VRAGENBUS VRJJDAG 22 AUGUSTUS 193t DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 de tolk van allen, toen hij hoofdinspecteur Snethlage en zijn mannen hartelijk dank zegde voor hun bereidwilligheid om naar Stcmpwijk te komen. De heer Snethlage antwoordde hierop, dat indien de burgemeester en de hoofd commissaris van Den Haag bevelen te gaan de ruiters het. vanzelf doen, maar ook ondanks dat hebben zij het gaarne gedaan uit sympathie voor burgemeester Keijzer en zijn gemeente. Spr. hoopte, dat de aangename verstandhouding steeds zoo moge blijven. Hierna reikte d"e burgemeester de prij zen aan de winnaars uit en was het mid- dagfeest afgeloopen. Ruiters en paarden werden nog eens onthaald en daarna werd de terugtocht naar Den Haag aanvaard. Het welgeslaagde middagfeest zal on getwijfeld bij allen een aangename herin nering achterlaten en de ingezetenen kun nen er opnieuw uit zien, dat „Nooit Ge dacht" geen middel onbeproefd laat, om iets goeds en aantrekkelijks te brengen. Dat zij dit dan ook waardeeren door hun steun te geven aan de vereeniging In verband met. het ongunstige weer werd besloten de spelen voor de 6e en 7e klas niet te laten doorgaan. De aange kochte pi'ijzen zullen onder de leerlingen van genoemde klassen worden verloot. Het vuurwerk was, dank zij de late op stelling, schitterend en had een talrijk publiek getrokken, waaronder een zeer opgewekte stemming heerschle. HILLEGOM. Bouwen. Aan de aannemers firma de Vries en Couzijn-alhier zijn de volgende bouwwer ken opgedragen: 1. het bouwen van een zuivel- boerderij met stalling, zomerhuis, hooibergen en bijkomende werken aan de Kaag, gemeente Warmond, voor rekening van den heer P. M. Warmerdam te Noordwijkerhout; 2. het bou wen van een woonhuis en bloembollenschuur aan de Leidschevaart voor rekening van den heer Th. de Groot Wz. alhier» Personalia. Op het te Den Haag gehou den examen op 18, 19 en 20 dezer, slaagde onze plaatsgenoote mej. N. Langelaan voor coupeu se. Zij ontving haar opleiding bij de Zusters van O. L. Vr., Modevakschool „St, Teresia", Hoofdstraat alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. We kunnen deze dagen jammer klacht qp jammerklacht hooren. Het gaat slecht hiermee, het gaat zeer slecht daarmee, enz. enz, Of er voor al die klachten en in die mate reden is zouden we niet direct bevesti gend durven beantwooren. Het is ook in deze weer zoo, dat afwijkend goed weinig of niets opbrengt en het verschil in prijs van le en 2e soort buitengewoon groot is en er dus steeds meer reden is om zich toe te leggen op de le vering van le soort. Zeker, we kunnen daar niet alles aan doen, doch wie een beetje ver der ziet dan z'n neus lang is, ziet altijd maar weer, dat het als regel dezelfde personen zijn, die de laagste prijzen krijgen, dus niet de aan voerders zijn van de prima kwaliteit. Wie ver klaart anders hoe het mogelijk is, dat de bloemkoolprijzen deze week steeds varieerden voor z.g. le soort met prijsverschil van 7 per 100. Met de peen ging het steeds in stij gende richting. Zoo zelfs, dat deze week nog tot 12 per 100 bos geboekt kon worden, ter wijl de laagste noteering 7.70 was. Aardap pelen uit de klei hebben niet veej waarde, doch voor de bekende Katwijksche zandaardappelen werden ook heel goede prijzen betaald, tot 1.75 per kist van 25 K.G. Van de vroeger aardappelen is de aanvoer van weinig beteeke- ni« meer, doch de aanvoer van bloemkool neemt nog toe en bedraagt de laatste dagen van 26.000 tot 34.0000 per veiling. Koninginneleest. In verband met de uit breiding der Koninginnefeesten door een groot- sche versiering en verlichting, zijn ook de da gen dezer feesten door het bestuur verzet. Deze zijn thans Woensdag en Donderdag 10 en 11 Sept. Het programma zal van de volksfeesten vermelden: Ringrijden op het losse paard, waarvoor aangifte moet plaats hebben bij T. v. Beelen, G. J. Minnee, en J. v. d. Gugten. Ring rijden per auto, aangifte bij: W. Caspers, G. d. Perk, F. N. A. v. d. Valk, T. v. Beelen en A. Wassenaar. Ringsteken per fiets voor hee- ren, aangifte bij J. Th. Halsleijn, J. P. Bek- ker en C. J. de Jong. Ringsteken per fiets voor dames, aangifte bij: C. Braun, F. N. A. v. d. Valk en G. v. d. Perk Stoelendans, aangifte bij eenig gevaar en zeer interessant. Mooie prijzen zullen beschikbaar zijn. Voorts zij men er op merkzaam op gemaakt dat de deelname met versierde rijwielen geheel vrij is en zonder in- leggeld, doch dat er desniettemin mooie geld prijzen voor beschikbaar zullen worden gesteld We vestigen er tevens de aandacht op, dat er morgen een muzikale rondwandeling in de gemeente zal plaats hebben, met het doel tege lijk gelden in te zamelen voor de extra versie ring en verlichting. Hierbij verleent de Harmo nie'Katwijk haar welwillende medewerking, terwijl de versieringscommissie met de tradilio- neele oranje-mandjes zal collecteeren. WARMOND. Muziekvereeniging „St. Mathias". De R.K. muziekvereeniging „St. Mathias" alhier zal morgenavond een concert geven op de gemeen telijke muziektent, waarvoor een speciaal pro gramma is samengesteld, welk program tijdens het concert verkrijgbaar is. Personalia. De vroegere ambtenaar ter Secretarie alhier, de heer L. Grippeling, is be noemd tot burgemeester der gemeente Hoog land. Voor het examen coupeuse van de eerste R.K. Modevakschool te Den Haag zijn geslaagd de dames A. W, M. van Egmond en J. Vink. Beiden genoten hun opleiding van de eerw. Zuster Reinilda van het St. Nicolaasgestichl alhier. Gemeenlerekoning. De rekening dezer ge meente over het dienstjaar 1929 sluit met een batig saldo in den gew. dienst van 14612.381/... en in den kapitaaldienst van 3601.41. C. Braun, Jac. P. Rietveld, J. v. d. Gugten, J. Th. Halsteijn. Tonnetje-rijden, aangifte bij C. J. de Jong, G. J. Minnee en J. P. Bekker. Vooral op dit laatste zouden we de aandacht willen vestigen. Een zeer mooi spel, zonder De Gemeenteraad vergaderde gisteren middag t.e 2 uur. Voorzitter: de burge meester. Afwezig de heer v. Nes. Na opening der vergadering worden de notulen goedgekeurd. De ingekomen stukken worden z. h. st. goedgekeurd. De verslagen van de Commissie van Toe zicht op het L. O., van de Gemeentelijke Spaarbank en het Gemeenteverslag worden voor kennisgeving aangenomen. Tot commissaris van de gemeentelijke Spaarbank werd herkozen de heer P. A. Alkemade. 5. Beroep J. Warmenhoven op de weige ring van de vergunning tot den bouw van een lunchroom met bovenwoning aan de Schoolstraat alhier. De vergunning is door B. en W. geweigerd op grond van de wel standsbepaling. B. en W. achten het onge- wenscht, dat in een der voornaamste stra ten der gemeente een gebouw verrijst, dat door zijn onaesthetisch uiterlijk de omge ving ten zeerste zal schaden. Bovendien had adressant tegen zeer geringe kosten door den Bond „Heemschut" een beter plan kunnen laten maken. De heer Meijer vroeg, of het misschien de bedoeling was deze bouw onmogelijk te maken. Spr. wilde den adressant niet verder dupeeren. De voorz. antwoordde, dat deze gedach- tengang bij B. en W. totaal vreemd is. Het plan was wanstaltig; met weinig kosten kan de adressant een plan maken, dat B. en W. kunnen goedkeuren. Bijna alle heeren voeren over dit punt het woord, waarna overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. 6. Aankoop grond aan de Vinkenlaan van J. P. Trompert. Indertijd werd het raadsbesluit daartoe ingetrokken wegens de door den verkooper gestelde bezwarende voorwaarden. De heer Trompert is thans met aannemelijker voorstellen gekomen. Het voorstel-werd z. h. st. aangenomen. 7. De Gezondhedscommissie te Katwijk vestigt de aandacht op het feit, dat de wo ningen gelegen te Noordwijk aan Zee, op het erf achter de woning Hoofdstraat no. 97, en in eigendom toebekoorende aan de gemeente Noordwijk, geen rioleering bezit ten, zoodat deze woningen niet voldoen aan de Bouwverordening. De eenigste wijze waarop aan dit be zwaar kan worden tegemoet gekomen is, naast iedere woning een stankvrijen stort- kolk aan te brengen, en deze door riolen te verbinden met een aan Le brengen zak- put. Voor hoe langen tijd deze maatregel afdoende zal zijn is evenwel niet van te voren te zegen. De kosten bedragen 250. Z. h. st. goedgekeurd. Een school-artsendienst. 8. Verbouwing gedeelte O. L. School te Noordwjjk-Binnen tot school voor Nijver heidsonderwijs. Op verzoek van den heer Meijer, werd dit punt in geheime verga dering behandeld. 9. Vaststelling wijziging van het uitbrei dingsplan tusschen Beeklaan, Vinkenlaan en Oude Zeeweg. Z. h. st. goedgekeurd. 10. De R. K. Jongensschool en de school met den Bijbel vragen ex. art. 72 L. O.-wet bedragen aan van resp. 1743.28 en 2220.67. Na een opmerking van de heeren Lief- fering en Krau goedgekeurd. 11. Gemeenschappelijke regeling met de gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim en Noordwijkerhout tot instelling van een Schoolartsendienst. De provincie zal gedurende de eerste vijf jaar 50 pet. bijdragen in de kosten, terwijl na dat tijdvak de subsidie geleide lijk zal worden verminderd, zoodat met in gang van het 15e jaar de kosten van den dienst geheel voor rekening der gemeente komen. Hetgeen B. en W. thans voorstellen is niet, aan te sluiten bij den schoolartsen-' dienst voor de gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijkerhout en Noord wijk, doch aan Gedeputeerde Staten mach tiging te vragen om met genoemde ge meenten een regeling aan te gaan tot het gemeenschappelijk instellen van een ge neeskundig schooltoezicht. Het besluit zelf tot het aangaan dezer regeling komt dan later nog aan de orde, terwijl het voor liggende besluit meer een principe be sluit is. Dit besluit is reeds door alle deel nemende gemeenten genomen behalve door deze gemeente, zoodat bij het nader voor bereiden van deze zaak op deze gemeente wordt gewacht. De heer Braun was in principe niet voor een schoolarts. Het hangt er echter geheel vanaf, hoe de instructie zal luiden. Spr. zou willen aanraden, geen stappen te doen voor overleg gepleegd is met de schoolbe sturen. De heer Meijer had het verstandiger ge acht, als de commissie van toezicht op :t L. O. inzicht kreeg van de instructie en daarop bemerkingen maakt, zoodat eenigs- zins gerekend kan worden op de medewer king der bizondere scholen. Weth. v. d. Wiel zeide, dat, voor de re geling in den Raad komt, de schoolbestu ren zullen worden gehoord. De heer Alkemade vond dit niet de juiste methode. Spr. wil eerst aan de schoolbe sturen vragen, of zij instemmen met een schoolartsendienst, alvorens machtiging voor de regeling aan te vragen. Ten slotte, na uitvoerige discussie, werd z. h. st. de machtiging verleend. Geen nieuwe muziektent. 12. Door de Muziekvereeniging „St. Je roen" was een verzoek ingediend tot ver- VAN NOORDWIJK grooting van de muziektent op het Linden- plein. B. en W. achten het wenschelijker dan maar een nieuwe tent te bouwen, waar van de kosten op 3500.zijn geraamd. Weth. v. d. Wiel verklaarde zich tegen deze uitgave. De heer Braun heeft gehoqrd, dat met betrekkelijk weinig kosten de tent kon worden vergroot. De heer Admiraal vond deze uitgave, om een tent die vier- vijfmaal in een jaar gebruikt wordt, veel te hoog. De voorz. zou een nieuwe muziektent gaarne zien, om het Lindenplein een fraaier aanzien te geven. Alles wat er aan de oude tent verbeterd wordt, is weggegooid geld. Ten slotte kregen B. en W. machtiging de muziektent naar behoeven te vergrooten. 13. Inzake het adres van de bewoners der J. Kroonsweg om verwijdering van de rioolput, deelen B. en W. mede, dat door hen geen geschikte plaats voor de put is gevonden. B. en W. adviseeren afwijzend op het verzoek te beschikken. De heer Meijer was ermee eens, dat het moeilijk was een andere, plaats te vinden. Een auto, die het vuil naar Noordwijk- Binnen bracht, zou de eenige oplossing zijn. Spr. wenschte gaarne een gedetailleerde prijsopgave daarvan. Besloten werd deze zaak aan te houden. 14. Van de Paroch. Patronaatscommissie St. Jeroen was een verzoek ingekomen om alsnog een bijdrage uit de gemeentekas van ƒ41.25 in de kosten van den tuinbouwcur- sus 19291930. De commissie verkeerde in de meennig, dat de reeds toegekende sub sidie voor twee cursusjaren was verleend, terwijl dit slechts voor één jaar het geval was. Z. h. st. goedgekeurd. 15. Een verzoek was ingekomen van J. Vink om zijn dochter van Gheel (België) over te plaatsen naar het St. Mariagesticht alhier. B. en W. adviseeren afwijzend. Een voorstel van den heer Caspers het meisjé met ingang van 1 Oct. over te plaat sen naar het Mariagesticht werd aangeno men met 83 stemmen. 16. Voorstel tot het verleenen van grati ficaties aan de ambtenaren ter secretarie voor de gemaakte overuren en aan J. Pijl man als tijdelijk waarn. gemeente-architect. De heeren Liefferink en Alkemade maak te opmerkingen over deze gratificaties, waarna het voorstel werd goedgekeurd. 17. De instructie voor den gemeente-ont vanger werd vastgesteld. lS.Belastingvoorstellen in verband met de nieuwe wet op de financieele verhou ding tuschen Rijk en gemeenten. In comité-generaal waren deze voorstel len reeds besproken. De voorstellen werden z. h. st. aange nomen. 19. Verhuring: a. gedeelte loswal Schie- kade voor tijdvak 1 Juli tot 1 October aan Ph. Gordijn; b. loswal Schiekade aan beurtschipper per 1 October a.s. Z. h. st. werd daartoe besloten. 20. Drukken handelingen van den Raad. Het voorstel van B. en W. werd goedge keurd. 21. Toelage chef-fitter Van Oosten en benoeming nachtwacht. B. en W. stellen voor den chef-fitter een toelage te geven van 5.per week. Een nachtwacht voor de gasfabriek zal worden benoemd. Rondvraag. De heer Meijer vraagt hoeveel de kosten bedragen voor verbreeding der Noord-Bou levard en wanneer hiermede een begin wordt gemaakt. De voorziter antwoordt, dat de kosten ƒ20.000 bedragen en tegen den winter een aanvang wordt gemaakt. Vervolgens vraagt de heer Meijer, hoe het staat met de electrificatie van het Langeveld. De voorzitter zal in een volgende ver gadering zijn meening geven. Ten slotte stelde de heer Meijer voor een gedeelte van den Schulpweg naar den Heerenweg, thans nog Schulpweg genaamd, een anderen naam te geven. Wordt in over weging genomen. De heer Braun zegt, dat door G. Vink een verzoek is gericht tot B. en W. tot verla ging van den gasprijs voor het koken van bollen gedurende het seizoen, op welk ver zoek afwijzend is beschikt. De heer Braun meent, dat deze kokerij een groot belang is voor de gemeente. In verscheidene -om liggende gemeenten hebben dergelijke ko kerijen reductie op den gasprijs. Waarom is dat aan Vink niet toegestaan? Weth. v. Eeden vraagt, waar het einde is, als men voor een bedrijf van enkele maanden reductie op den gasprijs gaat toe kennen. De kokerij van den heer Vink draagt slechts een tijdelijk karakter. Men moet regelmatig afnemer zijn, om in aan merking te kunnen komen voor reductie. De heer Braun vindt, dat B. en W. voor de bloemisten nog nooit iets gedaan heb ben. De heer Liefferink: de monden van de bloemistarbeiders worden toch den geheelen winter door B. en W. opengehouden. Tenslotte vraagt de heer Krau, of reeds een onderzoek is ingesteld omtrent zijn mededeelingen in de vorige Raadsvergade ring bij de rondvraag gedaan inzake de ga-sfabriek. De voorz. antwoordt, dat een schrifte lijk rapport is te verwachten. Hierna ging de Raad in geheime zitting. NOORDWIJK. I n zee verdronken. Gister is op het stille strand alhier de 34-jarige kaarshandelaar Baarslag uit Bo- deg raven verdronken. Een badmeester, die het ongeluk ge beuren zag, begaf zich te paard in z.ee en slaagde er in den drenkeling bij zijn bad pak te grijpen. Dit scheurde echter en de ongelukkige spoelde weer weg. Even later kwam hij door den golfslag onder het paard te liggen zoodat hij ook ditmaal niet gegrepen kon worden. Toen men er einde lijk in slaagde hem op het droge te bren gen, was hij reeds dermate uitgeput, dat hij, ondanks het toepassen van kunstmati ge ademhaling kort daarop overleed. NI EUW-VENNEP. Het vreemde sterfgeval. Geen vergiftiging. Wij hebben melding gemaakt van een verdacht sterfgeval te Xieuw-Vennep. De landbouwer J. C., aan den Hoofdweg, was plotseling in elkaar gezakt, nadat hij te voren in een café- was geweest en daar nog iets gebruikt had. Er gingen nu praatjes in het dorp, dat de man vergiftigd zou zijn. Donderdag hebben wij bij den Officier van Justitie te Haarlem gein form eerd en deze deelde ons mede, dat het onderzoek tot nu toe heeft uitgewezen, dat er van vergiftiging geen sprake is. Er worden echter nog nauwkeuriger proeven geno men, waarover thans nog niets naders te melden is. SASSENHEIM. Zwemfeest. Op Zaterdag 30 Aug. a.s. des namiddags om 5 uur zullen in het ge meente-zwembad te Sassenheim demon straties en wedstrijden worden gehouden. Het programma zal worden verzorgd door inwoners van Sassenheim en door leden van den Haagschen Zwembond. Nu de watertemperatuur stijgende is, twijfelen wij niet of de deelname zal zéér groot zijn. De demonstraties zullen gegeven worden door leden van vereenigingen die zijn aan gesloten bij den Haagschen Zwembond, en beloven zeer belangrijk te worden. Onder de deelnemers zijn er verscheidene die door den Nederlandschen Zwembond naar internationale wedstrijden afgevaardigd zijn. Ook de waterpolówedstrijd belooft zeer interessant te worden, dank zij het feit dat eerste krachten op pologebied (o.a. een paar internationals) zullen medewerken. Een aansporing om te gaan kijken lijkt ons bijna overbodig, ook zonder deze zul len onze plaatsgenooten niet nalaten van hun belangstelling te doen blijken. NOORDWIJKERHOUT. Rijwieldiefstal. Gisteren werd van den heer L. G., tijdelijk wonende in de Nieuwe Duinstraat alhier, een rijwiel ontvreemd, staan de voor de smederij van den heer R. alhier. Geslaagd. Gister werd door de R.K. Ver eeniging tot bevordering van Industrie-onder wijs voor Meisjes „St. Anna", examen afge nomen aan candidaten voor costumière. Het diploma werd uitgereikt aan de dames C. v. d. Berg, A. v. Denzen, G. v. d. Berg, M. Hoo- gervorst, C. Bakker, C. Aartman en E. Meeu wenoord. Allen hadden hun opleiding ontvan gen bij de eerw. Zusters Dominicanessen alhier RIJNSBURG. K oningin neleest. De Koninginnefeesten zullen alhier plaats hebben op 2 Sept. De fees ten zullen voornamelijk bestemd zijn voor de jeugd. Alleen zal ringrijen met paard en wagen voor de ouderen doorgaan. Voor de jeugd zul len de volgende spelen gehouden worden: Ton netje steken, turfrapen, muiltje loopen, kussen gevecht, en kaashappen, ringrijden op de fiets voor meisjes. Verer zal er een bloemencorso gehouden worden voor rijwielen, sportkarren, en poppenwagens. Tuinbouw. Het was vooral de bloemkoal die de omzet bracht aan de veiling in de af geloopen week. Er was grooter kwantum dan tot heden was aangevoerd. De prijzen waren echter niet moedgevend, ook al waren deze midden dezer week aanmerkelijk beter dan voor dien tijd. Bleef mefi den laatsten tijd ge regeld onder de 10 per 100, ja, er waren da gen dat niet hooger dan 5 voor de eerste soort werd betaald. Woensdag was er weer eenige opleving en werd tot 13 gegeven. Er was weer eenige vraag voor export. Eigenhei mers uit de klei blijven laag in prijs en gaan voor 2.402.80 per 100 K.G. Er is weinig vraag naar dit artikel. Vooral nu bijna geen perceel zonder ziekte is. TER-AAR. Te water. Dokter P. had een van zijn pa tiënten bezocht te Langcraar. Toen hij de auto startte, stonden de remmen niet aan, en de wa gen liep te water. Dokter P. kon er nog juist uitspringen. Gelukkig was het geen diepe sloot en daardoor wist men den wagen er spoedig uit te krijgen. Wees voorzichtig. Het 1-jarig dochtertje van den koster Treur, trok aan een tafel, waar op een pot met kokende koffie stond. De klei ne kreeg de koffie over zich, waarbij zij zoo ernstige brandwonden opliep, dat geneeskun dige hulp moest woiden ingeroepen. Gevonden. Als gevonden is bij de politie aangegeven een zilveren armband. Geboren: Theodorus Johannes z. van G. PieterseEdhoven Anthonius Adrianus z. van G. J. SessingBocxe Petronella Ger- truda d. van L. KoningJansen. Maria Adriana d. van A. Ottovan Beijere Berge He negouwen. Overleden: C. Kempenaar 78 j. echtgen. van C. Cats L. J. Egberts lj. D. Turken burg 66 j. A. Huigsloot 42 j. echtgen. van J. van Eijk. Ingekomen: van Zwolle M. J. Reinders. Vertrokken: H, Bruniger naar Duitsch- land M. Kjlkonoki naar Duitschland. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Ingekomen: Johanna E. Bakker, z., St. Jorisstraafc 3, van Wassenaar. Gerharda M. A. jBos, z., Prins Hendrik straat 69 ven Amersfoort. P. van Oos- terom, schoenm.kn., Hofzichtstraat 12, van Koudekerk. A. A. J. van Dijk, drukker, Hooftstraat 89, van Lichtenvoorde. Margje Vonk, echtg. van J. Vermaas, z., Heerenweg 34, van Koudekerk. Mar- garetha Bouwmeester, z., Raadhuisstraat 44, van Dinteloord. J. Brouwer en gezin, botorbezorger, Jan Nieuwenhuijzen- str. 18, van Leiden. R. Timmerman en gezin, veehouderskn., Gnephoek 13, van Nieuwleusen. Cornelia de Groot, z., Raad'huisstr. 7, van Gouderak. Hen- drika Bosman, Rel., Pr. Hendrikstr. 69, van Geldt (Gld.) J. Blijleven en gezin, schipper, Concordiastr. 31, van Nieuw- veen. L. J. van Leeuwen, brood'b.kn., Oudshoornscheweg 11, van Pijnacker. V ertrokken: Petronella M. Voe ten, z., Pr. Hendrikstr. 69, naar Vlaar- dinger-Ambacht. Catharina G. L. Sneeuw, z., Woubrugscheweg 24, naar Rotterdam', Utrechtschestr. 37a. Janna van citer Stoel, z., West-Kanaal weg 2, naar Groede. L. Meijwaard en gezin, spoor- wegarb., Visserstr. .23, naar Amsterdam, Veerstr. 9211. V. M. J. Hilbrant, smidskn., Dorpstr. 39, naar Lisse, Meer en Houtstr. 33. J. van de Poll, mo- lenaarskn., Corn, de Vlamingstr. 5, naar Rotterdam, Bingleijstr. 681 Cornelia C. Laeroes, kantoorbed., Hooftstr. 50, naar Utrecht, Amst. Straatw. 348bis. R. A. de Roos, kappers'bed., Raadhuisstr. 247, naar Anna Palouwna. F. R. Ch. Jos-t, meubelm.kn., Hooftstr. 158, naar 's-Gra- ven'hage, Oranjelaan 31. W. M. Gau- nitz, meubelm.kn., Hooftstr. 22, naar 's-Gravenhage, Oranjel. 31. Th. Beze- mer en gezin, houtbew., Visserstr. 3, naar Woelden. A. Boekei, kap., Paradijsl. 6, naar Amsterdam, Schassestr. 62. Stern tje de Graaf, z., P. Hendrikstr. 156, naar Gouda, Doelenstr. 28. Johanna J. Bulk, z., Steekterw. 90a, naar 's-Gravenhage Zuid wal. C. van der Hee en gezin, arb., Ridderbuurt 25, naar Willeskop. Anna Corde, dienstb., Gnephoek 7, naar Ol denburg (Duitschland). LEIDERDORP. Gemeenteraad. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdagavond a.s. te. 7.15 uur. Agenda.: 1. Mededeelingen en ingeko men stukken. 2. Voorloopige vaststelling Gemeenterekening 1929. 3. Aanbieding begrooting 1931. 4. Behandeling Wegen- verordening. 5. Regeling Aschophalen. Behandeling verordening heffing van pre cariorechten (rechten innemen openb. grond en water). 7. Rondvraag. RECHTZAKEN Verduistering door een kassier. Gisteren heeft de rechtbank te Zutphen uitspraak gedaan in de zaak tegen den 49-jarigen voormaligen kassier en com missionair in effecten te Deventer, thans gedetineerd, die 6 dezer terecht stond ter zake van verduistering en diefstal en deswege een jaar en drie maanden ge vangenisstraf onder aftrek der preven tieve hechtenis tegen zich 'hoorde eischen. De rechtbank veroordeelde verdachte tot een jaar met aftrek van preventieve hechtenis. (Herplaatst wegens misstelling in ons vorig nummer). Vraag: Ik ben 83 jaar en héb mijn vrouw verloren. Mijn kinderen zijn allen boven de 23 jaar en willen het erfdeel van hun moeder niet hebben. Mijn rijkdom is een huis (belast). Moet ik nu volgens de wet nog iets doen, of kan ik zoo maar voort blijven leven? Antwoord: U kunt rustig voort blij ven leven. Vraag: Wanneer i'k een radio-toestel met mijn buurman koop, mag hij dan ook een luidspreker hebben aan hetzelfde toe stel met een draad verbonden? Er is hier een radio-centrale. Antwoord: Ons lijkt dit geen in breuk op de concessie van de radio-cen trale. „Die Petersen wordt met den dag ge- makziichtiger. Tegenwoordig schildert hij slechte winterlandschappen; dan kan hij de bladeren aan de boainen weglaten."

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10