni- ge planten en bloemen smaakvol versierd. Onder de aanwezigen merkten we ook op burgemeester van Gerrevink en echtgenoo- te en dr. Varenkamp. De heer G. Lubber, voorzitter van het comité, sprak als volgt: Zeer ontsteld waren velen in Oegstgeest en vooral uw patiënten, toen het zoo on verwachts bekend werd dat u de practijk met 1 Augustus zou neerleggen en wij u dan als geneesheer zouden moeten missen. De tijd voor 1 Augustus was toen te kort doch uitstel was geen afstel. Dadelijk werd door eenigen onzer spontaan het initiatief genomen om zij 't dan wat later u bij uw afscheid namens de vele patiënten te hul digen en het zij mij dan vergund namens allen een enkel woord tot u te richten. Teen ik zeven jaar geleden ter gelegen heid van uw 25-jarig jubileum als genees heer, het voorrecht had u te moegen toe spreken, namens de talrijke patiënten, deed ik dat met meer opgewektheid dan nu. Immers nu is het een afscheid, en een afscheid heeft altijd iets tragisch. Doch geachte dokter wij eerbiedigen uw besluit en wij hopen dat u nog vele jaren van uw welverdiende rust moge genieten. Veel hebt u in uwe 32-jarige practijk voor de gemeente en zijn inwoners gedaan, een op somming daarvan te geven is voor mij on doenlijk. U stelt daar ook geen prijs op dit nog eens te hooien. Ik wil mij echter be palen om u namens allen te bedanken voor al het goede voor ons verricht en voor de goede zorgen en vele opofferingen aan ons besteed. Ja, dr. Timmermans nogmaals, het spijt "ons dat wij u als geneesheer moeten mis sen, doch wij hopen echter nog tal van ja ren van uw vriendschap te mogen genie ten. Als tastbaar bewijs van onze hoog achting bieden wij u dit Perzisch tapijt met deze fauteuil voor uwe kamer in uwe nieu we woning aan, en hopen dat u dit beschei den bewijs als souvenir van ons zult willen aanvaarden. Hierbij voegen wij deze album waarin de namen voorkomen van al degenen, die ons in staat stelden dit souvenir aan te bieden. Nog een enkel woord tot mevrouw Timmermans. Ons allen en niet het minst aan mij, (die dit van zoo nabij heeft kunnen gadeslaan) is het bekend, dat u steeds de dokter in zij ndrukke practijk hebt geholpen en ge steund, waardoor zijn taak hem lichter viel. Ontvang ook hiervoor enzen dank. We bieden hiervoor als klein bewijs deze bloe men aan, met den wensch dat u met uw van ons allen) zult mogen doorbrengen, jaren in uw nieuwe woning (en te midden van ons allen) zult moge doorbrengen. Dr. Timmersmans dankte ook namens zijn echtgenoote zeer bewogen voor deze on verwachte huldiging. Toen spreker door een der comitéleden was uitgenoodigd om heden hier te ver schijnen naar werd gezegd „een streep ou der zijn werk te zetten" had spreker niet durven vermoeden, hetgeen hij nu mag constateeren n.l. zoo'n buitengewone dank baarheid voor zijn werk, hetgeen hij steeds met liefde heeft gedaan. Burgemeester van Gerrevink sprak zijn vreugde uit dat dr. Timersmans gemeen te-geneesheer blijft. Spreker wees op de breedte en diepte en den ernst van het doktersleven. Als burgemeester dankte spreker dr. Timmermans voor alles wat hü als dok ter voor Oegstgeest heeft gedaan, om ver der te wijzen op het feit, dat dr. Timmer mans steeds de energie, de lust en de moed had bij bijzondere gebeurtenissen en fei ten in het openbaar leven zijn organisatie talent te toonen. Spr. hoopte daarom, dat dr. Timmermans en zijn echtgenoote nu nog steeds daar te vinden zullen zijn waar de harten van de menschenn in beweging komen. De heer Erades sprak evenals de heer Bol woorden van waardeering tot den scheidenden dokter. Ds. Eringa zeide de de dokter de gave be zat de zieken tot rust te stemmen en prees verder de buitengewone bereidwilligheid van dr. Timmermans. Nadat de thee was aangeboden werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld dr. Timmermans te bedanken, \ermelden we verder nog dat van het gesticht „Duin zicht" een zeer prachtig geborduurd kus sen werd aangeboden. Winkelweek. Gisteravond werd de uit slag bekend gemaakt van de beoordeeling door het publiek. Vier juiste beoordeelin gen dus beoordeeling gelijk de jury waren binnengekomen, zoodat bij loting moest worden uitgewezen, wie de eerste of tweede prijs zou ontvangen. Dit werd even eens gedaan voor de half goede oplossin gen met de volgende uitslag: Voor mooiste etalage: le pr. Wed. J. A. Verèteeg, 2e pr. A. Koppier, 3e pr. A. Koel man, 4e pr. L. W. Nouwens, 5e pr. mej. Bie v. d. Pijl. Voor verkoopkrachtigste étalage: le pr. J. A. Molenkamp, 2e pr. Mevr. J. Dirk- sev. Ommering, 3e pr. G. de Groot, 4e pr. mej. T. v. Leeuwen, 5e pr. JW. H R. Giezen. De R.-K. Harmonie maakte wederom een omgang door het dorp, waarna de sluiting plaats had n „Het Witte Huis". Bekerwedstrijd. Onder verwijzing naar een advertentie in dit nummer wil len wij ook hier de aandacht vestigen op den bekerwedstrijd die Donderdag (Konin- ginnefeest) op het A. S. O. terrein gespeeld zal worden tusschen de twee Oegstgeester voetbal vereenigingen. HILLEGOM. Controle. Drie belastingambtenaren en een politie-agent waren gisteren bezig om de auto's te controleeren. Een drietal automobilisten werd de dupe. WARMOND. KONINGINNEFEESTEN. De eerste dagen van September zijn voor Warmond dagen van feest en jolijt. Dan viert Warmond op zijn eigen wijze den ver jaardag van H. M. de Koningin, een feest dat destijds heinde en verre een vermaard heid had. Op dien dag is er geen onder scheid tusschen rang en stand en zoowel arm als rijk, oud en jong vieren eensgezind den verjaardag van onze geëerbiedigde Ko ningin. Ook heden is Warmond hare (zijne) traditie getrouw gebleven. Reeds vroeg in den morgen begaven de school kinderen zich getooid met vlaggen en wim pels naar de school en aan hunne gezicht jes was het te zien dat deze dag voor hen een buitengewone was, dat er iets bij zonders aan de hand was, getuige de glun- derige en opgewekte gezichtjes. De Oranje Commissie, die telken jare met onver- flauwden ijver deze feesten organiseert had zich ongeveer negen uur verzameld in Hotel de Zon, waar de Voorzitter de leden welkom heette, inzonder den eere-voorzit- ter, den edelachtb. heer Burgemeester A. J. L. Ketelaar. Hierna begaf de Commissie zich voorafgegaan door de Warmondsche Fanfare en gevolgd door de R. K. Muziek- vereeniging St. Mafchias naar de respectie velijke scholen waar de kinderen werden afgehaald om een rondgang te maken door het dorp. Dit is een van de mooiste mo menten van het geheele Oranjefeest, want de honderden kindertjes met vlaggen en wimpels onder begeleiding van de mu ziekkorpsen nationale liederen zingende, brengen hier bewust en onbewust hun dankbare hulde aan Hare Majesteit de Koningin. En toen zij dan ook gekomen wa ren aan de bordes van het Gemeentehuis en de Burgemeester hun daar toesprak als vertegenwoordiger van onze geliefde Vor stinne wees hij er op dat zij als toekomend geslacht moesten zijn de schragen van de Kroon onzer geliefde Koninginne die een voorbeeld was van Vaderlandsliefde. Spr. verzocht dan ook een driewerf hoera uit te brengen op Haar die alle harten ge wonnen had. En krachtig klonk het uit honderden keeltjesLang leve de Koningin. Hierna werden eenige Vaderlandsche lie deren ten gehoore gebracht, waarna de stoet zich weder in beweging zette om te worden ontbonden op de Baan. Na afloop van den optocht begaf de Commissie zich, vergezeld van den Burgemeester naar de respectievelijke scholen waar de kinderen op een tractatie werden onthaald. Dat dit buitengewoon in de smaak van de kleinen viel behoeft voorzeker geen betoog. Hier na hadden op verschillende punten van het dorp de kinderfeesten plaats, waarvoor zeer groote deelname bestond. Het was werkelijk vermakelijk om aan te zien hoe zij zich beijverden een prijsje te winnen, waarbij echter ook veel teleurgestelde ge zichtjes vielen waar te nemen want niet iedereen kan nu eenmaal een prijs halen. Nadat de spelen waren afgeloopen begaf de Commissie zich naar het Oude Raad huis waar de prijzen werden uitgereikt door den Burgemeester. Deze stelde de prijzen met een 'kort woordje van geluk- wensch de kinderen ter hand. Hierna bracht hij een woord van dank aan allen die hadden medegewerkt dezen dag zoo goed te doen slagen en hij wenschte allen nog een zeer genoeglijken en zeer pretti- gen avond. De uitslag van de gehouden kinderfeesten is als volgt: Wagentje rijden: 1. J. van Moorsel; 2. E. van Win sen; 3. H. van Beek; 4. W. v. Tongeren; 5. J. Versluijs, en 6. P. de Koek koek. Slofloopen: 1. P. van Velzen; 2. A. van Leeuwen; 3. N. de Vries; 4. D. Schaken- bosch; 5. A. Kraan, en 6. C. de Wereld. Zakloopen: 1. P. van Leeuwen; 2. H. Haverkort; 3. A. van Moorsel; 4. Gf. Ouwe- hand; 5. D. Kerkvliet; 6. J. van Niekerk; extra prijs G. Beugelsdijk. Houtjesrapen: 1. A. Lindbergh; 2. H. Kortekaas; 3. A. van Leeuwen; 4. B. Ja cobs; 5. W. van Ringelenstein; 6. J. Vree ken, en 7 C. Meskers. Korfballen: 1. D. v. d. Wereld; 2. R. v. d. Voorn; 3. B. Beugelsdijk; 4. T. Duijnho- ven; 5. J. van Tongeren; 6. R. van Leeu wen; 7. A. Mulder. Eeierenrapen: 1. M. v. d. Wereld; 2. G. Haverkort; 3. T. Zwaan; 4. D. Zoutendij'k; 5. S. v. d. Geest, en 6. A. Versluijs. Des avonds was het een en al drukte op het feestterrein en vooral de zweefmo len had veel aftrek. Jammer was het dat de Commissie niet had voorzien in een draaimolen, want zonder een draaimolen is voor de kinderen een kermis eigenlijk geen kermis. Men bleef nog lang gezellig bijeen terwijl de jongeren reeds vroeg ter kooi yaren gegaan om morgen des £e viever te zijn bij de Volksspelen waarop we nog nader zullen terugkomen. „Herwonnen Levenskracht". De in deze Gemeente gehouden collecte ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft de niet onbelangrijke som opgebracht van 137.47. Hier is zeer zeker een woord van dank op zijn plaats aan de ijverige en on vermoeide collectrices, die door hun on- vermoeiden ijver dit succes hebben weten te bereiken. Goed bevallen. De Burgemeester de zer gemeente mocht van Prins Takamatu, broeder van den Japanschen keizer, die destijds een bezoek heeft gebracht aan de Kagerplassen alhier een persoonlijk schrij ven ontvangen, waarin deze hem dank bracht voor de ontvangst in deze Gemeen te en voor de schitterende aan hem aan geboden watertocht. LEIDSCHENDAM. KONINGINNEFEESTEN. Onder begunstiging van mooi weer wer den Dinsdag 2 Septejnber de feestelijkhe den ter eere der Koninginne te Leidschen- dam ingezet met een verlichte Gondel vaart op den Vliet en een schitterend vuurwerk. Om pl.m. 9 uur vertrokken de deelne mers vanaf Rozenrust om langs den Vliet langzaam op te varen naar de Sluis. Het was een prachtig gezicht de keurig ver sierde en verlichte booten en jachten over het water te zien glijden. Voorop voer het mooie jacht van den heer Heijstek uit Den Haag, waarop het Bestuur en genoodigden alsook de Harmonie „St. Cecilia" hadden plaats genomen en hierachter volgden de booten en jachten. Duizenden kijkers had den zich langs het water en bij de Sluis opgesteld om dit mooie schouwspel gade te slaan. De Harmonie zorgde gedurende den tocht voor eenige mooie en vroolijke mu zieknummers, hetgeen %e gezelligheid niet weinig verhoogde. Na aankomst bij de Sluis werd spoedig het vuurwerk afgestoken, hetgeen door een groote menigte met belangstelling en be wondering werd gevolgd en dat ook inder daad schitterend was, te meer, waar Set op het water werd afgestoken, hetgeen een prachtig gezicht was. Hierna vereenigden zich Bestuur en deelnemers en nog vele anderen in het Café van den heer Baars, waar de prijzen onder de deelnemers werden verloot. De voorz., de heer Meijer, heet hier al len hartelijk welkom en spreekt een woord van dank voor de aangename en mooie Gondelvaart en voor de groote medewer king. Deze medewerking, aldus de voorzit ter. wordt niet beloond, tenminste niet ten volle, doch wij moeten iets overhebben voor de Koningin. Hij hoopt, dat allen net jes zullen feestvieren en er geen wan klank worde gehoord. Het feest is schitte rend ingezet, dank zij de deelnemers, die alles hebben gedaan de Gondelvaart te doen slagen en hij hoopt, dat de volgende dagen even mooi zullen zijn. De verloting, welke hierna plaats had, had den volgenden uitslag: le prijs G. van Veen, 2e prijs A. v. d. Meer, 3e prijs P. Meijer en 4e prijs JT. 8 tramp raat. Een prijs voor het mooist versierde en verlichte vaartuig verkreeg de heer P. Meijer. Deze prijs was geschonken door den heer Zwennes, waarvoor de voorz. hem hartelijk dank bracht. De voorz. spoort dan nog allen aan tot deelname aan de volksspelen, daar deze deelname nog verre va.n schitterend is. Hij wenscht allen een paar genoeglijke da gen en sluit met een „Leve, Hare Majes teit de Koningin". Hierna bleven velen nog eenigen tijd gezellig bijeen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Prijs behaald. Bij de te Nijmegen ge-' houden behendigheidswedstrijden op mo toren behaalde onze plaatsgenoot C. Carsjens den tweeden prijs. Onze plaatsgenoot A. J. J. van En gelen behaalde te Harmeien bij de ge houden behendigheidswedstrijden op mo toren den eersten prijs. De melkprijs. Met ingang van heden is de literprijs der melk met één cent ver hoogd en aldus gebracht op 14 cent per liter. Concert. Hier volgt het programma van het concert, te geven door de Chris telijke Muziekvereeniging „Arti et Reli- gioni", op Donderdag 4 September a.s., des avonds 8.15 uur in de tent aan de Sta- tinosstraat: Gezang 96. 1. Groot Botter dam, marsoh W. Schootemeyer; 2. Marie Henriette, ouverture L. Montague; 3. Rö- sen aus dem Siidem, J. Strauss; 4. Floren- tiner-masch, J. Fuëik; 5. Ouverture Joyeu- se, Keler Beia; 6. Heinselmannchens Wachtparade, K. Noack; 7. Al te Kamera den, marsch, C. Teike; 8. Soli Deo Gloria, ouverture, met als slotzang Ps. 138, L. C. Rugers. WOERDEN. Mishandeling. Zekere E. B. te Bar- woutswaarder deed aangifte bij de politie, alhier, dat hij door P. de H., wonend in de Pannenbakkerijen, mishandeld was.. Na schelden was het tot daden gekomen, die tot gevolg hadden, dat B. tamelijk op het hoofd was geslagen. De wonden waren gelukkig nogal niet van ernstigen aard. Tegen de H. werd proces-verbaal opge maakt. Ruzie. Zekere B. alhier kreeg Maan dagavond ruzie met S. O. alhier. Resultaat van het gevecht was, dat K. met een blauw oog en een opgezwollen gezicht op het politiebureau kwam. Hier moest wor den uitgemaaakt wie de schuldige was. De oorzaak dézer onaangenaamheden: een meisje! Aanrijding. Gisteravond had in de Voorstraat een aanrijding plaats. Zekere v. d. H. reed in de drukte op de fiets en was zoodanig in een gesprek gewikkeld, dat hij een fietsende dame met een kind achterop omver reed. Beiden kwamen te vallen. Hoewel het kind onder de fiets raakte kreeg het weinig beteekenende wonden. Chr. Landbouwschool. De nieuw-ge- bouwde Chr. Landbouwschool aan den Nieuwendijk is Maandag j.l. in gebruik ge nomen. De officieele opening zal plaats hebben eind geptember. Z0ETERW0UDE. Geen lectuur. Naar we vernemen zal vanwege de „Maranatha-Zending" te Rijns burg binnenkort in deze gemeente een propagandatocht worden begonnen, ten einde meerdere bekendheid te geven aan het weekblad „Het Zoeklicht", staande onder redactie van Joh. de Heêr. Men koope dat blad absoluut niet en aanvaar de het ook niet, wanneer men een present exemplaar er van krijgt. Dergelijke anti katholieke lectuur kan gevaarlijk zijn; vooral voor kinderen. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. F. A. H. Prowaseck om vergunning tot het oprichten van een metaalgieterij in een gedeelte van hetjafirceel Doezastraat No, 35, uitkomende >ian'de Jfinxie Consciëntie- straat, kadasüWl kekènd fcemeente Lei den, Sectie El>No/l64d'erijJ}. J. Schüster om vergunning tot lie tl opncKKn van een sigarenmakerij ii^ heil perceefc Dolhuis- steeg No. 15, kaflastraftl fcekemjr gemeente Leiden, SectieJ-HfNa 3fflf^s verdaagd. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan de Wede. H. de Keijzer en rechtverkrijgen den tot het uitbreiden van de wasch- en strijk in richting in het perceel Stations weg No. 35, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie L. No. 1225. ARTIKEL 75, 1e LID, DER LAGER ONDERWIJSWET 1920. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de Baad dier gemeente in zijne op 2 dezer gehouden vergadering besloten heeft: A. medewerking te verleenen aan: I. het bestuur vani® Yereentfring voor Christelijk Onderwijl afeaar, jfWde aan schaffing van leeriifddJlen jpdÊ een aan zijne school voor u. l.Jo. Noord einde 40 te verbinden Êe leJcj II. het bestuur vanfde 11 gensscholen onder llji. aldaar, tot de aanscj^TTTng met toebehooren ten behoei school voor g. 1. o. aan het BKpenburg 48; B. tob vaststelling van eeif begrootings- staat, model D., groot 1255.teneinde hun College in staat te stellen de voor de suib. I en II bedoelde doeleinden benoodig- de gelden te zijner tijd aan de betrokken schoolbesturen te kunnen afdragen. Binnen dertig vrije dagen, te rekenen van heden af, kan ieder ingezetene en elk schoolbestuur, voorzooveel het daarbij be trokken is, van deze besluiten bij Gedepu teerde Staten dezer Provincie in beroep komen. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Sept. waargenomen door de apotheek P. du Croix, Rapen burg 9, Telef. 80.7. De melkprijs. De prijs der consump- tiemelk is in deze gemeente met 2 cent per liter verhoogd en gebracht op 14 cent per liter. Wijkverpleegster. Tot wijkverpleeg ster, t. b. c.-huis'bezoe'kster, is vanwege het bestuur van het Wit Gele Kruis al hier aangesteld voor vast mej. M. C. Hoo- geveen, thans als zoodanig tijdelijk werk zaam. Inbraak. Terwijl de bewoners afwezig waren hebben dieven zich toegang ver schaft tot. een woning aan den Vrouwen- weg. Slechts een paar kleinigheden wer den vermist. De politie stelt een onder zoek in. ZOETERWOUDE (H. R.). Het Mobilisatiekruis. Door de afdee- ling LeiderdorpZoeterwoude van den Na- tionalen Bond „Het Mobilisatiekruis" is 'n feestvergadering gehouden in de keurig versierde gymnastiekzaal van het Patro naat hoofdzakelijk met het doel: uitrei king van het mobilisatiekruis aan oud-ge- mobi'liseerden. De voorzitter der afdee- ling, de heer burgemeester Brug, van Lei derdorp, opende deze vergadering, schet ste de onverbreekbare eenheid en saam- hoorigheid van ons volk in den mobilisa tietijd, sprak een woord van welkom tot de oud-gemobiliseerden, vervolgens tot de eerw. heeren pastoor Meijer en dominee Mond, de gemeentelijke autoriteiten, de zangvereeiiiging „Kunst na Arbeid" uit Leiden, de muziekvereeniging „Devote" van Leiderdorp, den heer Oostdam, decla mator uit den Haag, en ten slotte tot de majoor Geerke, lid van het hoofdbestuur van den Nat. Bond en wenschte allen een genoeglijken avond. Staande werd door alle het Wilhelmus gezongen. De muziekvereeniging onder leiding van den heer v. Wijk, en de zang- vereeniging onder leiding van den heer Hoogzaad gaven eenige heel mooie num mertjes, ook do heer Oostdam deed ge nieten van eenige liedjes. Hierna werd met een toepasselijke rede van den voorzitter aan 27 oud-gemobili seerden 15 van Leiderdorp en 12 van Zoeterwoude een mobilisatiekruis met daarbij behoorend diploma uitgereikt, foaarna Burgemeester P. Wap, de dragers van het mobilisatiekruis hiermede geluk- wenschte, ook majoor Geerke sprak eenige woorden tot de oud-gemobiliseerden en zeide van de goede kameraadschappelijke geest, welke hier heerschte, verslag uit te brengen aan het hoofdbestuur. Nadat alle genoodigden van de gratis consumptie hadden gebruik gemaakt, gaven de muziek- en zangvereeniging en ook de heer Oost dam nog eenige nummertjes, waarna de voorzitter een dankwoord rechtte tot allen welke aan het slagen van dezen avond hadden medegewerkt en in 't bijzonder tot pastoor Meijer voor de rijke ontvangst in deze mooi versierde zaal. De heer Samson van Leiderdorp, het woord vragende, huldigde den heer Vie- vant Tukker voor het vele werk wat hij in de mobilisatiejaren heeft verricht. Nadat de voorzitter nog had medege deeld eenige gegevens betreffende de te houden landdag op 27 September a.s. te Alphen, werd deze bijeenkomst gesloten.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2