BELGIË-HOLLAND ƒ300.- LAND- EN TUINBOUW VOETBALWEDSTRIJD UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING STOOMVAARTBERICHTIN VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 DE UITVOER VAN LANDBOUW. PRODUCTEN. Over Juli onbevredigend, uit gezonderd voor pluimvee, kaas en aardappelen. Aan de maandelijksche mededeeling betref fende den uitvoer van landbouwproducten over Juli en Jan./Juli 1930, welke de Land bouw Handelskamer te 's-Gravenhage, naar gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek, publiceert, ontleenen wij het vol gende: Zoowel oudere als jongere paarden werden deze maand in geringe getale uitgevoerd dan in Juni. Deze maand verlieten totaal 541 stuks paarden ons land ter waarde van 167.000. (Juni 787 stuks). Ook van ons fokvee betrok België (9) iets minder, doch ook naar Brazilië was de uit voer niet zoo groot als dit in Juni het geval was, De totale uitvoer was hierdoor ook ge ringer n.l. slechts 34 stuks. (Juni 86), Melk- en kalfkoeien gingen deze maand slechts naar België (405) en Frankrijk (79). Door een geringeren uitvoer van jong vee naar België (123), was ook de totale uitvoer geringer. Deze maand verlieten 319 stuks ter Waarde van 69.000 ons land (Juni 392 st.). Ook varkens werd minder naar België, on zen belangrijksten afnemer, uitgevoerd. Van totaal 892 stuks ter waarde van 54.000 be trok dit land 881 stuks (Juni 967). De eenige afnemer van onze schapen n.l. België betrok 217 stuks (Juni 4 stuks). Slechts Frankrijk betrok een minder aantal stuks pluimvee, de overige landen betrokken daarentegen zeer groote hoeveelheden. Duitschland (369.328) nam bijna 165.000 stuks meer af, doch daar ook de andere afzetlanden meer betrokken, steeg de totale uitvoer van 389.103 stuks in Juni tot 614.547 stuks ter waarde van 512.000 in Juli. Van geslacht pluimvee betrok Groot Brittannië 205 ton van totaal 350 ton ter waarde van 370.000 (Juni 296). De uitvoer van versch vleesch was iets grbo-' ter vergeleken met de vorige maand. De uitvoer van gezouten vleesch was onge veer even groot als in Juni. De boteruitvoer was in Juli iets geringer vergeleken met de vorige maand. Slechts Ne- derlandsch Oost-Indië betrok iets meer, Dit had echter geen invloed 'op den totalen uit voer en deze bedroeg thans 4.001 ton ter waarde van 6.237.000 (Juni 4.322 ton). Hiervan was Duitschland (3.262) wel de voornaamste afnemer. De uitvoer van kaas was deze maand be langrijk grooter dan de maand tevoren. Voor al de export naar Duitschland nam belang rijk toe (Juli 4.669 ton, Juni 4.131 ton), doch ook België (1.966), Engeland (750), Frankrijk (1.661) en Spanje 320) waren goede afnemers. Totaal werden 10.218 ton ter waarde van 7.287.000 (Juni 8.655 ton) uitgevoerd. De uitvoer van gecondenseerde gesuikerde melk was grooter dan in Juni n.l. 13.444 ton ter waarde van ƒ2.947.000 (Juni 14.322 ton). Duitschland (5.910), betrok in Juli minder eieren en alhoewel Groot-Brittannië (2.405) iets meer afnam, was de totale uitvoer toch geringer dan in Juni (Juli 8.419 ton ter waar de van ƒ5.550.000, Juni 8.530 ton). De export van granen blijft zeer gering. Peulvruchten vinden ook weinig belangstel ling in het buitenland. Van de fijne zaden had slechts maanzaad een iets grooteren export van de overige za den was de export geringer dan in Juni. De uitvoer van uien en sjalotten bleef onge veer gelijk aan die der vorige maand. Kleiaardappelen werden vooral naar Duitschland (36.182) en Engeland (11.951) in grootere hoeveelheden geëxporteerd. Hierdoor is ook de totale uitvoer belangrijk toegeno men, Deze bedroeg nu 56.498 ton ter waarde van 2.832.000 (Juni 41.838 ton). Van veen- en zandaardappelen was de uitvoer geringer. De export van pootaardappelen is. weer toege nomen. Van den totalen uitvoer (100 ton) nam Duitschland 30 en België 69 ton af. Aardappelmeel werd in ongeveer gelijke hoeveelheden uitgevoerd als in Juni. MESTPROEF. genomen op. de boerderij van de Gebr. Kooyman te Giessen-Nieuw- kerk onder leiding van het Vee voederbureau voor Zuid-Holland en voor financieele risico van de Lamelbouwvereeniging „Samenwer king" te Giessen-Nieuwkerk. Het- doel der proef was: 1. Het Groot-Yorkshirevarken te verge lijken met het veelvuldig in Zuid-Hollancl voorkomende bonte varken, het z.g. „Leid- sche varken", dat beschouwd moet worden als kruisingsproduct van Groot-Yorkshire, Tam worth en Berkshirevarkens. 2. Na een gewicht van ongeveer 90 a 100 K.G. de droogvoedermethode te gebruiken tegenover de slobbermethode. 3. Verschillende meelmengsels met el kander te vergelijken n.l. de duurdere eiwitrijkere mengsels uit Gelderland met de goedkoopere eiwit-armere mengsels van de Coöperatie „Samenwerking" te Giessen- Nieuwkerk. Geldersche mengsels. De Geldersche mengsels waren voor varkens tot pl.m. 30 K.G. als volgt samengesteld A. 45 deelen gerst, 20 deelen mais, 23 deelen grint, 12 deelen diermeel. B. Voor varkens van 30 tot pl.m. 75 K.G'.: 30 deelen mais, 30 deelen gerst, 10 deelen grint, 20 deelen cocos, 10 deelen diermeel. C. Voor varkens tot pl.m. 125 K.G.: 40 deelen mais. 40 deelen gerst, 8 doelen co- cos, 8 deelen erwten, 4 deelen diermeel. Aan deze mengsels werd 3 pet. krijt toe gevoegd. Mengsels van de Coöperatie. De meng sels van de Coöperatie waren als volgt samengesteld Voor varkens tot pl.m. 30 K.G. A. 20 deelen haver, 20 deelen gerst, 15 deelen rijstvoedermeel, 10 deelen erwten, 20 deelen tarwegrint, 7 deelen cocos, 3 dee len grondnoten, 4 deelen diermeel, 1 deel gedroogde gist. Voor varkens tot pl.m. 75 K.G. B. 30 deelen gerst, 20 deelen grint, 20 deelen mais, 15 deelen haver, 13 deelen rijstvoedermeel, 2 deelen diermeel. Voor varkens tot pl.m. 125 K.G.: C. 40 deelen mais, 36 deelen gerst, 15 deelen grint, 10 deelen erwten. Voor varkens boven 125 K.G.: D. 60 deelen mais, 30 deelen gerst, 10 deelen erwten. Bont en Groot-Yorkshire. De verge lijking tusschen het Gr.-Y. varken en het bonte varken, zou niet alleen geschieden met heb oog op de gebruikte hoeveelheden voer, dus de productiekosten van 1 K.G. levend gewicht, maar ook met het oog op de kwaliteit van vleesch en spek en de snelheid van groei. In het geheel hadden we voor deze proef 88 varkens aangekocht. Van deze varkens zijn er in den loop van de proef neming 10 gestorven, vrijwel over alle hokken verdeeld en in dezelfde periode. Groepen. De varkens waren verdeeld in een zestal groepen n.l.: Groep 1 A bostaande uit 17 Gr.-Y. tegen over groep 2 B bestaande uit 17 bonte. Groep 2 A bestaande uit 16 G.-Y. tegen over groep 2 B bestaande uit 16 bonte. Groep III bestaande uit 13 bonte. Groep IV bestaande uit 9 varkens, waar van 8 bonte en 1 Gr.-Y., deze laatste groep was feitelijk te beschouwen als het uit schot van de overige groepen. Leeftijd bij den aanvang der proef. De leeftijd van de varkens, toen zij op het hok kwamen, was gemiddeld 8 weken, al leen de varkens van groep 2 A waren bij het begin dei1 proef pas 7 weken oud, ter wijl de varkens van groep III toen reeds 12 weken waren. Doordat wij .niet genoeg Gr.-Y. konden koopen, hebben wij bij groep 2 A die eerst uit 8 biggen bestond, later nog 8 biggen gevoegd, deze waren 4 weken jonger. De eerste weging had plaats op 2 Mei, terwijl verder in het begin elke week de varkens werden gewogen. Op het eind der proef woog men de varkens éénmaal in de 14 dagen. Verdeeling mengsels. De varkens kregen gelijke hoeveelheden wei. Terwijl de groepen I A. I B. en IV. het mengsel van de Coöperatie ontvingen, kregen de andere groepen het Geldersche mengsel. Van beide mengsels voerden wij een drie tal soorten nml. A. het meest eitwitrijke mengsel, B. het minder eiwitrijke mengsel, C. het minst eiwitrijke mengsel. Bont of Groot-Yorkshire Wij ver- deelen de proef in drie perioden, naar gelang de toediening van één van deze drie mengsels op de verschillende lceftij- In de eerste periode is weinig verschil te constateeren tusschen de Gr-Y. en dc bonte, wat betreft gewichtstoename per dag per varken en de gebruikte hoeveel heid voer noodig voor 1 K.G. gewichtsver meerdering. Alleen stond, groep III, hier aan do spits, wat wel zal toegeschreven moeten worden aan het feit, dat deze var kens reods vier weken ouder waren en vrijwel als loopers waren té beschouwen bij den aanvang der proef. Ook bij de tweede periode was deze groep nog in het voordeel. Hier is dus het voordeel van „loopers" opleggen te con stateeren. Verschil in groei. De derde periode gaf ons echter een groot verschil en wel in het voordeel van de Gr-Y. In deze perio de had groep I B, gemiddeld 6.67 K.G. v. h. voer der Coöperatie noodig voor 1 K.G. gewichtsvermeerdering. Dit was bij dc Gr- Y. maar 4.37 K.G. Dus voor elke K.G. ge wichtsvermeerdering een verschil van 2.30 Iv.G. De gewichtstocname per dag was hier bij de Gr.Y. per varken 0.70 K.G. te gen 0.51 K.G. bij de bonte. Ook in de twee de periode waren de Gr.Y. hier aan de winnende hand. Wat de ander twee tegen elkaar ge plaatste groepen 2 A. en 2 B. betrof, waar de Gr. Y in een heel wat ongustiger .positie verkeerden (S waren immers i we ken jonger en moesten direct maar inval len, terwijl bovendien van een stuk of vier de kwaliteit ook maar matig was) was er in de twee eerste perioden weinig ver schil te zien. De derde periode was ech ter weer in het voordeel van de Gr.-Y. Verschil in slacht producten en uitbeta ling. De grootste verschillen kwamen echter tot uiting in de slachtproducteiv Gaven de Gr.-Y. bijna zonder uitzondering eexste kwaliteit vleesch en spek, de bonte gaven tweede, ja nog veel meer derde kwaliteit vleesch en spek, terwijl de slagers ook veel liever de Groot-Yorkshire had den. Het groote verschil in kwaliteit van vleesch en spek, kwam zeer duidelijk tot uiting bij een leverantie aan de firma Zwa nenberg te Oss, waar wij bij eenzelfde zen ding een prijsverschil per K.G. uitbetaald kregen van 21 centen. De hoogste prijzen maakten de Gr.-Y. terwijl de bonte de laag ste prijs opbrachten. Bij een latere zen ding zware varkens kregen wij als groot ste prijsverschil 19 cents uitbetaald, ten gunste van de Groot-Yorkshire. Welke mengsels 1 Bij het probeeren van de twee mengsels hebben wij hoege naamd geen verschil kunnen constateeren, zoodat wij hieruit de gevolgtrekking zouden kunnen maken, dat de goedkoopere meng sels van de Coöperatie per K.G. groei geen mindere resultaten hebben opgeleverd dan de duurdere zeer eiwitrijke mengsels. Droogvoeren en slobbervoeren boven 90 K.G. Wat het droogvoeren en heb slob bervoeren betreft boven een gewicht van 90 K.G., was er een klein verschil waar te nemen en wel in het voordeel van de slobbermethode. Oorsprong biggen. Tot slot zij nog op gemerkt, dat de biggen, zoowel dc Gr.-Y. als de bonte in do verschillende hokken van verschillende zeugen en beeren af stamden en vrijwel over de geheelo pro vincie gekocht waren. De betaalde prijzen voor de bente big gen waren hooge'r dan voor de Gr.-Y. Deze laatste stamden hoofdzakelijk van wilde OP 14 SEPTEMBER 1930 TE BRUSSEL AAN. DE BLACK CAT BOOK EDS! Indien U ons den juisten ruststand alsmede dén juisten eindstand vóór of op 2 September 1930 inzendt, kunt U mededingen naar don prijs van ACK CAT oorzien van nJïng vergezeld tÓJ Elke inzending moet vergezeld gaan van 3 ledige^ van 20 stuks of 6 ledige doosjes BLACK CAT v, de belastingbanderol Ieder kan meerdere opga-ven inzenden, mits is van het vereischte aantal ledige doosjes. Zijn er meerdere inzondingen, dan wordt In i pS lijkelijk verdeeld onder die inzenders, die den nabij komen. Adresseert Uw zendingen aan: THE BLACK CAT, Afcfr^oetbalprijs Rijswijkscheweg 528, N.B. Wij raden den BLAK CAT-rookers sterk aan de cou^dTTs, die in de BLACK CAT-doosjes zijn verpakt, te sparen, daa^^ij waardevol zijn en recht, geven op werkelijk schitterende cadi ROOKT BLACK CAT DE BESTE VIRGINIA SIGARET Advertentie Centrale zeugen af. Was er niet zoo'n biggen- schaarschte geweest, dan zouden we waar schijnlijk meer keus in de G.-Y. gehad heb ben. In de bonte hadden we heel wat meer keus waardoor het uitgangsmateriaal hier bij gelijksooriiger was. Op het eind wonnen het echter de Groot-Yorkshire. Model droogvoederbak. Wij hebben twee soorten droogvoederbakken gebruikt, waarvan de één echter ver de voorkeur verdient boven de ander. Voor het dren ken gebruikten we eerst automatische drinkbakjes aan tonnen. Deze zijn thans vervangen door een leiding, wat beter be val i. Sukkelperiode. Gedurende de eerste periode waren de varkens wat» branderig. In dien tijd kregen alle varkens tezamen één kruiwagen gras per dag, hetgeen zeer goed geholpen heeft. Andere proef. Te Hoogvliet is ter zelfder tijd een vergelijkende proef geno men tusschen Gr.-Y. en bonte varkens en ook daar waren dc resultaten, evenais bij ons ten voordecle van de Groot-Yorkshire'. Welk varken? De genomen proeven vinden wij van een zeer groote economi sche beteekenis voor zoo'n varkensrijke provincie als Zuid-Holland en wij achten het onze plicht dan ook er den nadruk op te leggen, dat men er naar streven moet een beter soort varken te fokken en te mes ten, dan tot heden in het grootste deel van de provincie het geval is. Het soort varken kan in tijden van ma laise, de -winst of het verlies bepalen en om dit risico zoo gering mogelijk te ma ken, dient men een varken te fokken en te mesten, dat men ten allen tijde gemakke lijk en goed kwijt kan. Dit goede soort varken voor de provin cie Zuid-Holland achten wij het Grool- Yorkshirevarken. Tot slot nog een woord van dank aan het bestuur van de Coöp. en haar voorzit ter, de heer Schakel, voor de goede mede werking en de groote vrijheid, die ze de proefnemers heeft gelaten, bij de uilvoering der proef. De Rapporteur. De adj.-Rijksveeteeltconsulent, Ir. P. VERHOEVEN, Adelheidstraat 16, Den Haag. Groep S: 1. Gebr. v. Dam, 2. H. A. Ma thot, 3. fa. v. d. Geest, 4. S. Langelaan, 5. II. Th. v. Bourgondien. Eerv. verm.: W. Ma rijt, P. Schrier. Groep 9: 1. L. Banch, 2. A. Dorsman, 3. C. Waasdorp, 4. Joh. Blok. Eerv. verm.: Wed. J. Berkhout. Beker O. V.: H. J. v. d. Putten. Voor hoogst aantal punten krans v. d. Gemeen te: Th. Taskin; Plaque Burgemeester: Gebr. v. Dam; idem Gr. v. Stirum: H. A. Mathot. Concert Mandolineclub. Onze Man dolineclub heeft gisterenavond het aan gedurfd het eerste buitenconcert op het Lindenplein te geven. Gezien de keurige uitvoering van het program, blijkt dat men bij hun naar buiten optreden niet over moedig is geweest. De club heeft velen dankbaren luisteraars een genotvollen avond be/.orgd. Dat hun werken door het publiek op prijs werd gesteld, bleek wel uit. de stilte, welke telkens bij ieder num mer heerschte. Wivertrouwen Jan ook, dat deze club nog meerdere kceren een dergelijken avond zal organiseeven en zal trachten een nog grooter bozotting in het orkest to verkrijgen. N00RDWIJK. Etalagewedstrijd. Een welkome at tractie blijkt telken jare de etalagewed strijd van de Noord wij ksclue winkeliers, zoowel voor het pulbliek als voor den win kelier zelf, daar telken jare niet alleen de deelname grooter wordt doch ook de uitvoering en verlichting der etalages steeds beter wordt. Vele prachtige etala ges trokken dan ook gisteravond bij de opening vele kijklustigen, waardoor er een gezellige drukte heerschle in de straten. Intusschen nam de Jury zijn opdracht waar om de bijna 90 etalages te gaan be- oordeelen, waarvan de uitslag het volgen de is: Groep I: I. Jac. Vink, 2. AVed. Brake!, 3. J. P. Bierman, 4. AVed. J. Brakel. Eerv. verm.: J. Imthorn, C. AArestgeest. Groep 2: 1. H. Bouwknegt, 2. P. Alieg, 3. J. W. Roodenrijs. 4. M. J. v. Westerop. Eerv. verm.: C. J. Elstgeest. Groep 3: 1. A. H. Mathot, 2. J. v. d. Werf, 3. H. A. Mathot, 4. C. P. de Jeu. Eerv. verm.: H. Meedemblik, P. H. v. d. Voort. Groep 4: 1. A. J. v. d. Putten, 2. H. J. Zoet, 3. L. P. Koelewijn, 4. C. X. v. Zuylen. Eerv. verm.: C. N. v. Zuylen, A. N. O ver velde. Groep 5: 1. G. Jansen, 2. S. Zwetsloot, 3. H. Otto. Eerv. verm.: C. Smit. Groep 6: 1. P. H. Zouten bier, 2. fa. Jac. Krol, 3. Th. J. M. Rooyers. Eerv. verm.: J. Choufour. Groep 7: 1. Th. Taskin, 2. C. v. Ger- wen, 3. Braun en Sambeek, 4. C. Baalber- gen, 5. -J. Tissing, 6. Jac. Zwitser. Eerv. verm.: J. Tissing, G'. v. Gerven, AVed. Wijnbeek. NIEUWKOOP. ELECTRISCH VERSLAG. Aan de raadsleden is door het Gemeente bestuur een verslag toegezonden over den toestand van het Gemeentelijk electriciteits- bedrijf over 1929, waaraan het volgende is ont- ieen. Hel afgeloopen jaar heeft zich gekenmerkt door drie bijzondere omstandigheden, welke van groot en blijvend belang zijn. Ten le is een eind gemaakt aan den onze- keren toestand, welke sedert de oprichting reeds bestond, voorzoover samenwerking met de 4 gemeenten aanwezig was. Het was aller belang en voordeel deze samenwerking te be stendigen, doch ex art. 121 der Gemeentewet diende een regeling op schrift gesteld en be krachtigd te worden, welke in deze onzeker heid voorzag, met zooveel mogelijk behoud van elks zelfstandigheid. Aan den Burge meester van Zevenhoven komt de eer toe een ontwerp samen te hebben gesteld, dat de 4 gemeenteraden goedkeurden en waarop ook goedkeuring van Gedeputeerde Staten ver kregen kon worden. Ten 2e mag genoemd worden de electrici- teits-tentoonstellifig met daaraan verbonden een etalagewedstrijd. Het succes was zoo danig, dat het de stoutste verwachtingen over trof, waarbij herinnerd moge worden aan de voortreffelijke medewerking van de Directie en het personeel der Leidsche Lichtfabrieken en aan het personeel van ons eigen bedrijf. Ten 3e de invoering per 1 Januari jl. van een door den Accountant van het bedrijf ont worpen vast-recht-tarief voor lichtverbruik, gebaseerd op het stroomverleden der laatste drie jaren. Dit tarief, krachtig gepropa geerd door- en samengekoppeld aan de tentoonstelling is opgezet om het aanwenden van tal van gebruiksmiddelen op eleclrotech- nisch gebied finantieel mogelijk te maken en de ontwikkeling van het bedrijf een krachtige stoot te geven naar de diepte, waar het eind doel in de breedte vrijwel bereikt was. Moge thans volgen een overzicht omtrent verbruik en finantieele uitkomsten over 1929. Straatverlichting. Het aantal in exploitatie zijnde lantaarns vermeerde met 1, n.l. aan den Aarlanderveenschen weg en bedroeg aan het einde van het jaar 94. Stroominkoop. De benoodigde electriciteit, door Leiden geleverd in de betrekkelijke hoofdspanning-ruimten bedroeg 91786 K.W.U. met een verlies van 8631, terwijl van de P.U.E.M. voor Achtienhoven werd afgenomen 4217, tezamen 96003 K.W.U. De afname van Leiden was in de laatste drie jaren alsvolgt: in 1927: 68969 K.W.U., in 1928: 83643K.W.U. en in 1929: 91786 K.W.U. De kosten hebben hiervan bedragen: K.W.U. prijs ƒ3.498.82, id. voor Achttien hoven 784.02, kolentoeslag 367.14, maxi male belasting 4.547.66, meterhuur 96. tezamen 9.29364, of gemiddeld per inge kochte K.W.U.: 9294 X 100 gedeeld door 96003 wordt 9.6 cents. De maximale belasting is beduidend geste gen en wel van 45.878 K.W. in 1928 tot 50.5957 in 1929. Aansluitingen en stroomverkoop. Aan het einde van het jaar had het bedrijf in gebruik 632 meters en 34 klokken, terwijl het getal lichtaansluitingen bedroeg 584 en krachtaan sluitingen 48. "Over 1928 waren deze laatste twee cijfers resp. 562 en 45. De bedrijfsopbrengst heeft in totaal bedra gen 24.343.en de totale afgifte aan K.W.U. 76204, zoodat de gemiddelde op brengst per K.W.U. is 24343 X 100 gedeeld door 76204 wordt 31.9 cent. Het verbruik bedroeg wegens lichtsiroom 50804 K.W.U., wegens krachtstroom 16267, wegens straatverlichting 5938, tezamen 73521. Deze cijfers waren over 1928 resp. 44598, 13733, 6332. De totale afgifte over de laatste 6 jaren was als volgt: in 1924: 39670; in 1925:43383; in 1926: 48458; in 1927: 52849; inl928: 64663; in 1929: 73521. Onder Achttienhoven werd afgenomen 2683 K.W.U. tegen 2697 in 1928. Fi.najitieel gedeelte. In 1929 geschiedde de vaste jaarlijksche aflossing van 3950.—, waardoor de leeningssom, aanvankelijk groot 110.200.teruggebracht werd tot 90.450.-. Het overschot der exploitatie-rekening be droeg 5.083.36, welk hoog bedrag in hoofd zaak te danken is aan het tarief, dat gelijk gehouden is met 1928. Dit bedrag is voor extra-afschrijving aan gewend, terwijl het geld kan dienen tot dek king van de kosten voor den nieuwen trans- fermator. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. CHR. HUYGENS (uitr.) vertr. 27 Aug. van Singapore. JOH AN DE WITT (uitr.) arr. 27 Aug. te Southampton. KON. H0LL. LL0YD. DRECHTERLAXD (uitr.) pass. 27 Aug. Fernando Noronha. GELRIA (uitr.) vertr. 27 Aug. van Las Palmas. AVATERLAND (uitr.) arr. 27 Aug. te Montevideo. KON. NED. STOOMB. MIJ. ARIADNE vertr. 27 Aug. van Genua naar Livorno. BENNEKOM (thuisr.) arr. 27 Aug. te Callao. BERENICE vertr. 27 Aug. van Malta naar Alexandrië. FAUNA vertr. 27 Aug. van Palermo naaf Messina. HEBE vertr. 27 Aug. van Vigo naar Lissabon. HERMES (thuisr.) arr. 27 Aug. te Nan tes. MARS vertr. 27 Aug. van Cadix naar Amsterdam. PLUTO vertr. 27 Aug. van Danzig naar Stettin. PROTEUS vertr. 27 Aug. nam. 7.30 uur van Hamburg naar Amsterdam. TIBERIL1S vertr. 26 Aug. van Guate mala naar Kingston (Ja). TRITON (thuisr.) 27 Aug. nam. 2.30 uur 80 mijl Noord van Flores (Azorcn). VAN RENSSELAER (thuisr.) vertr. 27 Aug. van Barbados naar Plymouth. VESTA vertr. 27 Aug. van Lissabcfri naar Amsterdam. VENEZUELA arr. 28 Aug. van West-In- dië 1. v. Havre te Amsterdam. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. N\V. Holland passzzz,D TèS NW HOLLAND pass. 27 Aug. Thursday ïsl. HOLLAND-AFRI KA-LIJN. ALDABI (uitr.) pass. 2-1 Aug. Madeira. RILLITOX vertr. 28 Aug. van Beira n. Lorenzo Marques. GIEKERK vertr. 28 Aug. van Algoabaai naar Beira. RANDFONTEIN (uitr.) .arr. 26 Aug. te Tanga. RIETFONTEIN (thuiser.) vertr. 28 Aug. van Duinkerken naar Antwerpen. H0LLAND-AMERI KA-LIJN. EDAM, Rott. naar New Orleans arr. 28 Aug. te Antwerpen. LOOIiGOIL, RotterdamVancouver vertr. 26 Aug. van San Francisco. MAASDAM arr. 28 Aug. van New-Or leans tc Rotterdam. NIGT'HEROY, Vanc.-Rotterdani, vertr. 27 Aug. van Astoria. H 0LLAND—AUSTRALIE-LIJN. A AG TE KERK (uitr.) arr. 27 Aug. te Melbourne. HOLLAND—BR ITSCH-INDIE-LIJN. BOVENKERK (thuisr.) pass. 26 Aug. Perim. MEERKERK arr. 28 Aug. van Calcutta 1. v. Antwerpen te Rotterdam. HOLLAND-WEST-AFRIKA-LIJN. AMSTELKERK arr. 28 Aug. van Ham burg to Amsterdam. REGGESTROOM (uitr.) vertr. 27 Aug. van Bordeaux. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BUITENZORG (uitr.) arr. 28 Aug. te Antwerpen. DJAMBI (thuisr.) pass. 28 Aug. Gibral tar. IXDRAPOERA (thuisr.) pass. 27 Aug. Periin. KEDOE (uitr.) pass. 28 Aug. Point de Galle. KOTA INTEN (uitr.) .vertr. 28 Aug. van Bombay. KOTA XAROE arr. 28 Aug. van Rot terdam te Hamburg. SITOEBONDA (thuisr.) vertr. 27 Aug. van Padang. ROTTERDAM—Z.AMERIKA LIJN. ALHENA vertr. 27 Aug. van Hamburg naar Antwerpen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7