WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 VOORSCHOTEN. Gevonden. Eon bankbiljet, een kip- penvoederbak. Verloren: een damesporte- monnaie, een portefeuille. Geboren: Adrianus Johannes z. v. A. J. van der Ham en P. Vrijburg. Getrouwd: P. A. F. Kneijber en M. A. Lamboo. Ingekomen: W. J. M. Hoogveld van Beesel. L. H. A. Held, van N. O. I. K. Timerman, van Zuidwolde. Vertrokken: C. J. van der Made en gezin naar Veur. L. J. van der Bijl naar Hoorn. Wed J. J. van Rijssel geb. War nar van Den Haag. WOUBRUGGE. Wilhelminafeesten. Het programma van de feestviering ter gelegenheid^ van de 50ste verjaardag van H. M. de Koningin is als volgt: Woensdag 10 September 8.30 uur reveille van den toren en koraalmu- ziek. 9.30 opening van het feest door den eere-voorzitter. 10 uur schoolkinderoptocht. 10.4 uur volkspelen (kinderen). 2.30 uur groot hippisch tournooi. Concours van land- bouwpaarden. De prijzen zijn 20, 15, 10 of 5 benevens aangeboden eere- prijzen o.a. door B. en W. Daarna wordt caroussel gereden, welwil lend aangeboden door den commandant van het Ge reg. veld-art., door 12 onderofficie ren, uitgevoerd onder leiding van een le luitenant. Na dit nummer van hooge rijkunst ver zorgt de Burgerlijke Rijvereeniging „De Amstelruiters" uit Bovenkerk een niet minder belangrijk programma 1. een entree en caioussel. 2. een tally hoornet groepen en beslissende heat. 3. Individueel sprin gen en sauts-conplés en 4. ,cn estafetten- rit, onder leiding van hun instructeur de heer W. Slob, res.-luit. der huzaren. Ten slotte springconcours voor onderof ficieren van het 6e Reg. Veld-art. over hindernissen. 's Avonds van 8 tot 9 uur voetbalwed strijd op het verlicht terrein gecostumeerd. 9 uur bioscoop. Dondqerdag 11 September half 10 tot 11 uur roeiwedstrijd, 11 u. schietwedstrijd, 11.30 u. tontrekken, 2 u. blaastrappen en stoelendans, 2.30 u. stroophappen, 2.45 uur sprietloopen, 3.15 tuowtrekken, 24 uur ringrijden tilbury en fietsringrijden. Des avonds 911 bioscoop en van 1112 uur vuurwerk. Door vriendelijke aanbod van autobe zitters zal op een nader te bepalen datum een auto-tocht worden gemaakt De feest commissie zal deze tocht dan aan de ouden van dagen in ons dorp aanbieden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Door omstandigheden kunnen wij het vervolg van het gisteren geplaatst Raads- verslag niet in ons nummer van heden op nemen. Wij plaatsen het morgen. Aanrijding. —-00 winkelier P. v. L. werd gisteren in de Julianastraat met een hand wagen door een autobestuurder uit Den Haag aangereden. De schade werd terstond vergoed. NIEUWVEEN. WILHELMINAFEESTEN. Onder een stralend Augustus-zonnetje begonnen Maandagmorgen de Wilhelmina feesten. Schier huis aan huis wapperde de vaderlandsche driekleur. Des morgens wer den de kinderen op school getracteerd op limonade, chocolade en wat dies meer zij. Tegen twee uur 's middags trokken de leer lingen der lagere scholen, met oranje sjerpen om, onder de vroolijke toonen van een muziekcorps, naar het raadhuis. Hier waren reeds aanwezig de burgemeester der gemeente, de heer J. W. Geesink, met -zijn ecktgenoote, alsmede de bestuursleden der Wilhelmina-Vereeniging. De voorzitter, dr. B. Nout, sprak den burgemeester toe. Dan werden onder leiding van den heer Schoorl, hoofd der K. K. school, door alle school gaande kinderen een drietal vaderlandsche liederen op verdienstelijke wijze gezongen. De burgemeester sprak een dankwoord en richtte zich toen in het bijzonder tot de kinderen. Spreker hoopte, dat de liefde tot ons vorstenhuis steeds zou mogen toe nemen. Gaarne zal hij de wenschen der burgerij voor onze geëerbiedigde Koningin aan Hare Majesteit overbrengen. Met een „Lang leve de Koningin" was dit gedeelte afgeloopen. Toen wenschte dr. Nout na mens allen ftiovrouw Geesink geluk met haar verjaardag. Een drietal meisjes boden de burgemeesters-vrouwe een bouquet bloe men aan. In gesloten gelederen trok men toen naar het terrein van den heer Ran, waar verschillende kinderspelen werden uitge voerd. Schitterende prijzen vielen de win naars ten deel; de overigen kregen een troostprijs. De belangstelling van de zijde der ouders viel nogal moe. 's Avonds te acht uur trokken de g.vm- nastiek-vereeniging „Houvast" uit Alphen a. d. Rijn en „S.O.S." uit onze gemeente, onder muziek naar het feestterrein. „Hou vast" gaf als gast 'n serie uitvoeringen die een welverdiend applaus oogstten. Ook de nog jonge „S.O.S." liet goed werk zien. Het geheel bood met de schoons kicurverlich ting een fantastische aanblik. De burge meester sprak na afloop de turners toe en reikte aan de beide vereenigingen een me daille over, terwijl de leider van „Houvast" nog persoonlijk een medaille in ontvangst mocht nemen. Aan het applaus kwam schier geen einde. De drukte op het feestterrein hield nog eenigen tijd aan, doch over het geheel was ook hier de terugslag der eco nomische crisis merkbaar. WOERDEN. Ongeval. Zekere M., wonend aan de Pannebakkerijen, ging met een disselwa gen het land in, toen hij, tengevolge van de gladheid, van de dissel gleed en onder de wagen terecht kwam. Met inwendige kneuzingen werd de man opgenomen en op advies van de dokter naar het Ziekenhuis overgebracht. De toestand is redelijk wel. Aanrijding. Hedenmorgen had in de Voorstraat een aanrijding plaats. De wiel rijder P. reed rechts van den weg toen uit de Kruisstraat een auto kwam. De slager de H., die van den anderen kant kwam, ook per rijwiel, zag de auto te laat en haalde links uit, waardoor hij pardoes tegen P. aanbotste. De beide rijwielen bekwamen schade, maar persoonlijke ongelukken had den wonder boven wonder niet plaats. De auto kon tijdig remmen. De bestuurder er van had niet de minste schuld. De verkorte dienstplicht. Donderdag avond te 7 uur heeft in het Stationskoffie huis alhier een vergadering plaats, waar bij inlichtingen zullen worden verstrekt door een instructeur uit Woerden betreffen de het vooroefeningsinstituut tot verkor ting van den eersten oefentijd in het leger. Belanghebbenden kunnen hier alle inlich tingen bekomen. Naar K eve la er. De bedevaartgangers uit Woerden naar Kevelaer zullen op Za terdag 6 September vertrekken des mor gens te 7.27 en weder in Woerden aan komen Maandag 8 Sept. des avonds te 19.35. De kaartjes zijn verkrijgbaar a 6.50 bij de bekende adressen. Staking. Hedenmiddag hebben een 16-tal meisjes aan de Lingeriefabriek het werk gestaakt. De oorzaak is gelegen in een geringe loonkwestie, waarbij deze staking als protest moest dienen. De overigen van het vrouwelijk personeel, die in het begin zich wilden aansluiten, zijn echter aan het werk gebleven. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). WILHELMINAFEESTEN. Gisterenavond te half zeven werden de feesten der Wilhelimnavereeniging ge opend met een gecostumeerde voetbalwed strijd tusschen ongeschoolde veteranen van de Groendijk en van Zoeterwoude (Hooge Rijndijk). Reeds voor den aanvang hadden de grap pig gecostumeerde (w.o. Indianen, Volen- dammers, clowns enz.) voetballers aller be langstelling. Wegens gebrek aan sportieve kennis zijn wij genoodzaakt alle fouten en verkeerde buitelingen over het hoofd te zien; het was voor allen een zwaar werk! De uitslag was 11 gelijk spel. Na afloop werd namens de spelers door den heer de Groot aan de leider van den wedstrijd, den heer Bergers, een bloemen mand aangeboden. De heer Bergers,dankte de spelers en kon namens het bestuur me- dedeelen, dat wegens de gelijke uitslag geloot moest worden voor den beschik baar gestelden prijs. De Grocnendijksche voetballers waren de gelukkigen en ont vingen elk een medaille, terwijl ook de scheidsrechter, de heer Beerenpoot uit Leiden, een medaille ontving. De door de W. V. beschikbaar gestelde geldprijs voor de meest komische groep werd niet toe gekend doch onder de spelers onderling verdeeld. De voorzitter der W.V., de heer de Bruin, sprak ten slotte eenige woorden van dank en hoopte het volgende jaar weer op de veteranen te mogen rekenen. Inmiddels waren de talrijke amusements inrichtingen op het naastliggende terrein in werking gesteld, waarvan reeds een matig gebruik werd gemaakt. Deze heerlijke zomeravond was een goed begin van de W.V.-feesten. Aanrijding. Gisterenmiddag te 4 uur werd nabij den Weipoortschen weg de heer D. Teske uit Leiden door een hem achter op komende auto van den heer M. uit 's Gravenhage aangereden. De heer T. kwam te vallen en beliep enkele schram men, terwijl zijn rijwiel totaal werd ver nield. Veldwachter v. d. Vliet was spoedig ter plaatse eTi stelde een onderzoek in. Het zal de autobestuurder wel centen kosten. ZOETERWOUDE. Geweekte broodjes. De bakker van L. had gisterenmiddag even zijn paard en wagen onbeheerd laten staan om brood te bezorgen bij een van zijn klanten. De 17-ja- rige H. M. sprong toen op den wagen en daar het paard nog al schichtig is, ging het meteen aan den haal. Tegenover het Kruisheerenklooster geraakte het gespan te water. Op het hulpgeroep kwamen er een aantal broeders toegesneld en mochten het genoegen smaken den jongen te red den. Paard en wagen werden later op het droge gebracht. Met circa twintig natte broodjes en een gebroken wagenveer liep dit ongeval goed af. ZEVENHOVEN. Gunning. Het schilderen van de Mo len van den Noordschebuurter polder is ge gund aan den heer Bongcnaar te Nieuw koop. Ongeval. De veehouder v. K. had heb ongeluk vanaf de afrol onder een kar steenen te geraken. Ernstig werd hij aan hoofd en arm gewond en moest op advies van den dokter naar het ziekenhuis. STADSNIEUWS ZUID-HOLLANDSCHE BAKKERSB0ND. De 12de jaarvergadering. De Zuid-Hollandsche Bakkersbond hield heden in „Zomerzorg" zijn 12de algemeene jaarvergadering. Hedenmorgen te ruim elf uur werden de zeer talrijke aanwezigen verwelkomd dooi den voorzitter van de Leidsche afdeeling, den heer J. Raaphorst, waarna de bonds voorzitter, de heer J. Schouten van Kra- lingscheveer dankte voor de ontvangst en met genoegen constateerde, dat het leden tal in het afgeloopen jaar weer belangrijk is toegenomen. Spr. besloot zijn inleiding met een beroep op aller medewerking om den bloei van den bond te bestendigen. De damea verlieten hierop de vergadering tot het maken van een tramtochtje naar Wassenaar. Na heropening der vergadering deelde de heer Schouten mede, dat het komende jaar opnieuw een belangrijke uitbreiding van het ledental belooft, daar zeer waar schijnlijk het eiland Goeree-Overfiakkee bij den Z. H. B. B. zal worden gevoegd. De notulen van de vorige te Alphen aan den Rijn gehouden jaarvergadering werden onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat thans alle organisaties zich bereid hebben ver klaard den minister te verzoeken een ver vroegd aanvangsuur in te stellen in die plaatsen, waar collectieve contracten zijn gesloten. Na uitvoerige bespreking van de actie-Haalebos in het bondsorgaan, werd het bestuursbeleid, zooals het tot dusverre is gevoerd, met algemeene stemmen goed gekeurd. Betreurd werd evenwel het feit, dat de Leidsche feestcommissie zich gewend heeft tot de leveranciers met een circulaire, waarin een bijdrage werd gevraagd om de feestviering te doen slagen. (Wordt vervolgd). DE SPORTWEEK. Aan de leden van „Klimop". De Sportweek nadert, en alle vereenï- gingen zijn druk in de weer, om zich te trainen voor de komende demonstraties. Aan de leden van „Klim-Op" te zorgen, dat ook haar vereeniging in die dagen met succes medewerkt. En daarom acht ik het noodig, een oproep te doen aan alle leden van „Klim-Op", om de oefeningen alle trouw en ijverig bij te wonen, zonder ook maar een enkele te verzuimen. Misschien zijn in de vorige weken en kelen door vacantie of anderszins ver hinderd geweest op het appèl te ver schijnen. Maar nu mag voortaan niemand meer ontbreken! Want anders wordt het beslist onmogelijk, een goed figuur te maken. Maar .dat nooit! Neen, laten we nu alle moeilijkheden- op zij zetten, en zorgen dat allen op tijd present zijn in de oefenzaal. Er moet nog veel gebeu ren, er moet nog hard worden geoefend; maar als nu alle' leden en adspiranfc- leden flink hun best doen, dan komen we zeker tot een prachtig resultaat. Dus, jonge dames en meisjes, van nu af allen present! PATER H. MULDER. Nieuwe telefoonabonné's. 724 M. A. van Diemen, Hooge Morsch- weg 75 (Oegstgeest); 931 O. Kruijsdijk, Wasstraat 49; 758 Th. W. Pet, Zand straat 19; 1008 fa. J. Zitman en Zn., directiekeet, Rapenburg 41; 890 fa, de Mooy en Cq. v. Golberdinge, Merelstraat 26; 606 Wed. C. M. TilanusGodefroi, Kempenaerstraat 24 (Oegstgeest); 1020 F. Gerritzen, v. Oldenbarneveldstraat 14; 1083 J. Gorthuis, Maresingel 58; 1185 N. M. STeijser, Cobetstraat 52; 931 H. A. Niersman, Rijndijk 6 (Voorschoten); 1016 Dr. G. Stiasny, Maredijk 151; 1287 Mevr. de wed. Mr. T. L. Wittenrood van Sille- voldt, Lijsterstraat 34; 1182 J. W. Ph. v. d. Noordaa, Nieuwe Rijn 23; 2964 M. G. Verweij, Buitenruststr. 4; 1345 Gebr. Fontein, Hooge Rijndijk 112; 1379 W. J. Hassel'bach, Plantage 8; 1562 Mevr. J. J. v. Stuyvesant Meyen v. Tengnagell, Wil- helminapark 6 (Oegstgeest); 734 Mej. D. G. Vader, Rijnsburger weg 140; 152o N.V. H. en G. Schroder's Modehandel, Bree- straat 118; 1081 Gebr. Tijssen, Utr. Jaag- - pad 6S; 1651 M. Ziegelaar en Zn., Oude Singel 146; 99 W. L. Deen, Rijndijk 94 (Voorschoten); 1725 G. H. v. d. Ham, Rijn- en Schiekade 96a; 1678 C. de Groot, Wijtenbachweg 16 (Oegstgeest); 1758 H. v. d. Tas, Joh. de Wittstraat 57; 1790 G. van Leeuwen, Hooge Rijndijk T 50 (Zoeterwoude); 1643 Th. J. Genet, Rijns*- burgerweg 123. Geboreji: Willem z. v. N. C. Kinkel en G. Reijngoud. Helena Johanna d. v. P. Pikaar en J. de la Rie. Maria d. v. J. Zaalberg en G. H. Lefeber. Agnes Franc.a Thera. d. v. P. Neuteboom en J. v. d. Blij. Albertje Sjoukje Maria d. v. F. Lafebcr en C. M. Kompier. Jasoba d. v. A. J. Ruitenbeek en C. M. Segaar. Mina d. van R. Pet en C. W. Slegtenhorst. Abraham z. v. P. van Riet en E. v. d. Berg. Nicolaas Johannes zv. N. Libochant en L. Hoppenbrouwer. Wilhelmina Petro- nella d. v. R. Wiggers en M. Leemans. Neeltje d. v. J. A. van Oevelen en J. M. Vis. Jacob z. v. J. de Gelder en C. E. v. Kampenhout. Sibilla Maria d. v. J. Thomas en M. Lommen. Margaretha Wilhelmina d. v. J. H. v. d. Wijngaard en M. v. d. Blom. Adrianus z. v. A. van den Burg en H. P. Brama. Anna Aploa. Jaca. d. v. A. J. Duijndam en A. M. van Rijn. Hendr. Berns. Maria z v. J. J. Lagerberg en A. W. A. v. d. Spe. Anna Bardina d. v. J. Wouterloot en H. G. Antonisse. Wil helmina d. v. J. J. Rozier en J. M. God- dijn. Mijntje d. v. A. Disselveld en M. Hemerik. Johanna d. v. P. H. J. Schlag- wein en G. Wallaart. Jannetje d. v. H. Treur en D. Stavleu. Catha. Susanna d. v. H. C. van Deursen en J. M. Arnoldus- sen. Louise Catharina d. v. L. Poulain en C. Wesselink. Elisabeth Christina d. v. J. H. Driessen en G. J. Neuteboom. Wil lem z. v. W. le Mair en E. Horree. Pau lina Jasoba d. v. J. Arnoldus en P. J. de Vink. Petronella d. va. C. Streefland en H. v. d. Voort. Anna d. van J. Arnoldus en M. B. Griffioen. Reint z. v. R. v. d. Vcgte en W. de Wilde. Gerrit z. v. G. de Vogel en G. C. van Sonsbeek. Chris tina d. v. H. W. van Oosten en M. Pijnak ker. Louis Martinus z. v. M. J. O. Si mons en J. Langeveld. Gehuwd: N. Patteel jra. en G. Slin gerland jd. G. V. F. Ivonig jm. en II. A. M. Speet jd. P. H. Smittenaar jm. en C. C. E. v. d. Pijl jd. F. G. W. Voorham jm. en M. K. J. Haasnoot jd. C. Planje jm. en M. A. v. Zijp jd. N. W. Doorn en A. M. Teunissen jd. G. J. Veenemans jm. en C. A. Kromwijk jd. N. v. d. Hoogt jm en M. C. Crama jd. H. J. G. Lamme jm. en C. M. v. d. Dop jd. J. Lcuhgering jm. en S. Laterveer jd. J. B. Nobel en W. v. d. Linden jd. W. I. Petit jm. en J. A. Tab- bers jd. P. v. Rosse jm. en H. den Os jd. J. Selier en E. C. v. d. Burgh jd. P. Smit tenaar en J. C. M. v. d. Klaauw jd. J. J. Spierenburg jm. en J. v. Leeuwen jd. A. v. d. Veer jm. en M. Evers jd. C. A. Visser jm. en T. M. E. Kriek jd. C. F. A. Kamphues jm. en J. C. Bijleveld jd. M. v. d. Keur jm. en A. O ver duin jd. Overleden: W. F. Meijers man 57. J. v. Velzen man 43 j. W. v. d. Steen dr/ 10 j. W. A. Bouman zn. 6 mnd. J. C. de Graaf dr. 9 j. M. Loozen wedr. 77 j. G. Groeuendijk geh. met J. de Ruiter vr. 60 j. P. Barnhoorn man 59 j. J. Hensen geh. met A. PP. v. Wijk vr. 50 j. J. v. d. Wetering-Benning wed. 58 j. J. de Jong man 59 j. E. v. Nes dr. 60 j. A. J. Nijhof zn. 13 j. C. Hoogenboom- Thuis vr. 56 j. J. Sierag man 77 j. Te Leiden gevestigd. A. G. Audier, Beestenmarkt 24a. H. P. Becue, onderwijzeres, Hooge Rijndijk 101. W. Boesewirikel, ass. in de huish., N. Ac. Ziekenhuis C. H. Berghuis, Marienpoelstraat 37 A. M. M. van den Broek, buffetbed., Haverzaklaan 8 F. W. Brander, ass. in de huish. N. Ac. Ziekenhuis J. P. de Bruin, "Witte Sin gel 31 A. Bultje, verpleegster, Ac. Zie kenhuis J. W. van Cassel, leerl. ver pleegster, Ac. Ziekenhuis H. M. Dek ker, Utrv Jaagpad 86a. M. Duda, dienst bode, Rijnsburgerweg 80 H. J. Dui verman, kapper, Mare 96a. A. W. van Dijk en fam., koopman, Da Costastr. 24 J. A. Eichhorn, chef gieterij, Hocge Rijndijk 206. J. E. P. van der Est, Rijnsburgerweg 171 A. Groeneveld, verpleegster, Ac. Ziekenhuis C. Grijp- ma en fam., leeraar H.B.S., Oegstgees- terlaan 5 A. G. H. J. M. van Haaste ren, winkeljuffr., Oude Vest 129 E. Halin, dienstbode, Stationsweg 2. M. J. Hamstra, de Genestetstraab 79. A. M. Hendriksen, Breestraat 100. W. B. H. Henning, Ass. Oostersch inst., R. en Schiekade 17. A. van Ingen, timmer man, Duizenddraadsteeg 9. J. R. Ken ter, Levendaal 126. C. Kila, varens gezel, Stadhoüderslaan 6. J. Ivomlos, dienstbode, Witte Rozenstraat 29b. J. H. Korswagen, kleermaker, Meidoorn- straat 11. W. J. Koster, pakhuiskn., Rijn en Schiekade 138. K. F. Kramer, bedrijfsleider, Da Costastraat 29 K. H. F. Kramer, trijpdrukker, Da Costa straat 29. T. van der Marei, slagers knecht, Narmstraat 33. II. Mark, los werkman, Oranjegrachb 72. G. G. J. Mettrop, Beestenmarkt 24a. J. Meijvo gel, dienstbode, Munnikenstr. 50 I. Nenbauer, Oude Vest 45. M. A. W. Oistveen, telefoniste, Lijsterstraat 13 W. J. G. Pierrot, Maarsmanssteeg 14. G. H. Rasche, Botermarkt 3a. R. J. J. Keijnen, kapelaan, St. Elis. Ziekenhuis H. la Rooij, de Genestetslr. 95a G. Rosmann en fam., kapper, Hoogewoerd 109. E. Schnelting, dienstbode, Sta tionsweg 2. N. A. M. Schulte, N. Ac. Ziekenhuis. P. Smit en fam., sergeant inf., Stadhoüderslaan 6 A. M. Segijn- Huner, Maresingel 1. S. Soutendijk, Ivoninginnelaa-n 24. J. F. Spruijt, Ma- rienpoelstr. 7. P. J. Staal, stuurm'an, Levendaal 132. H. Stafleu, metselaar, Middelstegracht 55. A. Stange, dienst bode, Rijnsburgerweg 179. A. Stigter, schipper, Pres. Steijnstraat 30a. M. Stol werk, timmerman, Haagweg 180 J. E. TerlaakHoffman, Fagelstraat 25. P. Timmers, dienstbode, Steenstr. 3. A. C. Treur, Utr. Veer 20. L. A. van 't Verlaat, 3 Octoberstraat 26a. H. Vieth, dienstbode, Levcndaal 156. G. de Vink, Uiterstegracht 95 A. Walc- zak, dienstbode, Resedastr. 8. J. J. Wijnsouw, Lt. inf., Morschpoortkazerne W. M. van der Zon, dienstbode, le Binnenvestgr. 15. Uit Leiden vertrokken; M. G: A. Bakker, Alkemade, Rijpwete- ring A. Biegel, Bussum, Groot Herto- ginnelaan P. J. le Blansch, Zwammer- dam, Buibendorpstraat D. Boelee, Zut- phen, Lieve Heerensteeg 10 A. Lind- hout-Bozaard, Rijnsburg, Brouwerstraat 142 J. Brouwer, Alphen a. d. Rijnn, Jan Nieuwenhuizenstraab 18 M. J. Cra mer Vis, den Haag, Schuijtstr. 10 Z. van Doorn, N. O. I. F. J. Duparc, den Haag, Alex. Gogelweg 73 A. van Dijkhuizen, Oegstgeest, Koninginnelaan 14 II. M. Goddijn, Amsterdam, Lauriergracht 41 J. J. Gout, St. Pancras, Benedenweg 60 R. Grobbe, Rotterdam, Katendrechtsche- laan 8 J. C. Hemker, den Haag, de Sillestraat 17 J. L. Hoving, Amsterdam, Paramariboplein 57 M. van Leeuwen Huisman, Alphen a. d. Rijn, Emmalaan 6 M. A. J. Kleijn, Amsterdam, Hondekoe- terstraat 30 M. Klinkhamer, N. O. I. K. Knibbe, Noordwijk, Wilhelmina straat Ha. J. C. van Koert, Nieuwkoop, 136a G. Kok, Beverwijk, Boeweg 49 C. M. Kruit-Entrop, Haarlem, Korte Heerenstr. 14 zwart C. W. G. van der Kwast, Hil- Agenda Donderdag. R.-K. Transportarbeiders, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Aug. tot en met Zondag 31 Aug. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyste r, N. Rijn 18, tel. 523. versum, Frans Halslaan 8 P. Leemans, Haarlem, Pegasusstraat 25 M. Lunen- berg, N. O. I. F. G. MondtBruijn, Horschbergen (Dl.) Th. W. Moorrees, den Haag. Mesdagstr. 16 T. S. W. Plaafc- feber, Alphen a. d. Rijn. Vijverstraat 3 rood G. Rasing geb. de Rijk, Rotterdam, Vee markt 4 G. van Reeuwijk, Bergen (N.- H.), Zwarteweg 9 F. A. F. M. Scheffer, den Haag, Sneeuwbalstraat 141 M. A. Smits, Uitgeest, Burg. van Nienesstr. 152a P. L. Stal, Oegstgeest, Emmalaan 57 M. E. Stol, Vijfhuizen, Cruquiusdijk 205 J. C. Tegelaar, Amsterdam, N. Heeren- gracht 173 J. W. de Tombe, den Haag, Valkenboschlaan 67 G. P. de Vries, Oegstgeest. Dorpstraat 46 J. A. van de Wal, Oegstgeest, Wijtenbachweg 11 G. Warners, Haarlem. Gen. de la Reiistr. 85 J. E. van de Weghe, Dordrecht. Bagijn- hof 31 A. WoltersSocolowa. N. O. I. M. Zeeders, Velsen, Alex. Belstr. 19. INGEZONDEN STUKKEN Zoeterwoude 27 Aug. 1930. Mijnheer de Redacteur. Zoudt u onderstaande regelen s.v.p. in uw blad'willen plaatsen; bij voorbaat mijn dank. Wilhelmina-Vereeniging Zoeterwoude. Na vele discussies en lang zoeken naar een terrein is dan de schoone dag (want heb weder was schoon) der feesten aan gebroken. Ik als inwoner en lid der W. V. wilde Dinsdag j.l. evenals zoovelen met mij om 6 uur n.m. een kijkje gaan nemen op het feestterrein, alvorens het programma ingezien te hebben bij bladzijde 4. Ope ning terrein n.m. 6 uur. 6.30 uur Groote gecostumeerde Veteranen voetbalwedstrijd enz. Dit interesseert mij niet en ik ga ver der. De dag is het feestterrein gra tis opengesteld uitgezonderd het voetbal- terrein. Entree 0.25. Verder dien dag geen nieuws. Mijn lidmaatschapskaart neem ik mede, hoewel heb niet noodig is, daar het voetbalterrein niet is gelegen bij 'b feestterrein en dit terrein gratis toegan kelijk is. Daar aangekomen was ik reeds verwonderd 'bij den ingang controle te vin den (leden der commissie en die weten wel wat zij moeten doen, maar waarschijn lijk niet wat zij moeten weten of niet wil len weten), want mij werd met. zoovelen de toegang tot het feestterrein geweigerd wan neer ik geen 0.23 betaalde. Op mijn ge zegde, dat ik niet op voetbal- doch op feestterrein wilde en of ik mijn lidmaat- schapkaart al toonde, 't attent maakte op het programma, het baatte niets. Op mijn vraag of ik ook. even een boodschap op zakelijk gebied mocht brengen aan een circus daar te velde luidde het antwoord: 0.25 betalen of geen toegang. Wanneer nu deze heeren ruiterlijk be kend hadden, dab het een verkeerde op stelling in heb programma was, zoo had ik dit verontschuldigd (alhoewel dit voor komen had kunnen worden door een regel in het programma n.l.: het bestuur be houdt zich het recht dit programma te wij zigen en is niet verantwoordelijk voor drukfouten etc.). Hopende dit stukje aanleiding moge wezen, zooiets in 't vervolg (als wij ten minste een volgend jaar weder feest heb ben) niet meer zal plaats hebben, ver blijf ik, Hoogachtend, J. TH. BOUSIE. STOOMVAART3ERICHI WATERLAND (uitr.) 26 Aug. van Rio Janerio. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. GIEKERK 26 Aug. van Kaapstad naar Mosselbaai. GRIJPKERK 26 Aug. van Haburg te Amsterdam. SUMATRA 26 Aug. v. Amsterdam naai Antwerpen. H DLL AND—AM ER IK A-LIJN. KINDERDIJK ntwerpen v. d. Pacifik, 24 Aug. te Los Angeles. MASDAM New Orleans n. Rotterdam pass. 26 Aug. nam. Ouessant28 Aug. v.m 3 uur voor den N. Waterweg verwacht. ROTTERDAMSCHE LL0YD. DJAMBI (thuisr.) 25 Aug. v. Marseille. KOT A GEDE (uitr.) 26 Aug. v. P.-Said. SIBAJAK (thuisr.) pass. 26 Aug. Oues sant. KOTA TJARDI 26 Aug. v. Batavia naar Rotterdam. SLAMAT (uitr.) 26 Aug. v. Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. EUR BATES Batavia-Amst. 26 Aug. van Port.-Said. DAOMEDON Japan-Rott. 25 Aug. v. Penang. MENTOR Japan-Rott. 25 Aug. van Port- Said. ROTTERDAM—Z.AMERIKA LIJN. ALCHIBA (uitr.) pass. 25 Auf. Fernan do Noronha. ALCLONE 25 Aug. v. Hamburg te Ant werpen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2