PONT-SCHOOL ZATERDAG 23 AUGUSTUS 193 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 DE SPOORWEGVERBINDING LEIDEN—UTRECHT. Waarom een betere treinverbinding gevraagd wordt. In een der laatste vergaderingen van de Kamer van Koophandel werd geklaagd over de slechte spoorwegverbinding tusschen Lei den en Utrecht. Naar aanleiding daarvan heeft de Kamer een uitgebreid onderzoek ingesteld en de uitkomsten daarvan neergelegd in een zeer uitvoerigen brief, welke aan den Neder- landschen Spoorwegraad is gezonden. Aan dat schrijven ontleenen wij het vol gende: Overeenkomstig een gedane toezegging in de conferentie van 1 Maart j.l., heeft de Ka mer uitgezien naar de mogelijkheid om haar verzoek tot verbetering van den spoorweg dienst op de lijn LeidenUtrecht door meer dere gegevens te ondersteunen. Inzonderheid werd gevraagd of de bewering der Kamer, dat er wèl behoefte aan verkeer in en naar de streek LeidenUtrecht be staat, maar dat zeer velen zooveel mogelijk deze lijn mijden, kon worden gestaafd. Wat de behoefte aan verkeer in genoemde streek betreft, kan worden gewezen op het autobusverkeer. De autobusonderneming M.O. D.A. te Alphen a. d. Rijn vervoerde o.a. in 1929, tusschen LeidenAlphen niet minder dan 218.330 passagiers. Volgens de cijfers uit het Verslag der Spoor wegen over 1929 waren de cijfers voor Alphen in de richting Leiden, Utrecht, en Uithoorn, zonder abonnementskaarten, weekkaarten 3e klasse, vacantiekaarten en rondreisbiljetten, enz. in 1929 totaal 95.673 idem, aankomst te Alphen 79.191 Het totaal aantal reizigers tusschen Leiden en Alphen loco bedraagt naar schatting vol gens mededeeling der Spoorwegen 200.000 per jaar, terwijl het totale verkeer op dit baanvak driemaal zoo groot is. Het loco verkeer der autobussen is derhalve nog grooter dan dat der Spoorwegen. Uit deze gegevens buijkt, dat er wel degelijk behoefte is aan goede verkeersmiddelen in de betrokken streek en dat het de vraag is op welke wijze aan deze behoefte, op voor het publiek geriefelijkste wijze, zal worden tege moet gekomen. Heeft een reiziger de zekerheid, dat hij. niet lang op een trein behoeft te wachten, dan zal deze, zoo eenigszins mogelijk, den trein en niet de bus kiezen. Thans wordt echter ondanks dat de bus over het traject een vol uur doet en zoowel 's zomers als 's winters, vaak geen aan genaam vervoermiddel is, toch vaak aan de bus de voorkeur gegeven. Voor een zeer groot deel is dit te wijten aan de geringe frequentie van het spoorwegvervoer. Naar de stellige meening der Kamer zou bij een half-uur dienst LeidenAlphen het personenvervoer buitengewoon toenemen en zouden vele personen in de ongemakken, maar vooral ook in den tijdsduur van het busver voer, een reden zien om per trein te gaan reizen. Niet alleen echter, dat velen die thans per bus gaan, dan per trein zouden gaan, maar van nog veel meer belang acht de Kamer, dat veel nieuw verkeer zou worden aangetrokken. Daartoe is allereerst noodig dubbel spoor, terwijl met veel kleiner eenheden, de Kamer denkt daarbij aan motortreinen, gereden zou moeten worden. Het komt de Kamer voor, dat de ervaring met de autobussen geleerd heeft, dat nog veel personenvervoer is te verkrijgen, indien het vervoermiddel zich nauw aanpast aan de be hoeften van het reizend publiek. De wenschen van het reizend publiek moeten daaropi zoo mogelijk worden voorkomen, waardoor ver voer wordt gekweekt. In dat opzicht zijn de Nederlandsche Spoor wegen, naar de meening der Kamer ook nu nog lang niet soepel genoeg. De hooge kosten voor den aanleg van een dubbel spoor mogen in dit geval daarvoor geen beletsel zijn. Wat het verkeer op langeren afstand, dat naar LeidenUtrecht betreft, merkt de Kamer op, dat haar tal van individueele uitingen be reikt hebben, waaruit blijkt, dat steeds indien maar eenigszins mogelijk, door reizigers van en naar Leiden, deze lijn wordt gemeden en voor het Noorden en Oosten, de omweg wordt ge zocht over Amsterdam en voor het Zuiden en Oosten, die over Rotterdam. Teneinde zich echter een nog beter beeld hieromtrent te kunnen vormen, heeft de Ka mer zich in verbinding gesteld met enkele han- delsreizigersverèenigingen, welke volledig de door de Kamer opgedane ervaring bevestigden Ten behoeve van het verkeer LeidenAl phen is het noodig een trein in te lasschen, vertrekkende plm. 8 uur uit Leiden. Daarmede kunnen zij die te Alphen op de kantoren en fabrieken hun functie bekleeden, tijdig ter plaatse zijn. Gaat deze trein door naar Utrecht dan zou met die trein tevens aansluiting wor den verkregen op treinen naar Oosten, Noor den en Duitschland. Ook andere wenschen ten aanzien van meerdere treinen, eveneens wat betreft de richting UtrechtLeiden, maakt de Kamer kenbaar, terwijl zij voorts verder uitweidt over den omvang van hel goederenvervoer, dat eveneens een betere verbinding noodig heeft, In 1929 werden 20525 ton goederen alleen uit Alphen a. d. Rijn verzonden. Voor Leiden H.S.M. zijn deze cijfers 11288 ton, voor Leiden S.S. 8292 en voor Leiden, Heerensingel 8873, derhalve in totaal voor Leiden: 28453 ton, te gen reeds uit Alphen 20525 ton. Keuringsdienst voor Waren. Ter Boek- en Steendrukkerij Eduard IJdo verscheen het verslag van de werk zaamheden van den Keuringsdienst van Waren voor het district Leiden over het jaar 1929. Aan het zeer' uitvoerige verslag van den directeur, den heer dr. J. J. van Eek, ont leenen we, dat het aantal monsters, on derzocht op het laboratorium 11586 be droeg, het aantal keuringen ter plaatse 214960, het aantal broodwegingen 39212, het aantal geinspecteerde winkels 4624. In totaal werden 2271 waarschuwingen uitgedeeld. Voorts werden 1901 onderzoch te partijen consumptie-artikelen afgekeurd en buiten consumptie gebracht. Tuinconcert. Zondagavond zal door de R.-K. Muziek- vereeniigng „Perosi" een tuinconcert wor den gegeven in den tuin van „Zomerlust". Bij dit concert zal door de R.-K. gemengde zangvereeniging „Pulchri Studio'' welwil lend medewerking worden verleend. Dezen avond zal, indien het weder me dewerkt, een prachtconcert ten gehoore worden gebracht. Beide vereenigingen wer den dit jaar op verschillende concoursen bekroond, zoodat men met recht mag ver wachten, dat het beste wat te geven is, ook ten gehoore zal gebracht worden. Dat „Perosi" met dit concert een schuld van dankbaarheid wil inlossen blijkt wel hieruit, dat de entreeprijs gesteld is op 0.25, alles inbegrepen. Wij vertrouwen, dat waar de prijs voor niemand een bezwaar kan wezen, de tuin dezen avond geheel bezet zal zijn. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 400. Coop. Verbruiksver- eenigging .Helpt elkander", G. A., Katwijk, Voorstraat 49 en 49a. Uittr. Secr.: J. Varke- visser, Katwijk a. Zee. N. Bedrijfsl.: G. Hol lander. 2975. L. van Esch Wzn. Oegstgeest, Nassau- laan 13, handel in leder en schoenen. Vest. fil. 's Gravenhage, Nieuwe Markt 12, onder den naam: „Elveska", d.d. 15 Augustus 1930. 2847. Café „De Zwaan", Noordwijkerhout, Dorpsstraat 26. Overl. E.: J. L. Brama, Noord wijkerhout, d.d. 7 Jan. 1928. N. E.: Wed. E. H. BramaBorcharding, Norodwijkerhout. Opheffingen: 1802. J. Geerlings, Noord wijkerhout, Ruigenhoek B 25, zaad- en groen- tenhandel. 2839. J. Beelen, Noordwijkerhout, A. 8, krui denierswinkel. 2983. J. v. d. Burg, Noordwijkerhout, Schelp- weg H 58, voerman. Nieuwe inschr ij vingen: 5585. Gebr. A. en H. de Graaff, Voorschoten, Schoolstraat 10 f, machinaal timmerbedrijf en aannemers. E.: A. de Graaff, Voorschoten. M. E.: H. de Graaff, id. 5586. Rijnlandsche ontvangtoestellen fabriek, Leiden, Langebrug 32 a/b, E.: C. A. Mulder, Oegstgeest. Voor het examen Machineschrijven, af genomen door de Ver. v. Dir. v. Pontscho- len, slaagden de dames: G. Gussenhoven, J. F. M. Knegtel, C. Schoondergang, G. Swart en de heeren J. Blok, L. M. van Gel deren, Joh. Hop, AY. Jorissen, B. D. M. va-n Leeuwen en J. Spendel. Idem voor het examen Steno-typen: mej J. M. Zeegerman en de heer C. M. Ivragt, allen leerlingen van de Pontschool (Steenschuur 14). De receptie bij den zeereerw. heer pastoor J. C. Vijverberg, pastorie Heerensingel, wordt gegeven morgenmiddag van 2.304 uur. Gisteravond 11 uur is het in de Pelikaan straat tot een kloppartij gekomen, toen zekere G C. in een café aldaar zich zeer onhebbelijk gedroeg. De man kreeg een geduchte afram meling van zekeren L. en liep een bloedende wonde boven het linkeroog op, zoodat hij door den E. H. D. moest worden verbonden. Hedenmiddag bracht een Trolley-trein, een z.g. Raillooze trein, een bezoek aan onze stad. In de Breestraat werd filmuziek ten gehoore gebracht. Programma van het Parkconcert op Dinsdag as.., 'savonds te 8 uur: lè Ama zone Marsch, v. BI on. 2. Ouverture „Mi- rella", Gounod. 3. Luna Wals, Lincke. 4. „Les Cloches de Corneville", fantaisie, Planquette. 5. „Au Village", Gillet. 6. Pot pourri, Rudran. 7. „1'Armee Hollandaise", j marsch, Geijp. BIOSCOPEN. Luxor. Het hoofdnummer van heb programma van deze week verplaatst ons weer eens naar Algiers, het toevluchtsoord van allen, die om een of andere reden, hetzij om staatkundige, hetzij om» persoonlijke rede nen het vaderland moeten verlaten. We zien hier Charles Bickcorb als de jonge man, die pas getrouwd zijnde, tot de ont dekking komt, dat zijn jonge echtgenoote hem iets verborgen heeft gehouden, dat zij n.l. eens met een ander is uitgeweest. Zon der dat hij haar laat vertellen wat er is geschied, vlucht hij weg, naar het Vreem delingenlegioen. dat in de woestijn op ex peditie gaat. Als de expeditie terugkeert, komt de held van de film in aanraking met een mooi meisje in het café, doch zij is het liefje van den adjudant. Dezen trot seert zij evenwel om zijn bruutheid, zij voelt zich veel meer getrokken tot. den eenvoudigen soldaat die haar werkelijk .liefheeft. Op een avond, dat zij beiden te zamen zijn en hij zijn gordel met pistool heeft afgelegd, gaat dit door een noodlot- lig toeval af en wordt het meisje getroffen Even later komt de adjudant en zij laat haar „jongen" vluchten. Zij sterft, hij wordt gevangen genomen, maar vrijgelaten keert hij bertfuwvol tot zijn eerste liefde weer... De tweede film: Paria's der Maatschap pij, of de drie pleegvaders, is een rolprent-, die door het publiek met spanning wordt gevolgd. Beide films voor volwassenen. Het variété en het overige programma- vullen het geheel goed aan. Trianon. Een zeer amusant programma wordt er deze week in heb Trianon-theater vertoond, een vroolijk programma met twee films, die goede amusant en goede spanning te aan schouwen geven. Een programma voor het hart van velen. „Niet te gelooven" is de titel van een film, van een verhaal, dat niet te geloo ven is. 't Zijn nonsensicale dwaasheden, maar verbazend grappig en sensationeel. Een jonge man die iets wil uitvinden, hij weet zelf niet wat, maar „het lukt" en het huis vliegt in de lucht. Dan wordt hij ver- kooper in een warenhuis, waar hij natuur lijk eveneens de grootste opschudding te weeg brengt. Tenslotte gaat hij weer aan -'t uitvinden en vindt een tank uit, die draadloos kan worden bestuurd. Eerst komt er nog een heel stel spion nen bij te pas, die hem de demonstratie van zijn uitvinding willen beletten maar tenslotte heeft de demonstratie plaats. De tank slaat „op hol" vernielt auto's, wandelt midden door huizen heen enz. Het is een dol vermakelijke film. De tweede hoofdfilm is zoo niet verma kelijk, dan toch bijzonder sapnnend. Het is een sprekende "VVarner Bros-film, met de filmhond Rin-Tin-Tin in de hoofdrol, die natuurlijk buitengewone staaltjes van speurtalent- laat zien. Ook David Lie, be kend als „Sonny Boy" uit „The Singing Fool" speelt in deze bijzonder goede film mecle. Daarbij een geestige Sound-teeken- film en een uitgebreid journaal, zoodat wij dit programma gaarne aanbevelen. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Maandag. Vacantie Rechtskundig Bureau Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond 8 uur. Donderdag. Belangrijke ledenvergadering voor het R. K. Spoor- en Tramwegpers. „S't. Raphaël", S uur, opkomst noodzakelijk. Vrijdag. Opening Tentoonstelling Avond- teekenschool 8 uur. De tentoonstelling blijft tot 10 uur geopend. Zaterciag Snaar- en Voorschotbank 78 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Brandotofféncommissie van 8—9 uur in het kantoor. De prijzen der cokes volgens noteering Lichtfabrieken en niet volgens prijscou rant. Tentoonstelling van teekeningen van de Avondteekenschool in de grootc zaal van 2 tot 6 uur. Zondag. Tentoonstelling van teekenin gen in dc groote zaal van 12 tot 4 uur. iNTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREEN I GING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30— 2.30 uur en van 7.0010.15; verplichte bij eenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph Spaar kas welke wordt waargenomen door de heeren C. de Goede en P. v. Berge Hene gouwen. Na het Lof prijsbiljartcn. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. S.15 uur onderlinge damwedstrijden. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15. Woensdag S.15 uur repetitie Licdertafel Sebastian Schiiffer; S.30 uur tooneelrepe- titie Adolp Ivolpiug Istö en 2de bedrijf. Donderdag bijeenkomst voor de leden van S10.15 uur. R. K. Arbeidsbeurs vacantie. Vrijdag. Symphonie Frans Schweitzer vacantie. Van S10 uur turnclub Oranje-Zwart lokaal Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub De Poedelaars. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingen: E»en goed Gezel (en wie wil dat niet zijn) neemt deel aan z ij n retraite en dat is de Kerstre traite! Zondag 7 September te 1 uur opening bibliotheek. ST. ANTONIUS-PATRONAAT. Hartebrug. Zendag -le der maand, onder de H. Mis van half acht Alg. H. Communie voor het Bestuur en de leden. Te 5 uur vergadering voor de Jeugdafd. der 3e Orde. Zaterdag 67 uur betaling van contri butie, gelegenheid tot sparen en Retrai tefonds. Geen bibliotheek. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avond bijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag, Woensdag en Donder dag van 8—10.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van S—10.30 uur. De bibliotheek zal na 25 Juli tot 1 September gesloten zijn. Bemiddelings-bureau. Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijving en 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend iederen werkdag, be halve Zaterdag, van 9.30—11 uur des morgens. ST. JOSEPH'S GEZELLEN-VEREEN. Oegstgeest. Zondag Vergadering Maria Congregatie afdeeling II van 6.307.30 uur. Bijeenkomst in de Gezellenzaal van S— 10 uur. Donderdag: Verplichte vergadering van 810 uur. Tevens gelegenheid tot be talen der contributie. Iedere laatste Donderdag van de maand gelegenheid om zich als lid der Gezelleu- vereeniging op te geven bij den Vice- Praeses. St. Aloysius-patronaat. Zondag. Vergadering der Maria-Congre- gatie le afdeeling van 3.154.30 uur. Daarna verplichte bijeenkomst in de groote zaal van St. Willibrord van 7.30— 9 uur. LAND- EN TUINBOUW Druiven naar Indië. De proefnemingen, welke tot dusver werden gedaan, om druiven naar Indië te verzenden, hebben een zeer gun- stigen uitslag gehad, zoodat men het plan heeft opgevat, om den export hiervan met kracht door te zetten. De eerste zending was bijna direct uitverkocht. Nog roode bessen. Op enkele veilingen werden nog partijen roode bessen aangevoerd. De prijs was echter laag, circa 10 ct. per kilo. Tomatenhandel. Hoewel in het begin van deze week de aanvoer van tomaten sterk toe nam, liepen de noteeringen nog iets op. Voor al op de Westlandsche veilingen werden groo te hoeveelheden verhandeld. Stoofgoed. De aanvoer van stoofappelen en peren hield in de week van 17 tot 23 Augustus goed aan. De peren, welke tot de vroege soorten behooren, dus ongeveer boom- rijp kunnen zijn, brachten een bevredigenden prijs op. Exportveilingen. Op de voorkoopveilin gen van uien en pruimen wordt nog weinig goed aangevoerd. Daar de uienprijs niet hoo- ger komt dan ruim 1 per baal van 50 K.G., maken de tuinders geen haast met den oogst. Te 's Gravenzande waren op 18 Augustus j.l. 236 balen aangevoerd. De jonge planten. Met den groei van jon ge planten op het open veld gaat het dezen zomer niet goed. Werden sla en bloemkool ge durende de groei-periode door tal van cultuur ziekten geteisterd, de late koolsoorten, alsook de boonen hebben veel te lijden van luis. Van vele velden komt bijrfa niets terecht. Komkommers. In het begin van deze week naderden de komkommers de grenzen van waardeloosheid. De prijs van prima goed was niet meer dan 2.per honderd stuks. Zaadboonen. Men ondervindt allerlei moeilijkheden met het winnen van boonen voor de verdere teelt. Buiten gaat het in het geheel niet, terwijl men in de kassen ook moeite ermede heeft. Het zaadgoed van de verschillende boonensoorten zal hoog in prijs zijn. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. C. Jac. Meijer, t Alhier is in den ouderdom van 73 jaar overleden de heer C. Jac. Meijer. De oveidedene was gedu rende 20L jaar lid van het R.-K. kerkbe stuur. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Alhoewel voor enkele soorten een kleine prijsverlaging kan ge constateerd worden, kunnen deze in het algemeen toch als goed beschouwd worden. Betaald werdGaldolen 0.350.-15, idem extra 1.201.30, Ciboutanjers rood ƒ1.10 1.20, idem rose 1.1.20, Galardia 0.60 0.70, Crysanthen 0.060.08, Statice ƒ0.040.06, Stroobloemen ƒ0.040.06, As ters in diverse soorten 0.400.50, Zin nia O.SO—0.90, Colvili's O.SO—0.00, Lathy rus 0.140.16, Witte Lelies 0.120.14, Dwergasters 0.060.08, Dahlia's 1.70 1.80, Pompon-Dahlia's 0.S00.90. Rozen per bos van 20 stugs 0.701. SASSENHEIM. Auto tegen de spoorboomen. Gister avond ongeveer kwart over tien kwam er een auto genummerd II53549 en bestuurd door den heer C. Verelzen, uit Hillegom, met groote snelheid uit de richting Leiden aanrijden, terwijl de spoorboomen dichtla- gen. Aan den overkant stond een Ford met vol licht waardoor de bestuurder ver blind werd en met volle gang tegen de boomen aanreed. De spoorboom werd zwaar beschadigd, maar den auto gering zoodat deze na eenige reparatie weder zijn reis naar Hillegom kon voortzetten. De schade wordt door verzekering gedekt. Per- scoonlijke ongeluken kwamen niet voor. VEUR. Gemeenteraad. Dinsdagavond te 7.15 uur komt de Raad der gemeente Veur in openbare vegadering bijeen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Koninginnefeest. Door de Chr. Oranje- vereeniging zullen op 1 September eenige feestelijkheden worden georganiseerd, welke zullen aanvangen met koraalmuziek, terwijl in samenwerking met de W. V. een optocht zal worden gehouden door de leer lingen van alle scholen. In den middag worden volksspelen gehouden, benevens carousselrijden door eenige onderofficieren uit Leiden, op het sportterrein der Chr. H.B.S. 's Avonds zal een concert worden gege ven op het terrein der Martha-Stichting door de muziekvereeniging „Arti et Re- ligioni". Een buiteling in den Rijn. Gisteren- midd'a.g kwamen aan de Rijnkade twee wielrijders in botsing. Hierdoor raakte het tweetal, een bediende van den winkelier W. en een zoontje van v. d. B. de kluts kwijt en beiden maakte met fiets en al een salto mortale in den Rijn. Er was spoedig hulp aanwezig, die de verschrikte fietsers uit den Rijn op den wal trokken. Als eertijds in Stavoren. In een schuit geladen met veevoeder, bestemd voor den graanhandelaar v. d. V. in de Hooftstraat, wa-9 broei ontstaan, waardoor gevaar voor brand ontstond. De geadresseerde weigerde de ladiug in ontvangst te nemen, terwijl de afzender deze niet meer terug wilde ne men. Op advies vertrok het vaartuig toen maar naar de Brasemermeer, waar de la ding overboord zou worden geworpen. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Gezien de verzoeken van: a. I. J. Sloos om vergunning tol het oprich ten van een zetterij en drukkerij in de percee- len Rijnsburgerweg nos. 171 en 173; b. Gebrs, C. J. en P .van de/too, om ver gunning tot het opriepen vaatten waschin- richting op het perceelrjjgarleMgerweg no. 32; c. J. v. d. Reijden|«fi verfwning tot het oprichten van een wlra- erf Strijkisrichting in het perceel Vliet no. s5; s d. S. Bakhuyzen om ^ïrguilnmg tot hetjop- richten van een banketbakkerij in een gepelte van het perceel Oude -Jujïujto. 44c. Geven kennis aan hof publiek, d^^enoemde verzoeken met de bijlagen oj^üe Secretarie dezer gemeente ter visie geleJfÉrzijn; alsmede dat op Zaterdajj/aen 6den Septem ber e.k. des voorm. te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeente werken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: Muijsert, Kist, v. Bockel en Timmermans. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Aug. a.s. waargenomen dooi de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, telefoon 406. Gevonden voorwerpen. Een houten balk van 4 a 5 meter; een portemonnaie met inhoud; een autokap; een gekleurd schort; een radiolamp; een portemonnaie met. inh.; een bruin damestasckje met in houd. o.a. een autobus-dienstregeling. Z0ETERW0UDE. De Wilhelminafeesten. De volgende week zal de Wilhelminavereeniging Zoeter- woude en Omstreken voor de derde maal de jaarlijksche feesten organiseeren aan den Hooge Rijndijk op het feestterrein, ge legen naast het „Witte Huis" op 5 minuten 'afstand van Leiden. De voorbereidingen zijn reeds in vollen gang. Volgens het uit gebreide programma beginnen de feesten Dinsdagavond te half zeven met ©en groote geconstumeerdc veteranen-voetbalwedstrijd. Dit belooft wat te worden. De samenstel ling der elftallen zal niet op het gebied van sport, maar wel op het gebied van lachen alle verwachtingen overtreffen. De eerste dag, Woensdag, begint met een kinderhulde aan den burgemeester als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, te zijnen huize. Daarna gaan de kinderen met begeleiding van muziek naar het feestterrein, waar de tractatie der kinde ren en de verschillende kinderspelen zullen worden gehouden, om tal van fraaie prij zen. In den namiddag beginnen de volks spelen voor de grooteren o.m. kardloopen met kinderwagens en hindernissen voor dames boven de 14 jaar. Alsmede groote hitten- of paarden-race met grappige hindernissen om prijzen van ƒ30.—, 25.—, ƒ20.— en 15.—. Des avonds te acht uur zal worden op gevoerd. het Openluchtspel „De bóerenbrui loft van Kloris en Roosje". De aanmelding voor de diverse volks spelen kan geschieden bij de commissie leden. De 2de dag, Donderdag, begint met hard- loopen met hindernissen voor heeren boven de 14 jaar, terwijl om 9.30 uur begonnen wordt met het traditioneele ringsteken met paard en tibury, gecostumeerd en versierd om prijzen van 30.20.15.en 5.en bovendien 40.aan lamst voor werpen. Op een daarvoor ingericht terrein begint om 10 -uur het bekende tonknuppelen om prijzen van 15.—, 10.—, 7.50 en 2 maal ƒ5.-. Des namiddags voor heeren touwtrek ken; en als lachnummer tonnetje steken om prijzen van 20.15.10.en 5. Des avonds tut slot te elf uur groot schitterend vuurwerk, bestaande uit niet minder dan 57 nummers. Dit vuurwerk zal alle verwachtingen overtreffen. Het feestterrein voorzien van vele attrac ties, waaronder de bekende hos vlonder, zal naar men ons verzekerde keurig worden ingericht, zoodat een ieder aan de uitnoo- diging van het bestuur van de W. Y. per advertentie in dit blad zal gevolg geven. STEEWSCHUUR 14 HEDEN SLAAGDEN 13 m 280 ontzeg ^eei^ingen Aanm. en inl^lagel. 9-9>lir; 'sZaterd. tot 5 uur> uitsluitend: STEENSCHUUR 14

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2