STER-TABfcKJ De Slavin van het Zwijgen VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motorrijder bekneld. Bij het passeeren van een tweeden motor. Tijdens den doortocht te Epe van een vijftigtal auto's met ouden van dagen uit Kampen, wilde twee begeleidende motor rijders elkander passeeren. Daar echter de ruimte tusschen de boomen langs den weg en de autofile te klein was, raakte de ach terste motorrijder tusschen een boom en het stuur van zijn voorman bekneld, waar door beide vielen. Bestuurder en duozitter van bat voorste rijwiel kwamen er zonder noemenswaardige kwetsuren af, de andere bleef echter zwaar gewond ouder zijn machine liggen. Binnengedragen in de woning van dr. Loeff klaagde hij over pijn in den rug en bleek het, dat hij aan linkerknie en -voet verwondingen had opgeloopen. Ongelukken bij llpendam. De heer Schuit, betrokken bij het onge val van j.l. Zondagavond te llpendam, waarbij hij door een motorfiets werd over reden, is zonder bij kennis gekomen te zijn, aan de gevolgen daarvan overleden. Woensdagmiddag is te llpendam weel een ongeval gebeurd. Het 6?jarig zoontje van den fouragehandelaar Dekker kwam met eenige vriendjes het erf af juist toen een auto, door een dame bestuurd, de Dorpsstraat passeerde. Een electricien, die het ongeval zag aankomen, waarschuw de nog, doch het was te laat. Het kind kwam onder de auto terecht, waarbij een wiel over het lichaam ging. Deerlijk ge wond aan de beenen moest het kind naar het ziekenhuis te Purmerend worden ver voerd. De toestand is levensgevaarlijk. Aan de gevolgen overleden. In het R. K. ziekenhuis te Tilburg is overleden de apbpider S., die in jMei door een auto werd aangereden. DRIE JONGENS VERDRONKEN. Bij het baden in de Maas. Gistermiddag zijn te TJrmond aan de Maas drie jongens, resp. 10, 14 en 15 jaar oud, in de Maas verdronken. De jongens waren des morgens zooals gewoonlijk fhet hun vieren met kramerijen in het dorp gaan venten en zijn in den namiddag in de Maas gaan baden. Zij zijn te ver in den stroom gegaan en in een draaikolk te recht gekomen. Drie der jongens zijn jam merlijk verdronken de vierde kon nog ge red worden. Het zijn twee jongens van de familie Swakhlen en een kind van de fa milie Schmeits wonende in het woonwagen kamp te Silt'ard, Gisteravond heeft men twee der kinderen gedregd. ".Het derde is nog niet gevonden. Nog meer slachtoffers. Gistermiddag is in de Laakhaven te Den Haag bij het zwemmen verdronken de 19-jarige S. de V. uit de v. Beyerenstraat, Zijn lijk is door de politie opgehaald. Gistermiddag is bij het baden in de rivier de Xiers te Gennep verdronken de 15-jarige zoon van den gemeente-secreta ris C. Arts. De jongen kon niet zwemmen. De 17-jarige A. D. is te Ravenstein in de Maas bij het baden verdronken. DE GEVAARLIJKE ZEE. Een man verdronken. Woensdagavond omstreeks 8 uur is de 28-jaïige inlandsche bediende D., die lijde lijk met 'n familie verblijft houdt in de Pauwenlaan, bij het zwemmen aan het stille strand te Scheveningen verdronken. Bijtijds gered. Woensdagmiddag waren de Amsterdam- sche families E. en S. te Zandvoort in zee aan het baden. De familie E., die uit uitste kende zwemmers en zwemsters bestaat waagde zich wel wat ver in zee, welk voor beeld de heer S., die van zwemmen al heel weinig verstand bleek te hebben, meende te moeten volgen. De gevolgen bleven niet uit. De heer S. werd door den stroom meege sleurd en slechts met moeite slaagde de ijlings toegeschoten reddingsboot er in hem nog juist op het droge té brengen. Gevaarlijke weddenschap. De 16-jarige B. T. te 's-Gravenzande had met eenige vrienden de gevaarlijke wed denschap aangegaan, om een van de strand- hoofden aan het strand aldaar heen te zwemmen. Toen hij deze weddenschap echter ten uitvoer bracht, werd hij door den stroom gegrepen en riep zijn vrienden toe, dat hij niet meer in staat was het strand te be reiken. Eenige personen, die zich juist in de omgeving van den jongen bevonden, begaven zich te water en mochten er ten laatste in slagen den drenkeling behou den aan wal te brengen. T. was geheel uit geput door het vruchteloos pogen tegen den stroom op te zwemmen. Heb groote gevaar van het 'omzwemmen der dammen aan 't slrand is door dit on geval weer duidelijk getoond. Woensdagmiddag ongeveer 6 uur had de 23-jarige J. T. wonende Stortenbekejr- straat te Den Haag zich bij hetbaden te ver in zee begeven, waardoor hii in levens gevaar verkeerde Hij werd door een Agent van politie gered. Met behulpvan een kano en red dingsboei werd Woensdagmiddag door den 17-jarigen S. C. P. K., wonende ran de Chasséstraat te Den Haag gered, A. H. oud 20 jaar uit de v. d. Vennestra- die zich te ver in zee had gewaagd en door den stroom werd meegetrokken. H. be kwam geen letsel. Roeiboot overvaren. Gisteravond is op de rivier de Xieuwe Maas ter hoogte van de Parkhaven te Rotterdam een roeiboot overvaren door een sleepboot. In de boot zat de 48-jarige W. J. W. Hij geraakte te water, maar kon door den kapitein en den machinist van de sleepboot met veel moeite worden gered. Aan de gevolgen overleden. De 3-jarige J. v. X. uit de Rotterdam- schestraat, die eenige dagen geleden in de ouderlijke woning bij ongeluk in een teil met kokend water was gevallen, is aan de bekomen brandwonden overleden. Het 6-jarig zoontje van den land'bou- wer Holterman te Raalte, dat een paar weken geleden een trap van een paard tegen zijn hoofdje had gekregen, is in het R. K. ziekenhuis te Zwolle aan de gevol gen overleden. BRANDEN. Te Oud-Beijerland. Door het. warmloopen van een motor is Woensdagmorgen brand uitgebroken in de boerderij van A. P. v. d. L. te Oud-Beijer land. Huis en boedel, alsmede de heele oogst "ging verloren. Alles is verzekerd. Twee boerderijen afgebrand. Kwaadwilligheid de oorzaak? In de buurtschap Ledeacker onder de gemeente Oploo (X.-B.) zijn Dinsdag en Woensdag twee vlak bij elkander gelegen boerderijen afgebrand. In de schuren wa ren groote voorraden van den oogst ge borgen, benevens talrijke landbouwmachi- nerieën en gereedschappen. Bij den eer sten brand werd aanvankelijk gedacht aan broeiing van den roggeoogst, die bij het inhalen niet geheel droog was. Xu echter den volgenden middag, v cd erom tijdens het middaguur, de roode haan kraaide over de naast gelegen boerderij, meent men aan kwaadwilligheid te moeten denken. „Waar kan ik U meer j hebben gezien? vergist U. ik ken U nit, maar wij rookerfkeifliiK. Door den heerlijtóèn^geur hiervan, meent een vriend te herkennen." Boerderij in vlammen opgegaan. Woensdagmiddag is onder Acht (gem. Eindhoven) een boerderij, eigendom van en bewoond döor den landbouwer C. van Roo, geheel in de aseh gelegd. Op het erf waren de landbouwer v. d. Gevel uit Waal- re met behulp van zijn kinderen cn eenige knechts bezig haver te dorschen. De boer bediende zich hierbij van een dorsch;-'?- chine, gedreven door een benzine-niotor. Een uitslaande,vonk van den rnolci is plot seling in den strooberg ge/aüeu. die on middellijk vlam vatte en in minder aan geen tijd ging de géheele mijt. in dammen op. De vuurzee deelde zich mede aan het strooien dak van de hoeve, net het ge volg dat ook dit gebouw spoedig in puin gelegd werd. Behalve, de inboedel gingen nog vele landbouwwerktuigen verloren. Van het vee konden met groote moeite twee kalveren en twee varkens worden ge red. De Eindhovensche brandweer stf nd voor de haast ondoenlijke laak met haar zwave motorspuit over cle heipaadjes het lerroin van den brand te bereiken Toen zij aan kwam viel er aan blusschen niet meer te denken. Verzekering dekt de -.ehade. INBRAAK IN HET POSTKANTOOR TE RüMPEN. 4C00 aan-baifkpapi^r ontvreemd. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is ingebroken in het postkantoor te Rum- pen, gemeente Brunssen. Er was den vori- geri avond een bedrag van e.a. 4000 aan bankpapier in het postkantoor weggesloten Bij het openen Woensdagmorgen, vond deze kantoor door den kantoohouder, vond deze liet geldkistje," waai in dit bedrag was weg gesloten, open en ledig staan. Al liet geld was weggenomen. Van braak werd echter niets bemerkt. Bij nadere informatie is ons gebleken, dat het postkantoor geopend is van 's morgens 8 tot 's avonds 7 uur. Xa 7 uur komt een besteller voor den tele foondienst tot 9 uur. Van dit uur tot 's mor gens half zes is steeds een nachtwaker in een aangrenzende kamer aanwezig. Wan neer deze heen gaat, blijft het kantoor tot 8 uur des morgens onbeheerd .Wij verne men nog nader, dat de administrateur van het postkantoor, wiens woning zich in het zelfde pand bevindt, en die eenigen tijd ge leden geschorst is, in verband met het on derzoek door de marechaussee, is aange houden Het onderzoek duurt nog voort. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 30 Augustus. Huizen. Xa 6 uur 1071 M. (Uitsl. KRO.-uitzending.). 8.009.15 Gramofoonpl. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.001.00 Concert door het KRO-kwin- tet. I.002.00 Gramofoonpl. 2.00—3.15 Kinderuurtje. 5.00—6.00 Gramofoon. 6.006.55 Gramofoonpl. 6.557.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.157.30 Gramofoonp.l 7.30—8.00 Voorlezing uit „Het leven van Jeanne d'Arc". S.00—11.00 Populair concert door het Sa lon-orkest o. .1 v. M. v. 't Woud. In de pauzes een paar samenspraken van Frits Bouwmeester en Corry Roozendaal. II.0012.00 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. Uitsluitend VARA-Uitzending. 8.00 Orgelspel door Joh. Jong. 9.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Mevr. A. Arbman-JurriaansVoor drachten. 10.30 Ziekanuurtje. 11.30 Gramofoonpl. 12.00 Politieber. 12.15 Concert. VARA-Septet. I.45 VARA-Liedjes voor VAR A-kinderen» 2.45 Paedagogisch concert door het VAR A-Orkest. 4.15 D. van Kreveld: Met de camera op stap. 4.45 Landré: Ons huis een tehuis. 5.30 G. J. Zwertbroek: De geschiedenis van den radio-omroep in Xederland. 5.45 Mr. M. J. A. Moltzer: „Het speel tuinwerk". Muziek van knapen-fanfare corps. 6.25 Kinderuurtje. 7.25 VARA-Varia. 7.35 Mededeelingen van het Reissecreta- riaat van het Instituut voor Arbeiders-Ont wikkeling. 7.45 Politieber. S.00 Bij de pomp. Teun de Klepperman. S.15 Accordeonmuziek. Accordeon-vereen. „Oefening na Arbeid". 9.00 G. Woudenberg: De September-be tooging v. h. X.V.V. en de S.D.A.P. 9.15 Concert. VAR A-Orkest. 10.00 Persber. plO.10 Concert. Wladimir Pique Trio. 10.25 Vervolg Orkestconcert. II.00 Vervolg, Trio-concert. 11.15 Gramofonopl 12.00 Sluiting. Diefstal van een chèque. De Amstcrdamsche politie heeft gisteren ter beschikking van de justitie gesteld een 39-jarigen oud-ambtenaar bij de poste rijen in Xed.-Indië, die, in het vaderland teruggekeerd, tijdelijk werkte als sorteer der bij de posterijen te Amsterdam en'die in deze quaÜteit een postchèque ten be drage van vijfhonderd gulden heeft ont vreemd. De man, die 1.1. Zaterdagavond op transport is gesteld uit Utrecht, heeft velleden week getracht de gestolen chèque in Den Haag te gelde te maken. Hierbij bediende hij zich als handlangster van een vrouw, die zijn daad bij de politie' heeft aangegeven. Door allerlei valsche opgaven heeft dé man, na zijn arrestatie, getracht het on derzoek te schaden, zoodat de politie door vele nas-poringen vier dagen noodig heeft gehad, eer de dief aan de justitie kon wor den overgeleverd. Xaar het schijnt, heeft deze oud-Indisch- gast zich in zijn betrekking te Amsterdam ook reeds schuldig gemaakt aan diefstal' van ettelijke brieven. MAN WERPT ZIJN VROUW MET VITRIOOL. Nachtelijk drama te Amsterdam. Gisternacht omstreeks 12 uur heeft een man met vitriool een moordaanslag ge- Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 1.202.20 Orkestconcert. 3.50 Concert. 5.05 Orgelspel door R. Xew. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Xieuwsber. 7.00 Sportber. 7.05 Zang jdoor Stiles-Allen en John Thorne. 7.20 Lezingen. 7.50 Dansmuziek. 8.20 Concert uit Weenen. 9.20 „Prunes and Prisms". Koor, orkest en solisten.' 10.00 Xieuwsber. 10.15 Lezing en Marktber. 10.4012.20 Dansmuziek. Par ij s „Radio Pari s", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Dansmuziek. 7.50 Gramofoonpl. 9.05 Solisten-concert. 9.50 Mandoline-orkest. Langenberg, 473 M. 7.237.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestconcert. 10.3512.15 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. I.252.50 Orkestconcert. 5.50—6.50 Solisten-concert. S.20 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. 12.20—1.20 Gramofoonpl. (Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.20 Kinderuurtje. 3.505.50 Orkestconcert en zang. 8.209.20 Orkestconcert. 9.4010.10 Piano-recital. 10.2511.25 Orkestconcert. II.2512.35 Dansmuziek. Brussel, 508,5 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoohpl. .8.35 Orkestconcert. 9.20 Concert vanuit de Kurzaal ia Ostende. Z e e s e n, 1635 M. 6.057.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonpl. 10.5012.20 Lezingen. 12.20—1.10 Concert. Koor, orgel, orkest en solisten. 1.102.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.204.20 "Lezingen. -1.205.50 Concert. 5.50—8.20. Lezingen. 8.20 Concert. Orkest en solisten. Daarna: Berichten en tot 12.50: Dansmuziek. pleegd op zijn vrouw. De vrouw, een Belgi sche van geboorte, had dezer dagen haar man, den 33-jafigen Duitscher H. J. verla ten en haar intrek genomen in een ver dacht huis op den O. Z. Achterburgwal. Gistornavht vervoegde de' man zich aan de deur van dit huis met de bedoeling de vrouw Ie overleden weer niet hem mee *e gaan. Op zijn herhaald bellen werd even wel niet opengedaan. Daarop verbrijzelde de man een ruit van de beletage van hot perceel en klom naar binnen. In de kamer trof hij zijn vrouw aan. Er werden slechts weinig woorden gewisseld. Bijna onmid dellijk haalde de man een flesch met vi triool uil iin zak en slingerde den inhoud iu 'de richting van zijn vrouw. Het bijten de vocht trof haar op verschillende plaat sen. De dader vluchtte onmiddellijk het huis uit. E?n politie agent van het bureau War moesstraat, die reeds op het gerinkel van hot brekend glas was afgekomen zag hem echter vluchten en slaagde er in den man, die vreeselijk overstuur was, nadat hij nog slechts 'n paar straten hard geloopen had, te arresteeren. De vrouw is vrij ernstig gewond dooi den G.G.D. naar het Binnengasthuis ver voerd, alwaar zij ter verpleging is opgeno men. FEUILLETON Uit het Engelsch van FRED. M. WHITE. 25) Xadat hij de dame in 't grijs doods bleek en sidderend, als bezeten van angst, uit de kamer had zien stuiven en in het donkere huis verdwijnen, wilde hij dit plan zoo gauw mogelijk uitvoeren en stak de hall over naar de deur van de eetkamer. Deze was echter gesloten en de inspecteur probeerde door het sleutelgat te luisteren. Maar hij hoorde geen geluid en een blik door het sleutelgat deed hem zien dat de kamer in duisternis gehuld was.' Ondanks zijn moed, voelde de inspecteur toch even iets dat op een koude rilling leek over zijn rug loopen. Die kerels hier hielden er toch wel griezelige kunsten op na, vond hij. „Dan is er niets aan te doen", mompel de Field, „dat is het risico van het slag veld Een van ons is in handen van den vijand gevallen en als ik hier blijf loop ik groote kans dat hetzelfde met mij ge beurt. Ik kan beter maken dat ik hier zoo gauw mogelijk vandaan kom en dan met assistentie terugkeer en het huis door zoek. Tenslotte is de kolonel er zelf de schuld van, dat dit hem is overkomen." Zonder zich verder een oogenblik te be kaken, verliet Field heel behoedzaam het :s langs den zelfden weg als hij gekomen. zonder dat hij iets of iemand ont moette. Toen hij op de straat stond, wierp hij nog eens een onderzoekenden blik op de villa, maar alles was en bleef pikdon ker. Er zat niets anders op dan naar het politiebureau van Wandsworth te gaan en alle beschikbare hulp mee te nemen. Dat was gelukkig dicht bij en geen tien minu ten later was Field met een half dozijn agenten, die allen schoenen met rubberzo len hadden aangetrokken, weer op weg naar Audley Place. Hij liet een paar mannen achter om de uitgangen te bewaken en ging met de rest van zijn hulptroepen het huis weer bin nen. Maar ofschoon overal de lichten opgedraaid en, alles nauwkeurig werd na gezocht, was er nergens een spoor van le ven te ontdekken. Al de menschen die er een goed kwartier nog waren geweest, waren als door tooverij verdwenen, alsof alles een droom was geweest. Toen de huis zoeking was afgeloopen en Field weer in de hall stond, moest hij zichzelf bekennen dat hij rnat gezet was! Maar hoe ter wereld waren ze er'in ge slaagd om zich op deze manier onzichtbaar te maken? Het leek waarlijk wel of ze van den aardbodem waren weggevaagd. En dat groote, moeilijk te hanteeren pak, dat zoo zeker als iets liet lichaam van Sir Charles had bevat? Waar wat dat zoo gauw geble ven 1 Het was lang na middernacht toen Field eindelijk de villa verliet. Hij had er voor gezorgd, dat alles achterbleef in den staat waarin hij het gevonden had, opdat de bewoners bij hun eventueele terugkomst geen sporen van den politie-inval zouden ontdekken, maar hij was overtuigd dat deze voorzorg overbodig was; dat ,,de vij and" het huis voortdurend op een of an dere manier in het oog had gehouden en dat de lamme man en zijn vrienden in hun vuistje lachten. „Het geeft niets om nog langer hier te blijven, Macklin", zei hij grimmig", ik zal op mijn schreden moeten terugkeeren en van voren af aan beginnen. Het is niets gedaan een amateur bij het werk te heb ben. Die verbroddelt den boel maar. Maar het ziet er wel naar uit of hij het slachtof fer van zijn onvoorzichtigheid geworden is. Beroerde geschiedenis Goeien nacht Field's eerste werk den volgende ochtend was om Beatrice Darryll te gaan opzoeken, maar hij had haar helaas niet veel meer te vertellen dan dat zijn eerste treffen met den vijand op een nederlaag was uit- geloopen. Het meisje luisterde met ge spannen aandacht; naar het verhaal van dèrtgebeurtenissen van den vorigen avond, maar haar belangstelling maakte plaats voor groote ongerustheid, toen ze hoorde, wat het gevolg was geweest van Berring- ton's ridderlijk maar onbekookt optreden. „Denkt u dat hij in gevaar is?" vroeg ze. ,.Ik ben bang van wel", bekende Field eerlijk. „We hebben te doen met de schran derste en brutaalste en tegelijk meest ge- wetenlooze troep schurken, die ik tot nu toe ontmoet heb. Ze zullen niet terugdein zen voor moord of voor wat ook, als iemand ze in den weg staat. Het was geweldig onvoorzichtig, om niet te zeggen krankzin nig, wat de kolonel gedaan heeft. Maar weet u, hij heeft vaker voor heete vuren gestaan hij is moedig en vindingrijk het is heelemaal niet buitengesloten, dat hij 't er nog goed afbrengt. Bovendien, het kan best zijn, dat die schurken er op stuk van zaken voor terugschrikken om een moord •te doen als dat niet hoog noodig is voor het welslagen van hun plannen en dat ze hem alleen maar gevangen houden, tot ze die platfh.cn' tot een succesvol einde hebben gebracht. Maar nu iels anders. Toen de kolonel niet de dame in 't grijs aan het praten was, veronderstelden ze natuurlijk niet dat ik luisterde. Maar ik heb buiten gewoon- scherpe ooren en af en toe spra ken ze niet zoo heel zacht. Uit wat ik op ving heb ik begrepen, dal die schurk van een Satoris vroeger verloofd is geweest met een dame, die het engagement verbroken schijnt te hebben. Xu komt het me voor dat dc/e jongedame me enkele waardevol le inlichtingen zou kunnen gevenvoorop gesteld dat ze op het oogenblik in Enge land is." „Waarom denkt u lat ze niet hier zou zijn vroeg Beatrice. „Omdat de verloving plaats had in Sim la. De jongedame was daar met haar broei en zijn vrouw; ongelukkigerwijs heb ik den naam niet gehoord. Maar het merkwaar dige van het geval is, dat uw vader voogd over haar was." Beatrice keek den inspecteur verbaasd aan; ze begreep er het eerste oogenblik niets van en ze vroeg dan ook nadere op heldering. „Ja", antwoordde de inspecteur, „pre cies weet ik het ook niet, maar ;k heb de kolonel en de dame hooren praten over „de pupil van Sir Charles" en ik vermoed dus dat hij bij testament als .-oogd over het meisje werd aangewezen. Het moe: dus mogelijk zijn de identiteit van het meisje vast te stellen; vooral omdat de zaak pas een paar jaar geleden is. Ik hoop dat u het mij niet kwalijk neemt, dat ik het zoo eerlijk zeg, maar Sir Charles was een eenigszins onverschil lig, zorgeloos man en ik kan me haast niet voorstellen dat een zorgzaam vader hem als voogd zou hebban uiige ko/.on. De vader van het jonge meisje, moet of een héél in tiem vriend van Sir Charles geweest zijn, of iemand die hem maar héél oppervlakkig kende. Kunt u zich niets herinneren, juf frouw Darryll, dat me op een of andere manier op het goede spoor brengt?" Beairice zat een paar minuten zwijgend voor zich uit te kijkentoen helderde haar gezicht plolseiing op. „Ik geloof dat ik er ben', zei ze. „Lord Edward Dccie, een zakenvriend van mi in vader, met wien hij op bijzonder goeden voet. stond, is een jaar of drie geleden gestorven. Vader en hij zalen samen in al lerlei ondernemingen en speculatieve af faires en toen Lord Edward stierf werd vader executeur en tevens voogd over Violet Dccie. Nu u er over spreekt, herin ner ik in ij, dat vader het mij toen vertelde. Ik heb het meisje nooit gezien,vader en Lord Edward hadden alleen zakelijke le- laties, al wa,-en ze erg bevriend; de fami lies gingen niet met 'elkaar om. Ik geloof, dat Lady Docie een gewezen balletmeisje, was. Violet is met haar getrouwen broer mee naar Indië gegaan en ik heb nooit gehoord, dat ze weer teruggekomen is. Maar men zegt dat het een vreeselijk im pulsief kind is en allerlei onberekenbare dingen uithaalt. Dus het is best mogelijk dat ze weer terug is, maar dat kunt u na tuurlijk gemakkelijk genoeg informeeren." Field was buitengewoon voldaan over de inlichtingen die hij gekregen had. „Dat moet het meisje in kwestie zijn", zei hij tevreden. „Ik zal direct met mijn nasporingen beginnen. En ik zal u niet lan ger ophouden, jufrouw Darryll. Wel be dankt voor uw waardevolle inlichtingen." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9