SPOOR's MOSTERD De Slavin van het Zwijgen DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1930 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motorrijders tegen elkaar gebot6t. Vier gewonden, In Mcrkstein bij Kerkrade reden de mo torrijders P en S'. met grooto vaart tegen sikaar. Beiden werden, evenals een duo passagier en de echtgcnooto van S. over den weg geslingerd. De vier personen wer den met arm- en beenbreuken, gebroken schouders en inwendige kneuzingen naar een ziekenhuis gebracht. De motorfietsen werden vernield. Door een auto gegrepen. Gisterochtend is een fietsrijder op den rijksweg bij Bussum door een auto gegre pen toen hij het fietspad verliet en naai den Gooischcn Boer wilde oversteken. Hij werd in vrijwel hopeloozen toestand naai de Majella-stichting vervoerd. Men heeft zijn identiteit niet kunnen vaststellen. Auto tegen een betonmolen gereden. Dinsdagavond 9 uur is een personenauto, gemerkt H 68909, komende uit de richting Den Bosch, ongeveer 200 M. vóór do Maas brug bij Grave bij het uitwijken voor een passeerenden autobus van de firma v. d. Rijdt to Grave tegen een op het betonnen wegdok geplaatsten betonmolen gereden met hot gevolg dat de auto omsloeg. Do vijf inzittenden hebben geen letsel gekre gen. De auto werd ernstig beschadigd. Auto tegen een wagen gebotst. Vervolgens tegen twee palen. Woensdagmorgen had er op den Amers- foortschcn straatweg ter hoogtb van den Echoput, een aanrijding plaats tusschen een luxe auto, bestuurd door den heer K. uit Haarlem en een vrachtvoertuig, be spannen met een paard, bestuurd door S. uit Amersfoort. De auto bolste eerst tegen en wagen aan, daarna tegen een telefoon paal, die vernield werd en toen tegen een afrastcringpaal van het kroondomein. Een broeder van den heer IC, die met 't hoofd tegen den voorruit terechtkwam, werd aan 't hoofd verwond en is naar 't ziekenhuis overgebracht. De oorzaak van het ongeval is te wij ten aan 't feit, dat de bestuurder van den auto onvoldoende naar rechts is uitgewe ken. Het auto-ongeluk te Eist. Nadere bijzonderheden. Naar wij vernemen is bij het onderzoek naar de oorzaken van het auto-ongeluk te Eist gebleken, dat dc heer A. G., die als een rustig rijder bekend staat, de auto zelf bestuurde Hij reed ongeveer vijf-en- twintig meter langs den weg, kwam daarna met een lantaarnpaal in botsing, nam een gedeelte van het hekwerk van het brug getje, dat naar de woning van den fruit handelaar Baltussen voert, mede en be landde tenslotte in het water. Verschillende omwonenden, die door het hulpgeroep wakker werden, kwamen zeer spoedig ter plaatse. Het mocht hun spoe dig gelukken don bestuurder, die nog ach ter het stuurrad zat, te bevrijden. Hij gaf eenige minuten later den geest. Eerst om half zes werd het lijk van het tweede slachtoffer, den heer H., eenige me ters, verder tusscten het riet gevonden. Hij had een diep wonde aan het hoofd gekre- &en- De drie overige inzittenden, die spoedig na het ongeval op het droge kwamen, wa ren, vooral de later overleden heer R., aan de grootste verwarring ten prooi. Den verongelukten wagen, die vrij ern stig beschadigd was, had men eerst Woens dagmorgen onj negen uur op het droge, waarna hij naar een naastbijzijde garage werd overgebracht. Het klokje, achter het stuurrad, wees precies kwart voor drie, zoodat op dat oogenblik het ongeval moet hébbon plaats gegrepen. Aan de gevolgen overleden. De fietser, die gistermorgen bij den Gooi- schen Boer te Bussum door een auto werd gegrepen, toen hij den rijksweg wilde over steken zonder dat hij de richting had aan gegeven, is aan do verwondingen overle den. Dr naam van het slachtoffer blijkt te zijn M. Mines, een 69-jarig inwoner van Soest. VREESELIJK NGEVAL TE ARNHEM. Gisteravond heeft op d^n Velperweg te Arnhem een ernstig ongeval plaats gehad. De 20-jarige C. O., die met de tram van de Geitenkamp kwam en met zijn linker arm buiten het raam hing, kwam met dit lichaamsdeel in aanraking met een juist passeerendc bus der Geldersche Tramweg- Maatschappij. Zijn arm werd door het glas letterlijk afgesneden. De tram werd direct tot stil stand gebrfacht, waarna de condusteur den eersten hulp verleetfdc. Even later werd de jonge man naar hel gemeentelijk ziekenhuis overgebracht, waar de jongen ter verdere verpleging werd opgenomen. DE GEVAARLIJKE ZEE. Vier baders gered. Do 19-jarige J. v. d. V., wonende aan de Brueghelstraat te Den Haag begaf zich aan het Stille .Strand te ver in zee en werd door den stroom meegetrokken. Hij werd door middel van een reddingsboei gered door A. G. M., 29 jaar, wonende aan de Toma- tenstraat. Een 23-jarig meisje, dat te Schevenin- gen in zee baadde en kramp kreeg, is door heb.publick, dat, gebruik maakte van de aanwezige reddingsmiddelen, gered. Het meisje was een oogenblik bewusteloos, doch bekwam geen letsel. Verder zijn door het publiek gered een onbekende vrouw en een ongeveer dertien jarige jongen, die nabij een golfbreker baadden en door den stroom werden mee gesleurd. Woensdagmiddag is te Borgen aan Zee dc jongeman P., woonachtig te Hilver sum, bij het baden verdronken. Zijn lijk is ecnigen tijd later aangespoeld en naar Bergen overgebracht. Verdronken. Dinsdagmiddag ging de Duilseher Paul Wagner, 21 jaar oud, wonende tc Canne (B), nabij de stuw te Borgharen-Maastricht in de Maas zwemmen, waarbij hij echter ver dronk. Men heeft na lang dreggen liet lijk kun nen bergen. Woensdagmiddag te vijf uur is de ne gentienjarige P. E., wonende te Vught, bij het baden in de Engelsche Dieze te Den Bosch verdronken. De jongeman was aari het spelevaren en had zich te water begeven. Met een touw in den mond liet hij rich door een motor boot voortslepen. Vermoedelijk heeft hij door den golfslag water binnen gekregen. Hij verdween plotseling in de diepte en is later levenloos opgehaald. Tragische dood. Dinsdag moest de bejaarde arbeider H. v. d. Wal, wonende aan de Graaf Adolf- laan te Winschoten, door een politierech ter als getuige worden verhoord in een bu- renkweslic. Dc man was zoo van streek, dat hij uit dc rechtzaal moest worden ge leid; spoedig is hij daarop overleden. DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG, f DE „STATENDAM" DOOR STORM OVERVALLEN. Persoonlijke ongevallen en ernstige materieele schade. Xaar men ons uit Rotterdam bericht, heeft het grootste schip der Ncderland- sche vloot de „Statendam" op zijn laatste uitreis met een onverwacht zwaren storm te kampen gehad. De huizenhooge golven sloegen hierbij tot over het sloependek en de sehooistecnen heen, terwijl het schip zoo zwaar slingerde en stampte, dat ver schillende leden van de bemanning bij hun werk tegen wanden of voorwerpen werden geslagen en min of meer ernstige kneuzin gen opliepen Een hofmeester, die door een overkomende zee in een ruim was geslin gerd, bleek er zoo slecht aan toe, dat hij later bij aankomst te New-York onmiddel lijk in een ziekenhuis moest worden opgc- De^ snolheid van het schip, welke onder normale onistanigheden -18 mijl per uur bedruagt, moest gedurende enkele dagen tot 28 mijl worden verminderd. Toch geluk te 't later den verloren tijd weer in te ha len, zoodat men op voorgeschreven tijd stip te New-York aankwam. Ook het schip zelf heeft door den storm ernstige schade opgeloopcn, zoo werden o.m. de beide sluurbakken, aan weeskan ten van de brug ingebouwd, geheel wegge slagen. Bij terugkomst in het vaderland zal het herstel werk aan „Wilton" te Schie dam worden opgedragen. Uit een seinpaal gevaiien. Op het sialionsemphicemenl te Arnhem is een schildolskneeht werkzaam voor de firma K,. uit een seinpaai gevallen en met ernstige verwondingen in het ziekenhuis opgenomen. (Rccl.j Aan de gevolgen overleden. De bejaarde H. B. te Meedhuizen (Gron.), die voor eenige dagen van een wagen met koren viel is overleden. Slachtoffer van de wannte. Op den X.Z. Voorburgwal te Amsterdam is- gistermiddag een bejaard man uit Heem stede vermoedelijk door de warmte onwel geworden. Hij werd een melkinrichting binnengedragen; kort daarop is hij over leden. Kinderverlamming Te Gouda is een 23-jarige Zuster, die be iast is met de verpleging van kinderver- lammingspatiënten zelf door deze ziekte aangetast. Het totaal aaiïtal gevallen be draagt thans 38. Bij een 2-jarig dochtertje van den heer R. A. te Valthermond (Drenthe) doet zich kinderverlamming voor. Bij het twee. en oen half jarig zoontje van den tuinder J. v. L. te Reeuw,ijk is kin derverlamming geconstateerd. Dit is het negende geval in het dorp. Het zieke kind is naar Gouda overgebracht. BRAND AAN BOORD VAN EEN RUSSISCH SCHIP. Met stoom bespoten. Aan boord van het Russische 6.s, „Kras- ny Probintern" heeft een brand gewoect, die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, maar die tenslotte een gelukkigen afloop heeft gehad. Het schip kwam van Ham burg met oen lading lucifers, teer, pek, be stemd voor de fa. Vroeger te Aiblasser- darn. Toen het schip Woensdagmorgen voor den Water wag kwam, brak brand uit in ruim II, waarin o.m. een partij lucifers was opgeslagen. Daar het geval zich ern stig liet aanzien, mocht het schip niet binnen komen. Do bemanning was toen al bezig te trachten bel. vuur met water te blussehen. Later is men er toe overgegaan .stoom op het vuur tc spuiten. Toen tegen Ü1T DE RADIO WERELD Programma's voor Vrijdag 29 Augustus Huizen, 298 M. N a 6 u u r 1071 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzending. S.009,30 Gramofoonplatcn. 11.30—12.00 Ziekenhalfuurtje. 12.001.00 Concert door het K.R.O.- 8extet. I.00—2.00 Gramofoonplaten. 2.00—2.30 Causerie over ouderlijke macht en voogdij. 2.30—2.40 .Solistenconcert (sopraan, pia no, viool, fluit). 5006.00 G r a m o f o o n pi a te n 6,007,15 Concert door solisten (so praan, alt, piano). 7.157.45 Boekbespreking door T. de Witte. 7.45—8.00 Gramofoonplaten, 8.0011.00 Concert door het K.R.O.- Orkest, o. 1. v. Joh. Gerritsen. Haartje Offers, contra alt'. F. Boshart a. d. piano. 9.30 Persberichten. II.0012.00 Gramofoonniuziek. Hilversum, 1875 M. 8.00 V.A.R.A. Orgelspel door Joh. Jong. 9.00 Gramofoonplaten. 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.1 V.A.R.A. Voordracht door David Premselor. 10.30 Zieken uurtje. 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Politieberichten. 12.152.00 A.V.R.O Concert AVRO-Va- canti o-Orkcst. 2.003.00 Gramofoonplaten. 3.004.00 Concert AVRO-Kwjntet. i 4.00 V.A.R.A. „Onze Keuken", door P. J. Kers. 4.45 Voor do kinderen. 5.45 Concert. YARA-Orkest. 6.50 Actueel allerlei door het N.V.V. 7.05 Vervolg concert. 7.45 Politieberichten. 8.01 V.P.R.O. Concert. Het Amster damse!) Vocaal Kwartet. 8,45 Ds. G. Horreus de Haas: De reli gie in dc moderne wereld. 9,20 Vervolg Concert. 10.00 Persberichten. 10.03 Persberichten. 10.10 Mevr. Jodjana: Jets over Perzi sche taal. geschiedenis, dichters en dicht kunst. 10.30 Gramofoonplaten. 11.00 c.a. V.A.R.A. Gramofoonplatcn. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Concert. 12.50 Orgelconiert door M. Renton, 1.50—2.50 Gramofoonplaten. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Nieuwsberichten. 7.00 Zang door Stiles-Allen. 7.207.40 Lezing. 7.50 Dansmuziek. 8.20 Concert. 10.00 Nieuwsberichten. 10.15 Lezing. 10.30 Marktberichten. 10,40 Orkestconcert. 11,20-^-12.20 Dansmuziek. Radio Paris, 1725 M. 12.02.20 Gramofoonplaten. 4.05 Orkestconcert en soli. 7.40 Gramofoonplaten. 0.05 „De Dochter van den Taiwbour- Majoor", van Offenbach. Orkest en so listen. Langcnberfi, 473 M. 7.257.50 Gramofoonplaten. 7.50—8.50 Orkestconcert. 10.3512.15 Gramofoonplaten. 12.30 Gramofoonplaten. I.252.50 Qrkestconcert. 5.506.50 Orkestconcert. 7.20—10.20 Uit Salzburg: „Don Gio vanni". Opera in 2 bedrijven van W. A. Mozart. Daarna tot 12.20 Orkestconcert. K a 1 u n d b o r g, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.20—5.20 Orkestconcert en voordracht. 5,205.50 Kinderuurtje. 8,20—9.20 „Valbygaasen". Vaudeville in 1 acte van E. Bogn. 9.209.50 Cello-recital. 10.30—1.20 Concert door Banjo-Kwartet. Zang. II,20—12.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 3,20 Concert uit de Kurzaal te Ostende Orkest, José Iturbi (piano). 5.20 Trioconcert. 8.35 Gramofoonplaten. 8.50 Concert. Orkest en pian^. 8.35 (338.2 M.) Concert, georganiseerd dopr de SAROV. Z e e s e n, 1635 M. 6.05—7.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonplaten. 9.2012.20 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonplaten. 1.152.20 Lezingen. 2.20—3.20 Gramofoonplaten. 3.20—4.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.50—8.2Ö Lezingen. 8.20 Concert. 8.50 Declamatie. 9.40 Orkestconcert. Daarna: Berichten en tot 12.50 Dans muziek. den middag het vuur bleek te zijn ge- bluseht, kon het schip opstoomen en is inmiddels in Rotterdam anngekomen. De schade bleef beperkt tot ruim II. Raadselachtige vermissing. Een te Arnhem wonend heer deed Dins dag bij do politie aangifte van de vermis- sing van een portfeuiHo inhoudende zes bankbiljetten van 100 en een van 50. Aangezien de man niet wist op welke wijze hij dal bedrag was kwijt geraakt, zal het, indien dc eeriijke under niet verschijnt moeilijk zijn bet geiu terug te krijgen. De „Velserbrug" hersteld. Naar wij vernemen heeft de „Velser brug", na gehel te zijn gerepareerd, voor de laatste maal proefgedraaid. De brug heeft aan alle gestelde cischen voldaan en is hedenochtend te vijf uur weer in bedrijf gesteld geworden. De inbrekers te Tilburg. Dinsdagavond ontdekte de heer v. d. M., dat bij zijn compagnon den heer H. aan den Nieuween Bosgchweg te Tilburg was ingebroken. Dc dieven hebben zich evenals bij de dezer dagen gepleegde inbraak bij den heer v. d. V. in de Prof. Dondersstraat toegang tot de woning verschaft door een glasruit uit de tuindeur te snijden, zoodab zij de deur aan den binnenkant konden openen. Het geheele huis is doorzocht, ver scheidene kasten werden opengebroken. Daar de familie uitstedig is, kan niet wor den vastgesteld, wat wordt vermist. Ook nu schijnt wederom geen zilver werk te zijn meegenomon, terwijl ook ner gens vingerafdrukken zijn gevonden, waar uit kan blijken, dab men hier met geraffi neerde inbrekers heeft lo doen, die de klappen van de zweep kennen. Een buit van 14.000. Ten huize van den kweeker Th. v. cl. K. aan den Kruisweg te Monster is ingebro ken. Uit een brandkast is ongeveer 14.000 gestolen. FEUILLETON Uit het Engelsch van FRED. M. WHITE. „Carl heeft nooit om iemand anders ge geven dan om zichzelf", f>ru?esteerde hij. „Werkelijk ecjit van iemand te houden was hem ten eenenmale onmogelijk." „Je doet hem onrecht, Phil. Hij hield oprecht veel van de pupil van Shir Char les Darryll, die, met haar broer en zijn vrouw naar Simla kwamen. Alles ging prachtig tot er een mededinger op do proppen kwam. Jij was toendertijd niet in Simla, dus jo hebt dat zoo niet meege maakt. Of die mededinger slinkschc mid delen gebruikte of niet, heb ik nooit kun nen ontdekken, maar op een tocht naar buiten kregen zij ruzie. Carl wilde er nooit over spreken. Maar van den mededinger is nooit meer een spoor gezien en Carl is sedert dien een lichamelijk wrak. Hij „Jc wilt toch niet zeggen", barstte Ber- rington uit, „dat je broer hier dc heer des huizes is: Carl Satorius?" De vrouw aarzelde, en stamelde iets zij was hevig geschrokken. „Je schijnt meer te weten dan ik dacht", zei ze. „Misschien zal ik alios beter begrij pen als ik weet wat je hier komt doen. Maar Carl Satorius is mijn broer." „Dus jullie hebt de meisjesnaam van je moeder aangenomenDoet een eerlijk man zoo iels? Als ik je lieve, eerlijke gezicht niet zag, zou ik haast gaan gelooven dat jij ook bij al dat geknoei betrokken bent. Maar wat dat betreft, ben ik gerust. Maar nu je broer: kun je mij in de oogen kijken en met do hand op het hart verklaren, dat hij het leven leidt van een eerlijk man?" Het meisje sloeg de oogen neer. „Je kunt me niet antwoorden", ging Bcrringlon na een oogenblik voort. „Je zet jo geluk en je veiligheid op het spel voor ben creatuur, wiens ziel even krom is als zijn lichaam." „O, zeg alsjeblieft niet zulke vreeselijke dingen", smeekte Mary Satoris", je foltert me ermee." „Mijn lieve meisje, dat spijt mij, meer dan ik zeggen kan, maar de omstandighe den zijn er niet naar om dc dingen tc ver bloemen. Jo mag natuurlijk niet alles we ten, maar ik weet zeker dat je een heele- boel vermoedt Waarom trachtte jc anders Sir Charles Darryll le spreken tc krijgen, den avond voor zijn dood waarom schreef je hem dat briefje dat in zijn slaapkamer gevonden is? En waarom bleef je dien nacht in het hotel en waarschuwde de nachteniployé's. Je ziet Mary, het is nut teloos om to probeeren je geheimen voor me te verbergen." Mary Satorius keek den spreker met groote oogen aan. „Ik had er geen vermoeden van, dat je zooveel wist", stamelde zo na een oogen blik. „Ik weet veel, maar ik zou nog veel meer willen weten", ging Berrington voort. „Je moet goed in het oog houden, dat ik de zaak niet in handen heb en de politie je broer op het spoor is. Die man die bij mij is, is een inspecteur van Scot- i land Yard. Waarom beken je niet alles om jo te redden, Mary? Jo hebt groote kans om op de beklaagdenbank terecht te ko men in verband met de verdwijning van het lijk van Sir Charles Darryll." „Tk ben zoo onschuldig als een pasge boren kind, Phil. Ik heb integendeel mijn best gedaan om te probeeren te verhin deren dat „O, ik weel het, ik weet het", zei Ber rington ongeduldig. „Maar de monschcn, die het lijk van Sir Charles Darryll gesto len hebben zijn bij de politie bekend en ze zullen, jou waarschijnlijk van medeplichtig heid verdenken. Je broer is waarschijn lijk de hoofdschuldige; en toch zeg jij...." „Er is en wordt meer tegen hem gezon digd dan dat hij zelf zondigt", riep Mary Satoris met vuur. „Jc vindt mij natuur lijk dwaas en blind, maar je weet ook niet alles." „Het is niet dc kwestie wat i k weet", vervolgde de kolonel. „Natuurlijk geloof ik jc op je woord. Maar de politie zal do zaak anders beschouwen. Weet je wat er acht ér die gesloten deur daarginds ge beurt Het meisje rilde en verborg het gezicht in de handen. Ze scheen bang om iets te zeggen. Berrington vroeg het haar twee maal voor ze antwoord gaf. „Neen, ik weet hot niet", zei ze einde lijk. „Mijn broer vertelt mij lang niet al les hij weet wel dat ik een heeleboe] niet goedkeur. Vandaag nog waagde ik het iets tegen hem te zeggen dat hem niet aan stond en hij werd zoo vroeselijk kwaad dat hij mij in mijn slaapkamer opsloot, maar ik kon de deur van de kleedkamer geluk kig openkrijgen en ontsnapte zoo. Ik wilde me juist mengen in wat daar in de eetka mer gebeurt toen ik jou zag. Er schijnen 1 nog andere menschen te zijn." „Ja", deelde Berrington op smalenden toon mee. „Er zijn twee avonturiers, die hier als Reggie e'n Cora bokend schijnen Ie zij11 en die gisteren in hot Royal Palace Hotel probeerden dc juweclen van Beatrice Darryll te stelen, vermomd als Generaal Gastang en Gravin de la Moray. Dan die schurk van een Stephen Richford, die Bea trice onder valscho voorwendsels getrouwd heeftverder dokter James Bentwood, ook zoo'n model heerschap! Wat was dat?", vroeg Berrington opeens verschrikt. „Ik zou zeggen een kreet van pijn", was het onthutste antwoord van het meisje. Het leek inderdaad op een kreet van pijn, een zwakke, maar cigenaardig-door- dringondc kreet. Berrington vergat in zijn plotselinge opwinding den heelen in specteur Field en diens vermaning om toch voorzichtig tc zijn. Hij liep snel de hall in en legde do hand op de deurkruk van de eetkamer. Mary Satoris ronde hem na, haar gezicht vertrokken van angst. „Doe het niet", smeekte ze met trillen de stem. „Er zijn hier geheimen, afschu welijke geheimen, lugubere Oostersche kun sten waarvan jij niets weet, al ben je jaren in Indië geweest. het is zoo verschrikke lijk gevaarlijk Hoe onverschrokken hij ook was, toch aarzelde Berrinton. Hij zou zeker zijn zelfbchccrsching weergekregen hebben en teruggegaan zijn, als die vreemde, pijnlij ke, doordringende kreet niet opnieuw ge klonken had. Het was meer dan een im pulsief man als hij verdragen kon. Met een ruk opende hij de deur en stond op het punt om binnen te gaan, toen Mary hem terug trok. „Nu het zoover gekomen is", zei ze ge jaagd, „laat mij het risico dragen. Ik heb je hiertoe gebracht en ik moet zorgen dat je er het beste van ons tweeën afkomt. Carl, wat is dit?" Do vrouw vloog Berrington voorbij, die in de schaduw van de deuropening stond. Ze hoorde een gegrom en gaf een moment later een luiden kreet toen een klap op haar wang weerklonk. Iemand lachte alsof hij die daad goedkeurde. Berrington meen de het ongure keelgeluid van Richford te herkennen. De kolonel bedacht zich geen oogenblik langer en stormde de kamer in. Maar wat er verder met hem gebeurde, bleef voor Field's oogen verborgen, want onmiddel lijk werd de deur van de' eetkamer achter hem dichtgegooid. HOOFDSTUK XVIII. Berrington geeft signalen. Inspecteur Field slikte een ongezoulen vloek in. Hij had een dergelijke onverant woordelijke krankzinnigheid niet verwacht van een officier, die in een reeks van ko loniale campagnes getoond had niet spoe dig het hoofd tc verliezen. Een paar minu ten geleden leek alles juist zoo schitte rend te gaan en nu dit.... Field was een moedig man, het woord angst kwam in zijn dictionnaire niet voor, maar hij ontveinsde zich niet, dat zijn bondgenoot zich in groot gevaar bevond. Het eenige wat er voor hem opzat, oor deelde de inspecteur, was zijn toevlucht te nemen tot brutalen bluf hij zou naar binnen gaan en dc bende kalmweg vertel len dat hun spelletje uit was en dat het huis omsingeld was door de politie. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6